ROOKVLEESCH J Carmen. Amsterdamsche Benrs Rotterd. Tivoli Tooneelgezelsch. Een Koninkrijk voor een Zoon. Nederlandsche OPERA. DAGMEISJE, flinke Knecht, TE HUUR: O ÜiiHlii H Varkensslachterij H. 8. STOLi. Anegang 19. Telefoon 264. Machinaal gesneden g n«M§MH HMMMI Twee maatschappijen van mijn bouw hebben reeds liet aanbod van de regeering- zich te onderwerpen aan een scheidsrechterlijke beslissing aange nomen, Dit is een bericht van betee- kems. Het einde van de werkstaking wacht op de besluiten van de afzon derlijke maatschappijen en dat enkele maatschappijen aanstonds hebben toe geslagen, wijst ar op, dat er geen be weging gaande is onder de mijneige naren om gemeenschappelijk zich te verzetten togen de inmenging van der den in hangende geschillen. Van een compromis tusschen de vereenigde mijnwerkers en de vereenigde patroons van Frankrijk kan nooit sprake zijn. De organisatie die den band vormt tus schen de mijnbouwmaatschappij en on derling, is niet machtig genoeg om aan haar bestuur de bevoegdheid te geven, namens de Fransclie mijneige naars op te treden en deze, zij het ook slechts moreel, t& binden door een compromis. Verleden Zaterdag heeft de minister president Combes met den president der commissie voor de Fransche kolen mijnen, Darcy, de vraag besproken, of het niet mogelijk zou zijn, deze com missie namens de maatschappijen en den nationalen raad der mijnwerkers namens de arbeiders in de kolenmij nen met elkaar een compromis te doen sluiten. Darcy heeft evenwel aange toond, dat het op deze wijze onmogelijk zou zijn tot een scheidsrechterlijke uitspraak te komen. Na afloop van de conferentie van Combe9 met Darcy heeft deze laatste m een brief aan den minister-president nog eenis schriftelijk zijn motieven samengevat. Ging men te Parijs de onderhandelingen centra- liseeren, zoo redeneert. Darcy, dan zou de ruggespraak met de verschillende ■maatschappijen zoo veel kosten, dat bet einde van de onderhandelingen niet te voorzien zou zijn. De toestand is bovendien in de eene streek zoo ge heel anders dan in d:e andere, dat het het geheel onmogelijk zou zijn ver van de terreinen der werkstaking zich een juist oordeel te vormen van de om standigheden in ieder departement. Darcy ziet echter wel heil in het optre den van de regeering door middel van de prefecten van de verschillende de partementen, die zich wenden tot de maatschappijen in hun gebied', en hij twijfelt niet of de raden van bestuur zullen niet talmen hunne antwoorden in te sturen. De directeur der mijnen van Boux hors heeft laten aanplakken „De raad van bestuur der Maatsch. van C omra entry-F o ur ch amb ault en Deeazeville verkeert in de onmogelijk heid voldoening te geven aan de eischen die tot het bestuur zijn gericht door de commissie voor de werksta king van Bouxhors en ziet zich zelfs genoodzaakt de volgende besluiten te nemen Daar d<© exploitatie van de mijn van Bouxhors kostbaar is zal de maatschap pij deze exploitatie slechts weder voortzetten na een afslag van de loo- nen van 15 percent. De arbeiders, die zonder voorafgaan de kennisgeving het werlc hebben neer gelegd, hebben het arbeidscontract verbroken, en hebben daarmede opge houden deel uit te maken van het per soneel der maatschappij. Zij, die op de nieuwe voorwaarden het werk wen- sclien te hervatten, zullen zich moeten aanmelden voor Maandag 3 November. Indien op dien datum het aantal ar beiders onvoldoende is, zal de exploi tatie van de mijn voorgoed worden ge staakt." De nationale mijnw'erkersraad heeft weder vergaderd in de arbeidsbeurs te Parijs, om te beraadslagen, wat hem te doen stond. Steeds klemmender worden de brieven die de raad richt tot den minister-president. „Wij herhalen het, schreef de raad, wij verzetten ons met den moesten na druk tegen die handelwijze (het in timi d'eeren van de mijnwerkers om hen weer aan 't werk te krijgen) wij hebben tot hed.cn de meest strikte neu traliteit betracht en sedert wij de on derhandelingen als geopend beschou wen op grond van uw voorstel tot een compromis, zijn wij zelfs zoo vei- ge gaan, dat wij aan onze kameraden de dokwerkers, den raad hebben gegeven, het werk weer op te vatten. Op deze daad van verzoening ant woorden de maatschappijen ons door- ons ,te provoceerenwij maken u op merkzaam op die provocatie en geven u de verzekering, dat als de maatschap pijen niet onmiddellijk aflaten zoo te doen, wij tot onze spijt genoodzaakt zullen zijn, van ons recht van verde diging gebruik te maken, door alle pro letariërs van Frankrijk te bewegen met ong mee te doen. Hopende dat u alle middelen zult aanwenden, die in uw macht staan opdat wij niet tot het uiterste worden gedreven, hebben wij de eer te zijn, enz." De „Matin" geeft, „om te bewijzen dat de algemeen© staking van de mijnwer kers in Frankrijk eene goede zaak is voor de buitenlandsche mijnmaatschappijen", het volgend staatje van de invoeren van steenkolen aan het Belgische grenssta tion Jeumont tusschen 9 en 22 October in vergelijking met den invoer aan het zelfde station op dezelfde dagen in 1901: Land- en Tuinbouw. Na de 14e Algemeen© vergadering der Nederlandsche Heidpmaatscnap- pii werd aan het dagolijksch bestuur opgedragen een verzoek te richten tot den minister van Waterstaat, inzake de onttrekking van water aan den bo dem voor gemeentelijke waterleidin gen. Het dagelijksch bestuur heeft zich van die opdracht gekweten en den minister een schrijven gezonden, waar in o. m. wordt gezegd: Bij de bespreking van het onder werp werd het groote gewicht van het vraagstuk nogmaals in het licht gesteld1. Terwijl, zoo werd gezegd, door de onttrekking van, groote hoe veelheden water aan den bodem onte genzeggelijk aanzienlij ke nadeelen aan geheele landstreken toegebracht kun nen worden nadeelen .die steeds groo- ter worden, naarmate telkens meer de behoefte aan het leggen van nieuwe of het uitbreiden van beslaande waterlei dingen gevoeld wordt, kan en mag aan den anderen kant niet worden vo.orbijgezien dat het gebruik van zuiver drinkwater zóó innig samen hangt met de zorg voor de volksge zondheid' dat niets verzuimd mag wor den om niet alleen de .steden maar ook diie gedeelten van het platteland, waar geen goed drinkwater gevonden wordt, van eiders daarvan te voorzien. Onte genzeggelijk. zoo werd opgemaakt, hebben wij hier te doen met een strijd van belangen En nu gaat het niet aan, om geliik in den laat sten üjd herhaaldelijk geschiedde, eenvouaag te zeggen: ..wat het zwaarste is. moet het zwaarste wegen", m. a. w. net platteland moet maar opgeofferd wor den. Integendeel, het is plicht, deze aangelegenheid aan een ernstig onder zoek te onderwerpen en na te gaan; 1. Of er wellicht niet een oplossing te vind'en is, waardoor geen nadeel ondervonden wordt; 2. of het niet mogelijk is. zoo er na deel geleden moet worden, dit tot zijn kleinste verhoudingen terug te bren gen, en. 3. op welke wijze de schade, die er geleden zal moeten worden, vergoed zal kunnen worden, Bij de besorking der eerstgestelde vraag werd erop gewezen, hoe daarop oogenschijnlijk althans, een zeer een voudig bevestigend antwoord gegeven moet worden. Er vloeien immers iedere minuut duizenden kubieke meters water langs onze rivieren in zee, dat, goed1 gefil treerd, uitnemend dienen kan tea* voeding van waterleidingen, Rotter dam. vroeger berucht om zijn drink water, heeft thans in de Maas de prise d'eau voor haar waterleiding niette genstaande den ongunstigen toestand d'aar door eb en vloed' teweeggebracht. Waarom, zou Amsterdam, in plaats van naar de veraf gelegen Veluwe. te; gaan, niet evengoed, zoo niet beter. Rijnwater kunnen drinken? Ten slotte werd' aangedrongen om: 1. Een Staatscommissie in het leven te roepen, met opdracht om een uitvoe rig onderzoek in te stellen, omtrent de onttrekking van water aan- den bo dem ten behoeve van waterleidingen en de gevolgen daarvan; ©n 2. om na afloop daarvan op grond van de uitkomsten van d:at onderzoek een wetsontwerp bij die Tweede Kamer der Staten-Generaal aanhangig te ma ken .regelende den aanleg van water leidingen, waardoor in groote hoeveel heden water aan dien bodem onttrok ken wordt, zoodat schade voor derden te duchten is. Rechtzaken. 1901 1902 9 October 5,600 ton 7,451 ton. 10 5,400 8,270 U 6,360 9,517 12 6.100 9.750 13 4.820 9,870 14 2,420 9.710 15 5,340 9,890 16 5,190 10,870 17 5.780 11,695 18 6,600 12,847 19 6.080 12.847 20 5,940 6,330 21 4,220 10,642 22 3,730 10,877 73,580 ton 140.566 ton. Uit deze cijfers blijkt, dat sedert de al- semeene staking in Frankrijk niet min der dan bijna 67000 ton steenkool meer zijn ingevoerd aan dit eene station dan gewoonlijk, welk feit aan de „Matin" de opmerking ontlokt, dat de Belgische ïtijnrnaatschappijen zeker niet. zullen Erlangen naar het einde der werksta king in Frankrijk. De Ams-terdamsche Rechtbank sprak T. R. Kikkert vrij van hst hem ten laste ge legde opzettelijke verspreiding en in voorraad hebben van voor de eerbaar heid aanstootelijke afbeeldingen en pho- tographieën, waarvan hem de inhoud bekend was, benevens in de subsidiair ten laste gelegde medeplichtigheid van die misdrijven, aangezien de Rechtbank het wettig bewijs vanbekl.'s schuld daar aan niet geleverd achtte. In het huis van bewaring te 's-Gra- venhage is thans opgesloten de Duit- scher Miiller, die onlangs door de rechtbank alhier tot eenige jaren ge vangenisstraf werd veroordeeld, we gens onidjerschjeideme door hem ge pleegde diefstallen. Muller, die in hooger beroep van dilt vonnis is gegaan, wordt ook ver dacht van het plegen van diefstallen te 's-Gravenhage, o.a. in de woning van den concierge der Portug. Isr. kerk aan den Boschkant. Dakloos. Woensdag stond voor de rechtbank te Amsterdam terecht Herman Goede, die in den avond van den 7en Oct., omdat hij dakloos was uit de portiek van een winkel in de Commelinstraat een rol moltongoed "wegnam en daarmee naar een politieagent ging. Reeds vroeger heeft hij zich op dezelfde wijze een on derkomen verschaft. Het O. M. was van oordeel dat de toe- ëigening door den beklaagde is geschied om zich wederrechtelijk te bevoordeel en en eischt 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger begint met te verkla ren dat wanneer hij in de .gedachtelijn van den beklaagde handelde, hij zoolang mogelijk gevangenisstraf zou moeten vragen. PI. zegt verder dat hier het oog merk van wederrechtelijke bevoordeeling niet aanwezig is en vraagt ten slotte een lichtere straf omdat de beklaagde half blind is .en niet werken kan. Pensioen en faillissement. De Rechtbank 'te Amsterdam le ka mer, gaf een belangrijke beslissing inzake pensioen ingeval van faillisse ment. De echtgenoote van den gepension- neefrd'en inspecteur der Amsterdam- sche gemeente-politie te Amsterdam kwam in verzet tegen de uitd'eelings- lijst, opgemaakt door den curator in het faillissement van haar man en zulks met het doel feitelijk ten bate van dezen uitbetaald te krijgen twee termijnen van diens pensioen, waar op de curator destijds beslag heeft gelegd, bij arrest van 7 Maart 1902. De oud-inspecteur werd. in de maand Januari 1900 failliet verklaard en -d'e curator mr. S. van Raaite, heeft den tweeden en den derden driemaandelijkschen termijn, samen f 620, geïncasseerd ten bate van d'em boedel, terwijl voorits als alimenta tie den,, failliet een bedrag van f 15 's weeks w,erd toegelegd. In het be lang van den failliet zeiven ried mr. Van Raalte hem aan, om een geding tegen hem, curator, aan te vangen, ten einde in hoogste instanltie uitge maakt te krijgen, of de curator ver der al dan niet beslag mocht leggen op het pensioen. Dit proces leidde tot de genoemde uitspraak van den Hoogen Raad. S. meende nu ook de terugbetaling te kunnen eischen van de vroeger door den curator geïnde beidle pensioentermijnen. En daarbij zelf iu dezen niet kon ageeren, kwam zijne vrouw, wegens huwelijksin- breng, creditrice, In het faillissement in verzet tegen de door den curator opgemaakte lijst ter verdeeling van het acltief. Volgens den curator had S. inder tijd toegestaan dat hij (curator) den tweeden en derden termijn van het pensioen inde, en buitendien goed gekeurd. dat het bedrag, na aftrek dan d'er te verstrekken alimentatie, zou dienen tot dekking der proces kosten. Het proces werd slechts ge voerd over de aanspraak op den vier den termijn 1900 van het pensioen. De tweede kamer der rechtbank be sliste toen, dat de curator geen recht had op dien vierden termijn. Sedert einde 1900 heeft dus S. weder zelf zijn pensioen geïnd. Mr. Van Raalte nu beschouwde het vonnis der recht bank en de uitspraak van den Hoo gen Raad als geldlende dien vierden telrmijn, zag daarin naJtuurlijk een vingerwijzing voor de toekomst,maar kerndie aan die uitspraken niet d'eze terugwerkende kracht toe, dat hij nu verplicht zou zijn den tweeden en derden termijn nog aan S. uit 'te be talen, terwijl deze immers overigens had toegestemd, dat de som dier bei de termijnen, na aftrek der alimen taties, zou strekken tolt dekking der proceskosten. Buitendien meende de curator dat het verzet der creditrice tegen de uitdeelingslijsit eene absur diteit moest geacht worden, omdat dit verzet gegrond! werd op de bewe ring, dat onrechtmatig gelden door den curator bij heit actief waren ge voegd; hier zou men dus voor het on mogelijk geval staan, dat een credi teur of creditrice in een faillissement klaagt over een te hoog bedrag van het te verdeelen actief. Mr. Rijshouwer voor de vrouw op tredende, ontkende op grond van het geen hem in het bijzijn van getuigen door S. is gezegd, diat deze den cura tor ooit verlof zou hebben gegeven de beide quaestieu.se termijnen tot eenig ander doel te bestemmen dan tolt uit betaling aan hem. De. advocaat der vrouw drong er dus op aan, dat de rechtbank, door S. zeiven te hooren, dit geschil zou oplossen, voorts betoo- gende, dat thans door helt genoemde arrest van den H. R. is uitgemaakt, dat de curator het pensioen niet kan opeischen voor den faillieten boedel. De Rechtbank, gisteren rechtspraak doende, achtte het verzet der echtge noote van den failliet, ook al deed zich daarbij het geval voor, dat het verzet gericht was niet tegen een te laag, maar tegen een te hoog bedrag der uitdeelingslijsit gegrond, omdat de wet aan eiken crediteur het recht tot verzet geeft, tot welk resultaat dilt verzet, indien rechtmatig, dan ook zou mogen leiden. In overeen stemming met de jongste jurispru dentie beschouwde de rechtbank de twee termijnen pensioen als onrecht matig door den curator getoncueerd en op de uitdeelingslijst gebracht. De Rechtbank weigerde alzoo de uiltdëe- lingslijst in voege als voorgelegd, en reduceerde het bedrag der uitdee lingslijst tot op nihil, zoodat bij ge mis van baten ook geen faillisse- mentskosten in rekening kunnen worden gebracht. De curator zal alzoo moeten resti- tueeren een bedrag van ruim f 600, voortspruitende uit pensioen, dat door hem in den boedel was opgeno men. Het zwakke geslacht. Voor de rechtbank te Assen heeft zich het merkwaard is1 verschijnsel voorge daan, dat twee meisjes terecht stonden, die elkander met messen in het aange zicht 'oelakelden en dat nog wel bij een kleine woordenwisseling. Die meisjes droegen steeds een mes in den zak. Het O. M. eischte voor Jantje S., te Exloo, 5 maanden en voor Hendrikje H., te Noorder-Exlooerwoud, 3 maanden ge vangenisstraf. Moord te Herten. De rechtbank te Maastricht eischte gisteren tegen Ph. H. J. van Ooi, w-. gens moord op C. H. Verheesén een gevangenisstraf van 4 jaar. Poging tot doodslag. De rechtbank te' 's-Hertogenbosch 'heeft tegen A. S. wegens poging tot doodstraf op J. Verra aldaar twee jaar gevangenisstraf geëischt. Sport en Wedstrijden Maclou, van kolonel Mac Calmont. jockey M. Canuon; en derde de drie jarige Nabot van Graaf Bebresson, jockey Macginn. I INGEZONDEN Vuur den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of\ niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Geachte Redactie. In uw blad van gisteren vvox-den on der m©er vermeld de in den Raad ge houden stemmingen over de verhoo ging van salarissen van burgemeester en secretaris. Onder de vóór stemmers komt ook mijn naam voor. Uwe le zers zullen wel begrepen hebben dat niet ik daarmede bedoeld' ben, doch die wethouder, de heer De Haan Hugen- holtz. Intusschen. nu twee personen van denzelfden naam. doch van zoo geheel verschillende politieke gevoe lens. zitting hebben in den Raad', is het m. i. niet ongewensebt, vooral bij die vermelding van stemmingen, eenige wijziging te brengen in de naamsaanduiding. b.v. de Haan Tl. en Hugenholtz. of iets dergelijks. Vertrouwende dat u de billijkheid mij ner opmerking zult willen erkennen, teeken ik hoogachtend Uw dw. F, W. N. HUGENHOLTZ Jr Haarlem 30 Oct. 1902. Vervolg Stadsnieuws. Hedenmorgen is op de Kam- persingel een vrouw door een groente- kar overreden, over de beide beenen. Zij moest bewusteloos weggevoerd worden. Hedenmiddag werd het ver- voer van lijken ten dienste der gemeente gegund aam J. Metselaar, die ingeschre ven had voor 9.75, f 5.25 en f 4. Schouwburg. Gisteren waren in den Schouwburg de dilettanten op de planken, doch dilettanten die het in de kunst zeer ver hebben gebracht. Voor een goed bezet huis gaf de let terlievende vereeniging „Cremen" „De BaJkankeizerin". Wij hebben reeds gelegenheid gehad om te wijzen op de uitnemende wijze, waarop de tooneelvereeniging dit hooge eischen stellend stuk van den Montene- gynsohen vorst door „Cremer" wordt vertolkt. Het doet ons genoegen, dat ook ditmaal bij ander publiek de voorstelling het bijzonder goed „deed". Herhaalde malen moest gehaald woTden en het publiek betoonde uitermate veel waardeering voor de spelenden. Den heer G. J. van Gasteren werd na mens eenige kunstvrienden door den heer J. J. Zeewoldt met een krans ver eerd. Een verdiende hulde voorwaar. Gemengd Nieuws. De Cambridgeshire, een der groot ste najaarswedrennen in Engeland, is te Newmarket verreden. Winner was de eerste favoriet., het driejarig paard Ballantrae van W. G. Witney, jockey J. Watts. Verbazingwekkende sommen waren op dit paard gewed. Tweede was het vierjarig paard St. Iti gesprek met Zola's geest. De redactie van de Parijsche Temps ontving dezer dagen een uitnoodi- ging tot bijwoning van een spiritis tische séance, waarin proeven zou den worden genomen met Zola's geest. Een medewerker van het blad be gaf zich naar heit opgegeven adres, een Institut de Sociologie in de rue des Boulangers en wierd er ontvan gen door een ouden man met een lan gen, witten baaTd, een bariet op en een zwarten kiel aan. In een zaaltje bevond zich ook een jonge vrouw, het medium. De journalist was de eenige genoodigde djje verschenen was. Het medium ging aan een Kouten tafel zitten en legde er haar handen op. Heit duurde lang, vóór er iets gebeurde, want legde het medium uit Zola's geest is er nog niet aan gewend opgeroepen te worden. Plot seling begon de tafel te bewegen. De journalist deed eenige vragen. Zola's geest antwoordde, dat hij den naam van zijn ondervrager kende, doch weigerde hem Ite spellen. Toen vroeg de reporter of hij Re- nan al had ontmoet. De tafel begon wild te dansen. Het antwoord was zeer duidelijk. Ja, zeide het medium, Zola heeft Renan al ontmoet. Vraag hem, of zij het met elkan der kunnen vinden. De Itafel maakte een aantal bewe gingen, d'ie, naar het heette, beduid den, dat de twee beroemde schrijvers het niet met elkaar konden vinden. Op dat oogenblik liet het medium de tafel los. O, de tafel gaat weg, riep zij uit. ik heb mijn handen niet wegge trokken. Zola gaat heen. De oude man leunde op de tafel, maakte een paar gebaren met die hand en richtte eenige woordlen van dank tot Emile Zola. Wij moéten beleefd zijn tegen over de geesten, legde hij uit. U zult misschien verbaasd zijn, dat Zola niet langer niet ons in verbinding is gebleven. De geesten doen soms zeer raar. Zoudlt u wel willen gelooven, dat zij dikwijls bet geheugen kwijt raken? Het is werkelijk ongeloofelijk. Wij ontmoelten er soms, die denken, dat zij nog in lieven zijn. Mile Hen- riot bijvoorbeeld, die het slachtoffer werd van den brand in de Comédie- Frangaise, beweert, dat zij nog aan dien schouwburg verbonden is. Gis teren heb ik langen tijd gesproken met Zola. Hij deelde me mede, dat hij toch „Justice" zal schrijven. Weer een uitbarsting. Sedert Zaterdagmorgen is de vulkaan Santa-Maria, in de Mïddenamerikaan- sche republiek Guatemala in werking. De uitbarsting gaat vergezeld van hevig gerommel en aardschokken, die worden gevoeld tot in Nicaragua, Salvador en Costa-Rica. Onder de bevolking heerscht een paniek. Men meende, dat de Santa-Maria vol- komen uitgedoofd was. De nieuwe Newyorkscbe beurs die negen verdiepingen hoog wordt, komt 1 Mei van het volgend jaar gereed, Het gebouw, dat geheel van wit marmer is opgetrokken, zal ongeveer 3 mïllioen dollars kosten. De groote hal wordt ruim 40 meter lang, 35 meter breed en 25 meter hoog. De verschillende deelen van het gebouw worden met elkaar verbonden door pneumatische buizen. De ventiia- tie-toestellen jagen per uur 26 millioen kub. voet versche lucht in het gebouw. Weer een duel. Een Oostenrijksch officier uit Lem- berg schijnt zich beleedigd te gevoe len door de bewoordingen, waarin de heer Breiter, Parlementslid, over dein stand, waartoe de officier behoort, heeft gesproken. Gevolg natuurlijk een uitdaging, die door den heer Breiter aangenomen werd; evenwel onder voorbehoud van een onderzoek bij zijne collega's in hét Parlement, hoe hij zich in deze zaak te gedragen had. Het schijnt wel moeilijk die middeneeuwsche instelling de wereld uit te krijgen, waar zelfs parlements leden, wien men toch een zekere do sis verstand mag toekennen, zich er niet aan durven onttrekken 1 Verduistering. Verduisteringen van groote geld sommen zijn in Oostenrijk Hongarije aan de orde van den dag. Weenen en Praag hadden reeds hun reuzende- fraudaties en nu komt uit Hongarije het bericht van een frauduleuse han deling, eenige honderdduizenden kro nen bedragend. In Arad heeft de directeur-generaal van de nijverheids- en volksbank aldaar Adolf Böhm, een der aanzienlijkste burgers der stad uit de kas van deze instelling 300.000 kronen genomen en dit geld aan de beurs verspeeld. De gepleegde fraude werd door zijn boek houder ontdekt, die het dadelijk aan gaf. Toen hef nieuws in Arad bekend werd, ontstond een paniek. De inleg gers stormden naar de loketten der bank, doch eeu ieder werd bevredigd. De directie is met Budapester geldman nen in onderhandeling getreden Het kapitaal der Ai-ader bank bedraagt een millioen kronen, en er is een reserve fonds aanwezig van 700.000 kronen en van de verduisterde gelden is door de directie, die Böhm blindelings ver trouwde, reeds 700.000 kronen gedekt, zoodat geen onmiddellijk gevaar voor de instelling helstaat. Gister, Beden Wil. 29 Oer Dd. 30 Oct 21pCt. Ned. Werk. SchnUl811/ib SCF/s 4i/a pCt. Portugal477/g 4 pCt. Venezuela29i/g 29 Cert. Nederl. Handel Maatij..- Aand Koninkl. Petroleum.... 4621/® 462 Aand. Moeara Enim- 113 Aand. Perlak Petroleum 135 Aand. Schibaieff Aand. Soemalala Aand. Am. Car Foundry Cy.36i5/)B 367/s Aand. United Steel Cornp40'/s 407/10 Aand. Atchison Topeka87s/g 87l/ic Aand. Union Pacific103i"/2 103'/s 4 pCt. Conv. Union Pacific bds IOC1/* 106 Aand. Missouri Kansas Texas 2S'/s 28s/.i Aand. New-York Ontario33Vs 32?/8 Gew. aand. Kansas City South. 34s/i 34s/.i Pref. aand. id. id553/4 553/i Gew. and. Southern Railway. 367/s 36s/g Aand. Wasbash331/'1 33i/i Aand. Denver Rio Grande4331/ 43s/s Gew. aand. Erie3841/ 381/8 Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 30 Oct. C. de Wilde en A. Schaap. F. W. T. van Oordt en A. Oostenbroek. G, I. Rockenhauser en W. Vos van Zalinge. Getrouwd: 30 Oct. A. W. F. Wijdoogen en A. Toepoel. W. G. Bannink en W. de Boer. E. J. Kok en K. E. Brakel. Bevallen: 28 Oct. A. Vreenegoor en Bronsgeest z. J. M. van deT Horst—de Pree, d. M. C. de WiT-Bruin z. 29. G. E. Kievit—Roebers d. Overleden: 29 Oct. T. van de Gein 58 j., Turf steeg. Stoomvaartbericiiten. Het stoomschip Prins Hendrik,van Amsterdam naar Batavia, vertrok 28 Oct. van Southampton en passeerde 29 dezer Ouessant. Het stoomschip Soembing, van Ja va naar Rotterdam, vertrok 29 Oct. van Port Said. Het dubbelschroefstoomschip Pots dam, van de Holland-Amerika Lijn, arriveerde 29 Ocjt. van Newyork te Rotterdam. Het stoomschip Ambon, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 29 Oct. te Padang. Het stoomschip Koning Willem I, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 29 Oct. Ouessant. Faillissementen. Uitgesproken: 's-Gravenhage, 2S Oct. G. van der Tang, aannemer, te 's-Gravenhage. Rech- ter-commissaris: mr. R. H A. M. Romrae. Opgeheven: B. W. Schippers, pikeur, te 's-Graven hage; Cornells Loon, bakkersknecht, te 's-Gravenhage. Geëindigd: •T. H. Th. Tönie5, ijzerhandelaar, te 's- Hertogenbosch; Lunst.roth-v. d. Vies, te Amsterdam. A *2 V r 8 f» 61 |iï 91 - Getrouwd; EGBERT J KOK en KLARA E. BRAKEL, die mede namens wederzijdsche fan ilie hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun 'huwelijk ondervonden. Haarlem, 30 Oct. 1902. Getrouwd: ADB. W. F. WIJDOOGEN Wedn. van A. M. Twisterling en ALIDA TOEPOEL, die mede namens wederzijdsche familie dank zeggen voor de be langstelling bij hun huwelijk on dervonden. Haarlem, 30 Oct. 4902. V Ondergeteekende betuigt hier mede zijnen hartelijken dank aan W. H. E1J KEN AAR voor de goede hulp hem betoond bij den brand van j.l. Maandag. G. PIERS. HAARLEM5CHE Schouwburg-Maatschappij. Telefoon 579. Directeur-Gerant: JOH AN MULDER. Vrijdag 31 Oct. 1902. (Lachsucces.) Blijspel in 3 bedrijven van VON MOSER. Successtuk van alle Duitsche Blijspel Theaters. Prijzen der Plaatsen: Balcon 4.50; Stalles 4.25; lste Loge 4.—; Parterre ƒ0.75; 2de Loge 0 50; Gaanderij /0.30; Aanvang 71/, unr. Directie C. v. d. LINDEN. Zondag 2 Nov. 1902. Opera in 4 bedrijven van MEI L H AC en HALÊVY. Prijzen der plaatsen: Balcon 2.Stalles ƒ4.75; 4ste Loge 1 150; Parterre ƒ1.25 2de Loge 4.Gaanderij /0.50 Aanvang 71/, unr. Wordt gevraagd een net zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres: Ripperdastraat 5. In een Apotheek wordt terstond gevraagd een voorzien van goede getuigen. Zich aan te melden, Lange Veerstraat 46 BOVENHUIZEN, Huurprijs 3.75 per weelc. Te bevragen Brouwers vaart 408—108A. VAN x® C5©is.ti Ons.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3