M- Tieele fcifl Het Hmisfcite. PEEK CLOPPENBURG. BAKER. Gymnastiek. Amsterdamsche Beurs Werkmeid, nette leerling Rotterd, Tooneelgezelschap. Betrekking. Prachtig Rijwie] z z Franco huis panklaar bezorgd: Nieuwe Meubelen, Wij noodigen uit American Vruchtenpudding Spekstraat 8. ZANGSCHOOL Directeur! STEENMAN, Danscursus. SOLIDE, ELEGANT, GOEDKOOP. REGEIJASSE1. CAPES. een ring voor den tijd van drie maan den. Een ambtenaar die betrapt wordt op kaartspelen, wordt uit den diienst ontslagen en ontgaat natuurlijk de ge wone straf niet Zij. die in hun huis het kaartspelen toelaten worden ge straft met 100 stokslagen en worden uit hun stad) verbannen voor den tijd van drie jaren. Recidive wordt weer gestraft met 100 slagen en verbanning in een stad op een afstand van min stens 3000 Li (één li is 533 meter). Voor processen-verbaal voor kaart spelen krijgen de aangevers en politie ambtenaren premies. Op St. Helena. Hei aantal getuigenissen tegen En geland als oorlogvoerende mogendheid is wederom met een vermeerderd. Iemand geeft in de „Köln. Ztg." n.m. een beschrijving van zijn verblijf op en ontvluchting van St. Helena. De schrijver, die in Januari van dit jaar door Delarey met een patrouille uit gezonden in de buurt van Klerksdorp, door de Engelschen gewond en ge vangen genomen werd, deelt eerst iets mede omtrent zijn verblijf op het trnasportschip. Onze behandeling aan boord was niet opperbest. We kon den ons niet vrij bewegen, maar wa ren op het dek m een soort kooi op gesloten. waaromheen de Engelsche matrozen ons vol leedvermaak stonden te plagen en uit te schelden. De ver pleging was niet slecht; mdar slechts eens per dag kregen we eten en daar liet schip volgestopt was met invaiie- den verlofgangers werden we vaak ge heel vergeten De zeereis met haar talrijke bezwaren was echter maar een zwak voorproefje van wat ons aan wal wachtte. Het kamp op St. Helena was d-oor een muur omringd en werd door 500 man voortdurend bewaakt. In elke tent sliepen 16 man, vrijwel be schut tegen die zonnewarmte maar zeer onvoldoende tegen regen. Elke gevangene moest bij zijn aankomst al les afgeven; men ontnam dien schrijver van de ..Küln. Ztg." zijn goud horloge, ketting, ring en zelfs de huwelijks- ring. In khaki gekleed kreeg ieder een nummer, een wollen deken, die als bed' moest dienen en een blikken nap als eetgerei. Het- voedsel was zeer slecht, 's Morgens zwart meel, dat zoo weinig gemalen was, dat sommige korrels nog heel waren, en brood, dat slecht gerezen was. en ieder een hal ve theelepel gecondenseerde melk in water opgelost. Zout noch vet wer den verstrekt. Alleen tweemaal in de week een klein stukje uitgedroogd cor- nedbeat'. dat ,de meest0!), niet aten vooral omdat men. er zoo'n do rist van kreeg. Water werd in groote hoeveel- hédldn verstrekt, maar niemand ge bruikte er meer dan hoog noodig van wegens den slechten smaak. Vele gevangenen' kondien het boven omschreven voedsel niet verteren; an deren haddten er zoo'n afkeer van. dat ze liever verhongerden. Zoo stierven deze als vliegen, dagelijks 10 of 12. ge durende den tijd van mijn gevangen schap. ..Liever sterven dan verhonge ren,", was dan ook die gedachte, waar mee de schrijver op een nacht in zee sprong en gelukkig dooi- een schip werd1 opgepikt. Tot wachter op de zalen zelf komen kijken en moet ook dien in- van heft Stedelijk Museum alhier is druk gekregen hebben. De uitvinder der petroleumlampen Het volgende bericht uit Newyork zal aan menig lezer als een ,,Mar- chen aus alten Zeiten" voorkomen. De man namelijk, die het allereerst petroleum voor de verlichting ge bruikt heeft, is op 4 Augustus 1.1. ge storven. Petroleum, gas en electrici- teit, alles in den tijd van één men- schenleven! Hoe is het mogelijk? Toch is het een feit, dalt fe Hacken- sack, in dien staat New-Jersey A. E. Jerris gestorven is, d© man, dii© in één nacht beroemd werd itoen hij in New- York eene lamp tentoonstelde, waar in petroleum -gebrand werd. De over ledene, die 84 jaar oud geworden is, heeft een menigte verhandelingen over zijne uitvinding geschreven. benoemd J. H. W. Freitag. Maandagavond! te 6 uur zag een landbouwer, bij de remise, zekere IL, bij e©n kruidenier aldaar voor de ramen hangen twee stukken papier, waarop geschreven stond: De heer R. is schuldig aan mij 9 gulden. Zijn vrouw had dieze schuld ge maakt, mét boodschappen halen, en die werden door haar niet betaald. Hij ging naar de kruidenier en vroeg of deze de papieren er voor vandaan wilde halen, hetgeen d)eze weigerde. De man werd daarop zoo woedend, dat hij een schop nam en beide rui ten verbrijzelde waarvoor de papieren hingen, en zei: ,,als er nog meer voor de ruiiben hangen, sla ik die ook in." Tegen dezen persoon werd door een onbezoldigd rijksveldwachter proces verbaal opgemaakt. Heden herdacht de hee J. J. van Cruijningen den dag, waar op hij vijf en twintig jaar met ijver werkzaam is bij de firma W. H. Voet Zonen, sigaren-fabrikanten alhier. Als blijk van waardeering voor zijn degelijke en trouwe plichtsbetrach ting werd hem door de firmanten een gouden horloge melt inscriptie aan geboden. Door de deskundigen in het proces, ter zake van onteigening gevoerd voor de Arrond. Rechtbank alhier tusschen den Staalt als eischer en mr. del Court van Krimpen te Vel- sen als gedaagde, is rapport uitge bracht; dit rapport is in het voordeel van den gedaagde. In de Zwemschool aan de Houivaart was de Temperatuur van het water he denmorgen te 6 uur 62 gr. en te 12 uur 62 gr. Fahrenheit. Uit de Omstreken. Spaarndani. In d,e IJpolders zijn thans in den oogsttijd vele Belgen werkzaam, dlie 's nachts in de schureai verblijf hou den. Er ontstaat meermalen twist tusschen deze en de Hollandsche ar beiders. vooral dan wanneer zij elkaar in herbergen ontmoetten. In den Spaamdammerpolder zijn de Belgen, zoowel mannen als vrouwen, onder ling eens goed aan dien gang geweest, waarbij bloedende wonden werden ge stoken. want de messen waren aan wezig. De politie heeft de aanleggers geverbaliseerd Haarlem mermeer. In IJ- en Haarlemmermeer-polder ziet het er met den oogst treurig uit; waren andere jaren de gewassen reeds binnen en was men in dezen tijd druK aan liet dorschen, thans staat, nog zeer veel buiten, ja zelfs nog tal van H.A. ongesned'en. terwijl alles reeds merk baar heeft geledlen in het voor oogst maand' zoo ongunstige weer. Dinsdag heeft men aardig kunnen werken, maai- de veie regen van he dennacht en vanmorgen brengen de werkzaamheden weder dagen achteruit en doen d'e granen en erwten weder veel in qualiteit verminderen. Sloten. Weder door de politie alhier twee bierhuishouders bekeurd, wegens verkoop van sterken drank zonder ver gunning. Een letterknecht. Bij den inltocht der Pruisen in het stadje Grimberg (tijdens den eersten Sileztischen oorlog) feischte Fredeirik den Groote van de raadsheeren de overgave van de sleutels der sltad. De troepen, wachtten evenwel terver- geefsch aan de poorten. Toen zond de Koning een luitenant naar het Raadhuis, om de sleutels bij den bur gemeester op te eischen. Deze zat, omgeven van de raadsheeren, in de raadzaal, besluiteloos wat te doen. „Zijne Majesteit verlangt, dat gij onmiddellijk de sleutels geeft," begon de binnentredende luitenant. „Dlie mg ik lalleen aan de Keize rin overhandigen," antwoordde de beangste burgervader; maar zij lig gen hier voor mij op de tafel. Ik mag ze nieit geven." De luitenant begreep d©n wenk, die in den nadruk waarmede deze woor den werden gezegd, lag opgesloten. Hij strekte snel de hand naar de sleu tels uiilt en zeide: „Ik kan er op zweren, dat gij, heer burgemeester, de sleutels nielt hebt overgegeven; ik heb ze genomen, ©n geen verwijt kan u treffen." Frederik de Groote lachte hartelijk over de slimheid waarmede de vroede vaderen zich uit de verlegenheid had den gered', en zeide: „Die verstaan de kunst, hun plicht letterlijk te vervullen." Vervolg Stadsnieuws. Naar wij vernemen werd voor Engelsche rekening, de levering van twee stalen zeewaardige goede renbooten (It© bouwen onder Lloyds hoogste klasse) opgedragen aan de firma W. H. Jacobs, alhier. De boo ten worden lang 30.5 M\ breed 6.01 M. en hol onder 'dek 2.82 M. De ma chines worden van het verticale com- poundsysteem met Leerface Conden satie, en worden de schepen van zwa (re Stoom li eren etn stoomankerspillen voorzien. Gemeenteraad. Zitting van heden Woensdag 27 Aug. 1902, des namiddags te half twee, Voorzitter de Burgemeester. Afwezig bij den aanvang der vergade ring de heeren Stolp, de Braai, Spoor, Welsenaar, Beijnes, de Lanoy. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. De beer SCHRAM meende, dat de be noeming van een directeur van publieke werken niet tot één, maar tot de volgen de vergadering was uitgesteld. Spr. meent dus dat de notulen onjuist zijn. De VOORZ. is van een andere meening. De heer SCHRAM zegt, dat de pers meende: de een dat de zaak alleen was aangehouden, de andere dat het was aangehouden tot d e volgende vergade ring. De VOORZ. zegt, dat verandering geen practisch resultaat opleveren kan en blijft van oordeel, dat de notulen correct zijn. De notulen worden goedgekeurd. Te gen de heeren Hoflanld, Hugehholtz, Roog, Schram, v. d. Kamp: bulten stem ming de heeren Van. Styrum en Groot. Aan den heer Van de Vegt wordt eer vol ontslag verleend als leeraar aan het gymnasium. B. en W. stellen voor, de eigenaars van de opstallen op de terreinen der voor malige goederen slechts zooveel maan den restitutie van personeele Belasting te verleenen, als de opstallen op die gronden gevestigd zijn geweest. Goedgekeurd. In de vorige vergadering vroeg de heer Hofland naar de reden van terugver plaatsing der Markt naar de Botermarkt. De herstellingswerken op de Boter- markt zijn afgeloopen, reden om de markt daar niet weer te vestigen was er niet. De Oude Gracht daarvoor geschikt te maken zou 6000 kosten. De heer HOFLAND heeft alleen maar gevraagd om inlichtingen. Hij wist toen ai, dat B. en W. over meer gegevens be schikten. Vroeger was de Botermarkt voor markt veel geschikter dan thans, omdat de middenruimte smaller is ge worden, zoodat het vermeerderde aantal kooplieden er geen plaats vinden en de bezoekers de kooplieden niet kunnen be reiken. De wethouder van P. W. is er Veel kooplieden wenschen naar de Oude Gracht terug, de havenmeester-in specteur vindt dal'terrein ook beter. De heer GROOT heeft een ander be zwaar tegen de Botermarkt als markt, nl. omdat de schoolkinderen er door zullen moeten gaan, daar besloten is er scho len te vestigen. De VOORZ. zegt, dat de verplaatsing der markt niet aan de orde is. De heeren kunnen door een voorstel de zaak op nieuw aanhangig maken. De heer VAN DE KAMP meent, dat de zaak zelf wel aan de orde is daar voor gesteld wordt adressanten een antwoord te zenden. De VOORZ, is het hiermee niet eens. De heer HOFLAND stelt nu voor, de zaak in een volgende vergadering te be handelen. Wordt goedgekeurd en de in lichtingen voor kennisgeving aangeno men. Op een vraag van den heer DE BRAAL antwoordt spr. dat de uitbetaling van den bijslag aan de gemeente-arbeiders, zooal niet geschied, dan toch spoedig zal volgen. Op een vraag van den heer MODOO antwoordt, spr. dat de waarnemer van de betrekking van den heer Leljh nog niet is kunnen toekomen aan eeri rapport omtrent de zaalc der zwem- en badin richting. Dit is geen bewijs van mindere werkzaamheid, integendeel de heer Gun ning heeft de taak op zeer loffelijke wij- vervuld. Op een vraag van den heer HUGEN- HOLTZ, of de Commissie voor het slacht huis zich niet wat veel plaatst op 't stand punt van B. en W., antwoordt de Voor zitter ontkennend. De zaak zal hetzelfde verloop hebben als die der lichtfabrie ken, namelijk alles doen wat dient tot de voorbereiding. Den heer HUGENHOLTZ is de zaak nog niet volkomen helder. In het bedoelde stuk is een Raadsbesluit ontworpen, dat niet uitgaat van B. en W., maar getee- kend is door den voorzitter der Com missie. Dat is iets meer dan voorberei den. Dat wordt uitvoeren, wanneer men al vraagt, om de gelden. De VOORZ. bestrijdt dit standpunt. Misschien had in 't stuk van B. en W. kunnen worden gewaagd. De heer HUGENHOLTZ vraagt, of er een oogenblik zal komen, dat de Com missie aftreedt. Z, i. overschrijdt zij de grens van voorbereiding en uitvoering en zal, naar spr. vreest, te lang aanblij ven. De heer KRUSEMAN zegt, dat de voor bereiding nog niet is afgeloopen. Im mers de stukken zijn nu weer gesteld in banden van den architect om advies. De VOORZ. zegt, dat de heer Hugen- holtz het in elke vergadering ter sprake kan brengen, als de commissie z. i. te ver gaat. De heer ROOG acht het een zaak van uitvoering, dat de comm. een buis heeft laten slaan voor watervoor ziening. De heer KRUSEMAN noemt dit een zeer eenvoudige zaak van voorberei ding. De heer MODOO meent, dat een commissie van voorbereiding alleen plannen en teekeningen heeft in te rijienen en verder niet. De rest is voor B. en W. Bij de lichtfabrieken heeft de commissie straten aangewezen,die electrisch licht zouden krijgen. Da.t acht spr. verkeerd. De heer WILLINK zegt, dat het betreffende artikel in de gemeentewet zeer wel wijder kan worden uitge legd. Spr. acht vaste commissiën voor belangrijke zaken zeer ge- wenscht. De VOORZ. raadlt beperking aan. Meent de heer Modoo, dat het wen- schelijk is, dat de zaak der commis sie voor het slachthuis eindigtt bij de goedkeuring der plannen, dan moet hij daartoe een voorstel dben. Ten sloltte komt. de eindgoedkeuring van deze voorstellen der commissie toch bij B. en W. De heer HUGENHOLTZ constateert dat de heer Willink commissies van voorbereiding en bijsltand' verwart. De eersten zijn niet, de laatsten wel verantwoordelijk. De heer VAN DE KAMP meent, dalt deze commissie niet resorteert onder art. 54, maar onder art. 57 der ge meentewet. De discussie wordt gesloten en de inlichtingen worden voor kennisge ving aangenomen. PUNT 2. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de rekening over 1901 der schutterij, in ontvangst en uitgaaf sluitende met een bedrag van 5720.91'. Wordt goedgekeurd. Tegen de heeren Groot, Hugenholtz, Modoo, Schram. De vergadering duurt voort. Hedenavond Is bet ver volg van dit verslag te verkrijgen aan de volgen de adressen: De heeren H. N. MUL, Kruisstraat 25. J. F. BEIJERS, Groote Houtstraat 94. B. DE MINK, Spaarnwou rstr. 73. L. Th. SWAALF, Berckhevdestr. 17. J. UILENBURG. Oranjestraat 17. Aan onze Bureaux, Zulder-Buiten- spaarne 6 en Groote Houtstraat 55. Van de af deeling Groningen: Zijn ex hier te lande proeven genomen met hèt bemesten met kunstmest van hout gewas. zoo ja, wat waren daarvan de resultaten; zoo neen. zoud'e het dan niet gewenscht zijn proeven in dlie richting te nemen vooral op schrale zandgronden? MedJed'esling aangaande den stand van het onderzoek betreffende maatre gelen te nemen tegen brandschade langs die spoorwegen. Den volgenden dag zal een excursie plaats hebben tea- bezichtiging van het landgoed van den heer S. J. baron van Serooskerken van Heeze en Leen de. alsmede dei* in aanleg zijnde vloeL weiden bij dit landgoed behoorend'e en naar die van de gemeente Valkens- waaxd. Ook d'e in de onmiddellijke nabijheid daarvan gelegen karpervij vers van d'e heeren Gebr, van Best. te Valkenswaard' zullen worden bezocht. Burgelijke Stand. Ondertrouwd: 27 Aug. C. de Bruin en C .Beekelaar. A. H. Reinhart en A. Nan- ni-nga. H. J. Sprenkeling en M. C. de Goe de. B. Sleeman en S. M. Klabou. P. de Korte en E. Koster. F. W. Knape en H. Lijcklama. J. Mast en E. Lijcklama. H. F. Bronwater en E. Postma. Getrouwd: 27 Aug. J. Roeslt en J. Eeke; F. Buch.ter en J. van den Raadt B. Lacet en E. J. Ego; J. M. Enge- man en A. M. van Geloven; C. Toorn end ©n M. E. Snoek Pollé; B. A. Die ben en M. J. Adelaar; P. J. E. van den Bergh en J. van Zanen; H. P. J. van Beek en A. C. Pollé. Bevallen: 26 Aug W. C. Warmer damBuijs. z 27. J. A. G. Hommes Meerman, z.; J. VlugAlfink. z.; 26. J. G. G'eleikOnderstal. d.27. G. M. T SanubergBottelier, z.; 25. C. MuhrenDekker, z. Overleden: 26 Aug. H. Vrugt, 31 Ged. Voldersgr.; 27. A. v. Gennfp, 5 m., z.. Scheepm.dijk; 26. W. J. Verven- ne. 9 m., z.. Spaarne. Gister. Heden. D. 26 Ang. w. 27 Ang. 2'/? pCt. Ned. Werk. Schnlri 82 4' li pCt. Portugal 4 pCt. Venezuela Cert. Nederl. Handel Maatij... Aand Koninkl. Petroleum.... 454 455 Aand. Moeara Enim. Aand. Perlak Petroleum1393/.! Aand. Schibaieff Aand. Soemalata Aand. Am. Car Foundry Cy.. Aand. United Steel Comp4113/10411/2 Aand. Atchison Topeka92% 93s/i Aand. Union Pacificllls/s HOu/ie 4 pCt. G'onv. Union Pacific bds 1101/! 109% Aand. Missouri Kansas Texas 325/is 32">/8 Aand. New-York Ontario365/io 36 Gew. aand. Kansas City South. 393/lö 3S9/ie Pref. aand. id. id60605/$ Gew. aand. Southern Railway. 40% 40"/](j Aand. "Wasbash34i/16 341/g Aand. Denver Rio Grande49'/.t 48% Gew. aand. Erie41% 41 Tegen einde October, a. s. wordt gevraagd een bekwame baker. Brieven met referentiën onder No. 5251 bureau van dit blad. Mevrouw FERF, Nassauplein 4, vraagt tegen 1 November eene goed met de wasch kunnende omgaan. Gevraagd om terstond in dienst te treden, een ilinke goed met de wasch kunnende om gaan. Loon ƒ125,Zich te ver voegen 's avonds na 8 uur, Zijl straat 59. Gevraagd een in een brood- en banketbakkerij, leeftijd '15 a 46 jaar, adres: D. JANUS, Brouwersvaart 108. HAAKLEfiVlSCHE Schouwburg - Maatschappi j. Telefoon 579. Directie: CORN. VAN DE VELDEN en T. P. C. BltiOT Jr. ZONDAG 31 AUGUSTUS. Oorspronkelijk Historisch Volks drama in 5 bedrijven van A. Wijnstok, met een Apotheose. Hulde aan If. M. Koningin Wilhelmiua. Het stuk speelt tijdens het beleg van Haarlem. Prijzen der plaatsen: Balcon 1.50; Stalles ƒ1.25; lste Loge 1.— Parterre 0.75 2de Loge t 0.50; Gaanderij ƒ0.30; Aanvang 8 uur. Een pract. ervaren distell. en likeurstoker, m. 1. met administr. en Duitsche taal bekend, biedt zich aan, onverschillig welke po sitie. Billijke eischen. Br. Ir. onder No. 5250 bureau van dii blad. met beste banden, fijne 1j1 pitch Brampton rollerketting, westwood velgen, echte B. S. A trap bewe ging, 1 jaar lang oliehoudende naven, buitengewoon gemakkelijke en zachte gang, slechts een paar maal bereden, door plotselinge ziekte voor 75.over te nemen. Brieven onder no. 5248 b. v/d bl. Mooie Soepkippen 0.85. Mooie Eendvogels 0,85. Mooie Braadkuikens 0,55. Brieven onder No. 5249 aan het Bureau van dit Blad. Marktnieuws. Haarlem, 27 Aug. 1902. Op de heden gehouden veemarkt wa ren aangevoerd 7 koeien, f 210—f 200. 16 N. Kalveren 14—f 9; 42 schapen f 25—/19; 26 lammeren f 12—f 10. Op de heden gehouden kaasmarkt wa ren aangevoerd 29 §tapels kaas, tezamen 3977 kazen uitmakende, en wegende 7541 Kilogr. f 2620. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 28 Aug. 1902, des namiddags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Toccate, van J. S. Bach. 2. Ave Maria, van Arcadelt—Liszt. 3. Choral no. 2, van César-Franck. Morcaan de Concert (Prelude, Thème Varitions et Final), van A. Guilmant. Vervolg Nieuwstijdingen. In de 14e algemeen© vergadering der Ned. 1-Ieide-maatschappij. die Maan dag 2 September a.s. te Eindhoven zal gehouden wordien, zullen o. a. de vol gende punten aan de ordie komen. Met het oog op d'e plannen om Am sterdam met aan dte Veluwe onttrok ken drinkwater te voorzien, bespre king van het rapport der Ned. Heide maatschappij over het onttrekken van water aan de.n bodem voor drinkwa terleidingen. AdYertentlën. Tot ons diep leedwezen overleed heden onverwachts onze getrouwe dienaar en vriend PIETER LANGEYELD. Gedurende ruim een halve eeuw was hij bij onze fami lie in betrekking. CH. F. VAN de POLL E. VAN de POLL Próvinaire. Haarlem, 24 Aug. 1902. Aan de Bureaux van Haarlem's Dagblad be staat dagelijks de gelegenheid tot het opgeven van ADYERTENTIËN in alle andere Bladen, als: Nieuwe Rott. Courant, Algemeen Handelsblad, De Telegraaf, Het Nieuws van den Dag, De Nieuwe Courant, Het Centrum, De Standaard, De Tijd, enz. enz. zonder verhooging van den prijs. Desgewenscht wordt hulp ver leend bij betopstellen der annonces. Fraaie voor uiterst lage doch vaste prij zen a contant te koop aangeboden w. o. Salon- Slaap- en Huiskamer Ameublementen, Tafels, Stoelen, Gaskronen, Spiegels, Schilderijen, Karpetten, Buffetten, Salon- Lin nen- en Brandkasten, Bamboes Artikelen enz. te bezichtigen da gelij ksch ook Zondags van 104 uur, Nieuwe Gracht 33, Haarlem. Aanvang van de nieuwe cursus 2 September a. s. J. G. MARTIN en ZONEN. een proef te nemen met Wat zult U verrast zijn Hoe zult ge te gast gaan In ELF smaken: Ananas, Aalbes, Aardbei, Appel, Abrikoos, Citroen, Framboos, Kers, Peer, Perzik en Sinaasappel. Prijs per pakket 20 ets. Firma JAN VETH, Gr. Hout straat; firma J. VOLLEBREGT, Smedestraat; J. BUSÉ ZOON, Barteljorisstraat; F. A. BEELEN Gzn., Kruisstraat 15; J.BUSiü Jr., Groote Houtstraat; I. J. DRUKKER, Schachelsiraat. Voor engros: J.;A. POLAK, Wildervank. Abonnementskaarten voor ;6 Voorstellingen van de Koninklijke Vereeniging „HET NEDERLANDSCH TOONEEL." en 6 Voorstellingen van de NEDSRLANDSCHETOO- NEELVEREENIGING zijn van af heden verkrijgbaar, Balcon-kaarten per dozijn ƒ21. Stalles kaarten 18, lste Loge kaarten „'15. Parterre kaarten „'12 2e Loge-kaarten 9. Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. DEZE WEEK Toegangsprijzen: voor Volwas senen 20 Cts., voor Militairen be neden den rang van Officier en voor Kinderen 10 Cts. Abonne mentskaarten voor 10 bezoeken 1,50voor Kinderen 75 Cts. HAARLEMSCHE AANVANG der Zanglessen op Woensdag 3 September a. s. Ook kunnen er nog eenige leerlingen op den Zang-Cursus vooreerstbe- gmnenden geplaatst worden. SPREEKUUR: Woensdag en Zaterdag van 2—4 uur. Piano-, Orgel- en Zangonder wijzer, St. Ursulastraat 16a. Aanvang der Zondaglessen Zon dag 31 Augustas in de nieuwe zaal der „Kleine Vereeniging" ingang Groenedaalsteeg aanvang half 8 uur. Aanbevelend R. MEENHORST, Dansonderw ijzer,

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3