n.vaü urmen c°„ Grove Kaclielkolen "SgXkSEP Magazijn van Gasloestellen. Portefeuille Almanak 1902. Brandverzekering-Maatschappij Brand- en Inbraakverzekering. No. 12 Telephoon No. 564. No,30 Haa iek. Brandverzekering- J. C. MEELBERGr, Kantoor- en Handelsdrukkerij. dat. de les voldoende was. en gaf hem zijn vrijheid terug. Hij liet deu dich ter voor zich verschijnen en las hem opnieuw een gedicht voor. De dichter luisterde, zonder iets te zeggentoen stond hij op en ging haastig heen. Waar gaat ge heen? vroeg de Shah. ,,Sire, ik ga naar den stal terug." De vorst lachte hartelijk. Het ant woord had hem ontwapend. Amerikaanscli. Het volgende vreemde verhaal komt natuurlijk uit hec land. waar alle vreemde verhalen vandaan komen. Een broeder van den politierechter Travis, reed met zijn familie op een mooien avond m de omstreken van Helena, de hoofdstad van Montana, toen plotseling een gemaskerde roover met twee revolvers in de handen te voorschijn sprong en hem- beval halt te houden. De roover inspecteerde de in het rij tuig zittendeoi en ontlastte hen van 24 dollars, benevens ringen broches en horloges. Daar hoort Travis plotseling het snorren van een naderende elecMsche tram. Hij meent reeds gered te zijn, maar de roover blegk iemand te zijn, die niet voor een kleintje vervaard is. Snel kreeg hij een tweede masker te voorschijn, dat de uitgeplunderde pa ter familia voorkreeg en toen nu de tram naderbij kwam, stond deze ver momd aan den weg. De echte roover stond op de rails, dreigde den machinist met zijn revol vers. waarop deze remde, tot de trein stilstond. Bevende van angst moest nu de broeden* van een politic-rechter en ro - ver tegen wil en dank op bevel van den gewapende, de tram binnen waar hij van alle reizigers geld en kostbaar heden in entvangst nam. Daarna kon de tram weer verder rii den en goedkeurend nam de echte roo ver den buit van zijn leerling in ont. vangst. Nog waren de kwellingen van Tra vis niet ten einde de roover sprong op den bok, zette met trotsch gebaar den rossinant in draf enl'iet de onthut ste familie Travis staan, eenige uren van haar woonplaats verwijderd. De bewoners van Helena vinden het jammer, dat dit avontuur niet den po- litie-rechter maar diens broeder over komen is. denken, dat de vaas onderweg gebro ken was. Maar ongelukkig genoeg had de winkelier niet goed begrepen, wat. de meneer met de stukken voor had en toen de dame de kist opende, waren de stukken éen voor éen netjes ingepakt. Huwelijk per automobiel. De Vélo vertelt het volgende Mejuffrouw Reba Smithson. een be. koorlijke jongedochter uit Baltimore, zond! haar moeder geheel onverwachts 's ochtends een bericht, dat. zij den vo- rigen avond getrouwd was. De jongedaane met haar uitverkore ne, Frank geheeten, had 's avonds Bal- timore verlaten, vergezeld'van Samuel G. Hall en begaven zich in een automobiel naar een geestelijke te Washington. Zij verzochten den pre dikant mede te gaan en nlaats te ne men op den bok van bet rijtuig met het gelaat naar het geknielde paar toe. Aangezien het bijzonder donker was, stelde de aanstaande echtgenoot voor om de lantaarns aan te steken, maar de geestelijke oordeelde dat niet noodig. Hij kende het huwelijksfor mulier yvel uit 't hoofd. Te middernacht werd het verbond bezegeld en trok het jonge paartje weer per auto naar Baltimore. 11a den bra ven geestelijke zeer bedankt te hebben voor zijn bereidwilligheid. Yan een vaas die gebroken was Een Engelsch gentleman is te Brus sel de held geworden van een verma kelijke geschiedenis. Deze meneer, wiens grootste gebrek gierigheid was. moest een dame een cadeau geven op haar verjaardag. Hij gaat naar ©en porceleinwinkèl en juist a's hij binnen treedt, laat een juffrouw een vaas van groote waarde in stukken vallen. ..Hoeveel moet dat kosten?" zegt de Engelschman, op de stukken 'wijzend. ,.Wat? U bedoelt die stukken vraagt de winkelier verbaasd ..die kunt u voor zestig cent hebben het is onmogelijk ze weer aan elkaar te plakken". De gentleman doet er nog 30 cent bij voor het inpakken en de verzending van de stukken in een kist aan het adres van de jarige dame. Daarna ging hij weg en was wat blij, dat hij er zoo goedkoop afkwam. Hij was overtuigd, dat de dame zou België eu ouze veestapel. De hooge prijzen, welke ook in ons land voor het rundvee betaald worden en de grootere uitvoer van geslacht vee uit ons land naar Engeland' maak ten, dat er in de maand Juli minder vee naar België werd gezc%idJem dan gewoonlijk. Deze vermindering valt vooral in het oog als wij onzen uit voer van rundvee in dit jaar verge lijken met andere jaren. In de maand Juli van dit jaar werden uit ons land naar België gevoerd 3637 runderen, in Juli van het vorig jaar 4258 en in Juli 1900 5054 runderen. In d-e 7 eerste maanden van 1902 bedroeg de uitvoer 29070, in hetzelfde tijdvak over 1901 31320 en over 1900 22241 stuks. De vermindering heeft vooral be trekking op liet vee. dat voor de slachtbank bestemd! is. voornamelijk ossen. Van 1 Januari tot 1 Juli 1901 werden uit ons land 7295 ossen naar België gezonden en in de 7 eerste maanden van dit jaar bedroeg het aan tal dezer dieren, voor de Belgische slachthuizen bestemd. 4928 stuks, dus ruim 2000 minder; zoowat het aantal rundleren, die minder ingevoerd zijn Nederlandsche melkkoeien, die een quarantaine van 10 a 11 dagen in de stallen aau de grenzen ondiergaan heb ben. blijven in. België zeer gezocht. Hel zijn meestal diereu van uitmun tende kwaliteit, die dilemen moeten om den VlaamschJen veestapel te ver edelen. Mond- en klauwzeer kwam in de maand Juli bij geen enkel stulc vee voor, dat uit ons land naar België ging. Wel moesten weer een 75-,tal koeien, als verdacht van tuberculose naar ons land worden teruggezonden. Onze handel in schapen en lamme ren met België blijft steeds zeer leven dig. Zelfs werden in de maand' Juli een kleine duizend uit ons land meer naar België gezonden dan in de maand. Juni van dit jaar. In Juli 1902 bedroeg de geheele invoer van schapen in Bel gië 3794 stuks, in Juli 1901 7622 en in Juli 1900 6319 stuks, dus een gestadi ge vermeerdering. Deze schapen kwa men voor de grootste helft uit ons land:. De andere, kwamen uit Duitsch- landl. Ook in lammeren was een leven dige handel. 2155 lammeren werden uit ons land en Duitschland) naar Bel gië gezonden. De handel in paarden en veulens was in ide maand Juli niet zeer le vendig. Toch kocht België bij óns een 400tal werkpaarden en 150 veulens. De Zeeuwscbe lamdbou wpaarden blijven in België zeer gezocht en worden duur betaald. België kocht in de maand Juli 4580000 kilogram aardappelen in ons land1 en in Frankrijk. In de 7 eerste maanden van dit jaar bedroeg dit aan tal 26527000 kilo. De prijs bleef gedu rende de maand Juli zeer laag, waar om die landbouwers nog niet erg ge negen waren hun aardappelen aan Belgische kooplieden van de hand te doen. Ook de boterprijzen waren in de maand Juli op die Belgische markten laag. Dit kwam hoofdzakelijk door de grootere fabricage van Belgische boter, waardoor in de maand Juli de uitvoer den invoer overtrof; iets wat in België zeer zelden voorkomt. In Juli werden langs 'de grenskamtoren naar België gevoerd 195206 kilogram boter, terwHl die uitvoer bedroeg 244980 kilogram. JJeigië koopt die meeste boter in ons land', terwijl Belgische boter meest naar Frankrijk wordt uitgevoerd. Bij zonder veel vlas werd in de maand Juli. vooral uit Zeeuwsch-Vlaanneren. naar België gewerd1. Deze uitvoer be droeg ver over de 5 millioen kilogram. (N. R. Ct.). PROVINCIALE. GEMEENTE, WATER- SCHAPS-OBLIGATIES EN VRA GEN EN AANBIEDINGEN VAN INCOU RANTE FONDSEN VAN JULIUS OPPENHEIM Co TE ARNHEM EN TE ZUTPHEN, EN VAN JULIUS OPPENHEIM TE GRONINGEN. GEVRAAGD. 1468. 5 Pref. Aand. Drentsche Kanaal Mij40 1*65. 5 gew. Aand idem 3 1467. 100 4 Nieuwe Sociëteit te Zutphen 90 1471. 2 aand. Tram Paterswold»- Eelde50 1473. 3 aand. Gron. Crediet- en Handelsb 100 1476. 3 kt 1000 (waarop gestort 10 aand. Spaarbank Zut phen Offerte 1477. 2000 afgest. aand. Tanah Wangie60 1479. 2000 4 Ermelo—Veld wijk 95 1481. 10 aand. Maatsch. tot Expl. van een Dagbl. voor Deven ter en Omstreken Offerte. AANGEBODEN. 4426. 10 k 600 Gew. Aand. Stoomtr. Oldambt-Pekela... 80 4bOJ>. 6 6/ 500 (waarop gestort 10 Aand. Waal en CoBod. 4564. 6 Aand. 6 1000 Mij. Land- aanw. Friesche Wadden Bod. 4668. 2 k 100 aand. Arah. Bad- vereeaiglngBod. 4698. f 3000 3.5 Gem. Hengelo (O.) 98.6 4704. 3 k 1000 Aand. Centrale Bank voor Landb. en Ntj- verh108 *706. 6 k f 1000 Aand. Rotterdam- sche Leveneverz. en Voor schotbank 160 4716. 250 3.5 Gem. 's-Graven- zande 88 1/2 *73*. 5 1000 (w. o. gest. 10 Aand. Tweede Ned. Herv. Maatschij100 4736. 5 k 1000 (w.o. gest. 10%) Aand. Derde Ned. Herv. Mij. 100 *754. 1000 3 pet. Arnh. Diacones- senhuls Bod. 4770. Z k f 1000 (w. o. gest. 10 aand. Assur. Mij. de Rijn. Bod. 4774. 1000 3 1/2 gem. Zntfon 99 4776. 8000 4 pet. Wandelhoofd Schevenlngen 160 4784. 1000 3 1/2 gem. Sneek 98 3/4 4788. 3000 4 Wasch- en Strljk- lnrichting Eigen Hulp", oen HaagBod. 4788. 3000 aand. Ned. Stoom boot-Mij. „Batavierlljn".... 66 4792. 4000 (w. o. gest. 10 aand. Brandass.-Mij, ,,de Oosthoek" ta Soerabala Bod. 4796. 1000 4 pet. Stoomtram Oldambt-Pekela 100 1/4 4796 10.000 3 1/2 pet. gem. Win schoten 1902 97 3/4 4802. 43.000 3 1/2 pet. gemeente Haarlem 1902 98 1/1 4604. 12000 4 pet. gem. Wilder- vank (niet aflosbaar vóór 1915) 104 4822. 100 aand. Vereeng. Har monie LeeuwardenBod. i. f 26.090 3 1/2 Gem. Gro ningen 98 7/8 I. f 250 aand. Stoomtr. Zut- fen—Hengoio10 4830 2 6/ 256 aand. Zntfensch Broodfabriek Bod. 4632. 5000 3 1/2 pet. gem. Am- ïem 98 5/4 4834. 50 006 3 1/2 pet. gem. Alk maar 98 4836. 2 6/ 1000 èw. o. gestort 5 pet.) aand. Herverz. Mij. 100 4838. 20 k f 250 aand. Geld.-Over- tjss, Stoomtram 80 48*6. 1000 aand. Stoomtr. Zut phen—Emmerik Bod. *848. 1000 (waarop gest. 10 pet.) aand. Brandass.-M „De Salamander" Bod. 100 4 Kerk. Kas te Rot- dam95 4868. 2 100 3 Patrimonium, Arnhem90 4870. 12.000 4 Gem. Gronin gen 102 3/4 4872. 10.000 aand. Zutphen Em merik Bod. coupons ook betaalbaar te Amster dam. Vragen en aanbiedingen worden koste loos geplaatst. Bij uitvoering: provieie 1/8 pet. (50 cents per stuk als minimum) Alle opgaven te adresseeren aan den hee- ren JULIUS OPPENHEIM Co., Nieuwe Plein no. 9 te Arnhem. Telefoonnummer 1060, of te Zutphen, of aan den heer JU LIUS OPPENHEIH te Groningen. De noteering wordt maandelijks gepu bliceerd. Alle Provinciale-, Gemeente- en Water- achaps-Obllgaties worden door ons tegen de hoogste koersen gekocht. Wetenschap. Het beginsel der draadlooze telefonie is vrij eenvoudig en bestaat hierin, dat het licht van een zoogenaamde sirelien- de booglamp, door middel van een re flector op een naar willekeurig geplaat ste seleniumcel wordt geworpen De sprekende booglamp wekt daardoor klank of geluidgolven op, die langs een microphoon gaan en verder gelijksoorti ge golven bij de lamp teweegbrengen. Daardoor brandt de lichtboog afwisse lend helder en heet, en verplaatst den omringenden ether in zoodanige trillin gen, die zich als lichtgolven voortplan ten. Onlangs bij Berlijn langs het Wann- meer genomen proeven hadden tot re sultaat dat aan den oever met groote duidelijkheid kon worden waargenomen, wat de 4 1/2 KM. verder op een boot ge plaatste reflector sprak. Zoodra men de uitvinding zoover heeft gebracht, dat het verschijnsel bv. op 50 KM. afstand is waar te nemen, kan zij van groote waar de worden voor het zoeken van gemeen schap tusschen schepen onderling en met de kust. Telegraafdraden als weeraan- kondieers Dat de wind, als hij tusschen tele graaf- of telefoondraden strijkt., duide lijke tonen doet ontstaan, is waarschijn lijk iedereen bekend, maar weinig men- schen zullen op de gedachte gekomen zijn, dat de verschillende hoogte dier tonen veranderingen in het weer kunnen aantoonen. Een waarnemer beweert nu dat elke opvallende storing in het „zin gen" der geleidingdraden een onbedrie- gelijk voorteeken voor slecht weder is en dat men de veranderingen in de atmos feer uit den toon kan afleiden, die de wind bij het strijken door de draden doet ontstaan. Bij een diepe toon van groote of minstens middelmatige kracht zijn er regenbuien te verwachten, die onder matigen wind na 30 tot 48 uren kunnen plaats hebben, aan den anderen kant was een scherpe, schrille toon het zekere voorteeken van zwaren storm of regen. De altijd merkwaardige ontdek king van dezen waarnemer vindt natuur lijk gedeeltelijk zijn verklaring daarin, dat de metalen draden zich uitzetten of inkrimpen naar gelang van de tempera tuurverschillen der lucht. H. I Draadlooze telefonie. Hierover vindt men in de „Gartenlau- be" het volgende aangeteekend. Het omhulsel der roode bloed cellen. Bij onderzoekingen van het bleed en de roode bloedlichaampjes, heeft men waargenomen, dat de eigenlijke bloed lichaampjes elkaar nooit aanrakei, noch bij frisch bloed noch bij gestold maar dat de afzonderlijke lichaampjes door een heldere tusschenruimte gescheiden zijn. Men heeft nu de volgende proef ge nomen. Een bloedpraeparaat wffd ge droogd en daarop gekleurd; nu aamen ook de tusschenruimten de kleur aan en de bloedlichaampjes raakten elkaar aan. Het omhulsel was sterker gekleurd dan de bloedlichaampjes zelf. In den onge- klenrden toestand was het omhulsel dan bijzonder goed te herkennen, wanneer twee bloedlichaampjes van een raakten. Tusschen de polen spant zich dan een heldere, dunne draad, die spoedig breekt. Dr. H. Deethen, die zich met on derzoekingen van 't bloed heeft bezig ge houden, neemt aan, dat het omhulsel der bloedlichaampjes een slijmachtige zelf standigheid is en schrijft de kleverigheid van het bloed daaraan toe. „HOLLAlfB.» Gevestigd te DORDRECHT. Opgericht anno 1859. Kapitaal: SOE.Y MILLIOËIV Gi LIHLV. Resepsen f232 573,95. Verzekering tegen schade door inbraak met of zonder diefstal. Vertegenwoordigers te Haarlem: P. A. VAN BUUREN. Ruysdaelstraat 18rood, C. EEKHOUT, J. J. S. VAN HAMEL, Gedempte Oudegracht 104, 0. L. F. SARLET, Pieter Kiesstraat 37. Te Bermebroek: H. VAN DER ELST. Te Beverwijk: P. P. LAN- GENDIJK. Te Halfweg: H. F. VAN ESSEN. Te Haarlemmermeer: P. M. LABRYN. Te Hoofddorp: J. VAN WESTEN; Te Veisen: J. G. TEN BROEKE. Te IJmuiden: VV. K. NIEBORG. S=S CD N S-. S3 33 CD SS O 5=5 O C3 No. 12 Werkplaatsen: Doakere Spaarne. 'No.30 S3 CS es ra W ra ra S3 11 In de Magazijnen der Gasfabriek zijn steeds voorradig de bette ■oorten van Gashaarden, BadkaeheLs, Gaskomforen en Keof enfornoi- sen, tegen de laagst mogelijke prijzen, die zoowel in koop als in huur verkrijgbaar zijn. Tevens wordt herinnerd? dat de prijs voor gasgebruik tot ver warming of industrieele doeleinden 7 Cent per kub. meter bedraagt terwijl verdere inlichtingen gaarne zullen worden verstrekt A dw r teas tl ëss* DB HAAKLJEMSCfiE Maatschappij. OPGERICHT in 184& Kantoor te Haarlem: Zijlstraat 78» le verdieping (naast het Postkantoor), verzekert tegen vaste en billijke pareimën alle Onroerende en Roe- re&de Goederen binnen het Ko- aSnkrgk der Nederlanden tegen schade, ontstaan door brand, door feat inslaan van den bliksem eu liet ontploffen van gas, ook tl heeft üt instaan of dit ontploffen geen krand tengevolge gehad, Zij die hun portefeuille almanak verloren hebben of door veel vuldig gebruik onoogelijk geworden zijn kunnen, zoolang de voor raad strekt, gratis een zeer doelmatig zakalmanakje bekomen bij Adres: Kleine Houtstraat 47rood of'Wei kplaats Helmbrekersteeg 9a. Goedkoopste en geriefelijkste reisgelegenheid Tan Haarlem naar: 1» kL 2® id, HEEMSTEDE. 15 CU. 131/ (38a. BENNEBKOEK 3D \Vl HILLEGOM, USSE, SASSEHHSM, OEGST- aKEST of LEIDEN .........30» 25 Couponboekjes derenagenten, geven voor korte afst besparing. haar oom, die haar melt koele, bere deneerde zorgzaamheid verre van At- tilio verwijderd had gehouden. Wat zou de liefde zijn, vroeg de jonge dame zich af, wanneer zij zich niet over kleine gebreken wist heen te zetlten? Daarin bestaat immers juist hare kracht en hare zaligheid, dat, zij bemint ondanks alle fouten en 'tekortkomingen. En nu zweefde hij hulpeloos tus schen leven en dood op zijn kasteel. Zij mocht niét tot hem ijlen, hem niet verplegen, hem ook geen troos- tendien handdtruk, ge|e|n lüefdevollen blik schenken! Zacht rolden hare tra nen over de teedere wangen zij merkte het nielt. Haar oom kwam op het balkon en vroeg haastig en verwonlierd: Wat is er, Elvira? Gij weet dus nog van nidts? Zie daar, lees! Daarmede reikte zij hem snikkend heit dagblad. O, dat alles heb ik reedis gelezen. Maar waarom weent gij? Het zal zoo erg nied zijn als de couranten het ver tellen, maar al was het ook zoo, vrat kunnen wij er aan doen? Elvira stond haastig op en viel haar oom in eene plotselinge opwel ling om den hals. Laat mij naar Positano gaan! riep zij hartstochtelijk snikkend. Maar kind! Wat wilt gij daar doen? Ik wil hem zien! Ik moet hem zien, mat hem spreken, hem troosten moed! inspreken. Gij hebt hem belee- digd. Ik hem beleedigd? Ik heb gehan deld, zooals een voorzichtig man on der zulke omstandigheden handelen moest. Juist uwe voorzichtigheid was eene beleediging. O, laait mij naar Positano gaan, oom! Ik houd het hier niet uit. Ik sterf van onrust. Maar wat zal men er van den ken. wanneer ik u maar zoo Ik ben aan hertogin Cesina een visite schuldig, oom. Die moet ik af leggen, verhinder mij daarin niet. Ik moet gaan, zoo niet niet, dan zonder uw verlof. Verwonderd zag de consul zijn nicht aan. Hij had haar nog nooift zoo1 gezien. Was dat nog hetzelfde kalme, welopgevoede meisje van vroe ger? Het is goed, Elvira, zeide hij na een kleine pauze bedachtzaam. Mor gen vroeg spoort ge met mij naar Po- siitano, maar wees nu kalm en ver standig. Ga nu rustig slapen. Het is nacht. Houd u morgen vroeg om ze ven uur gereed. Verstaat ge? Om ze ven uur. Zij zeide niets, maar zij kuslte hem dankbaar op de wang. Op het kasteel diei Tibaldi te Posi tano slopen de bedienden geruisch- loos op de teenen rond, fluisterden op de corridlors en in de afgelegen boeken op half luiden ftoon en zetten bezorgde gezichten. De oude heer was weg en de jonge heer lag in een her vige wondkoorts. De geneesheeren liepen heen en weer, en boven in het groote salon zat reeds sedert twee uur de rechter Ghilazzi geduldig te wachten op een helder oogenblikvan den jongen hertog, om hem over de bijzonderheden van den aanslag te ondervragen. Het was nacht, maar niemand ging naar bed of dacht ook maar aan slapen. Op alles voorbereid, in een soort van verdooving, zalt hertogin Estella mlet werktuigelijke geest kracht aan het bed van haar zoon, diens onrustig en verhit bloed hield hem nog steeds in droomen gekluis terd, die hem telken® opnieuw de vreies^lijke oogienblikken ivoor den geest riepen, welke hij in den morgen van den vorigen dag had beleefd. Hertogin Cesina kwam de ziekenka mer binnen. De rechter Ghilazzi wenscht u te spreken, mama, zeide zij zacht. Mij? Wat kan ik hem te zeggen hebben? Ik weet het niet. Hij verklaart niet langer Itie kunnen wachten. Goed!. Blijf gij dan zoo lang hier Daar staat het ijs voor de omslagen. Goed, mama. Hertogin Estella wierp nog een langen, bezorgden blik op den zieke, die zwak, met koortsig gloeiende wan gen, half luid1© woorden mompelende op zijn legerstede' lag. Toen ging zij heen, de trap af en vond in het bene- densalon den heer Ghilazzi. Mevrouw de hertogin, antwoord de deze onmiddellijk en haastig, het spijt me, dat ik hier n'iet langer kan blijven, Ik heb de vaste overtuiging verkregen, dat er tuisschen. de misdaad te Rome en de misdaad te Positano, waarvan, helaas, uw echtgenoot en uw zoon de slachtoffers zijn geworden. een nauw verband bestaat, dat wij mo gen besluiten, dat. beide door dezelfde personen zijn gepleegd. Gij kunt daarin wel gelijk heb ben. mijnheer ook dat blijkt ten over vloede nog uit den brief, dien Attilio on® beeft gebracht. Was dit niet het geval, dan zou men ons zeker de in trekking van liet proces wiel niet tot voorwaarde gesteld hebbem voor de uilevering mijn echtgenoot, Volkomen juist Nu zult u begrij pen, dat, ik als staatsambtenaar, hoe gaarne ik u ook zou wlillen helpen, on mogelijk op dat voorstel kan ingaan. Het zou niets minder wezen dan een bankroetverklarmg van de justitie, met moordenaars en roovers ook maar te onderhandelen. Wat moet er dan gedaan worden Hoor mij een o ogenblik aan. Er moet onmiddellijk iets gedaan worden om de roovers te ontdekken. En mijn echtgenoot? vroeg de hertogin, hoe langer hoe angstiger wordende. Wees verzekerd, dat wij met de meest© voorzichtigheid1 zullen te werk gaan, maar verlang niet van de justitie, dat zij het weinige aanzien, dat zij nog bezit, zal verspelen door met roovers een dergelijk compromis aan te gaan. Mijnheer, ik ben een vrouw, een moeder en een echtgenoot©. Gij weet, dat ik 'in de grootste bezorgdheid ver keer omtrent Attilio wilt ge daar nu nog de bezorgdheid over het leven van mijn echgenoot bijvoegen? Is dat bil lijk Is dat menschelijk Slechtte moed' gehouden, me vrouwtje, en wees overtuigd, dat ik uw bekommering ken en die weet te eerbiedigen. Hoor nu, wat er gedaan moet worden, opdat ik mijn plicht kan doen, en hertog Gesar© toch geen leed geschiede1. Graaf Tozzo heeft zich bereid verklaard, met bet aanbreken van den dag naar Positano |te gaan, om zich met de roovers in verbinding te stellen. Gij weet, dat uw echtge noot heeft geschreven, waar de onder handelaar te vinden is. Graaf Tozzo wil daarheen gaan? Ja. En gij raadt dit aah, mijnheer? Zeker. Wel heb ik den graaf op het gevaarlijke van zijne onderne ming gewezen, doch hij heeft mij verklaard, dalt er bij hem, uw toe stand in aanrnierking genomen, hoe genaamd geene bedenking bestaat. (Wordt vervolgd). i

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 6