De TffiÉpsters. Noodhulp-Huisknecht. De Bibliothecaris. Jonge man, nette Jongen Een net persoon .1. M1EG, Arts, Openbare Verkoopiiig GRATIS Vlugschrift Verbruikersbond. Kenaustraat 11. J, FRÉNAIJ. J, FRÉNAIJ. Schitterende Voorstellingen ABR,: DE WINTER The original Mikado (Clown Charlton, Mr. Langslow, Mlle Galatee, Les Folichons, Les Etelka's. Tweede Broodbakkersknecht Nederlandsch-ïmlië SCH0UW3URGMAATSGHAPPIJ Kermis 1902 Nederl, Tooneehereeniging Een Amsterdamsche Jongen Busbruitvsrraad in 1622. dai er een diepe kloof ontstond, waaruit hei bloed bij straaltjes liep. Denkelijk is een van de hoofdaders bo ven op den hand geraakt. Dr. Adrian verleende hulp. Aanbesteding. Hedenmorgen had de aanbesteding van de N. H. V. „Het Witte Kruis" plaats voor het bouwen van een tweede volksbadhuis aan het Leidsche Plein. Ingekomen zijn de vol gende inschrijvingen: C. Groot en Paradijs, voor f 20595; H. v. 't Wout, voor f 21430; P. v. Duren, voor f 20207; J. Nonneles en C. Rot, voor 22492; C. Den Hollander, voor f 22539; F. H. v. Deurzen, voor f 24955; E. Boots, 24985; Gebr. Wunninks, t 25040; J. Pan der, voor 1 23900: J. A. Jonker, voor f21525; J. S. v. Velthuysen, voor f 22778; P. do Lugt, voor f 20150; N. T. Vossen, Heem stede, f 23729; A. F. Capteijn, voor f 21640; J. T. Duin, f 20600; J. T. Bakker, voor T 19660. De gunning zal nader worden bekend gemaakt. Doorhetbestuurvanden Zan- derijpolder alhier, is aanbesteed: Het verlagen van den Molenbrug in de Wik- helminalaan met daarmede in verband staande werken. Voor dit werk werd het laagst inge schreven door den heer P. de Graaf al hier, voor f 733. selaav of grondbewerker, neen, gij al len, gij zijt uit éen stand, gij moet éen worden en dat is slechts door organi satie te verkrijgen. Evenmin mag men bij een organisatie letten op godsdienst oi' politiek, dat komt er niet op aan. Spreker schilderde het nut der or ganisatie nog eens uit, waarna hii zijne rede sloot met do hoop uit te spreken, dat hier een organisatie tot stand mocht komen. Hierop verzocht de heer Amerink. allen welke een organisatie wilden tot stand brengen, te blijven zitten en de anderen om de zaal te verlaten. En kele verwijderden zich, waarna een vijftal bleef zitten, die eenstemmig voor de organisatie waren, en aldus een vereeniging werd opgericht. Doch daar het aantal op het oogenblik nog te klein was het vormen van een bestuur, werd besloten om Woensdag over 8 dagen weer een vergadering te houden, ook in St. Bavo. Hierop ging men tot een meer huishoudelijke vergadering over. Vrijdag herdacht de heer D. van der Want den dag waarop hij vóór 25 jaar bij den heer Heil en zonen in dienst trad; dat die dag niet onopge merkt voorbijging bewijst het keurige ge schenk van zijn kameraden, een mooie regulateur, en de heeren Heil lieten zich ook niet onbetuigd. Zij vereerden den jubilaris met een prachtig gouden hor loge met inscriptie. Op hol. Hedenmorgen sloeg op de Bakenessergracht een paard, waarop een man was gezeten, plotseling op hol. De berijder werd spoedig er afgeworpen en kwam op een lang niet zachte manier in aanraking met den grond, waardoor hij eenige builen aan zijn hoofd opliep. Intusschen was het paard wonder bo ven wonder de smalle gracht in vliegen de vaart afgehold, en vervolgens de Kor te Jansstraat ingeslagen, zonder dat een verder ongeluk voorviel. In de Ridder straat werd het dier eindelijk tot staan gebracht. Verjaardag Koningi n-M o e d e r. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, wapper de hier in de stad van vele openbare en particuliere gebouwen de driekleur. Te 12 uur werd op het cavalerie-ter- rein eene parade gehouden, waaraan deelnamen het 3e bataljon, 4e reg. infan terie, en hei depöt-escadron van het 2e reg. huzaren, alhier in garnizoen, als mede de d.d. Schutterij. Verder had zich op het terrein de ver eeniging „Hei Vaderland Getrouw" met hare banier opgesteld. Evenals altijd had bet militair schouw spel wederom veel publiek naar den Sehoterweg gelokt, dat zoowel voor als op het terrein het. defileeren der troepen gadesloeg. De parade werd gecommandeerd door den majoor Römer van het 2e reg. huza ren en geïnspecteerd door den luitenant- kolonel, garn.-commandant, Schwarz. Behalve enkele militaire autoriteiten merkten wij ook nog op den waarne- nemenden burgemeester, den heer de Haan Hugenholtz. Heden gaf de Kieler See-cadetten-kapel eene matinée in het Brongebouw voor de leden. Hedenavond is er muziek in de stads- tent in den Hout. Gisterenavond werd, er een openbare gezellen-vergadering gehou den voor grondwerkers, beiers en steenzetters in de St. Bavo opgeroepen door het P. A. S. De heer Amerink opende de vergade ring met een woord van welkom, doch hij betreurde ten zeerste, dat, nu er reeds voor de tweede maal een poging in het werk was gesteld, de vergade ring nog zoo slecht bezocht was. Toch hoopte spr. dat, hoe klein de vergadering ook zijn moge, er toch een vereeniging zou tot stand gebracht worden, daar de arbeider zonder orga nisatie toch nietis vermag. Hierop gaf hij het woord aan den lileer Van Zo meren, voorzitter van het N. A. S. De heer Van Zomeren zou de vraag uiteenzetten, „Moeten grondwerkers heiers en steenwerkers ook vereenigd zijn?' Spr. ving zijn rede aan met het gezegde „geen woorden maar daden, llij wees er op hoe tegenwoordig een ieder zich organiseert, ten minste in de patroonsklasse, maar niet genoeg in de arbeidersklasse. Er zijn wel vak ken. zooals de stucadoors en metse laars, die zich organiseeren. maar daar hebben we dan nu ook met de laatste werkstaking de kracht van ge zien. niet direct maar indirect. Spr. haalde hier een voorbeeld aan, dat een patroon is komen vragen in een vergadering, of hij een werkman, die bij hem aan 't werk was, weg mocht sturen, omdat hij te veel drank ge hruikte en zijn werk daardoor niet kon waarnemen. Hierop heeft de ver gadering natuurlijk een bevestigend antwoord moeten geven, daar een pa troon geen werklieden in zijn werk behoeft te houden, die niet naar be hooren, door eigen schuld, het werk kunnen verrichten. Hieruit zien wij toch het nut van een organisatie. Zijt ge tevreden met het loon, dat ge nu hebt. of zegt gij ik kan er ook zoo wel komen waut. mijn vrouw verdient nog wat en mijn jongen brengt ook al wat in. dan zeg ikIs 't geen schan de, dat uw vrouw ook moet gaan wer ken, opdat gij ieder een stukje brood, besmeerd met wat margarine, kunt krijgen Neen mannen, organiseert U, opdat gij een macht in handen krijgt, dat gij niet bang meer voor de patroons, doch dat dezen bang voor u zijn. Men moet niet zeggen ik ben timmerman, met- D e Kermis. Hoewel nog vele open plaatsen aanduiden, dat er in den loop van de volgendie week nog tal van kramen en spellen moeten ko men, zijn de grootste aantrekkelijk heden reeds gearriveerd. Zoo sltaat op die Groote Markt wederom Tewe met zijn prachtig witte tent, d!ie voor zeker aller aandacht trekt. Voorts treffen wij wederom daar aan den van ouds bekenden Consael, Wesse- l'ingh en thans voor de eerste maal het Hippodrome, dat zijn oude plaats op de Ged. Oude Gracht tegenover hat Verwulft heeft moeten afstaan aan de stoomcaroussel van Dobbelae- re, die op haar beurt op de Boter markt ruimte heeft gemaakt voor een fraai panopticum. Op de Botermarkt nog heeft voor de eerste maal een plaats gevonden een artisten-theater, dat ons duet denken aan wijlen Spriet Op de Ged. Oude Gracht naar de Raaks staan verder een biograph en een panopticum en voorts tal van poffertjeskramen. Op die Ged. Oude Gracht naar de Turfmarkt sltaan de galanteriekramen, terwijl op de Nieu we Groenmarkt een schouwburg on der directie van Barendse, Verhagen en Potharst, en een op de Parklaan, onder diredtie van Stoel en Spree zijn opgericht Voorts zijn er kermis-uitvoeringen in de Sociëteit Vereeniging, Het Bron gebouw, St. Bavo, in de Kleine Ver- eenfiging, in café-restauranlt Brink- mann en in tal van café's (zie adver tentie-pagina's). Uit de Omstreken. Overveen. Vrijdagavond had: hier in het hotel van „Ouds het. Raadhuis" een verga dering der R. K. Kiesvereeniging „Blo© mendaal" plaats. Het. voornaamste doel dier bijeen komst was, candidaten te stellen voor de commissie in zake de grensregeling tusschen Haarlem en Bloemend aal! In die vergadering bleek maar al te zeer hoe weinig men dien anexatieplan nen genegen was. geen enkele stem verhief zich de begrooting van Haar lem door afstand van grondgebied van Bloemend'aal te bepleiten, geen enkele weaxschte HaarlemmeT te wordten. Uit een voordracht van 10 personen door het bestuur werdén de volgende heeren candidaat gesteld: J. J. Male- fijt: S. R. Rijnierse; J. Bos Az.: en Jac. Roozen. Ook de vrijzinnige kiesvereeniging te Bloemend'aal heeft, hare candidaten gesteld en zal wellicht in overeenkomst met de R. K. Kiesvereeniging treden. Heemstede. Van Zondag 10 op Maandag 11 Augus tus a.s., ter gelegenheid van de Haarlem- scbe kermis, wordt de gemeentepolitie in den Hout versterkt met 6 rijksveld wachters. ontvangen om met den trein welke 5,56 vandaar vertrekt per salonrijtuig naar hier te reizen Bij aankomst to 6,19 wordt hij h ontvangen door de drie commissiele den de heeren Vermeulen. Van Vliet, on Schuitemaker, waarbij eerst ge noemde heer in een toespraak zal wel kom heeten, waarna door ongeveer 200 leden der verschillende dames en hee ren, Zangvereeniging hem een wel-j komslied zullen toezingen. Daarna rondgang in optocht door. het dorp, waarbij de held zal gezeten zijn in een met, 4 paarden bespannen landauwer. terwijl niet minder dan een twaalftal bestaande vereonigirtgenj er aan zullen deelnemen alles opge luisterd door muziek van de harmonie- en fanfaregezelchappen van IJ mui den. Velsen, Beverwijk en Jan Gxjzenvaart, Ook behoort tot dJe deelnemers het hoofdbestuur van die Nederlandsche' bo ogschuttersvereen iging. Daarna naar die woning van de fa- mïliie S. aan zee, alwaar door de heer G. P. v. d. Does het cadeaux van IJmuidens bugrerij, het gouden re- montair met inscriptie en die dito vest- zetting met een toepasselijk, woord zal worden ter hand gesteld. Tevens wordt dan aan de verschillende autoriteiten, als burgemeester, ledfen van den raad Directeur van het postkantoor, ver schillende chefs in waterstaatsdienst en der douanen, die geestelijken der verschillende gezindten, sub.-strandt- vonder en anderen daartoe uitgenoo- digd!, gelegenheid) gegeven den held den hand te drukken. Ten half 10 ure tot slot der feestelijkheden vuurwerk op het strand', waarhij IJmuidens jeugd in -een optocht met lampions, zal defi leeren en IJmuidlens tumvereeniging eenige standen en groepen zal uitvoe ren. denkbeelden op, waaraan zij vóór deze nooit gedacht hebben. Wanneer genoemde Jongelings-vereeni- ging strooibiljetten tegen de kermis en ter bevordering van het zedelijk welzijn der Haarl. jeugd wenscht te verspreiden, dan deed zij beter, bewuste biljetten een weinig minder mysterisch in te kleeden. Zooals zij thans zijn samengesteld, be antwoorden zij totaal niet aan het doel tot hetwelk zij oorspronkelijk ontworpen zijn. Naar het oordeel der leden van boven genoemde vereeniging, schijnt het tot de Onmogelijkheden te behooren, dat jon gens niet zonder meisjes en meisjes zon der jongens het ware kermisgenot kun- nen smaken en tevens schijnen zij 't een noodzakelijkheid te achten, dat bedoelde jongens en meisjes 's avonds even naar den Hout gaan om daar eens „knusjes" op hét zachte mos te zitten. Volgens mijn idéé zou de bevoegde macht een weldaad verrichten, wanneer zij de verspreiding van dergelijke pam fletten zooveel mogelijk tegen ging, daar strooibiljetten van een dergelijke inhoud meer kwaad dan goed stichten. Ik wil niet ontkennen, dat de uitgevers er een goed doel mede beoogeh, doch bij dergelijke stukken dient men dan ook een weinig na te denken en ze izoo samen te stellen, dat het zedelijk gevoel er niet door gekwetst wordt. U. mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, Beverwijk. Bij de heden gehouden publieke verkooping van een huisje aan de Breestraat onlangs bewoond door de dames van den Oudendijk P veter se. werd dit perceel gpmijnd voor den hoogen prijs voor f 5550. Haarlemmermeer. D© heèr H. F. Bultman ïs aan de beurt van aftreden September aan staande als Wethouder. Een bijzonder huwelijk is te Haar lemmermeer gesloten. De bruidegom was 67 en de bruid1 27 jaar. De bruid die niet loopen kon werd in een we gertje in het secretarie gebracht al waar het huwelijk werd voltrokken. Heden morgen ontdekte men. dat ten postkantore Haarlemermeer in braak was gepleegd. Door verbreking der binnensluiting zoo onbekenden langs den tuinkant in 't kantoor gekomen. Verdere bijzonderheden ontbreken. Binnenland. Zaadvoort. Aangekomen badgasten. M. P. Jansen, Amsterdam, Pension de Roos. Mevr. Muller Pit, id., Villa Mariti- ma, 5 pers. H. Kulker, id., Schoolstraat no. 11 4 personen. S. L. Leemans, id., id. 2 p. Wed. van Mark, den Haag, Villa Garola, 2 pers. H. van Raap, Amsterdam, Spoor straat no. 14, Fam. Groenendijk, id. Villa Am- brozina, 9 p. W. P. Harff, Hotel Belvedère. Mej. Vernig, id. id. Mej. Hogenhuis, Sneek, id. Fam. Heineinan, Amst. id. 5 p. J. A. Waal, Arnhem, Hotel d'Oran- ge. J. H. Smith, Zurich, id. J. G. N. Hoop Scheffer, Amsterdam, Beau Sejour, 4 pers. J. H. G. Ferman, id. id. 3 p. Mevr. Meijer, id. id. 2 p. J. Schmid, id. Pension Hoogveld, 6 pers. IJmnlden. Onze correspondent schrijft: Gisteren werd door de familie Slechtkamp alhier uit Lissabon tele grafisch bericht ontvangen dat hun zoon Henry, de held van Spionskop, welke eerst medio Aug. hier werd ver wacht reeds Maandag a, s. aan boord van „Kronprinz" te Vlissingen kan aankomen. Dat de commissie tot feestelijke ont vangst door deze vervroegde aankomst het volhandig kreeg met de regelin laat zich begrijpen. Toch werd in de Vrijdagavond in alle haast belegde vergadering welke ook werd bijgewoond door dien voor- maligen strijdmakker van Slechtkamp de adjudant van Generaad Botha, Jhr. Sandberg, alles voor lekaar gezet. Te Haarlem reeds wordt de held met zijne familie welke hem tot Vlis singen is tegemoet gereisd, door eene commissie bestaande uit de heer Jhr. Sandberg. Walberg en Van der Does I)e heer Steijn. President Steijn zal, gelijk nader is beslolten, niet zijn intrek nemen in de aanvankelijk voor hem gehuurde villa Norma, doch in de aan de over zijde van den Badhuisweg gelegen villa „Petronella", die van betere lig ging werd geoordeeld in verband met de rust, den heer Steijn voorgeschre ven. Van den Hoek van Holland of wel licht ook wel van Rotterdam wordt de heer Steijn per Hollandsche spoor najar 'srGravenhage overgebracht, waar de waggon, waarin hij met de zijnen heeft plaats genomen, zal overgaan op het verbindingslijntje naar het Staatsspoorsltation. Vandaar gaat de president over in de tram van het Staatsspoor en wordlt hij op den Badhuisweg uit het tramrijtuig per draagstoel naar de villa vervoerd. De aankomst 'te Scheveningen is Zaterdagavond of Zondagvoormid dag. De heer Reitz. De staatssecretaris van de voorma lige Zuidafrikaansche Republiek, de heer Reitz, wordt den 6en Augustus te Napels verwachlt en reist vandaar over Luzern, waar het internationaal Boeren-comité hem een som van 140.000 frs. voor de weduwen en wee zen der Boeren zal ter hand stellen. Kindermoord. De- justitie te Almelo heeft een onder zoek ingesteld betreffende een vermoe- delijken kindermoord te Ambt Almeloo. De man is Vrijdagnacht in voorloopige hechtenis genomen. De vrouw is voort vluchtig. De man wees aan de justitie de plek. waar het kind was begraven. Het lijkje is Vrijdagmorgen geschouwd. Brand. Te Midwolda is hedennacht de kapitale boerderij van de weduwe Derksema ge heel afgebrand. Examens Toonkunaltenaars-Veree- niging te 's-Gravenhage: Van de vijf candidaten zijn ge slaagd voor piano (lager onderwijs) de dames Esther dia Silva, van Am sterdam en O. C. Louman, van Zaan dam. Een candidaat afgewezen een twee niet opgekomen. Telegrammen. OVERKOMST DER BOERENGENERAALS. LONDEN, 2 Aug. (R. O.) De „Daily Mail" meldt, dat Botha, De Wet en de la Rey den 16den in Engeland aankomen. De Koning zal de generaals onmidcléllijk na hun aankomst in audiëntie ontvan gen. Lord Kitchener en waarschijnlijk lord Roberts zullen tegenwoordig zijn. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag, die gelezene H.H. Missen met onderrichting te half 7 en 9 urn; te half 11 uren de Hoogmis met predika tie. Te 1,14 en 2\ uur Catechismus. Te 3 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag te 7 uur Lof, predikatie en Rozenh. tot lafenis der Gel. zielen. In de week de II. H. Missen te 8 en half 10 uur. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag. Eerste van de maand, die stille H.H. Missen met onderichting te 7 uur en half 9, te half 11 de Hoog mis; te 2 uur de Catechismus; te 3 uur het Lof ter eer© van het H. en O. Hart van Maria voor de bekeering der zon daars. In deze week de H.H. Missen op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag, te 5, 7 en half 9 de gelezen© H.H. Missen, te half 11, ter viering van het feest Portiuncula, de plechtige Hoogmis 's namiddags te half 4 de Ves pers. Gedurende de Octaaf van Pontiun- cula de le II .Mis te 7 uur, de gezon gen H. Mis te 8 uur, en 's avonds te 7 uur Lof, waaronder gelegenheid om te biechten. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden d'e H.H. Missen te half 6, 7, half 9 en te half 11 uur de Hoogdienst. Te 2 uur de Catechismus, uur de Vesper, half 5 Oefening der H. Fami lie. Dezen avond te 7'uur het Lof. (N. H. Ct.) Burgelijke Stand. Bevallen: 1 Aug. J. M. C. de Zaaijer— Lenterman z. 2. C. Hopman—de Jong z. 1. L. v. Breemen—Klok d. M. M. J. v. Leeuwen—Goeden z. Overleden: 31 Juli. P. Vester, 60 j., Oran jestraat. 1 Aug. H. M. E. Hofman—Prin ce 55 j„ Smedestraat. P. W. Wijers 49 j., Kerkhofstraat. 2. C. v. Waard 58 j., Gast- huisvest. J. Zandbergen, 19 j„ Kamper laan. 1. A. M. Kennik—Schuurman, 68 j., Schagchelstraat, BLOEMENDAAL. Bevallen: J. M. van Kleeff—Pieterse d. A. C. D. M. Eldering—Huijssen z. M. C. Hulsebosch—Dekes z. L. Huissteden- Bos, d. Overleden: M. E. Kroon 63 j., Meeren- berg. H. J. M. de Bijll Nacheniu§^21 j., J. Keuris 48 j„ Meerenberg. BENNEBROEK. Overleden: C. Slot oud 6 jaren; P. de Gier oud 18 dagen. BEVERWIJK. Ondertrouwd: KI. Brouwer en D. Zwitser; D. de Wit en W. E. J. P. Swalve. Getrouwd: W .C. Kruiswijk en D. Smit. Bevallen: A BakkerEngelmoer d.; M. BöhmSchmidt z.; J. Verbeijden Bos d.; J. SmitVerver z.; T. Wes- terbuTgerNielen z.; G. Steevens Boot z.; J. H. Schoutende Ruiter d. Overleden: Th. E. van der Aar 19 d. 30 jaar, ongeh., op Handelskantoor werkzaam, goed Correspondent Mo derne talen, Boekhouder en Typist, gewoon zelfstandig te werkenwenscht zijne avonduren nuttig te besteden. Brieven onder No. 5193, bureau yan dit blad. BEKWAME Huisschilders en een KAMERBEHANGER gevraagd. JOH. RETEL Jr., Mr. Schilder, Heemstede. Er kan een geplaatst worden voor loop- en winkelwerk. Adres ZIJLSTRAAT 42. 'Sr vraagt gem. Slaapkamer zonder pension in het centrum der stad. Brieven met opgaaf van prijs onder no. 5194 bur. van dit Blad. heeft de praktijk hervat. ie Spaarndam, hetKoffiehuis „De Telescoopop DONDERDAG den l4en AUGUSTUS 1902, des middags te 12 uur, ten overstaan van de Notarissen JOHs. TER HOFFSTEEDE, te Bloemendaal, en P. BRUIJN Pz., te Haarlem, van 1. Een WOON- en WINKELHUIS, waarin sedert een aantal jaren de Brood-, Koek- en Beschuitbakkerij wordt uitgeoefend, met daaraan ver heeld PAKHUIS, SCHUUR, STAL LING en ERF, pi. get. No. 67 en 68, staande en liggende aan de Kolk te te Spaarndam, ter grootte van 3 Aren 78 Centiaren. En 2. Een WOONHUIS en ERF, pi. get. No. 86, staande op de Pol, aan het Spaarne te Spaarndamter grootte van 1 Are 5 Centiaren. De voorwaarden van veiling en ver koop liggen 11, 12 en 13 Augustus 1902, van 'svoorm. 10 uur tot 's na middags 3 uur, ter inzage ten kantore van den Notaris TER HOFSTEEDE voornoemd. Aan onderstaande Adressen wor den gaarne inlichtingen aan be langstellende gegeven Bloemendaal 227, Schotersingel 3. Schotersingel 121, Sandpoort „Zorgvrij", Dreef „Overbosch". Oranjekade 15 Het eenig adres voor het WAS- SCHEN, VERWEN, VERMAKEN, en APPRETEEREN van Stroo- en ViltUoeden, wordt verplaatst van Kleine Houtstraat 29 naar Maathoeden. ™IS HAARLEM. Woensdag 6, Donderdag 7, Zaterd. 9 en Zondag 10 Aug. door het Internationale Specialiteiten Gezelschap Directie: HENGEVELD, Rotterd. TABLEAU DE LA TROUPE de populaire Karakter-Komiek, in zijn allernieuwste voordrachten in zijn verrassende Experimenten Eerste optreden alhier? 1 Troupe Gladenbeck's. buitengewone gymnastische kunst- verrichtingen. Geheel nieuw genre. Musical Excentric! Act. Groot Lach-succès. de Wereldberoemde Kunstschutter op het Staaldraad. Eenig in dit genre. Zonder Concurrentie. in hare schitterende Transforma- tiën en tooverachtige, geheel nieuwe, hoogst interressante Licht- Elï'ecten. The mysterieuse Globe, Raadselachtige Evolutiëndoor Ellen Vetter. Eerste vertooning alhier. Zang-en Imitatie-Ensemble, Ge naamd „Het Gouden Ede", 4 Geheel Nieuw. Reed Vetz mann Troupe met hun hoogst koddige Panto- mine, genaamd „de Toeristen". Phoenomenale Equilibristic Act Eerste optreden alhier. Zie verder het uitgebreid Programma aan de Zaal verkrijgbaar. ORKEST onder leiding vaii'den heer CAREL ZWANENBURG. Aanvang 8 uur. Entree 60 cents, voor Abonné's 40 cents. Plaatsbespreking dagelijks van 2 tot 4 uur. te Haarlem. VRIJWILLIGE OEFENINGvoor Onderofficieren en Korporaals op Zondag 8 AUGUSTUS 1902. SCHIJFSCHIETEN. Aantreden des morgens te 9 uur aan de Zijlbrug. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re,i,Miic ach iviet uansprafoliik. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopy den inzender niet terug gegeven. Haarlem, 2 Augustus 1902. Mijnheer de Redacteur! Vanwege de Haarl. Jongelingsvereeni- ging worden strooibiljetten verspreid, waarin eenige feiten als afschrikwek kende voorbeelden tegen de kennis wor den afgemaald. De vulgaire voorstellingen, die daarin worden aangegeven, wekken bij knapen en meisjes van 15 tot 16jarigen leeftijd, voor wie zij bestemd schijnen te zijn, AdverteiaMësi. Mevrouw VAN HUJjST, Haar lemmerhoutpark, vraagt een i niet beneden 24 jaar. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Terstond gevraagd een bij Jb. KONING, Zandvoort. Spekstraat 8. Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. Deze week: Eene reis in (JAVA en SUMATRA). Toegangsprijzen: voor Volwas senen 20 Cts., voor Militairen be neden den rang van Officier en voor Kinderen 10 Cts. Abonne mentskaarten voor 10 bezoeken 1,50voor Kinderen 75 Cts. Gevraagd in het Hotel „DUIN DAAL" te Bloemendaal. In diensttreding direct. Aanbiedingen in persoon. HAARLEHSCHE Telefoon 579. van den Hollandsche Schouwburg van Amsterdam Bestuur: A. VAN DER HORST, M. J. TERNOOY APEL en J. G. W. HOMIJER. Artistiek leider: HENRI VAN KUYK. Maandag 4 Augustus.^ Succes blijspel in 4 Bedrijven van| G. von Mosee. Dinsdag 5 Angustns: OF HET Tooneelspel in 5 Bedrijven van Mr. J. van Lennep. Woensdag 6 Augustus: Beroemd Blijspel in 4 Bedrijven van Lump® Fuuda. Succes van den dag te Berlijn. Aanwng 8 uur. Balkon en Stalles ƒ1,50: 1ste Loge ƒ1.25: Parterre en 2de Loge f 1. Gaanderij ƒ0.40. Plaatsen dagelijks tc bespreken.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 2