NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 2()e Jaargang Donderdag 2o- Augüöius 1902. No. ö8/£> HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02}^ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37% de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Of».; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prgs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel Bureaux: Gebouw Het Spaarne. Zuider HuiteilMpart rue No. 6. Telefoonnummer der Kedaetie 600. reioroonunmmer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3P>i* Faubourg Monvmartre. Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. Haarieiu's Dagblad van 28 Aug. bevat o. a.: Uit Zuid Afrika, Congres Mid denstand Yleeschnitvoer naar DnitschlaudKostelooze stadie, Dwaze lachlust, Een avontuur iu de Alpen, Gemeenteraad. builenlandsch Nieuws Engeland. Het verblijf der Indische soldaten in Londen, tijdens de kroningsfeesten, heeft, volgens een artikel door een En- gelschman, in Voor-Indië woonachtig, ge schreven in het weekblad „Spectator" een bedenkelijken invloed op hen uitge oefend. De Sepoy is volgens de Engelsche begrippen een buitengewoon onwetende en onbeschaafde Indiër uit de laagste volksklassen. Hij ziet in een Europeaan een bijzonder hoogstaand wezen en buigt zich daarom voor zijn wil. Thans heeft men deze lieden in Londen bejubeld zon der weerga en hen als gelijken behan deld. En wat nog erger is, Engelsche vrouwen waren in haar kroningsenthou- siasrne al te toeschietelijk. Het gevolg is dat de achting voor Europeanen verdwe nen is, en het kan niet anders of de Se poy's zullen deze gevoelens kenbaar ma ken aan hun collega"s die in Indië ble ven. De „Spectator" is het volkomen met den schrijver eens. De ondervinding leert ons, zegt dit blad, dat een bezoek van Indische vorsten in Engeland reeds slecht op deze werkt. Hoe veel te meer moet dit dan gelden voor de gewone Sepoy's. De Sjah van Perzië is Dinsdag uit En geland vertrokken. Hij verliet het land te Dover, plechtstatig uitgeleid; een sa luut van kanonschoten en het eskorte van een paar oorlogsschepen gaven hem het afscheid. Lord Cadogan, de afgetreden onderko ning van Ierland, heeft een einde ge maakt aan een eeuwenoud gebruik. Ge lijk in Britannië de jonge meisjes uit de groote wereld hun uitgaan beginnen met een voorstelling aan den koning, worden zij in Ierland voorgesteld aan den onderkoning. En bij die gelegenheid krijgen zij een kus van dezen, „the kiss of fealty", de kus van (onderworpen) trouw. De graaf van Cadogan heeft bij zijn ontvangdagen op Dublin Castle de Iersche meisjes van deze bezoeking be vrijd. Men zegt, dat toen Lord Crewe on der het laatste ministerie van Gladstone onderkoning van Ierland zou worden, hij vroeg wat hij dan eigenlijk te doen had. Och, antwoordde Gladstone, maak het je zelf aangenaam, en zoen de meisjes op de ontvangdagen; dat is al. Zuid-Afrika. De „Transvaal Leader-' meldt: Een sterke strijdmacht, bestaande uit infanterie, cavalerie, bereden infanterie, en artillerie, Begeeft zich van Krugers- dorp naar Rustenburg en van daar naar de westelijke grens. De expeditie moet ten doel hebben, onlusten onder de in landers te bedwingen. In officieele kringen wordt toegegeven, dat de troepen in die richting gegaan zijn, maar alleen om de troepen die be vel hebben gekregen naar Indië te ver trekken, af Die Engelsche bladen houden zich da-uk bezig met de Kaapsche wetgeven de vergadering. Het samengaan van Gordon Sprigg's ministerie met dien Bond wordt door de imperialistische pers natuurlijk sterk veroordeeld. Zie daar nu die uitslag van den oorlog voor de Kaapkolonie, roepen zij bitter uit; de Bond weer meester van den toe stand! En andere, maar dat wisten wij vooruit en 't was daarom, dat Lord Milner en zijn aanhang de grondwet wilden schorsen. Waarom heeft Cham berlain niet gewild! Waarom deze niet gewild heeft, ver telt de coi-respondent van Rfcuter te Johannesburg op gezag van den Lon. denschen correspondent van de Trans vaal Leader, dien hij doorgaans wel ingelicht acht. Het zouden de kolo niale eerste ministers zijn geweest, die bij den minister van koloniën ge pleit hebben tegen een schorsing, die ook een bedreiging zou wezen van do grondwet in andere zelfregeerende ko-1 loniiën. Gordon Sprigg. zoo heet het' verder, vond te Londen, vooral in Bar ton, van het Australische Gemeene- best, en Laurier, van Canada, krach tige- bondgenooten. En voor dezen aandrang zou Chamberlain gezwicht zijn. Men vergete intusschen niet, dat de minister in zijn beslissing ten deze de deur voor schorsing niet. gesloten heeft; hij heeft alleen gezegd, dat er ernstiger redenen voor schorsing zou den moeten zijn dan nu aangevoerd konden worden. De imperialistisch© bladen de ..Times", die van dien beginne aan zich als het orgaan van de schorsings partij heeft opgeworpen, natuurlijk vooraan vallen Gordon Sprigg hard', dat hij zich bij dien Bond aan sluit. Maar met evenveel, misschien met meer recht kan men zeggen, dat de Bond zich bij hem aansluit. Het is, denkt men. aanvankelijk niet de be doeling van Gordon Sprigg geweest om een groot deel van zijn partij van zich te vervreemden. Maar hij zag in schorsing geen heil en liet zich daar toe niet vinden. Toen onttrokken de .schorser.s hem hun steun. En daar stond Gordon Sprigg met nog slechts een kleinen aanhang. En nu zagen de kundige staatslie den, die de Bondspartij telt hun kans om stem in het kapittel te krijgen. Met de ministers en de ministerieelen samen konden zij een meerderheid vormen, en schorsing van die grondwet zou beslist in het nadeel van de Afri ka anders wezen. Zoowel het voor de hand liggende belang als de politieke kansberekening schreef dus voor zich bij de regeling aan te sluiten. Dat heeft, de Bond gedaan. En Meirriman, uit zijn naam sprekende, liet uitko men, dat die houding van de regeesing in de schorsingsquaestïe de houding van den Bond bepaald had'. Ook Sauer liet Renter-telegram" zooals men 't Maandag in de Engelsche bladen vond was op dit. punt onjuist ging met het ministerie mede en niet met dien renegaat Sir Henry Juta. een Neder lander van afkomst, toen deze nu al onder de krijgswet de verkiezingen voor de open plaatsen in het Parle ment uitgeschreven wilde zien. Frankrijk. De heer Reitz, geïnterviewd door een redacteur van de Temps", zei dat hij naar de Vereenigde Staten zou gaan en misschien naar Engeland, zoo hem dit verzocht werd, om lezingen te houden. De heer Reitz liet zich in dezen zin uit dat de gevoerde oorlog geen beschaafde oorlog mocht heeten. De schade den Boe ren toegebracht wordt geschat op 500 mil- lioenen ponden sterling. De 3 millioen, die beloofd zijn door Engeland, mogen dus een lokaas genoemd worden. Hij verklaarde dat het vredesverdrag te Vereeniging misschien geteekend was tegen zijn raad. Wanneer de wapens neergelegd moesten worden, dan moest dit alléén geschieden omdat men voor de overmacht zwichtte. Maar de gevoelens der Boeren-voormannen werdefi vooral geleid door den ongelulckigen toestand der vrouwen, die in de concentratiekam pen zeer slecht gevoed werden, en buiten die kampen van honger omkwamen. De Bóeren-generaals zullen haar Enge land gaan met een geest van oprechte verzoening vervuld, als afgezanten van hun landgenooten, die met de voeten ver trapt en bedrogen zijn. Duitschland. De invoer van goederen in Duitschland, gedurende de maanden Januari—Juli 1902 bedroeg 23,800.000 ton, tegen 25.100.000 in het zelfde tijdvak van 1901. Het totaal van den uitvoer was 18.800,000 tegen 17,800.000 ton. De uitvoer van hout, graan, steenkool en ijzererts verminderde, die van linnen, petroleum en vlas nam toe. De vermeer dering van dén uitvoer is toe te schrijven aan den handel op Engeland en Noord- Amerika in ruw en bewerkt ijzer. In verschillende kringen van Duitsch land wordt geklaagd over de hooge vleeschprijzen. De slagersvereenigingen in Hamburg, Altona, Wandsbeck Harburg, zullen een deputatie zenden naar den rijkskanselier, om hem mee te deelen waarom het wenschelijk is het verbod van invoer van levend vee uit den vreemde op te heffen. In grove trekken is het programma van de ontvangst van koning Victor Emma nuel in Berlijn bekend gemaakt. Den 27en Aug. groote receptie in het koninklijk paleis te Potsdam. Den dag daarop plech tige intocht, van keizer Wilhelm en den Italiaanschen koning in Berlijn. Bezoek aan de twee- en dertig standbeelden in herland verliet, eenige duizenden meer de Siegesallee. Eerbetuigingen van het clan in dezelfde tijdsruimte van het afge- gemeentebestuur op de Pariserplatz. Na loopen jaar. In Wasa werden 3312 pas- het dejeuner zal de Koning, in het ge- j sen afgegeven, in Abo 1922 of 891 meer bouw van de ambassade, de Italiaansche dan verleden jaar. Gemiddeld verlaten gemeente ontvangen, die hem een oor konde zal aanbieden met een opdracht geschreven door graaf Lanza. Den 30en zal de groote revue in Tempelhof plaats hebben, en op den 31en is het vertrek van den Koning bepaald. De vereeniging van gewezen leden van de Duitsche zeemacht te Hirschberg, in Selezië, heeft een uitnoodiging van de andere vereenigingen van oud-strijders in die stad voor de viering van het Se- danfeest afgeslagen. Als reden gaven de oud-matrozen op. dat dit feest de vader landslievende gevoelens van de Fran- schen moest kwetsen, terwijl de Duit sche oudstrijders alle reden hadden om de kameraadschappelijke verhouding die tijdens de onlusten in China tusschen Franschen en Duitschers tot stand was gekomen, aan te kweeken. Italië De Italiaansche minister van oorlog, Otfcoleugbi, moet van plan zijn een cre- diet van 60 millioen lire aan te vragen om met dit bedrag van Piacenza het in de zomermaanden een duizendtal hun geboorteland. In Amerika zijn thans reeds meer dan 250.000 Finnen gevestigd. btadsnieuws. Haarlem, 27 Aug. 1902. Een gulzige kip. Een onzer le zers schrijft ons, dat hij gisteren een kip slachtende, bij het schoonmaken in de maag 24 koper-en kopspijkertjes, een dub beltje en twee paarlemoeren knoopjes vond. Gelukkig dat het geen eeaid was, anders zou men allicht aan-feen canard denken. Nu 't een 'kip geldt kunnen we er al leen van zeggen, dat het tijd werd om 't. heest te slachten. Anders zou het stom me dier zich in zijn gulzigheid naar zwaar te verduwen artikelen, al gauw hebben gezelfmoord. groot versterkt kamp te maken met sper- forten er om heen die 15 kilometer voor uitgeschoven zouden worden. Deze wer ken zouden van Piacenza een moderne vesting van den eersten rang maken. Rusland. Aan de „Standard" wordt uit Odessa geseind, den 21en Augustus, het volgen de bericht: Haarlem Bovenaan. De bekende statisticus Dr. H. P. Kap- sterke punt van de Po-vlakte te maken, j teljri geeft in het „N. v. u. D." van gis- De bedoeling zou zijn om de stad een'*",1" J!~ dwingen, had vergroot, de resultaten al licht nog gunstiger zouden zijn geweest. Onze vroegere stadgenoo t, de heer M. H. Beekelaar, slaagde gisteien voor de acte Duitsch L. O. Den Sen October a. s. zal, naar wij vernemen, de heer H. van Beaumont, werkzaam als wagenmaker aan de Cen trale Werkplaats der H. S. M., den dag herdenken waarop hij voor 25 jaar in dienst van bovengenoemde maatschappij trad. De heer W. G. G. Ver horst, al hier, slaagde voor het examen hoofdak te te Amsterdam. De heer H. J. Visser slaagde voor het examen handteekenen L. O. teren een merkwaardig overzicht van de sterfte in. de twaalf grootste steden van Nederland. Vooial voor ons Haarlemmers is die statistiek aantrekkelijk, omdat Haarlem daarbij de gezondste van de twaalf blijkt te wezen. In het tijdvak 1896—1901 was de gemiddelde sterfte 'per 1000 zielen per jaar 17.03. Na Haarlem volgt Leeuwar den met 17,29, dan 's-Gr.avenhage met 17.46 en daarna (wat. allicht velen ver- De Duitsche kanonneerboot Loreley, wonderen zal) Amsterdam met 17.83. De welke als legatieschip in de Bosporus dienst doet, bezocht in de laatste tijden alle voornaamste havens van de Zwarte Zee. Den vorigen Zondag was de Loreley in de haven van Nicolajew. De comman dant en de officieren waren 's avonds aan wal en werden daar feestelijk ont vangen. De minderen waren in kleine troepjes aan wal gegaan. Twee Duitsche matrozen zaten met eenige burger-vrien den voor een café op de boulevard, toen een Russische commandant voorbij liep. Op grond van een plaatselijke bepaling, waarbij het soldaten en matrozen verbo den is voor café's te zitten op de boule vards, op Zon- en feestdagen, beval den commandant den matrozen op te staan en weg te gaan. Dit weigerden zij. De commandant gelastte daarop een inspec teur van politie den onwilligen weg te brengen, doch deze politiedienaar wei gerde zich met de zaak te bemoeien. De Russische officier liet daarop soldaten halen, de matrozen gevangen nemen en naar de wacht brengen, waar zij moes ten overnachten. De bevelhebber van de Loreley wacht te, na beraad met den Duitschen consul in Nicolajew, binnen 24 uren van zijn Russischen collega zijn excuses voor dit ruw optreden, en dreigde anders met naar de admiraliteit in Berlijn te seinen om zijne instructies. De Russische commandant beschuldig de de Duitsche matrozen van dronken schap en liederlijk gedrag, wat onder- tusschen door verschillende ooggetuigen ontkend wordt. Daar de verklaringen van den commandant en den gouver neur der stad onvoldoende waren naar den zin van den bevelhebber van andere steden zijn allen min of meer hooger, Maastricht met 25.03 en dein Bosch met 26.44 hebben de ongunstigste cijfers van de twaalf. Maar het curieux van de cijfers van Dr. Kapteijn ligt ergens anders, namelijk hierin, dat hij er mee aantoont, hoe ver bazend de hygiënische toestanden over al zijn vooruitgegaan. Wij beginnen weer met de cijfers van-Haarlem en zien dan, dat de gemiddelde sterfte per 1000 zielen was aldus: Van 1880—1884 25.7S Van 1885—1890 21,63 Van 1891—1895 20.38 Van 1896—1901 17.03 Derhalve in twintig jaar tijd een ver mindering van 8.75 per iü00! Datzelfde verschijnsel doet zich bij alle andere elf gemeenten voor. In den Haag zijn de cijfers in de vier perioden, die ik hierboven noemde: 26.65 23.21 20.39 i7.46. In Amsterdam: 28.29 24.92 21.01 17.S3. Zelfs in de twee steden, die het slecht ste figuur in de reeks maken, is het cij fer verbeterd. We vinden voor den Bosch: 30 51 29.15 30 18 26 44, waaruit volgt, dat hoewel na de eerste verbete ring weer een terugslag volgt,' na die periode en belangrijke verbetering waar genomen kan worden. Maastricht heeft nog eigenaardiger cijfers. Daar lezen we: 27.33 25—16 29 25.03. Alzoo in de tweede periode een ver betering, in de derde weer een belang rijke achteruitgang, zoodat het cijfer der eerste periode nog ver overtroffen wordt en in de laatste periode weer een groote Wie denkt Overwint. De vereeniging „Wie denkt Overwint" alhier, zal met aanvang September. Multatuli-lezingen houden. Zij heeft daarvoor uitgenoodligd den heer W. Meng. van Amsterdam. De vereeniging is er van overtuigd; dat bovengenoem de spreker de werken van Multatuli op juiste en aangrijpende wijze kan weer geven. Daarom dan ook. noodigt, zij ieder uit. die sympathiseert met Mul- tatuli's werken, tot het bijwonen van bovengenoemde lezingen. Deze zullen gehouden worden Don derdagsavonds in die bovenzaal van het. gebouw van dtetn Ned. Protestan tenbond, Nieuwe Gracht 3. Voor de verdere regeling zal de vereeniging zorg dragen .terwijl die juiste aan vangsdatum en het bepaalde onder werp met een advertentie in dit blad zullen worden hekend. gemaakt. Degenen dan. die wenschen deel te nemen aan genoemde lezingen, wor den verzocht zich aan te melden bij den heer A. Nieman, Frans Hals straat 48. Loreley, seinde deze dit voorval aan den j verbeterin: chef van de admiraliteit in Berlijn. Behalve Rotterdam, dat een gemiddeld cijfer over de laatste vijf jaar van 20.26 De „Arbeiter Zeitung het orgaan der per -jqqo, zyn ajie andere steden (uitge- socialistische partij in Oostenrijk, deelt zonderd Maastricht en den Bosch) he in een Rusischen brief eenige bijzonder- j nedeQ m getaJ 20 gebleVen. Arnhem heden mee over den aanslag tegen prins kQmt er met ig 28 evenwel dicht bij Oholenski, den gouverneur van Charkoff. Volgens dezen schrijver is de aanslag gepleegd op aanraden van de „Strijdor ganisatie" der revolutionnaire Russische partij. Op een zijde van de revolver waren ge graveerd de woorden: „Voor het boeren bloed, dat men liet vloeien", op de ande re zijde: „Dood aan den beul van den Czaar en aan den vijand van het volk". Prins Obolenski wordt door de Tevolu- tionnairen beschouwd als de onderdruk ker der boeren en werklieden, en die hen liet vervolgen, die den hongerenden boe ren te hulp kwamen. Finland. In de eerste zeven maanden van dit jaar was het aantal Finnen dat het va- Van de vier gemeenten, waar vele men- schen voor hun genoegen komen wonen, staat Haarlem dus bovenaan, daarna volgt den Haag en vervolgens Arnhem. Het is voor de vergelijking jammer, dat Nijmegen als „Vïerte im Bunde" bij het lijstje niet vermeld suat. Dr. Kapteijn, blijkbaar zelf eenigerma- te door de constante, verbetering van de sterftecijfers verrast, vraagt zich af. of wij aan de grens staan van de mogelijk heid om de jaarlijksche sterfte nog ver der te doen dalen. En hij beantwoordt zelf die vraag met de opmerking, dat wanneer de Hooge Re geering de middelen wat ruimer ver schaft had en de macht van het genees kundig Staatstoezicht om onwilligen te Schouwburg alhier opvoeren het ech te vaderlandsche dtuk „De Holland- sche Jongen", een stuk, dat speelt tij dens het beleg van Haarlem door d© Spanjaarden, en diat wel in staat zal zijn ons Hollandsch bloed sneller door de aderen te doen stroomen, ons Hollandsch hart sneller Ite doen klop pen en dat ons, Hollanders in verruk king en geestdrift zal brengen, wan neer zij daar den roemvollen strijd, welke onze voorvaderen voor hunne onafhankelijkheid! hebben gestreden, voor hunne oogen zien afspelen. En da/t het «tuk, van de hand van den bekenden drama-schrijver A Wijnstok uitstekend vertolkt zal wor den, daar staan de goede krachlten van hët gezelschap borg voor. Het ts thant samengesteld uit de volgen de dames en heer en: Dames: Mevr. Joh. Diehle, le dra matische rol; mej. Cath. Steenbek kers, Tragedienne; Mevr. C. M. van de Velde, Moederrol; mej. Theo van der Gaag, Jongerol; mej. C. van der Gaag, Jongerol; jongej. Annv Diehle, kinderrol. He eren: Corns, van de Velde, Père Noble; T. P. C. Bigot, le Karakterrol; H. de Groot, 2e id.; A. Grijnders, le Jongerol; D. Praag, 2e Jongerol; A Eger, Marqué; W. van Leeuwen, Raissonneur; G. Westerman, Komiek; Ch. E. Stein, Accessoir. Corn, van de Velde, Administrateur T. P. C. Bigot, Regisseur, Directeu ren. J. de Vries, 2e Regisseur; Char les Bouvin, Decorateur; Ch. E. Stein, Inspecient; A. de Jong, Souffleur; H. Schippers, Coiffeur; Mevr. Thompson Costumière. Dinsdagmiddag omstreeks half vijf kreeg de zeventienjarige J. v B.. wonende Oudenweg alhier, oneenigheid met zijnen vader. De va der wilde een zoutpot naar 't hoofd van d'en jongen werpen. De jongen nam hierop een stoel en gaf zijn va der zulk een geduchte klap op 't hoofd, dat. een hevig bloédende wonde ont stond. De man begaf zich naar 't hulp- bureau van politie aan de Amsterdam. sche Poort en werd aldaar door da-. Ten Oever, welke ontboden was. ver- b ouden. Kantongerecht. Voor het kantongerecht werden heden tal van kleine, onbeduidende zaakjes be handeld. Tegen M. Wezenaar, die op 27 Juli reeds te kwartier voor zessen zijn tap perij voor het publiek had opengesteld, werd t 4 boete of 2 dagen hechtenis ge vorderd. Tegen A. de Looper en L. Fransman, die zich aan gelijke feiten hadden schul dig gemaakt, werd f 1 of 1 dag hechtenis tegen ieder gerequireerd. Tegen de personen, die zich op die tij den in de bovengenoemde tapperijen be vonden, werd gevorderd, tegen hen, die verschenen waren f 0.50 boete of 1 dag, tegen de anderen f 1 boete of 1 dag hech tenis. II armonie. In de Sociëteit Ver eeniging zal op Zondag 31 Augustus ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin eene matinée worden gegeven door de Muziekveree- niging „Harmonie". Het programma bestaat uilt de vol gende nummers: 1. Wilhelmus van Nassouwe, A. Vallerius. 2. Marsch-Militaire, J. Gotlöber. 3. Ouverture Fantadtique, A. Go- vaerts. 4. Le Harlequin, polka humor., Adam. 5. La fète triomphale, fantaisie, G. J. van Dam. Pauze. 6. Ouvepture Lustspiel, Kéler Béla. 7. Dokter Klaus, Polka, Zikoff. 8. Heimlich© Liebe, Gavotte, J. Resch. 9. Potpourie Populaire. Renaud. Dinsdag avond omstreeks 9 uur zag men hoe Itwee personen op de Ged. Oude Gracht voor het leeg staande huis van wijlen dr. Wijnhoff heen en weder loopen. Eindelijk be sloten ze dit binnen te gaan, waft hun gelukte in een onbewaakt oogenblik naar hun meening, doch een voorbij ganger merkte helt, waarop deze ter stond naar het bureau van politie liep. Onmiddellijk gingen twee inspec teurs en een tweetal politieagenten met den man mede, waarop het vier tal, met behulp van een smid, in het huis kwam. Na een itïjdfje vonden zij een van die personen goed verborgen, maar de tweede konden zij niet vinden. Deze werd gevankelijk naar het po litiebureau overgebracht. Den gehee- len nacht werd helt perceel door de politie bewaakt. Uit de Omstreken. Bloeuieudaal. Als leden van de gezondheidscommis sie zijn aan den Centralen Raad voorge steld de heeren mr. P. Tideman, dr. H. Brongersma en D. de Clercq. Vergadering van den Raad dezer ge meente op Donderdag den 28en Aug. a.s.. des namiddags ten half 8 ure. Punten van behandeling: 1. Ontwerp van wet van Ged. Staten tot grenswijziging. 2. Vaststelling der gemeente-reke ning over 1901. 3. Aanbieding der begrooting voor 1903. 4. Voorstel van B. en W. in zake de wegen in den Aerdenhout. 5. Bouwplan dier iEerste Kennemer bouw-Mij. langs de Kleverlaan. 6. Mededleelingen en ingekomen stukken. Velsen. Schouwburg. A.s. Zondag komt het Rodterdamsch Tooneel-Ge- zelschap onder directie van Corn.van de Velden en T. P. C. Bigot, in den Openbare vergadering van den ge meenteraad op Dinsdag 2 September 1902, voorin. 10 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een wethouder. 3. Vaststelling van: a. de gemeente-rekening over 1901; b. de rekeningen der armbesturen over 1901; c. de rekening dér gecontracteerde wegen over 1901. 4. Aanbieding der begrootingen van:

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1