Gondelvaart. Hoilius vangt, wanneer hij 40 runs. heeft. De standi is dan 110. Humby j werd twee keer gemist; do eerste maal j door J. C. Sch roeder, toen hij er 14 had. en door Kroese, toen zijn score 37 bedroeg. Ilollins wordt vervangen door Goodden, die met Ilumbv toen gestaakt werd voor de lunch, nog aan was. De stand is nu 2 wickets neer voor 142. Humby beeft er nu reeds 64. Behalve enkele fouten liet het fielden dei* Hollanders niets te wen- fichen. Te 2 uur ward bet spel weder her vat met Hornby en Goodden aan bat. Het spel. dat in den ochtend een hoog totaal deed verwachten, stelde velen teleur. I-Ict batten der Engelschen was niet zoo goed al's eerst. Heit totaal be droeg 234. Hornby en Goodden waren beiden spoedig uit. Goodden gebowld door Posthuma voor 14 en Hornby 1. b. w. met 68 (hef, hoogste dat in deze maitch gemaakt is). Toen Hornby uit was, wees bet bord 155 aan. De score steeg langzaam, maar zeker. Van de vol gende spelers haalden er maar twee dubbele cijfers, te weten Taylor Jo nes 24 (bowler Podthuma) en C. B. Hulton 26 not out. De andere spelers maakten Holton 5 (gevangen door De Groot). Coxen 0 (gebowld door'Post huma). O'Brien 1 (run out). Beckwith 0 (1. b. w. bowled Posthuma), Berke ley 1 (bowled de Groot). Die Nedeiflandscbe wicketkeeper (Broese van Groenou) was tamelijk ongeoefend. In bet totaal kwamen Uierdoor 44 Byes. Het. bowlen was goed. Posthuma nam 6 wickets voor 88, Rincker 2 voor 64. De Groot 1 voor 12. Om kwart voor vieren gingen de Hollanders aan bat melt J. C. Schro der en Broese. Het liet zich dadelijk" aanzien dalt hun totaal onder dat der Engelschen zou blijven, daar dezen veel beter fi el dien en over een uiltstekemd'en wickeitkeeper te beschikken hadden. Broese verdween spoedig voor 3. gebowld door Taylor Jones. De stand was toen 10. Na hem kwam Kool aan bat, maar daar deze zijn been bij het fietsen bezeerd bad, runde Dubois voor hem. Schroder werd op 23 door Berkeley gebowld. Hij had. toen bij 8 had, een kans gegeven, maar verder kans loos gespeeld. Toen hij verdween was de stand: 39. Kool werd in bet verre veld gevangen door C. B. Hul ton voor 17. (Stand 44). Nu waren Feith en Bourlier aan Land en Tuinbouw. Het bloemeufeest te Zeist is Woens dag geopend door den algemeenen voorzitter van de Nederl. Vereen, voor Tuinbouw en Plantkunde baron Se- narclens de Gram y. De Koningin-Moeder bezocht de tentoonstelling. Vrijdag is er bloemencorso. Te Schagen zal een kaasmarkt wor den opgericht. Aalsmeer. Door de afdeeling .Tuinbouw" te Aalsmeer is besloten in de maand Juli van het volgend jaar een tentoonstel- ing te houden. Letteren en Kunst. Kungtaankooping in Beieren. De Duitsche Keizer zond Zondag jl. uit Swinemünde een telegram aan den Prins Regent van Beieren, waarin hij zijn grootste verontwaardiging uitsprak over het weigeren van de kredieten voor de kunstaankooping en zijn teleurstelling over de snoode ondankbaarheid tegen over het huis Wittelsbach. Verder ver zocht de Keizer den Prjns Regent de be- noodigde som te zijner beschikking te mogen stellen. De Prins-Regent antwoordde hierop met een telegram, waarin hij zijn innig- sten dank uitsprak voor het door den Keizer gegeven blijk van warme belang stelling zoo ook voor de edelmoedige aanbieding, daarbij gedaan. De Prins- Regent deelde echter mede, dat door de edelmoedigheid van een lid van den Beiersehen rijksraad de regeering in staat gesteld was der tradities getrouw, evenals vroeger, de kunst te blijven be vorderen. Ley er en Vloot. Kon. Mil. Academie. De minister van oorlog brengt na der ter kennis voor belanghebbenden, dat. met wijziging van de aankondi ging in de Nederlandsche Staatscou rant van Zaterdag 2 dezer, de Volgen de cadetten der cadettenschool voor eene plaatsinbij die Koninklijke Mi litaire Academie in aanmerking ko men voor: a. Infanterie hier te lande: B. Bun. schoten. P. P>. Kuipers. J. W. Stout- jesdijk. A. T. Dufour. H. J. Osten; b. Cavalerie bi ei' te lande: R. O. van Gennep: Artillerie hier te lande: W. G. de van der Hout e. Infanterie in Nederlandsch-Indië: E. K. A. de Neve. W. A. Garshuis. E. L. A. Becker. H. A. "W. C. de Haze Winkelman. W. H. de Blaauw. A. It. F. van der Mark, J. W. K. Eichholtz, J. C.s van Eek. J. 1-. van Gogh, D. D. Koopman. A. J. F. Dessauvagie. \V. J. A. Boswijk. H. M. Savalle. J. Hoge- wind. J. P. K. Scheuer: f. Cavalerie in Nederlandsch-Indïe: C. L. Scheuer: g. Artillerie in Nederlandsch-Indië: R. F. C. Smith. H. van Toornum, J. T. Mojet. G. H. Gaade, H. van den Bos sche. H. G. Brandon: h. Genie in Nederlandsch-Indië: W. M. Dudok. L C. A. van de ICasteele, I. J. Milboru. F van der Goes. Kerknieuws. Algemeene Synode. In de zitting van Woensdag kwameu verschillende rapporten in. Een verzoek van den ring van Woer den om dispensatie van art. 23 regl. op de vacaturen voor de gemeente Naarden, werd toegestaan voor den tijd van een jaar, en op de bekende voorwaarden. Ter tafel kwam een voorstel van de classicale vergadering van Brielle tot wijziging van het reglement up de kerkvisitatie, strekkende om de schrif telijke visitatie af te schaffen en d> persoonlijke om de twee jaar te doen houden. Overeenkomstig de conclusie der rapporteerende commissie besloot de vergadering het voorstal af te wii zen. Een voorstel van de classicale verga dering van Zutphen tot bijvoeging van een alinea aan art. 5 Regl. voor opzicht en tucht, strekkende om aan de besturen het recht te geven personen uit hun ambt te ontzetten wegens krankzinnigheid, werd aangenomen en zal aan het oordeel der kerk worden onderworpen. Wegens het bijeenkomen eener Sy node contracta werd de zitting vroeg tijdig gesloten. Gemengd Nieuws, ,x n'Bas, J. C. Spaick. A. Fabius. J. E bat, die echter beiden spoedig voor0 Scheffer jhr H Laman Trip: verdwenen: de eerste gevangen door d Genie hier te lande: E. T. Hissink Hollins. de tweede gebowld door Ber- w keley. Daarna kwamen in Rincker en Du bois. De laatste sloeg 2 maal over de boundary, doch de laatste maal was noodlottig voor hem, daar hij achter de boundary gevangen werd en hier door was hij volgens de nieuwste spelregels uit. De stand was toen 58. Rincker werd door Hollins gevangen, toen de stand 72 was. Na Rincker kwam Posthuma, die met Eigeman den stand bracht op 85. Itoen Posthu ma door Berkeley gebowld1 werd voor 15. M. E. Schroder, die hierna kwam, bracht met Eigeman den stand op 93. De laatste werd toen door Goodden j gevangen voor 7. Men was er bang voor, dalt de stand onder de 100 zou blijven, maar De Groot en Schroder zorgden ervoor dat di't niet gebeurde. Zij brachten het tojtaal op 138. De Groot 17, gebowld door Holton, Schroder 26 not out. Deze laatste sloeg o.a. drie zessen. Het bowlen der Emgelschen was uitstekend. Berkeley mam 3 wickets voor 32, dr. Holton 7 voor 91. 2e innings. Om kwart voor 6 gingen de Engel schen weer aan bat mét C. B. Hulton en Goodden. Met den 3den bal werd Goodden gebowld door Posthuma voor 0. Stand 1. Hollins werd door Rincker met een Yorker gebowidi voor. Om half zeven werd het spel ge staakt. C. B. Hulton 11 not out en Taylor Jones 3. De stand was 34. zoeken aan de galeiboeven te Bourail ontmoette hij o.a. ook Danval, en hij kwam te Parijs terug met de volle overtuiging van diens onschuld. De meest bevoegde wetenschappelij ke personc-n spraken over de zaak hun gevoelen uit en het Journal begon een campagne voor den veroordeelde, wel ke eindigde op den 18en April en die leidde tot de invrijheidstelling van Danval, waarmee het blad zich zeker geluk kan wenschen. De president der Republiek werd be wogen door de beweringen van de grootste Framsche geleerden, en hij vroeg aan de griffie het dossier van het proces, hij onderzocht het en over tuigd van de onschuld van Danval tee- kende hij het gratieverzoek in tegen woordigheid van den directeur van 't Journal", van professor Cornil, den heer Manuri en der afgevaardigden van de Apothekersbonden en der stu denten in de pharmacie. Het ..Journal" telegrafeerde terstond hei nieuws aan Danval. Er blijft nu nog slechts een formali teit te vervullen, dat is de revisie van het proces. een pui mei het doel zich te verdrin ken. Zij schijnt tot deze wanhopige daad' gekomen te zijn, doordat ze zich een geringe berisping sterk had aan getrokken. Gelukkig werd het intijds door een der huren g: merkt en slaagde de geneesheer er spoedig in de levens geesten weder op te wekken. Dadelijk werd zij per rijtuig naar haar ouders te Heerde gebracht. Het wordt wel treurig -mei de nien- schelijke veerkracht, wanneer om zulk een wissewasje aankomende mensch- jes komen tot de lafhartïgste van alle daden, poging tot zelfmoord. De ouders moeten liet meisje maar eens onder de pomp houden. Terugkeer van een onschuldig veroordeelde. Danval, het slachtoffer der Fransche rechispraak, is eergisteren aan boord van „l'Australien" te Marseille aange komen en arriveerde gisterenavond te lcwart over vijf 1e Parijs. Wij ontleenen daarover aan de Tel.: Danval werd te Gannat geboren en huwde te Parijs op drieendertigjarigen leeftijd met mejuffrouw Matthilde Jar- ry, een meisje van 20 jaar, die een bruidsschat- meebracht van 10.000 frs. Dit sommetje veroorloofde Danval. een apotheek op te zetten in de rue de Maubeuge. Reeds de eerste maanden van haar huwelijk werd mevrouw Danval ernstig ziek dat was in Angus, tus 1877. Niettegenstaande de goede zorgen, waarmede zij werd, omringd, stierf zij den 9en September d.a.v. Men (dat steen is als het slaat en wolk als men terugslaat) beschuldigde Danval. dat hij zich van zijn jonge vrouw had ontdaan en op de koffie praatjes van de buurt werd Danval ge arresteerd. Hij protesteerde en ver klaarde met alle mogelijke kracht, dat hij onschuldig was. eraan toevoe gende. dat hij met. vertrouwende het resultaat van een lijkschouwing tege moet zag. De gerechtelijke schouwing werd gedaan door twee doktoren, bij gestaan door een scheikundige. Deze experts concludeerden, dat er vergifti ging door arsenicum had plaats gehad. Een geleerde, de professor in de toxicologie, Bonis, protesteerde tegen deze beslissing, en lichtte zijne protes ten met wetenschappelijke argumen ten toe. Niets hielp. Danval werd naar hel Hof d'Assises van de Seine verwezen op 6 Mei 1878, beschuldigd van vergif tiging In den loop der debatten, evenals na de uitspraak, verklaarde Danval voort durend. dat hij onschuldig was. De jury veroordeelde hem tot dwang arbeid en wel, zooals de term in Frank rijk luidt: „voor eeuwig". Hij werd ingescheept aan boord van de ..Nava rin" en opgesloten in de gevangenis Bourail op 11 Februari 1879. Na dat tijdstip werd Danval 24 jaar in de galeien gevangen gehouden. Toen stuurde het „Journal" een zij ner medewerkers naar Nieuw-Caledo- nii\ en wel den heer Jacrues Dhur. om eens na te gaan. wat er geworden was van hen, die men gewoon is met den naam van ..grands criminels" te be stempelen. De heer Dhur gaf eenige interessant.? artikelen over zijn reis. Bij zijn be liet grai vau een lüilliardair. Het mausoleum, waar het stoffelijk overschot van den Amerikaanschen miliardair Mackay zal heengebracht worden, is te Greenwood, nabij New- York gelegen. Het is een der prach i'igste graven, die op de wereld bestaan en kost 300.000 dollars. Het mauso leum is van graniet opgetrokken. Op ieder der vier hoeken staat een enor me symbolische groep uit brons gegn ten De standbeelden verzinnebeelden de droefheid, het geloof, het leven en den dood. Toegang tot het graf ver leenen vier deuren van massief brons. Voor den hoofdingang staat een altaar met voetstuk van wit Carrarisch mar mer het altaar zelf is uit zwart Iersch marmer gehouwen. In het geheel zijn pi- twintig graven in het mausoleum. Het monument is 33 voet lang, 33 voet breed en 47 voet hoog. Mooie boel. Te Ripoll in Catalonië hebben twee anarchisten den fabrikant José Carol overhoop gestoken, uit wraak dat zij, naar aanleiding der jongste werkstaking, van zijn fabriek weggezonden waren. Een Japanscne revolutioniste. De Japansche vrouw is verplicht haar echtgenoot te eeren en in alles te ge hoorzamen. Thans heeft voor de eerste maal in de geschiedenis een vrouw in Yokohama met deze traditie gebroken, en geweigerd het huiswerk te verrichten, dat haar echtgenoot haar opdroeg. De man wilde zich terstond van haar laten scheiden, doch zij lokte een gerechte lijke beslissing uit, waarbij -bepaald werd, dat de vrouw niet tot het huiswerk verplicht was. daar het boven hare kracht ging. Ziehier een belangrijk feit in de ge schiedenis der Japansche vrouweneman cipatie. Bergwaagbalsen. Blanc, een van de gidsen die men op den Mont Blanc verongelukt waan de met twee Framsche reizigers. Za terdag het slachtoffer geworden van hun waaghalzerij, is in een gletscher- spleet gevonden en naai- Chamonix te ruggebracht. Hij is er betrekkelijk goed afgekomen: toch was hij 34 me ter diep gevallen en had daarna zes uren tusschen het ijs gelegen. Hij verhaalt dat de twee toeristen, Maudui en Stall ling. Vrijdag met hem zelf en een drager op weg gingen, maar op het Petit Plateau door een sneeuwstorm werden ovenrallen. Blanc ied tot den terugtocht aan. de twee Franschen wilden echter doorgaan, omdat zij dicht bij Vallot's toevluchts- Reuzenschip. Keizer Wilhelm II heeft te Stettin de tewaterlating bijgewoond van den stoomer van den Noordduitschen Lloyd die naar hem is gedoopt. Dit reuzen- schip, een van de grootste, zoo niet de grootste stoomer ter wereld, meet 20,000 tonnen, heeft machines van 40,000 paardekrachten, die het een snelheid kunnen geven van 231/« knoop per uur. Het schip biedt ruimte'voor 775 eerste-klas. 343 tweede-klas en 770 tusschendekspassagiers; de bemanning zal uit ongeveer' 600 koppen bestaan. Het vaartuig zal in tijd van oorlog dienst doen als hulp-kruiser. Haarlem en Omstreken. worden afgestoken Ondeugende jongen. De tienja rige K Vermaas is een echte deugniet, die steeds kattekwaad uithaalt, en de po litie veel last bezorgt. Onophoudelijk op het water nen. Zacht werd de deur openge daan en boven gekomen vond men daar twee mannen bezig met hun edel werk. Bar zag het er daarboven uit. Kas- i ten opengebroken, paneelen uit deu- wordt hij aan het politiebureau gebrachtren Sezaa?^j enz- Een zs.*croek met voor het plegen van kleine diefstallen, het lichten van laden, etc. Gisteren had hij weder de lade gelicht in de bodega aan de Nassaustraat en daaruit ont vreemd een bakje met 1 6 a f 7. welk be drag hij met'een kameraadje had ver snoept. Tegen hem werd proces-verbaal opge maakt. en binnenkort zal de kleuter zich nu voor de rechtbank hebben te verant woorden en zal ongetwijfeld opzending goud- en zilverwerk stond klaar om medegenomen te worden, hun zakken vol van heizelfde, terwijl nog 13 en kele guldens hun buit volmaakten. Het waren beiden oude bekenden der justitie. De een heet Van 't Veld, een Hilversummer, de andere heeft Van Verlee, en is afkomstig uit Amster dam. Zich betrapt vindende, konden bei den niét beter doen dan zich gewillig naar een Rijks-opvoedingsgesticht voor onderwerpen, waarna zij naar het hem worden gevorderd. politiebureel geleid werden. Een der dieven had zich toegang Hoe Flaubert werkte. Uit documenten ert brieven, die zijn nicht mme. Grout in bezit heeft, blijkt dat Flaubert vijf jaar bezig was met Salammbo. Hij werkte er aan „als 15 ossen", ging te 4 uur 's nachts naar bed ..uitgeput als een werkman di- steenen heeft geklopt", herlas dan morgens wat hij geschreven had. be gint weer opnieuw, voltooit 15 blad zijden in 7 weken en wordt dan weer wanhopig En zoo gaat hij verder, steeds vijlend en veranderend. Ik ga naar bed met de Grammairo der Grammaires en sta op met dien Diction- naire die l'Acad'émie. zoo schreef hij aan De Concourt Of men zich ook thans zooveel moeite geeft? Er is feminisme èn feminisme. Het schijnt werkelijk dat de Ameri kanen de taak op zich genomen heb ben om op alle mogelijke manieren de oude wereld te overbluffen. Eeji neger, zekere Berrien-Country, die veroordeeld' werd' om te Adel opge hangen te worden, zal op den 22sten Augustus worden terechtgesteld door een jonge blanke vrouw, mejuffrouw Ella Hall. Zij heeft aan den sheriff geschreven, dat zij als de dochter van den maar schalk A. Hijers, dlie door dien neger vermoord werd, zelf den moordenaar van haar vader wenschte op te han gen. D,e shériff heeft, dut verzoek toestem mend beantwoord1. Bedldat is nu eens een beroep dat wij nooit gedroomd hadden dat een vrowu nog eens zou bèkleeden en 't is zeker niet op die manier, dat wij gaarne zien da' de vrouwenbeweging zich openbaart. Hier volgt, alweer dat de vrouwen niet alle mannelijke beroepen mogen vervullen; er zijn er verschillende waar zij, niet erg on gesteld zouden zijn en die liever aan de mannen overlaten. Een vikingerschip gevonden. De conservator Scheiteling van het Diefstal. Al is het nu geen groote. geld-diefstal, toch moeten wij weder mel ding maken van een klein inbraakje, ge paard met diefstal in den afgeloopen nacht. Toen hedenmorgen de tuinman van mevrouw Koenen, de broeikast wilde bin nengaan, kwam hij tot de minder aange name ontdekking, dat de broeikast door middel van een valschen sleutel was ge opend, en daaruit een groot aantal per ziken waren ontvreemd. Jubileum. Vrijdag a.s. herdenkt hoogeerw. heer Mgr. B. Dankelman, pastoer van de parochie St. Joseph al hier zijn 40jarig priesterfeest. In 1836 werd de jubilaris te Amster dam geboren en in 1862 ontving hij de H. Priesterwijding, nadat hij zijne stu diën op het groot seminarie te Rijzen burg had voltooid. Een maand na zijne priesterwijding werd hij tot kapelaan be noemd :n Hillegom. waar hij ruim een jaar als zoodanig is geweest, totdat hij werd overgeplaatst naar Leimuiden in het jaar 1863; ook hier vertoefde de pries ter niet lang. wam in 1864 benoemde men hem tot kapelaan in Leiden, welke standplaats hij in 1876. dus na 12 jaar verwisselde met de bediening van pas toor aan de H. Josephkerk te Rotterdam. Hier zooals elders, maakte de eerw. gees telijke zich zeer bemind bij zijne paro chianen door zijne bijzondere toewijding. En het was dan ook voor hen een te leurstelling toen zij in 1889 hoorden, dat hun geliefde pastoor htm parochie ging verlaten, dat de Bisschop hem tot Ple baan van de kathedraal te Haarlem had benoemd. Men verloor in Rotterdam zeer veel aan hem, doch het werd een groote aanwinst voor de Haarlemsche Katholieken, daar de eerw. grijsaard slechts leeft voor zij ne kerk' en zijne dierbare parochianen, zooals hij ze steeds noemt. Toen de nieu we kathedraal aan de Leidsche Vaart voor gebruik gereed was. was men bang, dat de heer Dankelman overgeplaatst zou worden, maar hij bleef behouden voor de kerk van den H. Joseph. Hij werd toen benoemd tot geheim ka merheer van Z. H. den Paus, naar men weet een groote onderscheiding. In 18S9 omving de jubilaris zijne be noeming tot kanunnik poenitencier, en sinds Maart 1892 aanvaardde hij de func tie van Deken van het Dekenaat Haarlem. Tevens is hij president van het bestuur der Vereeniging van het Katholiek Bij zonder onderwijs, waarvoor hij een groo- verschaft door te klimmen door hert raampje van eon privaat aan den achterkamt van het huis. en eenmaal binnen zijnde, had hij een achterdeur voor zijn kameraad opengemaakt. Hoe een mensch door zulk een smal raampje kan klimmen, is haast een raadsel. Wedstrijden te Breda De wedstrijd voor den 15en Augus tus aangekondigd op de baan te Breda, zal op dien datum niet doorgaan, om. dat Harrie Meyers dien dag zal rijden in Kopenhagen. Den 27en Aug. zal te Breda plaats hebben een wedstrijd tusschen Meyers. Mondt en J. Eden of Grognaden 31n Augustus een match tusschen de ama teurs Viraly en Gelderman. Voetbal, De vereenigingen Vitesse uit Am- hem, en Hercules uit Utrecht, hebben •ook nog ingeschreven voor de wed- strijden om den zilveren voetbal. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd 14 Aug.: J. H. van der Velden en M. E. Marselje; A. J. P. van ReijenH. W. Dem menie. Gebrouwd. 14 Aug.: A. Vos en L. van 't Wout: J. C. de Bil en T. Heij- blok. Bevallen: 12 Aug. A. H. B. v. Seg- gelcnv. Reijsen, d.; 14. H. v. Dan- sikDirltse, d.: 12. A. M. Verzeil- bergLeuven, d.; A. M. E. v. Basten Arens, z.\ 13. C. E. VanderAssel- berghs, d.: H. VeldhuizenBonstra, z.; 14. J. C. TijssenSchawfeli, z.; J. W. ZiermansVork, z.; C. Janssen Meur, z. Overleden 12 Augs. H. J. Burgers, 57 j. L. Veerstr. 14, A. M. H. M. Kramer. 3 j„ d. KI Houtstr. 13. C. M. Eekhoutv. Leeuwen 76 j. K. Poellaan. zeldzame vondst gedaan. Na eenig gra ven ontdekte men een 15 meter lang en 2 meier breed betrekkelijk goed! bewaard vtktngarschip. d'at. uit eiken- en vurenhout veiwaardigd was. Men hoopt de belangrijke vondst in zijn geheel naar een museum over te kun nen brengen. Een groot aantal men sch ©lij ke beemdieren werden in de na bijheid) gevonden. „.j oaotii, 0 .OP bovengenoemd eiland bevinden oord meenden te zijn Dat was in der-1 z'c^ vele grafheuvels, die alle door museum te Bergen heeft bij het onder, zoek op het Karm-eilahd nabij Bergen in een grafheuvel een buitengewoon ten steun is. Veel heeft de jubilaris ook hier in Haarlem reeds voor de kerk gedaan. Toen men hem vroeg wat hij gaarne"'voor ge- Amsttrdamscfc e Beurs Gister. Heden. W. 13 Ann DJ. 14A82. «2s:*/8 daad zoo. het observatorium was slechts 150 meter van de plek waai de touristen, die in den verblindenden sneeuwstorm geen weg meer wisten, van koude omkwamen. Later, toen het wat lichter werd. keerden de gids en de drager terug, maaa* in hun ver bijstering liepen zij tn een gletscher- spleet. die zij gemakkelijk hadden kunnen vermijden en waarin de dra ger den dood vond. Be Campanile Over de vruchlelooze pogingen, die de architect Vendrasco gedaan heeft om die autoriteiten van Venetië te waarschuwen voor het gevaar, dat de Campanile bedreigde, schrijft het dag blad „ntalie" het volgende: Luigi Vendrasco was sedert 1878 als architect in dienst van den Hertog De Campanile van St. Markus was niet onder zijn toezicht, maar hij hield er zich toch mee bezig en sprak ronduit over het gevaar. Daar het gemeente bestuur. noch die comités zijn rappor ten lazen. Wendde hij zich tot de Ko ningin Margaretha en zelfs tot Ko ningin Victoria. Deze laatste stap haaide hem een bestraffing op den hals van het -Ministerie, dat hem her innerde. dat. hij geen Engelschman, maar Itaiaan was. Vendrasco verdubbelde zijn ijver, toen er in 1892 sprake was. om een lifl in de Campanile aan te brengen. I-li i kwam hiertegen op en tegen ande re plannen, waardoor de fundamenten van liet gebouw schade zouden lijden. Comité's werden benoemd, die hem in het ongelijk stelden In 1898 verhief hij met dezefde ener gie een alarmkreet en weer de midde len aan de Campanile ie redden. De Minister, te veel vertrouwende op .de verslagen der Regeering. verplaatste hem die nu 41 jaar telde, naar Cagliari en gaf hem daarna zijn ontslag uit den hertogeijken dienst onder hét voorwendsel, dat. hij niet bijtijds ver trokken was. Hïi bleef te Venetië, ging het werk na enkritiseerde het. Zijn opmerkingen werden op zij gezet. Ven drasco werdl wanhopend. Op de mor een van den ramp schreef hij: „De Campeneï staat nog slechts weinige uren" Nauwelijks had hij de pen neer. ereleed. toen die instortte. Kinderwerk. Zaterdn" snrong te Wijhe het 14-ja- rig dienstmeisje van den heer R. in zocht zullen worden Weder een zwakke toren. De Dom rte Gothenburg is krachtens besluit van den kerkeraad gesloten voor den dienst, nadat deskundigen verklaard hadden dat de toren zwak staat en gevaar oplevert. Vervolg Stadsnieuws. Het was heden zeer vol in de Groote Kerk, de menschen waren niet te vergeefs naar het concert gegaan, want het spel van den heer T. C. Klimmer boom, violist van het Concertgebouw te Amsterdam, vergrootte de belangstelling voor het gewone Donderdagsche concert ten zeerste. Wij merkten bijzonder vele vreemdelingen bij het concert op. Zuoals w" reeds mededeelden zal op 1 September, ter gelegenheid van de viering van. den verjaardag van on ze geliefde Koningin Wilhelmina, hier lei stede, op initiatief van de Roei- en Zeilvexeeniging „Het Spaarne" een gondeltocht worden georganiseerd De Vereeniging Koninginnedag heeft, hare goedkeuring aan dit denk beeld gehecht en bereids hare mede werking tot het welslagen daarvan toegezegd Waar dus mannen, die op het gebied van heit organiseer en van feesten, reeds hunne sporen verdiend hebben, hun steun verleenen, daar lijdt hei geen twijfel of de gondeltocht zal uil- stekend slagen. Door het ..Spaarne" zijn reeds ver schillende vereenigingen, tal van ama teur-roeiers en zeileds en bezitters van vaartuigen uitgenoodigd aan de tocht deel te willen nemen, ten einde deze goed Ie doen slagen en een prachtig effect, te krijgen. Door de Vereeniging „Koninginne dag". zijn 3 groote. fraaie medailles uitgeloofd voor het mooist verlichte en versierde vaartuig. Da toch zal plaats hebben van het Schuitenhuis aan het Spaarne af. langs de stad. naar liet Haarlemnier- houtpark. Tijdens de gondëlvaart zal een prachtig vuurwerk, aangeboden dooi de Vereeniging tot Verfraaiing van schenk wilde hebben, gaf hij ten woord: „Als ge toch iets wilt geven, geeft het dan maar voor mijn kerk". Het eerste plan was hem een Misgewaad aan te bieden, doch dit is veranderd en nu zal men den jubilaris een som gelds van f 2000 vereeren. waarover hij naar goed vinden kan beschikken. Dat het den jubilaris morgen niet aan belangstelling zal ontbreken is te voor zien. Dit zal hem zeker een nieuw bewijs zijn, hoe de Haarlemsche katholieken aan hem zijn gehecht. 21/o pCt. N'f il. Werk. Schuld 4i/2 pCt. Portugal 4 pCt. Venezuela Cert. Nederl Handel Mantij... Aand Koninkl. Petroleum. Aand. Moeunt Enim1071/® 107 Aand. Perlak Petroleum146'/® 14" Aand. Schibtiieff Aam!. Soenialata Aand. A m. Car Si Foundry Cy.. Aaiul. United Steel Comp.. Aand. Atchison Topeka Aand. ünion Pacific Aand. Missouri Kansas Texas l OlP/i 10T'/S 4 pCt» Conv. Union Pacific bds 30l:,/jc3 Aand, New-York Ontario337/8 Gew. aand. Kansas City South. 35:Vt ant-Pret', aand. id. idflt'1/» 462 833/, 341/2 4l)ï/s 41i/.s "1 "/is 921/i loei/, ïoes/s $37/8 341/3 ■ó-'li 35111/10 .91/3 Gew. aand. Southern Railway. 30"/je40i/» Aand. Wasbash30'Z- 30-"V, Aand. Denver Rio Grande.... 41'/, 44*/, Gew. aand. Erie$95/iö 30 Marktnieuws. Haarlem 14 Augustus 1902. Artikelen Aangevoerd Verkocht Prijs Aardappelen291 1IL. 291 HL. f 1.90—3. Appelen 7 II.L 5 H L. f 10—14. Peren 13 H.L. 9 ILL. f 8—12. Heereb. 511 md. 511 md. 1.302. Snijboonen 93 md. 93 md. f 1,402.10. Bloemkool 700 st. 700 st. 720 'ets. Inzake den brand ten huize Wormlen 1500 b. 1500 b. 4—6 ets. van J. H. Dreijer aan de Nassaulaan heeft de politie nogmaals een onderzoek inge steld. En dit naar aanleiding van eene aangifte door Dreijer gedaan, dat hij na den brand een trommeltje met f 230, dat achter de toonbank stond, een gouden horloge, en eenige gouden ringen ver miste, waardoor z. i. het vermoeden be stond dat inbrekers tijdens zijn afwezig heid aan het werk waren geweest en daarna het huis in brand hadden gesto ken. Het ledige kistje is tusschen het puin terug gevonden, van de geldswaarden en de andere voorwerpen is niets ontdekt. Vervolg Nieuwstijdingen. Eindelijk eens een paar gesnapt In den afgeloopen nacht is inge broken in de tijdelijk onbewoonde villa van den heer Havelaar. Minis terpark, Hilversum, dezelfde villa, waar verleden najaar eveneens werd ingebroken. Het edele inbrekersgilde schijnt dus nielt alleen te Amsterdam doch ook te Hilversum de woningen, waarvan de bewoners op reis zijn, met een bezoek te vereeren. Ongeveer half twaalf zag de heer Van der Helm, die de daarnaast- staande villa bewoontt, licht in het huis van den heer Havolaar. Weten de dat de bewoners op reis zijn. kwam dit hem verdacht voor. Hij telepho- neerde dadelijk naar het politiebu reau, en korten tijd daarop versche nen 3 politieagenten voor het huis. Bij den heer Kok in 't Ministerpark, alwaar de sleutels van de villa be waard worden, werden ze opge vraagd en deze heer ging nog twee agenten halen, zoodot met vijf agen ten het öVervaHingswerk kon begin- Faillissementen. Failliet verklaard 8 Aug. F. H. de Visser, vroeger win kelier in kruidenierswaren, titans zon der beroep, wonende te Amsterdam, Hobbemakade 156, Rechter-comm. mr. A. Fentener van Vlissingen. 8 Aug.. J. P. Manschot, vleeschhou- wer te Delft. Rechter-comm. mr. A. E. Croockewit. 9 Aug. A. van den Berg, schilder te Kampen. Mechter-comm. inr. P. C. A. Sicherman. 12 Aug. A. W. van Bijsterveld, schei kundige" te Zwijndrecht. Reehter-com- missaris mr. H. J. M. Tijssens. Opgeheven de faillissementen van A. lleynekamp, koopman en winkelier te Rhenen, en van J. G. Sohreuder, timmerman te Wekerorn, bij Lunteren. Familieberichten. 13 Aug. GetrouwdH. Wolff en M. Galesloot. Watergraafsmeer. G. llil- deslieim en C. Dreesde. Amsterdam, G. Kleber en A. Juijn. Kerkdriel. 12 Aug. BevallenDe Kat- Van Leeuwen Boomkamp, Z. Dordrecht. H. Bauy- Froger, Z. Amsterdam. A. Stuinpf Muller. Z. Hilversum. 8 Aug. Overleden: E. Jus- Van West, 48 j Amsterdam. 10 Aug. J. Allona, jin. 6 j. Alfen. 11 Aug. K. W. 1". van der Lee. 47 j. Amsterdam. 12 Aug. C. G. Kamerlingh, 58 j. Breda. Stopm vaartbencli ten. Het stoomschip Ardjoeno, van Rot terdam naar Java, vertrok 13 Aug. van Port Said. Het s'toomschip Besoeki, van Java naar Rotterdam, vertrok 13 Aug. van Port Said. Hert stoomschip Memnon arriveerde 13 Aug. van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Timor, van Amster dam naar Batavia, vertrok 13 Aug. van Suez.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3