NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 20e laargang Donderdag H November 1902. No. .M)I4 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIEN Voor Haarlem per 3 maandenL20 ThmF Van 15 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijs der AdTertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote lettere naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franoo door bet gebeele Rijk, per 3 maanden1.65 xÈj Reclames 30 Cent per regeL .Afzonderlijke nnmmers0.02££ Bureaux: Gebouw Het Spaame, Znider fitJuite&lSpaame No, te. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37J^ Telefoonnummer der Redactie 600. relefoonnummer der Administratie 122. de omstreken en franco per poet0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland; Compagnie Générale de Publidté Etrangère €h Li DAUBE Co. JOHN F. JONESSucc., Parijs 32 w» Faubourg Monumarpre. Dit na turner bestaat uit zes bladstijden. Haarlem's Dagblad ran 12 Nov. bsviit o. a. Engeland en de Duitsche Keizer, Over Amerika, l>e staking der mijnwerkers in Frankrijk Een postunie, Verslag Weten en Wer ken". Oliieuele lieru men. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem, Doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uua\ tot 25 No vember e.k. 's namiddags ten 1 ure, ter gemeente-secretarie (7 e af deeling) ter visie is nedergelegd', het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van lo. G. de Vries Cz., om vergunning tot uitbreiding van zijne bakkerij in het perceel aan de Maerten van Heems kerkstraat, no. 40; 2o. P. van Buuren, om vergunning tot oprichting van eene rookerij in het perceel aan de Tetterodestraat no. 8, en dat op den veertienden dag na he den, zijnde 24 November e.k., en wel des namiddags ten 1 ure op het Raad huis der gemeente dte gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het gemeentebestuur* of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het op richten der inrichting in te brengen. Haarlem, 11 November 1902. Burg en Weth voornoemd, BÓREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Buitenlandsch Nieuws Engeland De Engelsche pers doet geen moeite haar booze humeur tegenover* den keizerlijken gaat, den groeten vriend van nog zoo even, te verbergen En dat alles, zoover men zien kan, om Duitschland's houding in China. Het Jangtsedal is nu eenmaal Engeland® sfeer van invloed, en dat Duitsch land daar nu de hand in steekt, is niets meer of minder dan een verbre king van de tractaten. Zoo kan men lezen. Die gee^fc in de Engelsche bladen zal keizer Wilhelm, die voor popula riteit in Engeland zoo gevoelig is, zeker pijnlijk aandoen. En het is ook werkelijk zeer onaangenaam. Na al wat hij gedurende den Boerenoorlog voor Engeland gedaan heeft, deze be handeling! De Duitsche Regeering heeft verhinderd dat mogendheden diplomatiek iets voor de Boeren de den; zij heeft toegelaten dalt Enge land oorlogsbenoodigdheden uit Duitscbland kreeg; de Keizer zelfs heeft, tot ergernis en verbeten woede van zijn eigen volk, Engeland tijdens den oorlog gevleid, om den oorlog be wierookt, Roberts onderscheiden; pre sident Kruger de deur gewezen, nog onlangs de generaals nielt ten gehoor willen uitnoodigen, alles ten be lieve van Engeland. En nu vindt hij bij alle officieel© hoffelijkheid in Engeland een stug en norsch onthaal. [Dit is bijna tragisch. Maar, de Duitscher dacht voor al die vriendelijkheden nu ook wat te krijgen, vergetende, dat op helt stuk van „Realpolitik" het goede Duitsch- lland hij Engeland nog wel in de leer kon gaan. Zou Engeland nu iets van zijn voordeelen in China moeten prijsgeven? Het denkt er niet over. De Boerenoorlog is voorbij en gewon nen. De Engelsche bladen herinne ren zich wel levendig de houding van het Duitsche volk gedurende den oorlog en, nu ja, de „correctness" van den Keizer, maar toch vooral de Boerengezindheid der. Duitschers. En verscheiden bladen zeggen het open lijk, dat Duitscbland de groote vijand van Engeland is. De Westminster Gazette tracht zijn lezers tegen die gevoelens te waar schuwen. Zij achlt het even -verkeerd dat Engeland zich in de politiek door het beginsel van Duitscbland de vij and te laten beheerschen, als dat'van Frankrijk, of Rusland de vijand. Zij meent, dat er geen land is, waarme-1 de Engeland minder punten van wrij ving heeft dan Duitschland. En de stemming van het volk in den Boe renoorlog, dat was een algemeen ge voel van medelijden met den zwakke, onafhankelijk van de beteekenis van den strijd! Een ding staat er in het artikel van de West-minster Gazette, dat voor den keizer minder aangenaam is, dit nL dat, naar het blad zegt, men in En geland beurtelings Duitschland be nijdt om een zoo bekwaam en vurig bepleiter van zijn belangen, en er zich over verbaast, dat het Duitsche volk de autokratische manieren van den keizer verdragen kan De corres pondent van de Times te New-York, wetende hoe de wind waait, haallt ruit de Amerïkaansche pers ook nog een paar vriendelijkheden. De New-York Tribune wijst op het algemeen e ge mis aan hartelijkheid tegenover kei zer Wilhelm behalve in vorstelijke kringen, en zegt dat de verlichte en leidende mannen in dien /afkeer dee- len. Verder een oordeel, dat mis schien van den Times-correspondent zelf afkomstig is: „De Amerikanen vinden, daJt 's keizers diplomatieke manieren kieschheid en ingetogen heid missen." Het wordt bevestigd, dat de Boeren generaals, vergezeld van Botha's se cretaris, v .d. Velde, Chamberlain heb ben bezocht. De ontmoeting had plaats te 2 uur. Het is onjuist, dat de generaals Chamberlain zouden hebben bedankt voor de vrijgevigheid der En gelsche regeering; zij' hebben juist het tegenovergestelde betoogd en sterk aangedragen op amnestie voor de Kaapsche rebellen en repatrieering dei- verbannen Boeren. Men verzekert, dat Chamberlain slechts beloofde den toestand te onderzoeken zoodra hij in Afrika zou zijn. Dnitschland. Als het niet in ernstige Duitsche kranten stond, zou men denken met een mystificatie te doen te hebben. Binnen de grenzen van het Duitsche Rijk, waar elk rechtgeaard politieagent de ooren spitst als het gesprek op den Keizer komtwaar men het gele lint je van de herinneringsmed'alje van 1870 niet schertsenderwijs-.de „sinaas appel-orde" mag noemenwaar so ciaal-democraten tallooze malen on voorzichtige toespelingen en zelfs pa rabels meit maanden en jaren gevan genisstraf hebben moeten boeten heeft Anton Memminger, een van de leiders van den Beierschen Boerenbond, open lijk durven zeggen, dat de Duitsche Keizer de meest gehate man in Duitsch land was. Te Würzburg, in Beieren, werd Za terdagmiddag de druk bezochte verga dering van den Beierschen boerenbond gehouden. Hahn, het bekende agra rische lid van den Rijksdag, hield een lange rede, die niets nieuws bevatte. In het toen volgende debat luchtte Memminger op de boven aangehaalde wijze zijn hart. „Aan de onzinnige politiek tegenover China, aan de han- delstractaten en aan het likken van den Engelschman, zoo vervolgde hij, doen wij nieit mee. Als de- regeeringen zich niet gereedelijker schikken naar onze wensch en, dan scheuren wij de cocarde van de borst en steken die op den eersten den besten generaals- hoed (een van d'e eigen uniform-onder scheidingen van de Beieren, die pas op aandrang van de Pruisische, regee ring verdwenen zijn) in het Germaan- sche Museum."' Toen na Memminger's toespraak Hahn het woord nam om er tegen te protesteeren dat de Keizer de meest gehate man in het duitsche rijk zou zijn en de vergadering uitnoodigde tot een daverend Hoch op Keizer en Rijk. ten teeken dat de persoon van den kei zer ook in het oog der vergadering neilig was, kwam heit niet verder dan tot een zwak hoeraatje. Verredeg de meesten van de Beiersche hoeren ble ven ritten en hielden hun mond. Memminger dikte nu nog eens aan, wat hij pas gezegd had. De Beiersche boeren, verklaarde hij, vervloekten den dag, waarop de Keizer in Engeland aan wal stapte, en wat hem betrof, hij vond dait degenen, die aan de eene kant de politiek van de regeering be streden, maar aan den anderen kant weer met complimentjes de regeering in het gevlij kwamen, op stomme hon den leken. Hahn begreep den wenk. en verliet de zaal, uitgeleid met de woorden van Memminger: „Al ver-' laat u ons verontwaardigd, wij Beie ren zeggen die» waarheid, anders zouden wij niet gezond zijn. Maar desniette genstaande zingen wij de Wacht am Rhein." Wij vreezen, dat Memminger, achter slot en grendel, wel eens spoedig een ander liedje zou kunnen zingen. Italië. Het bericht, dat de Koning van Ita lië een bezoek aan Parijs zou brengen, wordt, als zonder eenigen grond, te gengesproken. Rusland De bekende Russische geschiedschrij ver Miljoelcof, die zich al eens meer den toorn der hooge heeren op den hals had gehaald wegens zijn vrijmoedige kritiek op de bimnenlandsche politiek der re geering, is nu veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf in verband met, zijn houding ten aanzien der studentenon lusten in den vorigen. winter. Hij had reeds 41 maand preventief gevangen ge zeten en was toen uit St. Petersburg ver bannen tot nu zijn vonnis is geveld. Dit is niet alleen geteekend door de minis ters van justitie en binnenlandsche za ken, maar ook door den Czaar. Dat de gevangenis Miljoekof tot ande re politieke inzichten zal brengen, is niet waarschijnlijk: wèl, dat zijn martelaar schap hem nieuwe aanhangers zal bren gen. acedonië. Bijna all© Russische bladen zijn het er over eens, dat de- Macedonische op stand voor het oogenblik slechts zijn winterslaap is ingegaan en dat de be weging in bet voorjaar het hoofd' veel krachtiger omhoog zal steken ten zij de Europeesch© diplomatie kans ziet de gebeurtenissen te voorkomen door doeltreffende maatregelen. De Macedonische quaesti© schijnt inmiddels reeds een punt van studie voor de Europeesche diplomatie te zijn geworden. Servië. Twee Servische journalisten, Fa- brice en Paprovitsj, beiden verbon den aan het blad „Dubrovmik" zijn aangehouden, omdalt zij wat al te ijverig propaganda maakten voor hun plan om Herzegowina van Oos tenrijk te scheiden; zij staan onder beschuldiging van hoogverraad. De redacteur F.abrice was indertijd vice- president van het Servische jouraa- lïstencongxes. Amerika, Het is begrijpelijk, dat ook Ameri ka, waa.r het bezoek van den broeder des Duitschen Keizers nog versch in het geheugen ligt, zich sterk interes seert voor het bezoek, aan zijn neven gebracht, thans door helt hoofd der keizerlijke familie. En over het alge meen kan men niet zeggen, dat de toon, die van uit dat werelddeel tot ons komt, getuigt van al ite groote welwillendheid j egens Duitschland. Evenals de meeste bladen op het vas teland, wijst ook de Anierikaansche pers op het feit, dat „zoowel de offi- cieele verhouding als die van volk tot volk allesbehalve vriendschappe lijk is, en dalt het wantrouwen, door Engeland jegens Duitschland geko* ter.d, niet anders dan natuurlijk ge noemd mag worden. En verder wordt in de groote Ame- rikaansche bladen op een snaar ge tokkeld, die naar wij me enen, tot nu toe vrijwel onaangeroerd bleef. Er wordt h.l. niets meer, of minder be weerd, dan dat men in Amerika over tuigd is, dat Duitschland's eerzucht voor de toekomst geen ander doel heeft dan zich een grootere of kleinere bezitting in Zuid-Amerika toe te eigenen en dat het met het oog daar op hare marine op zoodanige sterMe wenscht te brengen, dat zij zich met goed gevolg kan meten miet die der Vereenigde Staten. Noch het bezoek van den Duitschen prins, noch de beleefde verzekeringen van den Kei zer, overgebracht door den Duitschen gezant, zijn in staat geweest, dit ver moeden bij het Amerikaansche gou vernement. weg te nemen. Uit Washington seint men aan de „Times", dat, naar men verzekert, het gouvernement bij de verkiezing voor het presidentschap der Kamer, de candidatuur ébeunt van den heer Balcock. Deze benoeming zou een aanduiding zijn van het plan om door het Congres een revisie van het tarief Dingiey te doen plaats hebben tot vermindering der beschermende rechten. Stadsnieuws. Haarlem, 12 Nov. 1902. Verslag van de vereeniging „Weten en Werken" over 1901/1902. Naar aanleiding van art. 10 in het re glement heeft het bestuur de eer u om trent den toestand onzer vereeniging gedurende bet afgeloopen dienstjaar 1901—1902, het volgende mede te deelen: De Maandagavond-bijeenkomsten na men een aanvang den 9en December en de spreekbeurten werden gehouden door de heeren Dr. Joh. Dyserinck, van, Rot terdam; W. C. Goteling Vinnis en Dr. L. Bleekrode van Den Haag, C. Kühn, W. Otto en P. H. Lamberts van Amsterdam, J. B. A. Saeijs en F. H. Grahijn van Haarlem; Dr. Keiler van Hoorn van Dordrecht en J. C. van den Berg van Heerenveen. Zulke avonden worden druk bezocht, zoó druk somtijds, dat het bestuur ge dwongen door de noodzakelijkheid om de zaal te vergrooten, van dat besluit alle mogelijke voldoening heeft. Boveoa- dien heeft het vroeger veel te benauwde lokaal nu plaats gemaakt voor een frisch ruim verblijf, terwijl de gezelligheid er niets door verloren heeft. De heeren verslaggevers van „Haar lem's Dagblad", het „Advertentieblad" en van de „Stads-Editie der Oprechte Haarl. Courant", gaven trouw een uit voerig verslag dier voordrachten, waar door de belangstelling in „Weten en Werken" zeer wordt onderhouden. Voor die goede zorgen worde hier door het be stuur erkentelijkheid betuigd. Voorts vermelden wij met dank, dat de heeren J. B. A .Saeijs en F. H. Gr.su bijn, bij afwisseling op Vrijdagavond voor een zeer aangenaam en dankbaar gehoor, populair-wetenschappelijke voor drachten hielden; deze avonden blijken meer en meer voor hoorders en sprekers een genot te zijn door onderlinge waar deering. Voor de vele opofferingen bren gen wij genoemden heeren gaarne een woord van dank. Tot het nazien der rekening en ver antwoording werden door het bestuur uitgenoodigd, de heeren Joh. de Breuk en Ed. de Lanoy. Bovengenoemde commissie gaf in haar verslag te kennen, dat zij de rekening goedkeurde en heeft die voor accoord geteekend. Aangevangen werd de dienst met een nadeelig saldo van 185.85°. De ontvangsten bedroegen 5410.25, de uitgaven 5288.88°, zoodat de rekening nog steeds sluit met een nadeelig saldo. De penningmeester, die alle moeite doet om het beheer zoo zuinig mogelijk te houden en met veel moeite te kam pen heeft, wordt dank gezegd voor zijn uitnemend beheer. Van de bestuursleden moesten aftre den de heeren Dr. II. D. Kruseman en G. L. van Lennep. Beiden werden op nieuw gekozen, terwijl nu volgens roos ter moeten aftreden de heeren Dr. Niieuwenhuijzen Kruseman en J. B. A. Saeijs. De bibliotheek heeft, dank zij de be langstelling ondervonden, o.a. van de heeren W. Stolp, de Erven Loosjes en Dr. M. T. van Lennep, eene flinke aan vulling van uitstekende boeken gekre gen, waarom het bestuur zich gedron gen gevoelt, boven genoemden hartelijk dank te betuigen. De aanvraag voor boe ken is zóo groot in den winter, dat uit breiding der Bibliotheek steeds ge- wenscht. is, doch tevens belangrijke zorg voor onderhoud eischt. Ons verslag eindigende, herhalen wij den meermalen uitgesproken wensch, dat de belangstelling in „Weten en Wer ken", ook bij velen buiten den kring on zer bekenden, moge worden opgewekt om lid te worden; eene kleine finan ti eele opoffering als contributie van ve len, zoude voldoende zijn om onze groote lasten te helpen dragen. Moge dit eenvoudig verzoek ingang bij onze stadgenooten vinden. Dinsdagavond werd in het café van den heer Van Dijk, Kleine Houtstraat, de eerste vergadering ge houden tot oprichting van eene Pluim- vee-vereeniging, welke na eenige be sprekingen dan ook is opgericht. Een voorloopig bestuur werd gekozen tot het opmaken van een reglement, waar op dan de eerstvolgende vergadering zal plaats hebben op Dinsdag 25 No vember, ook weder in bovengenoemd café. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot van Mr. Gall: ndat Huet zal plaats hebben op de begraafplaats aan den Schoterweg op Donderdag te hall twaalf. Examens Vrij e- en Ordeoe feningen. Geëxamineerd 12 vrouwe lijke candidaten. Geslaagd de dames: P. C. C. Nellissen, Haarlem, A. van den Mije„ Zandvoort, F. II. Ockers, Amsterdanij A. A. Nyhoff, Voorscho ten, E. A.Oudt, Haarlem, S. Patto, Am sterdam, en A. van Pel, IJmuiden. H a a r 1 e m's Zanggenot. Door een zeer treurig sterfgeval in zij ne familie is de heer Philip Loots dezer dagen verhinderd om concerten te be zoeken. Vandaar dat dit verslag door ondergeteekende wordt gegeven. Er waren vrij wat toehoorders op het concert, dat Haarlems Zanggenot Dins dagavond in de groote concertzaal der Sociëteit Vereeniging gaf. Het mannen koor had zich zijn taak van dezen avond niet gemakkelijk gemaald. Het voerde vijf koi*en uit- Huldiging van den Zang van Hamm, Wildzang van Loots, de Rots in Zee van Hol, de Credo van 't Menschdom, van Wouters en de Uit wijkelingen van Gevaert. Voor zoover ik .ze tellen kon waren er tusschen de 60 en 70 zangers op het podium. Onder de lei ding van den heer Andriessen werd er met toewijding en succes gezongen. Moest ik een van de werken als het best uitgevoerde noemen, dan zou bet de Rots in Zee wezen. Mej. Hermina Scholten trad als so liste op. Onze stadgenoot© zong zes lie deren met lief, mooi klinkend geluid en rustige voordracht en genoot daarbij het accompagnement van Mej. Maria Stak- man, eveneens van hier. Aan correct heid liet deze begeleiding niets te wen- schen over, nu en dan had deze, dunkt me, iets meer op den achtergrond kun nen blijven, wat vooral trof bij het ac- compagneeren van den tweedien solist, den heer P. C. Heemskerk. Deze jeug dige cellist behaalde bij de toehoorders een groot en welverdiend sucoes. Zijn streek is krachtig, de toon niettemin vol en warm vooral in de langzame pas sages. Te zamen genomen een welgeslaagde uitvoering. J. C. P. Pennin-gstelsel. De heer P. C. Bouwmeester, een ijve rig schoolhoofd die hart heeft voor zijn ambt, heeft een middel toegepast om de ouders van jongens die wel eens spij belen. met het uit school blijven hunner kinderen dadelijk in kennis te stel len. 's Morgens krijgt zulk een jongen een koperen penning mede met 't woord „morgen"; 's middags brengt hij ze te rug en ontvangt er een met 't woord „middag". Door een van de jongens zelf werd ge wezen op een gebrek in deze regeling. De knaap bleef op een zekeren Donder dagmorgen uit school en kon toch de penning met „morgen" aan zijne moe der toonen, daar hij de penning van Woensdagmorgen nog in zijn bezit had. (Woensdagmiddag is er zooaJs men weet geen school). Daarom krijgen ze tegenwoordig op Woensdag- en Zaterdagmorgen een zin ken penning mede. 't Is maar een eenvoudig middel, maar 't werkt goed. Heden herdacht de heer J. Prins, wagenmaker aan de C. W. S. der H. IJ. S. M. alhier den dag waarop hij voor 25 jaar bij die maatschappij in dienst trad. Als blijk van waardeering ontving hij van zijne kameraden een vogelkooi met standaard en een kanarievogel. Van H. IJ. S. M, ontving hij eene enveloppe met inhoud benevens een diploma. Zoo wel van superieuren als vrienden, ont ving hij gelukwenschen; zijn werkbank was smaakvol met groen en bloemen versierd. In de Staats-Couraat van heden vinden wij de goedgekeurde statuten van. de naamlooze vennoot schap Exploitatie-maatschappij „Duin- lust"; het doel ;Jer vennootschap is: het verkrijgen, exploiteeren en ver vreemden van onroex-end© goederen en het doen van al zoodanige handelin gen en uitvoeren van al zoodanige werken als met dit doel in verband) staan en tot de uitvoering daarvan noodig zullen wezen. De gisteren gehoudeajaar- lijksche schaalcollecte der gerefor meerde kerk, Ged. Oude Gracht, ten behoeve harer armen, heeft opgeDracht de som van f 546,565. Brandj e. Dinsdagavond omstreeks half acht ontstond in het perceel Scheep- makersdijk 21, bewoond door v. Gennep, een kleerbleeker, een schoorsteenbrand, welke met moeite door de bewoners ge- bluscht werd. Gevonden voorwerpen: Een lederen hondenmuilkorf. Een grijs bruine Jockeypet, Een portemonnaie met eenig geld. Een houten hoepel. Een wit en zwart kinderkousje. Kantong-ereeht. (Zitting van Woensdag 11 Nov. 1902). Alvorens de zitting hedenmorgen aan ving, werd de nieuwbenoemde griffier, mr. E. J. van der Boon, geïnstalleerd met een woord van gelukwensch van den kantonrechter, die tevens den wensch uitsprak, dat de nieuwbenoemde nog tal van jaren in 't belang van de Justitie zijn ambt zal mogen bekleeden. Daarna nam mr. v. d. Boon zitting en werd de buitengewone civiele zitting gesloten en overgegaan tot de gewone strafzitting. Dinsdag-houders. Op 7 Oct. l.L liepen eenige dronken personen op de Raamvest, waaronder Tb. de Bruin en A. J. Veen. Zooals dat wel meer ge schiedt door personen in dezen toestand verkeerende, haalden zij allerlei balda digheden uit. Zoo liep Veen in den tuin voor het perceel Raamvest 1 en trok daar een paaltje, waaraan een huurbord beves tigd was, omver, terwijl Th. de Bruin een potje met verf omver trapte. Voor deze feiten werd tegen elk der beklaagden t 3 boete of 3 dagen hech tenis gevorderd. Overt re ding drankwet. J. H. Danebroek had op 5 October in zijn bierhuis aan de Brouwersvaart de drankwet overtreden. Deswege werd /10 boete of 10 dagen hechtenis geëischt. Hockey. As. Zondag zal 't hockey. seizoen wederom geopend worden. De eerste wedstrijden zullen alsdan ge speeld worden op de keurig ingerichte terreinen bij het .sportgebouw voor Haarlem en Omstreken, gelegen aan den Meerweg te Heemstede. Verschil lende elftallen, waaronder 2 Amster- damsche, i I-Iaagsch. 1 Rotterdamsch, 1 Delftsch en 1 Haarlemsch, hebben hunne toezegging gegeven tot het wel slagen der matches. De wedstrijden zullen des morgens te half elf aanvan gen. Het zal ons niet verwonderen, of vele sportbroedei-s zullen naar het sportterrein trekken om van het Ho- ckey-spel te genieten. Herdenkingsdag. Vanwege de vrije Socialisten-vereeniging en den Kommu- nistenbond werd Dinsdagavond in het gebouw „St. Bavo" eene vergadering gehouden, welke door naar schatting 300 personen werd bijgewoond. Als spreker trad op J. J. Samson, uit den Haag, die in eene breedvoerige rede de geschiedenis der martelaren van Chi cago schetste. De zangvereeniging „Excelsior" en eene muziekver e enig ing luisterden de bijeen komst op. Uit de Omstreken. Heemstede. D© zitting van den militieraad zal voor deze gemeente worden gehouden t© Haarlem, op den Doelen, op Woens dag 10 December a.s„ des morgens te 10 uur.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1