GHR. FREIJER, H. LAMP, Zijlweg 64. DINSDAGS 2-4 UUR. Tafel- en Dessertmessen. 2. Voorstel B. en W. ontwerp-advies wetsontvveirp grensregeling. 3. Id. id., adres J. Machielse, afwij king raadsbesluit 16 Januari 1901, no. 14. 4. Id. id., vergunning bouwen op voor tuin bestemden grond' enz. Rlp- perdapark no. 9. 5. Id. id., vaststelling regeling aan stelling enz. personeel gemeentereini ging. ói Id. id., adres bewaarders scholen om hooger bezoldiging. 7. Idl Commies.© ontwerpen en her zien strafverordeningen, wijziging Al- gem. Politie-verordening. S. Id. id., adres A. T. Heintjes e. a., verbodsbepalingen jeugdige bestuur ders rij- en voertuigen. 9. Id. B. en W., regeling huurprij zen woningen voormalig Proveniers huis. 10. Id. id., onbewoonbaarverklaring perceelen Olieslagerslaan Nos. 21 en 23. 11. Id. id. id. id Begijnhof 15rood' en Donkere Begijnhof nos. 2, 8 en Sroodi 12. Idi id. idi perceel Ged. Volders, gracht no. 27. 13. Id. id adressen m zake Boter markt. 14. Id. id., vaststelling plan bebou wing Olieslagerslaan. 15. Idl. id., adres bestuur dier ver- eeniging tot verfraaiing van Haarlem en omliggende gemeenten en tot be vordering van het vreemdelingenver keer. straatbenaming en nummering perceelen Florapark. 16. ld. id., adres A. W. Weissman, logenstraffm- geruchten. 17. Id. i adres H. Warmerdam, om toekenning schadevergoeding. 18. Aanbeveling id,, benoeming leeraar boekhouden H. B. school met 5-jcursus. 19 Aanwijzing stembureaux verkie zing raadslid. Stukken vau den Gemeenteraad Voordracht van B. en W. tot verhoo ging van de huurprijzen van de wonin gen" van het voormalige Proveniers huis. daar deze thans te laag zijn. De gezamenlijke opbrengst zal daardoor van f4126 tot fo442 stijgen. Voorstel van B. en W. om aan J. van den Berg te vergunnen I. Met wijziging van liet Raadsbe sluit d. d. 22 Jan. 1873 vergunning te verleenen, dat zijn perceel Ripperda- park no. 9 in twee woningen gespli's: wordt, elk ingericht, om door éen e- zin te worden bewoond. II. B. en W. te machtigen, adressa... te vergunnen een gedeelte van cU-n voor tuin bestemden grond te hebuti- wen, mits de Dij het besluit geve^df teekeningen geheel worden gevMgd en met betaling van f390.95, zijnde f5 per vierk. M. Voorstel van B. en W. om aai den heer A. W. Weisman re berichte i. d^t zijn verzoek niet voor ;nwil iginv vat baar is. Deze verzocht, zooals men weet, aan den Raad, om wanneer in twee geheime Raadsziitinge.> i rustige beschuldigingen tegen nem zip- it ge bracht. zooals het gerucht w'1 die m 't openbaar te .ogensbaffen of die ter zijner kennis te brengen, opdat hij de onwaarheid daarvan aantoon en kan. Voorstel van B. en W. om het per ceel Ged. Voldersgracht van den heer B J. van I.iemt. wegens onvoldoend drinkwatei ongeschikt, te verklaren voor bewoning. Idem idem aangaande die perceelen Donkere Begijnhof no. 2. 8 en 8rood, toebehoorc-nd aan den heer C. J. Pau- len. Adres van M. H. Mok en 50 anderen om de Haarlerrische weekmarkt te be houden op de Ged. Oude Gracht, om dat de ruimte tr grooter is. dan op de Botermarkt en er veel minder kroegen zijn dan daar terwijl bovendien de Ged. Oude Gracht netter is, zoodat"hPt gehalte van de koopers er reeds verbe terde Adres van A. van Markenstein en 37 anderen, om de markt op de Boter markt te behouden. B. en W- stellen voor. het eerste adres te wiizen van de hand. en op het tweede te berichten, dat aan het ver zoek reeds is voldaan. Voorstel van B. en "W. om aan J Machielse toe te staan den hoek van de Coornliertistraat, hoek Langendijk. straat af te schuinen, o.a. tegen be taling van den daarbij aan hem te ver koopen gemeentegrond met f 10 per vierk. Meter. Voorstel van B. en \V. tot vaststel ling van breedte, richting en peil der straat, die loopen zal langs op een ter rein aan de Olieslagerslaan te bouwen huizen, en voor rioleering en bestrating beschikbaar te stellen een bedrag van. 13400. Gisternacht is met een paar emmers water een begin van brand gebluscht in een schilderswerkplaats gelegen in de Nieuwe Spaarnwouder- atraat. Arpondissements-Rechtbank. (Verv.olg zitting der rechtbank). Hierna had zich een jeugdige dief, Nicolo Matteo Ujzanovitch ,15 jaar oud, wonende te Rotterdam, thans gedeti neerd te Haarlem, te verantwoorden ter zake dat hij op 5 Augustus 1902 te Zaan dam, terwijl hij als koffiehuisbediende in dienst was bij Gerrit Poot, caféhou der te Zaandam, uit diens woning heeft weggenomen een doos inhoudende: een gouden damesremontoir-horloge met di to ketting, een gouden en zilveren broche, een zwart koordje met gouden schuifje, benevens 4 hem als wissel geld toevertrouwd. Bekl. bekende alles en zei.de de gou den en zilveren voorwerpen te hebben verkocht en zich voor het ontvangen geld een nieuw pak te hebben aange schaft, dat hij thans droeg. Bij de behandeling dezer zaak bleek, dat het jonge mensch nog meer op zijn kerfstok had en zich binnenkort zal moeten verantwoorden wegens verduis tering van een rijwiel. Het O. M. vorderde 6 weken gevange nisstraf. De verdediger Mr. van der Grinten, sloot zich geheel bij het requisitoir aan. F.en woesteling. Daarna had zich weder te verantwoorden Martinus van Waarde, de persoon, die zich de, vorige maal gek hield. Ook thans had hij weder verschillende praatjes. Nu had hij zich te verantwoorden ter zake dat hij, na eene instructie in de cel teruggebracht, een houten bankje had stuk geslagen en eenige ruiten ver nield. alles ten nadeel© van den Staat der Nederlanden. Met een hoog woord verkondigde hij nu ook weder dat hij geen „gepaten teerde schooier" was, maar een be schaafd jongmensch als hij niet onder den invloed van sterken drank was. Ditmaal was bekl. niet geboeid, doch waren hem de handboeien op last van den president der rechtbank afgedaan, waarvoor hij hem een woord van dank bracht. Wat de zaak zelve betreft, bekl. be kende ruiten te hebben vernield, doch niet het bankje, want. dit was reeds vol gens zijne bewering, stuk en was door dat hij er op ging staan om naar buiten te zien, verder gebroken. De ruiten had hij wel stukgeslagen, maar geen tien, vast. niet, het waren er maar 7. Ook bekende hij een privaat in het Huis van Bewaring te hebben ver nield. Het O. M. zeide, dat bekl. ter zake van opzettelijke en wederrechtelijke vernie ling flink gestraft moest worden om zich zoodoende beter te leeren gedragen in de gevangenis, en vorderde derhalve 7 maanden gevangenisstraf. Bek]., daarop het woord nemende, zei- de ongeveer: „Permitteer mij, edelacht bare heeren, dat ik daarmede geen ge noegen neem, vast niiet; ik heb niet al les opzettelijk stukgeslagen en zal het hooger opzoeken. En als het Hof mij niet wil helpens dan zal ik een brief richten aan den advocaat-generaal, Mr. Rethaan Macaré. Ik leen die heel goed, want ik heb meermalen in aristocrati sche kringen verkeerd. De rechtbank zal het een en ander overwegen, antwoordde de president. En dan heb ik nog wat, zeide beid. „Ik wil een klacht indienen tegen den directeur van het Huis van Bewaring en een bewaker. Daarvoor is gelegenheid bij den officier van justitie, was het antwoord Nadat bekl. nog zijn vonnis, waarbij hij wegens verduistering van rijwielen werd veroordeeld tot 4 maanden gevan gendsstraf. had aangehoord, en de verzekering had gegeven, dat hij ook daarmede geen genoegen nam, vertrok bekl. tusschen eenige Rijksveldwachters in. Bij het afdalen van de trap, groette hij weder het publiek op de tribune en riep uit: „Dag, menschen, God's beste zegen. Marinus zit nog niet in de ge vangenis, menschen, vast niet. Recht of Macht". UITSPRAKEN. 1. J. H. Matthesius, stoker, te Haar lemmermeer, diefstal, 14 dagen gevan genisstraf. 2. H. Wouda, smid te Krommenie, mis handeling, 10 boete of 10 dagen hech tenis. 3. P. Somer. los werkman te Zaan dam, miishandelinig, 8 boete of 4 dagen hechtenis. 4. M. van Waarde, waschknecht en palfrenier, te Haarlem, 2 verduisterin gen, 4 maanden gevangenisstraf. 5. J. Bijman, los werkman, zonder vaste woonplaats, bedelarij, 5 dagen hechtenis, en 1 jaar 6 maanden plaat sing in een Rijkswerldnrichting. 6. P. Hoede, los werkman te West- zaan, mishandeling 14 dagen gevange nisstraf. 7. J. Vermaas, zonder beroep te Haar lem, diefstal, zonder oord. des onder scheids ontslagen van rechtsvervolging en plaatsing in een Rijksopv.-gesticht tot 19 Augustus 1909. 8. T. Westerhoven, opperman te Haar lem, diefstal, een jaar gevangenisstraf. 9. L. Steijman, arbeider te Heemstede, opz. vernieling, vrijgesproken. 10. B. Kerkkamp, zonder beroep en vaste woonplaats, diefstal, een jaar ge- ■angenisstraf. 11. .T. Klijn, zonder beroep en vaste woonplaats, landlooperij 5 dagen hech tenis en plaatsing in eene Rijkswerkin richting voor 3 jaar. 12. P. Tekamp, machinist te Leiden, J. van der Kulk, hoofdconducteur te Rot terdam, gevaar doen ontstaan voor een trein, de le 50 boete of 25 dagen hech tenis, de 2e vrijgesproken. De Nederlandsche Opera neeli het laatste werk van Jacques Offenbach: ..Hoffman's Vertellingen" in haar re pertoire opgenomen en dieze noviteit ook ons ter kennismaking aangeboden, toen zij Donderdagavond het opera- seizoen voor Haarlem kwam openen. Zonder te kunnen gewagen van een buitengewoon gelukkigen greep, die die directie met d'eze keuze zou hebben gedaan, mae- het toch goed gezien hee- ten een werk te monteeren dat door weinig verwikkelde handeling, mooie décors en aardige muziek een publiek kan amuseeren dat nu eenmaal uit gaat om zich te ontspannen. Men kan dit werk genieten zonder gevaar voor zijn hersenen of zenuwen. Een ander voordeel er van is dit: men kan een oi desnoods twee bedrijven missen zon der den draad van 't geheel kwijt te raken; want van een gelieel of een. draad is hier zoo goed als geen spra ke. Maar wel is er sprake van beval lige melodieën en effectvolle ensembles want in de behandeling van solo stemmen, koor >en orkest toont Offen bach zich een man van smaak en rou tine. De solo-partijen werden bij deze opvoering, voornamelijk door de da mes Coini-Francisca die de zeer vermoeiende rol van de pop Olympia uitstekend vervulde en R. v. Op- hemertv. Dijk,, alsmede door de h.h. De Vos (Hoffman), A. v. d. Hoek, S. Poons en P. Koster, met groote ver dienste vertolkt. Aan de koren en ensembles was behoorlijk zorg besteed on het orkest onder leiding van een heer Desidter Markus, werkte met veel animo zoodat het werk mag gezegd worden aan zijn bestemming te heb ben beantwoord: het heeft het publi'ek een genoegelijken avond bezorgd'. PHILIP LOOTS. Door het gerechtshof te Am sterdam is in hooger beroep bevestigd het vonnis der Arr, Rechtbank alhier, waarbij P. W. Verhage, wegens diefstal is veroordeeld tot 3 jaren gevangenis straf. G. Vermeer, die wegens mishandeling tot 14 dagen gevangennisstraf was veroor deeld is door het gerechtshof veroor deeld tot 10 boete of 10 dagen hechte nis. Gevonden voorwerpen: Een zwarte boa. Een blauwe kap van een regenmantel. Een gouden dameshorlo ge. Een onderstuk van een bloedkora len oorbelletje. Twee donkerbruine paarden in het Kleverpark aangetroffen. Donderdag avond omstreeks 6 uur werd alhier in de Zijlstraat een jongen op een fiets aangereden door een wagen. De jongen viel en bezeerde zich. Het voorwiel werd in elkander ge drukt, zoodat alle spaken braken. De vork werd geheel verbogen. Met het rijwiel op den schouder moest de jongen zijn weg loopende vervolgen. Uit de Omstreken. Bloemendaal. Vergadering van den Raad der Ge meente Bloemendaal op Donderdag 25 September 1902, des nam. te half acht Voorzitter, de Burgemeester. Afwe zig de heeren A. Roozen en Bispinck. De voorzitter zegt, na opening dei- vergadering, dat hij niet kan nalaten allereerst een woord van deelneming uit te spreken over het verscheiden van den wethouder Grippeling, die gisteravond onverwachts aan zijn zin ontviel. De Gemeente lijdt door zijn heengaan 'een groot verlies. D* gemeentehelangen lagen hem steeds nauw aan het hart. Hoewel de offi cieele mededeeling van zijn overlijden nog niet is bericht, stelt spr. voor nu reed's een .schrijven namens de Raad aan de weduwe te richten en deelne ming te betuigen met het groote en plotselinge verlies door haar geleden. Daartoe werd besloten. Ingekomen is het rapport der grens regelingscommissie. De voorzitter stelt voor dit hedenavond' te behandelen, daar voor 1 Oct. antwoord aan Ged'. Staten, moet worden gezonden. Door de Raadscommissie wordt voor gesteld een adres te richten aan Ged. Staten van den volgenden inhoud Geeft met verschuldigden eerbied te kennen de Raad der gemeente Bloemendaal dat de Raad met. belangstelling heeft kennis genomen van het ontwerp van wet tot wijziging van de grens tus schen de gemeente Haarlem eenerzijds en de gemeente Bloemendaal, Scho ten. Haarlemmerliede en Spaarnwou- de, en Heemstede anderzijds, voor zoo ver de gemeente Bloemendaal daarbij betrokken is dat de Raad echter met. leedwezen in de beweegredenen van dat ontwerp mist een aanduiding van d,e noodzake lijke redenen, welke naar het oordeel van uw college tot de ontworpen grens regeling moeten leiden dat de Raad evenzeer met leedwezen mist eene het ontwerp van wet bege leidende mededeeling aangevende, waarom volgens uw college de nood zakelijkheid der voorgestelde grensre- geling bestaat dat dit, den Raad te meer heeft ver wonderd, omdat destijds door uw col lege bij schrijven aan B. en W. van Bloemendaal van 5 Juni 1901 is mede gedeeld, dat uw college op Haarlem's verlangen ook een deel onzer gemeente aan die gemeente wilde toegevoegd zien, opdat een definitieve grensrege. ling zal worden tot stand gebracht, „waardoor voor langen tijd in de be- „hoefte aan ruimte voor een goede en „doelmatige uitbreiding van Haarlem „zal zijn voorzien." Dat toch het nevensaangehaald schrijven van Uw1 college van 25 Juni 1902 dat, motief niet herhaalt, en zulks nadat B. en W. door uw college in de gelegenheid waren gesteld over dat mo tief en de op grond daarvan voorge stelde grenswijziging hun stem te doen hooren. Dat B. en W. van Bloemendaal ten aanzien van het oordeel van den Raad onderworpen ontwerp-grensregeling of de wijze en voorwaarden daarvan door uw college niet zijn gehoord, zoodat ook hun de gelegenheid heeft ontbro ken, ten aanzien van het daaraan ten grondslag liggende motief met uw college van gedachten te wisselen en daarna den Raad in te lichten dat de Raad van de zijde van het. gemeentebestuur te Haarlem steeds in het duister is gelaten omtrent de nood zakelijke redenen, die aan het verlan gen dier gemeente naar grensuitbrei ding over Bloem,endaal's gebied ten grondslag liggen dat de Raad voor eene behoorlijke voorbereiding en motiveei-ing van zijn gevcelc-n thans om al die redenen Uwe voorlichting omtrent de redenen van .noodzakelijkheid der ontworpen grens regeling niet wel kan, ontberen dat de Raad overigens voornemens is Uw college zoo spoedig mogelijk met zijn behoorlijk gemotiveerd gevoelen in kennis te stellen, zij het ook. dat, to: zijn leedwezen, daarbij allicht de door Uw col'ege voorgestelden termijn van 1 October as. zal worden over schreden. Redenen waarom de Raad zich tot Uw college wendt mei het eerbiedige doch dringende verzoek, wel te willen besluiten den Raad kennis te geven van de omstandigheden die, naar hef oerdeel van Uw college, noodzakelijk maken, dat iri de thans ten behoeve der gemeente Haarlem ontworpen uit breiding van hare grenzen, ook worde opgenomen een grenswijziging tus schen Haarlem en Bloemendaal. Zonder stemming wordt dit rapport goedgekeurd. Ingediend werd een ontwerpbesluit tot heffing van schoolgeld. Die heffing geschiedt ter tegemoet koming in de kosten van het openbaar onderwijs voor ieder schoolgaand kind met uitzondering van bedeelden en on- verm ogenden. Het schoolgeld bedraagt per maand (gedeelten voor een geheel gerekend) voor aangeslagenen op bet kohier van den Hoofdelijken Omslag over het loo- pend dienstjaar, in de laagste of 1ste klasse voor 1 kind f 0.20, in de 2de kl. voor i kind f 0.25, in de 3o kl. voor 1 kind f 0.30, in de 4o. kl. voor 1 kind f0.35» in de 5o. kl. voor 1 kind f0.40. in de 6o. kl. voor een kind f 0.45, in de 7e kl. voor 1 kind f 0.50, in de' 8o. kl. voor 1 kind 1' 0.60 en de daarop volgen de klassen voor elke klasse f 0.10 meer tot een maximum van f2.50. Buiten de gemeente wonenden wor den aangeslagen naar een klasse, waarin zij, in de gemeente wonende, door den Raad zouden moeten worden aangeslagen. Het schoolgeld moet per kwartaal vooruit betaald worden. On- of minvermogenden uit andere gemeenten worden niet op de schoo' .toegelaten. Voor kinderen uit hetzelfde gezin ge lijktijdig schoolgaand wordt een reduc tie verleend en wel voor het 2e kind 20 pet voor het 3e 40 pet, voor het 4e en de volgenden 60 pet. Voor het herhalingsonderwijs is de iiélft van het schoolgeld verschuldigd. De verordening treedt in werking 1 Novembe* 1902. Punt 2. Zonder discussie werd deze verorde ning aangenomen, evenals de daarbij behoorende verordening op de invor dering der schoolgelden. Jn behandeling komt de voor '1903 in gediende begroeting, sluitende in out vangsten en uitgaven tot een bedrag van f 65006.201. De inkomsten worden o.a. als volgt geraamd'40 opcenten op de hoofdsom der belasting op de ge bouwde eigendommen f 63<i4.70 10 op centen op de hoofdsom cl'er belasting op de onbebouwde eigendommen 1798.15. 25 opcenten op die van het personeel f10617.025. De hoofdelijke omslag op f 10.000; deze is f2000 ïiooger gesteld dan het vorige jaar, in verband met de toeneming van de welgesteld:© be volking der gemeente en de behoefte aan meer inkomsten tot. dekking der gewone uitgaven. De belasting op de honden wordt geraamd op f S00. de opbrengst van het vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein f1375 van sproeigeld f750, van Rein igingsb el ast i ng f500. De. schoolgelden worden geraamd op f700, de vergoeding van het Riik in de kos ten van het L. O. f 3470. De uitkeeri.nig van het Rijk, overeen komstig art. 1 der Wet van 24 Mei 1897 bedraagt f 14977.645 de ontvangsten voor duinwater worden geraamd' op f3500 tegen f1900 in het vorige jaar. de restitutie van kosten van aanslui ting aan de hoofdhuis der watex-leidinsr f 1000. Be uitgaven worden geraamd o. a. als volgt, voor kosten van huishoude lijk bestuur f7055; kosten van invor dering der plaatselijke belastingen f 1168.75. kosten van onderhoud van gemeente-eigendommen f 9990, kosten <ler openbare veiligheid en van de brandweer f 12255. Deze post is onge veer f2000 hooger dan het- vorige jaai -doordat B. en W. voorstellen het ge tal politiedienaren met 1 te vermeerde ren op een jaarwedde van f 500 en voorts de traktementen der anderen te ver in ogen Kosten der plaatselijke ge- zondheiclspolitie f2420,kosten voor het onderwijs f15330, kosten van het arm wezen f 1350, renten en aflossingen f83S4.22, pensioenen en wachtgelden f 883, andere en buitengewone uitga ven resp. f 47±<* en f 1400, terwijl de post onvoorziene uitgaven wordt ge raamd op 'f 656.23^. Bij de post jaarwedden ambtenaren ter secretarie vergeleek de heer TIDE MAN den toestand bij dien te Haarlem en in verhand met uitbreiding der werkzaamheden, die geroutineerde ambtenaren eischen, wat hier het ge val is, meende spr. dat, waar hier de ambtenaren geen leges genieten, dat het alleszins billijk is, hier geregeld verhoogingen aan te nemen, namelijk om de 2 jaar f75. in te gaan 1 Jan. 1901. Bij gevolg wenschte spr. de post van f 1200 te verhoogen met- f 150. De voorzitter kon zich daarmee wel vereenigen, daar hij de verhooging een prikkel tot ijver beschouwde, en te meer. daar de onderwijzers en. de poli- li eheambten geregelde verhoogingen ontvangen. Wat der. tweeden beambte aangaat, achtte hi] het wenschelijker per jaar f25 meer te geven, tot een maximum van f 750. Een derde beambte zai worden aangesteld op een jaarwedde van f 400. De heer TIDEMAN kon zich daar mee vereenigen; zijn gewijzigd voor stel werd daarop aangenomen. Bij behandeling der post gemeente reiniging doelde de voorzitter mede. dat binnenkort aan den Raad inzage zou worden gegeven van plannen te dezer zake. De "neer TER HOFFSTEEDE. gaf in overweging jaarlijks het gras langs de slootkanten, bijv. aan den Ziilweg, te doen maaien, omdat de toestand vaak veel te wenschen overlaat. De VOORZ. deed toezegging, daarop te zullen letten. De post jaarwedden politiebeambten gaf den voorzitter gelegenheid als aan leiding tot de verhooging mede te dee- len, dat liet zaak is, de menschen hij voldoening hier te houden. Aa.n alle nachtwakers, die meer dan 6 jaren dienst hebben, wordt een ver goeding van f 50 in de huishuur toege staan. Het stee-dis vermeerderend aantal we gen eischt tevens uitbreiding van het aantal wegwerkers. Wegens het voorzien in den dienst wegens ziekte van den inspecteur van politie door den chef-veldwachter, vroeg de voorzitter machtiging ten diens behoeve tijdelijk te O verve en een woning te huren, tegen f4 p. week. Daar die chef reeds vrije woning heeft en de omstandigheden een tijde lijk verblijf to O verveen wenschelijk maken, werd de machtiging verleend. De posten werden overigens vrijwel vastgesteld op het bedrag, waarop zij warén voorgesteld. Ingekomen was een adres van A. J. Tit, timmerman te Haarlem, hou dende verzoek voor den bouw van eeni ge perceelen temogen afwiikenvan de bepaling der politieverordening, dat van een terrein het onbebouwde ge deelte even groot moet zijn als het ti bebouwen deel. (art. 52.). B. en W. stellen voor den heer Tit, te berichten, dat hij zich aan de ver ordening moet houden. Wordt goedgekeurd. Daarna gaait de Radd in geheim, zitting over. Het electrische licht kan de mensch dikwijls leelijke parten spelen. Dat om dervonden de bewoners van Bloemendaal gisteren avond weder. Niettegenstaande het een zeer donkere avond was, wilde het electrische licht, blijkbaar door een defect aan de machine, niet branden, en 't gevolg was, dat op den Overveensche weg onophoudelijk botsingen tusschen voorbijgangers plaats hadden. Ook fiets rijders wier lantaarns -niet een hel licht uitstraalden, moesten zeer voorzichtig rij den, wilden zij niet met een paal, boom of ander voorwerp in aanraking komen. En de edelachtbare heeren, ook zij on dervonden de schaduwzijde van het door hen zoo zeer geprezen licht. Want ook zij werden in de Raadszaal in duister nis gehuld, en weldra moesten lampen en kaarsen worden aangebracht om de zitting voortgang te doen hebben en ons in de gelegenheid te stellen een verslag te maken. Zoo hebben wij dan gisteren bij het licht van een kaars het verslag ge maakt. Ik mag dat wel eens voor een keer. Haarlemmermeer. Ondanks het nachtelijk surveilieeren der politie is weder bij 3 personen in het noordelijk gedeelte van Haarlem mermeer, diefstal met, inbraak gepleegd en wel bij P. v. Rijn, v. Etten en J. Dob- beir. Men is de daders nog niet op het spoor. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. VIOLIST. SPREEKUUR: Barteljorisstraat 22-24. Merk: Rich. Abr. Herder en Fr. Herder Abr. Sohn. Binnenland. Hofberichten. H. M. de Koningin heeft gisteren den heer Idenburg ten paleize ontvan gen ter aflegging van den eed als minister van koloniën. Te half drie heeft de nieuwe minister de porte feuille van den tijdelijken minister van koloniën, generaal Ber- gansius overgenomen en zijne betrek king aanvaard. - H. NL de Koningin-Moeder heeft hij het graf van die Koningin van België door een der leden van het Nederlandsch gezantschap te Brussel een bloemkrans doen neder- 1 eggen. - H. M. de Koningin vereonigde gisteren aan haar tafel de leden van het scheidsgerecht in de Ameri- kaamschrMexicaanscha zaak, nl. de heeren Matzen, mr. Asser, De Mar tens, jhr. mr. de Savomin L ohm as en Frij. Met die arbiters waren mede aan het diner de gezanten van Amerika en Mexico bij ons Hof, de minidber v. Buitenl. Zaken en de gezant mr. Ruyssenaers, secretaris generaal van het Hof van Arbitrage en bij het scheidsgerecht. De Boeren-Generaal*. De Boeren-generaals zouden giste ren een bezoek aan Leeuwarden hebben, gebracht maar de datum van het bezoek aan die stad is tot nader verschoven. Te Arnhem zullen de Boerengene raals Maandag, na in de wachtkamer eerste klasse aan het station te zijn ontvangen, door de afdelingsbestu ren van de Ned. Zuid-Afrik. Vereeni- ging en het Chr. Nationaal Boeren- comité, naar de Groote kerk aan de Markt rijden, te twaalf uur van daar weer vertrekken, om vervolgens naar het gemeentehuis zich te begeven, waar een officieel© ontvangst plaajts heeft. Daarna volgt een déjeuner ten huize van den burgemeester. In den namiddag worden scholen bezichtigd en ten slotte het Kon. Militair Invali denhuis Bronheek. Na een diner ten huize van C. W. graaf van Limburg Sltirum, heeft te 8 uur een openbare samenkomst plaats in Musis Sacrum. Een ongeluk. Donderdag omstreeks kwart voor twaalf had tusschen 's-Graveland en Weespercarspel een ongeluk plaats. De sleeper Bus uit Hilversum zou een lading hardsteen brengen naar de watermachi- ne in de Hilversumsche meent.. Hij werd vergezeld van eenige werklieden, onder wie zich, ook W. Lustig bevond, Geko men bij de brug over de Gooiische vaart vlak bij het polderhuis te Ankeveen, wil de miert de brug over gaan, die naar de meent leidt, doch die feitelijk voor zulke zware vrachten (2000 kilo) niet berekend is. Er was dan, ook een andere weg om bij de machine te komen en bedoelde brug is feitelijk alleen voor voetgangers en voor de beesten, welke op de meent grazen, toegankelijk. Toen de wagen op de brug was, zakte deze plotseling in, met het gevolg, dat voerman, paarden, wagen en Lustig te water geraakten. Laatstgenoemde kreeg eeni gedeelte van de vracht op zijn li chaam, zoodat het onmogelijk was hem in, de eerste oogenblikken te redden. De voerman kon zich, na een paar maal kopje onder te zijn geweest, zelf redden; de paarden werden door toege snelde hulp uit hun benarde positie ver lost, doch voor Lustig, die onder het. hardsteen was geraakt, was het reeds te laat. Toen men hem na veel inspan ning boven water had, bleek het leven geweken. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezen rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Mijnheer die Redacteur. U zullt mij z©er verplichten om mij even de gelegenheid te geven, dat al9 zou W. A. J. v. d. Kamp een onnoozel lammetje wezen die niets van de vooropgezette plannen zou weten. Neen, lezers, W. A. J. v. d. Kamp is de persoon, die de eerste is geweest dien Frech, (den gewezen Trappist), in kennis stelde; ik heb een bx-ief voor u, en er direct op liet volgen: maar de inhoud ervan is mij niet bekend," Die brief is aan Frech over handigd door betlid v. d. Kamp, in. tegenwoordigheid van twee heeren, dat is het begin van het relletje. Dankende voor de plaatsxuiimte, H. REINALDA. P.S. Die bxdef behedlsde- de opzeg ging de,r zaal. Geachte Redactie. Zooeven ontving ik de- copie van het hier boven geplaatst ingezonden stukje van den heer Reinalda, oudat indien ik daarop iets wenschte te- antwoorden dit tegelijkertijd' zou kunnen worden opgenomen. Zooals u mjij mededeelde had de heer Reinalda het goedgevonden, mij eerst in kennis te stellen met den in houd van zijn stukje; dit nu is een beleefdheid van den inzender en van de Redactie; het zou dus van mij 0 n- beleefdl zijn daar niet op te ant- wooixlen. Het spijt mij echter niet zóó kort te kunnen zijn in mijn ver- onlischuldiging alis de heetr R. in zijn b e schuldiigixxg. Wanneer d© heer R. zijn stukje zelf zal lezen, zal hij hoop ik tot de over tuiging komen dat ik Z.Ed. op de eierste regelen niet kan ant woorden, omdat deze zin een 0 n zin is- Met den besten wil begrijp ik niet wat de heer R. eigenlijk met den aan loop van zijn stukje wil hetoogen. Vei'beeld u. Mijnheer de Redadteur,. gelegenheid te geven, dat als zou ik u zult hem verplichten om hem de- een onnoozel lammetje zijn, enz. enfin schwamm d'r üher. Vervolgens is de heer R. gelukki ger in zijn stukje althans wat b e g rij p e 1 ij kh ei di b etr eft,doch wat waax-heid aangaat totaal on waar. Ziehier de ware toedracht: J.l. Zaterdag kwam ik in de Smede- straat de heer Gusken& tegen, die in gezelschap was van mijn vriend, ik bedoel niet mijn vriend, ik bedoel den h eer Klippers. Ik vroeg aan den heer G.Komt gij Maandag avond ook eens luisteren? ik heb jui 'st eenbrochure, gehaald bij Groolt, De heer G. antwoordde ïxxij „'t Gaat niet door dia,ar lees het adres maar van dezen brief" Guskens hield' toen een brief in de hand, welke was geadresseerd aan Frech',s woonplaats te 's-Gravenhage. Ik antwoordde: Ja, maar als die brief iets bevat dat Frech noodzakelijk weiten moet (het welk ik kon afleiden aangezien d© brief aangeteekend was en reeds voorzien van drie 5 cents postzegels) overhandig den brief dan Kever zelf. Frech zit op dit oogenblik Kleine- Houtstraat 44 (hetgeen ik te weten was gekomen van den heer J. Ger- ritsz, dien ik, van collega Groot ko mende, alwaar ik zooals boven reeds is gezegd de brochure had gekochlt, terloops had gevraagd: ,,Ken jij die- Frech?" waarop de heer Gerrifcsz mij. antwoordde: „dat is hij zelf waar ik zoo juist vandaan kwam, hij zegt niet miscontent of zoo iets te zijn." Na deze mededeeling maakte Gus kens de bemerking dat zij hem (Frech) nie)t kenden. Ik antwoordde: „Welnu, ik zal even zien of hij ar neg is- Ik kwam toen bij den heer Reinalda en vroeg: „Is mijnheer Frech hier nog?" R. antwoordde mij: „Jawel, daar zit hij." Tegen Fr. zeide ik toen, dat ik juist een heer had gesproken die een aangeteekend en brief voor hem had en d'eze wild© verzenden per post, doch dat ik wist, dat hij (Fr.) hier was en misschien liever den bi-ief hier in ontvangsifc zou wenschen te nemen. F. antwoordde: „Zeker mijnheer, ik zal dan wachten, 't dluuiri toch niet lang? Ik ging toen naar Guskens te rug en zeide: „Welnu, F. is daar en wacht op xx." Daarop ging de heer Guskens (waarbij de heer v. d. Vaart zich voegde en ik) naar de Kleine Houtstraat, en toen hij daar, na een of twee minuten wachten©, Fr. ont moette hield hij hem den brief in kwestie (van welks inhoud ik geen Ietter wist) voor en vroeg: „Is u deze geadresseerde?" Fr. ant- wdordd.0 bevestigend, waarop Gus kens den brief overhandigde. Wanneer de heer Reinalda mijn- antwoord zal lezen en. aan de waar heid zal getoetst hebben, twijfel ik

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 2