Een net Meisje Uitdeelingslijst. Dienstbode, BloemendaaJ. worden overgebracht, dat toen was aan gegroeid tot 32 handspuiten, welke na tuurlijk voor .dit hooge gebouw onbruik baar waren en tot 7 stoomspuiten, daar inmiddels de Holland Amerikalijn haar tender „Columbus" ter beschikking had gesteld. Ook door deze enorme fabriek baan den de vlammen zich een weg. Vooral de zoogenaamde vetafdeelling stond wel dra in lichterlaaie. Het is echter te ver wachten dat de schade daar zich tot bedoeld gedeelte zal beperken. De brand weer zal echter den geheelen nacht en ook zeker een gedeelte van den dag in functie moeten blijven. Omtrent de assurantie zijn nog geen betrouwbare gegevens te verstrekken. Alleen is bekend, dat zoowel de firma Van der Lugt als de firma Laming op beurspolis zijn verzekerd, de eerste door bemiddeling der firma Jan HaveJaair en Zoon, de tweede door R. Mees en Zoo- nen. Deskundigen schatten de schade voor de eerste firma alleen op ruim een millioen voor de fabriek en de groote hoeveelheid houtwaren. Voor den ijver, door het personeel der brandweer ten toon gespreid, kan men niets dan lof hebben. Alleen is gebleken, dat, wat materieel aangaat, deze tak van dienst beslist onvoldoende is. Als begrij pelijk konden voor de eigenlijke blus- sching de brandspuiten niet veel helpen. Deze moesten zich dus bepalen tot het bevochtigen der belendingen, Doch het aantal stoomspuiten, beschikkende over krachtige stralen, mag zeker wel uitbrei ding ondergaan, vooral in een stadsdeel als Feyenoord, waar zulke enorme kapi talen zijn vastgelegd. Nu was het vrij laat voor de verschillende stoomspuiten eenmaal aan het werk konden gaan, waarbij nog komt, dat den geheelen nacht geheel Rotterdam van elk blusch- materieel verstoken is geweest. Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. Met 6 legen 1 stemmen heeft de commissie van arbitrage de firma Blok in het ongelijk gestelcL De werkman, die dus werd ontslagen, zal weder zijn plaats in de bakkerij innemen. Zooals men weet, hadden de patroons en gezellen zitting in de commissie, met den heer Beerends als onpartijdig voorzitter. Uit de Diamaut-iiijverheid. Zooals bekend is bestaat er vrees dat een groot gedeelte der Amsterdam- sche diamantnijverheid' naar Antwer pen verplaatst zal worden. Het hoofd bestuur van den A. N. D. B. heeft on der die arbeiders een manifest ver spreid waarin met nadruk gevraagd wordt het hoofdbestuur vooral op de hoogte te houden van alles wat ten op zichte van verhuizing vernomen wordt Tengevolge van d!it manifest heeft zich het volgende voorgedaan: De juwelier E. van Dam. die zijn slijperij heeft' in die Albert Cuypstraat en reedis geruimen tijd een kantoor te Antwerpen heeft, wilde daar heen van Amsterdam zenden vijf zijner werk lieden op weekloonen van respectieve lijk 40. 37.50. 35. ƒ32.50 en 30, en betaling van kostgeld voor de gezin nen dezer mannen, zoolang die nog te Amsterdam toeven. De werklieden namen dit aan. doch kwamen nadat alle voorbereidende maatregelen reeds genomen waren den werkgever mededeelen dat zij niet naar Antwerpen mochten gaan alvo rens de werkgever daarvoor de toe stemming van het hoofdbestuur van den A. N. D. B. zou hebben verkregen en hij aan het hoofdbestuur die toe stemming had gevraagd, terwijl zij d'e werklieden eenmaal te Antwer pen gekomen onder contröle van den A N. D. B. zouden blijven. De heer Van Dam den werklieden volkomen vrii latende hoe zij tegen over den A. N. D. B. wilden handelen, meende dat de eiscli van het hoofdbe stuur was een ingrijpen in zijn huis houdelijke zaken die hij zich niet kon laten welgevallen en zeide volstrekt niet voornemens te zijn het hoofdbe stuur toestemming te vragen zijn werklieden naar Antwerpen te zenden. Toen het hoofdbestuur echter aan dien ei'sch bleef vasthouden en de werklieden anders niet zouden gaan. heeft de heer Van Dam aan al zijn werklieden. 30 in getal, medegedeeld, dat hij dan niet anders kan doen dan zijn fabriek voor hen te sluiten, zoo dat thans 300 werklieden op straat zijn gebracht. Wat die vrees voor verplaatsing naar Antwerpen betreft, het H.-B. van den A. N. D. B. heeft een geschriftje in het licht gezonden, waarin o. a. ge zegd wordt: Het schijnt inderdaad waar te zijn, dat een drietai juweliers, bij wie één zeer belangrijke, van plan zijn hun zaken naar Antwerpen over te brengen en dat voornemen hoogstwaarschijn lijk vóór het eindle dies jaars ten uit voer zullen leggen. Het schijnt echter vrij zeker te zijn, dat de bedoelde be langrijke firma en wefiicht ook de heidie andere, een goed deel van hun bedrijf hier ter stede zullen laten be staan en dus slechts een branche, of enkele branches te Antwerpen zullen gaat uitoefenen. Dit vermoeden wordt bijna zekerheid ,als men weet, dat de voor sommige, en zeer belangrijke branches benoodi'gde werklieden (be doeld wordt hier: het fabriceeren van kleine en zeer kleine brillanten en roosjes) te Antwerpen absoluut niet te vinden zijn. De werkgevers zouden dhs zulke werklieden van hier moeten medenemen,. waaraan zeer ernstige' be zwaren verbonden zijn, ofde be doelde diamantsoorten hier blijven fa briceeren, heigeen verreweg het waar schijnlijkste is. Antwerpen is op het oogenblifc het centrum van de diamantfabricage en diamanthandel daar het .druk bezocht wordt, door uit alle landen afkomstige kooplieden in geslepen diamant. Daar wordt, .onder het mom van Antwerpsch fabrikaat heel wat aan den man ge bracht. dat in Amsterdam werd gefa briceerd. Het Amsterdamsche fabrikaat staat in alle opzichten ver hoven het Ant werpsche. Nergens heeft de diamant bewerking een zoo hoogen graad: van volmaaktheid bereikt, als hier ter stede. Een der gevolgen van het ie Antwerpen als Antwerpsch fabrikaat verkoopen van te Amsterdam gefabri- ceerde goederen, is dan ook geweest, I dat de buitenlandsch© kooplieden ln de meening zijn gaan verkeeren, dat: het Antwerpsche fabrikaat wedijveren kan met het Amsterdamsche, zoodat zij het bezoeken van de Amsterdam sche markt overbodig zijn gaan ach ten. De concurrentiestrijd1 wordt echter, in onze industrie als in elke and-ere, steeds rnoexelijker, zoodat sommige ju weliers de noodzakelijkheid inzien van zich te vestigen ter plaatse waar zij grootendeels hun zaken doen, en datj andere wellicht c!dt voorbeeld vroeg of laat zullen volgen. En de oorzaak d/er verhuizing: De Amsterdamsche markt van geslepen diamant heeft den naam van duur en de Antwerpsche dien van goedkoop te zijn. Het hoofdbestuur noemt dit een le gende. Wel is het een voordeel dat de Ant werpsche juweliers zelf fabrikant zijn; terwijl zij, d:e geen eigen fabrieken hebben, en dierhalve, als hier, molens moeten huren, op allerbeste fabrieken slechts 5 francs per week betalen, licht, verstelpitten enz. inbegrepen. En vaak wordt op dien prijs een aanmerkelijke korting toegestaan. Men ziet du,s, dat dit een vermindering van produc tiekosten van 3.50 k f 4.per week en per man beteekent geen geringe consideratie voor een juwelier die 100 k 200 molens bezet heeft. Boven,diien hebben, de Antwerpsche werkgevers op groote schaal toegepast de nieuwste vindingen op het gebied der mechanische bewerking. Ook hangt men daar niet zoo af van het Lond'ensche svnddcaat, daar d,e Ant- werpsevhe juweliers in combinatie op groote schaal ruw diamant inkoopen. En al die voordeelen leiden er toe dat de arbeiders aldaar spoediger gehoor vinden bij hun patroons wanneer zij op verbeteringen aandringen. De Amsterdamsche burgerij, zegt het vlugschrift ten slotte, moet bij deze geheel e zaak wel dit in het oog hou den. d)at er geen enkele reden is, waar om de diamantbewerking juist te Am sterdam zou moeten worden uitge oefend'. De diamantmijnen bevinden zich niet in ons land; de stapelplaats van het ruwe product is niet Amster dam, doch Londen; Nederland' telt voor den verkoop van geslepen diamant lieeleonaal niet mede. Het ligt du-s voor de hand. dat invloeden van den meest uiteenlo op enden aard geheele of gedeeltelijke verplaatsing der industrie naar elders kunnen veroorzaken en clan ook reeds vaak veroorzaakt heb ben. Amsterdam moet zich dus ver trouwd maken met het denkbeeld, dat deze binnen hare veste uitgeoefende groote nijverheid eigenlijk slechts op zeer losse schroeven staat. Toch is er, onzes inziens, weinig re den tot onmiddellijke ongerustheid- Wij gelooven dat de verhuizing naar Antwerpen zich zal bepalen tot enkele werkgevers en dat deze het waarschijn lijk niet zeer lans- te Antwerpen zullen uithouden. Waarom wij dat gelooven, kunnen wij thans niet uiteenzetten. Doch wij durven voorspellen, dat de tijd zal leer,en dat wij gelijk gehad hebben. V ervolg Stadsnieuws, Nij verbeid. Maandagavond sprak voor het departe ment Haarlem der Nederlandsche Maat schappij ter Bevordering van Nijverheid in de bovenzaal van het Brongebouw, voor vele belangstellenden, waaronder tal van dames, de heer K. Sluyterman, leeraar aan de P. S. te Delft, over: „Het interieur. Daar de lezing werd gehouden naar aanleiding van op het doek gebrachte beelden, was de zaal natuurlijk in het duister gehuld, en was het zeer moeilijk voor ons de noodige aanteekeningen te maken, waarom wij met een kort verslag volstaan. Allereerst werden op het doek gebracht afbeeldingen van een kamer uit 't begin der 16e eeuw; van die van Luther op den Wartburg; van het interieur der Duitsche Kloosterkerk uit de 16e eeuw, en voorts van verschillende vertrekken in Duitsche renaissance. Vervolgens vertoonde spr. .eenige meubelen in style Lodewijk XIV en XV en de Westminsterhall, uitmun tend door sobere deftigheid, simpele en eerlijke constructie en mooie verhoudin gen. Kleiner, intiemer nog was ons Oud- Hollandsch interieur, zooals P. de Hoog dit schildert. Nog liet spr. een teekenzaal zien, waarvan het geheel door diepe kleuren- harmonie wordt verbonden. Na deze typen van interieur uit den vroegeren tijd liet spr. eenige afbeeldin gen zien van het moderne interieur, om te doen zien, dat er een schakel is tus- schen den stijl van vroeger en thans. De nieuwe stijl is, zooals wel eens be weerd wordt, dan ook nu niet uitge vonden, want voor elke periode gaat er eene van ontwikkeling vooruit. De ge schiedenis leert dat alle stijl zich gelei delijk heeft ontwikkeld. Wat de beweging, die wij nieuwen stijl noemen, bespoedigt, dat is de be langstelling, die bet publiek in den la-at- sten tijd daarvoor koestert. De eigenlij ke stoot tot den nieuwen stijl dateert van voor 40 jaar. Het publiek staat nu voor resultaten, doch moet weten, dat dit resultaat is voorbereid. Spr. komt er dan ook tegen op, dat jonge artisten, zooals zij wel eens bewe ren, dezen stijl hebben ontdekt. Meer respect heeft spr. dan ook voor de pio niers, die verbetering in de opvatting brachten. Zij hebben den weg gebaand; en hunne beginselen mogen niet door over het paard getilde jongeren worden Verder ging spr. breedvoerig de kunst geschiedenis na, en zette uiteen dat er verband moet bestaan tus-schen bouw en samenleving. Te Turijn heeft men het bewijs gekre gen, dat ons interieur veel belangstel ling heeft. De Nederlanders hebben met hun de gelijk werk op de tentoonstelling een kranig flguuT gemaakt, waardoor men heeft kunnen zien, welke kracht er uit gaat van de nationale opvatting. Na aldus de schakel tusschen de oude en nieuwe interieurs te hebben uiteengezet, werden eeuige portretten o.a. van John Röskin, William Mor ris, en Walter Crane op het d'oek ge bracht, en voorts nog eenige inté rieurs. Een zuiver modern en weelderig intérieur is dat van de booten en ho tels. Ook sprak spreker de hoop uit, dat de Hotland'sohe architecteuur van alle buitenissigheden en opschik mag verloist worden. In d'e toekomst ziet spreker onze echt nationale kunst dan ook herleven. Nog werden vertoond eenige mo derne Oostenrijksche intérieurs. Van de getoonde Duitsche, Fran- sche en Engelsche intérieurs, komen de laatste het meeste met onze inte- terieurs overeen, wat betreft huise lijkheid en gezelligheid, en ook met het oog op het klimaat. Ten slotte liet spreker eenige Hol- landsche intérieurs zien, o.a. een zaal op het kasteel Haarzuylen, een zaal van het Huis van Meerten te Delft, een kamer in het Binnenhuis te Am- Sterdam. Men moet komen tot een smaak vol intérieur zonder opschik. Met de eischem der gezondheid moet steeds rekening worden gehouden. Het d'eed' spreker genoegen dat ook reeds in arbeiderswoningen wordt opge merkt, dat de bewoners wars zijn van alle z. g. weelde-arti- kelen. Door goed degelijk huisraad zal men tot eene zuiver harmonische omgeving geraken. En daar moethöt toe komen. De heer Merens zeide spreker dank voor zijn leerrijke voordracht. Schouwburg. Donderdag zal men in onzen Schouwburg door het gezelschap Van Lier het Fransche too- neelspel ,,Za-za" kunnen zien vertoo- nen. Wij hebben indertijd het voorrecht gehad Suzanna Musch in de rol van Za-za te zien en herinneren ons best, hoe ze onis in extase wist te brengen. Het stuk is er een, dat boeit van het begin tot het eind het is een over vloed van pakkende scènes en belang wekkende situatiesdaarbij wekt. de figuur van Za-za sympathie door alle bedrijven heen. De Za-za figuur is eigenlijk het heele stuk en nu is die bij mevrouw van Lier—Cuypers blijkens bevoegde critici, in goede handen. Men heeft van haar gezegd Mevrouw van LierCuypers is een natuurtalent, een actrice, die het van den beginne af aan gedaan heeft en 't nog doet, 5enkel en alleen met de mid delen haar door moeder natuur mee. gegeven en uitsluitend volgende den haar geschonken aanleg, afgezien dan van een hoeveelheid tooneelroutine, d'ie vanzelf komt, bij allen, zelfs bij minder begaafden. Bij vonnis van de arron diss e- ments-rechlbank alhier, van 4 November 1902 is Govert Zwart, bandelende onder de firma Zwart en Arendsen, handelaar in schoenen, wonende te Haarlem, ver klaard in staat van faillissement. Rech- ter-commissaris Jhr. mr. R. de Mareez van Swimderen. Gevonden voorwerpeneen dames broche met rooden steen een pennen houder van wit been, een portemonnaie met geld, een rozenkrans, een porte monnaie. Bekeurd. Een pianomaker is be keurd, omdat hij in zijn werkplaats niet aanwezig had een arbeidslijst met kaart voor de nij hem werkende jon gens beneden den leeftijd van zestien jaar. Gisterenavond is een man een slagerswinkel in de Janstraat bin- nengeloopen en nam een der daar han gende worsten wee-. De slager ging hem achterna doch werd bovendien nog mishandeld. De worst is terugge vonden in de vensterbank van den winkel. Bekeurd. Twee mannen en een meid zijn bekeurd wegens het maken van nachtelijk burengerucht. Verschenen is een brochu- i'e van den heer W. P. Oveameer, over de Teylerkwestie, waarop we morgen terugkomen. Provinciale Staten van Noord-Holland. Heden te 12 1/2 uur aam de najaarsver gadering der Staten, onder voorzitter schap van den heer Mr. G. van Tienho ven, een .aanvang. Aan de orde werd gesteld het onder zoek der geloofsbrieven van de nieuw inkomende leden, de heeren D. van Eijk, gekozen in kiesdistrict Amsterdam VII en K. C. Wiersma, gekozen in kiesdis trict Amsterdam IX. De commissie, bestaande uit de hee ren Roel!, Hijmans en Zijp, adviseerde tot toelating. Nadat de heeren de volgens de wet voorgeschreven eeden in handen van den voorzitter hadden afgelegd, w.enschte deze hen geluk met het vertrouwen, dat de medeburgers in hen hebben gesteld, waarna de nieuw gekozenen zitting na men. Medegedeeld werd daarna, dat de hee ren Kolf, Schagen en Dr. Hoek, den Hel der, wegens vertrek uit de Provincie, ont slag nemen als lid der Staten. Daarna had de samenstelling der af- deelingen plaats. Ingekomen is een schrijven van de Noorder-s poor we g-v e r e e n i- ging, zich ten doel stellende een stoom tram aan te leggen tusschen Alkmaar en Schagen, waarbij financieelen steun wordt gevraagd aan de Staten in de kos ten van aanleg, welke op 1 millioen wor den geschat. Gevraagd wordt aan de Staten eene bijdrage van 1/6 als renteloos voorschot in de kosten van aanleg te verleenen, alsmede 1/6 in het aandeelen-kapitaal. Dit verzoek wordt gesteld in handen van Ged. Staten om prae-advies. Voorts brengt de heer Mr. H. Ph. de Kanter rapport uit over eene voorgestel de wijziging in het reglement van orde. De commissie stelt verschillende veran deringen voor, waarvan de voornaamste zijn: I. dat het uur der samenkomst der eerste zitting van 12 op 11 uur wordt ge steld; II. dat over eene motie om de discussie te sluiten zelf ook geen discussie meer zal plaats hebben; III. dat iemand, die een gedaan voor stel wenscht in te trekken daarvoor geen toestemming der vergadering noodig heeft: voorls wenscht de commissie het mondeling uitbrengen der rapporten te laten vervallen, daar zij toch gedrukt worden, en wat de afdeelingen betreft, deze een meer permanent karakter ge ven, m. a. w. dat de commissie na slui ting der vergadering haar arbeid kam voortzetten. Dit rapport zal worden gedmkt. De verschillende vdorstelleni worden daarna in handen gesteld van commis- siën. Het voorstel tot den bouw van een tweede Provinciaal Krankzinnigenge sticht wordt gesteld in handen van eene commissie, bestaande uit de heeren G. S. Boreel, Van Eeghen, Josephus Jitta, Waterschoot v. d. Gracht, Fabius, Ter Hoffsteede, Kraakman, Laan en van Houten. Daarna wordt de vergadering verdaagd tot Dinsdag 18 Nov. Te T2 uur. De rap porten zullen worden behandeld Dins dag 25 November om half elf. Letteren en Kunst. De uitgave van het tijdschrift „Hoofd en Hart" is tijdelijk gestaakt. Zoodra de bezwaren, die tot dezen maatregel aan leiding gaven, overwonnen zullen zijn, wordt de uitgave voortgezet, en u daar van bericht gezonden. Sedert een week is mevr. André—Meeu- wissen in het Grand-Thé&tre niet opgetre den. Het „Hbld." verneemt, dat zij lijdt aan pleuris. Onderwijs. Academische examens. Groningen. Het candidaats-exa- men in dte wijsbegeerte is met lof af gelegd: door den heer J. V. van Dijck. Sport en Wedstrijden Yoetbal. Ten einde het aantal spelende ver- eenigingen op een even getal ifce bren gen, zal er a.s. Zondag een tusschen- rende worden gespeeld, waarvoor de volgende veireemigingen bij loting zijn aangewezen: Te Amersfoort Quick, aldaar tegen Sparta uit Rotterdam, scheidsrech ter C. J. Groothoff; te Dordrecht D. F. C. tegen Wiilhel- mina (den Bosch), scheidsrechter J. A Wijnmalen; te Rotterdam R. V. V. tegen Quick uit Amsterdam, scheidsrechter J- A. Rijkens, zoodat de volgende competi- tie-wedatrijden, vastgesteld op a.s. Zondag, komen te vervallen: Quick- AmersfoortHerculies; OlympiaD. F. C.; SwiftQuick (A'dam); en Spar taHaarlem. Deze wedstrijden zul len op een later te bepalen datum gespeeld worden. Uitslagen van wedstrijden: H. V. V. I—P. W. II, 11—0. H. F. IIIKennemerland, 2—0. Hoe Sterk het voetbalspel in Frank rijk nog toeneemt, kan men opma ken uit het feit, dat Zondag j.l. niet minder dan 68 ontmoetingen voor de Parijsche Bondcompetitie plaatshad den. Gemengd Nieuws. Uitbarstingen. Omtrent die uitbarsting in Guatema la meldt een particulier schrijven uit Londen het volgende: ..Volgens telegraphische berichten van den consul-generaal der Vereenig- die Staten van Noord-Amerika te Gua temala. werd Guatemala door hevige en aanhoudende vulkanische uilbar- tingen geteisterd. In Gue-zaltenango viel een ascbrogen van zes duim dik en de rijke koffieplantages langs de kust zijn zeven voet diep onder zand en ascli begraven. Ui't 't Tombador-dis- trict komt bericht van een nieuwe uit barsting Een particulier telegram van een der grootste handelshuizen te Guatemala bevat de mededeeling, dat de uitbars tingen enorme verwoestingen aan die koffieplantages hebben aangericht en dat de aanstaande oogst nauwelijks meer dan een vierde gedeelte van den oogst van dlit jaar zal bedragen. Zoo zou o. a. de bekende Helvetia-plantage zoo goed als verwoest-zijn". Werkstakende artisten. Bij de werkstaking der Parijsche orkesten is nog een eigenaardigheid voorgevallen. Die tweedracht heeft zich namelijk ook tot enkele componis ten uitgestrekt, De componist van „Louise", Charpentier, verscheen in de Bourse de Travail en raadde tot sta king. Saint-Saëns, die eere^voorzitter der federatie van musuei is, keurt die echter af en dreigde met ontslag. Die bedreiging hebben de stakende orkestleden beantwoord door Saint- Saëns te boycotten en een resolutie aan te nemen, steeds te weigeren muziek van dat „individu" te spelen. Daar Saint-Saëns' muziek nu niet speciaal voor de cafés concert en théa- tres de genre is geschreven, en de or kesten der Opera en Opera Comique evenals die der Concerts Lamoureux en Colonne, geheel buiten deze bewe ging stonden, zal de groote componist weinig nadeel van dat besluit onder vinden. Zooals gemeld is, is in alle theaters door over en weer wat toe te geven, het. werk dadelijk weer hervat, met uilzondering echter van den „Moulih- Rouge". Daar wordt nu gedanst op de toonen van een reusachtig draaiorgel. Een beroemde ruit. Koning Christiaan van Denemarken heeft last gegeven, dat een ruit. van een ouden koninklijken salonspoorwa gen, waarop tal van vorstelijke namen zijn gekrast, in oen'lijst,'gezet en in één der koninklijke musea geplaatst moet worden Behalve van alle leden van de Deenscbe koninklijke familie staan op deze ruit o. a. de namen van koning Edward van Engeland en Czaar Alexander II van Rusland, die beiden in den salonwagen gereisd heb ben De wagen zelf zal voortaan in het gewone verkeer worden opgeno men. Relletjes in een gevangenis. In de gevangenis te Lonja, in Rus sisch Polen, is het tot vrij ernstige ongeregeldheden gekomen. I-Iet begon met muiterij onder een transport van 40 veroordeelden, die uit een gevange nis te Kiew naar Lonja waren overge bracht en die weigerden zich te on derwerpen aan de voedingsvoorschrif ten in hun nieuw verblijf. Eén hunner, Koriadisky geheelen, stak zelfs een matras van zijn bed in brand). Op bevel van den directeur der ge vangenis werd hij naar een andere cel overgebracht, doch onderweg viel Koriadisky zijn bewaker aan en sloeg hem tegen den grond. Daarop wilde hij den bewustelooze over een trapleu ning werpen. doch werd daarin tijdig verhinderd door andere bewakers, die hun collega ontzetten. Van de verwar ring die tengevolge van een en ander ontstaan was. maakten de overige ge vangenen gebruik om de deuren van hun cellen in te trappen en te vlpyfh- ten. Amsterdamsche Bears Gister. Heder Md. 3 NOV Dd, 4 Nov. 21/opCt. *?ed. Werk. Sohald81s/s 81 i/o 4i/2 pOt. Portugal 4 pOt. Venezuela29i/g 29 Cert. Nederl. Handel Maaty... Aand Koninkl. Petroleum468 467 Aand. Moeara Enim111 '/o 111 i/g Aand. Perlak Petroleum Aand. Schibaieff Aand. Soemalata Aand. Am. Car <fc Foundry Cy.B6i5/ie 3613/ip Aand. United Steel Corup4(H/2 40s/s Aand. Atchison TopekaSTi/g SSy.j Aand. Union Pacific103~/s 104i/g 4 pOt. Conv. Union Pacific bd8 106Vi 107 Aand. Missouri Kansas Texas 29 28i/g Aand. New-York Ontario33 32is/16 Gew. aand. Kansas City South. 35to 3ö3/ig Pref. aand. id. idöG1/* 561/.! Gew. and. Southern Railway. 37 37X3 Aand. Wasbash33s/s 33s/i Aand. Denver Rio Grande..., 44 43iWj6 Gew. aand. Erie38V4 3873 Burgerlijke Stand Bevallen 3 Nov. M. A. Leijeir Jabroer, z., M. A. ITermelingPeper zak, z., II. J. de Bliekde Boer d. 1. Nov. M. M. BijsterHuybers z., M. G. Innemeede Zwart d. 3. M. G. L. Rood ensVogel z. 4 Nov. J. M. PieterseZwart d. Overleden3 Nov. D. Boogaard, 2 mn. d., KL Houtstr. 1 Nov. J. A. A. SteinbacheT, 71 j., M. v. Heemskerkstr. Marktnieuws. Haarlem, 3 Nov. 1902. Artikelen. Aangevoerd. Verkocht. Prijs. Boter 54 KG. 54 KG. 1.45—1.35. Biggen 71 stuks 63 stuks 11—7. Schrammen 5 stuks 5 stuks 18—15. Artikelen. Aangevoerd. Verkocht. Prijs. Aardappelen 191 HL. 191 HL. f 1.60—2.75, Appelen 163 HL. 104 HL. 4—12.00. Peren 81 HL. 53 HL. 5—/ 20.00. Bloemkool 1000 stuks 1000 stuks 10—12 ct. Roode 11.000 stuks 7000 stuks 3—6 ets. Witte 1500 stuks 800 stuks 3—6 cents. Savoïekool 8000 stuks 7000 stuks 2—4 ets. Wortelen 1000 bos 1000 bos 3—6 cents. Staat der Botermarkt over de maand October 1902: Artikelen. Aangevoerd. Verkocht. Prijs. Boter 270 KG. 270 KG. 1.40—1.30. Biggen 218 stuks 189 stuks f 12—/ 8. Schrammen 31 stuks 25 sulks 22—/ 15. Staat van den aardappelen- en vruch- tenmarkt over de maand October 1902: Artikelen. Aangevoerd. Verkocht. Prijs. Aardappelen 1897 I-IL. 1897 I-IL. 1.25—f2.50 Appelen 2090 HL. 1560 HL. /2.50—16.00. Peren 2240 HL. 1930 HL. 4.00-/ 26.00. Purmerend, 4 Nov. 1902. Aangevoerd: 200 stapels kaas, 28.50 per 50 KG.; 1115 KG. boter 1.25—/ 1.35 per KG.; 602 Runderen, vet vee 6068 ct. per KG.: 35 paarden; 144 kalveren, 7090 ct. per KG.; 160 nuchtere kalveren 11 24; 299 vette varkens 4450 ct. per KG.; 40 magere idem 15—/ 20; 412 biggen 6 10; 3532 schapen en lammeren; 417 HL. peren 1,50—/ 3.50: 650 HL. appelen 1.75—/ 3 per HL.; 69 Oganzen 2—/ 2.60; 21 eenden 4.506.25; Eieren /67 per 100 stuks. Voor cle vele opofferingen en goede zor gen, ondervonden gedurende de ziekte van mijne geliefde Echtgenoote en Moeder, betuigen wij onzen hartelij- ken dank aan doctor E. A. M. DROOG arts, en in hel bijzonder aan de pleeg zustors. Uit aller naam, F. VAN ROOIJ en Kinderen. Heemstede, 3 Noc. 1902. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 3 Nov. van Port Said. Het stoomschip Prins Hendrik, van Amsterdam naar Paramaribo, passeer de 3 November Ouessant. Het stoomischip Amsteldijk. van de Holland-Amerika Lijn, vertrok 3 Nov. van Newport News naar Amsterdam en Rotterdam. Het dubb. schroefstoomschip Rijn dam van de Holland Amerika Lijn van New-york n. Rotterdam, vertrok 3 Nov. des avonds 6 uur van Boulogne. Het stoomschip Soeistdijk, van de HollandAmerika Lijn, arriveerde 3 Oct van Newport-News te Rotterdam. Het stoomschip SaJak, van Rotter dam naar Java. arriveerde 3 Nov. te Southampton Het stoo-'•.in Koning Willem III, van Auisteraa. ar Batavia, ver trok 2 Nov. van PeNm. Het stoomschip Myrmidon, van Ja va naar Amsterdam,"passeerde 29 Oct. Perim. Het dubbelschroefstoomschip Noor- dam, van de IIolland-Amerika-lijn. ar riveerde 2 Nov des voormiddags van Rotterdam te New-York. AilffrK-intlen. Allen, die iets te vorderen hebben van,- verschuldigd zijn aan.- borg tochten of paDieren onder hunne be rusting hebben betreffende de nalaten schap van dien WelEdelen Heer JAN HERMAN VAN HEES, in leven vroe ger koopman te Haarlem, laatst zon der beroep te Sassenheim en aldaar overleden den 13en October 1902, wor den verzocht daarvan vóór of op 2 0 November 19 02 opgave of beta ling te doen te.11 Kantore van Notaris B. E, C. SEIGNETTE, Kruisweg 72 to Haarlem. De Curator in liet Faillissement van ALBERT SCHEER handelaar in mat ten en kleedien. wonende te Edam, be richt dat de door den Heer Rechter commissaris goedgekeurde UITDEE LINGSLIJST is ned'ergelegd ter griffie Aran de Arrondis9ements-Rechtbank te Haarlem en van het Kantongerecht te Purmerend. ten einde aldaar gedu rende tien dagen ter inzage te verblij ven. De Curator, Mr. H. Ph. 't HOOFT. Echtscheiding. Bij vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, d.d. 9 Septem ber 1902 is het. huwelijk bestaande tus schen PIETER VAN DER STAD, koopman en HUBERTINA HESSELS, beide wonende te Haarlem, door echt scheiding ontbonden verklaard. Mr. A. J. VAN THIEL, Procureur. GEVRAAGD voor dadelijk in dienst te treden een flinke Dienstbode, zich aan te bieden Woensdagavond' 5 Nov. na half 8 Zuider Buiten-Spaarne 66b. Er biedt z. a. met 1 Dec. een P. G. v. g. g. v. voor Haarlem of Heemstede Br. aan Mej. D. v. VLOOTEtf, p.a. VAN MEETE- LEN burgem. Uithoorn. Wegens teleurstelling nu of later gevraagd eene zeer degelijke dienst bode, niet beneden 25 jaar voor Meid-alleenofMeid-liuislioudsler zelfstandig kunnende koken en werken, in klein gezin. Hoog loon. Br Ir. onder No. 5368 b. v/d bl. gevraagd, voor dag en nacht of voor den dag. Loon 90. Zich na 7 uur aan te melden Jansweg 16, (geen wmkelwerk). A. HU IJ KM AN, Bakenesser- graebt 53 vraagt een die gewoon is zeer accuraat te werken op een aanvankelijk sala ris van f 300,Aanbiedingen schriftelijk met vermelding van we.kking leeftijd en waar in be trekking. Tevens gevraagd een pas BEGINNENDE NAAISTER boven de 16 jaar aanmelden persoonlijk. Flinke Vleeschhouwerij ter overname gevr.. ook gen. Comp. te worden of samen een zaak op to zetten. Br. fr. no. 5369 bureau v. d. bl. IJSCLUB voor Haarlem en Omstreken. De obligatiën no. 32, 41, 47, 51, 67, 70, 72, 73, 80. 94. 95, 99, 102, 105. 113, 119, zijin op de laatste jaarlijksche al- eemeeue vergadering uitgeloot en van af 1 Januari 1903 met die verschenen doch niet vervallen coupons, betaal baar bij de Haarlemsche Bankvereeni- ging. De gewone-loden die hunne contri butie nog niet betaalden, worden op merkzaam gemaakt op den inhoud van art. 4 van het vigeerend regle ment, luidende als volgt: Over de con tributie wordt in de maand October bij vooruitbetaling beschikt. Zij. die den 15en November hunne contributie nog niet betaald hebben, worden van de ledenlijst afgevoerd en kunnen niet weder als lid aangenomen wordien, alvorens z" die entrée opnieuw betaald hebben. HET BESTUUR.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3