NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. De Star ra let l\\M Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 2iJfc Jaargang Vrijdag 22 Augustus 1902. No. 5873 MLEITS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Yoor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ia (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02^ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden037% de omstreken en franco per post0.45 A DVERTENT TEN Van 15 regels 50 Ots.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertenties van 15 regels 0.75, elke regel meer 0J5- Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Getouw Het Spoame, Zuider JBuitenspaarne NO. 6. Telefoonnummer der Redactie OOO. leieroonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. JDit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Putyicité Etrangére G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES9 $ucc., Parijs 31^u Faubourg Monmuxrtro. Haarlem's Dagblad van 22 Ang. bevat o. a.: De agitatie in Frankrijk, En- gelsche jalonzie, De Boerengene raals in Nederland, Militaire gear. Vrouwen en beroepswet. Officieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, dloen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormidd!ags 10 tot des namiddags 4 uur. tot 3 September e.k. 's namid dags ten 1 ure. ter gemeente-secreta rie (7 de Af deeling) ter visie is neder- gelegd. het ingekomen verzoekschrift met de bij langen van: l o. H. van Put ten om vergunning tot uitbreiding van zijne smederij in het perceel aan die Lange Heerenstraat No. 39, 2o. van M. H. van den Ham om vergunning tot oprichting van eene sigaremdro- gerij in het perceel aan het Wilsons- pleiln no. 1.. en dlat op den veer tienden dag na heden, zijnde 3 Sep tember e.k.. en wel des namiddags ten 1 ure op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal word'en gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebe stuur of een of meer zijner leden, be zwaren tegen het oprichten der in richtingen in te brengen. Haarlem, 20 Augustus 1902. Burgem. en Weth. voornoemd1. BOREEL. De Secretaris. PIJNACKER Buitenlandsch Nieuws Engeland. Nu de Boerengeneraals in ons land zoo schitterend ontvangen zijn en de toe juichingen gedaverd hebben dat in de landen van overzee de echo gehoord wordt, heeft de ..Times" het noodig ge acht een vaderlijke vermaning en raad geving toe te dienen. Dat blad toch schrijft: „Zij (de generaals) zijn naar Europa gekomen voor ernstige aangelegenheden, welke niet gebaat kunnen worden door volksgeestdrift, maar allicht benadeeld zouden worden als deze geestdrift, waar toe veelal geneigdheid bestaat, zich op minder gelukkige wijze uit". Behoudens deze, zeer juiste opmer king, bevat het artikel de gebruikelijke en overbekende lasteringen tegen presi dent Kruger en zijne omgeving, waarna het blad de generaals er op wijst dat de ware bondgenooten bij hun werk voor Zuid-Afrika's voorspoed te Londen zijn en niet te *s-Gravenhage. En dan gaat het artikel over in een lofzang op Engeland, dat strikt eerlijk het welzijn van de geheele bevolking van Zuid-Afrika beoogt. De „Standard" bevat een artikel in denzelfden geest. De artikelen geven eenigszins een ver moeden door jalouzie geïnspireerd te zijn. John Buil kan het blijkbaar niet erg verkroppen, dat men aan zijn dap pere tegenstanders hier zulk een spon tane hulde brengt en hen inhaalt, alsof zij overwinnaars zijn. Elke zweem van waardeering voor het Afrikaander ras en het Hollandsche ele ment moet nu natuurlijk onmiddellijk on derdrukt worden. De prins van Wales heeft Dins dag. namens zijn vader, tea- eere van den Shah van Perzaë een diner gege ven in het BuckinghampaleiS waaraan deelnamen, onder meer. minister Bal four. de overige ministers, de heeren Roberts en Kitchener. Koning EdUard is Maandag weer tgenwoordig geweest bij de vlootrevue der gezamenlijke schepen in Spithead. ter eere van de kroning. Door het slechte weer moest er afgezien worden van het belangrijkste deel der ma noeuvres. wat een groote teleurstelling was voor vele personen., die gekomen waren in de hoop van een prachtig maritiem schouwspel te kunnen ge nieten. Tegen elf uur verliet het koninklijk jacht Cowes, gevolgd d'oor de Osbor ne". Irene" en „Australia". Toen de „Victoria and Albert" naderde vuur den alle schepen een salvo. De koning, lang de vloot stoomende. beantwoordL de deze eerbetuigingen. Vervolgens defileerden alle schepen voor den Koning in de haven. Hiermede zijn de marine-feesten ter eere van de kroning geëindigd. Een Britsche paires van ouden adel, lady Raglan, heeft zichzelf ter bezichti ging aangeboden voor drie pence. Het ziekenhuis in haar residentie is zeer noodlijdend en kan, naar het schijnt maar niet genoeg geld krijgen. Daarom heeft de adellijke dame in het plaatselijk blad een advertentie doen plaatsen, waarin zij mededeelt dat zij Woensdag 20 Augustus van 5 tot 7 uur namiddags te zien zal zijn in haar kasteel, gekleed in haar kroningstooi met de kroon op het hoofd tegen betaling van drie stuivers. Lady Raglan zal plaats nemen in den zetel door haar in de Westminster abdij gebruikt. Frankrijk. De agitatie in Frankrijk. De zusterscholen in Bretagne, vrier be staan naar het Fransche recht althans volgens de opvatting van het tegenwoor dig ministerie niet geoorloofd was, zijn nu alle gesloten en de laatste roeri ge dag, de Maandag, is de heksluiter ge weest. Vooral de partij, die het ministe rie niet vijandig gezind is, is blij, dat de heele geschiedenis zonder dooden is af- geloopen. Nog een enkele bijzonderheid over de belegering der school te Plouda- niel verdient vermelding. Toen de beide partijen na eenige uren van hoonen en plagen tot het uiterste verwoed tegenover elkander stonden, de soldaten op het punt om de voorplaats stormenderhand in te nemen, de boeren op de plaats van plan om hun leven te wagen in den strijd, kwam de senator Pichon tusschen- beide. Hij wilde door toespraken en on derhandelen de boeren bewegen, dat zij den commissaris van politie alleen de school zouden binnenlaten. Dit was de eenige oplossing om op dat oogenblik groote rampen te voorkomen, want de officieren verklaarden uitdrukkelijk, dat ze voor hun Jang getergde soldaten niet konden instaan, als het tot een treffen kwam op de plaats, Pichon stelde aan de belegerende partij evenwel de volgen de voorwaarden: De troepen zullen eerst aftrekken, er zal tegen niemand proces verbaal worden opgemaak-t, de zusters zullen vrij mogen uitgaan en de commis saris zal het besluit, waarbij order wordt gegeven tot ontruiming van de school, voorlezen zonder het. terrein der school te betreden, en dan ten slotte: de school zal niet verzegeld worden. Eerst wilden de boeren niet weten van overgeven, ondanks het betoog van Pi chon, dat de eer van het slagveld aan de boeren toekwam indien de troepen te rugtrokken; ook de pastoor van Plouda- niel verklaarde, dat het beter was maar te wijken, dan het tot bloedvergieten te laten komen. Intusschen ging Pichon naar binnen naar de zusters en geleidde ze buiten de school. Toen ging het in op tocht naar de kerk en hiermede was de zaak uit. Deze school is niet verzegeld. De „Figaro" geeft den volgenden aan val op den minister Combes bij de agita tie in Frankrijk ten beste. In den beginne heerschte er rust in de Republiek; Combes schiep den chaos in zeven dagen. Den eersten dag vormde hij zijn mi nisterie. Den tweeden dag vond hij den boom van het clericale gevaar uit. Den derden dag schiep hij de manifes- teerende vrouw en liet een charge uit voeren op de menigte in Parijs. Den vierden dag zeide hij: „Dat er uit zettingen komen!" En er kwamen uitzet tingen. Den vijfden dag vond hij het royalis tisch complot uit. Den zesden dag zette hij Bretagne in vuur. Den zevenden dag begreep hij dat zijn werk volkomen was en ging uitrusten in het departement Charente Inférieure. Te Besangon. in zijn geboorte plaats. heeft den vorig'en Zondag- de inwijding plaats gehad1 van een stand beeld voor Victor Hugo. Voor d&ze plechtigheid: wanen die ministers van handel. Trouillot, en de minister van landbouw, Mouigeot, overgekomen naai- het oudie stadje. Deze feesten, grootendels een lredhaling van die feestelijkheden die ter eere van die nagedachtenis van den dichter in Fe- bruarie te Parijs gevierd' zijn. trekken de aandacht door de redevoeringen van d)en minister bij deze gelegenheid1 en niet het minst dooi- dat deel der redevoeringen, dat niet aan Victor Hu. go gewijd is. maar aan de beschou wing van de belangrijke gebeui-tenis- sen van deze diagen op politiek gebi- u aan de ontruiming der congregatie- scholen. Laten we er bijvoegen, dat Besangon tevens vi'erdie de onthulling van eene buste van een ander groot Franschmian. wiens wieg in Franche- Conité gestaan had'. Pasteur. In 't aanstaande voorjaar denkt president Loubet een reis te maken naar Algerie, en men weet nu reeds te vertellen, welken weg hij in het Afrikaansche gedeelte van Frankrijks grondgebied volgen zal. De President der Republiek zal dan door een groot eskader vergezeld te Algiers aankomen, maar slechts een uur of zes in de hoofdstad ver toeven om vervolgens met de geheele vloot koers te zetten naar Oran, waar hij' een geheel en dag blijven zal. Daarop zal Loubet naar Algiers te- rugkeerén en den trein nemen naar het zuiden van 't departement Oran, om daar verscheiden steden te bezoe ken. Te Algiers gaat. hij weer scheep naar Bizerta en Tunis, van waar de terugreis naar Frankrijk aanvaard wordt. België. De minister van nijverheid en ar beid, baron Arthur Surmont de Vols-i berghe, zal zijn portefeuille neerleggen, Gustave Francotte zal zijn opvolger zijn. Louter beweegredenen van particulieren aard hebben Surmont de Volsberghe doen besluiten den zetel in te ruimen, dien hij sedert 5 Februari 1900 bekleedde. Francotte zit voor Luik in de Kamer van Afgevaardigden sinds 27 Mei 1900. Men verwacht in België, dat zijn optreden zeer ten goede zal komen aan het onder wijs in de kunstnijverheid. Duitschland. Uit Gumbinnen wordt gemeld dat de burgerij daar nog steeds verontwaardigd is over de vorstelijke eerbewijzen waar mede men luitenant Hildebrandt, den man die zijn kameraad Blaskowitz in een tweegevecht doodschoot, uitgeleide heeft gedaan. De rit ging, let wel, langs het kerkhof waar de ongelukkige Blas kowitz begraven ligt. Verder maakt men de opmerking, dat de artilleristen hun parade-uniform, die op de regimentskamer bewaard wordt, niet hadden kunnen krijgen zonder dat van hooger hand toestemming was ver leend. Men gelooft daarom dat de kolo nel zelfs bevel heeft gegeven om Hilde brandt op zulk een in het oog loopende wijze te eeren. Prins Albrechtvan Bruns- wijk werd bij zijn laatste bezoek aan Gumbinnen slechts met twee voorrijders naar het station gebracht. Hildebrandt daarentegen met twee escortes van twee verschillende eskadrons; in het eene wa ren enkel bruine, in het andere enkel zwarte paarden. Kenschetsend voor de stemming in de stad is dat eenige dagen geleden verschillende burgers bij wij ze van protest tegen het optreden van de militairen met een vierspan door de straten van de stad zijn gereden. Oo8teu rijk-Hoiigarije. Uit Weenm wordt aan de Eclair gemeld dat in Przemysl twee spion nen gearresteerd zijn. die reeds eeni ge jaren in dienst stonden van Rus land. Deze beidie. zijn de restaurant houder Lewkowicz en de oud-agent van politie Burghardt. Lewkowicz's huis werd dikwijls bezocht, door onder officieren. en van deze militairen kreeg hij de eerste aanwijzingen voor zijn spionnage. Verschillende onder-officieren zijn in deze zaak betrokken en dus voor- loopig gevangen gehouden De verjaardag van Keizer Franz Josef is met veel luister gevierd. In alle kerken, onverschillig van welke gezindte, werden diensten gehouden. Te Ischl. waar de Keizer zijn zomer- vacantie doorbrengt. werd alge meen geïllumineerd on muziek ge maakt. terwijl de verlichting deT berg toppen en een fakkeloptocht veel tot de algemeen© vreugde hebben bijge dragen. De kinderen en kleinkinde ren, benevens's Keizers eenige broed "r waren te Iscbl het hoofd der familie geluk komen wenschen. Hunne komst zal den Keizer zeker aangenamer zijn geweest dan die der ministers Koerber en Szell, die twee dagen van te voren de villa verlieten na den souverein te hebben bericht, dat de eindelooze onderhandelingen tusschen Oostenrijk en Hongarije nu wel een klein stapje zijn vooruitgegaan, maar uog lang niet met een gunstig slot zijn bekroond. Zuid-Afrika. Een groep van 997 Boeren, on der wie generaal Croujé diens vrouw en diens staf, is uit St. Helena naar Zuid-Afrika getrokken. - In zijn redevoering tot opening van de Parlementszitting kondigde de gouverneur een voorstel aan, waarbij den gouverneur cn allen betrokken personen indemniteit wordt verleend voor maatregelen genomen onder de krijgswet. Zoodra dit voorstel is aan genomen, zal de krijgswet worden op geheven. Verder zal onder meer een voorstel worden ingediend, waarbij aan de re geering machtiging wordt verleend, om enkele invoerrechten te schorsen gedurende een langer tijdsperk dan de Grondwet toelaat, alsmede een verbod van 'immigratie van Aziaten, tenzij deze Britsche onderdanen zijn. van personen zonder middel van bestaan en vanl ijders aan afzichtelijke en be smettelijke ziekten. Stadsnieuws. Haarlem, 21 Aug. 1902. Een mooie vangst. Woensdag werd een onbeheerd rijwiel, dat stond voor perceel 3 in de Smedestraat, door een persoon ontvreemd, die er ijlings mede wegreed. Direct werd door den be stolene de politie gewaarschuwd en een oogenblik later reed reeds de recher cheur Jansen den weg naar Amsterdam op. Bij den Lieweg had hij het geluk een wielrijder te achterhalen, die in het be zit van het gestolen rijwiel bleek te zijn, zoodat eene arrestatie onmiddellijk volg de. Dat is knap gedaan! Woensdagavond is een w a- gen van de electrische tram aan de Leid- sche Vaart ontspoord, zoodat de passa giers van de tram van Zandvoort moesten overstappen. Na een arbeid van ongeveer 11/2 uur gelukte het 't personeel den wa gen weer in de rails te krijgen. De heer R. van Waard a-lhier, slaagde voor de akte Fransch L. O., de heer H. Groen voor de akte handteeke- nen L. O. B ij het Houtplein alhier is gisterenavond' een wielrijder, doordat zijn stuur los raakte- tegen een boom gereden, waardoor zijn wang ontveld. en zijn rijwiel in elkander geduwd werdl Bij het gehouden examen voor reserve-sergeant slaagden de re serve-korporaals Gobius en Parker van het bataljon Infanterie, alheir in gar nizoen. De officier van Gezondheid klasse Dr. van Rijn, van het mili tair hospitaal alhier, zal van 22 Au gustus tot 13 September a. s. gedeta cheerd worden bij het militair hospi taal te Amsterdam. Het laatste bataljon Infan terie, alhier in garnizoen, dat van 23 Augustus tot 13 September buiten de standplaats verblijf houdt tot het kampeeren en het houden van veld- oefeningen, vertrekt. Zaterdag a. s per extra.treih om 6.40 spoortijd van hier. Huishoud- en Industrieschool. Het bestuur der Huishoud- en Indus trieschool verzoekt, met het doel een misverstand uit den weg te ruimen, be leefd plaatsing van onderstaande rege len, waarvoor bet de Redactie bij voor baat vriendelijk dank zegt. De meening bestaat, dat de opleiding tot dienstbode 1 25 kost, terwijl die ech ter slechts 10 bedraagt (evenveel als vroeger het leergeld op de Wilhelmina- naaischool bedroeg). Daar de meeste meisjes, die de naaischool bezochten toch dienstboden werden, en er van de zen meer gevraagd wordt dan alleen naaien, is het geheele leerplan veran derd en omvat dit voor het le jaar behal ve 10 uur naaien per week: koken, strij- kep, practisch huishoudwerk, rekenen enz. Voor het fijne linnennaaien is het leer geld wel op 25 per jaar gesteld; deze cursus stelt meisjes, uit meer gegoeden stand, in staat zich hierin te bekwamen. Zij leeren in het eerste jaar: naaien, ma zen, stoppen, machine-naaien, knippen, teekenen, onderhoud der Nederl. taal. rekenen (boekhouden) enz. Deze cursus is geheel gelijk aan die op de overige Industrie-scholen hier te lande. Van uit dezen cursus kan men opgeleid worden voor het examen nuttige en daarna fraaie handwerken. Het costuumnaaien kost eveneens t 25, ook hiervoor leert men reeds in het eerste jaar het teekenen en knippen van patronen. Voor opleiding kinderjuffrouw (diplo ma Tesselschade) en voor huishoud-on- VleriwUs (voor ln- en extern zijn nog en kele plaatsen open) kan men zich laten inschrijven tot 1 September a.s. Komt men na dien datum, dan zal er wellicht geen plaats meer zijn. Het huishoudonderwijs wordt ook ten zeerste diegenen aanbevolen, die zich op filantropisch gebied wenschen te be geven, om zich daardoor op de hoogte te stellen van warenkennis, voedings leer, volksvoeding, enz. enz. Dit onderwijs omvat het eerste jaar de volgende vakken: koken, huishoudkun de, warenkennis, voedingsleer, behan deling der wasch-, strijken, handwerken (nuttige)-, huishoudelijk boekhouden, kennis van het menschelijk lichaam en verbandleer. In het tweede jaar worden Feuilleton. Vertaald uit het Italiaansch. 25) Dezelfde parure, die da rechter van instructie Ghilazzi thans als ge stolen opspoort? Dezelfde! Ik had ze immers slechts aan Cesina behoeven te vra gen. Zij zou ze mij zeker niet gewei gerd hebben. Maar wie had ook kun nen denken, dat over deze historie zoo'n vreeselijk spectakel zou wor den gemaakt? Hoe kon ik denken, dat men van hetgeen toch eigenlijk ge schied is, om mijne moeder en. zuster te sparen, een doortrapten diefstal zou maken en als zoodanig uitbazui nen. Ik wilde ze niet verontrusten, ik wilde ze niet lastig vallen met mijne verlegenheid, en dacht alles gewon nen te hebben, als ik maar tijd won. En nu gij weet immers, wat er voor een vreeselijk schandaal uit ge boren is. Mijn hemel, wat heb ik uit gestaan in deze laatste dagen! Di» Ghilazzi, die droge, hoekige man van de wet, is mij een gruwel. Als ik zijn 9tem maar hoorde, begaf mij de adem. En nu mejuffrouw De Vries! Emilio, als zij de toedracht der zaak ver neemt, ik waarachtig, ik weet niet wat ik doe. Ik overleef het niet, door haar afgewezen, daarom afgewezen te worden. Maar bedaar toch! Hoe zullen wij bij uwe wanhopige hartstochtelijk heid tot een verstandig besluit komen Antwoord mij liever kooit en bondig op mijn vraag: wat moet er gedaan worden? De parure moet ingelost worden. Hoeveel is er voor noodig? Honderd dertig duizend lire. Wie heeft haar beleendl? De oude Semmola. Semmola? Hoe kwaamitf ge juist bij hem? Wel, zooals ik bij ieder ander zou zijn gekomen! Ik ben heel blij, naar hem toegegaan te zijn, want hij heeft mij verzekerd, dat, wat er ook mocht gebeuren, niemand iets van de zaak zou vernemen. Hij is dus in de tegenwoordige tomlstandSghedem de vertrouwt) aarste man. Vertrouwbaar? De oude Sem mola is ten schobbejak, eea oude sluwe woekeraar. Hij zal ons het vel over de ooren halen en ons voor zijn geheimhouding geducht, latein bloe den. Het komt op eenige duizenden francs niet aan, maar dte zaak moet zoo spoedig mogelijk uit de wereld. Ik heb geen rustig uur, zoolang de juweelen niet weer in mijn handen zijn. of liever in de kamer mijner zus ter zijn. De eerste moeilijkheid, waar wij op stuiten, is het verschaffen van heit geld. Hoe denkt ge daarover? Ik kan momenteel over ongeveer vijftigdui zend lire beschikken, maar dian ont breekt ons altijd nog tachtig duizend lire. Waar halen wij die vandaan? Breng ze, Emilio. Gij redt er mij het leven mee. Ik blijf uw schulde naar, zoolang ik leef, en sta altijd met lijf en ziel ter uwer beschikking. Peinzend ging graaf Tozzo eenige keeren de kamer op en neer. Einde- zeide hij: Het is heel moeilijk, veel moeilij ker dan gij denkt. Ik zou de som wel bijeen kunnen krijgen, maar daar is tijd voor noodig, minstens drie da gen. Dat is te lang. Wij mosten het geld eerder hebben. Hm! Wat dunkt u, als wij ong eens tot uw moedier wendden? Zij zal ons zeker helpen, den storm be zweren. Zij zou ons zeker helpen, name lijk als ge op u wildet nemen met haar te spreken, als bemiddelaar op te treden. Maar zij is niet hier. Zij ligt ziek te Positano. Nood breekt welt,zegt het spreek woord. Als ik dadelijk vertrek, kan ik tegen den avond van Positano terug zijn en zoo ernstig ongesteld zal de hertogin wel niet zijn, dat zij mij niet zou kunnen ontvangen en geen cheque zou kunnen onderteekenein. Ga dan tot haar, Emilio! schil der haar mijn nood, zeg haar alles, zeg haar dat ik duizend en duizend maal mijne lichtzinnigheid betreur, zeg haar ook, wat ik van al deze ver wikkelingen vrees, dat mijn geheele bestaan op het spel staat, kortom zeg haar alles, en zij zal mij helpen. Spoed u tot haar en keer zoo snel mogelijk terug! Ge weelt, in welke spanning ik uwe terugkomst verbeid. Graaf Tozzo nam zijn hoed. Ge zult u over mij niet te bekla gen hebben. Ik zal het mogelijke doen. Wie wedt hoe spoedig ik ge noodzaakt zal zijn van u een weder dienst te vragen. Ik heb gisteren avond met. Cesina gesproken. Werkelijk. En...? St.! Wij spreken daar later wel over. En nu adio. Ik begeef me da delijk op weg. Tolt ziens, Emilio. En dat gij mij een goede tijding moogt brengen. Graaf Tozzo was reeds a-^n de dleur toen hij plotseling weer bleef staan en na eenig nadenken zijn porte feuille uit den zak haalde. Hier Alttilio, is het bewijs van mijn tegoed bij de bank van Napels. Ga er heen en haal het geld', of nog beter, geef den ouden Semmola het bewijs op afbetaling en leg hem daar voor de verplichting op, dat er ook mioge gebeivren, tegenover iedereen, ook tegenover de politie, zijn mond te houden. Misschien kan vandaag alles nog in orde komen. Attilio nam het bewijs aan en druk te daarbij den graaf hartelijk de hand. Ik ga dadelijk, Emilio. Ik dank u, -vriend. Eenige minuten later verlieten de beide heeren het palazzo dei Tibaldi. Zij spraken nog druk over de zaak. die hen bezig hield, maar met. ge dempte Stem. want de straat was vol menschen. Vlak voor hen uit ging een Fran ciscaner monnik en wanneer graaf Tozzo en hertog Attilio niet te zeer in hun gesprek verdiept waren ge weest, hadden zij misschien opge merkt, hoe deze monnik zijn best deed, zoo dicht mogelijk in hun na bijheid' te blijven. Maar het trok eerst hun aandacht, toen zij misschien na twee of driehonderd schreden, op den hoek een er straalt, waar hun wegen scheidden, dien monnik nog een paar passen vóór zich zagen. Intusschen letten zij ook daar nog weinig op. Een visscher in een korte broek en de bruine wollen muts schuins op den zwarten krullebol, liep door de Straat en ventte luid schreeuwende zijn waar uit, die hij in een ben van boombast bij zich had. „Aliiiiltsch! Aliiiiitsch! klonk het geschreuw van den visscher den voorbijgangers in de ooren. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1