TAI.F.N. TALEN. Gouden Tientje PENSIOEN. Amsterdamsche Bern-» Pension lang haar, ^IBBH IHI^ The Berlitz Schools 170 FILIALEN. Tentoonst. Parijs 1900 l Gouden, 2 Zilveren Med, (ievelijk met 137, 131 en 126 punten. Alsnu kwamen d'e personeel© prij zen, bestaande in kunstvoorwerpen ter waarde van f 60, 40. 30. 25, 20,15 en 10. Ze werden behaald door de hee- ren N. v. Calear te Koog- aan de Zaan, met 137 punten A. Schipper, idem, met 131 punten P. Stuurman te Krom menie met 130 p., G. Harp te Alk maar met 128 p., P. Dil te Kook aan de 2aau met 126 p., W. H. van Vliet te Krommenie met '124 p., en K. Tromp te Bolsward met 124 p. Bovendlien wa ren hierbij eenige medailles te behalen. Een groote zilveren medaille als lo. prijs verwierf de heer N. van Calcar Een zilveren medaille, als 2de prijs, aangeboden door den heer P. B. J. Ferf, lid der Tweede Kamer der Sta ten Generaal en oud-Burgemeester van Koog aan de Zaan, herhaalde de heer A Schipper. Een zilveren medaille, aangeboden als derde prijs door den heer K. Cz. de Boer, lid van de Twee de Kamer, verkreeg de heer P. Stuur man te Krommenie. De Voorzitter van den Nederland- flchen Kolfbond had een zilveren medaille uitgeloofd aan het lid der Kolfclub „Zaanstreek", dat het hoogst aantal punten sloeg. Daar evenwel hierbij de winner van den eersten personeelen. prijis was uitgesloten, ont ving de heer A. Schipper deze medail le met de bemerking, dat ze voor hem eene herinnering mocht blijven aan den Voorzitter van den Bond. Een kleine zilveren medaille als ju. niorsprijs behaalde de heer C. de Boer Atz. te Koog aan de Zaan het 79 punten In twee series. De heer G. Reverse te- Goes won de zilveren medaille, uitgeloofd door den heer J- Bakker Wz„ te Krommenie, en bestemd voor den speler, die met sa jet het hoogst sloeg. Éindelijk was er nog een zilveren medaille, aangeboden door den heer C. F. H. Klokke, voorzitter van de Kolfclub „Utrecht", voor den speler, met -sajetbal. die op een na de meeste punten sloeg. Ze werd' behaald dooi den heer G, J. Vincent te Schiedam. Na afloop der prijsuitdeeling nam nogmaals de heer Van Th!iel 't woord en dankte allen, inzonderheid „Zaan streek" voor de hartelijke en gastvrije ontvangst. De heer Vrendenber.g bracht een -woord van dank aan den Eere-Voor zitter. den heer Cleveringx en anderen, die door hunne welwillende mede werking het welslagen van het feest hadden bevorderd. De heer C. E. Smit kon niet nalaten den heer Van Thliel als voorzitter van den Bond, ean welgemeende huld'e te brengen. Naast gymnastiek was kol ven een nuttige lichaamsoefening, en daarom stelde hij het op hoogen prijs dat zelfs eenigszins bejaarde lieden nog zoo gaarne een goed voorbeeld ga ven, door hun krachten in deze te oefenen. De toespraken en de hulde bewijzen werden telkens met fanfares begroet en luide toegejulicht. Het laatste woord was aan het spe cialiteiten gezel schap T.O.G.I.D.O. De heer C. van der Stad deed eenige co- nvische voordrachten, die als gewoon lijk de lachlust niet weinis opwekten. Bovendien werd een klucht vertoond, een groep voorgesteld' enz. enz., alles natuurlijk bestemd voor een publiek, dat in feestelijke stemming een wel geslaagd feest wil besluiten. I-Iet feeist is voorhij. Mogen voor ve len d'e herinneringen aan deze dagen nog lang tot die behooren. welke men onder de aangenaamste rangschikt. Wielemieuws. Het uurrecord op het, rijwiel tot dusver in handen van Tom Linton met 72 KM. is op de Parijsche baan verbeterd door den Amerikaan Jemmy Michaël die 75 KM. en 273 M. heeft gereden. te Arnhem aangekomen en heeft het bevel aanvaard over de navolgende man oeuvre eren die troependeel'en: den staf der le divisie infanterie; den staf, het le, 2e, 4e en 5e bat. van het reg. grenadiers en jagers; den staf en de vier veldbataljons van helt 4e, 7e en 8e reg. infanterie; den staf en die vijf veldescadrons van het le en 3e reg. huzaren; den staf en de twee bat terijen van het corps rijdende artille rie; den regimentsstaf, de twee afdee- lingsst-aven en de zes batterijen van hel 2e reg. veld-aalfcillerie; die le veld- oompagnie en een telegraafafdeeling van het korps genietroepen ;een de tachement van de koloniale reserve; een detachement van het escadiron ordonnanqen; Verder detachementen trein-, hospitaal-soldaten en mare- chaussée. subst.-officier van justitie mr. Baart de la Faille, requireerde schuldigver klaring van beide beklaagden aan diefstal in„ vereeniging gepleegd', en mitsdien hun veroordeeling tot gevan genisstraf voor Van dier Wart voor den tijd van 9 maanden en voor vrouw Al- ves. die reedis herhaalde malen ver oordeeld i,s. voor den tijd van 1 jaar en 6 maanden. De vrdedigers. mrs. Speijer en An dre d'e la Porie, vonden in den toe stand, waarin laatst gehoorde getuige verkeerde, reden te twijfelen aan d'e betrouwbaarheid van zijn verklaringen in verband met hetgeen door hem in den bewusten nacht zou zijn waarge nomen. Derhalve achtten de verdedi gers het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd' en concludeerden zij tot vrijspraak. Rechtzaken. Uit de Arbeiderswereld BUITENLAND. In Barcelona hebben, tengevolge van 3 schorsing' vau eenige arbeidersverga- [deringen en gevangenneming van voorzitters daarvan ernstige rustversto ringen plaats gehad. Toen de menigte de gevangenen wilde bevrijden bad een botsing met de gendarmerie plaats, waar bij een doode en een aantal gewonden vielen. De staking der gasarbeiders in de stad breidt zich intusschen uit; de politie heeft vele stakers in verzekerde bewaring gesteld toen men wilde probeeren andere arbeiders van hun werk af te houden. In de Engelsche Shop Hours Act is de arbeidsduur voor winkelpersoneel Ibertedien 18 jaar op ten hoogste 74uur per week (schafturen inbegrepen) be paald. Blijkens het verslag der Lon- densche winkieiinspectie, vallen Londen onder de werking dezer wet ongeveer 27000 bedrijven. De inspec tie is opgedragen aan 6 mannelijke en drie vrouwelijke inspecteurs, die van April 1901Maart 1902 127. 'inspecties verrichten. Alle winkels werden ten minste eenmaal bezocht. In 10,194 gevallen werd' overtreding vastgesteld, doch slechts 110 werden gerechtelijk vervolgd, in 100 waarvan geldboeten ten bedrage in totaal van É8 p.st. werden opgelegd. In 1685 ge vallen werdi door den graafschaps- raad een schriftelijke vermaning ge- tonden; in de overige bepaalden de inspecteurs zich (tot het toedienen «ener vermaning. In 212 gevallen werd een werk duur van 80 uur per week vastgestelde De Shop Assistants Act, die de win keliers voorschrijft voor hun vrouwe lijk personeel voldoende zitgelegen heid te hebben, betreft in Londen 19.614 winkels met 46.492 vrouwelijke winkelbedienden. De inspeotie vond Slechts in 657 winkels onvoldoende zitgelegenheid, doch slechts 2 werden gerechtelijk vervolgd. Het rapport oordeelt zeer gunstig 0v6r de werking van deze twee wet ten. Leper en Vloot. De; luit enanft-ge neraaj, inspecteur der infanterie W. G. F. Snijders is Faillietverklaring van de moeder als voogdes over haar min derjarigen zoon Bij vonnis der arrondissements rechtbank te Amsterdam werd in staat van faillissement verklaard een moeder, wier faillietverklaring in haar hoedanigheid van voogdes over haar minderjarigen zoon was ge vraagd. Tegen toewijzing der vordering ver zette zich namens de moeder mr. G. Tabak, die die meening verkondigde, dat had; moeten worden aangevraagd faillissement van cLen minderjarige. Hiertegen weirdl aangevoerd1, door mr. ITenri R. Goudsmit, optredende voor den aanvrager, dat een minder jarige niet in staat van faillissement verklaard kan worden anders dan in den persoon van zijn vertegenwoor diger, tot staving waarvan mr. Goud smit zich beriep op een arrest van den Hoogen Raad, d.d'. 15 Febr. 1901 (Weekblad 7560). De aanvraag tol faillietverklaring moet zijn uitgegaan van een firma, door welke aan den minderjarige en kele weken geleden een partij manu facturen tot een aanzienlijk bedrag is afgeleverd, welke goederen door hen onmiddellijk van de hand zijn gedaan aan een winkelier aldaar, en zonder dat van de opbrengst iets terug te vin den is. Bekeurd. Een tapper is bekeurd we gens het te laat openhouden van zijn tapperij, alsmede de bezoekers, daar zij zich na 12 uur in die tapperij bevonden. Een dezer laatste werd tevens bekeurd, omdat hij een valschen naam opgaf. Noëls van Wapeningen. Voor den Hoogen Raad is Dinsdag behandeld de bekende zaak van den financier W. P. Noels -van Wagenin- gen, door Rechtbank ©n Hof tie Am sterdam veroordeeld tot 3 jaar gevan genisstraf (onder aftrek door het Hof der prevenlfcieve hechtenis tot dien tijd van 6 maanden), wegens let door misbruik van gezag uitlokten van valschheid in de boeken, d? balans en de winst- ,en verliesrekening van de naamlooze vennootschap „Hollan- diia" en hert, gebruik maken van die vervalschte balans en winst en ver liesrekening als echlt en onvervalscht. Het zeer uitvoerig rapport in deze zaak werd' uitgebracht door raadis- heer-rapporteur jhr. mr. Van Teylin- gen, waarna het cassatieberoep werd toegelicht door mr. L. W. van Gigch, advocaat te Amsterdam. Deze ont wikkelde een 7-ital cassatie-middelen. De conclusie van helt O. M. is be paald op 23 September. Roofvogels. C. P. P. van der Wart. een hakkers knecht, te Amsterdam, en A. Alves, een 40-javige 'gehuwde vrouw, mieit een door lupus geheel misvormd "©zicht in het midden waarvan, op de plaats waar haar neus geweest -is, een wit pleistertje, zwalkt volgens de politie iederen nacht op de straat, in de huurt van de OudezijdsburgwalLen, Die agent van politie Voorvaat, die deze heide personen in dien nacht van 7 tot 8 Aug. in elkanders gezelschap had opgemerkt on een stoep, was hen wat later tegengekomen lo open die met een jonkman, klein van postuur, in hun midldien, dien zij ieder aari een arm vasthielden'. De agent verjoeg de beidie roofvogels en hef bleek toen, dat hot jongmensch. een kortelings uit Brus sel hier aangekomen kleermaker, die diezen avond te vee] gedronken had. zijn horloge en zijn por-temonnaie kwiit, was. Aan diei opmerkzaamheiid: en het snel handelend optreden van den agent was het te danken, dat de vermoede lijke- daders en de ontvreemd© voor werpen in verzekerde bewaring wer den gebracht. De vrouw was in het bezit van, het horloge; de portemonnaie werd, ont daan va.n den inhoud, op straat terug- gevondien. Volgens dien bestolene had die vrouw hem aangesproken, ham om een dub beltje gevraagd voor jenever, en toen diit werdi geweigerd; hem andere voor stellen gedaan; zij hield! hem dlaarbij vast en toen hij wilde doorloopen, kwam een man uit een stoep te voor schijn. De vrouw pakt© hem om het middel en hij voelde toen. dat' achter om zijn zakken werden onderzocht. Dat hij vervolgens -een eind1 tusschen de beidie personen is voortgeloopen kon de bestolene zich niet meer her inneren. Van der Wart en vrouw Alves, die gisteren voor die 4e kamer dier Recht bank te Amsterdam terechtstonden, ontkenden alle schuld, doch slaagden er niet in een plausible oplosing te geven. Zij zouden het horloge hebben gekregen enz. Nu verschilden op sommige punten de getuigenverklaringen, door den agent en den bestolen© afgelegd on derling. en bovendien kwam diens voorstelling van het gebeurde voor die rechtbank gegeven, niet geheel over een met hetgeen hij den volgenden morgen voor d'en inspecteur van po litie had verklaard. Een oplossing daarvoor vond getuige hierin, dat hij des anderen daags nog wat zwaar in het hoofd1 was om zich van het gebeur de goed rekenschap te kunnen geven. Het O.M., waargenomen door den Vervolg Stadsnieuws. Ook een j u bi 1 A.s. Maan dag (15 Sept.) zal d'e heer D. Bouwer den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaar toetrad als lid' der liedertafel „Haarlem's Zanggenot". Zijn mede leden dier vereeniging zullen dezen dag voor hem nielt onopgemerkt voor bij laten gaan. Naar wij vernemen is de R. K. hulpkerk op het voormalige landgoed „Het Klooster" toegewijd aan de Heilige Elizabeth. Als kapelaan is naar aldaar overplaatst de weleerw. heer Zurlöhe. van Overveen. In de zwemschool aan de Houtvaart was de temperatuur van het water hedenmorgen te 6 uur 63 g,r. en te 12 uur 64 gr. Fahrenheit. Vervolg Nieuwstijdingen. tegen reformkloeding ben. Nu vraagt u weer: zijt u voor of tegen fietsen' voor dames? Moet men dan over alles, tot over d'e gewoonste, onschul digste dingen, een opinie hebben van voor of liegen? Dat is juist de echte, onnoozele vrouwendrijverij van. den tegenwoordigen tijd, om van alles een partijkwestie te maken, een lribbel- punt van: ik ben er vóór, en: ik ben er tegen. tt Komt immers bij al dier gelijke dingen aan op het waarom, en de omstandigheden waaronder het geschiedt. Als ik een rijke Haagsche freule, die met alle geweld jong wil lijken, van hoogst twijfelachtige» leeftijd en behoorlijken omvang, ziei rondschar relen op een fiets, ingeperst in meisjesachtig fietspakje, met op het riimttyeilig gezichlt een. matellothoedje of ander jeugdig hoofddeksel, dan vind ik haar een oude malloot, die zich met fietsen belachelijk maakt. Omgekeerd echter ken ik diames, van evenzeer hoogst twijfelachltigen leef tijd, en evenzeer behoorlijken om vang, die fietsen omdat tijd voor hen (lees: haar) geld is. omdat ze lessen buitenshuis geven of naar een. bureau moeten; of ook wel omdat, zij bij een druk, arbeidzaam leven daarin een genotvolle uitspanning vinden. Die genen geef ik groot gelijk en ik zou in hun (haar) geval 't ook doen. Of wel. als ik een enkel voor haar plei- zier levend jong meisjes zie fietsen, in een coquet, pakje, met prettig ge zelschap bij haar, dan vind ik het zoo natuurlijk mogelijk, dat ze 't ..dol' vindt. Waarom zou ze niet even goed fietsen als andere preitjes van haar luxe-bestaan genierten? Maar kom ik een fietsende moeder tegen (al is die misschien niet ouder dan het jonge meisje) en weet ik, hoe ze thuis kleine kinderen heeft, diie maar zoolang worden overgelaten aan bonne of kindermeid:, omdat ma ma wèl het genoegen wil hebben van de kinderen, maar niert de zorgen, lie ver fietst met haar jonge-rneisjes- vriendinnen, dan achter den kinder wagen te loopen, dan vind! ik zoo n fietsend© mama een schande voor haar geslachtenz. enz- Neen, aan d'at fietsen om „gezond heidsredenen' geloof ik niet rechlt. De doktoren hebben gewoonlijk ge noeg menschenkennis, om te weten, egen opruiing en tot regeling van den invoer van wapenen en ammuni tie, en weigert verder eenigen maat regel te nemen tot wijziging van die indeeling der kiesdistricten, voordat de volgende algemeene verkiezing voorbij is. Onder deze omstandigheden is een verzoening onmogelijk. Marktnieuws. Haarlem 10 Sept. 1902. Aangevoerd wierdeh 15 N. Kalveren f 20—11; 38 Schapen f 25—17; 16 Lam meren f 1812; 2 Paarden. Aangevoerd) werden 27 stapels Kaas te samen 3829 kazen en wegende 7318 K. G. prijs 2513. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 11 Sept. 1902, des namiddags van 2 tot 3 uur door den Heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga, van J. S. Bach. 2. Andante, van Niels W. Gade. 3. Morceau de Concert, Introduction, Thème, Variations, et Finale, van A. Guilmant. 4. Adagio, van Ch. Fink. 5. Aria uit Paulus, van Mendelssohn Stoom vaartberich ten. Ontsporing. Omtrent de ontsporing van de stoom tram bij Follega (Fr.) schrijft men aan de N. Crt. Een koe sprong over het afsluithek en kwam plotseling voor de machine. «SHMMSM s-JsBSsasr s Het. stoomschip Merapi, van Rotter dam naar Java, vertrok 9 Sept. van Southampton. tiet stoomschip Deneer. van Batavia naar Amsterdam, passeerde 9 Sept., des nam. 1 u. 20 min., Prawlepoint. Het stoomschip Koningin Wilhel- mina, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 9 Sept. te Genua. Het stoomschip Malang. van Rotter dam naar Java. vertrok 8 Sept. van Perim. Het stoomiscMp Van der Cap ellen (Kon. Paketv. Mii.h van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 9 Sept.. Port, Said. Het dubbelschroefstoomschip Noor- dam. van d'e Holland'Amerika Lijn, arriveerde 9 Sept. van New-York t( Rotterdam'. Het stoomschip Sloterdjjk, van de Holland;Amerika Lijn, arriveerde 9 Sept. van Newport News te Rotterdam Vergelijkt in uw eigen belang de premiën onzer Nationale, met andere tarieven, of die der nieuwe instelling! Het Bond „Ziekenver pleging", en Bond „verloskundi gen" enz. hebben in vergaderingen toch erkend dat de Nationale Le vensverzekering Bank debillijkste tarieven beeft voor Pensioen om zich bij aan te sluiten Alzoo aan te bevelen individueel of enbloc voor gemeenten, fabrieken, ver- eenigingen enz. Als Inspectrice kan ik boven- staaud aanbieden! Pensioen kan verkregen worden dooi' een vaste jaarpremie voor een zeker bedrag of door nu en dan minstens 10 in eens te storten, waarvoor tel kens een rentebewijs wordt ver kregen overeenkomstig leeftijd, en wanneer de rente moet aanvangen! Op deze wijze kan iedereen, ook dienstboden, zichzelf verzekeren en hetgeen zij storten willen jaar- lijksch of nu en dan, zelf eerst op een spaarbankboekje bijeen brengen. Zij die ondergeschikten in pensioen hierdoor willen steu nen zal ik oo k gaarne inlichten. MARY J. FLEISCHMANN. Nieuwe Groenmarkt 2rood Haarlem n van de rails afliep. De 30-jarige Halma uit Joure stond niet nog een heer en een dame op het voorbalcon van den volgenden wagen. Door den schok sloeg H. achterover en kwam met het hoofd tusschen locomotief en opdringend'en wagen. Zijn hoofd' werd als verpletterd. Wonder boven won der kwamen de beide andere personen er goed af. De heer kreeg wel won den aan hoofd en handen maar nliet gevaarlijk. Hoewel de dame tusschen machine en wagen gedrukt zat bleek haar niets te de enen. Ook de machine kreeg, vreemd genoeg, geen letsel. Vanwege d'e justitie werd dadelijk op de plaats van het ongeval een on derzoek ingesteld. Een ploeg arbei ders van de centrale werkplaats te Heerenveen was den ge he eten nacht bezig den weg vrij te maken, Eenst ie 6 uur keerde men terug. Aan een gevaar ontsnapt. Toen de ministerpresident dr. Kuy- pre Donderdagmiddag na afloop der zitting het gebouw der Tweede Kamer verliet, ontsnapte hij aldus vertelt de Delftsche Courant, ternauwernood aan een groot gevaar. Alleen door met jeugdige vlugheid op zijde te springen, wist Z. Excell. te voorkomen, dat hij door een grooten automobiel, die over het Binnenhof snorde, werd overre den. Rakelings stoof de tuf-tuf langs de ministerieel© jas. Zwervers. Men schrijft uit Zaamslag aan de „N. Rt. Crt." Nog steeds verblijft het groepje zwer vers, door velen voor Zigeuners aange zien. vlak bij onze grenzen in de na bijheid van het ontvangkantoor „Veld zicht". Dag en nacht wordt de grens bewaakt door marechaussees en rijks veldwachters. om hun het binnendrin gen in ons land te beletten. Dit duurt nu al eenige weken en kan nog lang zoo blijven, want deze nomaden voe len zich daar zeer op hun geraak hef Belgische gouvernement toch voorziet hen van het benoodigde. Uit papieren, door hen vertoond, blijkt, dat. liet Noren zijn. die reeds ja ren in Frankrijk en België .hebben ge zworven. Ook moeten zij vroeger reeds in on,s land' geweest zijn. daar zij in het. bezit zijn van een bewijs van door tocht afgegeven door den commissari1 van politie te Utrecht en door dien te 's-Hertogeiibosch. Tevens zouden zij een bewijs hebben, afgegeven door een in België gevestigden Hollandschen consul, dat zij voldoende middelen van bestaan hebben, om door ons land de reis naar Noorwegen te aanvaarden. Hoe bet zij, het volkje, dat uit twee gezinnen met een dozijn kinderen be staat, veroorzaakt grooten last. Niet alleen worden marechaussees en rijks veldwachters aan den gewonen dienst onttrokken, doch de kosten van voe ding enz. loopen ook zoo op. dat de aangrenzende gemeente1 reeds besloot, om het verschaffen van alle levenson derhoud dezer manschappen te staken. In stelen en brutaal optreden hebben de zwervers bet ver gebracht., zoodat m et verlangen naar de opruiming dezer ongewenischte gasten wordt uitgezien Gemengd Nieuws. Vrouweudrijverij. Over het fieltsen schrijft mej. A. Savarnin Lo liman in het weekblad De HoIJandsche Lelie: Verleden week werd me in de cor respondentia gewaagd: of ik vóór of gering wetsvoorstellen mat diergelijke pret-medicijnen van bad-reis]es, fietsen, veel uitgaan,veel rusten, enz. enz Brand. Bij een brand in het Mohamedaansch dorp Asium-Karahissan zijn 1149 huizen, vijf moskeën en twee kerken vernield. Van Smyrna, Kassaba en van andere plaatsen in Anatolië, van waar men den brand had zien woeden, waren brand spuiten gezonden, maar de fanatieke be volking sneed de slangen af en liet het vuur woeden, omdat een voorspelling wilde, dat een driedaagsche brand de stad in de asch zou leggen. Achtduizend bewoners zijn dakloos; zij kampeeren in de overeind gebleven ker ken en moskeën, of in spoorwegcoupé's. Burgelijke Stand. Ondertrouwd: 10 Sept. L. v. Heijnin- gen en H. J. Keuzekamp. B. Zeilstra en ,T. C. Homan. J. C. v. Ekeren en J. M. E, Suuring. J. A. Bernard en M. H. Doff. J J. Scholte en W. v. d. Otter. N. S. Hark- mans en I. Ruurda. P. L. v. d. Vlerk en A. Rees. N, C. v. d. Ree en M. Eckhart. H. Prins en M. Burggraaf. J. H. C. Zil- ling en J. Lodder. Getrouwd: 10 Seplt. C. de Bruin en C. Beekelaar; A. H. Reinhart en A. Nanninga; H. J. Sprenkeling en M. C. de Goed©; P. de Korte en E. Kos ter; H. F. Bronwasser en E. Postma; B. Sleeman en S. M. Klabou. Befvallefcj, 9 Aug.: N. PhilippoS Schram d.; C. H .ScheerderHattink zoon. Overleden, 8 Aug. E. van Erp 10 m. d. Turfmarkt. Gister. Heden. Dd. 6 sept. w. 10 sept 2l/opCfc. ^ed. Werk. Schold 4i/o pCt. Portugal 4 pCt. Venezuela Cm. Nederl, Handel Maatij... Aand Koninkl. Petroleum.... 450 Aand. Moeara Enim1151/a Aand. Perlak Petroleum Aand. Scliibaiefï Aand. Soemalata Aand. Am. Car Foundry Cy..35V» Aand. United Steel Comp43t/c< 4?.'/s Aand. Atchison Topeka9J5/s 951/, Aand. Union Pacific.1131/8 112»/g 4 pCt. Conv. Union Pacific bds llO'S/iollD/s Aand. Missouri Kansas Texas 34*/$ 34-t/j Aand. New-York Ontario37E/is 37 Gew. aand. Kansas City South. 38s/16 383/s Pref. aand. id. id61 60s/i Gew. aand. Southern Railway. 39ls/ie 40'3/16 Aand. Wasbash36"/s 377/g Aand. Denver Rio Grande4'.H/1g 49 Gew. aand. Erie423/g 42"/l6 1 eieorammen. DE TOESTAND IN DE KAAP KOLONIE. LONDEN, 10 Seiptecnbfeir. (R. O.). De Times verneemt uit Kaapsltad dat di© politieke'toestand in de Kolonie onveranderd, is. Sir John Gordon Sprigg en zijn mi nisters hebben met die progressisften twee bijeenkomsten gehad, maar het resultaat is slechlts dat de klove nog breeder geworden is. Om de eenheid te herstellen waren de progressisten Sprigg halverwege tegemoet gekomen, maar de minister president weigerde ook maar in het minst van zijn tegenwoordige positie af te wijken. Hij herhaalde zijn wei- in te dienen A d verten tl ën. Getrouwd: JAN F. GUSSENHOVEN en CLARA C. T. HUIJG die, namens wederzijdsche familie, hunnen harte lij ken dank betuigen voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Heemstede, 10 1902' Echtscheiding. Bij vonnis van de Arrondisse- ments Rechtbank te Haarlem, d.d. 9 September 1902 is het huwelijk bestaande tusschen PIETER VAN DER STAD, koopman en HUBER- TINA HESSELS, beide wonende te Haarlem, door echtscheiding ontbonden verklaard. MR. A. J. VAN THIEL, Procureur. Gevraagd een Bekwaam Smidsknecht voor Burgerwerk. Vast werk en van goede getuigen voorzien Br. franco No. 5281, Bur. v. d. Blad. aangeboden van 30ƒ50. 1 of 2 Kamers. Brie /en onder No. 5282, Bureau van dit Blad. met beeltenis der Koningin niet in omloop geweest, te Koop aangeboden. Zeer zeldzaam. Adres: Z. B. Spaarne No. 6. BEKWAME CosiMstrijtsters, gevraagd Stoomververij enChem. Wasscherij, HAVERSCHMIDT KLAJE. Spekstraat 8. Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. DEZE WEEK Reis langs Toegangsprijzen: voor Volwas senen 20 Cts., voor Militairen be neden den rang van Officier en voor Kinderen 10 Cts. Abonne mentskaarten voor 10 bezoeken '1,50voor Kinderen 75 Cts. V of Languages. Opgericht New-York 1878. HAARLEM; Lange Veerstraat 32. Magazijn van Natnurwollen Ondergoederen. VAN JASSESf en TILAJJUS, voor Dames, Heeren en Kinderen. Geïllustreerde Prijscouranten gratis. P. P. RIETFORT, Qierstraat 44. Vraagt uwen leveranciers het Linoleum deF"jj NEDERLANDSCHE fabriek te Krommenie. Deze fabriceert uitsluitend prima qualiteit bedrukt en onbedrukt Linoleum, hetwelk door de ondervinding in 't gebruik bewezen heeft minstens zoo goed te zijn als het Engelsch of ander buitenlandsch fabri- kaat. Het rekt niet en ligt dadelijk vlak. De fabriek Llevert niet direct aan particulieren.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3