NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 2üt_' iaargang Maandag 1<S Augustus 1902. No. 5869 HAARLEM'S DAGBLAD A BONN KM ENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Attent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maandenL65 Afzonderlijke nummers0.02J£ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden 0.37^ de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Cte. Buiten het Arrondissement Haarlem ia de prijs der Adrertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureau: Gebouw Het Spaame. Zuider Buiten spa a rne No. O. Telefoonnummer der Redactie 600. feieroonuununer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiera. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31Faubourg Monanartre. Bit nummer bestaat uit acht bladzijden. Haarlem's Dagblad ran 18 Ang. berat o. a.: Holl. onderwijzers in Zuid- Afrika. De komst van de generaals De agitatie in Frankrijk, Een be roep op „heeren" inbrekers, Jubi leum A. E. KrusemanBrieven nit Berlijn. Bij dit nummer onzer courant behoort als gratis-bijvoegsel no. 102 van „De Za terdagavond", letterkundig weekblad voor Jong en Oud, bevattende: Haarlemmer Halletjes, Rubriek voor Da mes, De Harz (speciale correspondentie). Licht en Schaduw: Het krakende wa gentje, benevens de gewone rubrieken, oplossing prijsraadsel en een nieuw prijsraadsel. Buitenlandsch Nieuws Waarom de overgave. De heer Poutsma beschrijft in het Handelsblad uitvoerig den stand vaji za ken vlak vóór de vredesonderhandelin gen. Daaruit blijkt, dat het den Vrijsta- ters nog goed ging. Zij waren dan ook verbaasd en ontsteld toen zij hoorden van den vrede. Jonge en oude helden huilden als kinderen, een oude Boer smeet in een aanval van wanhoop zijn zakbijbeltje weg. Toen zij te Reitz hunne wapens moesten inleveren, sloegen ze hunne geweren aan splinters. De Wet overstelpt met vragen, vertel de onder tranen, dat de Transvalers het niet hadden kunnen houden en dat daar om de Vrij staters ook hadden moeten ingeven. Bij die zelfde bijeenkomst te Reitz kreeg hij verlof om naar Heilbron te rijden en zijn vrouw en 6 kinderen in 't kamp aldaar te gaan bezoeken. Reeds meer dan 18 maanden waren ze gevangen en nooit was het den armen man gelukt eenig bericht omtrent zijne dierbaren te krijgen. Na een rit te paard van pl. m. 7 uur komt hij in 't dorp, moet van den provost Marshall een toelatingsbewijs hebben en nu komt hij bij 't bestuur van het kamp. Op zijn vraag naar juffrouw Hatting en kinderen wordt het boek opengeslagen en krijgt hij de mededeeling, droog en koud: Juffrouw Hatting en al de zes kin deren zijn dood! Dit geval is slechts een uit ontzettend vele. De komst van de Generaal». Een der medewerkers van de N. R. Ct. seinde Vrijdagavond uit Southampton: De stad is reeds in feestelijke stem ming wegens de vlootschouw van mor gen. Het is er stampvol, in de hotels is schier geen plaats meer. Van hier ver trekken morgen een aantal stoombooten met toeschouwers naar Spithead. Ik zag er vanmiddag een gereed liggen: de Ni geria. van de Elder Dempster Z. Afr. lijn, een groot schip, reeds in vlaggentooi. Op dat schip, zoo schrijft een plaatselijk avondblad, zullen de Boeren-generaals de vlootschouw bijwonen. Zij worden niet onderweg van boord van de Saxon gehaald, maar bier aan den wal opge wacht door geen minderen dan Chamber lain. Roberts, Kitchener en den mayor van Southampton. Het blad noemt ook de deputatie, maar deze zou zich toch niet bij dat gezelschap aansluiten; trou wens alleen de heer Fischer Is hier. De genoemde aanzienlijke Engelschen en de generaals, met nog verscheiden aanzien lijke gasten, o. w. eenige koloniale pre miers zouden zich daarna op de Nigeria inschepen. De vraag blijft of de generaals de uit- noodiging zullen aannemen. Maar kun nen zij weigeren? Zij staan voor een moeilijke keuze. Misschien dat hun wensch om Meijer's begrafenis bij te wo nen, en om, zoolang het lijk boven aarde staat, geen feesten bij te wonen, aanlei ding kan wezen om voor de uitnoodiging te bedanken zonder de autoriteiten hier te krenken, en daardoor het doel van hun vredelievende zending te schaden. In een later telegram wordt gemeld: Ik verneem (maar kan de waarheid van het gerucht niet nagaan) dat de heer Fischer op een stoombootje de Saxon te gemoet is gegaan. Dat is ruchtbaar ge worden en nu wordt in der haast Cham berlain, Roberts of Kitchener, ook op een stoombootje evenzoo de Saxon te gemoet gezonden. Als dit zoo is, dan bewijst het wel hoe de Engelsche overweldigers er op uit zijn om met de Boerengeneraals te „geuren". t Is te hopen, dat dezen zich zullen kunnen onttrekken aan de opgedrongen beleefdheden van lieden van 't slag van Chamberlain en Kitchener. De klachten komen al. Reuters correspondent te Pretoria maakt zich tot tolk van eenige grie ven. hem medegedeeld dioor een. Boe- ren-commandant, die in Noordelijk Transvaal grooten invloed heeft. In de eerste plaats wees deze in zijn vriend schappelijke critiek erop diat bij die proclamatie, uitgevaardigd' tijdens d'en oorlog aan de burgers volledige scha devergoeding werd» beloofd, terwijl zij nu hun schade slechts vergoed krijgen naar evenredigheid) tot een totaal van drie millioen pondl sterling. Dan moe. ten de burgers, om schadevergoeding te verkrijgen twee getuigen medebren gen. die moeten verklaren dat hun eigendommen door Engelschen en niet dooi- Boenen zijn verbrande terwijl die Britsche Regeering in het bezit is va,n officieel® opgaven van wat verbrand is. Verder loopen hier en daar gewa pende Kaffers rond. die die Boeren be dreigen; men verzoekt, dat deze onmid dellijk ontwapend zullen worden. Dan zouden de burgers gaarne een kanaal hebben, waarlangs zij hun grieven ter kennis van het bestuur kunnen hrengen. bijv. door we der-in stel ling van do veildlkornetschappen. En ten slotte zou het leiden tot on afzienbare éllen die. indien de burgers schulden moesten maken om die door dOn oorlog geleden schade te dekken, terwijl leeningen zondier interest ge durende twee jaar hun een goede kans zouden bieden om er weer bovenop te komen. Ti mes-gepraat. De Times bespreekt in een hoofdar tikel die beschouwingen van. de N. R. Ct. over de aankomst en huldiging van de Boeren-generaals te Ports mouth. welke ons ouder gewoonte ge deeltelijk via Brussel bereikt hebben. Zij schrijft den daaruit sprekenden geest toe aan de spijtige Boerenkliek in Nederland, die het onvergeeflijk blijft vinden dat de strijd van de Boe ren in Zuid-Afrika geëindigd is met hetneerleggen van de wapens zonder dat president Kruger enz. geraadpleegd zijn. Maar de Boeren-generaals zijn volkomen in staat om zeiven te beslis sen. of zij de Engelsche gastvrijheid1 te Portsmouth zullen aannemen, zon der ruggespraak met de omgeving van president Kruger Holl. Onderwijzers in Zuid-Afrika Van „onze onderwijzers in de ver strooiing" ontving het Chr. School blad een zestal brieven, twee van Ceylon en de overige uit Zuid-Afrika. De heer H. Beftist, het voormalige hoofd der school te Bremersdorp, in Zwasiland, berichtte uit Ragama- kamp. dat hij met zijne lotgenooten de blijde tijding ontvangen had, dat ze spoedig het rampzalig oord hun ner gevangenschap zouden veria/ten. Met het Nederlandteche stoomschip Salak, van de Rotterdamsche Lloyd, zouden zij den 26en Juli vertrekken. Uit hdt zelfde kamp kwam bericht van den heer H. Wechgelaar, het voormalige hoofd der staatsschool te Klerksdorp, die met Cronjé gevangen genomen werd. De ijverige secretaris van „Vrien denkring" zond op denzelfden dag als de beide onderwijzers hierboven ge noemd, namelijk 19 Juli, een brief ui/t Pretoria. We nemen daaruit een gedeelte over. Als een zeer verblijdend teek en, schrijft hij, kan ik u melden, dat de Boeren, die reeds op hunne plaats zijn, weer naar Hollandsche onder wijzers vragen. Zoo weten we van vier collega's, die reeds naar buiten zijn of op it punt «taan van daarheen te vertrekken. Het zijn de heerenW. Mennega, J. Hagen, J, de Lang en W. van Drlmmelcn. Er komen be richten van Boeren, die zoodra hun ne eigen woningen klaar zijn, het eer9t- denken aan het weder optrek ken der schoolgebouwen. We zullen trachten met de onderwijzers in con- tact >te blijven, om. zoo noodig, den eersten tijd wat te helpen. Aanstaan de week vertrekt naar buiten de heer W. Riemersma. Zijn schoonvader, de heer Jansen van Rijssen, gaat me-j school zal gaan houden. de, die weer zoo spoedig mogelijk We kregen inzage van een hartroe- j renden brief van den heer S. G. Wie- chers, vroeger onderwijzer te Ale-1 wijnspoort, distr. Heidelberg. Eene maand geleden kwam hij van com- j mando in. Hij hoopte zijne vrouw, en drie kinderen in het kamp bij Jo hannesburg te vinden. Maar wat vernam hij? Zijne vrouw was reeds een jaar geleden overleden. Zijne kindertjes waren daarna naar Natal vervoerd, waar nog een der kleinen bezweken was. Van alles beroofd, vroeg hij hulp. We hebben dadelijk daaraan voldaan. Ook de hr. M. E. de Wildt wijst in zijn schrijven van 20 Juli 11. uit Pre toria op de dringend noodige hulp aan onze onderwijzers in ere eerste tijden. „Vriendenkring heeft ver moedelijk een tijd van groote zorg te wachiten." Den 18en Juli 1.1. schreef de heer G. Jansen van Rijssen te Pretoria, dat hij den eerstvolgenden Maandag met zijne dochter, zijnen schoonzoon en kleinkind naar Hartebeestfontein, de vroegere standplaats van den heer Riemersma, hoopte te vertrekken, Zoo spoedig mogelijk hopen ze wieder eene school te beginnen. Maar de Boeren <te dier plaatse hebben zooveel met zichzelve te doen, om hunne hui zen weer op te bouwen en hunne ak kers te bewerken, dat ze er niet dade lijk aan kunnen denken hunne kin deren te doen onderwijzen. Alles ont breekt: lokaal, leermiddelen, enz. ,,Toch moet het beproefd worden, schrijft de heer J. v. R., het onder wijs te dienen, al gaan wij onderwij zers ook eene donkere toekomst te gemoet Ik hoop mijne laatste levensjaren te wijden aan het onderwijs van de Transvaal. Godsdienst, taal en lands- hiötorie moeten onverminkt bewaard blijven. Daartoe mee te werken, en daarvoor te strijden, stel ik mij als levensdoel voor. Aan „Vriendenkring" hebben wij, mijne dierbare vrouw en ik, ve>el te danken. Zondier die hulp zou het donker voor ons geweest zijn. Ik hoop zeer, dat de steun uit Nederland nog in ruime mate „Vriendenkring" moge toekomen. Hij zal dan in staat zijn den onderwijzers, door de Trans vaal verstrooid, de helpende hand te bieden, want slechts weinige onder wijzers zullen eenig salaris ontvan gen om in hunne behoeften te voor zien, wijl de Boeren voor het meeren- deel te zeer uitgeput zijn. Bijna alles is vernield. Als barbaren hebben de Engelschen zich gewroken over den tegenstand, dien zij niet konden bre ken, dan alleen door vrouwen en kin deren te moorden, en hen. die buiten gebleven waren, aan den hongerdood prijs te geven." De heer A. Op Hof. te Balmoral, hoopt eerlang te Boschfontein, Lij denburg, weder eene buitenschool te openen. Door zijn huwelijk met eene Hollandsch-Afrikaansche vrouw is hij eigenaar geworden van 50 bun ders grond. Zijn huis stond' daarop. De muren en het dak zijn overgeble ven. 't Overige is uitgebroken en ver brand. De agitatie in Frankrijk. Een telegram aan de Patrie uit Brest geeft bijzonderheden over de in cidenten bij de sluiting van zuster scholen te Ploumoguer en te Plougou- velin. Te Ploumoguer liep de bevolking met stokken gewapend te hoop bij de aankomst der gendarmen en der troe pen. De commissarissen verlangden doortocht, doch de menschen gingen niet van de plaats. Er werden drie som maties gedaan zonder resultaat, waar. op de gendarmen bevel kregen te char geeren. Toen zij voorwaarts gingen werden zij met stokslagen ontvangen. Een gendarme werd uit het zadel ge licht. hij stond' met bebloed' gelaat op Bij de dëur van de school stonden de commissarissen voor een geduchte bar. •ïcade van omgeworpen en met kettin gen samengebonden karren. Er was een uur noodig om de versperring op te ruimen. D'aarop stak een slotenma ker de deur open. De verwoedde me nigte riep: ..Conspuez les coinmissai- res." De zusters verlieten de school aan den arm van den burgemeester en zijn adjunct. Te Plougouvelin w.erd hardnekkige tegenstand geboden Toen de troepen «net de commissarissen aankwamen, zwaaiden de boeren met groote knup pels en versperden den weg. De com. missaris gelastte den gendarmen te chargeeren. waarop de boepen naar de paarden sloegen. Eenige paarden wer den gewond. Er werd een nieuwe char ge maakt, waarop de menigte dreigen de kreten uitende, werd teruggedrven Eeinge gendarmen worden ontwapend en op den grond1 geworpen De commissaris en een brigadier wei den geslagen. De troepen rukten in den looppas aan. waarna eindelijk de slotenmakers aan het werk konden gaan. Een der slotenmakers werd' door een steen gekwetst; nadat de deur ge opend was. drongen soldaten en gen darmen de schooi binnen. De commis saris las het bevel tot sluiting voor. waarop de zusters de school verlieten. Onder het gejoel der menigte werd de deur verzegeld. In de Fransche bladen vindt men weder vermeld hoe wederom eenige scholen gesloten zijn. Voorzichtig doet d© politie haar werk met de soldaten steedis in zoo grooten getale tegenwoor dig. dat van een werkelijk verzet tegen de gewapende macht geen sprake kan zijn. Te Concarneau zijn de belege raars ontvangen met emmers slijk, die van d'en schoolmuur werden gewor pen terwijl de soldaten de deur inkap- ten. De zusters, op straat gezet, gingen ook t® Concarneau aanstonds naar de kerk. omstuwd door de menigte, die ze begeleidde voorop de Fransche vlag. met rouwfloers omkleed. Na de kerk gaan de zusters naar de huizen waar haar gastvrijhedd verleend wordt. In het vonnis van het hof van Lyon, waarbij de ontzegeling van een school wordt gelast, acht zich het hof tot oor- de elen bevoegd op grond van overwe- 2-in,r» dat het hier een zaak van pri vaatrecht betreft: schending van eigen dom door den prefect, die niet anders kan handelen in dezen dan als een particulier, want het hof kan in de wet geen bevoegdheid tot verzegeling van scholen lezen. De schooi mag ont ruimd worden, doch zoodra dat is ge schied. is het schoolgebouw een ge woon wereldlijk voorwerp van eigen dom. waar de wet op congregatiën niets meer van doen heeft. Zulk een huis ma? niet verzegeld' word/en. en de zegels, die in casn zijn opgelegd, moeten worden verbroken Ons ook goed Het gerucht, dat lord Roberts als op perbevelhebber zou aftreden wordt offi cieel tegengesproken; hij zal minstens de vijf jaar van zijn aanstelling aanblijven, zoodat hij nog drie en een half jaar voor de borst heeft. De Keizer te Dusseldorf. De Keizer, te Dusseldorf aangekomen, zeide dank voor de welkomstrede door den burgemeester tot hem gericht. Hij merkte daarbij op, dat Dusseldorf over het nut van waterwegen en verkeer te water een woord mocht meespreken. De Keizer sprak zijn leedwezen uit, dat de Keizerin, door een ongemak aan den voet, hem niet had kunnen vergezellen. Aan het slot van zijn rede wenschte de Keizer Dusseldorf een voorspoedige ont wikkeling onder de schoone en vreedza me vooruitzichten, die zich thans in Eu ropa hebben geopend en welke de Keizer lang in stand hoopte te houden. Engeland en Delagoabaai. Volgens bij het departement van kolo niën ingewonnen inlichtingen is het ge rucht dat de Britsche regeering voorne mens zou zijn een nieuwe haven te bou wen aan de Delagoabaai. van allen grond ontbloot. China en de mogendheden. De vormelijke overdracht van Tientsin aan het Chineesche bestuur had Vrijdag plaats. Haarlem, 16 Aug. 1902 van het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem druk gebruik gemaakt, niet al leen dat vele ouders met hunne kinderen hei Museum bezoeken, doch tevens heb ben in de laatste dagen genootschappen en vereenigingen met hunne leden en kunst-inrichtingen met hunne leerlingen het Museum een bezoek gebracht. Dergelijke bezoeken zijn, indien ze met goede voorlichting geschieden, dan ook zeer leerzaam. In de verzameling afgietsels zijn de meest verschillende tijdperken vertegen woordigd, terwijl de collectie overigens een overzicht geeft van de meest ver schillende produkten der kunstambach ten. Stadsnieuws. Niet op uitnoodiging van de commissie voor de Volksvermaken, zoo als een van de Haarlemsche bladen meldt, maar op die van de Commissie voor Muziek- en Zanguitvoeringen der vereeniging.. Koninginnedag, zal op 1 September een twaalftal leden der ver eeniging Harmonie koraalmuziek ten ge- hoore brengen op den toren der Groote Kerk. De N R. ct. meldt dat het te be zien staat of de justitiewel zal kunnen in grijpen in het geval met den pleiziertrein die bijna op een goederentrein zou zijn geloopen. Want, terwijl de wachter aan den overweg bij de Spaarnebrug bij de enquête-commissie heeft verklaard dat op zijn zwaaien met rood licht de trein werd tot staan gebracht, geeft hij nu toe dat dit niet het geval was, doch dat de verklaringen van den machinist en den hooofdconducteur de ware zijn en dat de trein, die door het eerste signaal was heengereden, tot staan is gebracht doordat de machinist zelf het gevaar zag. Wij ontvingen het verslag over 1901 van de Vereeniging tegen het mishandelen van Dieren. Daar wij bij de algemeene vergade ring reeds een en ander hieruit mede deelden, kunnen wij thans met dit be richt volstaan. Alleen doen wij opmer ken, dat het boekje versierd is met een afbeelding van de drinkfontein, die door de vereeniging aan de gemeente is cadeau gedaan. Wegens de Beurs vacantie blijft onze gewone noteering van enkele fondsen heden achterwege. In het douchebadhuis zijn in de afgeloopen week 485 baden genomen. De 2e luitenant De Bruijn van het 4e regiment infanterie, is op zijn verzoek overgeplaatst van Delft naar het bataljon infanterie, alhier in garnizoen. Vrijdagavond omstreeks 7 uur had een kind van mej. de Wit, wo nende op den Kinderhuissingel het ongeluk in 't water te vallen. Een voorbijganger, N. Boogaard, wist het kind nog bijtijds op het droge te bren gen. Festiviteitenop lSeptember. Ter gelegenheid van de viering van den verjaardag van H. M. onze geliefde Koningin, is het volgende programma opgemaakt. Om 12 uur nemen dit jaar de feeste lijkheden een aanvang met eene muziek uitvoering te geven door leden van de „Harmonie" van den toren der Groo te Kerk. Te 2 uur heeft een orgelconcert plaats. Daarvoor hebben hunne medewerking toegezegd Mevr. Craandljk en de heeren Louis Robert orgel) en Willem Robert (vioolterwijl eene gemengde zang- vereeniging van 110 dames' en heeren, onder leiding van den heer J. de Nobel, het geheel zal opluisteren. Verder is de heer Orelio uitgenoodigd. Dit. concert is voor een ieder tegen 0.25 entreé toegan kelijk. Van 24 uur zullen kindervoorstellin gen plaats hebben in de Vereeniging, het Brongebouw en in den Schouwburg. Van 8—10 uur volksvoorstellingen ge geven in de Sociëteit Vereeniging, den Schouwburg en St. Bavo, waarvoor uit stekende specialiteitengezelschappen zijn georganiseerd. Om 9 1/2 uur heeft de gondelvaart plaats en om 10 1/2 uur zal het vuurwerk nabij het Haarlemmerhoutpark worden afgestoken. Gevonden voorwerpen: Een kinderschoentje. Een lichtgrijs jong katje Een zweep. Een gegalvaniseerde ijzeren 5 liters maat, Een bril in étui. Een munt biljet van f 10. Vertraging. Door het breken van een wiel van een handwagen, beladen met ijzeren balken ondervond de elec- trische tram in de Damstraat eenige ver traging. Tengevolge van eene mede deeling van een vermoedelijke inbraak in een perceel aan de Bloemhofstraat, be woond door Dr. P G. Buekers, is een onderzoek ingesteld, doch niets wordt vermist. Naar wij vernemen zijnerver- schillende ingezetenen van Haarlem, ei genaars van groote honden, van plan om gezamenlijk een adres aan den ge meenteraad van Haarlem te richten, tot intrekking van het laatst genomen be sluit aangaande de hondenbelasting. K r e 1 a g e-S l i c h t i n g. De Commis sie bericht in dank reeds toezegging te hebben ontvangen van de volgende bij dragen: Van de heeren M. T., te Beverwijk f 1, H. H. v.W. Sr., te HiUegom f 300, J. D. O. ,te Heemstede t 25, Mevr. de Wed. H. D. K., te Haarlem 25, A. R., te Haarlem f 10. Voorts zijn ingekomen een aantal in gevulde inschrijvingsbiljetten van de le den der Ned. Maatschappij voor Tuin bouw an Plantkunde, en stelt de Commis sie zich voor in een volgend nummer van deze inschrijvingen en verder van alle, die inkomen, mededeeling te doen in het Weekblad voor Bloembollencul tuur. Op de Beurs, die des Maandags te Haarlem wordt gehouden, zal mede voor de leden der vereeniging eene lijst ter inteekening voor de Krelage-Stichting worden neergelegd. (Weekbl, v. B. C.) In de bad-en zweminrich. ting aan de Houtvaart was de tempe ratuur van het water hedenmorgen te 6 uur 61 1/2 graden Fahrenheit en om 12 uur 63 1/2 craden Fahrenheit. Wij lezen in ..d e Wekk er" van heden: De kiesrechtmeeting op 24 Augus tus. De boer die ons zijn land had verhuurd aan den Ouden weg, heeft zich bang laten maken door den bur gemeester van Haarlemmerliede en eenige anderen, en heeft van de zaak afgezien. Thans is een nog beter ge legen terrein gehuurd aan de Klever laan, op de boerderij Huis ter Kleef. Aan B. en W. is verlof gevraagd tot het houden van een optocht met mu ziek en vaandels, uitgaande van heit Houtplein, vandaar langs Kamper singel, Wilsonisbrug. Leidschevaart, Klinderhuissingel, Schotersingel en Schoterweg naar het terrein, dus me< vermijding van alle kerken en gods dienstige instellingen. Op den dag der meeting zullen 's morgens te half elf mannen met borden staan op de brug van de Nieuwpoort, de Amster- damsche poort, d<e brug bij de boter- fabriek aan de Leidsche Vaart en die over den KampeTsingel bij 't Spaar- ne. waarop zal worden aangekondigd of de meeting in de open lucht, dan wel in de Vereeniging gehoudten wordt. Als sprekers zullen optreden J. A Bergmeijer van, Dordrecht. F. W. N. Hugenholtz. F. Mol van Den Haag, F. Netscher van Santpoort en Mevr. Versluys-Poelman van Amsterdam. De meeting begint te 12 uur. Een groote tent met consumptie en ver- verschingen zal op he terrein aanwe zig zijn. De reserve-sergeant De Koek, I van het bataljon infanterie, alhier in

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1