NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. MoMllkl Iet Hé oiir de Zee Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 20e .Jaargang Woensdag 1 0:tober 1902. No. 5907 DLElfS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: Voor Haarlem per 3 maandenƒ1.20 Van 15 regels 50 Ota.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), i' de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 QyOiIReclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers0.02J£ Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Zuider JSuitenSpaarue No. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37J£ Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland; Compagnie Générale de Publicité Etrangère €f° L. DAUBE Co. JOHN F. JONE8Succ., Parijs 31W« Faubourg Monmuxrpre. Haarlem's Dagblad van 1 Oct. bevat o. a. Emile Zola f, De rechtszaak van de berooving in den Haag. Doodslag. De Gemeenteontvanger van Haar lem herinnert belanghebbenden, dat met 15 October a. s. de vijfde termijn vervalt van de Inkomstenbelasting 1902 en dat alzoo op dien datum de aanslag tot en met dienter mijn, geheel moet zijn aange zuiverd. 8 §Hij noodigt mitsdien belangheb benden uit om ter voorkoming van vervolgingskoslen tot betaling van het verschuldigde te zijnen kantore over te gaan. De Gemeente Ontvanger van Haarlem. VAN LENNEP. Buitenlandsch Nieuws Frankrijk. Tengevolge van een ongeluk is Emile Zola, teMedan, waar hij zijn villa had, overleden. Zola bezocht te Parijs het Lycée St. Louis en kwam1 toen in den boekhan del. Hij begon al spoedig in zijn vrijen tijd te schrijven, meest letterkundige en toon eel kritieken. Daarna volgden romans ails ,,Le voeu cl'une morte" en spoedig ook „Thérèse Raquin", die cu- rieuse, romantische, maartevens sterk realistische studie, later ook voor he. tooneel bewerkt. Niet lang daarna be gon hij de serie der Rougon-Macquarts en zelden is voor een zoo lange serie, waarvan de deelen natuurlijk niet in bijzonderheden konden vaststaan, doch die toch in hoofdlijnen als geheel in het hoofd des schrijvers aanwezig was het stoute plan gemaakt. Zola heeft de lezers dezer 20 deelen gevoerd in iedere laag der Maatschappij, bij elke.i stand, en hij de hoofdberoepen, en al tijd toonde hij, de werker, zijn stof ';e kennen en te beheer,schen. En steeds rijden die deelen zich aan bij de vori- gen, daarmee verbonden door een erfe lijkheidsband, die er was tusschen de persopen. De stamboom in het laatste deel,,Le docteur Pascal", was uit voeriger, telde meer personen, maar die achter een der eerste deelen ,,Une page d'amour was geheel erin begre pen. Vervolgens - worden nog vooral ge noemd ,,Les quatres évangilas". Behalve deze werken verschenen nog eenige deelen strijdschriften ,,Mes hai- nes", ,,Le roman expérimental' ,,Une campagne" enz. Bij elkaar vormt Zola's arbeid een reuzen-massa het werk van een man. wiens devies was nulla dies sine linea. Zola was getrouwd, doch zijn huwe liik was kinderloos. Mr. H. Louis Israels zegt van hem in het Handelsblad Er is iets blijvends in Zola, iets on- verwelkbaars, dat hem een plaats ver zekert onder de eersten van het Fran- sche volk, onder de besten van dei menschheid. Dat was zijn liefde voor arbeid, en zijn hooghouden der waai- heid. Emile Zola was een strijdbaar man. zijn wapen was de pen. Het gesproken woord was voor hem een min geschikt middel, en zelfs zijn daad moest, als hij in zijn volle kracht wilde wezen bestaan uit het schrijven van hetgeen hij dacht en voelde. Meestal heeft hij den vorm van een roman gekozen, om dat deze hem in den tegenwoordigen tijd de meest geschikte scheen. Ook voor liet tooneel heeft hij gewerkt, hij beeft critische artikelen geleverd en dagbladartikelen over meer algemeene onderworpen. Wat hij schreef en in welken vorm ook. steeds bleef zijn doel het verkondigen der waarheid, waai' hij d:ie meende te vinden. Wij kunnen daarover in meening met. hem verschil len, toch is niet te miskennen de zede lijke kracht, die uitging van den man, welke zonder schroom, zonder angst vallig rondzien naar lieerschende mo de, naar de inzichten der machthebbers liers noch naar de lievelingsdwalingen van het volk zijn waarheid openlijk beleed en met kracht uitte. Nielts werd door Zola meer gehaat dan onwaarheid, vooral wanneer de ze gewild was bij hen, die wel ver moedden, waar de waarheid gezocht moest worden, maar 'liever een an deven wieg gingen, minder steil voor hunne benepen longen, minder moei lijk voor hunne krachtelooze voeten. Over Zola in de Dreyfus-zaak zegt deze schrijver: Wat Zola in de Dreyfus-zaak ge haald heeft, was zijn zin voor waar heid. Hij zag dat het vonnis, over Dreyfus uitgesproken, verkregen was do or eene opeenstapeling van bedrog en leugens. Voor hern was Dreyfus niet zoozeer het slachtoffer eener on rechtvaardigheid, als wel het slacht offer van de leugen. Daartegen trad! hij op met al die kracht zijner strijd bare natuur, en ook met zijne gering schatting van de machlt der onwaar heid. Hij die nooit eene stelling had volgehouden, zoodra hij zag, dat zij onjuist was, met hoeveel hardnek kigheid hij haar ook had verdedigd, zoolang hij meende dat zij waarheid bevatte, hij heeft nimmer begrepen, dat zijne behoefte aan waarheid niet door anderen werd gedeeld, .en hij meende te kunnen volstaan met het onware te bewijzen om alle aanhan gers van die leugen in tegenstanders daarvan te veranderen. Duitschland. Men schrijft aan de N. R. C.t.: Zooals men weet-, verbiedt het Prui sische vereenigingsrecht de vrouwen deel te nemen aan politieke vereni gingen. Tot welke, hier te lande ge lukkig eenvoudig ondenkbare gevol gen dit verbod leidt, is dezer dagen te Keulen gebleken. De Verein für Soziale Reform hield daar hare jaar- jMjksche vergadering, n haa mej. Helene Simon verzocht voor die ver gadering een praeadvies te bewerken over d.e vermindering van den maxi mum geoorloofden werktijd! de-r vrou wen, en de verhooging van dien Schutzalter der jeugdige werklieden. Mej. Simon voldeed aan het verzoek, en haar prae-advies werd gedrukt. Doch bij het begin der vergadering moest de voorzitter mededeelen, dat de politie, op grond' van het vereeni gingsrecht, had verboden dat de schrijfster haar referaat zoude voor dragen, daar de vereeniging als een politieke werd beschouwd. De goede zijde van een dergelijk, inderdaad' onzinnig optreden is stellig dat het de onhoudbaarheid van de tegenwoordige verbodsbepaling nog eens recht duidelijk maakt, en in zooverre dus onwillekeurig bevordert het. streven van hen die reeds 'een wijzigingsontwerp hebben aanhan gig gemaakt, dat gesteund wordt door de afgevaardigden van verschil lende partijen. Naar wij in de National-Ztg. lezen, hebben een aantal groote handelsfir ma's in Noord- en West-Duitschla/nd aan de Nederlandsche Kamers van ■Koophandel die de opluchting van eert Duitsch-Nederlandsche post-unie voorstaan, een rondschrijven gericht, waarin haar wordt aanbevolen, voor al hare aandacht te schenken aan de regeling van het telefoon-verkeer tus schen Nederland en Duitschland. In Nederland is het tarief voor een ge sprek, zelfs op den koristen afstand van de grens, 2 mk. 50 pf., terwijl een in Duitschland gevoerd' gesprek maar 50 pfennige kost. Toen de fir ma's bij de Duitsche post haar beklag deden, kregen zij ten antwoord, dat van Duitschen kant de tarieven maar een derde of een vierde (van het ge wone tarief) bedroegen, terwijl Ne derland voor het verkeer niet Duitsch land het hoogste tarief toepaste. Daarom wenschen de opstellers van het rondschrijven dat men in de eer ste plaats moeite zal doen, dat de Ne derlandsche posterijen in dit opzicht het verkeer tusschen beide landen gemakkelijker maken. Portugal. In het koninklijk paleis <te Cintra waar het Portugeesche hof den zomer pleegt door te brengen, is in een der kamers een onbekenden man aange troffen, die, als vanzelf spreekt, ter stond in arrest is genomen. De poli tie bewaart het stilzwijgen over de zaak, maar er is toch uitgelekt, dat de aangehoudene een Fransehmanis, die, naar men verzekert, in verbin ding staat met de enkele anarchisten die Lissabon onder zijn inwoners telt Het geval heeft groote opschudding verwekt onder de talrijke bezoekers, die op het oogenblik in de Portugee sche zomier-residentie vertoeven. Tereenigde Staten Het is te vreezen, dat president Roo sevelt zich te weinig in acht heeft ge nomen, en dat zijne, voor een „rough rider" aanbevelenswaardige, maar in een staatshoofd geenszins te prijzen onverschilligheid voor zijn lichame lijk welzijn, hem een leelijke part zal spelen. Men zal zich herinneren, dat de president op een verkiezings- reis zijnde, den 3en dezer maand bij Pittsfield een ongeluk met zijn rij tuig had, dat hem bijna het leven kostte: een electrische tram wierp het rijtuig dat plotseling den weg wilde oversteken, omver, een detective werd gedood, d© koetsier zwaar ge wond, de President kwam er, dacht men, met een paar schrammen en builen af. Maar achteraf blijkt, dat de Presi dent ook een kneuzing aan 't scheen been had. bekomen, waarop hij wei nig of niet gelet scheen te hebben. In plaats van rust te houden is hij een nieuwe, natuurlijk zeer vermoeiende verkiezingsreis begonnen, totdat, nu enkele dagen geleden, de pijn aan zijn been zoo hevig werd, dat de heel kundigen dadelijk een operatie moes ten verrichten en de patiënt naar Washington wéjrd teruggezonden. Het absces, dat doorgestoken was, had overigens, naar het heette, niets te beduiden. Toch was er in een van dia laatste ber)ichte|n al een zweem van ongerustheid te bespeuren. En gisteren werd uit Washington het volgende bulletin geseind, door Cor- te\lyou, Roosevelt's particulieren se cretaris, uitgegeven: Dr. Shaffer, uit New-York, heeft met de doktoren, die den president behandelen, hedenmorgen een con sult gehad. De toeneming van de plaatselijke symptonen en de ver hoogde temperatuur, maakten het noodig, een insnijding te maken in een kleine holte, waardoor het been blootgelegd werd, dat lichtelijk aan gedaan bleek te zijn. De wond wordt thans gedraineerd. De geneesheeren maken zich sterk dat de genezing on gestoord. zal voortgaan. De operatie is verricht door Rixey, bijgestaan door Lung en in overleg met den surgeon-general O'Reilly, en de dok toren Shaffer, Urie en Still. Een later telegram zegt,dat er niets te bespeuren is van bloedvergiftiging en dat d'e doktoren te Indianapolis de noodzakelijkheid dezer tweede ope ratie wel voorzien, hadden, 't Is mo gelijk, maar als men aan de omstan digheden van MacKinley's verwonding en overlijden denkt, kan men eenige bezorgdheid toch moeilijk van zich af zetten. park en Dreef. Voor de woningen ten noorden van de Hazepaterslaan gelegen en thans Florapark genoemd acht adresant in elk geval Floraplein een passender naam. Adressant wijst er op, dat juist deze huizen het eerst in het Florapark zijn gebouwd en dus op het behoud van dien naam de oudste brieve a hebben, en acht het voldoende dar de aan de Dreef gelegen huizen van het Florapark worden afgenomen. Daardoor wordt een rationeele num mering van de overige perceelen mo gelijk. Voorstel van Mr. C. M. Rascb, om het ontwerp-advies van den Raad aan Ged. Staten aangaande de grens regeling in zooverre te wijzigen, dat met allen ernst wordt aangedrongen op even afdoende grensregeling aan die zijde als aan de andere zijden, daar anders de gemeente maar al te spoedig zal geplaatst worden vcor dezelfde moeilijkheden, als die nu ontstaan zijn in het Sehoterkwariier. Stadsnieuws. Haarlem, 30 Sept. 1902. Stukken van den Gemeenteraad Door Mr. A. C. Waller worden be zwaren ingebracht tegen het voorstel van B. en W. aangaande die verande ring van naam van huizen in Flora- te bepalen op een minimum van 35 cent per week. Dit ter stijving van de weerstandskas. Te water geraakt. Zaterdagnamid dag geraakte het zoontje van H., woon achtig aan de Houtmarkt aldaar, al spelende in het water. De moeder hier mede in kennis gesteld, liep dadelijk naar den walkant en begaf zich gekleed te water. Zij had het geluk haar kind, dat reeds zinkende was, te pakken, waarna beiden door behulp van een der omstanders, die haar een stok toestak, op het droge werden getrokken. Candidaatstelling. De S. D. A. P. stelde den heer Mr. P. J. Troelstra can. didaat. Aldus zijn er nu 3 candidaten, te weien de heer F. M. baron van Lijnden, gesteld door de liberalen, de Protestant- sche kiesvereeniging, de R. Katholieken, en zeer waarschijnlijk ook door „Bur gerplicht": de heer J. W. Florijn door de anti-revolutionairen, en de heer Mr. P. Troelstra door de S. D. A. P. en zeer waarschijnlijk door de Volkskiesvereeni- ging. Dat kan een heete strijd worden. Wij vernemen, dat door het bestuur der Protestantsche kiesvereeniging de vorige week pogingen zijn aangewend bij het bestuur van de kiesvereeniging „Nederland en Oranje" om alsnog sa menwerking te verkrijgen. Twee leden van het bestuur der Prot. Kiesvereeniging moeten dan ook bij den heer Florijn een bezoek gebracht heb ben tot persoonlijke onderhandeling. Echter heeft het bestuur der A.-R. kies vereeniging schriftelijk afwijzend be schikt., daar baron van Lijnden, niet aan de gestelde eisehen zou voldoen, althans niet voldoende bekend bij haar is. Stucadoo.rs. Op de gistermor gen gehouden ledenvergadering der afd. Haarlem Ned. Stuc. Bond, werd besloten de boycot, uitgesproken over den tijdens de staking patroon ge worden gezel P. Krijne met alle kracht te handhaven. Om dit met succes te kunnen doen, zou tot publi- caite van de namen van alle bij hem werkende gezellen worden overge gaan, en voorts die maatregelen wor den getrofen, welke ter doorvoering van dit besluit noodig mochten blij ken. Het bestuur werd opgedragen tot cjle Stukadoors Patroonsvereeniging het verzoek te richten om dezen win ter niet later dan tot zeven uur des avonds te laten werken. Vertier werd na ampele bespreking met algemeene stemmen besloten de contributie voor de leden voorloopig Nederland en Oranje. Van of- ficieele zijde meldt men ons: De heer J. de Jong heeft ontslag geno men als bestuurslid der kiesvereeniging „Nederland en Oranje". De redenen daarvoor zijn: eerstens, zijn drukke werkkring, waardoor er geen tijd voor vergaderingen enz. over is; en ver der den loop der zaken in de kiesvereeni ging (saamwerking), die hem verder al len lust hebben benomen zich met „po litiek te bemoeien". Van verschil in den boezem der kies vereeniging, gelijk in een vorig bericht werd gezegd, is geen sprake. Het feit is, dat de meerderheid der vergadering bij de vorige Raadsverkiezing eene be slissing nam, die aan een minderheid ongevallig was. Tot die minderheid be hoorde de heer de Jong, en dat die daar om ontslag neemt is zijn zaak, doch geeft niemand niet het recht te spreken van „verschil in den boezem der kies vereeniging". Heden middag omstreeks twaalf uur werd een huisgezin in d'e MinnebroedersteeT door den huisbaas op straat gezet omdat, d'e huur met be taald was. Veel publiek was hierbij te genwoordig. Ten slotte werd den in boedel door de bewoners op een kar geladen, om ergens elders been te brengen; doch op het Groot Heiligland kwam de kar in een kuil terecht, waardoor hef, huisraad op den giond stortte, en alle breekbare voorwerpen braken. Aangereden. Heden middag werd een meisje op het Verwulft om ver gereden door een fietsrijder. Het kind bezeerde zich aan arm en been. Wanneer zal dat wilde rijden toch eens ophouden. Door de paar dent ram werd omstreeks half twee een man uit Hil- legom ter hoogte van d© Peuzelaar- steeg aangereden. Hij bezeerde zich aan den voet, doch kwam geiuukig verder met den schrik vrij. Verkeer gestremd. Dinsdag morgen omstreeks half negen werd) de Gravensteenenbrug geopend om een schip gelgenheid te geven, d'oor te va ren. De brug weigerde echter weder om laag te vallen. Na gerui'men tijd ge opend geweest te zijn, kon de brug, na een kleine reparatie, weder tot groot genoegen van het talrijk wachtende publiek, omlaag vallen. Feuilleton. door MAX PEMBERTON. 10) Zij lachte om mijn ernst, maar zich herinneernd waar wij lagen, en wat er sinds zondsondergang was ge beurd, wilde zij er niet meer van noo- ren. Gij begrijpt het niet, o, dat be grijpt ge niet! riep zij heel ernstig. Er dreigt hier gevaar, zelfs nu terwijl wij samen praten Die naar 't wrak zijn gegaan, zullen weer thuis komen; zij moeten je hier niet vindien, Jasper Begg, dat moet niet, dat moet\nIet! Om mijnentwil, ga heen zooals je komen bent. Zeg aan allen die aan mij gedacht hebben, hoe ik ze dlahk. Misschien zal je d'en een of anderen1 dag iets bedenken om mij te helpen- Ik ben je dankbaar, Jasper, Je weet dat ik je dankbaar ben. Zij strekte heiidle handen naar mij uit, ik hield ze vast en trachtte een hartelijk woord te zeggen toen er een zacht, schril gefluit van de tuinpoort kwam en. ik wist dat Peter Bligh iets gezien had en mij riep. Miss Ruth, zei ik, dat is de oude Peter Bligh en zijn noodsignaal. Er zal iemand buiten zijn, anders zou hij het niet gedaan hebben. Zij sprak geen woord. Ik zag een schaduw op haar gezicht komen, en diaht, dat zij flauw zou vallen. Ieder een. zal verwonderd zijn, wanneer ik zeg,, dat de deur geopend was, terwijl wij spraken, en daar Kess Denton, de bruine man, stond te wachten, als een jachthond, gereed dadelijk te. bijten. HOOFDSTUK VII. 700 gauw ik den bruinen man zag, had ik reeds een besluit genomen, en ik bepaalde welke schuilplaats te kie zen. Als jij daar bent, jongen, zei ik tot mijzelf, zijn de anderen niet ver van je af. Jij hebt me binnen zien gaan. en het is jou bedoeling om mij te beletten er uit te gaan. Om ais een rat in de val gevangen te zitten, zal Ruth Bellend.en niet helpen en mij evenmin. Ik zal je maar kalm voor bijgaan, Kess Denton, dacht ik, niet langer hier blijven. Dit dacht ik wel. maar ik wilde niet met de staart van de kat ispelen, en zonder eenig blijk te geven van ver wondering keerde ik mij naar Miss Ruth, en zei de haar goeden avond. Het spijt mij, dat gij niet aan boord gaat, mevrouw Czerny, zei ik, wij lichten in een uur, en het zal meer dan een maand duren voordat ik weer binnen ben. Maar gij zult niet lang op eenig nieuws wachten, als ik u kan helpen, en wat uw broer, mr. iven- richs betreft, ik geloof hem in Frisco te kunnen vinden, en zal hem vragen wat hij van mijn terugkeer denkt. Goeden nacht, mervrouw, en veel ge zondheid en voorspoed. Ik strekte mijn hand uit. on zi] schudde hem als iemand, die niet weet wat hij doet. De bruine man kwam een stap dichterbij en zeide: Hallo, mijn waarde. Ik knikte tegen hem en hii legde zijn hand op mijn schouder. Dwaas die hij was, hij dacht misschien dat ik een kind was. en zoo behoorde behandeld te worden; maar i khad wat in Japan geteerd, om mijzelf te redden, en voordat hij tot twee kon geteld hebben, had ik zijn arm om de mijn© gestrengeld, en hij gaf een gdl, die zij wel op de neuveis gehoord moeten hebben, Als je nog eens zoo schreeuwt, zal je je mooie stem bederven, zet ik, heeft niemand je ooit gevraagd liede ren te zingen in een koor? Wel, dat ver wondert mij. Goen nacht, jongen, ik zal over eenigen tijd nog wel eens voor je portret terug komen. Hierna stapte ik d'e deur uit en dacht dat ik met hem gedaan had, maar niet zoo gauw was ik in den tuin .toen iets langs mijn oor floot, en daarna een tweede schot klonk, crat als rollend)© donder in de «euvels weerkaatste. Geen geschreven mu ziek behoefde mij te vertellen wat voor toon dat was, en ik draaide mij op mijn hiel om. en greep d'en man bij zijn keel. bijna nog voordat de echo's van het schot weggestorven waren. Kess Denton, zei ik, als je 't dan hebben wil. kan 't gebeurenl en meteen rukte ik het pistool uit zijn vuist e<n gaf hem een slag op zijn hoofd, dat hem zonder een woord deed neerzakken. Dat is een, zei ik tot mijzelf, een die meehelpt Ruth Bellenden te laten lij- d'en. en meteen zette ik het op wen loopen, zonder links or rechts te kij ken. to dat ik Peter Bligh bij de poort zag en zijn trouwe stem hoorde. Bent u het benit u het zelf, nir. Begg? Dank God daarvoor, riep hij, en niet langer fluisterend: Er zijn mannen op de heuvels en Seth Bar-ker heeft zooveel gefloten dat zijn lippen wellicht zijn gebarsten. Komt de jonge dame aan boord, mijnheer? Neen? Wel, ik ben nergens meer ver wonderd over, want deze kudt lijkt een wonderlijke plaats. Ik liet hem zwijgen en George Venn die van zijnf plaats in den tuin kwam rennen,vroeg ik naar zijn nieuws. Nu was de zaak een weg naar de zee te vinden. Wat zou er voor Ruth Bet lenden gedaan kunnen worden, nu de nacht voorbij was. Onze eenige kans was naar het dek van het Zuiderkruis te gaan, en dan naar Frisco. Walt. heb je gezien, George Venn? Vlug jongen, want wij kunnen niet treuzelen, was mijn vraag tot bem, zoo gauw hij op adem was gekomen, en hij antwoordde naar de hoornen wijzend die aan de oostzijde den tuin begrensden: Het bosch is vol gewapende man nen, mijnheer. Twee hebben bijna op mij getrapt, toen ik daar lag. Zij droegen buksen, en leken mij Duit- schers, maar daar ben ik niett zeker van, mijnheer. Duii(tsch!e(rs of chimpanzees, wij gaan vannacht naar hen toe. Waar is Seth Barker waarom komt hij niet naar beneden? Denkt hij dat wij langs het heuvelpad kunnen gaan? Laat een van jelui hem roepen. Zij gingen dit net doen toen Seth Barker zelf van het pad hijgende aankwam, en opmerkelijker was het dat hij een lompe knuppel in zijn hand droeg. Ik kon zien, dat hij een erge tuimeling op weg had' gedaan, maar het was nu geen tijd voor die particuliere dingen. Ga aan boord, mijnheer, zei hij, hevig ademhalend, onze weg is ver sperd, maar ik gaf er een 'n slag met zijn eigen knuppel, diegoed was. Zijn er daar nog meer? vroeg ik snel. 't Kunnen er! Je)e(n dozijn, maar ook meer zijn. Zij s/tonden op de heu vels naar u te kijken, kaptein. Ja, zei ik, zonder twijfel aange naam gezelschap. Wij moeten maar wat oostwaarts afgaan, jongens en hoe gauwer hoe beter. Wij zullen het dal zooveel mo gelijk houden, en zien waar d!at ons naar toe leidt. Seth Barker, houdit jij dien knuppel bij de hand, en als ie mand je wat vraagt, wacht je maar niet om hem te antwoorden. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1