NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. StfWtetlÉB Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 20e Jaargang Zaterdag 13 Sepiember 1902, No. 5892 HLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: "Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden 1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1,65 Aizonderlgke nummers0.02J£ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37% de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENT JEN Van 15 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prigs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. BureauxGebouw Het Spaarne, Zuider üuitenspaarue No. O. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad -verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31K* Faubourg Monvmartpe. Haarlem's Dagblad van 13 Sept. bevat o. a. Parlementaire Praatjes, De Boe rengeneraals te AmsterdamDe uitslag der verkiezingen. Buitenlandsch Nieuws Dnitscliland. Het heeft de aandacht getrokken, dat de burgermeester van Posen, Wit ting. zich op uinoodiging van den rijkskanselier VonBülow naar Nor der- me-- heeft begeven, om daar over Pool- sclïe aangelegenheden te confereeren Witting was de redenaar die in het Pruisische Heerenhuis eenigen tijd ge leden een redevoering hield over de Poolsclie quaestie, waarbij hij ver klaarde, dat Oost-Pruisen langzaam maar zeker een Poolsch en Slavisch karakter aannam. Witting trok toeai ■ook te velde tegen verschillende uitla tingen van Von Biilow. Volgens een telegram' dat de Vossi- sche 'Zeitung uit Posen ontvangt, is graaf Theodor Zoltowski. ondermaar schalk van den provincialen landdag van Posen, en koninklijk kamerheer, ontzet uit deze laatste waardigheid, omdat hij niet aan de feesten bij het bezoek van den Keizer aan Polen heeft willen deelnemen. Op het Duitsche sociaal-democrati sche1 congres dat te Munchen gehou den zal worden, zullen verscheidene bekende buitenlandsche socialisten spreken Van der Velde uit Brussel. Adler en Pemersdorfer uit Oostenrijk enz. Jaurès had het te druk om over te komen, liet hij weten. Italië In Italië treedt de minister van oor log mot groote strengheid tegen het tweegevecht op. Eenige dagen geleden hadden twee i n f an ter i e-k apitea n s een ontmoeting, en als gevolg daarvan beeft de minister met kwistige hand zijn straffen uitgedieeld: de kolonel van het regiment is geschorst, de lui tenant-kolonel tot vijftien dagen ge vangenisstraf veroordeeld, twee ma joors tot tien dagen, en vier kapiteins, die als getuigen optraden, tot. drie maand'en vestingstraf. De uitdager werd uit het leger gezet en zijn tegen stander is naar een vesting gezonden. Rusland. Volgens uit Mandsjoerije ontvangen berichten maken de Russen volstrekt geen aanstalten om liet zuid-westelijk deel van de provincie Moelcden binnen den in het Russisch-Chineesche ver drag bepaalden tijd van zes maanden te ontruimen. Een groot aantal Rus sische troepen en landverhuizers komt met den. Siberischen spoorweg in het land. doch verlaat het niet weer. Onlangs heeft de Russische bevel- i hebber in Mandsjoerije zich bij den Russischen gezant Lessan te Peking beklaagd', dat de Chineesche regeering Engelsehe beambten, die tot den Kei zerlijken toldienst behooren, weer aan het werk zet; tegen die' aanwezigheid van vreemden in Mandsjoerije gedu rende de militaire bezetting maakte de Russische bevelhebber bezwaar. De gezant gaf den raad, de Engelschen uit het bezette gebied1 te zetten. Spauje. De Diario Espanol meent een en an der te kunnen mededeelen omtrent den loop der onderhandelingen tusschen de regeering en den paus over de kwestie der godsdienstige vereenigiu- gen. De regeebing zou thans tegen over hei Vaticaan zich geplaatst heb ben op het volgende standpunt. Zij zal alles wat op de geestelijke orden betrekking heeft, regelen in overleg met Rome en gedurende de onderhan delingen zal zij zich onthouden van eenige daad de godsdienstige vereeni. gingen betreffende. De regeering zal trachten te vermijden, dat d'e onder handelingen plotseling worden afge broken. Zij erkent, dat de godsdien stige vereenigingen een integreerend bestanddeel vormen der Kerk en dat 't gemeene recht niet op haar toepasse lijk is. Turkije. Sedert het feest van de herdenking zijner troonsbestijging heeft de Sultan IS grootkruizen en tal van andere de coraties en onderscheidingen van hoo- gen rang verleend aan waardigheids bekleders aan het hof en aan ambte naren en andere personen, die betrek kingen met het hof onderhouden. Maar de ministers en de ambtenaren aan de Verheven Port© hebben niets gekregen. Men legt dlLt te Konstanti- nopel uit als een bewijs, dat. de Sul tan het aanzien en de macht van de paleiskliek wil doen toenemen en de Porte. d. w. z. «zijn mmistOTie, meer op een tweederangsplaats wil teru-, dringen. Dat streven is ook m andere opzichten al lang merkbaar. Volgens een bericht uit Konia (Klein- Aziië) iis de minaret van de moskee Indsjee door den bliksem getroffen en verwoest. Deze moskee werd in het begin der XlIIde eeuw door Sultan Ala Eddin gebouwd. De minaret of toren was een waar prachtstuk, uit een architectonisch oogpunt beschouwd. Deze ramp zal niet nalaten indruk te maken op de Mahomedaanische bevolking van deze streek. Anatolië, die nog pas getuige is geweest van de verwoesting der stad Afium-Karahissar in hetzelfde vilajet. waarbij het vuur ook zooveel barer heiligdommen verwoestte. Stadsnieuws. Haarlem, 12 Sept. 1902. De afd'. Haarlem der Ned. Natuurhist. Vereetniging houdt een Excursie op Woensdag 24 Septt. 1902, onder leiding van den heer L. A. Springer, naar Den Hartenkamp, Woest duin, Ley duin e<n Boekenrood©. Vertrek van Haarlem, per stoomtram HaarlemLeiden, dies namiddags te 1 uur 54 min. A.:s. Zondag zal het A m- sterdamsch Lyrisch Tooneel alhier voor het eerst het tooneelsltuk De Journalisten opvoeren, een Duitsch stuk van Gust. Freytag. Het is hier in Nederland nog in geen enkele schouwburg opgevoerd. In Duitsch- land' daarentegen wordt het avond aan avond met zeer veel succes opge voerd in verschillende theaters Op Woensdag 17 dezer, 's morgens 11 uur, zal in eene openb. vergadering van den Raad van Sta te, afdeeling voor de geschillen van bestuur, verslag worden uitgebracht in dë zaak van J. Boogaard, te Haar lem, die in beroep is gekomen van de afwijzende beschikking van helt ge meentebestuur van Haarlem, op zijn verzoek om vergunning tot oprich ting van eene bewaarplaats van lom pen en beenderen op den zolder van het perceel aan de Raamsteeg no. 3. alhier. Geslaagd' voor de h o o g- ste klasse der Muziekschool tot bev. d. Toonkunst te Amsterdam, de hoe ren G. Reijnalda en G. Okel, beide leerlingen van den heer J. C. Tuin, le Violist van het Haarlemsch Mu ziekkorps. Het bataljon in f anteri'e, uit dit garnizoen, thans gekampeerd in de legerplaats bij Harskamp, keert Zaterdag a.s. naar Haarlem terug en komt hier per extra-trein om 12.28 spoortijd aan. Doodgevallen. Donderdagavond is een leidekker van het dak der R. K. Kerk aan het Spaarne gevallen en in de dakgoot -terecht gekomen. De ongelukki ge was terstond dood. Volgens sommigen is de man, terwijl hij op de ladder stond, duizelig geworden en daardoor gevallen, anderen weder heiveren, dat hij op de ladder door eene hartverlamming werd getroffen. Een geneeskundig onderzoek zal de ware oorzaak van den dood aan het licht brengen. Donderdag middag omstr eeks drie uur liepen twee kleine kinderen van omstreeks 3 jaren langs de Raam vest. Zij liepen aan de waterkant naar de stekel tjes te kijken, en deden pogingen om ee nige vischjes machtig te worden, met het ongelukkig gevolg, dat een van de klei nen onverwachts te water geraakte. Op zijn schreeuwen en gillen kwam geluk kig weldra de knecht van den schipper Griffioen, Kroonenberg genaamd, aan- geloopen, die het genoegen smaakte om het reeds gezonken kind met een haak te grijpen, en op den wal te trekken. De keine was reeds bewusteloos, doch na eenige pogingen tot opwekking der le vensgeesten aangewend te hebben, kwam het spoedig weder bij kennis. De schippersknecht nam nu het jongske op zijn arm en bracht 't naar de woning in. de Lange Raamstraat, waar de ou ders van het kind, den redder hartelijk bedankten. Schouwbu r g. Faust. De toon eel afdeeling van het Am- sterdiamscli Lyrisch Tooneel, dd© voor opening van het seizoen die tragedie van Wolfgang von Goethet gekozen had, gaf daarvan gisterenavond eene reprise in onzen schouwburg. Onze indrukken over deze voorstel ling zijn gemengdi. De bewerking voor he,t tooneel is niet altijd even geluk kig geweest en bovendien heeft het stuk geleden onder de vele coupures, die men het heeft doen ondergaan, om de toeschouwers niet tot na midder nacht in den Schouwburg te houden. Maar ook het spel was nielt in alle op zichten zooals wij d'at haddfen ver wacht. De heer Erfmann, een talent vol acteur, zou d'e van zijn rol waar schijnlijk wel meer hebben gemaakt, wanneer hij zich wat meer tijd had gegund. Bij allen bleek een overigens prij zenswaardige ijver te bestaan om het geduld der toeschouwers niet al te lang op den proef te stellen, maar d.oor dien ijver leed vooral het spel van Erfmann, dlie op ons den indruk maakte dat hij er ernstig naar streef" de om de wel wat langdradige eerste tafereelen zoo spoedig mogelijk ach ter den rug te krijgen. Hij zeide zijn verzen te snel, eentonig opdreunend datgene walt bij ernstig spel indruk had kunnen maken. ITet meest viel dit op in het tooneel, waar hij zich den giftbeker vult. Het voortreffelijke spel van Louis Bouwmeester kwam daardtoor meer op den voorgrond. Het was alsof hij in deze omgeving veel hooger stond dan in die waarin hij gewoon was op het Leidsche plein. Zijn spel en wij ze van zeggen hadden de verdienste de aandacht van het publiek geheel in beslag te nemen. Zoo en niqt an diers stellen wij ons den Mephiisto- figuur voor. Het door hem met Mar tha opgezette spelletje, het verhaal van den dood van haar man, zijn ver liefd doen met haar waren meester werkje® van tooneielspeelkunist. Erkend' moet worden, da|t mejuffr. van Berkel een zeer goede Martha gaf, terwijl mevr. ErfmannSasbach al® Margaretha vele gelukkige oogen- blikken had. Van het muzikale, gedeelte hebben wij in het begin van den avond wei nig, op het laatst niets meer gehoord. Dat de aandacht der aanwezigen niet verflauwde, schrijven wij vooral aan het spel van Bouwmeester toe. Of aan de Faust-vertooning echter een lang leven kan worden voorspeld meenen, wij te mogen betwijfelen. Goelthe's Faust leent zich beter tot lectuur (en dan in liet oorspronkelijk) dlan tot theaterstuk. Toch is hat ons aangenaam d'at het Lyrisch Tooneel getoond heeft dtit situk aan te durven. Het geeft reden tot de veronderstelling, dat bij dlat gezelschap een ernstig streven naar kungt voorzit. Dit is niet zonder be teekenis. Het gezelschap is in dit sei zoen in eene voor haar belangrijke periode gekomen. Het heeft zich meester gemaakt van vele goede ar- tisten en zich uitmuntend georgani seerd. Moge het aan het Lyrisch Too neel gegeven zijn de kunst te daenen met ernst en waardigheid. Arrondissements-Reehtbank. (Vervolg). Diefstal. F. C. Schoen te Egmond aan Zee, had op 3 Jan. 1.1. een paar zee laarzen ontvreemd ten nadeele van R. Duin. Als reden daartoe gaf beid. op, dat hij geruimen tijd zonder werk liep, en daardoor voor de eerste maal in zijn le ven zijn toevlucht had moeten nemen tot diefstal, om zoodoende aan den kost te kunnen komen. Het O. M. vorderde 3 weken gevange nisstraf. Om diezelfde reden had J. Malthesius te Haarlemmermeer zich op 30 Juli 11. schul dig gemaakt aan diefstal van een paar fietsschoenen ten nadeele van den 12jari- gen J. H. van Zeperen. Deze man had het zoo arm, dat hij dien dag geen schoenen meer aan zijne voe ten had. Het O. M. vorderde 6 weken gevangenisstraf. Uit baldadigheid had A. Peperkoorn te Heemstede op 1 Aug. 1.1. Christiaan de Boer van zijn fiets geworpen, waardoor het rijwiel beschadigd werd en de man eene wonde aan zijn been opliep. Voor dezen kwajongensstreek eischte de subst. officier van justitie een gevan genisstraf voor den tijd van 6 weken. UITSPRAKEN. 1. A. H. Bischoff, zadelmaker zonder vaste woonplaats, diefstal 5 maanden ge vangenisstraf 2. F. Wiese, stoker, zonder vaste woon plaats, diefstal 4 maanden gevangenis straf. 3. C. Wilkens hsv. A. H. van Bijnen en A. M. van Bijnen hsv. H. Elderman, zon der beroep te Amsterdam, diefstal door 2 personen, 7 maal gepleegd de le drie maanden, de 2e een maand gevangenis straf. A. J. J. Kollaard, bakkersknecht, te Haarlem, mishandeling 14 dagen gevan genisstraf. 5. C. de Geus van den Heuvel, schip persknecht te Sloten, feitelijke aanran ding der eerbaarheid 14 dagen gevange nisstraf. 6. F. Kroese, behanger te Amsterdam, diefstal, 3 maanden gevangenisstraf. 7. W. van Roon, werkman te Haarlem, diefstal, drie maanden gevangenisstraf. 8. Th. van der Moolen, werkman te Haarlem, mishandeling 6 weken gevan genisstraf, met vrijspraak van het meer dere. Gremeentebegrooting. De ontwérp-begrooting van inkomsten en uitgaven voor de gemeente Haarlem voor 1903 is verschenen. De inkomsten zijn geraamd op Gewone: f 1.523.544.10 Buitengewone 355.827 Totaal f 1.879.371.10 UITGAVEN, Gewone f 1.509.783.10 Buitengewone 332.588.— f 1.842.371.10 Waarschijnlijk batig saldo derhalve f 37.000,— Hier volgt een beknopt overzicht der posten, in vergelijking met de begrooting voor het vorige jaar. INKOMSTEN. De huur van huizen is f 550 hooger ge raamd, voor een deel is dit toe te schrij ven aan voorgenomen verhooging van de huisjes bij het Proveniershuis. Huur of pacht van landerijen is f 1200 lager geraamd dan voor 1902, de op brengst van de Bank van Leening op 1 1400 dat is 200 meer dan verleden jaar; de recognitiën ruim f 300 lager, gedeelte lijk door het vervallen van de recognitie der Imperial; de 40 opcenten op de gebouwde eigendommen schat men op f 57.860, dat is ruim f 2000 meer dan in 1902; hoogstens 100 opcenten op het per soneel zijn uitgetrokken voor f 168.800, dat is ruim f 2000 lager dan in 1902. De directe belasting naar het inkomen wordt berekend op f 426.000, tegen f 378.500 in 1902; de hondenbelasting op f 7500 of t 700 meer, dan ten vorige» jare, dit laatste wegens de bekende verhoo ging voor groote honden. Het vergun ningsrecht is f 350 hooger getaxeerd, n.l. voor 1903 op f 15000. De leges taxeert men op 5500, d. i. f 500 meer dan voor 1902, het gebruik van openbare wallen en gronden op f 1000 meer, de tol aan de Leidsche vaart op t 200 minder; haven- en lcaaigeld op 1000 meer, nl. thans op 1 17000 en de sluisgelden op f 200 meer, n.l. thans op f 800, de begrafenisrechten op f 10.000, tegen t 9500 voor 1902; de schoolgelden, voor lager onderwijs op 45.500, of f 2.500 hooger, die voor middelbaar onderwijs op f 300 lager en die voor hooger onder wijs op J 100 lager, dan ten vorigen jare. Het weegloon raamt men op f 1700, dat is 200 lager, de staangelden op de groenten- en bloemmarkt te zamen t 100 hooger. Vermelding verdient, dat de opbrengst van haardasch, vuilnis enz., op tien gul den na, even hoog is geraamd als voor 1902, n.l. op 28.450. Dat de post terug gaaf van transport- en verplegingskosten van krankzinnigen 700 hooger is, wijst op toeneming van hei aantal van deze patiënten; de uitbreiding van het lager onderwijs verhoogt de som die het Rijk daarin bijdraagt, met f 1200. Voor 't her- halingson der wijs zal net Rijk f 500 ver goeden, tegen 1 300 voor 1902 en voor hoo ger onderwijs ruim 200 meer, dan ten vorigen jare. De algemeene uitkeering van het Rijk, per inwoner J 3.03, is geraamd op 1202.485 tegen 197.522 voor 190^ Verschillende andere ontvangsten wor den geraamd op f 2720, cl. i. f 500 hooger, de geïncasseerde vervolgingskosten zijn geraamd op f 1100 of f 600 meer, dan voor 1902, een bewijs dat de kwade beta lers duchtig achterna, gezeten worden. Een nieuwe post is: teruggaaf aan de gemeente van kosten van administratie, uitgetrokken op t 800. omciai de exploita tie der gemeente-bedrijven tal van werk zaamheden voor de centrale administra tie meebrengt, die daaraan billijkheids halve behoort te worden vergoed. Voor teruggave ten laste van het slacht huis van door de gemeente betaalde Feu SIeton. Vertaald uit het Italiaanseh. 44) Hoe was hij eigenlijk geworden, wat hij nu werkelijk was? Hij wist het niet. Zonder eir veel over na te denken had hij zich door anderen la ten leiden en gebruiken, en zich op een weg laten voeren, dien hij nooit voornemens was geweesft te bewande len. Maar wat kon hij er aan doen? Slechts een zweem van verzet, slechts I een dubbelzinnige beweging, en men had hem zonder aarzelen neergescho ten. j In het hol lag hertog Cesare, als sclosciaro verkleed. Hij sliep thans. Men had den ganschen nacht be- steed om hem veilig en ongemerkt I naar hier te vervoeren. De gevangene was nu van uitputting in slaap ge vallen. Ook de roovers lagen door het ruime hol verspreid, slapend of kaartspel eind. Alleen Ti zalt huiten het. hol op een vooruitspringend; stuk rots, rookte smakelijk eene sigaar en keek oplettend naar het Noorden, als of hij van daar iemand verwachtte. Het begon donker te worden. Een schel gefluit liet zich hooren. Helt kwam uit de richting van Agropoli, een station aan den spoorweg van Napels naar Calabrië. Toen doemde er in de schemering een man op, die blazend en hijgend naar boven klau terde. Lorenzo! riep Ti hem Itoe. De aangesprokene zag naar hoven, waar Ti zat. Kom hier. Wat is er? Hebt ge wat bemerkt? Lorenzo liep voorzichtig en lang zaam over die ladder en ging naast Ti ziltten. Haal de ladder in Checco, gebood Ti. Checco gehoorzaamde. Welnu? ging Ti voort, zich weer tot Lorenzo wendende. Lorenzo lachte. Gij zijt zoo haas tig. Het was nog nielt eens middag, toen ik van die plaats, waar ik op den uitkijk stond, bemerkte, dalt een man aan het station uitstapte en naar dien tempel toeging. Ik herkendie hem da delijk. Het was graaf Tozzo. Zoo. Hebt gij met hem gespro ken? Dat hadt ge mij immers verbo den! Hij heeft me zelfs niet eens ge zien. Hij heeft gewacht en gewacht, 'tot de zon onderging. Toen is hij weer niet den trein in die richting van Sa lerno vertrokken. Het is goed zoo. Zij zullen op het kasteel dei Tibaldi wel murw worden en hegrijpen dalt zij met man nen te doen hebben, die zich niet in de luren laten leggen- Daarop ging Ti het hol binnen. Hij scheen zeer goed geluimd. Courage, jongens! Eer de week ten einde is, hebben we geld in over vloed en kunnen wij gaan, waarheen wij willen, wij kunnen te Rome of in het buitenland dien grooten heer spe len en hoeven in dit verwenschte hol niet langer van taai geitenvleesch te leven. - Hoe maakt het de hertog? Hij slaapt, anitwoordde een der mannen. Goed, goed. Hij zal wel weer opknappen. Ik dacht vannacht werke lijk dat hij het niet zou kroppen. Cou rage maar! Pakt uw boeltje al vast bij elkaar. Misschien slapen wij aanstaanden Dinsdag hier voor den laatsten keer. Onze zaken sltaan best. Checco hoorde alles. Men had hem gezegd, dat hij ook zijne veertig duizend lire zou krijgen, als alles goed ging. Checco had1 geantwoord, dat het, goed was. Nu zag hij weer dalt Ti eene beweging maakte, die reeds vaker zijn aandacht getrokken had. De man streek telkens schijnbaar on willekeurig over zijn sjerp, tolt hij aan een punt kwam dat een weiniig uitstond, alsof daar een noot, een ©i 'of iets dergelijks verborgen was. Nauwelijks voelde Ti, dalt het voor werp zich er nog bevond, of hij hield op met die beweging en Ti scheen weer geruster. Checco was niet dom, al was hij ook niet vlug van begrip, toch kwam hij tot de conclusie, dalt daar iets zijn moest, dat voor den hoofdman van groote waarde was. Checco had van overprikkelde nieuwsgierigheid) twee nachten niet kunnen slapen. Hij ver moedde wat Ti in zijn gordel verbor- j gen droeg en durfde zijn eigen ge dachten toch ook niet weer vertrou- Daar het herfslt was, werd het vroeg donker. Het was nog geen zeven uur toen de sterren reeds, evenals mid den in den nacht, helder en fonke lend aan den hemel stonden. Checco lag in een mantel gewik- j keldl bij den ingang van hét hol. De nachten waren in de bergen reeds koud. In het hol zelf was alles donker en stil. De roovers sliepen. Vuur mocht niet worden aangeflegdL Ook Checco trachtte te slapen. ..Veertig j duizend lire"1, mompelde hij in zich zelf, als om zich gerust te stellen, i Maar toch kon hij den slaap niet valt- j ten. Telkens, als hij de oogen sloot, stond hem de bleeke gestalte van den ouden heiitog Cesare voor de oogen. En daar achter dook de liefelijke ver schijning van Carmela op, hem ver wijtend: en ontsteld aanstarende. Eindelijk sprong hij driftig op. Ik wil niet, ik wil nielt! mompel de hij herhaaldelijk binnensmonds, wierp den mantel af en bezag met een onderzoekenden blik de kloof, I welke hem van de rots aan de over zijde scheidde. Toen een plotselinge haastige beweging, ebn vermetele sprong en hij was er over. Nu was hij vrij! Dalt was de vrlj- i beid, die hij had gezocht, toen hij uit Positano vluchtte, niet die, waarbij men altijd met gespannen haa.n ach ter hem stondi. Daar boven op de rots heerschte misdaad en willekeur, ver zet tegen goddelijke en menschelijke wetlten; hier was .hij rein schuldeloos een mensch onder menschen. Maar om dat te zijn, meest hij han delen. Hij mocht de misdaad en het ongeluk niet den vrijen loop lalten! De gedachte, te ontvluchten was in hem niet nieuw, slechts de huidige gelegenheid, dalt hij toevallig de wacht hadi, was nieuw, en had het be sluit in hem doen rijpen. Hij wist, dat de trein, die uit Calabrië naar Na pels gaat, ongeveer om acht uur Agropoli passeerde. Hij hoorde toch sind® weken in zijne eenzaamheid elk gefluit van de locomotief. Behen dig als een kat klauterde hij de rot sen af en kwam na ongeveer een half uur te Agropoli. Checco ontveinsde het zich niet dat die sprong hem in een strijd op leven en dood had gewikkeld. Op zijn laatst morgen vroeg, zoo niet eerder, moest men zijn vlucht, ontdekken, en hij widt zeer goed wat hem te wach ten stond, als hij ooit weer onder het bereik van een der roovers kwam. (Werdt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1