Amsterdamsriie Beurs ;iiig van eeu extract uit de registers van burgerlijken stand, waaruit blijkt dat zij leeftijd van achttien Jaar hebben be- W etenschap. De wetenschappelijke expeditie, die in dit jaar aen deel van het onbekende binnenland van Suriname heeft te verkennen en wier vertrek, op 1 Juli bepaald, moest worden uit gesteld ten gevolge van het zich nog voor doen van gele koorts te Paramaribo, zal 1 October a s. per stoomschip Prins Willem IV van den Kon. West-Indischen Maildienst uit Amsterdam naar Suriuame vertrekken, om van het seizoen November-Maart gebruik te kunnen maken ter vervulling van de haar verstrekte opdracht. Zooals bekend is, heeft deze expeditie ten doel om, ln aansluiting aau de iu het vorige Jaar plaats gehad hebbende verkenning van bet stroomgebied der Coppename-rivler, ken nis te verkrijgen van het bovenstroomgebied van de Saramacca en opneming van het ge bergte daaromheen en daarbinnen: verder een botanisch onderzoek gedurende den tocht en het bijeenbrengen van verzamelingen op geognostlsch en zoölogisch gebied. De leiding dezer expeditie is opgedragen aan den luitenant ter zee iste klasse A. ,T. van Stockum. aan wien het geographisch onderzoek is toevertrouwd en tevens het ter loops verzamelen van gesteenten. Om hem behulpzaam te zijn bij zijn waarnemingen en berekeningen is hem de gewezen stuur man bij do marine, van Gelder, toegevoegd. De heer P. J de Koek, oud-officier van ge zondheid bij de marine, zal als geneesheer aan den tocht deelnemen en zich 'tevens be lasten met het bijeenbrengen der zoölogische verzameling, terwijl de heer A. Pulle als bo tanicus de expeditie vergezelt. Serum tfgen Roodvonk. Op het te Karlsbad gehouden Natuur- Geneeskundig Congres had dr. Moser ln de sectie voor pediatire een mededeeling gedaan over een serum tegen roodvonk, in het sero- therapeutisclie instituut te Weenen bereid, en waarmede gunstig afgeloopen proeven zijn genomen op een tachtigtal kinderen. Minister-president v Koerber heeft naar uit Weenen aan de ..Magdeburgische Zeitung" gemeld wodrt, voor bet genoemde instituut een crediet van 10,000 kronen geopend, tot het bereiden van een genoeg zame hoeveelheid vau dat serum aan hinnen- en buitenlandsche klinieken voor kinderziek ten, om het aldus mogelijk te maken dat de werking van het, serum op zeer groote schaal wordt onderzocht. Leger en Vloot. Door den Minister van Oorlog is aan Tweede Kamer ingezonden het algemeen ver slag, bedoeld bij art. 6 der wet van 18 April 1874. nopens de werken welke voor de vol tooiing van het vestingstelsel tot stand geko men of in uitvoering zijn. Evenals in het voorgaande jaar, zijn in een bij het verslag gevoegd overzicht alleen voor de Stelling van Amsterdam vermeld al de werken, welke sedert het tot stand komen van de wet ter inrichting van die stelling uitgevoerd of nog in uitvoering zijn, met uitzondering echter van 't fort bij IJmuiden Ten aanzien van de overige Liniën en Stel lingen omvat dit overzicht alleen opgaven se dert 1887 en over 1886 slechts voor zoover de gedeelte van aan hun vaste klanten ver- koopen. De prijs van anthraeiet is bereids ge- tegen tot ruim 30 gulden per ton en ook de prijzen van zachte kolen gaan ©merkelijk omhoog. Het heet, dat hij- na al het voorradige anthraeiet is opge kocht door speculanten, die het vasthou den, tot de prijzen nog hooger zijn. Jfschoon het gebruik van zachte ko len om den rook te New-York verboden hij verordening, hebben vele fabri kanten besloten, ze toch te stoken en het gevaar te loopnn van een vervolging liever dan hun zaken stop te zetten. Is de staking voor het intreden van de koude niet geëindigd is, zal de ellen de onder de behoeftigen. dezen winter geweldig worden. En tot dusver zijn er nog geen teekenen, die op ee.n beëindi ging der staking wijzen: beide partijen willen van geen toegeven weten. De meeste groote mijnen in Pennsylvanië worden door troepen bewaakt en bot singen tusschen stakers en soldaten zijn aan de orde van den dag. Een staker, die dezer dagen aan het werk wilde gaan, is door zijn makkers doodgesla gen. De houding der stakers wordt voortdurend dreigender. Per ballon over de Alpen. De Italiaan Speiterini heeft Dinsdag morgen van Genèye uit een poging ge daan, om de Alpen in een luchtballon over te steken. Hij had geen succes. De ballon bereikte een hoogte van 5000 me ter, doch werd door tegenwind terug gedreven. Schadelijke jacht. Bij een hertenjacht in Cockeroombe (Engeland) werd dezer dagen een hert opgejaagd door 12 prachtige jachthon. den. Het achtervolgde dier vluchtte in de richting van den zeeoever en trachtte, toen het dien bereikt had, over te springen op een klip. De af stand was echter to groot en net hert stortte in een diepte van 50 meter op de rotsen te pletter. De honcien deden het alle den sprong na en werden eveneens gedood op een na. die op het lichaam van het hert terechtkwam. Storm. Katholiekendag kunnen vóór 1 Oclo-i toekomst een weerbaar volk worden, dat her nog aanvragen om plaatskaarten weet te strijden voor Koningin en va- gedaan worden, aan een der leden van j d'erland, aid us eindigde spreker het algemeen cumitó. Voor Haarlem Een daverend applaus klonk na deze zijn het de heeren C. J. Gonnet, J. A de Lobe!, J. A. Laurey, Th. van dei- Linden en de hoogeerw. heer Th. J. d. Bosinau, plebaan der kathedrale kerk. Mochten er mee? aanvragen inko men, dan er plaatsen beschikbaar zijn dan zal het uitvoerend comité de plaat- ri zoo billijk mogelijk verdeelen. Scliietbaauwedstrydeii. Op de schietbanen te O verveen wer- woorden, waarna de uitreiking der prij zen met een toepasselijk woord aan ieder der prijswinners plaats vond. Na de prijsuitreiking sprak de heer Zeewoldt een woord van dank aan allen die tot het welslagen van de wedstrijden hadden medegewerkt, in 't bijzonder aan den heer Swartz en aan den ijveri- gen secretaris der regelings-commissie, den heer J. W. Jenny Weijerman, die tijd noch moeite gespaard had om het den Zondag 21 en 2b September schiet-! geheel goed te doen slagen. Voorts wedstrijden gehouden, georganiseerd door de verschillende schietvereemgin "j s vau aan gen te Haarlem en door Bloemendaal de regelingscommissie en aan de schen- Conumando te Bloemendaal. De wed- 'cers der haaae prijzen, strijden werden beide dagen doorj N& afloop hiervan bleven nog velen prachtig weder begunstigd en waren eenige uurtjes gezellig bijeen, en werd zeer geanimeerd. Tal van fraaie prij- ook nog menig dansje gemaakt, zen waren uitgeloofd o. a. uoor Mevrouw wed' Mr. D. Visser van Hazerwoudevan Merlen; Luïtt. ko lonel Swartze; de heeren J. Krol Kzn. Naar wij vernemen is er nog „v, - geen predikant voor de WaaLsche kerk Jhr. van Merlen; Baron van Lijnden;benoemd, daar nog geen stemming heeft Mr. A. A. van der Mersch; Mr. W. J a- Pi&ats kunnen hebben wegens de gerin ger Gerlings; le. Luit. van Haeften;ge opkomst der leden. Hoogstwaarschijn lijk zal de benoeming nu deze week plaats hebben. R.-K. Volksbond. De eerstvolgende Ed. de Lano-Jac. Lamp en E. A. Liera. Medailles waren uitgeloofd door d'e heeren: Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden: Heereen Offi'ciren van de,TT Infanterie; door de heeren G- L Me-I ™rgadenng der afd- Haarlem van den rens; A. Koolhoven en J. J. Zeewoldt Ned- R-K- Volksbond op 6 October zal alsmede door de Nederlandsche Weer-j plaats hebben in het -gebouw op de Ged. baarheid vereeniging. Oudegracht. Spreker is de heer G. J. van Draag medailles werden uitgereikt; Gasteren. door de heeren Mr. F. A. Bijvoet enj A. C. de Koek. n I het gehouden examen De uitslag van den wedstrijd is aJs(V00r ^serve-sergeant slaagden de reser- VOg' A. Korpswedstrijd. ve-kopporaals Jh, v. Paphuljs, v. OoIIen le Prijs verg. zilv. Med Claudius Cï- en Vorstman, van het bataljon infanterie, vilis met 25 Tr. 240 punten; 2e. Prijs i alhier in garnizoen. verg. zilv. med. Gen. v. Merlen met 25 Tr. 232 punten; 3e1. zilv. med. Bloem' De milicien v. d. Klashorst, Commando met 25 Tr. 230 punten; 4e van het bataljon infanterie alhier in Prijs zilv. Ond. Off. Infanterie met garnizoen ,die zich heeft schuldig ge- van Tuijll van Secrooskerken, van „Vel- serbeek''. met des avonds vuurwerk eri bal na, ter gelegenheid van ere a trouwpartij van zijnen zoon. Markt nieuws. Haarlem, 29 Sept. 1902. Op de heden gehouden graan- en zaad- markt, waren aangevoerd: 42 HL. witte tarwe, t 7.50; 45 HL. Rog- 2, 5.35; 610 HL. haver,, f 3.55—3.37; 80 HL. garst (chev.), 5.—; 200 HL. Duiven- boonen, 7.50; 65 HL paard/enboonen, f 6.85—0.70. Telegrammen. DE KNEUZING VAN PRESIDENT ROOSEVELT. WASHINGTON. 29 Sept. (R.O.) De geneesheeren verklaren, dat de op pervlakte van het heen die aangetast is zeer gering is, en dat het been er geen blijvend; nadeel van zal hebben; er is ook niet het minste bewijs dat er bloedvergiftiging zal ontstaan. Het is thans nog slechts noodig dat de wond geneest. De geneesheeren die de ope ratie te Indiianapolis uitvoerde, ver klaren dat de tweede opeartle niets anders is dan zij verwachtten, en dat er geen gevaar is. Burgerlijke Stand. Bevallen: 28 Sept. M. Dorf— Meijer, z 26. A. Forrer—den Ootter, z.; 2S. M. J. F HesselinkJacobs, d.; J. A. Bappange Bouman, z.; 27. J. Windt—van de Geijn, R. Swart—Delmonfe, d. en z., L. Kamphuis—van Schagen, d.; E. Jon-; man—Paap, z.: 29. M. Kolk—Biere, d. Overleden: 27 Sept. J, H. Bijster, 39 Heerenvest. SloomvaartUericfiten. Het stoomschip Rhipeus, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 26 Sept. Prawlepoint. Het stoomschip Madura, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 27 Sept. Point de Galle. Het stoomschip Soestdijk, vau de Holland— Amerika-Lijn, vertrok 27 Sept. van Rotter dam naar Newport News. üemengu Nieuws. Overstroomiiig. Tal van plaatsen in heft zuidoosten van Sicilië schijnen zwaar geteisterd te zijn door overstroommgen, een ge volg van hevige stormen en regens die de bergstroomen plotseling hevig deden aanzwellen. Onder de telegram men heeft men reeds het voornaamste erover gelezen. Er loopen natuurlijk allerlei geruchten ov.er het aantal slachtoffers, maar daar zal wel veel overdrijving bij zijn. Zoo zegt de Fra- cassa dat te Modica alleen hot aantal dooden op 400 geschat wordt Te Scieli zouden twaalf menschen omge komen zijn. Andere berichten spreken van acht huizen te Modica die geneel ingestort zijn en van 80 slac'htotiers. Vermoedelijk zijn veel meer menschen omgekomen dan men nog wieet, want de middelen van gemeenschap zijn grootendeels afgebroken, bruggen zijn weggespoeld, wegen onbruikbaar ge maakt. De schade moet millioenen lire bedragen. Men zwaait grooten lof toe aan de houding van de troepen die bij het reddingswerk hulp verleenen. Het Duitse he stoomschip Caprara is op de reede van Cantania veronge lukt. Rood door een splinter. Dezer dagen trapte een 49-jarig man te Islington op straat in een harden splinter, die door zijn laars drong en zijn voet kwetste. Het geh-eele been zwol op en moest ten slotte geampu teerd' worden. Een paar dagen daarna stierf de man. Een onweersstorai, die Dinsdag avond over Madrid heeft gewoed, heeft groote schade aangericht. De bliksem is te Madrid op verscheidene plaatsen ingeslagen, o. a. in de perrons van he« No orf der station zonder echter iemand te treffen. Een electrische tram. werd door den bliksem getroffen en oe Be stuurder ernstig gewond. Dei Manza- nares is onrustbarend aan het wassen. Ontploft. Zondag kwam te Reichenberg in Bo- hemen een luchtballon uit Weenen neer en ontplofte, toen hij op den grond kwam.Er zijn dertig personen gewond, waarvan sommigen ernstig. Allemaal de lucht in. De Britsche minister van ouriog heeft eenigen tijd) geleden den inge nieur Barton belast met de samenstel ling van een bestuurbaren luchtballon. Barton hoopt in Januari a.s. te Lon den proefnemingen met zijn ballon te doen. De ballon, die met gas gevuld wordt, is vrij klein, kan 5 personen bevatten, moet 48 uren in de lucht kunnen blijven en bij gunstigen wind een snelheid van 120 K.M. per uur kunne bereiken. De Noordpoolexpeditie-Sverlirup Het heet, dat Sir Clemens Mark ham. voorzitter van het Britsche Aard rijkskundig Genootschap, heeft ver klaard dat hij de in de vorige week teruggekeerde noordpool-exepeditie on der Sverdrup voor de best geslaagde en gelukkigste poolexpeditie, wat het onderzoeken van land betreft, houdt. De onderzoekingstochten omvatten bij elkaar 372 dagen, waarin 3000 Engel- sciie mijlen werden afgelegd en 1500 mijlen onbekend land werden door kruist. Weer een l De berg Chullapata, in Peru, werpt sedert twee weken rook en ascn uit. Op 50 KM. afstand' wordt onderaardsch rommel waargenomen. Tot dusver wist men niet, dat deze berg een vul kaan is. Een vreeselijk ongeluk. is gebeurd bij gelegenheid) van een rij. wielcarnaval te Shrewsbury, ïn Enge land. Zes heeren, als sneeuwmannen verkleed in papieren kleederen, ge bruikten iets in een restaurant, toen één hunner een lucifer aanstreeek om een cigarette aan te steken. Daarbij vloog zijn costuum in brand. Zijn ge zellen clie hem wilde helpen, vlogen ook in brand en allen bekwamen zulke ernstige brandwonden, dat zij in een ziekenhuis moesten worden opgeno men. Nog meer trust. De New-Yorksche bladen berichten, dat de reusachtige vleeschtrust thans tot stand gekomen is met een kapitaal van 500 mülioen dollars. Men rekent op een omzet van. een milliard dollars per j'aar. Nu is een gutta-percha-trust in de Ver- eenigde Staten in wording, waarin ko ning Leopold van België financieel ge ïnteresseerd heet te zijn. Deze trust schat zijn jaarlijkschen omzet op 12 mil- lioen, pond gutta-percha. Kolennood. Het onmiddellijk gevolg van de werk staking in de anthracietdistricten tn den Amerikaanschen staat Pennsylvanië is, dat te New-York kolennood dreigt. De voornaamste kolenmaatschappijen be schikken over slechts geringe voorraden anthraeiet en willen er slechts een klein Een dure wel. Sedlert 1866 is men met tusschen- poozen in de Parijsche Gobelinswijk bezig met het graven van een Aiiesi- schen put, die drinkwater zou moeten leveren. De put is nu reeds 587 meter diep en nog altijd is geen drinkbaar water gevonden. Het tot dusver vonden water heeft een temperatuur van 75 graden Fahrenheit en bevat veel te veel ijzer. Men gebruikt het nu als waschwater. In het geheel is tot nos- toe voor diezen put een bedrag van 700,000 francs uitgegeven en, daar inmi ddels de wij li uit andere putten ruimschoots van drinkwater voorzien is stelt men voor den duren put voor een zwembassin te gebruiken Een onaangename ontdekking. Bij een botsing tusschen Turksche troe pen en een Bulgaarsche vrijbuitersben de in de bergen bij SaJoniki zijn schrift uren gevonden, waaruit heet te blijken, dat van de zijde der Bulgaren plannen bestaan om verschillende spoorlijnen op te breken en bruggen te doen springen. Men vermoedt dat men door dergelijke middelen de Bulgaarsche nationale Schephafeesten wil laten mislukken. In verschillende dorpen zijn buitenge wone politiemaatregelen voor de veilig heid te nemen en het Bulgaarsche per soneel te verwijderen. Amerikaansche dierenbescherming Een 19-jarige jongeling, die ge tracht had een paard te vergiftigen, is te New-York veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Vervolg Stadsnieuws. Katholiekendag teAlkraaar. Voor den op 16 Oct. a.s. te houden 25 Tr. 229 punten; 5e Prijs zilv. inedi Nee.rl. Weerbaarheid 25 Tr. 204 punten en 6e Prijs zilv. Gen. Joubert met 25 Tr. 192 punten. Hoogst© Korpsschutters. le J. T Borghouts van Cl. Civilis zilv. med. met 58 punten: 2. W. Thel- sing van BI. Commando zilv. med. met 55 punten; 3e. II. Th. Kerstel van Gen. v. Merlen zilv. med. met 55 pun ten. 12 fver.eenigingen namen hieraan deel B. Personeele Baan. le prijs v. Baaien lidi van Vad. en Kon. met 57 punten; 2e prijs L. de Raad lid1 vain Inf. en Gen. v. Merlen 57 p.; 3e prij'A. .1, E. Paulen van de dienstdoende Schutt. 57 punten: (waarbij 7 punten toeslag); 4e prijs P. A. Alleman lid van Gen v. Merlen 55 punten; 5e prijs A. v. d. Flier lid. van Bloem. Comm. 54 punten; Ce prijs Groet lid van Vadl en Kon. 53 punten; .'e. prijs C. F, Arnold lid van Vet-, en Kon. 53 punten; 8e prijs J. C. Lucas lidi van Gen. v Merlen 52 puntn; 9e L Viets lid van Vad'. en Kon. 51 pun ten- 10e prijs E. B. Moolenaars lid van Cl. Civilis 51 punten; 11e prijs Itjes- hout van die Infanterie 51 punten: 12e prijs J- T. Borghouts lid van Cl. Civi lis 49 punten- 13e prijs H. Th. Ker stel lid' van Gen. v. Merlen 49 punten; 14e prijs J Hekker. lid van BI. Comm en Gen. v.'Merlen 49 punten; 15e prijs P. Beirseé lid van BI. Comm. 49 p. 16e prijs P. Smit lid van Cl. Civilis 49 punten; 17e prijs M. A. Paap lid ean de Inf. en Gen. v. Merlen 48 pun ten- 18e prijs v. Bruggenum 48 punten; 19e'prijs A.' van der Burg lid van Gen van Merlen 48 punten; 2Ue prijs P. Myksenaar lidi van Inf. en Gen. v. Merlen 48 punten; 21e prijs D. Teekens lidi van Vad. en Kon. 48 punten; 2^e prijs Arbon van de Cavalerie^ 47 pun ten- 23e prijs VerséLewel de Witt Ha mer lid van'Gen. v. Merlen 47 punten; 24e prijs Wittop Koning lid van Jong NI;."rod' 47 punten; 25e prijs E. \Y. Goedhart lid van Gen. v. Merlen 47 punten; 26e prijs van Dole van de Ca valerie 47 punten; 27© prijs P. W. Piee nen lid van BI. Comm. met 4/ punten; 28e prijs Munninks de Jong lid van Jong Nimrod 47 punten; 29e prijs A. Wijkhuizen lid van Vadl en Kon. 4b punten; 39e prijs H v. d. Burg. lid van Kon. Bond O. O. 46 punten; 31e prijs W J de Pot de Vin lidi van Inf. en Gen. v. Merlen 46 punten; 32 prijs A. H J Sausenthaler lid' van Gen. v. Merlen 46 punten; 33e prijs L. J. Li ei- lot lid van Gen. V. Cl Aanmoedigingsprijs Bots Ha van la. Civilis 20 punten. C. Vrije Baan. le prijs H Th. Kerstel van Gen. v. Merlen met 57 punten; 2e prijs L; H. Koolhoven van Bloem. Comm. met 56 punten; 3e prijs J. Viets van Volks weerbaarheid met 56 punten: 4e prijs P. Bersée van Bloem. Comm. met 56 punten; 5e prijs Smïnk van Vad,. en Kon. met 55 punten: 6e prijs A. van der Burg van Gen. v. Merlen met 55 punten; 7e pr'is J. Hekker van Bloem. Comnn. 55 punten: 8e prijs D. Teekens van Vad en Koning met 54 punten; 9e prijs L. de Raad van Ond. Off. In fanterie 54 punten: 10e prijs W. J. Pot de Vin Ond. Off. Inf. 54 punten: lie prijs P. Smit. van Cl. Civilis met 54 punten; 12e prijs C. J. Meijer van Volksweerbaarheid met 53 punten; 13e prijs P. de Lugt van Gen. v. Merlen met 53 punten; 14e prijs Arbon Ond., Off. Cavalerie met 52 punten; 15e prijs A. A. N. Poelsma van Ond. Off. Inf. met 52 punten. De prijsuitreiking geschiedde in een feestelijke bijeenkomst in het Bronge bouw op Zondagavond. Het feest werd door den heer J. J. Zeewoldt ite 8 uur geopend, die alle aanwezigen een harte lijk welkom toeriep, waarna spr. het woord gaf aan den eere-voorzitter, den hieea- Swartz. Deze zeide dat het hem ee nhoogst aangename taak was aan de kranige schutters, die allen medewerken aan de verhooging van 's lands weer baarheid, de prijzen uit te reiken. Hij (roemde hun scherp oog en vaste hand en sprak den wensch uit dat de schut ters op den ingeslagen weg zouden voortgaan, want dan zal Nederland mocht het eenmaal in gevaar komen kunnen worden verdedigd door flinke geoefende schutters, die als één man zouden pal staan en den vijand toonen, dat zij hun vaderland weten te verdedi gen. Uw goed voorbeeld zal voorzeker navolging vinden en ons volk zal in den maakt aan desertie, zal voor den krijgs raad terecht staan en is, in verband daarmede, naar het huis van bewaring overgebracht. Aan den heer S. Gras, alhier, is het diploma van den Alg. Ned. Politie bond uitgereikt. E n f i 1 i a a 1. De enorme uitbrei ding der stad, ook aan de Zuidzijde, heeft de firma N. van Breemen en C. doen besluiten een filiaal van hare bekende zaak van turf steenkolen en Anthraeiet op te richten en wel aan de Schouwtjeslaan bij den Wagenweg. Dit filiaal is een groote geriefelijk heid voor de bewoners van de omlig gende parken en straten, omdat zij thans in de gelegenheid zijn, daar hun bestellingen te doen. die alsdan onmid dellijk worden ten uitvoer gebracht. Door de tegenwoordigheid van geest van den seinhuiswachter aan het Kenaupark is hedenmiddag ee' groot ongeluk voorkomen. Nadat de tein uit, den Helder gepasseerd was, werden de afsluitboomen even ge opend vóórdat een trein naar den Hel der, die op het station op 't punt stond te vertrekken, aan den overweg kwam. Van dit oog en blik werd gebruik ge maakt om met een fonragewagen der cavalerie de rails over te steken, doch halverwege schrokken de paarden, be gonnen te steigeren en liepen de spoorbaan op, juist toen de trein in aantocht was. De seinwachter, dï- het gevaar zag, holde aanstonds met de roode vlag de trein tegemoet waar door deze stopte en een groot onheil werd voorkomen. F. e n inbraak j e. Men deelt ons mdee, dat Zaterdagochtend tusschen 4 en 5 uur een inbraak heeft plaats gehad bij den beer P. de Jong te Scho ten. Door openschuivflng van een raam moeten de inbrekers zich toegang tot. den winkel verschaft hebben. Oni- vreemd werd een kaasje. Door hef afstrijken van lucifers werden de be woners wakker, waarna de inbrekers op de vlucht gingen. Laatste Berichten. Heden stond voor de rechtbank 's Gravenhag eterecht M. Bootsma, een goede bekende der justitie, en een va rensgezel A. Otman, als mede-beschul digde, voor het feit. dat zij t,e 's Graven- hage een belangrijke som gelds van P. v. d. P. hier ter stede hadden afhandig gemaakt, afkomstig van een prijs, die hij had gewonnen op een lot in de staatsloterij. Tegen Bootsma werd 9 jaar geëischt en tegen Otman 4 jaar. M o o i e g i f t. Zondagmorgen werd tijdens de godsdienstoefeningen in de Nieuwe kerk, waarbij als voorganger optrad Ds. Barbas, een extra gift van f 100 gecollecteerd voor de armen, waarvoor de leeraar bij het eind der godsdienstoefening hartelijk dank zei. Ontslag genomen. De heer J. de Jong, heeft wegens drukken werk kring en verschil omtrent den loop van "zaken in den boezem der kiesver- eeniging ontslag genomen als bestuurs lid van Nederland en Oranje Gevonden, voorwerpen; Een zilveren armband, 3 g. bedel- stukjes, een wit koralen rozenkrans; e^(u bloedkoralen, halekettinkje. m|et gouden slotje. Bekeurd. Een bierhuishouder is bekeurd wegens het verkoopen van sterken drank in het klein zonder de vereischte vergunning. Een tapper is bekeurd, omdat hij zijn tapperij des ochtens vóór 7 uur voor het publiek geopend1 had; mede zijn bekeurd twee zich aldaar bevindende personen. Laf. Eenige dagen geleden is een jongmensch op de Gasthuisvest aan gevallen door een troepje jongens van omstreeks 17 jaar, die zijn wandel stok, waaraan een zilveren knop, d'oor midden gebroken en weggewor pen. Het is der politie gelukt de da ders ders op te sporen. Veiling in het Verkoopt. „De Gouden Leeuw op Zaterdag '2? September. Een stuk hooi- en teelland, aan den bpaamdammerdij k in den Spiering- bomer Buitenpolder, onder de gemeen te Sloten. Een stuk wei- of hooiland, naast 't voorgaande perceel. Eeu stuk wei- of hooiland naast het voorgaande perceel. Een boerenwoning en erve met tuin. henevens een stuk wei- of hooiland, aan den Zornervaart in den Romolen- polder onder dé gemeente Haarlem nierbede en Spaamwoude. Een stuk wei- of hooiland, naast het voorgaande perceel, f6625. M. Eb bing. Êen stuk wei- en hooiland, aan den Zomerweg in den Vereenigden Groo ten en kleinen polder onder Zuid- Schalkwijk, gemeente Haarlemmerlie- de en Spaamwoude. Een huis met afzonderlijk opgaan de bovenwoning en erve niet tuin, aan de noordzijde van de Brouwersstraat. Een huis met afzonderlijk opgaande bovenwoning en erve met Tuin, naast het voornoemde perceel. Twee huizen met erven, naast elk ander in de Brouwerstraat, achter de voorgaande perceelen. f7990. A. W. Maas. Een huis en erve, in de Gravinne st eeg. f 405. Mej. de Wed. D. Romeijn. Een arbeiderswoning met schuur en erve, aan de oostzijde van den straat weg. tegenover de R. K. kerk onder de gemeente Schoten. Een arbeiderswoning met schuur en erve, nevens net voorgaande perceel. f1680. F. W. L. van Tijsma. Een huis 'en erve met luintje, aan de zuidzijde van de Magdalenastra. f 2005. A. J. H. Spolers. Een hcernhuis met erve met grooten tuin, aan de noordzijde van de Zijl straat. f 155525. P. Hoogeveen. Een zeer net onderhouden huis en erve met tuin aan den Heerensingel. f2685. G. Wijkhuizen. Eon huis en erve, aan de zuidzijde van de Minnebroedersteeg. f575. J. J. Homan. Een huis en erve, aan de' westzijde van de Korte Lakenstraat. Drie huizen en erven, naast het voor gaande perceel. f2690. A. F. Captein. Uit de Omstreken. Velsen Hot roodvonk geval bij J. H. Bre- merkam aan den Rijkstraatweg te Sant poort is geweken. Gisteren is men met het ontsmetten van dien woning be gonnen. en. alle voorwerpen, mei den lijder in aanraking geweest, zijn ont eigend en verbrand. Op Dinsd'ag 7 Oct. a. s. zal alhier op de achterweg een ringrijderij wor den gehouden, gegeven door baron Gister. Heden Zil.27 Sepi, Md. 29 Sepi Sï/opOt. ^ed. Werk. 8cbal<i 4i/ü pCt. Portugal 4 pCt. Venezuela Cert. Nederl. Handel Maatij... Aand Koninkl. Petroleum.... 462 Aand. Moeara Enira Aand. Perlak Petroleum Aand. Sehibaieff Aand. Soemalala Aand. Am. Car <fc Foundry Cy.. Aand. United Steel Comp.T... 4i 18/ie437/lc Aand. Atchison Topeka9111/ifl90,/i Aand. Union Pacific10S"/g 10""/16 4 pCt.. Conv. Union Pacific bds lOS'/t, 107'/.i Aand. Missouri Kansas Texas 32 305/s Aand. New-York Ontario34% 33% Gew. aand. Kansas City South. 361 /4 35'/w Pref. aand. id. id57% 56% Gew. aand. Southern Railway. 38n/,6 3?7/w Aand. Wasbash35 34 Aand. Denver Rio Grande... 46% 45% Gew. aand. Erie31% 38% 370e Staatsloterij. Trekking van 29 Sept. Se Klasse 9e Lijst. No. 20909 f 100000. No. 199421500. Nos. 4547, 9208, 9660, 16264 f 1000. Nos. 10369, 15226, 20766 f 400. Nos. 1270, 670S, 17226, 17612, 2041S, 200. Nos. 1.198, 1454, 2043,2180,4351,4446, 13168, 13660, 14035, 1433=, 14580, 18534, 19717, 20877 f lo°. Prijzen vaa 70.—. 66 2556 5422 8801 11069 13967 17949 125 28425432 8873 11684 1415118119 136 2978 5557 9040 11696 14326 18226 222 3080 5592 9073 11701 14425 18438 247 3088 5733 9079 11762 14447 18506 285 3128 5816 9166 118201459418585 440 3162 0013 9276 11833 14607 18513 483 3372 6072 9307 12045 14783 18572 632 3454 6156 931312085 1483218593 695 3749 6369 9359121341485218601 819 3855 6393 9480 12317 15013 18662 896 39516693 948212426 1516018693 943 4048 6752 9674 12473 15458 13822 998 4050 6869 971512580 1549018879 1203 4053 6897 98121271315554 19244 13514082 6919 9945 12717 1577219442 1356 4296 7120 102351282415855 19458 1414 4313 7195 10270 1285816051196l2 1564 4363 72091037312913 16060 19625 1S62 4548 7359 10564 13024 16140 19754 1967 4555 7575 107541303216270 19995 2004 4724 7605 1085813093 16828 20207 2063 4809 772911072 13114 16853 20296 21344934 7997 1118313125 16913 20513 2187 5047 803611241132301709120590 2189 5106 8099 11252 13301 17114 20604 22015026 8134 11297 13356 17256 20634 2400 52018166 113141346817346 20664 2482 2520 8*225 113931363817419 206?1 2509 5342 8301 11403 13707 17623 20534 2513 5357 8304 11424 1380017688 208G0 2514 5363 8342 11464 13849 17694 20868 2682 5364 S419 114901385117704 20933 2715 5380 852411537 13908 1788 L *2750 5392 8742115961395717934 Op onderstaande nummers zijn geeu prijzen gevallen. 16 27135627 8169124111558218911 24 2716 6829 9191124501563118913 ül 2726 5913 9273124681664819004 58 27816( 116 92981247515663 H022 72 28336022 9312125031567419062 1382S607024 9329125151668119065 139 29016053 93801255315691 19121 140 2965 6060 9441125611669719143 17029796064 9471126801573019163 21729896075 9488127061673219183 221 4050 6133 'J520127' >31574619201 248 3103 6137 9561127181575519248 267 31146140 9677127401576619272 2743139 6224 9608127541577719306 29331586234 9676 127751586119318 354 3176 6265 96831280816916 19334 418 31986285 9706128891593219381 423 32066406 9731129121600119385 43832206419 9737 12927 1605419392 441 3282 6189 9743180451616419405 478 3306 6402 9785130561617419462 51933936507 9786130611617519467 546 3399 6536 9833130741618119625 56934136608 9871130831618519526 617 31396619 9885131181620919609 668 35466630 9934131171622119695 674 3667 6631 !0003131301629119715 686 3579 676210028131801634019738 6S7 3611 67691()I02 1320416397 19747 689 3626 6776 '0103132161643319759 730 3649 67821. 16 132101643719791 743 3657 679310207132621044119829 744 3772 67951022213269 1645019855 779 3819 6798 kl22913313165-i 19S61 783 3852 6813 10238133421652519986 796 38836819 '0239134-01653410071 807 389368 '9 10265134281655520072 8413897 6952'0280134301656120078 929 3934 6976 k)34S 134631663120087 966 3976 697910375 134951666020101 9714000 698710381 1:51116697 20186 995 40347037103S2135161663120248 1080 4097 7110 !039315545 16838 20303 11004116717910418 1356016860 20309 1105 41217186104:;5 13572 16857 20371 119041567200lu496136911686520386 1256 41707215105041372116950 20400 1266 41717231105491377916988 2(1415 1310 42117289 '0579137851703520431 137042297288 lu5881380617067 20433 1372 4255731110596138341711» 20483 13S4426173731061813847 17142 20486 1413 4285 7407 10625 1385817148 20496 1433 4316 7424luö43139321716020542 1336 4379 750610714 1398017178 20546 14374386 7555 407491401317.8820559 148844917597!0ÏS4140911719020620 1501 4496 7654 J08281410517209 1644 1538 4505 775510829 1411817 305 20663 1543 4526 7771 !08301412117320 20674 1 53 45317797 lu9621413117436 20724 1572 4535 7800l09»l 1-1142175202U743 1585 4542 7808 U0201420317537 21,755 169446067904(1024142211757170888 1613 4688 792611048142291759820840 1659 4689 79-211137 1426617666 208S6 (71147197993111511429817713 20938 178147448069(11601430017727 20940 1838 4756 8089111651431917784 20955 1844 4760 8110 ll 182 14374 1784U 20981 1858 4774815311230 1440017844 1899 4775 8195112601440517893 1945 4790 82361127S1443517905 1957 48348242112961444317940 19634841 8264113.141462117982 7968 4842 8267113291454717998 1985488083SL113421462318058 19894999138911361 1462718140 202049488392'13711467018166 2027 (9658395113911470918210 2059 4984 8411146614722182^7 2129 5035 8133115041494118242 214650428472115231478218245 2] 58 5072 849211648147S418263 2171508284931166114S161S312 2236 51298547llöSl14873 18352 2285 5175 8459116901490818353 2290 5180 8615116971499U18360 2340 5214 8616117031-504918365 '2363 5299 871-2117231505618109 '-'364 5146 8725118211512018414 2396 5885 8760 U8301513718459 2427 54138777 118941516118465 '2477 5448 885111944162091S690 2497 5511S88S 119901521118559 25015517 8909120331525218599 250466418924120891525418609 257756438930120921526018618 25885674S973121411529818624 264556989083 1-22191529918625 26515724 9087123331536118641 2663 -5770 91ÜS12329 1537018698 26ö857719146123491549018801 208 9579 916512374 1651418877

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3