Het echte Vichy-Water, Amsterdamscbe Beurs. Dankbetuiging. Onze Brievenbussen. de namens de finantieele commissie, stelt voor de begrooting van het Burg. Armbestuur over 1903 vast te ^stellen tot een bedrag van f 525503^ in ont vangsten en uitgavenwaaronder een subsidie der gemeente van f4000. Wordt goedgekeurd. Ingekomen in een adres van een eigenaar van perceelen aan den Bin nenweg. om een watorloozing in de gemeenteriool. Dit adres wordt gesteld in handen van B. en W. Medegedeeld wordt, dat a.s. Woens dag een tweede exercitie met de nieu we spuit op de Koediefslaan zal plaats hebben en tevens met de oude. om 't verschil in werking tc kunnen contro leeren, en werden de Raadsleden ter bijwoning daarvan uitgenoodigd. Bij cle rondvraag werd1 de aandacht gevestigd op het feit, dat het was voor gekomen. dat een stoomfiets in volle vaart zonder licht des avonds door de gemeente was gereden en het hoofd van de politie verzocht daartegen te willen laten waken. De voorzitter zou hierop laten letten. Bennebroek. In den laatsten tijd deden zich we der verschillende koortsge vallen bij bewoners der huizen aan de Leldsche Vaart voor. Ook zelfs werd een patiënt aangetast door febris typhoidiea; thans is er we derom een kind lijdende aan die ziekte en wel ten huize van A. L. ■SetTbegint er de schijn van te dra gen dat die ziekte zich aan de Leid- sche Vaart weer moer en meer gaai voornoen, zooals voor eenigen tijd ge leden. Yelseu. Nachtelijk avontuur. In den nacht van 10 October, omstreeks 1 uur, werden door de rijksveldwachters C. v. d. Lee alhier. Blikslager en Van Keulen te Beverwijk, op het landgoed van den heer Boreel van Westerhout, 6 stroopers ontdekt. Zij waren bezig ko nijnen en hazen te vangen, met een lichtbak en een 21oops geweer. Twee der stroopers, P. Bloemendaal en P. v. d. Boogaard werden gevangen. De licht bak, het tweeoops geweer en twee ko nijnen werden in beslag genomen. De naj aars-koemarkten alhier, zullen gehouden worden op Zaterdag 8 Nov. a.s. en 22 November daaraan volgende. Beverwijk. Tot onderwijzer aan de R. K. Jongens school alhier, is benoemd de heer H. IJ. Brüinsma te Hoorn. Aan de firma Braun is opgedragen het bouwen van een villa aan den weg naar Wijk aan Zee bij „Kinheim" voor de som van 9200. Architect is de heer Roo- zee alhier; de villa wordt gebouwd voor rekening van den heer G. Arnhardt te Amsterdam. De eerste der vereenigingen die mede dingen in den wedstrijd uitgeschreven door de Rederijkerskamer „Eensgezind heid" alhier, zal 13 dezer optreden; het is de Rederijkerskamer „Laurillard" uit Krommenie, met de stukken het „Goud- vischje" van Nouhuijs en het blijspel „Jochem Pezel". Onder vele blijken van belangstelling vierde heden de heer C. H. Moens den dag, waarop hij voor 25 jaren tot notaris werd benoemd. Moge het hem gegeven zijn nog vele jaren alhier werkzaam te blijven. Op Dinsdag 14 October a.s., des mid dags te 2 uur. zal gelegenheid worden gegeven tot kostelooze vaccinatie en re- vaccinatie in een der localen achter het Raadhuis. De gelegenheid tot inschrijving van leerlingen voor toelating op de O. L. school en Fröbelschool zal worden gege ven op 17 October a.s. des morgens tus schen 11 en 12 uur, in een der localen van de O. L. school. Zand voort. Vrijdag brachten de Zandvoortsche schuiten versche visch aan. Besomming 1 8 tot J 12. De prijzen der visch waren; tong t 0.20 tot f 0.80 per stuk; scharren f 2.80, bakschol t 2.40 en bot 2.20 per mand. Halfweg. Hedenmorgen ontspoorde van den eer sten goederentrein bij het station alhier de voorste waggon, waardoor van 6 1/2 tot 8 uur het tweede hoofdspoor versperd was en weder groote vertraging in den treinenloop Amsterdam—Haarlem ont stond. Sloten. De heeren W. van Woudenberg en W. van Weerdenburg zijn herbenoemd als zetters der belasting»*. Haarlemmerliede en Spaarnwoude Door den Commissaris der Koningin zijn benoemd tot zetters in deze gemeen te de heeren J. P. van Warmerdam en J. C. Dijksen. Binnenland. Acad. examens. Leiden. Geslaagd zijn voor het docto raal examen in de rechtswetenschap de heer J H. van Hasselt; voor het eerste natuurkundig examen de heeren A. La- mers en J. Burck; voor het theoretisch apothekers-examen de heer J. C. Pelle. Groningen. Het 2e natuurk. examen is met goed gevolg afgelegd door den heer Tj. Hoekstra. Tweede Kamer. Tot rapporteurs over hoofdstuk VI en het wetsontwerp tot beschikbaarstelling van gelden wegens verstrekkingen door het departement van marine voor 1902, zijn gekozen de heeren Lieftinck, Brum- melkamp, Goekoop, Duymaer van Twist en Verhey. Geestig. Melding makende van den prijs der nieuwe stemmachine van den heer De Vries, f 400. zegt het „N. v. d. D.": „Dat is een koopje. Er zijn wel stern- machines, die f 2000 per jaar kosten' Een bedreiging? Te Enschede doet het volgende ver haal de ronde. In een der laatste nachten is op het graf van den zoo gruwelijk vermoorden politieagent De Ruyter een hobbelpaard neergezet, waaraan een papier beves tigd was met het volgende opschrift: Hier is het paard? Waar is de Ruiter? De mantel volgt spoedig! In aanmerking genomen, dat, als wij 't goed hebben, een deT collega's van den ongelukkigen De Ruyter den naam Mantel draagt, zou in deze tirade niet meer of minder dan een bedekte bedrei ging schuilen zegt het „Nieuwe Dagblad' van Overijsel en Gelderland. I)e Kamper streek. Men schrijft uit Amsterdam aan de „N. C.": De „Kamper streek", die het „Han delsblad" van Donderdagavond beweer de, dat begaan zou zijn bij den verbouw van de stadsdrukkerij in de Nes, door het vergeten van inrichtingen voor ver warming en verlichting, blijkt na gron dig' onderzoek door het „Hbl." zelf be gaan te zijn. Van het geheele bericht is niets waar. S. L. De Vereeniging „S. L." (Socialis tisch Leesgezelschap), gevestigd te Amsterdam heeft haren rooster van lezingen voor den cursus 19021903 in overleg met h.h. sprekers voorloopig vastgesteld als volgt: Dinsdag 14 Oct De heerF. van der Goes, Klassewetenschap. Dinsdag 28 Oct.: dJe heer mr. S. J. Visser. Katholicisme en Socialisme (Stellingen). (Bellevue). Dinsdag 11 Nov.: de neer mr. C. Th van Deventer (uitgenoodigd). Dinsdag 25 Nov.: mevr. H. Roland Holst, De Intellectueelen en het Ka pitalisme. Dinsdag 9 Dec.: nog niet vastgesteld. Dinsdag 20 Jan.: die heer dr. D. Bos. Het Socialisme en de middenstand. Dinsdag 3 Febr.de heer mr. M. Mendels, Sociale Ethiek (Maatsch. Ze- deleer). Dinsdag 17 Febr.: dë heer prof. dr. G. W. Kernkamp. Dinsdag 3 Maart: de heer J. Oude geest. De Staat als werkgever. Dinsdag 17 Maart: de heer mr. J. A. Levy, Het Historische Materialisme. Dinsdag 31 Maart: de heer Henri Polak, Het onderscheid en het ver band tusschen industrieele en politieke actie. April 1903 de heer dr. A. Pannekoek (waarschijnlijk). Voor de vereeniging ..S. L."' zullen in den winter 19021903 ook een drie tal buitenlandsche sprekers optreden. Toegangskaarten tot deze lezingen worden afzonderlijk verkrijgbaar ge steld. Waarschijnlijk Ed. Anseeie in De cember. Verder zullen 3 cursussen gehouden worden, elk van 3 of 4 avonden, nl. In November: de heer dir. H. Gor ter. over Sociale Wijsbegeerte. In Januari en Februari: de heer F. van 'der Goes over: De overgang van het kapitalisme in het socialisme. In Maart: de heer P. L. Tak, over: de plaats van de vakbeweging en ar beidswetgeving in de economische ont wikkeling, De uitslag der stemming voor een lid der Provinciale Staten van Zuid-Hol land, district 's-Gravenhage, vacature wijlen de heer Conrad, was officieel als volgt: Uitgebracht 7592 jgeldige stem men. Volstrekte meerderheid 3797. Op mr. A. van Gijn, oud-ambtenaar ter prov. griffie van Z.-Holland (vrijzinnig-demo craat) waren 1368 stemmen uitgebracht, op mr. J. H. C. Lisman, oud-wethouder (conservatief) 2713 stemmen, en op mr. R. J. 11, Patijn, administrateur der ge nerale thesaurie (vooruitstrevend vrij zinnige) 3511. Derhalve herstemming tus schen de heeren mr, Patijn en mr. Lis man. Smakelijk eten. Biefstuk smaakt lekker, een goe de bal gehakt is óók niet te ver sma den ,een karbonade met een smal randje vet wordt door velen als een lekkernij beschouwd, een maisch osse- lapje ter afwisseling Is een delicatesse, een stuk kameelvleesch Ja zeker, dat eten de menschen in Amsterdam ook. Och kom! Wel wis en drie! Een inzender in het „Hbld." vertelt: dat een kameel, dien de Bedouïnen, nadat het dier zijn natuurlijken dood was gestorven, m Amsterdam achterlieten en die hij een vilder terechtkwam, door de Amster dammers lekkertjes is opgepeuzeld. De vilder zelf heeft het dier niet ge- importeerd!. want hij is voldoende bij de politie bekend, maar de kameel is door handlangers in stukken en brok ken op zeven handkarren binnenge smokkeld, welke zoodanig waren aan gekleed. dat men meenen zou, dat een kar met groenten, met aardewerk, met vodden of met brandstoffen de stad binnenkwam. Natuurlijk gingen die voertuigen ni'et gezamenlijk op reis: dat kon achterdocht geven, en evenmin volgden zij denzelfden weg. Doch hoe 't ook zij, onverlet kwam de kameel, buiten het abattoir om, Amsterdam ten tweede male binnen. De eerste maal aangegaapt door ve.Io nieuwsgie rigen en in levenden lijve, thans ver borgen onder andijvie, turf en vodden en met stille trom. Toen men den importeur vroeg, voor welk vleesch hij den kameel verkocht had', kreeg men fot antwoord, dat hij alleen vleesch verkocht en dat het hem gansch onverschillig was van welk dier het afkomstig kon zijn. En te hopen is het dat zijn afnemers ook die gelukkige onverschilligheid deel achtig zijn. Wel vertelde hij. dat het kameelvleesch precies kalfsvleesch is en hij grondde zijn oordeel op zijn ondervinding want hij had natuurlijk van zijn zeldzaam stuk sneuwee zelf ook gegeten. Uit de Arbeiderswereld BUITENLAND. De patroons in het bouwvak te Bern hebben in hoofdzaak de eischen van de stakende metselaars en opperlieden toe gegeven, onder voorwaarde, dat zij on middellijk het werk zouden hervatten. De stakers hebben nog niet beslist. Leger en Vloot. Een geachte familie in ons land moest dezer dagen uit de dagbladen vernemen, dat een harer zonen een tweede lui tenant bij het Indische leger aan cho lera was overleden. Men kan begrijpen, welk een schrik zulk een tijding, op die wijze zonder eenige voorbereiding ge bracht, in die familie veroorzaakte. Ze ker zou het hoogst gewenscht zijn, dat familiën vroeger op andere wijze den dood hunner dierbare betrekkingen ver namen. Rechtzaken. Smaadschrift. De zaak van den heer C. B. Hermann in zake de door hem gepubliceerde bro chure is gisteren ter Amsterdamsche rechtbank behandeld, doch verdaagd tot 16 Januari 1903. Gedagvaard zijn 19 getuigen onder wie 9 a decharge. Door de vijf in de dagvaarding ge noemde personen zijn klachten ingediend bij den officier van justitie bij de Recht bank te Amsterdam. Drie hunner, vertegenwoordigd door mr. Z. van den Bergh, stelden zich ci viele partij, namelijk L. Groen en I. S. Groen uithoofde van geleden materieele schade tot een bedrag van f 50 ieder, en A. S. Bakker uithoofde van geleden ma terieele en ideëele schade tot een bedrag van f 150. De beklaagde heeft zijn verdediging opgedragen aan mr. C. a. j. Hartzfeld. De door het O. M. gedagvaarde getui gen zijn, behalve de vijf personen die de klachten hebben ingediend. C. Zwollo, boekdrukker; H. C. Berends, commissionnair in ef fecten; H. Moen, architect en makelaar; C. G. Harrenstein, koopman; Eelco M. Vis, directeur van het „Cre dit-Reform" allen te Amsterdam. Door de verdediging waren o.a. als ge tuigen opgegeven de heeren C. Lely, gou verneur van Suriname, L. van Dam, Adm.-dir. van „De Nieuwe Courant", en O. Kamerlingh Onnes, lid van den ge meenteraad van Amsterdam. Letteren en Kunst. Het laatst verschenen nummer van „Het Tooneel", bevat een gedachtenis-ar tikel aan Prof. B. J. Stokvis, waarin we o.a. lezen: Er schuilde in Stokvis een kunste naarsnatuur, die zich direct uitte, behal ve in een aantal gelukkige dichtproeven, in eene welsprekendheid, welke, ook waar hij in een vreemde taal om uw aandacht vroeg, den geest te treffen wist door een humor van altoos voornamen huize en het hart door eene bezieling en overtuiging, die ontroerde en imponeer de. Het tooneel en vooral die zijde der too- neelspeelkunst, die verband houdt met welzeggingskunst, trok Stokvis ten zeer ste aan en geen wonder dus, dat hij vooral voor de opleiding onzer tooneel- artiesten zich warm interesseerde. Hij is een der eersten geweest, die tot de stich ting der Tooneelschool den stoot hebben gegeven. Hij is het, die den heer Ren- nefeld gepolst heeft, of hij zich beschik baar wilde stellen om op te treden als directeur eener zoodanige school, be stemd: „toekomstige acteurs en actrices die beschaving aan te brengen, welke voor hen den toegang tot beschaafde kringen, buiten bet tooneel, zoude kun nen openen en hun leeren zich zeiven reden te geven van wat zij deden, zich voor te stellen personen te denken in hun historisch en maatschappelijk mi lieu". De jongste aflevering van „De Aar de en hare Volken" brengt het slot van het artikel over de Dusseldorfer ten toonstelling en een reisbeschrijving „Schetsen uit Duitsch Oost-Afrika", door den heer L. S. P. Megboom. In het bijblad een paar artikeltjes „Betwist merengebied", nl. over een merengebied tusschen Gallicië en Hon garije, „Gedenkteeken voor Franschc Officieren", ,,In 't land der Dolomie ten". „Frisch gewaagd is half gewon nen". EigenHaard opent met het begin van een verhaal „Om een duif" door den heer De Meerulaer Dr. W. Koster, oud-hoogleeraar schrijft er in memo- riam Prof. B. J. StokvisC. van Ra- venswaay heeft liet over vrouVvenclubs in Amerikaterwijl dan vooris nog naar aanleiding van het 25iarig ju bileum een beschrijving van de Am sterdamsche droogdrikmaatschappij is geplaatst met reproducties naar een schilderij van L. \Y. R. Wenckebach en portretten. Bij een goed portret van Orelio geeft S. van Milligen een bij schrift. Bouwmeester speelt 29 en 30 Oct. Oe dipus in den Vlaamschen Schouwburg te Brussel. Wetenschap. De motorische functie der maag Alexander Ogarkow heeft in het la boratorium van de kliniek van prof. J. v. Mering te Halle aan zijn eigen lichaam de motorische functie der maag onderzocht. De methode van Ogarkow bestond hierin, dat hij het deel van het proef-ontbijt, dat na een bepaald tijdsverloop nog niet uit de maag in de diarmen was overgebracht, zelf met behulp der maagsonde en daarna door uitpersing met navol gend© uitspoeling weer te voorschijn riep en de bii de verschillende proef nemingen verkregen porties zoo nauw keurig mogelijk met elkaar vergeleek. Onmiddellijk na het gebruik van een ontbijt bestaande uit een broodje van 50 gram gewicht en een kop the© (250 kub. cM.) gaf Ogarkow aan zijn lichaam een bepaalde houding waar in hij het een uur lang hield. Zoo kwam hij tot die volgende resultaten: de beweeglijkheid van de maag is het sterkst bij living op de rechterzijde en bij hard loopen; bij staan, zitten, liggen op de linkerzijde en langzaam loopen zijn de voorwaarden van de ontlading der rnaag minder gunstig en nagenoe" gelijk aan elkaar; de buik-en rugliggihg nemen ten opzichte van die motiliteit der maag het mid den in. (Vr. v. d. D.) 'vervolg aiaasmeuws. Zondagas. zalindeRotonde van het Museum van Kunstnijverheid alhier eeu tentoonstelling geopend zij van afbeeldingen der monumenten van verschillende landen waaronder Pa lestina, Egypte. Britsch-Indië, Klein- Azië en Syrië. De afbeeldingen werden naar oor spronkelijke opnamen vervaardigd en zijn voor het eerst ter bezichtiging ge steld. De tentoonsteling, die tot 30 dezer lederen dag van 10 tot 4 uur geopend is, is eene bezichtiging overwaard. De zeer groote collectie reproductièn" van monumenten betrekking hebbende op de kunstgeschiedenis van verschillen de landen uit diverse tijdperken, spe ciaal opgenomen voor de naamlooze Vennootschap ,,De Wereld-Tourist" te Haarlem, is op uitdrukkelijk verlangen van den directeur van bet Museum den heer E. A. von Saher, aldaar ten toongesteld. Wel een bewijs, dat de verschillende opnamen kunstwaarde bezitten en de aantrekkelijkheden'van een bezoek aan het museum verhoo gen. De vele photo's, alle zeer duidelijk en welgeslaagd, geven den bezoeker dan ook een duidelijk beeld van lanl en volk in Klein-Azië, Egypte, Turkije Syrië etc. Vooral de Stereoscoopopna men vragen uw aandacht en met veel genoegen hebben we dan ook eenige oogenblikken voor de fraaie stereos- cooptoestellen doorgebracht om de in derdaad bij uitstek prachtige opnamen van Turkije, Syrië, het Heilige Land en Egypte in oogenschouw te nemen. En wij twijfelen dan ook geenszins of deze tentoonstelling zal met een zeer druk bezoek worden vereerd, en. wat meer zegt, aile bezoekers zullen voldaan huiswaarts keeren, wanneer zij het reisje dcor dat, voor de mees. ten onzer onbekend gedeelte van cle wereld op een stoeltje in de gezellige tentoonstellingszaal gezeten," hebben gemaakt. Proces-verbalen zij n opg e- maakt wegens het rijden met een rij wiel op een voetpad, straatschende rs en ontduiking der hondenbelas ting. Gemengd Nieuws. Geen handjes meer! Te Kazan, in Rusland, is een ver eeniging opgericht onder de zinspreuk. „Geen handdrukken meer!" De presi dent is een gezien advocaat. De leden zijn overeengekomen, elkaar eenvoud;, foe t.e knikken, als groet. Voor dames die lid worden, moet men een buiging maken. Steekt éen barer de hand toe dan mag een mannelijk lid die kus sen. De pest. Tusschen 2 en 6 October zijn te Odes sa drie personen onder verschijnselen van pest ziek geworden. Geweldige ontploffing. In een dynamietfabriek te Stevens ton in Engeland, zijn Woensdag 20009 kilogram nitroglycerine ontploft. Een werkman werd in stukken gescheurd. Tot. 15 K.M. van de plaats der ont ploffing werden ruiten verbrijzeld. Faillissementen. Uitgesproken: -Amsterdam, 8 October. M. E. Meeuwe- sen, wed. van W. Ortman, aldaar; F. J. Wentzel, koopman, aldaar; 9 October: J. J. H. Costers, koffiehuishouder, aldaar. In drie faillissementen rechter-com- missaris: mr. A. Fentener van Vlissin- gen. Zwolle, 4 October. W. Geerlings, kof fiehuisbouder, aldaar. Rechteir-commis- saris: mr. W. H. Roijer. Opgeheven: A. E. C. F. W. E. Zollenkopf, koffie huishouder, te Amsterdam. INGEZONDEN MEDEDEE- JLINGEN. 30 cents per regel. en die hetzelve vervangen. Als men om Vichywater vraagt zonder de bron aan te duiden, ge beurt het somtijds dat dé winke lier tot wien men zich wendt, O een water geeft dat in 't geheel niet te Vichy opwelt, en men tracht het etiket zooveel mogelijk inovereenstemming te brengen met het beroemde door de geheele we reld zoo bekende thermale station. Vichy is inderdaad eene fransche nationale rijkdom, daar de staat de oudste bronnen bezit waarvan de beroemste zijn de Célestius, de Grande-Grille, Höpital, als men dan ook het echte Vichy water wenscht moet men steeds de bron aanduiden, zooals: Vichy Célestius, Yichy Grande-Grille, Vichy Höpi tal. Als merk van echtheid is de hals van iedere flesch voorzien van een blauw schijfje met de woorden Yichy-Etat. De Eel ite Quma-Laroche is geene alledaagsche toebereiding en niet eene der talrijke namaakingen waarvan zij het voorwerp is zou met haar, vergeleken kunnen worden. Het steeds toenemend succes van dit uitstekend geneesmiddel is ver schuldigd aan de merkwaardige eigenschappen, die alleen de Echte Quina-Laroche bezit om de maag zwakte, kwijnende ziekten tegen te gaan en de trage herstellingen te bespoedigen. De ijzerhoudende Quina-Laroche wordt aangewend tegen Bloedar moede, bleekzucht, gevolgen van bevallingen, enz. Ivlen eische de Echte Quina- Laroche, eenvoudige of echte, voor zien met de handteekening Laroche en het adres: 20, rue des Fossés- Saint-Jacques, Paris Gister. Heden Til. 100CI Zd. 11 Oct 2%pOt. Ned. Werk. Schuld 4i/'o pCt. Portugal 4 pCt. Venezuela Cert. Nederl. Handel Maatij... Aand Koninkl. Petroleum.460 Aand. Moeara Enirn Aand. Perlak Petroleum Aand. Schibaieff A and. Soemalata Aand. Am. Car Foundry Cy.. Aand. United Steel Oomp41%o Aand. Atchison TopekaS7ll/]e 871/2 Aand. Union Pacific1057/8 106 4 pCt. Conv. Union Pacific bds 106% 106% Aand. Missouri Kansaa&Tezas 29'/ 29 Aand. New-York Ontario33% 33 Gew. aand. Kansas City South. 33"/g 347/ic Pref. aand. id. id563/g 56% Gew. .and. Southern Railway. 37»/1 37% Aand. Wasbash32% 32% Aand. Denver Rio Grande.... 43% 43% Gew. aand. Erie38% 38% Telegrammen. De Bóeren-generaals naar Londen BRUSSEL 11 Oct. (R. O.) De „Petit Bleu" meldt, dat de Boeren van Ber lijn naar Londen zouden gaan, waar j door Chamberlain ontboden zou den zijn. Burgerlijke Stand. Bevallen Oct 11. J. M. Hunting— Bouma, z. 10. J. GoetsVisser, d. 9. A. BoumanSluis d. Overleden 9 Oct. C. Lam ars, 34 j. Ossenhoofdsteeg. 10. C.. P. M. Althoff, 1 m, d.j Houtm. BENNEBROEK. Bevallen W. van Houschoten geb. De Bres, z. Overleden J. van Kampen. 5 jaar. BEVERWIJK. Ondertrouwd: W. v. Duijn (uit Castri- cum) en C. Sprenkeling. C. Kroon (uit Velsen) en P. E. v. Assema. G. G. Tb. Leenhorst (uit Zutphen) en A. Pauw. Getrouwd: N. A. v. d. Lem (wed. G. Weelage) en G. Kuiper. P. G. van Zut phen en A. Noordman. Bevallen: G. Zoon-Steeman z. G. A. Zwager—Zurlohe z. D. Bruins--Kuiper d. G. Zwart--Bruin, d. C. v. d. Zon—Vlek z. Overleden: C. M. Rijnders, 9 m. ZANDVOORT. Getrouwd: L. N. Web er en M. Steen- huizea. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Teucer, van Amster dam naar Java, passeerde 9 Oct. Gibral tar. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag de gelezene H.H. Missen met onderrichting te half 7 en 9 uur; te half 11 uur de Hoogmis met predikatie. De Catechismus te 1, 11/2 en 2 1/4. Te 7 uur Lof, predikatie en voorgeschrevene ge beden. Maandag te half 11 uur plechtige con- ventueele H. Mis van het Hoogw. Ka pittel. Te 7 uur Lof en Rozenhoedje tot lafe nis der Gel. zielen. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, de stille H.H. Missen met on derrichting te 7 uur en half 9, te half 11 de Hoogmis en Predikatie. Te 2 uur de Catechismus. Te 3 uur het Rozenhoedje. Te half 7 Lof ter eere van het Heilig en Onbevlekt Hart van Maria, voor de be keering der zondaars. Maandag en verdere dagen dezer week na de II. Mis van half tien het Rozen hoedje met de voorgeschrevene gebeden en Benedictie. Donderdag te 7 uur Lui van het Aller heiligste Sacrament. Zaterdag te half 9 de II. Mis voor de bekeering der zondaars in de Kapel van het Miraculeuse Mariabeeld. Het Lof des avonds te 6 uur. Zaterdagmiddag van 5 tot 10 uur ge legenheid om te biechten. In deze week H.H. Missen en de Ca techismus Op den gewonen tijd. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag te half 6, 7 en half 9 uur de gelezen H. H. Missen; te half 11 de Hoog mis 's Namiddags te half 4 de Vespers en Rozenhoedje. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. -Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur Lof en Vergadering der Broederschap van den H. Antonius. Vrijdag te half 8 voor de levende en te 8 uur gezongen H. Mis voor de overleden leden der 3e Orde van den H. Francis- cus. Gedurende de week alle avonden, uit gezonderd Zaterdagavond, te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Zaterdagochtend het Rozenhoedje na de H. Mis van half 10. Kerk van het Allerh, Hart. Kleverparkweg. Zondag te 7 en 9 uur de gelezen H. H. Missen; te half 11 Hoogmis. Te 4 uur het Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week zullen de H. H. Missen worden opgedragen te half 8, half 9 en half 10 uur. Dinsdag te half 9 gezongen II .Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur het lof en Rozen hoedje. Maandag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag het Rozenhoedje na de H. Mis van half 10. Vrijdag te half .9 gezongen H. Mis ter eere van het Allerh. Hart. 's Avonds te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Zaterdagnamiddag van 5 uur tot half 10 gelegenheid om te biechten. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden de H.H. Missen te half 6, 7, half 9 en te half 11 uur de Hoogdienst. Te 2 uur Catechismus, te 3 uur de Vesper, te half 5 Oefening der H. Familie, te 7 uur Lof met voorgeschrevene gebeden. Deze week des avonds te 8 uur het Lof. Gedurende de Octobermaand zal de ro zenkrans gebeden worden tot en met 19 October des avonds onder het Lof van 8 uur, op de andere dagen der maand des morgents na de H. Mis van 8 uur. Bijkerk van de H. Elisabeth „op het Klooster". Zondag. De H. Mis om half 8 uur met onderrichting, om 10 uur de Hoogmis met predikatie, om 2 uur Catechismus, om 3 uur Lof. Na de Hoogmis zal worden voortge gaan met het verpachten der zitplaatsen. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag Ca techismus om 12 uur. Door de week de H. Mis om 8 uur. Dagelijks voor en na de H. Mis, Zater dags van af 4 uur gelegenheid om te biechten. Het Rozenhoedje en de Octobermaand- gebeden zullen dagelijks na de H. Mis, en op de dagen dat er Lof is, onder het Lof gebeden worden. N. H. Ct. Adv^i-temtlën. Ondergeteekende betuigt hier mede zijn hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstel ling, bii zijn25jarig jubileum aan de H. IJ. S. M. ondervonden. P. J. JANSSEN. Faillissement-Verificatie. Bij beschikking van den Edel- Achtbaren Heer Rechter Commis saris in het faillissement van WILLEM HLJLSHOFF, zonder beroep, wonende te Haarlem, is le. dat de inlevering der schuldvorderingen zal moeten plaats hebben vóór 28 October 1902, ten kantore van den cura tor, Lange Begijnestraat no. 9 te Haarlem. 2e. dat de vergadering tot verificatie der schuldvorderingen zal worden gehouden op VRIJDAG 14 NOVEMBER 1902, 'svoorm. ten 10'/, ure, in het Paleis van Justitie te Haarlem. De Curator, Mr. F. A. BIJVOET. Brieven op A-d verten tien kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen te weten Groote Houtstraat No. 14oaan het huis van den neer B. Langeveld bij hot Proveniershuis Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoek Heerenstraat aan den winkel van den heer A. C. A. van Ilemerten ran onze Bureaux, Zuider Buitenspaarne No. vlak bij de Turfmarkt en Bijkantoor Groote Houtstraat 55. DE'ADMINISTRATIE.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 2