NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Ds Ster m list Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 2iIe Jaargang Woensdag 17 September 1902. No. ö89ö DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Van 1—5 regels 50 Ota.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prqs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden-1.30 fGroote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Reclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers0.02^ Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Ztlitler Buit<?llSpa«»rtie No. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37^ Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. JDit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, &ucc., Parijs 31Wl Faubourg Monimartre. Haarlem's Dagblad van 17 Sept. bevat o. a. Uit Zuid-Afrika, Hoe men zijn kiesrecht verliest. Hnlde aan de Koningin, Installatie scheidsge recht, Het trauiougeluk, Opening der Staten-Generaal. Buitenlandsch Nieuws /uid-Afriba. Aan d© troonrede, waarmede de zitting van liet Kaapsche Parlement geopend weird, wordt het volgende ontleend: De vijandelijkheden, die zoo langen -tijd in Z.-Afrika voortduurden, wer den op 31 Mei 1.1. tot een bevredigend einde gebracht, en ik vertrouw van ganscher harte, dat een tijdperk van blijvenden vrede ear voorspoed door geheel Zuid-Afrika nu is begonnen. Ten einde den opstand te helpen onderdrukken, was het noodig de krijgswet doo.r de geheele Kolonie te proclameere-n, met uitzondering van "hel Transkei-gebied,en het is zeer wenschelijk, dat de Kolonie van hare werking zoo spoedig mogelijk zal ontsla,r worden. Voor doel zal een bill u voorge legd wor, den gouverneur en alle personen betrokken, schadeloos Stel lende voor daden onder de uitvoering van de krijgswet; en zoodra die maat regel gepasseerd is, zullen de restric ties, die nog d'e vrijheid beperken, door de herroeping van de krijgswet proclamaties, weggenomen worden. Wegens den rusteloozen toestano. van het land van den oorlog en rebel lie, Kwamen mijn raadgevers onwil lig toit het besluit, dat het onwensche* lijk was het parlement bijeen te roe pen binnen den tijd bepaald in de constitutie ordonnantie. Men heeft meer dan tien maanden den voorge schreven tij dl overschreden. Om deze onvermijdelijke verbreking der wet en ook het verzuim inzake het twee- jaarlij ksche registreeren van kiezers te dekken, zal een verdere indemni- teitsbill voor u gelegd worden ter goedkeuring. Een derde indemniteitsbïll zal voor gelegd worden, goedkeurende het on wettig uitvaardigen van de volmacht voor de noodige uitgaven om den gewonen publielcen dienst van hert land in gang te houden, alsmede voor de groote buitengewone uitgaven noodzakelijk, veroorzaakt door de on derdrukking van de Bubonische plaag en de rebellie. Een vierde indemniteitsbill zal in gediend worden, betrekking hebben de op andere verbrekingen der wet, zooals distriktraadsverkiezingen, en zaken van mindere beteekenis. Een bill, machtigende de opschor ting van zekere invoerrechten voor een langer tijdperk, dan door de wet bepaald, zal voorgebracht w-dei, Verder kondigt de troonrede o.a. wetsontwerpen aan tot algeheel ver bod van den verkoop van sterke drank aan inboorlingen („aboriginee- le naturellen" heet dat in de vertaling van Ons Land); voorts tot uitbreiding van het spoorwegnet, o.a. een spoor weg tot ontwikkeling van de ,,zeer aanzienlijke) vermogens" (vertaling van possibilities) van het Transkei- gebied en om de vlootbijdrage van 30.000 p.s. rtot 50.000 p.s. te verhoo- gen. Uit de debatten van de eerste da gen nemen wij over een woord van Merriman over het verdagen van het Parlement en van Sir Gordon Sprigg over die klacht, dat de hooge commis saris niet ook de gouverneur der Kaapkolonie is. De heer Merriman zeide, dat het huis vandaag naar een pijnlijke aan spraak van dien eersten minister ge luisterd had. Het is iets pijnlijks, dat hij het parlement bijeenroepen wilde, maar dat hij verhinderd werd. Het is iets zeer pijnlijks, want door zoodani ge handelwijze schijnt het, dait wij vrijheden op papier hebben, maar geen werkelijke vrijheden. Het schijnt mij toe, dat door deze handelwijze aan te nemen wij het goedkeuren, dat hij het parlement niet bijeengeroepen had. Indien het parlement op den behoorlijken tijd bijeengeroepen werd. zou dit een goede uitwei'king op het land gehad hebben, en geleid hebben tot een eerderen stilstand van vijan delijkheden. De constitutie werd niet opgeheven doordart het parlement niet op den gewonen tijd gehouden werd, maar onze rechten werden daardoor gekrenkt. Doch ik moet ook zeggen dat dit huis reden heeft om den eersten minister te danken. Wij zouden verkeerd handelen, onzen dank aan hem niet te beitoonen, voor hetgeen hij gedaan heeft om de con stitutie aan. te houden. Het is onze plicht de zaken des lands in een ge zonde positie rt© plaatsen, en het par lement aan te houden. Wat mij aan betreft, ik zal, hoewel aarze lend, voor de tweede lezing stemmen, en hoop dit zal de laatste maal zijn dat zoo iets gebeuren zal. Sir Gordon Sprigg zei, dat de zaak werd verwezen door hert imperiale gouvernement naar dit gouverne ment. Dit gouvernement gaf het im periale gouvernement te kennen, dat de hooge commissaris de gouverneur van dez© Kolonie behoorde te zijn. Maar onder de tegenwoordige om standigheden stemde het toe, dat de verandering tijdelijk zou plaats vin den. Het scheen hem, dat het noodig was, dat de hooge commissaris moest bekend zijn met de menschen in Zuid- Afrika. Daarom is het goed, dat een gouverneur, die niet ondervinding van de Kolonie had (Hutchinson), niet behoort hooge commissaris te zijn. Ten slotte zei hij, dat het niet lang zou duren voordat Kaapstad weer de woonplaats van den hoogen commis saris zou zijn. Uit Johannesburg klinken voortdu rend klachten over de ongunstige le vensomstandigheden. Er komen zoo veel nieuwe bewoners, dat de stad te klein lijkt; vandaar zeer hooge prijzen, bijv. 250 gulden per maand voor een kamer met kost. Er komen veel vrou wen naar de stad om als onderwijzeres winkeljuffrouw of kantoorbeambte werk te Vinden, maar men wil ze niet alleen onder dak hebben, zoodat ze ge noodzaakt zijn met drie of vier een kamer te bewonen. Men acht het in Johannesburg noo dig, dat de overheid) den staat van zaken bekendmaakte en de emigranten op hun hoede bracht. Het officieele blad te Pretoria deelt mede. dat de „Zwaziland registry of Deeds" den 17den September zal wor den geopend. Alle personen, die wa penen en ammunitie bezitten, zijn ver plicht deze in handen der autoriteiten af te geven vóór den 7den October. De nieuwe rechter voor Natal, Ma son, heeft dezer dagen zitting genomen Een nieuwe strafwet zal worden in gevoerd ter vervanging van de oude strafbepalingen. Engeland, I-Iet jaarlijkische verslag van het En- gelsche gevangeniswezen is versche nen en het moet gezegd, d!at het een ongunstigen indruk geeft over den vooruitgang van de misdaad in het Vereenigd! Koninkrijk. In den loop van het verslagjaar zijn 193 veroordeelin gen tot levenslangen dwangarbeid uit gesproken en 18.163 gevangenisstraffen opgelegd' van meer dan 12 maanden. In de hoofdstad van Engeland vooral is de misdaad toegenomen, want ter wijl tien jaar geleden 38,373 strafbare handelingen werden gestraft, was dit cijfer voor 1901 53.591. In Londen wa ren zooveel gevangenen, dat in den loop van het jaar 3 4000 gestraften van beider seksen naar de gevangenis sen in de provincies moesten worden gezondten. Frankrijk. Men vermoedde dat te Landernau in de zusterschool van Saint Julien nog eén zuster was achtergebleven Inderdaad ontdekte de politiepost, dat een gordijn gesloten was, dat den vo- rigen dag nog open hing. De commis- saris van politie deed een inval en drong 'in de kamer door. waar men de zuster bewusteloos van schrik vond liggen. Het gebouw werd daarna opnieuw verzegeld, terwijl de zuster ter be schikking van de justitie werd gesteld. De Matin" heeft getracht een audiën tie bij Z. H. den Paus te verkrijgen om diens oordeel te vragen over de uitvoe ring van de wet op de congregaties in Frankrijk. Het onderhoud werd gewei gerd en toen de verslaggever trachtte door bemiddeling van den Franschen gezant te Rome toch te worden toegela ten ontving deze van kardinaal Ram- polla een schrijven, meldende dat de Paus besloten heeft ,,de grootste reserve in acht te nemen en geen woord te «pre ken dat zou kunnen worden uitgelegd voor of tegen de Fransche politiek en zou kunnen dienen voor partij-pole miek". Daarom heeft de Heilige Var.1 ook de adressen van de Fransche pel grims niet willen aanhooren en ver meden tot hen hert woord te voeren. Dnitschland. Het Russische telegrammenagent- schap te Petersburg maakt naar aan leiding van d'e aanwezigheid van Rus sische officieren te Posen, ter gelegen heid' van 's Keizers bezoek, de volgen- die rnededeeliiig openbaar: „Zekere builenlandsche bladen heb ben onjuiste beschouwingen geleverd over die aanwezigheid van een delega tie van Russische officieren, met gene raal Tsjerkof aan het hoofd, bij de mi litaire oefeningen te Posen. Die bla- dien hebben getracht, daaraan een staatkundige, zelfs een militaire betee kenis toe te kennen. Wij achten 't dus noodig, de omstandigheden aan te dui den die liet bezoek van de officieren veroorzaakt hebben. Bij de ontmoeting te Reval uitte keizer Wilhelm den le- vendigen wensch. dat een afdeeling officieren van beide Russische regi menten de revue te Posen zouden bij wonen. I-Iet is licht, te begrijpen dat keizer Wilhelm aan diezen wenk ge hoor gaf. Aangezien de beide regimen ten onder-het bevel van generaal Tsjer kof staan, heeft keizer Wilhelm den Czaar nog verzocht, ook dien generaal te mogen uitnood'igen. Er behoeft wel geen nadruk op gelegd' te worden, dat onder zulke omstandigheden de aanwe zigheid van Russische officieren te Po sen alle politieke en militaire betee kenis miste." Welk ernstig blad de zaak zoo ver keerd opgevat heeft, dat een officieuse tegenspraak noodig kon worden, is ons niet bekend; de toon van deze mede- deeling moet de Duitschers ook alles behalve aangenaam in de ooren klin ken. Maar er dient bijgevoegd te wor den dat het telegrammenbureau geen eigenlijk officieus orgaan is. en vooral gebruikt wordt om de Fransch-Russi- sche betrekkingen te bevorderen. Het congres der Duitsche socialisten is te Münehen Zondagavond geopend. Tot voorzitters werden gekozen Vollmar en Singer. Maandag ving bet congres zijn arbeid aan. dailies op tentoonstellingen door de le den onzer afdeeling behaald. Onder linge Tentoonstelling. Vraagbus. Bij den staf van het korps handblusschers is eervol ontslag ver leend als vrijwilligers bij spuit 10, aan J. H. Rooyers en J. J. A. van Liemt en zijn als zoodanig benoemd I. Benraadt, J Boeit-, E. P»andoe, H. J. Mulder, I. M. M. Bartels en P. A. J. Smit. Stadsnieuws. Haarlem, 16 Sept. 1902. H,et Haarlemscb Muziek korps geeft a.s. Donderdag 18 Sept. in het Brongebouw bet laatste harmonie concert in dit seizoen, en wel uits. tend werken van Richard Wagner. De uitvoering wordt goed voorbereid, zoo dat het muzikale Haarlemsche publiek een genotvolle avond wacht. De Afdeeling Haarlem en Omstreken der Nederl. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde vergadert Woensdag 17 Sept. a.s. des avonds te half acht in 't Gebouw „Weten en Wer ken", alhier. De agenda bevatIngekomen stuk ken. Benoeming afgevaardigden ter Alg. vergadering. Bespreking van punten der beschrijvingsbrief der a.s. Alg. Vergadering. Uitreiking der me- De heer J. vanElc, notaris a 1- hier, heeft zijn ontslag als, zoodanig aangevraagd. Door een misverstand is dit bericht in ons vorig nummer achterwege gebleven. De lakstokerij der firma Savrij zal. behoudens de noodige ver gunningen, worden verplaatst naar „Het Klooster" aan den Spaarndam- merweg. Stucadoors - patroons. Men bericht ons, dat jl. Donderdag 11 Sept. is opgericht een Bond van Nederl. Stucaduorspatroons, met aan vankelijk vier afdeelingen, nl. Amster dam, Rotterdam. 'sGravenhage en Haarlem. Op de daartoe te 'sGraven hage gehouden vergadering waren van elke plaats 6 afgevaardigden tegen woordig. In deze vergadering zijn de statuten vastgesteld en is tevens een hoofdbestuur gekozen. Benoemd wer den de hoeren Steenke, Amsterdam, voorzitter, Elferink, 's Gravenhage.^ lo. secretaris, Vreeswijk, Rotterdam, lo. penningmeesterverder de heeren .T. H. Martens en H. A. Jansen. Haarlem, Blessing en Meyer, Amsterdam, H. G. Vermeer. Rotterdam en Wolffvoets 's Gravenhage. Besloten werd nog de Koninklijke goedkeuring aan te vragen, en de vol gende jaarvergadering weder in sGra venhage te houden. De le Luitenant C. Webb, van de Kon. Mil. Academie te Breda, die bij het bataljon Infanterie, alhier in gar nizoen, gedetacheerd was, is weder naar zijn korps teruggekeerd. A f w ij z e n d beschikt. Ged. Sta ten hebben besloten niet in t© gaan op het verzoek dier greusregelings-coin- missie te Haarlem, om uiteen te zetten de redenen, welke er toe geleid hebben de grens met Bloemend'aal te trekken, zooal.s die op de kaart was aangegeven, omdat die zeer in het nadeel van Haar lem was. Alweer een nieuw weekblad'. Naar wij vernemen zal binnenkort we- dier een nieuw weekblad hier ter stede verschijnen, en wel een vrij-socialis- tisch weekblad1 onder den naam van „De Porder". Een der Redactieleden is de bekende anarchist Blauw. Gevonden voor werpen: Ee nportemonnaie met geld. Een da- mesparapluie. Bekeurd. Een bestuurder van een strij kinrichting is bekeurd wegens het niet hebben van een arbeidslijst. Diefstal. Dinsdagavond is bij den heier Mok, fruithandelaal*, wonende in de Kleine Houtstraat alhier, ©ene grijze dem,i-saison ontvreemd. Na aangifte bij d:e politie werd in alle uitdragers- winkel© door een paar rechercheurs een onderzoek ingesteld, doch niets ge vonden. I-Iet onderzoek duurt voort. Onteigenings procedure. In de civiele zitting deer Haarlem sche Rechtbank werd heden door den reehter-commissaris mr. Quintus rap port uitgebracht inzake d'e onteige ningsprocedure tusschen den Staat der Nederlanden en den heer mr. Del- court van Krimpen te Velsen. Mr. Quintus refereerde zich geheel aan den inhoud van het rapport uitge bracht door de deskundigen, de hee ren mr. F. A. Bijvoet, Prins te Over- veen en J. v. d. Berg te Bloemendaal Dit rapport, dat thans in het voordeel van mr. Delcourt is, is gedeponeerd! ter Griffie. De heer Mr. de Haan Hugenholtz, voor den Staat optredende, bleef bij zijn eisch en genomen conclusie per- sisteeren. Mr. Tideman. vóór gedaagde optre dende, vroeg de schadeloosstelling te bepalen op f 20.840.66 en veroordiee- ling van den eischer in de kostenvan hef. geding. De rechtbank bepaalde dat de plei dooien in dez© zaak Woensdag te 10 uur zullen plaats hebben. Vrij© Socialisten. Vanwege de "Vrije Socialisten Vereeniging werd Maandagavond een openbare vergade ring gehouden in het gebouw St. Ba- vo, waar als spr. optrad Kolthek van Diepenveen. Spr. behandelde het oude en reeds van alle kanten bekeken on derwerp „Vakorganisatie en Algemeen Kiesrecht". Als wij© socialist maakte hij veel propaganda voor de vakorga nisatie, doch verklaarde zeer weinig te verwachten van het Algj: ^een kies recht. Deze laatste mededeeling nu maakte dat. eenige sociaaldemocraten, o.a. de heer J. Gerritsz, met spr. in debat tra- den en het noodzakelijke van Algemeen Kiesrecht uiteenzetten. Omstreeks 11 uur werd de bijeenkomst gesloten. Gearresteerd. Wij vernemen, dat de drie verdachten van de laatste inbraken hier ter stede, Akooy, Schol ten en van Aken. door de Recherche zijn aangehouden. Zij blijven alle schuld ontkennen, doch of het hun veel baten zal, valt te betwijfelen. Op hen zijn nl. ronde breekwerktuigen gevonden, welke geheel passen in de indeukingen, welke bij het opschui ven van het raam der woning van den 9lager d'e Graaf in de Zijlstraat, zijn ontstaan. En dit is voorzeker een mooie aanwijzing tegen hen. Feest-Concert. Hier ter stede heeft zich een Commissie gevormd uit de ingezetenen om een huid'© te orga- niseeren aan de vijf zangverenigin gen, die prijzen behaalden op de wed strijden van Orphéon. Het zijn naar men weet Zang en Vriendschap, 't Haarlemsch Operetten- Gezelschap, Mannenkoor Caecilia, On der Ons en Haarlems Zanggenot. Spoedig vergadert de Commissie, dta aan deze plannen vorm en uitvoering zal geven. De Burgemeester heeft het eere-voorzitterschap van de Commissie F1 ia i 13 t o i». Vertaald vit het ItfiHnn.iiach 47) 1-Iij was, hij was Vervloekte bond, ellendige verraderkreet de stervende. Ach, alles voorbij Neem hem den steen afriep Checco gejaagd Daar hebt ge hem, uw vervloekte demon siste Ti. Hij was Semmola's verderf, en ook het mijne. De duivel hale uw ster van het Zuiden Tegelijk trachtte hij den steen uit zijn sjerp te halen om hem weg te wea*pem. Maar hij had er de kracht niet meer toe zijn hand verstijfde krampachtig, een woest gereutel ont wrong zich aan zijn borst, zijn Ijoofd viel achterover. Zijt gij de moordnaar van Semmo. la vroeg hem nu graaf Tozzo, en toen Ti niet antwoordde, ging hij voort Beken, eer het te laat is, en doe in uw laatste uur, wat menschelijk is. beken uw schuld, opdat niet anderen er onschuldig voor vervolgd worden, De stervende steunde zwaar en maakte een woeste beweging. Laat mij rustig sterven. Dat alles is maar larie. Beken, beken eerst, dan zult gij rustig kunnen sterven, riep graaf Toz zo hem weer toe. Er verzamelden zich al meer en meer personen om de groep. Ook hertog Cesare, die men van zijn boeien had bevrijd, stond bij den op den grond liggende gewonde, j Nu goed, stiet de roover uit. Ik i ben een Christen, ik wil niet als een hond van hier gaan Hoe heet gij De man lachtte bitter, Een naam Een mooi dingIk heb er nooit een gehad. Maar als gij den rechter Chilazzo zegt. dat ik Ro meo Rondini ben. dan zal hij mij wel thuis weten te brengen. Gij kunt hem enk zeggen, dat ik de generaal ben. of Ti. of de Franciscaner I.eone, hij zal mij onder honderd mannen, onder honderd vermommingen herkennen. Nu is het gedaan met al die namen en met, al die vermommingen met alles, het is uit. Gij bekent dus, Semmola te Rome vermoord te hebben? Ja, en niet alleen hem En hebt gi] hem den steen afge nomen Ja; en nog meer. Het geld. dat, ik van hem heb afgenomen,is in de Bank van Napels belegd op den naam van baron Sanio di Casini. Als gij er iets van wilt besteden, om voor mij een paar zielmissen te laten lezen, ga dan uw gang. Waarachtig, ik geloof dat ik het wel noodig heb Een hevige stuiptrekking doorschok te het lichaam van den stervende, toen riep hij half luid „Heilige Maria. Moeder Gods. bid voor mij keerde zich met inspanning van zijn laatste krachten nog een paar maal om, en bleef eindelijk stil liggen. Hij was dood. Men wikkelde nu de sjerp van den doode, die op een bijzonder kunstige wijze wais samengevouwen, los, en uit een der vouwen viel een groote, zwarte diamant, de Ster van het Zui den", die ook in den donkeren nacht haar stralend, schitterend vuur als een zegenbrengende kracht, om zich heen verspreidde. Is dat de Ster van liet Zuiden vroeg graaf Tozzo den hertog. Ja, zij is het, antwoordde deze. Neem haar dan terug. Zij fs uw eigendom. Zij heeft haar kracht ge toond. Moge zij die ook verder blij ven toonen tot een zegen van uw huis. En nu isnel naar het telegraaf bureau, om mijn familie uit haar angst en folterende onzekerheid te verlos sen riep hertog Cesare. Terwijl eenige carabinieri hun ge vangenen bleven bewaken, vervaardig den Checco en eenige anderen uit de meegebrachte planken en touwen een draagbaar voor graaf Tozzo, waarop inen hem langzaam en voorzichtig naar Agropoli transporteerde. De zon was reeds lang opgegaan, toen men deze plaats eindelijk be reikte. Hertog Cesare bestelde dade lijk een extra trein naar Napels, maar eer deze nog kon vertrekken, ontving hertogin Esteila het volgende tele gram „Gered, Graaf Tozzo licht gewond, twee roovers gedood, de overigen ge vangen. De Ster van het Zuid'en weer in mijn bezit. Van avond ben ik weel bij u. Cesare, hertog dei Tibaldi." XXI. Lente Welk een tooverkracht voor de gezegende kustlanden van Campa- nië en Calabrië. Als de regenbrengen- de siroccostormen hebben uitgewoed, en de windjes zacht en verfrisschend in de altijd groene boomtoppen fluis teren, dan wekt de zon met haar schep pende, warme wonderkracht op heu velen en in dalen weer duizendvoudig leveri, dan dragen de amandelboomen hun zachtwdtten en lichtrooden bloe men sluier. en overal ontkiemt en ont luikt het schitterend in oneindige kleu renpracht en liefelijkheid. Wanneer dan, als door een tooverspreuk, op de bergen de anemonen hare sterren ont vouwen, de viooltjes geuren, narcis sen, anjelieren, rozen en duizenderlei grassen en planten ontspruiten, als een dagelijksch bewijs van de schep pende kracht der natuur, dan begint ook het menschenhart zich weer te verjongen, dan heeft het afgedaan met den rouw en de tranen, het zielewee en het, lijden van het verleden, dan opent de menschenborst zich weer voor hoop en blijde verrassing, voor levens kracht en energie. Gelukkig peinzend en droomend zat hertogin Esteila op een balkon aan de noordzijde van het kasteel van Po- sitano. Zij was in groot toilet, en of schoon de steil oploopende rotswan den van den monte Sant Angelo haar het uitzicht grootendeels belemmer den, en hier niet haar gewone zitplaats was, nam zij tcch gedurig den verre kijker in de hand, om naar de bewe ging te turen, d'ie van Castellamare naar de andere zijde voeren, en lang© welke zij blijkbaar bezoek verwachtte. Zij zag er opgewekt en welvarend uit. De vreeselijke emoties van den vorigen winter, de zorgen en vermoeie nissen was zij goed te boven gekomen, en daartoe hadden de gebeurtenissen die zich sedert in haar omgeving had den afgespeeld, ook'niet weinig bijge dragen. Allereerst had natuurlijk de verple ging der zieken, van hertog Attilio en graaf Tozzo, veel van haar tijd in be slag genomen en haar gedachten af geleid. De laatste-.herstelde zeer spoe dig. Zijn beenwonde genas binnen drie weken volkomen. Daarentegen boezemde de toestand van Attilio tot ver 'in den winter groote bezorgdheid in. Eerst in Januari kon hij het bed weer verlaten. En ook toen ging het mert de genezing nog maar heel lang. zaam. Onder zulke omstandigheden had natuurlijk niemand kunnen ver wachten, dat hij zijn examen zou doen. Stilzwijgend had men dit tot den volgenden zomer verschoven. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1