NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 20e Jaargang Maandas 11 Augustus 1902. No. 5863 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Voor Haarlem per 3 maanden 1.20 Voor de dorpen iu deu omtrek waar oen Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het gekeele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02)^ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 ïcannden0.37^£ de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIEN Van 15 regels 50 Ote.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer r 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. BureauxGebouw Het Spaarae. Zuilier Bulteiispaarne No. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommnnale aans 1 u i ting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. DirecteurJ. C. PEEREEOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs Faubourg Monvmartre. Dit nummer bestaat uit actit bladzijden. Haarlem's Dagblad van 9 Aug. bevat o. a.: Nog eens de keizers*ontmoeting, Lucas Meyer fDe school in Transvaal, Ongevallenwet, Congres Middenstand, Nederland en liet Drievoudig Verbond, Poging tot vergiftiging Bovendien behoort bij dit nummer van ons blad als gratis-bijvoegsel no. 101 van „De Zaterdagavond", letterkundig week blad voor jong en oud, bevattende: Haarlemmer Halletjes, Rubriek voor Da mes, Licht en Schaduw: Een phantasie; De Harz (particuliere correspondentie), Bul Bul, Kunstbeschermers, benevens de gewone rubrieken, oplossing prijsraad sel en nieuw prijsraadsel. Politiek Overzicht. De Fransche pers slaat over de Keizers- ontmoeting te Reval een zeer gematig den toon aan De verzekeringen der Duit- sehe bladen, dat enkel het handhaven van den. vrede op het programma der be sprekingen voorkomt, worden in Frank rijk voor waar aangenomen, en voor het overige willen de Fransche politici blijk baar de zon wel in het water zien schij nen, ten minste doen zij alsof! De „Figaro" constateert, dat de Duit- sche en de Russische politiek in dit op zicht overeenstemmen, aat zij het Euro- peesche evenwicht wenschen te handha ven. De „Petite République" meent, dat de samenkomst voor de algemeene poli tiek zonder beteekenis is, doch wel gele genheid biedt om de handelsverdragen en de Polenquaestie aan te roeren. Het „Journal" daarentegen verwacht meer, dat beide Keizers elkaar wel zullen on derhouden over de internationale poli tiek en dat men in het bezoek niet uit sluitend een door de etiquette voorge schreven ontmoeting heeft te zien. De „Petit Parisien" eindelijk schrijft, dat het Frankrijk niet zou passen een samen komst te critiseeren, die den Europee- schen vrede wil bevestigen en dus in Frankrijk's belang is; de toenadering tus- schen Duitschland en Rusland valt sa men met die van Frankrijk met Italië. Deze feiten bewijzen daarom, volgens dit blad, den innigen wensch naar vrede die de naties bezielt. Terwijl het kinder achtig zou zijn te gelooven, dat elk con flict onmogelijk is geworden, zoo valt toch niet te loochenen, dat de uitzich ten op een oorlog zeer verminderd schij nen". Eén goede zaak heeft de Keizers ont moeting ten minste nu reeds uitgericht, en de „Voss. Ztg." legt daar bijzonder den nadruk op. Op buitengewoon waar deerenden toon blijft de geheele Russi sche pers niet slechts de gebeurtenissen te Reval bespreken, maar zelfs hladen. die anders steeds de gewoonte hebben dagelijks tegen de Duitschers te stoken, beijveren zich ditmaal zich zoo vriende lijk mogelijk uit te laten. De „Voss. Ztg". weet niet of bladen als „Swet" en „No- woje Vremja" hierbij gevolg geven aan een vingerwijzing van hoogerhand, maar hoopt dat zij eindelijk uit zich zelf tot beter inzicht zijn gekomen om niet meer in den blinde af te geven op „het Duit- sche gevaar", een veroordeel dat, volgens de „Voss.", nog uit het laatste derde deel der vorige eeuw dagteekent. Het al of niet terugroepen der vreem de bezettingstroepen uit Sjanghai vormt voor het oogenblik het voornaamste punt van de Chineesche politiek. Lord Cranborne heeft in het Lagerhuis een verklaring namens de Engelsche re geering afgelegd, dat aan de Duitsche, de Fransche en de Japansche regeerin gen was meegedeeld, dat Engeland be reid was zijn troepen uit Sjanghai terug te trekken, mits deze mogendheden het zelfde deden. Ook Frankrijk legde reeds zulk een verklaring onder een zelfde be ding af, terwijl de „Nat. Ztg". uit goede bron zegt te weten, dat de Duitsche re geering op een zelfde standpunt staat. De kans bestaat dus bij deze overeen stemming, dat in afzienbaren tijd de te Sjanghai liggende troepen zullen wor den teruggetrokken, zooals dit ook inder tijd uit Tientsin geschiedde. Zoodra de wensch bekend werd van de vice-koningen van Nan-King en Woet- Sjang om de internationale troepen Sjanghai te zien verlaten, schreef echter de „Times", dat er verband moest be staan tusschen den kink, die bij de on derhandelingen over het Engelsch-Chi- neesch verdrag in den kabel was geko men en het verzoek van Chineesche zijde om Sjanghai ontruimd te zien. Een be paalde grond voor het handhaven der Europeesche bezittingen in deze stad schijnt niet te bestaan maar in Duit sche bladen wordt er tegen gewaar schuwd. de twee quaesties van het af te sluiten handelsverdrag en de ontruiming dooreen te willen haspeien. Indertijd legden de vier genoemde mo gendheden, waartoe Rusland niet be hoort, troepen in Sjanghai, om gewa pend te zijn tegen het gevaar, dat uit het Jang-Tsédal dreigde. Sedert zijn de toe standen in China echter meer normaal geworden en daar de vice-koningen van het Jang-Tsédal het in he n gestelde ver trouwen niet beschaamd hebben en zich als hervormingsgezinde mannen deden kennen, kan tegen hun wensch geen be zwaar bestaan. Buiteniandsch Nieuws Uit Zuid-Afrika. De correspondent van de Petit Bleu te Londen seint aan zijn Wad dat een compagnie van de Imperial Yeoman ry, die door De Wet gevangen geno men werd bij Roodeval, beslolten heeft baar ouden overwinnaar te in viteeren op een feestmaal, den 16en of 17en Augustus, om hem te bedan ken voor zijn humane behandeling tijdens de krijgsgevangenschap. Kolome)! Kekewich, de verdediger van Kimberley, moet een opeiraitie ondergaan, om te genezen van de ge volgen van dienernstigen val van een paard, in Februari 1.1. De laatste Engelsche verlieslijst zal den 14en Augustus verschijnen. Dan is dus een opgave te geven van het juiste aantal dooden en gewonden. De Times verneemt uit Johannes burg: De pogingen van d© vereeni- ging om aan de mijnen van den RJand' afforwieirkiïeden te bezorgfen, dragen vrucht. De vereeniging heeft agenten gezonden naar het binnen land' van Mozambique om mijnwer kers aan te werven. Vijfhonderd wa ren reeds aan <1© kust ofn te wachten op een scheepsgelegenheid naar De- lagoabaai, toen er een Poiitugeesch oorlogsschip opdaagde, waaruit een misverstand voortvloeide. De aange worven Kaffers geraakten in paniek, liepen weg en waren niet meer te vinden. Er zijn thans 48.000 Kaffers werkzaam in de Randmijnen tegen 90.000 voor den oorlog. De Times verneemt uit Melbourne, dat gebleken is, dat. de Australiërs op het transportschip Drayton Gran ge oproerig en onhandelbaar werden toen de staat van zaken aan boord van het schip uitlekte. De scheeps dokters beproefden den kapitein over te halen om die ernstige zieken te Albany aan wal te zetten, maar de stedelijke overheid aldaar wist dit te beletten. Aan de Standard wordlt uit Lissa bon geseind: De gouverneur van het Zambesigebied heeft het aanbod van tweehonderd Canadeesche settlers af geslagen, om de wapenen op te vat ten tegen het Kafferhoofd Macombe. De Poritugeesche regeering keurde de beslissing van den gouverneur goed en verklaarde zich ook tegen vreemde inmenging. Lnkas Meyer, f Plotseling is de tijding gekomen, dait generaal Lukas Meijer, voorzit ter van den Volksraad d&r Zudd-Afri- kaansche Republiek, overleden is. Enkele dagen geleden kwam hij uit Engeland, waar hem een gunstig ont haal was ten deel gevallen, naar ons land en na zich bij president Kruger te hebben gemeld, was hij naar Brus sel gegaan om vandaar naar Karls bad verder te Itrekken. Hier hoopte hij voor zijn lijden genezing te vin den, doch vóór zijn vertrek overviel hem de dood1. Hij stierf aan eenhart- aandoening. Na den dood van Joubert was Lu- kas Meijer de aangewezen man om met het opperbevel bekleed te wor den. Hij was echter in dien tijd juist ziek, zooda/t Botha, die vroeger onder hem gestreden had. nu zijn opperbe velhebber werd. Lukas Meijer was een welbespraakt en innemend man, die op zijn bur gers grooten invloed bad en bij hen in hoog aanzien stond. Niet alle Transvaler® oordeelen echter even gunstig over hem, er zijn er zelfs die hem den scheldnaam ..Jingo1' gaven. Dezen hebben zich waarschijnlijk wat al ite veel door hun hartstocht laten verleiden. Lukas Meijer was progressist, evenals Botha, hij was dus een tegenstander van de Kruger- sche staatkunde. Ook dir. Mansveld vondi in zijn dtreven tot verbreiding van de Nederlandsche taal tot wering van het Engelscb. in hem gedurig een bestrijder. Men zegt zelfs van hem. dat hij de Ned©dlandsche Zuidafri- kaansch© Spoorwegmaatschappij in het geheel niet genegen was. maar dat alles stempelt hem nog niet tot een Jingo. Zijn deelneming aan den oorlog, tot het laatste einde, zijn da den in de laatste jaren van zijn le ven geven hem recht op een plants in de rij van de Zuidafrikaansche patriotten, die goed en bloed hebben veil gehad voor hun land'. Generaal Lukas Meijer is 54 jaar oud geworden. Het Britsche ministerie hervormd De Engelsche „Staatscourant"' behelst de wijzigingen in het ministerie ge bracht. Earl Dudley is benoemd tot lord- luïtenant van Ierland zonder zetel in het kabinet. De heer Wyndham, secretaris voor Ierland, krijgt een zetel in het ka binet, markies Londonderry, tot dusver post-meester-generaal, is benoemd tot president van den „Board of Education" de heer Ritchie, tot nu staatssecretaris van binnenlandsche zaken treedt in de plaats va nsir Michael Hicks Beach als kanselier der schatkist, de heer Akers Douglas (openbare werken) wordt staats secretaris van binnenlandsche zaken, de vroegere financieele secretaris aan de schatkist Austen Chamberlain komt in het kabinet als postmeester-generaal. Voorts zijn benoemd zonder zetel in het kabinet lord Windsor tot secreta ris van het departement van openbare werken, sir William Walron tot kanse lier van het hertogdom Lancaster, en Earl Hardwicke tot onderstaatssecreta ris van oorlog. De kroning van koning Edward Woensdag -is in da Westminister Abdy een algemeene repetitie gehou den van de kroningscerepioniën. Deze vertooning zou om elf uur be ginnen en voor dien tijd stond het reeds zwart van menschen bij die kerk, Iterwijl de rijtuigen van pairs en patressen af en aan reden. De re petitie moest plaats hebben in groot uniform. De pairessen hadden hunne japonnen vooruit gezonden, en kon den zich kleed en in een expres voor dat doel ingericht uithoekje van de kerk. Bijna alle pairs kwamen aan rijden in hun gala-costuum, purper en hermelijn, de kroon onder den arm. De hofmaarschalk kwam vroeg reeds met Lord Roberts. De konink lijke kleeren werden gebracht in een groote metalen kist van twee meters lengte. De repetitie werd geleid door den hertog van Norfolk, viscount Ester, lord Chunchil en den bisschop van Londen, iterwijl lord Rosebery en de aartsbisschop van Canterbury het eveneens zeer druk hadden. De rol van koning en koningin werd gespeeld door een pair en pai- resse. De repetitie duurde anderhalf uur. De burgemeesters der Iersche ste den Glowner en Kilkeny hebben ook bedankt voor de uiitnoodiging om de kroning bij te wonen. De laatste schreef: „Ik weiger deel te nemen aan de kroning zoolang mijn land eén grondwettelijke zelfregeering mist en zoolang mijn dapperste mede burgers in de gevangenis geworpen worden, omdat zij voor deze autono mie vechlten." De boodschap die koning Eduard rijdag in het Buckingham-paJeis heeft uitgevaardigd, luidt woordelijk als volgt: „Aan mijn volk! Aan-den avond voor mijne kroning, een gebeurtenis die ik tegemoet zie als een van de plechtigste en belangrijkste in mijn leven, is het mij een behoefte, aan mijn volk in dit land en in de kolonies en in Indië mijn harte lijke waardeering uit te spreken voor de innige sympathie die zij mij betoond heb ben gedurende den tijd dat mijn leven in zulk een dreigend gevaar was. Het uit stel van de kroning wegens mijn ziekte heeft, naar ik vrees, veel ongemak en last berokkend aan allen die voornemens waren haai- te vieren, maar zij droegen |hun teleurstelling met bewonderenswaar dig geduld en kalmte. De gebeden van mijn volk voor mijn herstel zijn verhoord, en ik zend nu mijn innigsten dank op tot de goddelijke Voorzienigheid, omdat zij mijn leven behouden en mij kracht heeft gegeven om de belangrijke plich ten te vervullen, die op mij rusten als souvereïn van dit groote rijk Eduard R. en I." De Keizersontmoeting te lleyal De officiers-messen van de vrij van dienst zijnde Russische oorlogsschepen hadden Donderdagavond hun Duitsche kameraden aan boord van hun schepen genoodigd. Vrijdagvoormiddag bracht de Keizer van Rusland met grootvorst Alexis een bezoek aan de „Hohenzollern". De gas ten werden door Keizer Wilhelm aan de valreep ontvangen. In de officierseetzaal zeide de eerste- officier. kapitein Von Holleben, keizer Nicolaas dank voor diens kostbaar ge schenk en stelde een Hoch in op den Keizer. Keizer Nicolaas antwoordde in het Duitsch en eindigde met een „hoera" voor den Duitschen keizer. Vervolgens woonden de Keizers en de prins aan boord van de „Poolster" den roeiwedstrijd van Russische marinesloe- pan bij, waarop keizer Nicolaas zijn gast naar de „Hohenzollern" terugbracht en zelf naar de „Standart" terugkeerde. Voor het tweede ontbijt dat om een uur aan boord van de „Standart" plaats had meldden zich alle Duitsche hee- ren die een Russische orde hebben ont- vangen bij den Czaar. Aan het ontbijt overhandigde keizer Nicolaas zijn hoogen gast een Bojaren- helm van gedreven zilver, rijk getooid met alle in Rusland voorkomende edel- steenen en kostbare paarlen. In de helm is een rookservies van goud aangebracht. Het geheel is drie kwart meter hoog. Keizer Wilhelm bood zijn gastheer ter herinnering aan de ontmoeting gouden schrijfgerei aan. Na afloop van het ontbijt hadden beide monarchen een langdurig particulier onderhoud. Te kwart voor vieren lichtte de „Ho henzollern" het anker en zette koers naar Wisby. De ontmoeting van beide Keizers werd door prachtig weder begunstigd en is uit stekend afgeloopen. In hun gedurig sa menzijn was de omgang allerintiemst. De Rijkskanselier graaf von Billow en minister graaf Lamsdorff hielden her haaldelijk uitvoerige besprekingen. De Duitsche gezant Von Alvensleben heeft van keizer Nicolaas de orde van Alexander Newsky ontvangen. De Dreyfns-zaak. Generaal die Gallifet antwoordfc in het Journal des Débats op den laat- sten brief van Dreyfus in de volgende bewoordingen: „Ik ben thans besloten diepdte stil zwijgen te bewaren, zelfs al had ik, volgens de laatste verklaringen in uw blad, niet de juiste juridische ter men" gebruiklt voor de gratie aan Drevfus geschonken. Ik wil tot geen prijs den brand weer aanwakkeren, die ik zelf heb helpen blusschen met opoffering van al mijn kracht en macht." Met andere woorden trekt de oud- minidteT zich terug, met een gezicht alsof hij zeggen wilde: „Nu heb ik de eer aan mij zelf gehouden." In de laatste briefwisseling tusschen generaal De Galliffet en .-Alfred Dreyfus, heeft de eerste verklaard dat Esterhazy het beruchte borderel heeft geschreven en twee medeplichtigen heeft gehad. Het „Journal de Genève" vraagt nu, waarom die twee medeplichtigen buiten vervolging zijn gebleven? Zijn ze ook uit Frankrijk gevlucht? In alle gevalle loopen zij nog vrij rond, terwijl het de roeping der justitie is verraders te ver volgen. Nu generaal De Galliffet, die het weten kan, aldus half gesproken heeft, behoort hij verder te gaan en cle namen te noemen; anders neemt hij een groote verantwoordelijkheid op zich. Men denkt hierbij allicht aan kolonel Henry die zelf moord heeft gepleegd. Is deze een deT twee medeplichtigen, door den generaal bedoell, dan is er een afdoende reden waarom hij niet wordt vervolgd. Algemeene Berichten. Uit München wordt geseind aan de Ind. Beige, dat de Paus een nota ge richt heeft tot de regecrende Vorsten huizen in Europa, waarin hij zegt, niet meer zijn toestemming te zullen geven voor huwelijken tusschen bloedverwanten. Leo XIII raadt den souvereïnen aan hunne kinderen te 1 aiten trouwen met vorsten niet van koninklijken bftoedej, om intellectu- eele en lichamelijke degeneratie te gen te gaan. Lord Charles Beresford vroeg giste ren in het Lagerhuis aan den pre mier, of hij de verzekering kon geven dat geen bindende overeenkomst aangegaan zal worden tusschen de Britsche regeering en de Atlantic Shipping Trust zonder de goedkeu ring van het Parlement. Minlister Balfour antwoordde, dat het Parlement natuurlijk gekend zal worden in een zaak, zoodra de schat kist er mee betrokken is. Thans kon de premier niets meer zeggen. Te Przemysl zijn twee heeren van goeden stand in hechtenis genomen, onder verdenking van gespioneerd te hebben voor een naburigen staaft. Een van hen moet. reeds een uit voerige bekentenis hebben afgelegd. Stadsnieuws. Haarlem, 9 Aug. 1902. Het Sportblad van8 Augus tus heeft een foto van het Bekerelftal der H. F. C. Haar lem in de wandel genaamd) „de Rood- broeken'Als een bewijs hoe niet al leen de Haarlemmers liuu den beker gurmen. nemen wij uit het tijdschrift liet volgende over: 't Is een toer geweest deze kampioe nen te snappen op een oogenblik dat ze niet door elkaar krioelden vandaar dat we met deze hulde wat laat zijn want dit is een der eigenaardighe den van het Haarlemsche elftal dat het zeer bewegelijk is. Dit is zijn groote zwakheid1 maar ook zijn kracht. Er zijn dagen dat het een orddooze hoop lijkt de dagen van nederlagen, als niets lukken wil hoe hard er gewerkt wordt maar er zijn ook dagen, waar op de bewegelijkheid één hoofd en slechts één wil heeft, de dagen van schitterend verdedigen en onstuimig aanvallen. H.B.S de Beker-favoriet, trof de Haarlemmers in den eindstrijd in deze laatste stemming en overleef de hem niet. ..Haarlem" is nu de troische bezitter van den „Beker" en als zoodanig in het ilustre gezelschap van R.A.P. Velocitas en H.B.S.. De roodbroeken zijn door het lot niet verwend Jarenlang hebben zij verwoed gestreden voor het eerste-klas- schap en daarna was het meermalen alle hens in het dó el om een verzwak king tegen te gaan. En toch trekt geen enkele club met een licht hart de schoe nen aan als het tegen deze Haarlem mers gaat. Daarom is de Beker, waar in al die zware harten belichaamd zijn dubbel en dwars verdiend, daarom waren weinig overwinningen zoo sym pathiek als deze. De tentoonstelling van Chi- neesche kunstvoorwerpen werd weder met eenige stukken uitgebreid. De aan dacht wordt vooral gevestigd op de oor spronkelijke keizerlijke zegels, die uit het brandende paleis werden gered, en hoogst merkwaardig zijn, daar zij voor het eerst in Europa ter bezichtiging wer den gesteld. In hetdouche hadhuis zijn in. de afgeloopen week 490 baden genomen. Zaterdagmorgen omstreeks 12 uur raakte een omstreeks 6jarige jon gen al spelende in de Burgwal. Eenige werklieden van de Centrale Werkplaats der H. S. M. bemerkten het en slaagden er m den kleinen drenkeling, die reeds zinkende was, op het droge :e brengen. Daarna werd hij naar zijn woning over gebracht. Naar wij vernemen heeft de Ned. C.hr. Geh.-Onth. Bond dit jaar van H. M. Koningin Wilhelmina een extra gift van 350 gulden ontvangen, tot onder steuning van het werk van den Bond. Hedennacht werd door het bataljon infanterie, alhier in garnizoen, een nachtelijke gevechtsoefenmg gehou den, waartoe de troepen om 12 uur 's nachts uitrukten en hedenmorgen om 5 uur in het kwartier terugkeerden. Vrij dagavond hield de Nat. Chr. Geh.-Onih. vereeniging een gezellige bijeenkomst in het gebouw „Weten en Werken" op de Ged. Oudegracht alhier. Na een inleidend woord van den voor zitter, en nadat de bijeenkomst met zang en gebed geopend was, werd door den heer Wesselman van Amsterdam een reeks van voorstellingen gegeven met de bioscoop en de tooverlantaarn, waar mede hij veel succes behaalde. Tot op luistering werkte mede het Chr. Geh.- Onth. zangkoor „Excelsior", directeur de heer J. v. d. Wateren Mzn., onderafd. van de afd. Haarlem van den Ned. Chr. Geh.- Onth.-Bond. Ongeveer elf uur werd de samenkomst met dankzegging door den voorzitter, den heer Hoekendijk, gesloten, en keer den de aanwezige recht voldaan huis waarts. Gemeenterekening. Door B. en W. is de rekening van de gemeente over 1901 ingediend, waaruit blijkt, dat de gewone inkomsten over dat jaar de gewone ontvangsten met een som van 96.092.60 overtreft, zoodat de nieuwe rekening met een voordeelig saldo van een kleine ton kon worden be gonnen. De buitengewone inkomsten hebben de buitengewone uitgaven overtroffen met f 872.828.99', wat evenwel met het oog op de mindere of meerdere welvaart der ge meente, natuurlijk geen beteekenis heeft. In den considerans vestigen B. en W. de aandacht op een kleine vergissing, hierin bestaande, dat een bedrag van t 50, dat wel en deugdelijk verschuldigd was, betaald is uit een post die daarvoor geen ruimte meer aanbood. Die post kosten der burgeravondschool) is dus feitelijk met t 50 overschreden. B. en W. vertrouwen, dat na de daar bij gedane toelichting de Raad en Ged. Staten geen bezwaar tegen den post zul len hebben. Uit de rekening blijkt o. m. dat het lager onderwijs bijna 4000 meer heeft opgebracht aan schoolgelden dan ge raamd was, het Middelbaar Onderwijs f 1800 meer, maar het hooger onderwijs (gymnasium) f 625 minder. De weegloonten in de Stadswaag bleven evenveel beneden de raming als de staangelden van de paardenmarkt er bo ven waren, omstreeks f 30. Op grooten bloei in onze markten wijzen deze cijfers niet. Beter effect maken destaangel den van de kennis. Die waren op 9000 geraamd en ontvangen werd bijna f 1500 meer. Aan d e Z w em school aan de Houtvaart was de temperatuur van het water des morgens om 6 uur 62 graden Fahrenheit en om 12 uur 63 1/2 graden Fahrenheit Uit de Omstreken. Hillegom. In de gisteren avond gehouden ge meenteraadsvergadering werd een com missie benoemd, bestaande uit de hee-

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1