NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Het Huis oMer fle M Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 2de Jaargang Dinsdag 3d September 1902 No. 5906 ARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02^ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden 0.37J4 de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Ofca.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Adrertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Getonw Het Spaan», Zuitler Buiteuspaarne No. 6. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. JDit blad. verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G* L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, £jucc.f Parijs 31Faubourg Monvmafpre. Haarlem's Dagblad ran 30 Sept. bevat o. a. Uit Zuid-Afrika, Vereeniging Burgerlijke ambtenaren, Katho liekendag Nijmegen, Een mislukt huwelijk, Wedrennen te Bergen. Ofticieele Berietiten. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van Haarlem, Doen te weten, dat bij hunne beschikking van 25 September Jl. aan C, Honing en Zoon vergunning is verleend tot oprichting van eene inrichting tot het breken van cokes waarbij als beweegkracht een gasmotor van 1 1/2 paardekracht zal worden gebezigd, in eene loods op het perceel aan de Friesche Varkenmarkt. Haarlem, 27 September 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van Haarlem, doen te weten, dat het ie supple- toire kohier voor de plaatselijke directe be lasting naar het Inkomen dezer gemeente, dienst 1902, ter Invordering van de daarop voorkomende aanslagen op heden aan den gemeente-ontvanger is ter hand gesteld, en dat ieder verplicht is, zijnen aanslag op de door hen volgens art. 23 der verordening op de heffing van deze belasting gestelde termijnen, te voldoen, alsmede dat afschrift van het ko hier van heden gedurende vijf maanden voor een ieder ter plaatselijke secretarie (4e afdee- ling) ter lezing is nedergelegd. Haarlem, 27 September 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Buitenlandsch Nieuws Znid-Afrika. Uti Johannesburg wordt aan de Fi garo geseind, dat de Engelsehe regee ring het entrepot van Motalla, in de Delagoa-baai, gehuurd heeft. Dat kan wel de oorsprong zijn van de onlangs vermelde geruchten over afstand of verpachting van terrein aan die baai. Te Johannesburg hebben een aantal werklieden bij de machines van de il- lage Main Reef mijn aangesteld, he. werk gestaakt omdat zij tengevolge der indienstneming van ongeschoolde blanke werklieden die naar verhouding meer verdienen dan de kaffers, veel meer werk moesten doen dan vroeger. Het Engelsch-Amerikaansche week blad Arguis maakt een brief openhaar waarin Chamberlain antwoordt op een vraag om inlichtingen ter zake van het plan om 100 millioen te bren gen ten laste van den Rand. De minister geeft door tusschen- komst van zijn secretaris te kennen, dat hij niéts kon toevoegen aan zijn verklaringen 'in het Parlement afge legd. De redenen die hij toen aanvoer de, ter verklaring van zijn stilzwijgen, ten aanzien van het bedrag dat de Rand' in de oorlogskosten zou moeten bijdragen, bestaan nog. Wat er dien aangaande gezegd is, heeft geen waar de, want het kabinet heeft nog vol strekt geen beslissing genomen. Sauer heeft in de wetgevende verga- dering te Kaapstad betoogd, dat het bedrag der schadeloosstelling wegens opeisching van vee tijdens de vijande lijkheden berekend moest worden vol gens de werkelijke waarde van het vee voor den boer, op dat oogenblik. Hij zeide ook, dat de schadeloosstellingen die betrekking hebben op het tijdvak waarop Sir Gordon Sprigg de verant woordelijkheid voor die verdediging der kolonie op zich nam, ten laste van de rijksregeering moesten komen, en dat ook over het latere tijdvak de schade door de uit het moederland gezonden troepen teweeggebracht, door het Rijk vergoed moest worden. Evenzoo wenschte hij dat de men- schen, die wegens rebellie veroordeeld waren, hun schade vergoed zouden krijgen, op denzelfden voet als de an deren. Frankryk. De nationalist Gaston Méry, lid van den Parijschen raad, weigert belas ting t© betalen. Bij wijze van protest tegen de maatregelen, die Combes te gen die congregaties heeft genomen. Een deurwaarder die antwoordt op den schilderachtigen naam van Cha- meau. is daarom Vrijdagmiddag be slag op Méry's meubels komen leggen. Het ging nog niet zoo heel gemakke lijk, want dé huisdeur was als een vestingpoort versterkt. De politie heeft haar open gekregen. Maai* toen kwam Méry met een ander,en „hinderpaal": de meubels hoorden niet aan beim, maar aan zijn© moeder, op wier naam de woning stond: Maar later neeft hij den deurwaarder toch zijn gang laten gaan. De belasting beliep 120 francs. Duitschland. Te Herford! is Vrijdag een stand, beeld voor den Groote Keurvorst ont huld. De Kroonprins kwam om twee uur te Herford aan, waar hij ontvan gen werd door minister v. Hamrner- stein, opper-pre si dent v. Recke, mi nister Budde en generaal v. Bi'ssing. De stad was rijk versierd. Eerejuffers begroetten den prins voor de tent die tegenover het gedenkteeken was opge richt. Opperburgemeester Quentin hield de f eestrede, ©n nadat onder ko- raalmuziek het doek dat het stand beeld omhulde, weggetrokken was, werd een Hoch! op den Keizer aange heven. Na een rijtoer gemaakt en het. tweede ontbijt gebruikt te hebben, ver trok de Kroonprins. De Polen vatten aan alle kanten hun verzet tegen de verduitsching. met kracht weder aan. Zoo worden thans in alle kerspelen van Berlijn Poolsche candïdaten "esteld voor d'en kerk era ad om aldus het streven d'er Polen op kerkelijk gebied: het houden van pree. ken in het Poolsch, enz. te Bevorde ren. Aangezien in sommige wijken van Berlijn het. aantal Polen zeer aanzien lijk is. zal deze beweging beweging vermoedelijk wel wat uitwerken. Italië. Volgens een particulier telegram is de provincie Catania door een wer velstorm getroffen, die o.a. de villa Bellini zwaar beschadigd heeft en 24 uren duurde. In Modiva heeft de storm eveneens groote schade aangericht; verscheiden menschen zijn daar omgekomen. Amerika. In Zuid-Amerika begint men blijk baar ongerust te worden, hier en daar over de bedoelingen van d;e regeering der Vereenigde Staten, denkelijk voor al naar aanleiding van het niet te gengesproken Laf fan-telegram uit Washington, dat aan die plannen een nog al agressieve heteekenis gaf. Zoo bevat de Prensa. die ie Buenos- Aires Versclr 'nt, er een in opgewonden toon gesteld artikel over. Het blad pro testeert krachtig tegen de ontscheping van Amerikaansche mariniers op de landengte van Panama. De Noord-Ame rikaansch© Unie oefent immers gee. nerlei staatkundige protectie uit over die Zuid-Amerikaansche republieken. Van haar kant duldt zij geeen Eïxro- peesche tusschenkomst. waarom zou Zuidi-Amerika die dan dulden van de zijde der noordelijken? De Argentijn- sch Republiek behoorde zich nauw keurig op de hoogte te stellen, van hetgeen de Unie in haar schild voert, en den stoot geven tot een diplomatie ke beweging; ook moest zij toebereid selen maken om zich in staat van ver dediging te stellen, ten einde alle ge dachten aan de mogelijkheid' van een. gewapende tusschenkomst t© verwij deren. Tot zoover het Argentijnsche blad'. De regeering te Washington geeft of ficieus te kennen, dat zij volkomen in haar recht is bij het ontschepen van troepen op de landengte van Panama: zij grondt die opvatting op het oude, tractaat dat zij (in 1846) met de re geering van de toenmalige Vereenig- die Staten van Nieuw-Grenada (thans de republiek Columbië) gesloten heeft en waarbij zij de souverelniteit van Nieuw-Grenada, waarborgde, en tevens de onzijdigheid van en het vrije ver keer over de landengte'. Overigens heeft de regeering te Washington of ficieel geen kennis gekregen van het protest van Salazar. aen gouverneur van Panama. te belastingen op de surnumerair hij 's Rijks belastingen Beukenhout. Specialiteiten - Gezelschap. Voor de tweede maal in het seizoen trad Zondagavond in de Sociëteit „Véreeniging" een specialiteiten-ge zelschap op onder directie van den heer J. F. Streugholtz van Amster dam. De zaal was bijzonder goed bezet, een bijwijs, dat het eerste optreden, den vorigen Zondag, een goeden in druk had gemaakt. Ook gisterenavond heeft men zich weder kostelijk geamuseerd. Vooral „De avonturen van Prinses Coiibri" de miniatuur- ballet-panto mime had veel succes. Mej. Fleurette, de soubrette en het duettistenpaar Boekbinder deelden ook in den bijval evenals de kleine acrobatische zustertjes. Naar wij vernemen zal die heer Streugholtz zorgen voor een program ma met tal van nieuwe nummers en nieuwe artisten, wanneer het gezel schap hier weer optreedt,waarschijn lijk 12 October. Stadsnieuws. Haarlem, 29 Sept. 1902. De nieuwe droogdokken, welke voor de Rotterdamsche Droog dok-Maatschappij in aanbouw zijn, zullen de eerste zijn, welke doorcen- trifugaalpompen, gedreven door elec- triciteit, opgepompt worden. Aan de firma Gebr. Figee alhier is de instal latie van het geheel opgedragen. Bij de a.s. Woensdag aan vangende winterdienst zullen op het traject AmsterdamHaarlem buiten de 7 alhier doorgaande 45 en 46 per sonentreinen rijden (thans 47 en 49) waarvan er de vier wintermaanden des Zondags 2 van iedere richting vervallen. Op het traject HaarlemZandvoort 9 van iedere richting, alle stoppende aan de halte „dorp". Met ingang van 1 October a.s. treedt alhier als waarnemend ontvanger aan het kantoor der direc- De Teylerzaak. Heden werd ons weder een extract getoond van het Codicil van den 17en Juny 1776, nagelaten door Pieter Teyler v. d. Hulst en door hem zelf onderteekend. Daarin staat het volgende: Eerstelijk zijn aan des Heers Tes tateurs naaste Vrienden van Moeders zijde binnen deze stad vigeerende, en welke op zijn Heers Testateurs over lijden, daartoe gerechtigd zouden zijn, besproken de som van hondert duisent gulden eerst te voldoen on der zoodanige expresse conditie, als bij hetzelfde Testament staat gecopi- eerd; dan alle Intressen van de Frie sche, Fransche en Amerikaansche ef fecten van moedlers zijden zoodra de vier kisten welke niet anders dan over honderd jaar geopend! mogten worden en die met mijn eigen zegels zijn verzegeld, bij welks openmaking ik tegenwoordig zal zijn welke kisten in mijn eigen huis in de Damstraat bewaard zullen blijven, alwaar mijn geslachtsnaam en afstamming in wordt bewaard moeten alle vrienden zich voor dien tijd aanmelden vol gens het versterfrecht binnen de-ze stad vigeerende, daarna zal den in houd gedeeld worden aan de naaste vrienden, waarna een ieder zich zal verblijden en voor welke ontvangsten een ieder een notarieele acte moet, kwiteeren. Langs den weg voorgeval len: Zaterdagavond kwam het geld van een werkman der H. IJ. S. M., zijnde f3.50, in den Heerensingel te recht. Na geruimen tijd visschen haal de hij een rijksdaalder op. Een sergeant werd Zondag avond 'in de Rustenburgerlaan aange reden door een melkwagen. Hij viel daardoor boven op den wagen, waa. door 6 eieren braken. De sergeant ver goedde de schade. Wegens een twist in de tao. perij van den heer Selbach Groote Houtstraat, moest de politie deze tap perij Zondagavond om half elf ont ruimen. Zondagmiddag geraakte een 6- jarige jongen in den Gasthuissingel. Door een voorbijganger, die gekleed te water sprong, werd hij' gered In de Spaarnwouderstraat ontstond hedenmiddag een woorden wisseling tusschen een ouden man en een be-ichonkene over 40 centen, welke eerstgenoemde van den ander moest' hebben. De twist eindigde met beta ling. Zondag-middag reed een wielrijder in den Hout er. kwam in het prikkel draad van een perk nabij de Span j aard slaan te vallen. Hij kreeg daar door verscheidene winkelhaken in zijn goed. Z o n d a g-m orgen brak een steunstang van een steunstang tus schen Léiden -en Haarlem. Te Haar lem werd een andere machine voor den trein geplaatst. Een paardrijder reed giste- ren naast een dame op een rijwiel. Plotseling nam 't paard een zijsprong: het meisje viel en bezeerde zich. Het voorviel der fiets werd verbogen. Uit de Omstreken. Bloemendaal. De Ruïne van Brederode. De correspondent van het Hbld. schrijft: Het loffelijk streven onzer dagen om oude bouwwerken in eere te houden, strekt zich thans ook uit tot de Ruïne van Brederode. Reeds lang bestonden p.laxnnen daartoe, doch tot uitvoering kwamen ze niet. Thans is er een begin mee gemaakt. De bekende torenkamer wordt bezolderd en overkapt en daarna tot museum ingericht. Maar natuurlijk blijft alles in den stijl. Met een modern bouwspeciie-mengsel en met hedentijd- sche gereedschappen herstelt men eeuwenoude gebouwen in eeuwen-heu- genden trant. Zooals men bijv. thans de 1200 kilo wegende balken van 30 maal 40 heeft naar boven gewerkt, betrekke lijk zonder veel moeite in enkele etma len, zal men dat in de dagen van Brede- roö niet hebben: gedaan. Tegen einde dezes jaars denkt men met dit gedeelte van het plan gereed te komen; en zal- reeds van verre stomp-spïts torentje en in lood gevatte ruitj-es den bezoeker een levendiger voorstelling geven uit de dagen van voorheen. Jammer dat het bezoek, naar wij vernamen ,in het laatste kwartaal bijna 4000 personen minder bedroeg dan verleden jaar, wegens 't ongunstige weer. En jammer ook, ten slotte, dat de regeering maar niet besluit, met de restauratie der Ru'ne meer voo-rtgang te maken, en deze achtereenvolgens te doen voltooien. Haarlemmermeer. De bouw van twee boerderijen in den Zu-ider Legmeerpolder is gegund als volgt: één voor f 4645.27 aan B. Meegd'es, P. Veltrop en S. Silver, allen alhier; de tweede voor f 3017 aan B. Meegdes. J. Rebel alhier en J. Meijer te Aalsmeer. Er waren respectieve lijk 16 en 17 inschrijvers. Binnenland. Professor Stokvis. Uit Amsterdam komt de tijding, dat Prof. Dr. B, J. Stokvis in den af- geloopen nacht plotseling overleden is. Voor de wetenschap in het alge meen en voor Nederland in het bij zonder is dit een zeer groot verlies. Stokvis was een geleerde van euro- peesche vermaardheid. Menigmaal vertegenwoordigde hij ons land op allerlei bijeenkomsten en congressen en verbaasde daar allen door zijn veelzijdige ontwikkeling en door zijn meesterschap over verschillende Eu- ropeesche talen. Hij zag het levenslicht in 1834 te Am-sterdam, studeerde daar en pro moveerde in 1856 op een dissertatie over ,,de suikervorming in de lever, in verband met de suikerutischeiding bij diabetes mellitus." Daarna bezocht hij de hoogescholan te "VVeenen, Praag en Parijs en ves tigde zich daarna als practiseerend arts te Amsterdam. In 1874 benoemde men hem tot hoogleeraar in de pathologie aan heit destijds bestaande Athenaeum aldaar en drie jaar later ging hij over aan de pas gestichte Universiteit te Am sterdam en bekleedde daar den leer stoel voor algemeene pathologie,phar- macodynamica en kliniek. Dit be langrijke ambt is tot heden met onbe zweken ijver en talent door hem ver vuld. De bloote opsomming van de titels zijner werken zou allicht een kolom van ons blad in beslag nemen. Hij schreef in hollandsch, fransch en duitsch over de meest uiteenloopende onderwerpen: diabetes, vergiftiging met belladonna, phosphorzuuruit- scheiding bij arthritis, het onstaan der harttonen, hersenpneumonia, de vergiftige werking van chloorzure zouten wij noemen er maar enkele uit de massa. Hij was lid van tal van geleerde genootschappen in binnen- en buiten land en met verschillende orden gede coreerd. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 1 October, te 10 ur van het sterfhuis, om te 12 uur op de Israëlitische begraafplaats te Mui- derberg te arrive eren. Feuilleton. door MAX PEMBERTON. 9). Het was namelijk dit: „Rosa- mundamunda munda", en ge kunt niet begrijpen hoe frisch die jonge stemmen in d'e eenzame plaats weerklonken, doch welk een rilling kreeg men, wanneer men aan de dui vels d'acht op de rif en wat zij met 't scheepsvolk van deSanta Cruz hadden gedaan. Tot op heden geloof ik, dat onze mannen dachten dat zij niéts meer of minder dan een verschijning van de zwarte rotsen daarboven had den gezien, en nadat ik ze eens in goed duidelijk Engelsch had toege sproken, Jspn ik ze er eindelijk toe brengen weder verder te gaan. Wat 't ook mag zijn. dat is niet de plaats om een man te doen ver- bleeketn. riep ik, ei, ei, Peter Bligh, je bent groot genoeg om ze alle in je zak te stoppen. Denk je mij te kunnen wijs maken, zei' ik, dat vier gezonde en sterke mannen waarlijk bang zijn voor drie aardige meisjes? en jij. die nog al zoo'n godsdienstig man bent, Peter! Ik schaam me,voor je. ja. jongens, werkelijk schaam ik me voor 'jelui! Hierna schepten zij weder moed en Peter haastte zich een verontschuldi ging te stamelen. Als het mannen waren met mes sen in hun hand', zei hij, zou ik ze desnoods gedood hebben; maar wat voor reden hebben di'e drie daar, op dezen tijdi bü nacht, op zoom eenza me plaats te komen. Ga verdér. Peter, stemde George Venn toe, drie lieve jonge meisjes, ik wildé, dat zij mij op de thee hadden gevraagd! Klik, nu zijn zij daar be neden bij het huis met nog iemand, maar of 't een man of een vrouw is, dat zou, ik werkelijk niet kunnen zeg gen. Ik geloof zoowaar dat 't een leeuw is, zei Seth Barker, waarna hij mij pardon vroeg voor zijn vrijheid. Hierop stonden wij allen stil. want wij waren nu aan den heuvelrand, jui'st boven het huis, en onder ons op 't mooie grasveld bespiedidein wij de drie meisjes met haar nog brandende toortsen, en zoo druk in gesprek met een vreemdeling als men met zijn eigen moeder zou zijn. In de geheele wereld had ik niet zoo'n opmerkelijk aardig meisje gezien als een van die drie. Man of leeuw de Hemel ver geef mie, ik wi'st niet hoe hem te nioe- mlan, had zoovéél krullend haar, d'at hem tot op de schouders hing. dat men er een veeren bed mee had kun nen vullen. Zijn kleeding was half van een man, half van eene vrouw. Hij had een gescheurde vrouwenroK om zij-n beenen, een zeemanskiel aan, en daarboven een damesshawl over zijn schouders, en de schoenen, die hij droeg hadlden wel naar een uitdtrager mogen gaan. Nog vreemder waren dé manieren van de meisjestegenover nem; zij vertroetelden en liefkoosden hem, en zetten een nagemaakte rozenkroon o-p zijn hoofd. Toen vertrokken zij, on der hun aardig liedje: ..Rosamunda munda munda" samen naar de noordkust, en lieten ons in de duister nis, zóó verwonderd als men zelden geweest kan zijn. Wel, zei Peter Bligh, die de eer ste van ons was die sprak, dat is me een aardige scheepskameraad om eens te onmoeten. Och kom, ik zal voor hem niet langer in een kringetje loo- pen. Zag u zün haar, kapitein, zag u dat? En de meisjes die hem kusten, alsof hij Apollo was, riep George Venn, en ik twijfel niet, of hij had zelf ook eens graag gekust. Maar ik bracht hen tot zwijgen, en zonder m,eer ging ik recht naar beneden op Ruth Bellen, den's huis af. Door al de vreemde dingen, die wij gezien en gehoord had den, de onbekende gezichten, de vurem of de klippen, dé wilde man aan land. en de meisjes op de heuvels, begreep ik dé geschiedenis mijner meesieres no' duidelijker, dan dat ik 't georukt voor mij had) gezien. Zij heeft mijn steun zeer noodig, zei1 ik, en met Gods hulp zal ik haar voor morgen buiten deze plaats brengen. Want hoe zou ik toen geweten heb ben hoeveel dagen er verliepen voor ik Ken's Eiland weer verliet? HOOFDSTUK VI Ik was besloten ieder goede voor zorg te nemen, voordat ik 't naai* huis ging, waar mijn meesteres woonde, en met opzet liet ik Seth Barker, dén tim merman, een eindje op den heuvel, terwijl ik Peter Bligh aan de tuin poort plaatste en George Venn aan de Noordzijde post liet vatten waar de menschen die de Santa Cruz beschoten hadden, misschien hadden uitgeke ken, hoewel ik 't niet wist. Nadat zij begrepen hadden, dat zij alleen moes ten vuren, wanneer 't hoog noodig was, opende ik het tuinpoortje en kroop over 't graspad, als een boos- doeneer,die een du ister zaakje heeft op te knappen. Geen geluid hoorde ik in den omtrek; geen hond blafte; geen ■mensch sprak, alleen gierde die wind bij vlagen stormachtig om 't beschutte huis; en het was zoo stil tusschen de rukwinden in dat mijn eigen voetstap pen mij bijna deden opschrikken. Ge ziet dus, dat één fluisterend' woord op een slecht gekozen oogenblik alles zou bederven een zware stap zou ons meer kosten dén men zou durven den ken. Wij waren maar met ons vie ren, en zoover ik wist zouden er wel vierhonderd op Ken's Eiland kunnen zijn. Het zal u dus niet verwonderen, dat ik mijzelf somwijlen afvroeg, of de morgenzon ons nog levend zou vinden of wat ons ongeluk zou zijn bij onze poging om Ruth Bellenden te helpen. Zooals ik zeide, was het zeer don ker in dén tuin, maar twee vensters van het huis waren verlicht, en twee gouden kringen schenen op het zachte gras af, waarop ik liep. Ik stond lang te overleggen aan welk venster te kloppen, want het was een gevaarlijk spelletje, en nadat ik het weer telkens had (bedacht, 't nu eens aan dit raam wilde doen en dan weer naar 't andere liep, nam ik ten laatste een steentje, en wierp het tegen het raam aat 't dichtst bij de deur was, want dét scheen mij de mooiste kamer, en naar mijn beste weten moest ik er maar op afgaan. Gij kunt u mijn schrik be grijpen, toen ik niets anders hoorde dan een hond. die zóó begon te keffen, en zoo'n geweld maakte, dat ik niet anders, d'acht of ieder raam en iedere deur zou oogenblikkelijk geopend wor den, en er mannen op mij zouden af komen. Ik dacht al dat Jasper Begg voor de haaien zou zijn, maar geluk kig hield dé hond eindelijk op, en niemand vertoonde zich. noen hoorde ik een. fluitje van mijn makker, en ik maakte mij juist gereed nog een steentje te gooien toen het tweede Licht plotseling uitging, het hooge venster geopend werd, en Ruth Bel lenden, of om beter te zeggen, me vrouw Czerny zelf naar buiten trad in den tuin. en rondkeek, alsof zij wi'st dat ik er was, en zij op mij ge wacht had. Toen zij mij ten laatste zag. zeide zU niets or maakte eerng teeken, maar naar huis teruggaand, hield zij het raam voor mij open, en ik trad met haar in de donkere ka-

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1