NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Is Sier tan liet Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 20e .Jaargang Vrijdag 15 Augustus 1902. No. 5867 DAGBLA ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden ƒ1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maandenL65 Afzonderlijke nummers0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37 de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Ota.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem ia de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spoarne, Zulder RuiteilSpanrue No. 6. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. JDit blad. verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen, Hoofdagenten voor hel Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31Faubourg Monvmartre. Haariem's Dagblad van 15 Aug. bevat o. a.: Waarom vrede geslotenDe agitatie in Frankrijk, Zeldzaam brutale inbraak. Rijksmiddelen, Terugkeer van een onschuldig veroordeelde. Buitenlandsch Nieuws Waarom vrede gesloten? Een medewerker van het „Alg. Hbl." heeft den heer Reitz gevraagd, waarom eigenlijk de Boeren vrede hadden geslo ten. „Ik begrijp dat men hier verbaasd is geweest", aldus ving de heer Reitz zijn antwoord aan, „want het rapport van Smuts was wat den stand van de oor- logvoering betreft, volkomen juist. De commando's verkeerden nog in vrij gunstigen toestand. Er waren er een 700- tal die hun mans en vaders op comman do aan bepaalde plekken bonden. Zij waren midden tusschen de Kaffers en liepen gevaar door dezen mishandeld te worden ,dus konden de mans hen niet onbeschermd in 't veld laten. Te gelijker- tijd konden de mannen niet op zekere plekken blijven, omdat daar geen vol doende kost was. Op andere plekken bv. in Zoutpansberg en Waterberg was kost genoeg voor alle commando's in het veld, niets belette den commando's daar heen te trekken, maar ze mochten de vrouwen en de kinderen niet achterlaten. En ze medenemen ging ook niet, de laat ste wagen was verbrand, ^oodat ze te voet tusschen de Engeische blokhuizen hadden moeten doorgaan. De Engelschen hadden geweigerd ze op te nemen, denkelijk had een verrader hun de moeielijkheid gezegd, waarin de Boeren hiermee verkeerden. Scherp liet de heer Reitz zich uit over de National Scouts, de Judas Iscariots. Naar Zuid-Afrika zou hij niet teruggaan. Met de Fransche Regeering zal hij on derhandelen over de vestiging van Boe rengezinnen op Madagascar en daarna lezingen houden in Amerika over Enge- lands manier van oorlogvoeren, waar voor hij tal van beëedigde verklaringen heeft meegebracht. Doekjes voor 't bloeden. De Engeische regeering heeft de hee- ien Morgan en Jenkin naar Zuid-Afrika gezonden, om den toestand te bestudee- ren van den Zuid-Afrikaanschen handel. Hun officieel rapport is nog niet ver schenen, doch zij verklaarden aan 't Reu- ter-agentschap dat dit rapport, in onaan- genamen zin, zeer verrassend zal zijn. De toestand is op het oogenblik veel ern stiger dan algemeen gedacht wordt. De steeds in omvang en aantal toenemende monopolies en trusts bedreigen de ont wikkeling van het land. Thans heet het, dat de monopolies en trusts den handel bedreigen. Tijdens de Boeren regeering hoorde men daar niet van! De Engelschen willen al bij voor baat hun wanbeheer verontschuldigen! De dnitsche Kroonprins. De „Matin" vertelt een zonderlinge ro mantische geschiedenis. De kroonprins van Duitschland heeft op zijn jongste reis door Engeland kennis gemaakt, ten huize van de hertogin van Marlborough, met mej. Gladvs Deacon, dochter van den heer Parker Deacon. De kroonprins nu is volgens de „Matin verliefd op mej. Gladys, een liefde die beantwoord wordt. Miss Gladys gaf den prins te kennen dat zij gaarne met hem trouwen zou, maar van een morganatisch huwelijk wilde zij niets weten. Binnen drie dagen moest zij antwoord hebben. Kroonprins Friedrich Wilhelm stuurde haar binnen den bepaalden tijd de verlovingsring, een souvenir afkom stig van zijn overgrootmoeder koningin Victoria. Een bericht van gelijke strekking ont leend aan de New-Yorksche avondbla den, seinde onze Londensche correspon dent, met de bijzonderheid dat keizer Wilhelm een morganatisch huwelijk aan raadt. De agitatie in Frankrijk. In Bretagne is de opgewondenheid over de sluiting der kloosterscholen nog geenszins verminderd. Maandagnacht vertrokken verscheiden automobilisten en wielrijders inderhaast uit Landernaeu om de bevolking van Ploudaniel, Folgoet, Saint-Méen en Les- neven te waarschuwen dat de gendarmes uitrukten om de zusters uit de scholen te verwijderen. Toen de boodschappers aankwamen, werd overal de alarmklok geluid, waarop van alle zijden het land volk toestroomde, verscheiden gewapend met stokken. De bewoners van verafge legen hoeven werden gewekt, en ruiters gingen op weg om de gendarmes op te sporen. Te Saint-Méen versperden de boeren de schooldeuren. Te Gonazec werden de gendarmerie en de politie met stokken en steenen ontvangen, en tot den terug tocht gedwongen. Duizenden bezetten de toegangen tot de school, en konden niet verjaagd worden; in het gedrang werden verscheiden ruiters uit het zadel geworpen. Pas om zes uur 's avonds, nadat een compagnie van het 118e linie- regiment te hulp geroepen was, konden de zusters verwijderd worden. Te Roscoff trad, gelijk reeds gemeld is, graaf de Mun kalmeerend tusschen- beide. Te Crozon hadden de boeren een kring van wagens, onderling door kettin gen verbonden, om het schoolgebouw heengeplaatst. Een detachement infante rie en zes brigades gendarmes waren noodig om die beletselen uit den weg te ruimen. Te Morlaix moesten die scholen opengebroken worden, na Verscheiden botsingen met het volk. Het ging hier zoo erg toe, dat takkenbossen in brand gestoken werden om, door den rook, de werklieden die de deuren wilden open breken, op de vlucht te jagen. De troe pen werden met een regen van steenen bestookt. De zegels, op de schooldeuren gehecht te l.anderneau, Quimper, Vernelle de la Roche en andere plaatsen zijn herhaal delijk verbroken. Eenige personen wor den deswege gerechtelijk vervolgd. Charette, de burgemeester van Petit- Mars, bij Nantes, is geschorst omdat hij tegen de uitzettings-maatregelen had ge protesteerd. De abbé Blouin is bij verstek tot twee maanden gevangenis veroor deeld. Het voorbeeld van luitenant-kolo nel Rémy is gevolgd door kapitein Man- gin d'Oince, die daarop in de vesting Belle-Ile en Mer opgesloten is. Te Ploujeau hadden een aantal aan zienlijke personen binnen het schoolge bouw postgevat, om een lijfwacht te vormen voor de zusters. Toen de deur geforceerd was, moest men één voor één die mannen en vrouwen, die niet wijken wilden, naar buiten dragen. De Gaulois noemt de namen: Yvonne de la Barre de Nanteuil, gravin de Gouyon-Beaufort, gravin d'Honincthun. graaf de Gouyon- Beaufort, commandant Dulong de Ros- nau, enz. De oud-minister Jules Roche, die ad vocaat is, heeft in de „Figaro" een ad vies openbaar gemaakt over de maatre gelen cler Fransche regeering ter uitvoe ring der wet op de vereenigingen. Het betreft het geval van een fabrikant, die al vele jaren geleden voor de kinderen zijner werklieden een school had ge sticht, waarin geestelijke zusters onder wijs gaven en die door de regeering werd gesloten. Volgens dat advies hebben de ambtenaren die daartoe binnen de school waren gedrongen, zich aan een strafbaar feit schuldig gemaakt, daar bedoelde wet geen terugwerkende kracht heeft en zelfs uitdrukkelijk vergunning eischt voor j nieuwe instellingen van congregaties, terwijl bovendien dit geval niet onder de bedoelde wet, maar onder de schoolwet i behoort, die de vrijheid van onderwijs onder bepaalde, hier nageleefde voor-1 waarden waarborgt. Bovendien behoorde hier de school aan een particulier, niet aan een congregatie en kan de fabrikant dus met volle recht een aanklacht indie nen wegens inbreuk op zijn eigendoms recht. Dit advies is bekrachtigd door een verklaring van zes dekens en oud-dekens der balies van Parijs en Lyon. De photo Paul Kroger. In de „Kölnische Zeitung" van Dinsdag wordt een verhaal overgenomen uit de „La Plata Post". Daarin vertelt G. Mann- chen van het leven, dat hij op Boeren- commando heeft doorgebracht. In dit stuk heeft hij het over zijn welgeslaagde poging om president Kruger te fotogra feeren te Waterval Onder. Het kostte moeite, maar het resultaat was het be kende portret met de snor, genomen on der de veranda. „Aanhouden, list en sluwheid", zegt Mënnchen, „en niet het minst het offer van mijn laatste pond stuk als een fooi voor den lievelings kleinzoon én lijfkoetsier van den presi- den brachten mij ten slotte toch nog tot het gewenschte doel". Mannchen vertelt dan hoe deze lievelingskleinzoon, over wien hij in verdere bijzonderheden treedt alles van den president gedaan kon krij- gen. Ten slotte ging het zoo. De klein-1 zoon zeide: Oom, die kerl is nou dar! Mdnnchen, die buiten de deur stond. I hoorde de zware stem van den president terugroepen: Wat kerl? Die kerl met die fotografie. Mag ik hom 'rin late? Nee, antwoordde de president. Ik wil die kerl nie sien! Maar de kleinzoon, den fotograaf binnenbrengende: Oom, ik laat hom toch 'rin. De president was boos, stond op en riep: Is jelle heelemaal gek! Maar de kleinzoon stemde den presi dent kalmer. Hij zeide, dat de burgers niet gelooven wilden van die snor en dat ze 't nu maar zien moesten, enz. De stoel werd naar buiten geschoven en ten slotte onderwierp de president zich. Stadsnieuws. Haarlem, 14 Aug. 1902. Voor het examen fransch 1. o. slaagde Woensdag te 's Hagen o. a. onze stadgenoot, de heer K. Lanter- mans. Handenarbeid. Na alles wat wij over den handen arbeid in verschillende nummers ge zegd hebben, kunnen wij over de be handeling der onderwerpen „De vouw- arbeid" en ,een leerplan met han denarbeid" in korte trekken volstaan. De heer Sevenhuysen. die het eerste onderwerp behandelde, schetste, hoe de vouwarbeid stof gpeft tot rekenen en teekenen, en toonde dit met vele voorheelden aan. De heer Swart, die het tweede onder werp behandelde, zette uiteen, hoe z.i. het onderwijs op de lagere scholen moest worden gegeven. Aan den ar beid moet een ruime plaats bereid worden. De handenarbeid is een der middelen om tot dat doei te geraken. In beide voordrachten werd uiteen gezet hoe noodzakelijk het is, dat men de kinderen zelf leert denken, uitvin den. waarnemen, vervaardigen en zij niet moeten na-apen. Mondeling en schriftelijk, in woord en beeld, moeten de kinderen nauw keurig weergeven, wat de hersenen hebben opgenomen. Is dit bereikt, dan kennen en kun. nen de leerlingen wal, dan bezitten zij een dosis handvaardigheid, waar mede zij kunnen volstaan. Een juist leerplan is niet aan te ge ven, ieder onderwijzer moet volgens zijn persoonlijk inzicht te werk gaan. Achtereenvolgens schetste spr. nu. hoe het op zijn school was ingericht en hoe de tuin-, vouw- klei- kartou- of houtarbeid alle worden toegepast op de verschillende vakken, waardoor de ze geheel tot hun recht komen. De arbeid moet het middelpunt van de opvoeding worden, wil men. dat het onderwijs goede vruchten afwerpt. In de laatste dagen hoort men veel van plotselinge sterfgevallen. Toen deze rdagen een vrouw die over de Groote Markt liep met haar dochter naar huis ging. zakte de vrouw- plotseling ineeneenige voorbijgan gers hielpen haar op. en brachten haar naar huis, waar zij na een half uur overleed. Een kastelein diezijnklanten een glas bier inschonk, gevoelde zich niet lekker, hij ging even naar de huiskamer, waar hij na eenigen tijd stierf. Voor den wedstrijd van den Amsterd. Kegelbond hebben zich reeds 80 clubs aangemeld, o.a. uit Haarlem. Tot en met 15 Aug. worden nog in schrijvingen aangenomen. De wed strijden beginnen Zondag 17 dezer, 's morgens 11 uur. Voor het examen vrije- en ordeoefeningen slaagde Woensdag te Utrecht onze stadgenoot de heer G. P. Zei men. Naar wij vernemen zal op een nader te bepalen dag der vol gende maand de inwijding en inge bruikstelling plaats hebben van de nieuwe R.K. kerk in het Kleverpark. Hedenmiddag om 1 uur vertrokken de ouden van dagen uit het Diaconessenhuis in de Jansstraat alhier met eenige Jan Plezier# naar Santpoort, om daar den middag ge noeglijk door Ite brengen. Naar wij vernemen heeft de heer P. VV. J. Leising, welke gis teren zijn 25-jarig jubileum bij de firma J. J. Beijnes alhier herdacht, van zijne kameraden een prachtige regulateurklok en van de firma Beij nes -een gouden remontoirhorloge ontvangen. Buntes Theater. In ons vorig nummer hebben wij mee gedeeld, dat Ernst von Wolzogens „Bun tes Theater" in onzen Schouwburg op treden zal. Van een der vertooningen zegt het „Nieuws van den Dag": „Het tooneelstuk „Er", zooals 't eiken „avond in het Grand Théétre door Olga „Wohlbrück en Carl Forest van het „Ueberbrett'l gegeven wordt, zoo pak- „kend en met zooveel fijne nuances, heeft „zooveel succes, dat 't nog eenige avon- „den op het repertoire zal blijven. Ook „de hof-scène tusschen „Serenissimus" „en zijn trouwen adjudant. Kindermann „boeit zeer, om niet te spreken van de „andere nummer, zoowel de muzikale als „de littéraire". Ook de Amst. Courant geeft een zeer gunstig relaas en zegt o. m.: „Het stukje wordt door Olga Wohl- „brück, Carel Forest en Clara Biesen- „thal voortreffelijk gespeeld. Vooral Ca- „rel Forest, die in zijn monologen zoo- „veel comisch talent ten toon spreidt „toont hier over welk een groot drama tisch talent hij beschikt". Gevonden voorwerpen: een blauw geruit boezelaar; twee R.K. kerkboekjes; een lederen hondenhals- bandi; een gouden oorknopje en een sleutel Vertraging. Gisterenmiddag brak op den Kruisweg een wiel van een steenenwagen, waardoor de paar dentram een half uur vertraging on dervond. In de bad- en zwemin rich, ting aan de Houtvaart was de tempe ratuur van het water hedenmorgen te 6 uur 59 en luedennidddag te 12 uur 60 graden Fahrenheit. Schouwburg - voorstellin gen. 7 cn li September a.s. treedt in d.en Schouwburg op het Amster dam sch Lyrisch Tooneel. 21 September het Rctfterdamsche Tooneelgezelsehap, dir. D. F. van Eijsden, terwijl nu reeds door onder staande tooneelgezelschappen de vol gende datums zijn vastgesteld: Ned. Opera: 5 Ocitober. 15 October, 14 November 1902; 15 Januari, 11 Fe bruari, 12 Maart en 20 April 1903. Kon. Ver. Het Ned. Tooneel: 22 Oc tober, 19 November, 17 December 1902; 21 Januari. 4 Maart en 1 April 1903. Ned. Tooneelvereeniging, dir. v. d. Hor^t: 9 October. 10 November. 4 De cember 1902; 7 Januari, 18 Februari, 16 Maart 1903. De overige datums van helt Lyrisch Tooneel en het Rotterdamsch Too neelgezelsehap (dir. D. F. v. Eijsden) worden later bekend gemaakt. Bij het stellen van daitums is rekening gehouden met de Bach-concerten. Uit de Omstreken. Bloemen daal. Tot leden van de commissie inzake grenswijziging, bij candidaatstelling zijn gekozen verklaard de heeren: dr. D. Bakker, J. B. Bos Az., A. Koolho ven, A. J. de Waal Malefijt, P. W. Voet, S. R. Reynierse en J. J. Roozen. Zaudvoort. Thans zijn hier aanwezig 4000 bad gasten. Het salon-orkest onder directie yan den heer S. L. Werthcim gaf Woens dagavond in het Grand-Hotel voor gas ten en ge introduceerden een uitste kend geslaagde uitvoering. Van het zeer schoon uitgevoerde programma noemen We slechts: Aria aus der Suite, voor orgel on viool van Bach. H. D. II. prinses Hohenlohe en H. D. II. prinses van SoimsBrauenfels vereerd-en de uitvoering met hare te- genwöordigheid. De werkzaamheden aan het Schui tengat zijn hervat. Aan de boulevard de Favauge ging het terrein tusschen villa „Ondine" en villa „Paula" in handen over van den lieer J. A. van Noppen, terwijl, zoo we goed ingelicht zijn. de achterterreinen aan de Dr. Joh. George Mezgerstraat achter villa Hendrika en villa Frederika respec tievelijk aangekocht werden, door de heeren H. Figée en P. B. Nienhuis. Feuilleton. Vertaald uit het Italiaamch. Verbergt gij niets voor mij Op mijn eer, verzekerde hij plech tig „ik weet u niets te zeggen. En toch heeft Attilio een geheim verdriet, een of andere zorg, die hem de rust ontrooft Ik ken hem zoo goed. Ik zie het aan zijn oogen dat hem iets drukt, dat bij iets voor mij ver berg. Ik zou hem zoo gaarne helpen, als ik kon, ik heb hem zoo lief. Ik zal met hem spreken, als ge mij dat veroorlooft. O. ik smeek u er om. Pak hem eens flink aan. en zeg hem, dat hij niet alleen lijdt. Wilt ge. graaf? Of ik wil. freule? Ik acht mij jjelukkig u van dienst te kunnen zijn. Ik dank u graaf, zeide zij op war men toon en reikte hem nogmaals de band. Op dit oogenblik kwam Attilio te- Willen we gaan. ze-Lde hij, zonder op te zien. het rijtuig is voor. Weinige minuten later steeg men m. Attilio noodigde graaf Tozzo uit, naast Cesina plaats te nemen, terwijl hij op de voorbank ging zitten. Men reeid' door cbe Chi'assa naar de heerlijke pomenade omlaag diie zich tusschen de> villa Nazionale en het strand der zee tot aan de Posolippe uit strekt Het was een buiengewoon schoone dag. De hitte was wat afge nomen. en de wind. die van de zee uit over de schoone met de voortbrengse len eener tropische vegetatie bekleede oevers blies, werkte verfrisschend en opwekkend. Prachtig kwam het donkere schitte- rende blauw van de golf uit, tegen liet weelderige sappige groen der palmen •en pijnboomen in de tuinen en de plantsoenen, in de verte verhief zich de steile rots van het eiland Capn uit de golven, terwijl het met sierlijke glinsterende witte huizen bedekte. Po- sitano zich zacht afdalend in zee ver loor. Daar zag men tal van rijke equi pages en elegante wandelaars die al len van de avondlucht genietende, zich slechts langzaam naast elkander voort bewogen pratend en lachend, zich ver heugend in de goddelijke natuur, waarin zij mochten wandelen een beeld, zooals Europa geen tweede te aanschouwen geeft, een beeld van de grootste luxe en het meest verfijnde zingenot naast de diepste ellende en het bitterste lijden der armen in het oud'e Napels. En hebt gij uw kistje nog altijd niet teruggevonden. Cesina? riep At- til'io kregelig, zenuwachtig en heftig, als wilde hij er haar een verwijt van meken. Helaas neen. Hoe kan ik ook iets weervinden, als het weg is Wij heb ben gezocht in alle hoeken en gaten. Het is er niet. Het is gestolen. Welk een onzin, altijd maar da delijk van diefstal te spreken. Ik wil wedden, dat het u vandaag of morgen vanzelf weer in de handen komt. Ik begrijp niet, hoe papa de zaak zoo tra gisch kan opnemen. Gii moet hem dat uit het hoofd praten, Cesina. Hij sprak driftig, tn kort afgebro ken zinnen. Zijn zuster zag hem ang stig aan. Hoe kan ik papa van zoo 'iets af brengen, Attilio. Papa weet toch be ter wat hij te doen heeft dan ik. Het doet er niet toe. Het was onverstandig van u. er zoo'n drukte van te maken. Het is om uit je vel te springen, als men de malle relazen in de couranten leest. Binnenkort kom ik te PoSitano. en ik wil mij la ten hangen, als ik het niet vind. Graaf Tozzo maakte een lichte be weging. en Cesina wisselde met hem een beteekenisvollen blik. j Men zweeg geruimen tijd en reed steeds verder, langzaam, stap voor stap langs de andere rijtuigen heen- schuivend, terwijl men elkander we- derkeerig opnam en groette. I De zon zonk al dieper en dieper, en het strand en de eilanden wierpen steeds langere schaduwen op de in het levendigste kleurenspel schitterende j golven. j Op eens boog Attilio zich ver uit het rijtuig, zijne trekken drukten verras- I sing en verbazing uit, zijn oogen die kort te voren nog met zekere onrust ronddwaalden, namen een uitdruk j I king van bewondering aan en fonkel j den met echt zuidelijken gloed van ver-1 rukking. van ,rreugde, alsof hij een blik in het paradijs had geslagen. Emilio riep hij opgewonden, j Ziet gij daar dat met schimmels be spannen rijtuig? Graaf Tozzo volgde met de oogen de aangewezen richting in welke de rii-j tuigen aan de andere zijde van den j weg elkaar voorbij reden. Hij was zelf nieuwsgierig, te weten, wat At-1 tilio toch zoo plotseling geheel in be slag had genomen. Dat vroeg hij eenigszins teleur- J gesteld, dat is de bankier Bertini met zijn vrouw. Neen, dien meen ik niet. Ziet ge dan daar den commendatore Guisi met zijn zuster? Ja. En verder? Achter hem rijdt een met schim mels bespannen rijtuig. Wie zit daarin Dat schijnt mij de Nederlandsche consul te zijn, mijnheer Manuel de Vries. En dat prachtige ionge meisje naast hem? ging Attilio geestdriftig en meegesleept voort. O. ozeide Cesina eenigszins spottend. Zij kon niet zien, waarheen haar broeder wees, en wilde zich over het voor haar onbegrijpelijk plotseling enthousiasme van haar broeder wat vroolijk maken. Ah ja, zeide de graaf nu toestem mend. dat is juffrouw Elvira de Vries, een blonde engel uit Amsterdam. Sinds wanneer zijn de engelen uit Amsterdam afkomstig? vroeg Cesini nog steeds met een spottend lachje? Attilio merkte het niet op. Zijn dochter? vroeg hij verder, zonder ook maar een blik van de jonge dame af te wenden, die in haar blonde, noord- sche gratie naast haar vader zat. Neen, ik geloof zijn nicht; in elk geval een bloedverwant van hem. Zij is eerst sedert kort te Napels. Zij komt uit Duitschland. waar ze te op gevoed. Haar ouders zijn, naar ik meen, dood. Ik heb haar onlangs vluchtig gezien op een soirée in het Palazzo Toreno. Welk een schoonheid Zoo fijn en slank - Ziet zij er niet uit als een nimf? Zij is ontegenzeggelijk een groo te schoonheid en maakt hier in het Zuiden een bij zonderen indruk, om dat haar blanke teint, haar zacht, blond haar zoo voordeelig afsteekt bij onze bruine gelaatskleur en onze don kere oogen. Rijd toch langzaam, riep Attilij den koetsier opgewonden toe. Kan ik dat wonder ook niet eens zien? vroeg Cesina nieuwsgierig. Zij scheen het den heeren bijna kwalijk te nemen, dat zij zooveel lof toezwaai den aan een vreemde schoone, terwijl zij er bij zat Nu komt haar rijtuig hier heen zeide Attilio levendig. Groet dan toch, EmilioGij moet mij aan haar voorstellen Maar toch niet hier op het cor so Ge moet wachten, tot zich een ge legenheid voordoet misschien van avond in den schouwburg. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1