krans vair groene oevers, alles over goten door de gulle stralen der zon. Met een der vele Havelstoombooten ging het nu verder de rivier af. Tel kens wanneer ik zoo'n Haveltochtje maak, wordt ik opnieuw getroffen door de schilderachtige omgeving. Langs de tentoonstelling van motor- bodten stoomden we waar tal van wapperende vlaggen, .o.a. ook de Hol- landsche, aan hooge stangen scherp afstaken tegen den diepblauwen he mel waar juist een motorboot met een snelheid van een torpedo over het watervlak stoof en een ander met een luchtrad, dat klepperend draalde weer bijlegde. verder langs de trot- sche villa, veel gelijkende op den Stolzenfels. van een Berlijnschen handelsvorst. verder langs het Schwedische Pavillioen. een geliefde uitspanningsplaalts voor de upper ten thoussand, aan den overkant van de Wannseebocht naar de Pfaneninzel. Onder de overhangende oude wil gen aan den vasten wal bij het veer naar dit liefelijke eiland stopte de boot en gingen wij aan wal. Jij hebt natuurlijk nog nooit van de Pfauen- inzel gehoord, is 't wel. amice? Men kan van een MoffenhaW ook niet verlangen, dat. uit zijn schooltijd de Pruisische geschiedenis nog is blij ven hangen, maar misschien zul je jc nog wel flauwtjes den naam van koningin Louise herinneren uit den Franschen tijd. Zij en haar man. Friedrich Wil helm TIL de ouders van Keizer Wil helm T. waren het iïefsJt hier op dit eiland in de Havel. dat. toen natuur lijk nog veel moelijken- te bereiken was. of op hun eenvoudig landgoed Paretz. Van de aanlegplaats voerde ons een voetpad binnen den tijd van een kwartier, naar een der mooiste Aus- sichtspunkte van de geheele streek, het hoog gelegen oude Russische Blokhuis Nikolskae, dat driekwart eeuw geleden door Czar Nikolaas I aan Friedrich Wilhelm III werd ver eerd. Alle achting voor den smaak van gever en ontvanger, die zulk een heerlijk plekje voor het blokhuis uit kozen. vanwaar men een verrukke lijk uitzicht heeft op een gedeelfre van de Pfaueninze) en de beide armen van de Havel in de diepte met hiel en daar de sneeuwwitte zeilen van boeiers. Het herinnerde me aan het kijkje van R'emagen op den Rijn met, het eilandje Nonnenwerth. Voor Potsdam was het te laat ge worden. Op mijn voorstiel maakten •Wé de terugtocht naar Wannsee per pedes langs een aardig voetpad, dat vlak langs den oever alle inhammen en bochten van de rivier getrouw volgt. Per trein terug naar de stad en den avond besloten in het leven dige park van de Landesausstellung aan den Lebuier Bahnhof, waar twee militaire kapellen om beurten zich deden hooren. Hoe is het kerel, wanneer zal ik jou ..Barenfürer" zijn? Ik wed, dat ik je nog hekeer. Adio, K Koloniën. I)e moord op het Koningsplein De inlander Ketjil, door den land raad veroordeeld tot de doodstraf ter zake van moord op de heeren King- ma en Meuleman, en van poging tot moord op den heer De Jongh Swemer heeft geen hooger beroep aangetee- knd tegen het vonnis, doch zal een verzoek om gratie van de doodstraf indienen. Cholera. De cholera is in Padang nog wel niet geweken, maar heerscht toch slechts zeer sporadisch. De politie doet goed haai- best en is er altijd ten spoedigste bij, volgens het B. N., om den boel te desmfeciteeren, waar dat noodig mocht zijn. Te Batavia blijft, 't aantal slachtof fers nagenoeg gelijk: een zesital daags In Semarang overleden 'twee Euro peanen aan de cholera; de heer Doup en een 12-jarig meisje. Johanna van Dam. In het Kedirische wordt, naar het Soer. Ildbl. verneemt, door het heer- sclien der cholera op verscheidene on dernemingen, veel last van gebrek aan werkvolk onvervond'en. De kof- fieoogst kan daardoor niet melt den vereischten spoed binnenkomen, zoo dat teleurstellingen uit dien hoofde voor de deur staan. Afgescheiden echter van cholera luiden de oogstbe- richten uit Kediri en Blitar zeer on gunstig. De oogsten op alle perceelen vallen beneden de ramingen uit, op sommige ondernemingen zelfs zeer sterk. Leger en Vloot. De 86ste jaarlijksche algemeene verga dering van het Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden, is op Woens dag 30 Juli 1902 te Amsterdam gehouden. Het daarin uitgebracht verslag bevat on der andere de navolgende mededeeJin- gen: De inkomsten over 1901 bedroegen eene som van 76.805.07 1/2. Behalve de ren ten van het kapitaal op het Grootboek, die 39.911.00. beliepen en de opbrengst der jaarlijksche collecte ad f 19,291.16', zijn onder het aangegeven cijfer der In komsten begrepen: de renten van het ge schenk van wijlen 7.. M. den Koning (na tionaal huldeblijk bij gelegenheid van H. D. 25jarige regeering) ad f 9070.33, als mede f 1816.33 van het saldo dier renten, het subsidie van het Rijk ten behoeve van het Invalidenhuis te Leidei, groot 1 5000, een legaat van wijlen den heer W. ii. G. Ernst de Seiwert groot f 500, hei kassaldo van het hoofdoomitó tot het aanbieden van een naiionaai geschenk aan H. M. de Koningin bij gelegenheid van 11. D. huwelijk, groot f 651.38, een bedrag van f 300 ingekomen van de com missie te Batavia., een bedrag van 250 ingekomen van de commissie op Cura cao, 13.S7 van de dlstricts-commissie te Utrecht, alsmede 1 als restitutie van in 1900 te veel in uitgaaf gebrachte on kosten. Aan 1284 deelgerechtigden keerde het fonds I 57.444.48' uit aan gratificatiën en 10,886.611 aan toelagen, voortspruitende uit de venten van hei geschenk van wij len 7. M. den Koning Onder die deelge- veehtigden bevonden zich 350 verminkten uit den strijd tegen België. 805 infirmen, blinden en verteranen en 157 oud-strij ders van België. Gedurende het afgeloopen jaar werden als nieuwe deelgerechtigden in het fonds opgenomen 16 verminkten uit Oost-Indïë en 62 infirmen. Het getal der sollicitanten bedraagt 658. Het Invalidenhuis te Leiden verkeert in goeden staat. Daarin werden verzorgd tegen afstand van hun pensioen en hun ne gratificatie 13 deelgerechtigden, als mede 34 oud-militairen (niet deelgerech tigden) tegen afstand van hun pensioen. De uitgaven ten behoeve van dit gesticht beliepen 12.488.82. Land en Tuinbouw. Men. schrijft aan de N. R. Ct.: Onze handel in rundvee met België was in de maand Juni minder levendig dan gewoonlijk. De invoer van fokvee. doch vooral van slachtvee was gerin ger dan in de vorige maanden van dtii jaar en aanmerkelijk minder dan in Juni van het vorige jaar. De oorzaak wordt toegeschreven aan de groote verzending van geslachte ossen en kal veren uit ons land uaar Engeland, dat wegons den verminderden toevoer van An.erikaansch vee en het verbod van ïjnvoer van Argentijnsche run dieren groote behoefte heeft aan vroemd vee. Daardoor is de uitvoer naar België geringer geworden; waardoor de prijzen op die Belgische markten ge stegen zijn. In de zes eerste maanden van dit jaar werden langs de grenskan toren naar Belgie gezonden 25,433 run deren, waarvan 25, 361 uit ons land kwamen. Dit cijfer was 27,062 voor de zes eerste maanden van 1901 en 28,137 voor hetzelfde tijdvak in 1900 waaruit blijkt dat onze invoer va langs de grenskantoren naar Belgic- zachtjes aan verminderdDe oorzaak hiervan ligt grootendeels in den laat ste jaren sterk toegenomen smokkel handel jn rundvee, waardoor aanzien lijke partijen jaarlijks zonder invoer rechten en keuring over de grenzen gaan In de maand Juni kwam in de qua rantainestallen langs de Nederland- sche grenzen geen enkele besmettelij ke ziekte voor. wel werden een 60-tal melkkoeien als verdacht van tubercu lose met een gaatje in het oor naar Nederland teruggezonden De handel in schapen en lammeren was in Juni ook veel minder levendi ger dan in de maand Mei. In Mei wer den ingevoerd 8988 schapen en 6652 lammeren, in Juni bedroeg dit 6266 schapen en 2591 lammeren. Ook ver mindering dus,' vooral voor de lamme ren. In het eerste halfjaar van 1902 bedroeg de invoer 53,726 schapen en 35,547 jammeren tegen 49,682 schapen en 26,517 lammeren over hetzelfde tijd vak in 1901. Deze schapen en lammeren kwamen bijna alle uit ons land en Duitschland. Duitscliland levert de meeste schapen. Nederland de meeste lammeren. Toch is het verschil niet groot. In Juni werden in België gevoerd 1768 werkpaarden, 712 slachtpaarden en 118 veulens. Gedurende de 6 eerste maanden, van dit jaar waren die ge tallen respectievelijk 9910, 7052 en 570. Uit ons land kwamen de meeste werk paarden uit Zeeland, voornamelijk Zeeuwsch-Vlaandeiren, welke op dte Belgische paardenmarkten te koop werden aangeboden. De veulens kwa men voor de helft uit ons land. Veel vraag was er in België gedu rende de maand Juni naar Ilolland- seh bo-ter. De boterprijzen waren een paar weken op de Belgisch markten tamelijk hoog: vandaar dat er uit ons land in Juni. ondanks het invoerrecht van 10 ets. per kilo. aanzienlijke veelheden naar België gezonden wer den Ook werd op de grensplaatsen veel boter frauduleus in België ge voerd. De geheele invoer langs de grenskantoren bedroeg in Juni 249,083 kilogram tegen 183.744 kilogram in de maand Mei van dit jaar. Deze boter kwam vóór 7/8 deel uit ons land. Ziehier de totale hoeveelheden bo ter. die in- en uitgevoerd werden Vn het. eerste halfjaar der jaren. Invoer in 1902 1.761.592 K. G. in 1901 1.714.339 K.G. in 1900 2.047,348 K.G.; Uitvoer in 1902 1,298.935 K.G. in 1901 1.403.591 K.G. in 1900 1.379.126 K.G. België kocht in Noord-Brabant en Zeeland in Juni groote hoeveelheden aardappelen tegen 2.75 tot 3.50 per 100 Kilo. Ook uit Italië kwamen aan zienlijke hoeveelheden. De totale in voer van aarddappelen in België was aanmerkelijk grooter dan due van 1901 hetgeen toegeschreven wordit aan de ongunstige voorwaarden van den vroe. treren aarddappeloogsfIn het eerste halfjaar van 1902 bedroeg de invoer 21.947.000 kilo en in hetzelfde tijdvak van 1901 14,469,000. België zendt zijne aardappelen meest naar Engeland en Noord-Amerika. doch de uitvoer naar Engeland is sterk afnemend. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 80 cents per reerel. Een ieder leze 't volgende. Voor eenigen tijd geleden, na het ontvangen van verscheidene brieven van mej. Snel, Damgracht to Breuke- len. zonden wij onze verslaggever daar heen om uit den mond van de patiënte zelve het weldadig resultaat te vernemen, dat zij door de Pink Pillen ondervonden had. Zooals uit Uw schrijven blijkt hebt U eene merkwaardige genezing' bekomein door het gebruik der Pink Pillen, waarvan de dagbladen ons onophou delijk met zooveel lof spreken. Zooals U gemeld hebt zijt U se dert lang lijdende geweest, dit is zoo, van af mijn achttiende jaar en thans ben ik veertig jaar oud, was ik lij dende aan algemeene uitputting van het zenuwstelsel en algemeene zwak te. Mijne ziek'te nam van lieverlede toe, tengevolge van verliezen in de familie, word mijn zenuwgestel zeer gestoord. De eetlust was zeer onregel matig. ofschoon de spijsvertering ge regeld plaats vond. Steeds erg ver moeid bij de minste krachtsinspan ning en ten laatste was ik verplicht steeds op een ruststoel te blijven zit- iten. Bovendien had ik duizelingen en akelige droomen verontrustten mij des nachts. Veel heb ik aangewend en de zorgen hebben niet ontbroken, doch alles wat ik aanwedde, gaf mij tijdelijk eenige verlichting, maar een bepaalde genezing verkreeg ik niet. Zelfs ben ik in ziekeninriohtitigen geweest, doch zonder resultaat. Ein delijk kwam door aanbeveli ig van anderen mij Uw reddend middel ter oore en zooals U thans ziet, kan ik mij bewegen en ben ik niet ine^r ge dwongen steeds te blijven liggen, zoc- als zulks voorheen het geval was. De zenuwen te versterken, het bloed ie hernieuwen, zulks is wat de Pink Pillen doen. Door dit middel geen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthe nie, noch rheumatiek meeir, maar daarentegen levenslust en kracht voor allen, jongen of ouden, want de Pink Pillen zijn even zoo werkdadig op jeugdigen als op gevorderden leef tijd. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, wanlt gelijk alle goede produkten worden ook de Pink pillen reeds op eene grove ma nier nagemaakt, zelfs zoodanig, dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestanddeel en bezitten ze in geenen deele. Koopt ze slechts bij de depóthouders die onder de attes ten zijn aangegeven of zoo gij maar eenigen twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddepóthou- der komen, d'e Heer Snabilié. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doo ten. Verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger 27. Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarigm en Omstreken bij Wed. W. PI.AAT- ZEP. v. (i HULL. Drogerijen, 28 Je na straat. liet geheim der Schoonheid ligt giootendeels in de schoonheid van het gebit. De tanden zijn voor 'net gelaat, wat de bloemen voor den tuin zijn, hethcerlijkstesieraad. Het onderhoud der tanden door middel van Odolmondwater is daarom voor het behoud der Schoon heid van het hoogste gewicht. Odol is volgens meermalen herhaalde uitspraak van vaklieden van naam, net eenige mondwater, hetwelk op de meest volkomen wijze aan de eischen de? tand hygiëne voldoet. Wie regelmatig dagelijks monden tanden met Odolmondwater rei nigt, behoedt zijn gebit tegen be- der f. Gemengd Nieuws. Een trenrig ongeluk heeft zich Maandagmiddag voorgedaan terwijl verscheiden werklieden aan een villa te Parijs werkzaam waren. Eén hunner, een huisschilder. André Der- ret, viel plotseling van de ladder. Men bracht hern naar den winkel van een apotheker, waar de eerste hulp werd verstrekt. Vervolgens werd hij in het hospitaal overgebracht. Daar kwam de dokter tot de ont dekking dat de man lijdende was aan hondsdolheid. Hij had dan ook, zoo als bij onderzoek bleek, een mede werkman, die hem na den val te hulp was gekomen, een hevigen beet gege ven. Beide personen zijn thans onder geneeskundige behandeling. Oorlogzuchtige ouderwijzers zijn 25 Bulgaren, die, ten einde hun Ma- cedonische broeders te bevrijden van het gehate Turksche juk, de wapenen had den opgevat en onder commando van iKristow een Turkschen douanen-post aanvielen. De douanen boden tegenstand en kre gen spoedig hulp van Turksche troepen. De kleine bende hield langen tijd 'stand; tien Turken sneuvelden. Maar ten slotte moesten zij den strijd opgeven, nadat Kristow en twee zijner mannen gedood waren. Hevige branden. Dinsdagmiddag brak een brand uit in Larne, bij Belfast. Achttien pakhuizen werden vernield, twee straten brandden geheel uit. De schade, ook aan andere hulzen geleden, vertegenwoordigt een groot bedrag. Menschenlevens zijn niet te betreuren. Te Burduscheni, een grensplaatsje bij Boekarest zijn Maandagnacht 63 huizen afgebrand. Een waanzinnige moeder, Vial genaamd, te Dróme, gemeente Montaulieu, wilde haar vier kinderen dooden, door messteken. De drie oud sten zijn ontsnapt, maar een meisje van zes jaar is zoo hevig gewond, dat men wanhoopt aan haar herstel. De moeder is ontvlucht, naar men vermoeid!, mipt liat voornenuein, een eind aan haar leven te maken. Dood in een mijn Een droevig ongeluk heeft zich Dinsdag voorgedaan in een schacht van de kolenmijnen te Flènu. Een mijnwerker reed met een wagen ruwe kolen over een bruggetje, deed een misstap en viel 110 M. in de diepte. Men heeft het lijk nog nieft kunnen ophalen. De man laat een vrouw en twee kinderen na. Aardbevingen. Te Genua heeft 's nachts een aard beving plaaits gehad, die ongeveer 3 seconden duurde. Ook te Pisa heeft men eenige beweging van den bo dem waargenomen. Schade is niet aangericht. Van een krachtigen aardschok wordt melding gemaakt uit- Leiria,in Portugal. Omstreeks middernacht werd deze het eerst gevoeld. Kwart voor zeven in den ochtend herhaalde hij zich. En derde schudding had plaats in den loop van den dag, nu niet alleen Leiria, maar over gansch middel-Portugal en langs de kust. Ook hier werd geen schade geleden. Rooverijeit in de Ter. Staten. Een aantal gemaskerde bandieten heeft dezer dagen nabij Savannas, Ver. Staten, een trein overvallen, op de lijn Chicago- Minneapolis. Zij dwongen den machinist den postwagen af te haken, waaruit zij 20.000 dollars (50.000 gld). meenamen. De passagiers lieten zij ongehinderd verder gaan. Pogingen tot verzet hadden plaats; één der roovers werd zelfs door een re volverschot gedood, maar de roovers vol brachten kalm hun diefstal. De aangehouden trein was één dei- meest weelderig ingerichte en vervoert vaak groote sommen. Een nieuwe vorm van reclame om speelgoed te verkoopen, is toegepast door een mode-magazijn te Chicago. Voor het magazijn bevindenn zich een park en een speelzaal in miniatuur. Daar laten de mama's, die.inkoopen gaan doen, hun kinderen spelen met het voor handen speelgoed. Gaan zij weg. dan willen de kinderen hun snuisterijen niet laten varen, zoodat. de mama's wel verplicht, zijn, de dingen te koopen, vooral, wanneer de kleine handen er al geducht mee huis geliolïden hebben. Zoo is iedereen tevreden, behalve mis schien de mama's. Door bedorven eteu zijn op een Engelsche kostschool te Tschifu, in China, dertien knapen vergif tigd, terwijl een groot aantal meer nf minder ongesteld is. Kinderspeelgoed en ridderorden De Berlijnsche correspondent van het Hbld. schrijft De Duitsche socialisten zijn grap penmakers eerste klas. Geen vervol ging, al waren ze nog zoo scherp, geen achteruitzetting, al was ze nog zoo grievend, heeft hun den zin voor humor en satire kunnen ontnemen Woensdag hebben ze daarvan een merkwaardig .staaltje afgelegd in de tarief commissie. Een staaltje, dat heel wat opschudding en verontwaar diging heeft gewekt bij den voorzitter en bij de heeren van de* regeering, mitsgaders bij een aantal leden, doch dat niettemin onweerstaanbaren in vloed zal oefenen op de lachspieren van allen in en huiten Duitschland. die 't lachen nog niet verleerd hebben. Midden onder de beraadslagingen over invoerrechten op roodkoper werd nl. een voorstel der socialisten rondge. deeld. waarvan de voorzitter niet wist. dat het gedrukt was. noch dat het nu rondgedeeld zou worden. De socialisten stelden daarin voor bij par. 946. handelende over kinderspeelgoed, een invoerrecht op ridderorden te hef fen. Het voorstel luidt als volgt ..Ridderorden zijn, ook wanneer ze door souvereinen worden verleend, te belasten met een invoerrecht van minstens duizend mark per stuk. naar verhouding van de waarde van het materiaal, zonder te letten op het ge wicht". De doodelijk verschrikte voor zitter der commissie, de heer Rettich, verklaarde dat het niet aanging, dat het zelfs hoogst ongepast was. ridder orden te behandelen tegelijk met kin derspeelgoed. Had hij het voorstel eerder in handen gekregen, dan zou hij het niet hebben laten drukken. De socialistische afgevaardigde Stadtha- gen verdedigde het voorstel dat reeds vroeger was aangekondigd, en was van meening. dat een dergelijk nieuw vobrstel bij eiken tariefpost ter spra ke kon worden gebracht. Toen vroeg Graaf Posadowsky het woord, de ijverige staatssecretaris voor Binnenlandsche Zaken, die zelfs in dezen zachten winter, dien wij goede stervelingen zoo welwillend zijn. zo mer" ie noemen, doorwerkt, terwiil zoo ongeveer elk ..fatsoenlijk" Berlii- ner in de een of andere .Somnierfri- sche" veel frisschigheid en weinig zo mer ondergaat. De minister kwam. diep verontwaardigd, zwaar geschut aandragen. Ridderorden in verbinding brengen met kinderspeelgoed wa<s een grove beleediging van de monarchale gevoelens der ambtenaren en van de niet-socialistische medeleden der com missie. 't Was schandelijk. En wan neer deze combinatie doorging, dan zag de regeering zich verplicht aan de discussie geen deel te nemen. Nadat cok de nationaal-liberale dr. Paasche en de vrij-conservatieve dr. Arendt de fiolen huns toorns rijkelijk hadden uitgestort over de zondaars- hoofden der heel vergenoegd zicli in de handen wrijvende ..Sozi". verklaar de Stadthagen plechtstatig namens zijn politieke geestverwanten, dat hun niets onaangenamer was dan de ge voelens hunner geachte medeleden te kwetsen, en dat ze liun voorstel in trokken. zich voorbehoudende het la ter als zelfstandig artikel in te dienen. Maar het doel was bereiktde ridder orden-manie belachelijk te maken. Engeland en het Panaimikanaal In de ,,0bcerver" vindt men een artikel over den aanstaanden aanleg van het interoceanische kanaal, waarin moord en brand wordt geroepen over de nadee- lige gevolgen, die de nieuwe verkeers weg voor den Engelschen handel zal heb ben. Het blad voorziet zelf, dat de Ver. Staten zich meester zullen maken van den geheelen handel op den stillen Oce aan. ,,Er bestaat alle reden om te ver wachten, dat in de toekomst het alleen de Amerikanen zullen zijn, die in de handolsbehoeften zullen voorzien van de Oostkust van Zuid-Amerika met buiten sluiting van Europa en dat elke baal ka toen, die de Japansche nijverheid noo dig heeft, door de zuidelijke staten van de ünie zal worden geleverd". Nog nader op de zaak ingaande be toogt het blad nog het volgende: ,.De havens van Noord-Amerika gele gen aan den kust van den Atlantischen Oceaan zullen vijfhonderd mijlen dich ter bij de noordelijke havens van China, Korea en Japan komen te liggen, meer den elfhonderd mijlen dichter bij de ha vens der westkust van Zuid-Amerika; meer dan vijfhonderd mijlen dichter bij Melbourne en meer dan dertienhonderd mijlen bij Nieuw-Zeeland". Gauwdieven. In den laalsten tijd waren bij de Parijsche politie herhaaldelijk klach ten ingekomen over diefstallen, in spoorwagens met doorgangen ge pleegd. Reizigers die belaslt met ba gage binnenschoven, kwamen ..onwil lekeurig" naar het scheen-in botsing met een net gekleed persoon, die be leefd om vergiffenis vroeg en dan den wagen verliet. Maar menigen reiziger bleek dan" zijn horloge, beurs of por tefeuille ontfutseld was. Deze week is een dier gauwdieven op heeterdaad betrapt. Twee commissarissen van politie hadden z'ch 's avonds in zulk een wagen begeven en terwijl een hunner naar den restauratiewagen ging, werd hij van achteren op den schouder geklopt met de woorden: ..Mijn beste vriend'-" gevolgd door een verontschuldiging toen hij zich had omgekeerd. Terstond voelde de commissaris in zijn vestzak en misite zijn horloge. In een oogwenk legde hij de hand op d'en „vriend", die zich vergist had en die de dief bleek te zijn. Men schijnt ook de medeplich tigen op het spoor Ite wezen. Internationale treinen. Woensdag had! te Aken eene verga dering plaa/ts van 120 hooge beamb ten, vertegenwoordigers der spoorwe gen uit Duitschland, Oostenrijk- Hongarije, Nederland, Zwitserland en Italië, onder voorzitterschap van geheimraad Schaper. Doel der confe rentie was o.a. de vaststelling van 't aantal en soort der doorloopende wa gens in de internationale treinen voor den winterdienst. Diefstal hoog boven den grond Nergens is men meer veilig voor de dieven tegenwoordig, zelfs niet op ver scheiden duizenden meters boven dien grond. Dat bewijst het geval met het ob servatorium van Vallot, op den Mont, Blanc. Joseph Vallot is een meteoro loog. die op eigen kosten en voordat Janssen met veel reclame zijn instal latie op den top'van den berg in elkaa r zette een observatorium vestigde op de Rochers des Bosses. 4305 meter boog. waar hij telkens geruimen tijd vertoeft om zijn waarnemingen te doen Naast kostbare wetenschappelijke in strumenten heeft Vallot in zijn blok huis natuurlijk ook proviand, bran dewijn enz. bijeengebracht. Vlak tegen het buis aan. heeft Val lot een toevluchtshut geplaatst, waar A'erdWaalde of door storm verraste touristen kosteloos een dak. diekens en matrassen vinden. Een dag of wat geleden bereikten een paar bergbeklimmers dat toe vluchtsoord. In plaats van zich te ver. genoegen met het gebodene. haakten zij naar het verbodene. sloegen een ruit stuk en deden zich te goed in wat zij in Vallot's huis vonden; 't ergste was dat zij bij 't vertrek alles aan wind en sneeuw blootgesteld lieten. Vallot. d'ie nooit veel genoegen be leefd heeft van zijn hulpvaardigheid, vond' dat toch te kras en gaf de zaak bij de politie aan. De onbescheiden tou risten bleken een Italiaan. Christa. te zijn. en een apotheker uit Munchen. Een berncht roover in Amerika is Harry Tracy. Hij heeft reeds 20 misdaden begaan, sedert hij uit de gevangenis ontsnapte, alle om een tweede opsluiting te ontkomen. Thans heeft zijn voorbeeld navolging gevonden. Zeventien veroordeelden m de gevangenis te Tennessee hebben met behulp van dynamiet een bres in de muur gemaakt en zijn daardoor ont komen. Dit. is de eerste keer, dat dy namiet wordt aangewend door gevan genen. Onder de ontvluchten bevindt zich de beruchte Gustave Hyatt, speci. aliteit in liet overvallen van post-lrei- nen. De wachters, die de ontvluchten achtervolgden. hebben één hunner. Edward Carney, met een revolver ge dood en twee anderen mot jachthon den gevangen, d'och zij zijn er niet in geslaagd, den andieren 14 op liet spoor te komen. Een arme prinses. Te St.-Petersburg wordt thans druk gesproken over de lotgevallen van prinses Helena Zouloukidje, die uit de hooge Russische aristocratie stamt. Deze prinses is gips bewerkster in Odessa; zij werkt van 's morgens zes uur tot 's avonds zes uur en verdiienit voor haar werk ongeveer 2 gulden per week. Tengevolge van ongelukkige ge beurtenissen, heeft zij al haar geld verloren; haar talrijke bloed verwan- ine hebben haar aan haar lot overge laten. zoodat zij handenarbeid moet verrichten om aan die kost te komen. Zij had ongeveer 10 gulden overge spaard. maar die som werd haar ont stolen. Toen zij hiervan aangifte deed Dij de politie, werden haar titel en haar afkomst bekend. Het grootste stoomschip. Den 12den Augustuh a. s wordt kei zer Wilhelm te Stettin verwacht, ten einde het van stapel 'loopen bij te wo nen van het stoomschip ..Kaiser Wil helm II" dat voor rekening van den -\oord-Duitsche Lloyd, gebouwd is; de dochter van den directeur-generaal van don Noorddui'tsche Lloyd, mejuf frouw Wiegand. zal het schip doopen. Dit stoomschip is liet grootste der- wereld; lang 215.5 M., breed 21.9 M., heeft een diepgang van 8.84 M. en meet 19.500 tonnen. Ondanks deze reusachtige afmetin gen. zal de .Kaiser Wilhelm II" ook één van de snelstvarende schepen zijn; een snelheid van 23 knoopen per uur is hij contract gewaarborgd Het aantal hutten is toereikend voor 1000 passagiers; bovendien is en- plaats voor ruim 800 tusschendeks-passagiei-s. Dreyfns in Ostewle. Alfred Dreyfus verblijft op het oogenblik te Ostende. of liever te Nieu- poort-Bains. een soort van voorstadje aan de beroemde badplaats, waar hij voor al te onbescheiden nieuwsgierig heid gewaarborgd hoopt te zijn- De martelaar van Duivelseiland is zeer oud geworden. Iemand uit Ant werpen verklaart, dat bij nog nooit zoo'n hartelijke verhouding in een fa milie waargenomen heeft. Dreyfus leest de voornaamste artikels, die ov?r zijn zaak verschijnen. Het feit, dat hij nog altijd niet gerehabiliteerd is doet Dreyfus zeer veel leed. Roosevelt als „Rough Rider". Het verblijf van den wereldberoem- den Hongaarschen schilder Werescht- sagin heeft tot resultaat gehad o.a. een schilderij, waarop de rough riders van Roosevelt zijn afgebeeld. De te genwoordige presilent staat erop ge schilderd te paard, terwijl de meeste manschappen, hun paarden rc-eds ver loren hebbende, te voet een heuvel be st o mi en. Het schilderij stelt als historische episode voor en draagt tevens tot ti tel De bestorming van San Juan Hill. Het zal in het aanstaande najaar gereed zijn en dan pubiek worden tentoongesteld. Bandieten in Amerika. Gemaskerde slfcraaltroovers hebben te Sazannah een trein op de lijn Chi cagoMinneapolis aangehouden. De machinist werd gedwongen een goe derenwagen waarin zaken van waar de geborgen waren, af te haken. De reizigers werden niet mishandeld. De aangevallen trein was een dier genen, waarin gewoonlijk groote sommen werden vervoerd. 10 geboden voor een wielrijder Wij lezen in de Kampioen: 1. Rijd nooit zonder bel, goed opge pompte banden, goed aangezeltte schroeven en betrouwbare rem. 2. Rijd nooit met volle maag. 3. Vergeet geen gevulde lantaarn, noch gereedschapstasch noch gevul de beurs. 4. Zet geen krommen rug als een kaJt en zit niet als een opgeblazen kilcvorsch. 5. Rijd niet dicht achter een rijtuig of automobiel. 6. Matig uw gang bij hoeken van straten. 7. Rijd1 geen voetgangers in den weg. 8. Drink onderweg weinig. 9. Rust niet op een tochtige plaats. 10. Rijd met gesloten mond en met open oogen. Internationale Vrouwenraad. Hel algemeen bestuur van den „Inter nationale Vrouwenraad" vergaderde op 10. 11 en 12 Juli te Kopenhagen. Een der gewichtigste onderwerpen, waarover gehandeld is, was wel de hou ding van den Internationalen Raad en van de Nationale Raden ten opzichte van de voorstellen en den arbeid van het Co mité voor Vrede en Arbitrage. In Londen in 1899 was al wat Engelsch sprak vol geestdrift voor de vredesbeweging, doch sedert heeft de oorlog tegen de Boeren de stemming in Engeland en zijn kolo niën in niet geringe mate veranderd. Amerika echter houdt zich kranig en heeft dit jaar in Mei weer honderden van openbare vergaderingen gehouden om tegen den oorlog te protesteeren. Tot nog toe hebben slechts drie ,,N. R," het besluit genomen jaarlijksche rredebetoo- gingen voor te bereiden.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 6