NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 20e Jaareans Donderdag 30 October i902. Mo. .VJ32 LEU'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Voor Haarlem per 3 maandenL2Q Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers. 0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden 0.37% de omstreken en franco per post 0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten bet Arrondissement Haarlem is de prijs des? Adrertentien van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Zuider JBuiteuspaarue No. 6. Telefoonnummer der Redactie 600. feiéroonuummor der Administratie 122, Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertenties worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. HE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publicité Etrangère X* DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs. BP*' Faubourg Monvmca-tre. Dit Buoimer bestaat uit zes bladzijden. Haarlet» *8 Dagblad van 30 Oct bevat o. a. Over de Humberts, Oe Holl. lilectr. Spoorw -Mij, Ontgroeniugs- misbruiken, Van Kol enNed.-Iudlë, Verbetering van yroawenkleeding, Gemeenteraad. Buitenlandseh Nieuws Frankrijk. De bankier-oplichter Boulaine is te zeven uur aangehouden te Bois-Colom- bes in de buurt van Parijs, kort nadat I rechter van instructie een vriendin en slachtoffer van hem gehoord had. De politie is erg in haar schik met deze vangst, daar zij heel wat onaangenaams had moeten hooren over haar onhandig heid om dit gevaarlijk individu te laten ontsnappen. De twee rechercheurs zijn dadelijk in vrijheid .gesteld. Een juwe lier uit de Rue Taitbout en een dame zijn eveneens aangehouden, omdat zij Boulaine bij zijn vlucht behulpzaam zijn geweest. De correspondent te Parijs van de N. Rt, Ct. schrijft Zaterdag had het er allen schijn van alsof van den sluier, welke nog altijd over de ontvluchting hangt dar fami lie Humbert alüians een tipje zou wor den opgelicht. Er waren als vast ge. geven bijzonderheden er was een di recte beschuldiging. De ontsnapping van den bankier Boulaine met. mede plichtigheid der beide agenten van den veiligheidsdienst hun naïveteit aan te nemen zou eielijlt staan met aan de zen belangrijken dienst een brevet van onnoozelheid uit te reiken die ont snapping had dan althans het voordeel meegebracht, dat men ongeveer zou hebben vernomen hoe het aangelegd is geworden die Humbert's uit Parijs te laten heengaan. De Humbert's had men er wel niet mee terug, evenmin als den kanunnik Rosenberg, die, met zijn medeplichtigen, aan mme Civet het twijfelachtige genoegen heeft gegeven, van als slachtoffer eener „kolossale oplichting" in de couranten te1 figuree- ren, evenmin als Boulaine dezen laatste heet men op het spoor te zijn maar, waneer binnen een tijdsverloop van een half jaar drie zulke geschie denissen kunnen voorvallen, begint 't publiek recht te krijgen, om te weten, hoe zulke dingen mogelijk zijn. Men was zoo mooi bezig met de Humbert's stilletjes te vergeten. Wanneer een dame van uit de diplomatieke loge der Kamer Ribot applaudisseert, zijn er spotvogels, die de onbekende voor mme Humbert aanzien, maar bij der gelijke flauwiteiten bleef het. En nu komt eesrt dat geval met Rosenberg c.s, en bijna op hetzelfde oogenbik d;e ontsnapping van Boulaine heel de ge schiedenis der Humbert's weer uit de al oude doos halen Maar het onweer schijnt weer te willen afdrijven. De stellige verklarin gen dien zelfden middag van den pre fect van politie, Lépine, en van den staf van den veiligheidsdienst Coche- fertde gerechtelijke vervolging, waar mede Laatstgenoemde de Gaulois dreigt en het uitblijven van verdere onthul lingen in de couranten maken den in druk dat de opnieuw gewekte nieuws gierigheid nog zoo dadelijk niet zal worden bevredigd. Er wacht ons wel een interpellatie van Gauthier ae Clagny, een der na tionalisten uit de Kamer, over het ver trek der Humberts, maar wat deze over hetgeen hij zegt te weten, aan de couranten loslaat, is zoo vaag, en sluit zich bovendien zoo .goed aan bij reeds gepubliceerde verhalen, dat xnen voor- loopig in deze poging wel enkel zal mogen zien het verlangen om die ge schiedenis weer op te rakelen. De na tionalisten zullen er de gelegenheid toe hebben om hun traditioneele veront waardiging over de gebeurtenissen der laatste jaren te luchten. Toch, er blijft iets hangen. Vanoch tend kon men in de Radical lezen, en de Radical is een der vertrouwde or ganen van de regeeringspartij. ,,Wij hebben dan ook de overtuiging dat, ten spijt, van alle intriges het gezond ver stand en.'de-rechtvaardigheid ten slotte de overhand zullen houden, en dat de machtige kopstukken der politie (les puissants policiers) die de Humbert's onder hun lvoede hebben genomen de zelfde behandeling zullen ondergaan als de ondergeschikte agenten, wier onnoozelheid Boulaine zich ten nutte heeft gemaakt." Dat is dus een heel stellige beschuldiging, al worden efr een namen bi] genoemd. En gister avond in de Frangais een artikel van ongeveer gelijke strekking. ,,Maar daar manoeuvreert men opnieuw op een wijze welke zal verhinderen dat er licht komt, enzoovoort." Dus maar in afwachting gebleven. Daitschiand. Men houdt er, zooals bekend is, in Duitschland rare denkbeelden op na ten opzichte van het vereenlgingsrecht. Zooals men weet werd onlangs aan Fraulein Hel. Simon verboden in de al- gemeene vergadering der Gesellschaft für Soziale Reform haar praeadvies over de regeling van den vrouwenarbeid voor te lezen: Een pendant van dit geval heeft zich thans voorgedaan in de afdeeling Keu len van den Hirsch-Dunckersche Frauen- gewerkverein. In een onlangs gehouden vergadering dezer vereeniging deed de presidente verlag van het ter algemeene verg. der Gesellschaft für Soziale Reform verhandelde, waarna debat volgde. Op grond hiervan is thans, nadat de politie de zaak 17 dagen in beraad had gehou den, de vereeniging gesloten. Als een vrouwen-vakvereeniging niet meer over verkorting van werktijd en or ganisatie in het algemeen mag beraad slagen, schrijft de „Soziale Praxis," ook niet in besloten kring, waarover moet zij dan spreken? Het is toch geen koffie- kransje! De Keizer en Keizerin hebben Zon dag. vermoedelijk om op demonstra tieve wijze te toornen dat er geen woord waar is van de geruchten over een ver wijdering tusschen den Keizer en zijn kanselier, laten weten dat zij 's mid dags in het paleis van graaf Bülow kwamen dineereh. Onder die genoo- digden waren verder generaal von Hahnke, die reeds als opvolger van Bülow gedoodverfd werd. D© parlementaire verslaggever van de Kölniscliie Zeitimg beschrijft aldus de stemming die in den Rijksdag heersebt: „Mijne dagen zijn als een afgaande schaduw, en ik ver dor als gras! Men tast naar zijn hoofd, men tegenwoordig den Rijksdag bin nenkomt en waarneemt dat de sedert een jaar met spanning verwachte ge vechten, van welker beslissing kapi talen van mi'lliarden afhangen, zich voor leege banken afspelen. Want het is misschien, geoorloofd van leege banken te spreken, ais met het begin van de vergadering anderhalf dozijn volksvertegenwoordigers op het ap pèl zijn en hun aantal, als het hard loopt, in den loop van de vergadering toit het drievoudige aangroeit. Zooals het tafereel is, is die .stemming. Wie niet slaapt, of bezig is met lezen of schrijven, zit te gapen in stomme be rusting. Het auditorium stelt heele- maal geen belang in het zuiver zake lijke gedeelte van de ellenlange rede voeringen. Gisteren Vloot de woor denstroom weer vijf uren lang; als men echter alles uitkiest, wat het hooge huis zelf door zijn houding als overbodig, waardeloos en bijzaken echeen te kenschetsen, kan men helt overige in enkele minuten grondig vertellen." De Kroonprins zal, als hij te Bonn 'afgestudeerd heeft, ook verder de ge bruikelijke opleiding van Pruisische prinsen krijgen. Eerst zal hij lan gen tijd actief dienst doen bij de rui terij, als ritmeester en chef van heit lijf-eskadron van de garde-du-corps, Daarna zal hij bij de koninklijke re geering te Potsdam door den opper- president ingewijd worden in -den administratie ven dienst en dan weer zijn militaire loopbaan vervolgen als ■majoor en bataljonscommandant bij het 1ste regiment van de garde te voet. Oo8tenrij fe-Hongarije. Prinses Stefanie van België, Gra vin Lonyay, heeft Maandag een be zoek ontvangen van Keizer Franz Jo seph. Gemeld wordt, dat de gravin den Keizer verzocht bemiddelend op te treden in het geschil met haar va der, Koning Leopold. Keizer Franz Joseph overweegt thans de zaak. Keizer Franz Jozef is Maandag aan een ernstig gevaar ontsnapt. Zijne Majesteit reed van zijn paleis Schön- brunn naar den Hofburg, toen plotse ling zijn paarden op hol gingen. De Keizer -sprong onmiddellijk uit het rijtuig, en ging ongedeerd te voet verder. Niemand bekwam eenig let sel. Zwitserland. Zondag hadden in Zwitserland een deel der verkiezingen plaats voot den Nationalen Raad. Volgens de Grondwet telt dit deel der Volksvertegenwoordi ging voor elke 20.000 inwoners 1 lid en moesten dus, om 't aantal in overeen stemming te brengen met de uitkomsten der laatste volkstelling, 167 leden wor den gekozen, in plaats van de 147 die aftraden. Van de laatste hebben 132 zich weder candidaat laten stellen. In 't ge heel zijn er 226 candidat-en, waarondeT 33 sociaal-democraten. De heer Ador, die als president aftrad, omdat hij geen af stand wenschte te doen van het groot officierskruis van het Fransche Legioen van Eer, werd bij eerste stemming her kozen. blattsnieuws. legenheden reeds Teformld ceding heeft. De tentoonstelling maakte een zoo goeden indruk, da|t wij ongetwijfeld gelooven, dat de vele dames die gis teren daaraan een bezoek brachten en nog niet in reform-kleeding waren gekleed, voorzeker besloten hebben zoo spoedig mogelijk het voorbeeld! van een klein gedeelte der bezoek sters te volgen, en. hun stijve, druk kende japonnen te verwisselen voor de elegante, losse en zeer gezonde reform-j aponnen. O.i. is dit dan ook de kleeding in den Itoekomst, en zal er éénmaal een tijd komen, dat er in figuurlijken zin gesproken een vreugdevuur wordt aangericht ivan al de aanwezi ge coi'setten. Halfweg Op de eerste najaairs veemarkt, Dinsdag alhier gehouden, waren 159 runderen aangevoerd; hij stuggen handel liepen de prijzen van f 120 tot en met 200 (voor koeiien) en van f 120140 voor vaarzen; verkoop on gedaan 2/3. De tweede markt zal alhier worden gehouden 11 November a.s. Haarïemmerliede en Spaarnwonde Het 25-jarig jubilé van dJen burge meester dezer gemeente, jhr. W. Th. Teding van Berkhout, op 1 November zal 4 November feestelijk herdacht worden. Haarlem, 29 Oct. 1902. Spoor w eg-ambtenaien, De Haarlemsche Vereeniging vj Spoorweg-ambtenaren, houdt a.s. Zater dag 1 November op de bovenzaal der So ciëteit „Vereeniging" een gezellige bij eenkomst, waarin zullen -optreden mej. G, A. Maria Eggers en de heer C. P. F. Bigot, beiden van Amsterdam. Het programma bevat eenige aardige voordrachten, de dramatische schets van Nestor de Tierre „Vorstenplicht" en het blijspel „Een Stortbui". Met een bal wordt de avond besloten. Een prettige avond dus in 't vooruit zicht. Verbetering van vro uwen- kleeding. In het Brongebouw werd Dinsdagmiddag eene vergadering ge houden van de afdeeling Haarlem van de Vereeniging voor Verbetering van Vrouwenkleeding, onder presi dium van mevrouw H. L. G. Vogel Molenkamp. Tot bestuursleden wietrden herko zen meivr. H. L. G. VogelMolen kamp en mej. Joh. Kersiten en geko zen mevr. J. E. JonkerAhlers en mej. H. M. Heil. Mövr. M. J. S. EnschedéKooy had'zich niet herkiesbaar gesteld. Voor de benoeming van een lid voor het Hoofdbestuur in de plaats van mej. Verwey Mej an, die wenscht af te -treden, werd voorgedragen mej. Joh. Kersten te Haarlem. Na afloop der vergadering werd eene tentoonstelling van reform-ja ponnen gehouden. Uit den aard der zaak kwamen wij op een ivoor ons onbekend terrein, doch wij zijn in staat nog het een en ander over deze eerëte expositie hier te lande te ver tellen. Over het algemeen w-aren er tal van keurige toiletten, die getuigden hoe het der vereeniging gelukt i;s de begrippen van schoonheid en gezond heid in die kleeding te vereenigen. Het doel der vereeniging is dan ook om practische, elegante, lichte kleeding te krijgen, die der gezond heid bevorderlijk is. En daarom is dan ook bij de reformkleeding zoo veel mogelijk den druk der kleeding verplaatst van den heup naar de schouders. Ongeveer 60 modellen waren op de tentoonstelling aanwezig, deels van naaisters, deels van particulieren hier ter stede en uit andere plaaltsen. Van Haarlem hadden ingezonden Gez. van Santé en de firma Van As- peren Pijper. De gewone gekleede toiletten, alle zeer elegant, zijn niet voorzien van een sleep, alleen de fraaie bruidistoi- 1-etten en ontvangtoiletten hebben een sleep, zoodat men hieruit ook tevens ziet., dat men voor alle mogelijke ge Deop Dinsdag door heeren collectanten ten behoeve der Israël. Ar men gehouden jaarlijksche turfcoilecte heeft opgebracht de som van 431.96. Voor Vaderland1 en Koning. In de gezellige zaal dier Kleine Ver eeniging had1 Dinsdagavond de prijs- uitreikkiig aan de winn-eirs in den schietwedstrijd on Zondag 1.1. plaats. De kapitein-com-mandant, d'e heer J. J. Zeewoldt opend'e de feestelijke bij eenkomst met allen een hartelijk wel kom toe te roepen en bracht tevens een woord van dank aan de milde gevers der fraaie kunstvoorwerpen, in 't bij zonder aan den Burgemeester en mevr. Visser van Hazerswoude, waarna spr. met een toepasselijk woord' de prijzen aan de winners ter hand stelde. Na afloop hiervan had de heer Pau- len daar he/t de eerste maal was dat V. V. en K. hier zijn bijeenkomst hield die welwillendheid een specia liteiten-gezelschap voor de leden te doen optreden. Deze attentie werd algemeen zeer op prijs gesteld. Een zeer aardig 'afwisselend pro gramma werd utigevoerd en na afloop hiervan hield een gezellig bal de aan wezigen nog tot half 3 uur hij een. Gebroken. Heden morgen brak n-abij de Kruisbrug het onderstel van een met hooi en stroo zwaar beladen wagen. Het gevolg hiervan was dat de ladling op den grond terecht kwam. De paardentram ondervond echter hierdoor geen vertraging. He-denmid dag werd' een en ander opgeruimd. Grensregeling. In sommige bladen wordt gemeld, dat de grens regeling tengevolge van de vele. daar tegen ingebrachte, bezwaren niet lot stand zou komen. Uit zeer goede bron vernemen wij. dat zooals ieder weet vele bezwaren tegen d'e grensregeling zijn ingebracht, maar dat voor de daaruit getrokken conclusie dat deze niet tot stand ko men zou, g e en enkele gr on d is. Verkiezing Kamer van Koophandel. Ter vervulling van 3 vacaJtures, in het college der Kamer van Koophan del, ontstaan door het bedanken der heeren Kerbert, Sabelis en Kersten, worden naast den heer G. van der Most van Spijk, die reeds definitief door „Burgerplicht" candidaat ge steld is, nog genoemd de heeren G. C. C. Reeser, directeur der Haarlem sche Gomwasscherij en H. J. Geij-1 Jez., aannemer alhier. Velsen. De Vrijzinnige kiesvereeniging stelde tot candidaat voor den Raad, vacature- Van Vendeloo, den heer K, Zegel. Binnenland. Uit de Omstreken. Hillegom. Alhietr wordt Donderdagavond a.s. te 7 uur een openbare vergadering ge houden van het Algem. Nederl. Werk liedenverbond in Eben Haëzer, waar als spreker zal optreden de heer Heldt mét het onderwerp „algemeen kies recht." Het debat is vrij. Zandvoort. Zooals reeds vroeger is medegedeeld, zal de toren van dc Nederl. Herv. kerk, die aan de Burgerl. Gemeente behoort, voorzien worden van een nieuw uurwerk dat geleverd zal wor den door den heer Volche te 's Graven- hage. Het uurwerk is thans geheel ge reed en moet alleen nog afgeregeld worden. In November zal met de plaatsing een aanvang worden gemaakt. Kiesrecht- Naar wordt medegedeeld, zal het rap port van de Liberale Unie in zake kies recht naar alle waarschijnlijkheid, zoo als werd toegezegd, dit jaar gereed ko men. Wel is door het vertrek van den heer Lely vertraging in het werk ont staan, maar de commissie is onmiddel lijk aangevuld, zoodat het rapport zijne voltooiing nadert. Nederland en België. In eene brochure: „Professor de Lou- ter's „Nationale Plicht" en een verbond tusschen Nederland en België", betoogt de gep. luit.-generaal den Beer Poortu- gael, lid van den Raad van State, o..a. de wenscheiijkheid van een defensief ver bond -tusschen Nederland en België, waarmede van de zijde van België ge paard zou moeten gaan een afstand doen van de garantie en van de permanente neutraliteit, door de groote mogendhe den gewaarborgd. A. E. van Kempen, f Te Leiden, overleed de heer A. E. van Kempen, lid der Tweede Kamer. Antonius Everdinus van Kempen werd geboren te Utrecht den 30en Januari 1843. Hij genoot geen wetenschappelijke op leiding, doch werd voor de industrie be stemd. Hij was dan ook lid der bekende firma J. M. van Kempen en Zn., te Voor schoten. Waar een der firmanten bij de fabriek bleef wonen, vestigde de heer Van Kempen zich te Leiden en was spoe dig een der hoofdmannen der anti-revo- lutionnaire partij. I-n 1892 werd hij lid der Provinciale Staten, in 1893 lid van den Gemeente raad en in 1897 gekozen tot lid der Twee de Kamer, welke verkiezing hij vooral aan zijne groote welwillendheid en po pulariteit te danken had. Ook was hij o.a. voorzitter van de Ne- derlandsche Patroonsvereeniging „Boaz" en voorzitter van de antirevolutionaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje". Het oude spelletje. Men schrijft uit Deventer: Vannacht was een woonwagen gestald geweest bij den landbouwer N. Toen vanmorgen het paard van stal werd ge haald, vroeg de vrouw van den woon wagen om dubbeltjes van het jaar 1882 in te wisselen. De landbouwer ging zijn geld nazien en miste kort daarop t 10. De politie arresteerde weldra de bewo ners (man, vrouw en zes kinderen) van den woonwagen, die begeleid door een dichte menigte, naar het politiebureau werden gebracht. Het troepje werd ech ter weldra op vrije voeten gesteld, daar het geld niet kon worden gevonden. De woonwagen begaf zich toen met zijn bewoners, Italiaansche typen, i-n de richting van Almelo, tot de grens der ge meente door de politie uitgeleide ge daan. Untgroenings-niisbrniken. Men schrijft uit Delft aan de N. R. Courant: Er zijn dit jaar, bij de jongste ont groening van candidaat-leden van het Delftsch Studentencorps, behal ve de gebruikelijke aardigheden, ook rniindier -gepaste handtastelijkheden gepleegd jegens enkele nieuw-aange- komenen, daden die zich op de grens bevinden van mishandeling. Behalve een blauw oog, aan zeker candidaat bezorgd, werd aan den novitius L. een klap om het oor gegeven, welke eene plotselinge doofheid aan die zij de tengevolge had. Medische hulp heeft dit euvel verholpen, maar Itoch heeft dit voorval onder de studenten ernstige afkeuring verwekt Men i:s er op bedacht geweest zoo veel mogelijk te waken Itegen herha ling van dergelijke feiten, en daar om was in eene corps vergadering, een motie aan de orde van den lieer S. II. Stoffel, waarin strenge afkeu ring wordt uitgesproken over liet ge beurde, en de hoop gekoesterd, dat zulks zich in de toekomst -niet zal herhalen. Ook een wetswijziging van hoofd stuk III, (waarin geregeld wordt: het beroep der candidaat-leden op den senaat) werd der vergadering ter be krachtiging voorgelegd. De wijziging betreflt de volgende toevoeging: I. De candidaat-leden behoeven geejn handtastelijkheden te; dulden. Ingeval handtastelijkheden worden gepleegd tegen hun zin, of zonder dat zij in de gelegenheid zijn geweest, zich hierover te uiten, heeft een der leden van den senaat het recht, de betrokken corpsleden te straffen, vol gens hoofdstuk XIV, art. 6 en hun de candidaat-leden te ontnemen. II. De leden van den senaat hebben ten allen tijde het recht, ruw optre den tegenover de candidaat-leden te verbieden, zoo noodig de betrokken corpsleden te straffen en hun de can didaat-leden te ontnemen. III. De leden van dien senaat heb ben overal toegang,waar zich candi daat-leden bevinden. De motie-Stoffel en de wetswijzi ging werden aangenomen. Yoor den hongerdood bewaard In de gemeente Alkemade, onder Ou de Wetering, lag een vaartuig waarin een weduwe met drie kinderen woonde, die met een knecht voer. Het trok de aan dacht van de nabij wonende menschem, dat niemand zich buiten het vaartuig vertoonde, dat steeds op dezelfde plaats bleef liggen. Een onderzoek bracht aan het licht dat de knecht was heengegaan omdat hem loon noch kost werd gegeven. De weduwe met haar 3 kinderen bleef nu moedeloos in de kajuit en zou zich hebben laten verhongeren zoo men haar niet had opgezocht. Menschenvrienden zorgden nu wel dat zij voortoopig al thans geen gebrek leden. Verbetering van Vronwenkleeding Om de nieuwe verbetering der vrou wenkleeding onder het bereik te bren gen van de werkende vrouwen, zal mej. Margaretha Meijboom, Delistraat 11 te 's- Gravenhage, den 15en November een proef nemen met een koffertje met een kleine verzameling modellen van onder en bovenkleeding voor vrouwen en kin deren, van de allereenvoudigste soort, gemaakt in overleg met onbemiddelde werkende vrouwen, en door ontwikkelde arbeidsters nagezien en beoordeeld, en waarbij een voordracht over reformklee ding zal worden ingesloten. En ook met de eerste van een reeks brochures over goedkoope reformkleeding. Het koffertje wordt op aanvraag om- gefrankeerd toegezonden voor den tijd van 3 dagen ten behoeve van propagan- da-voordrachten enz., en gefrankeerd te rug verwacht. Modellen worden, tegen vergoeding van port, kosteloos toegezonden aan vak- vereenigingen, andere vereenigingèn be talen f 0.50 en fabrikanten J 1. ter ver goeding voor het aankoopen van nieu we modellen. Brochures zijn tegen beta ling van f 0.2Ü verkrijgbaar. Diefstal van electriciteit. Dezer dagen bevatte het „Weelcbl. van hat Recht" eenige opmerkingen over de vraag of onrechtmatige ont trekking van electrische kracht te brengen is onder de omschrijving van diefstal in ons Wetboek van Straf recht.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1