NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 20e Jaargang Zaterdag 15 November 1002. No. 5016 HAAHLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIEN Yoor Haarlem per 3 maandenL20 Van 1—5 regels 50 Ota.; iedere regel meer 10 Ots. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijo dar Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bq Abonnement aanzienlqk rabat. Franco door het gebeele Rijk, per 3 maanden1.65 llftKti tfcdw Uttüfif''fcHfflReclames 30 Cent per regeL Afzonderlijke nummers0.02% tJVM* Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Zuider Bultenspaame No. 6. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37 Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 128. de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan bei Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. Ia DAUBE Co. JOHN F. JONES§uce., Parijs 31W* Faubourg Monwuxfife. Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. Haar i em's Dagblad van 15 Nov. bevat o. a. Rumoerige zitting van het Ü08- tenrijksche Parlement, Malaise in Suriname, Eene oplichtster, Pers processen in Duitschland, Kamer van Koophandel. Advertentiën VOOR HET Zaterdagavondnummer. Meermalen zijn wij tot ons leedwezen genoodzaakt Advertentiën af te wijzen voor bet Zaterdag&vondnummer, die des Zaterdagsmorgens pas worden bezorgd. Wil men zeker zijn van de plaatsing dan is inzending op Vrijdagavond noo- dlg, uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties of familieberichten, die moei lijk vooraf kunnen worden ingeleverd. DE ADMINISTRATIE. Buitenlandsch Nieuws Zuid-Afrik». In de Kaapsche Wetgevende Verga dering stel die Dinsdag een progressief voor. die bereden districtstroepen en de stadswachten, gedurende den oor log aangeworven ,te laten bestaan. Sir E. Brabant zeide, dat bij bij de werving beloofd bad', dat de mannen later hun geweer zouden behouden; en nu nam de regeering bun weer de geweren af, ondanks zijn, Sir Edlwarcts belofte! Molteno stelde voor de be raadslaging een week te verdagen dit werd, te eren bet protest van die progressie ven in, met 40 tegen stemmen aangenomen De correspondent van de „Times" te Kaapstad beweert, dat die ontwape ning van die districts- en stadswach ten die gemoederen in opstand brengt en er vergaderingen worden gehouden om tegen de regeering teprotestee ren. De wet tot bewaring van den vrede, die nu van kracht is, ontzegt allen ingezetenen zonder onderscheid bet behoud van wapenen (dit is niet geheel juist), de progressieven willen de loyalen gewapend houden. Boven dien, zeggen zij, wordit de wet niet eerlijk uitgevoerd. In het district Kim- berley hebben veel disloyalen nog wa penen. en nu gaat men die loyalen ont wapenen! Het uitstel van die beraadsla. gin- is afstel, aangezien de vergade ring. zegt de correspondent, deze week verdaagd en de zitting daarmede af- geloopen is. Dinsdag kwam ook het tolverbond ter sprake. Gordon Sprigg zeide, dat hij voor bevoorrechting van goederen door het geheele rijk is. Mertriman stelde ten aanzien van de aanstaande tolbijeenkomst in Zuid-Afrika voor, dat er vertegenwoordigers op zouden worden benoemd naar gelang van de bevoUdno- der verschillende koloniën; dat de voortbrengselen van Eet land behoorlijk beschermd worden; aat onderlinge vrije handel verzekerd wor de; dat de inkomende rechten naar gelang van de bevolking of de waarde van den handel tusschen de verschil lende koloniën verdeeld worden. Volgens de „Daily Chronicle" verlangt generaal de la Reij, die onwel is, naar Zuid-Afrika terug te keeren. Maar blijft zijn gezondheid goed, dan gaat hij miet Botha naar Amerika. Beiden vertrekken spoedig uit Engeland zoo heet het nu weer maar het is onzeker of zij rechtstreeks naar Amerika gaan, dan wel eerst nog naar het vasteland. Reuter seint uit Johannesburg, dat binnenkort in Transvaal de krijgswet ingetrokken wordt. Maar er zal een af zonderlijke verordening verschijnen die het stelsel van passen in wezen houdt. Geen vrije toegang tot de oude republie ken dus voorloopig. Wij vermoeden, dat de krijgswet dan ingetrokken zal worden (met 1 December, want onze correspondent te Johannes burg schreef ons indertijd, dat met 1 September de krijgswet voor drie maan den verlengd was. Engeland. De „Daily Chronicle" is in staat eenige bijzonderheden te vertellen van het on derhoud tusschen de Boerea-generaals en Chamberlain. Het blad zegt, dat de conferenties voornamelijk plaats hadden tusschen L. Botha en Chamberlain. De la Rey sprak zeer weinig. Chamberlain hoorde gedul dig aan, wat de tolk Van Velden hem overbracht en richtte nu en dan een vraag tot Botha. Het onderwerp van de conferentie was de vervulling der vredesvoorwaarden, die naar Botha deed uitkomen, door de Engelschen niet volkomen waren nage leefd. Hij overhandigde Chamberlain een omvangrijk document, dat door de drie generaals was opgesteld, en waar van Botha een uiteenzetting gaf. Botha zeide, dat de generaals om dit onder houd hadden gevraagd, wijl zij hoopten dat Chamberlain bij zijn bezoek aan Z. Afrika de feiten in dit document aange geven, nauwkeurig zal onderzoeken. Vervolgens werd d/e quaestie van den terugkeer der gedelegeerden, Wesseis, Wolmarans en Fischer besproken, aan wie nog steeds het „pe-rmit" daartoe ge weigerd wordt. Botha wees er op, dat Kitchener bij het opmaken der vredes voorwaarden zeide, dat die terugkeer van zelf sprak, en dat dit niet behoefde geformuleerd te worden in de voorwaar den. Chamberlain beloofde de zaak te zul len overwegen; doch de „Daily Chroni cle" acht het niet waarschijnlijk, dat de gedelegeerden voor Chamberlain's terugkomst in Engeland vergunning zullen/ krijgen om naar hunne plaatsen te gaan. Ten slotte werd de financieele steun dier Boeren door Engeland besproken. Botha zeide dat die volkomen onvol doende is, en noemde vooral de voor waarden der leening, zooals die thans zijn, zeer ongunstig. Chamberlain be loofde ook hieraan in Afrika zijn aan dacht te zullen wijden. Daarmede was het onderhoud geëin digd. In de laatste dagen heeft Chamber lain in bet, Lagerhuis twee dingen ge daan, dlie hem vooral niet in de alge- meene achting hebben verheven. Voor eenige dagen toen de acht millioen voor Transvaal en Vrijstaat aan de orde waren, en Harcourt zijn bezwa ren geopperd had, sprak Chamberlain van Harcourt als van den leider der oppositie, en toen: o, de leider der op positie (Campbell-Bannerman) verge ve mij. ik was vergeten dat hij de lei der was. Deze antwoordde scherp: Er is een ander ding, dat de spreker ver geet, nl. dat hij begonnen is te zeg gen. dat hij in dit debat niet als partij man en in welwillenden geest zou spreken. Dinsdag bij het onderwijsdebat zei de Chamberlain, dat men zooveel ge sproken had over den opstand in Bir mingham tegen deze wet, maar wat zeide men dan van de hulde-betuiging die hij nu te Birmingham zal krijgen? Protest-en van allerlei kanten; dat was immers een onpolitieke hulde-betoo- ging! Algemeen keurt men deze onkie- sche manier om zijn populariteit te la ten geldien als bewijs dat de liberale unionisten het geheel met Chamber lain eens zijn af. Campbell-Banner man mocht dezer dagen wel zeggen, dat Chamberlain „la tête montée'" heeft. Oostenrijk-Hongarye. Het is weer een poosje kalm geweest in het Oostenrijksche Parlement. Maar dat mocht natuurlijk zoolang niet dluren. Er zijn weer hevige donderbuien geweest, en wel naar aanleiding van 's premiers verdediging van het optre den der politie, naar aanleiding van de onlusten in het kiesdistrict Favori- tey. De ruzie was tusschen sociaal-de- mokraten en christen-socialisten. Een staaltje van dien parlementai ren toon volge hier: Uit de rijen der socialisten: Dat zijn jullie lasterpraatjes! Afgevaardigde Seitz: Met revolvers had' men de politie moeten weg jagen. toen zij den huisvrede ver stoorde. Afgevaardigde Daszynski tot dr. Lueger: Een inbreker ben je! Lueger, de christ.-sociale burge meester van Woenen, buldert tot de sociaal-democraten: Jullie bent moor denaars! Geschreeuw bij de sociaal-democra ten: Inbrekers! Inbrekers! Lueger (schreeuwend): Sluipmoorde naars! Sluipmoordenaars! Seitz: Inbreker! Schuhmeyer: Dieven! Lueger (met de vuisten een kneve lende beweging makend): Liggen moet je toch! Daar lig je dan! Seitz: Door jou bedrog! Daszynski: Door jou verkiezings- z wen del! Seitz: Door vervalschte legitimatie bewijzen en politiesabels heb je over wonnen! Lueger schreeuwt: Sluipmoorde naars! Sluipmoordenaars! Daszynski: Verkiezingszwendelaar! Schuhmeyer: Een politieke roover- bende ben jullie! Lueger (weer met de duimbeweging): Bij de verkiezingen waren jullie er gauw onder! Dr. Ellenbogen: Ellendige dieven! i Dr. Geszmann: Uitgehongerde wol-j ven! Schuhmeyer (tot dr. Geszmann): Zoo'n gemeene diaten- (reis- en ver- bliifkosten-) zwendelaar, die niet werkt en het land uitbuit! Lueger: Sluipmoordenaars ben jul lie! Seitz: Je leeft van die sabels der po litie! Lueger weer: Sluipmoordenaars! Schuhmeyer (tot Lueger): Hang je op! Dr. Ellenboren: Betaalde stembnef- jesparft'ijBetaalde knechtenpartij! Rooverpartij! Pernerstorfer: Drie en een halve dag zijn voorbijgegaan, sedert die christe- lijk-sociale bloedhonden... (Stormach tig oho-geroen; toejuiching van de so cialisten en Alduitschers) D/© christe- lijk-socialen staan op en roepen: Die ven! Roovers! Rieger roept Lueger toe: Jij. roover- opoerhoofdl. wees eens kalm! De christelijk-socialen beginnen de zaal te verlaten. Strobach (tweede bur gemeester van Ween en) keert zich bij de deur om en maakt het teek en van ophangen. Lueser komt nog -even in de zaal te rug. maakt weer zijn geliefkoosde pan tomime van onderdrukken en roept: Wij krijgen jullie er toch nog onder! Rusland Het Stockholms Dagblad bevat een be richt van zijn correspondent te Helsing- fors, dat de drie Hooggerechtshoven in Finland, die tot dusver enkel met Fin nen bezet waren, binnenkort zullen worden afgeschaft en vervangen door een algemeen Hof van Appèl voor geheel Finland, dat zitting zal houden te Hel- singfors. De rechters vin dit Hof zullen voor de eene helft uit Russen en de andere helft uit Finnen bestaan. Frankrijk. Bij gebrek aan steenkool staat se dert gisteren het geheele bedrijf in de glasblazerijen van Carmaux stil. België. In de zitting van Donderdag der Belgische Kamer, werd door de Re geering voorgesteld Koning Leopold door eene commissie de gevoelens van rouwbeklag van het parlement bij den dood der Koningin over te brengen. Hector Dénis verklaarde hierop in naam dei- socialistische parlementsleden, dat dezen nielt zou den deelnemen aan de deputatie, omdat de Koning aan gravin Lonyay heeft belet bij het sterfbed harer moe der te bidden en te weenen, en dat bovendien de dood der Koningin den Koning geheel en al onverschillig is. Stadsnieuws. Den Helder voor 7157, minste inschrij ver in massa J. Oldenburg te Bergen, voor t 27.368. 2. Het onderhoud' van de bodemdiepte in de Oosterbuitenhaven te Medemblik, gedurende de jaren 1903, 1904 en 1905. (Raming J 1900 per jaar). Minste inschrij ver J. Schuurman, D. Berkhout, te Me demblik, voor t 1487. 3. Het onderhoud van de werken van het Krabbergat te Enkhuizen gedurende de jaren 1903, 1904 en 1905, behoorende tot de havenwerken in Noordholland. (Raming f 4000 per jaar). Minste inschrij ver L. Gort, A. Balk, te Enkhuizen, voor f 3598. 4. Het onderhoud der Rijkshavenwer ken te Medemblik gedurende de jaren 1903, 1904 en 1905. (Raming 1350 per jaar). Minste inschrijver D. Berkhout, te Medemblik, voor t 1187. Haarlem, 14 Nov. 1902. Door het provinciaal bestuur van Noord-Holland is Donderdag bij in schrijving aanbesteed: 1. De voorziening der boorden in het Noordhollandsch Kanaal in vier percee- len. Raming 1ste perceel f 3700, 2de perceel f 9400, derde perceel f 9400, 4de perceel f 7500. Massa der vier perceelen f 30.000: minste inschrijver 1ste perceel H. Dink- laar te Buiksloot voor f 3059, minste in schrijver 2e perceel H. Dinklaar te Buik sloot voor f 7988, minste inschrijver 3de perceel A. Bos te Den Helder voor /9056, minste inschrijver 4de perceel A. Bos te Heden ontvingen we twee verslagen der Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Haarlem van zittingen op 7 October en op 4 November 1.1. gehou den. Uit die verslagen blijkt o.a. dat aan den Raad van administratie der H. IJ. S. M. een schrijven van den navol genden inhoud is verzonden Door den Directeur van het Neder- landsch Wapenmagazijn, voorheen fir >na,!iS). de Jageav alhier is bii ons ge klaagd over de herhaalde vertraging van de als bestelgoed uit het buiten land' aangevoerde en voor hem bestem de goederen, in den laatsten tijd en vroeger ondervonden. Door dit oponthoud was genoemde fabrikant eens niet. in de eelegenheid geweest het bestelde op tijd te leve ren, en had hij daardoor vrij belang rijke schade gei eden. Door den adressant zijn ons tot sta ving zijner klacht een tweetal vracht brieven overgelegd, waaruit, naar ons voorkomt, blijkt, dat het oponthoud vooral voorkomt bij gelegenheid, dat de goederen na aankomst te Amster dam van de Staatsspoor naar de H. IJzeren Spoo>r overgaan, hetwelk in het eene geval duurde van 25 tot 29 Augustus en in het andere van 30 Augustus tot 2 September. Wellicht is deze vertraging een ge volg van gevorderde douane-foimali. teiten intusschen meenden wij de on dervonden bezwaren te Uwer kennis te moeten brengen, en zullen wij het op prijs .stellen, van U te mogen ver nemen, of hier inderdaad een bijzon dere vertraging zich heeft voorgedaan dan wel, dat adressant ten onrechte op een vroegere afievering gerekend had. In dit laatste geval rijst de vraag, of niet maatregelen genomen konden worden, ten einde de aflevering van bedoeld bestelgoed te bespoedigen." Het volgend© schrijven is hierop van de B.IJ.S.M. teruggekomen a. In antwoord op uw schrijven van 8 Sept. en onder terugzending van de overgelégde vrachtbrieven, hebben wij de eer U mede te deelen, dat bet ge houden onderzoek heeft aangetoond, dat, beide zendingen door verschillende omstandigheden vertraging hebben on dervonden. De vertraging was voor een goed deel liet gevolg van de omstandigheid dat deze Grande Vitesse zendingen door de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen zijn aange bracht van station Amsterdam Oosten burgergracht, van waar de doorzen ding slechts per goederentrein kan ge schieden. Gemelde Exploitatie Maatschappij is uitgenoodigd, dergelijke zendingen voortaan bij onzen dienst te Amster dam (Centr..-stat.) te doen aanbrengen van waar de doorzending vlugger en per personentrein plaats heefC ^;'s vervolg op ons schrijven van 14 October hebben wij de eer U mede te deelen. dat uit de bij de Maatsch. tot Expl. van Staatsspoorwegen inge wonnen inlichtingen blijkt, dat de ver daging het gevolg is van douanefor maliteiten en van de wijze waarop de verzending en de overgave van douane- goederen te Amsterdam plaats heeft. Werd besloten van den inhoud van eerstgenoemden brief aan den belang hebbenden directeur mededeeling te doen, en voorts aan voornoemden Raad van administratie, onder dankbetui ging voor de gegeven antwoorden, nog eenige inlichtingen te vragen omtrent het -schrijven sub b vermeld; Mededeeling werd nog gedaan van een sedert de vorige vergadering uit gegane missive, gedagteekend 11 Oc tober aan die Haarlemsche afdeeling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, van den navolgenden in houd! „Van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Delft hebben wij. met verzoek om ondersteuning, ontvangen oen afdruk van aan Z. E. don Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, ingeleverd adres, waarbij de finan- tieele steun van het Rijk wordt inge roepen voor het oprichten en in stand houden van provinciale stations voor de controle op de boterbereiding in Nederland. Alvorens hierover eene beslissing te nemen, zouden wij eaarne door be langhebbenden bij den boterhandel ter zake worden ingelicht en veroorloven wij ons daarom de vrijheid, U, onder toezending van het adres met begelei denden brief, beleefdelijk uit te noodi- gen, ons omtrent deze zaak, als voor namelijk tot het gebied van den land bouw behoorende, wel van advies te willen dienen, alsmede omtrent de vraag, of er ook voor onze provincie behoefte bestaat aan een controle-sta tion, als in het adres bedoeld1, bestaat. Met uw antwoord zal bet ons aan genaam zijn de bijlagen dezes weder terug te1 ontvangen. Terwijlvroeger de miliciens, die binnen 4 maanden na hunne inlij ving bij het korps werden afgekeurd, nog in hetzelfde jaar door houders van hoogere lolingsnommers werden vervan gen, is hierin bij de gewijzigde militie- wet verandering gebracht. De inilijvinig van de lo teling en van de lichting 1902, bestemd om de afgekeur- den van die lichting te vervangen, ge schiedt tegelijk met de inlijving van de lotelingen van de lichting 1903, dus in Maart 1903. Voor Haarlem betreft dit, blijkens een door de betrokken personen ontvangen kennisgeving, de houders van de lotings- nommers 318 tot en met 365. Naar wij vernemen belooft de ping-pongwedstrijd van 7 Dec. be langrijk -te worden. Zoo heeft de firma Perry Go. alhier een fraai kunstvoorwerp uitgeloofd, ter wijl reeds tal van spelers zoowel van hier als uit Amsterdam, Den Haag, Delft en Rotterdam zich als deelnemers heb ben opgegeven. De inschrijving is nog geopend tol 25 November a.s. Wij herinneren aan het c o n- cert Zaterdagavond door het Haarlemsch Muziekkorps „Orpheus" in het Bronge bouw te geven, met medewerking van een specialiteiten-gezelschap. De entrée is niet, zooals abusievelijk in de advertentie stond voor niet-leden f 0.50 doch f 0.40. De militieraad voor de lich ting 1903 zal voor de Haarlemsche lote lingen zitting houden in den Doelen al hier op Maandag, Dinsdag en Woensdag 8, 9 en 10 December a.s. Voor den militieraad moeten verschij nen de lotelingen, die vrijstelling ver langen wegens lichaamsgebreken of ge mis va/n de gevorderde lengte (1.55 M.). Serenade. Wij herin/meren aan de serenade, die dezen avond na afloop van de voorstelling in den Schouwburg, aan den heer Jos. M. Orelio zal woTden gebracht. Ze wordt, naar men weet, gegeven vóór Hotel Funckler, door het mannen koor Caecilia onider directie van den heer Henri Pielage en door Harmonie, onder directie van den heer H. W. Hof- Naar aanleiding van gedane vragen deelt het Comité mede, dat aan het sou per alleen deelnemen de leden van het Comité met dames en de door het Comité speciaal genoodigde gasten. Vrije- en ordeoefeningen. Ge ëxamineerd 12 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames: E. C. Rosingh, J. Rijkschweff, R. Safaty, A. M. van der SchatteOlivier, J. M. Scheerboom en J. E. Schenk, allen Amsterdam; A. Rooij- aards, Watergraafsmeer: J. Scheurleer A. C. Scheurleer, beiden Amsterdam, Agenda- 1. Ingekomen stukken; 2. ver slag van den afgevaardigde ter alg. ver gadering; 3. Lezing van den heer E. H. J. Cunaeus, toegelicht door lichtbeelden; Onderlinge tentoonstelling; 5. Vraag- bus. Verkiezing Kamer van Koophandel. Door het zich noemende comité ter bevordering eener deugde lijke samenstelling van de Kamer van Koophandel te Haarlem, is heden eene gedrukte circulaire aan de kiezers der Kamer van Koophandel gezonden, z.g. v e r t r o u w e 1 ij k, maar waarin het anoniem (immers wie het comité is weet niemand) vooral twee der gestel de candidaten aanvalt, blijkbaar mee- nende. dat 't woordje „vertrouwelijk" dit tegen publiciteit zal behoeden. Aan zulk een rare soort van ver trouwelijkheid wenschen wij ons niet te storen. En dat nog te minder, om dat de anonieme verspreiders (of ver spreider?) zich bovendien een onwaar heid veroorloven ten opzichte van ons blad. Wij lezen namelijk in het stuk het navolgende: ,Nog zij opgemerkt, dat het bericht ..in een der bladen, als zou de heer „Merens zijne candid'atuur niet serieus „opvatten, beschouwd mag worden als „een staaltje van journalistieke phan- „tasie". Dit nu is zoo weinig ©en staaltje van phontasie, dat wij de verzekering van den heer Merens uit diens eigen mond hebben opgeteekend. De mededeeling kwam al voor in het nummer van ons blad. dat Maan dagavond is uitgegeven. Waarom het zoogenaamde comité deze niet vroeger heeft tegengesproken is zeer duidelijk. Wij zouden dan nog vóór cfe verkie zing die bewering hebben kunnen- weer leggen en dat mocht niet. De circulaire waarin al dit fraais voorkomt, is dan ook zóó laat verzonden, dat de inhoud niet meer in de bladen kon worden tegengesproken. De strekking van het ding is overi gens om de kiezers aan te sporen, te gaan stemmen op de heeren Ensche dé. Beijnes. Krelage, Merens en Ree- ser Wij meenen te mogen betwijfelen of deze heeren met zulke soort van aan beveling wel gediend zulle/n zijn. Met onderteekening „Vele Katholie ken" is eene aanbeveling verspreid voor de gestelde katholieke candida ten de heeren J. J. F. Beijnes en P. C. Heems en voor den heer H. J. Visser. „De liberale Kiesvereeniging Haar lem werkt die katholieken steeds te gen, getuiee de verkiezing voor den gemeenteraad toen zij ons den zetel van den heer v. Dieren Bijvoet nog be twistten. Bij de grensregeling zoogenaamd sa menwerking, mits de liberale 7, tie ka tholieken, die toch veel sterker zijn, slechts 4 leden. En nu bij deze verkiezing wordt da door het bestuur der Katholieke Kies vereeniging gestelde candidaat gewei gerd, en d win et men ons de candidaat hunner keuze te stemmen. Als protest tegen dit drijven van Haarlem, stemmen wij dus uitsluitend katholieke candidaten. Wanneer wij trouw opkomen zijn w" zeker van de overwinning en de liberalen zullen loeren, in het vervolg beter rekening te houden met de bil lijke eischen der katholieken. Uit de Omstreken. De afdeeling Haarlem en om streken der Nederlandsche Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde ver gadert op Maandag 17 Nov. a.s., 's avonds ten half acht ure, in 't Gebouw „Weten en Werken", alhier. Haarlemmerliede en Spaarnwoude Bij publicatie heeft de burgemeester zijn dank betuigd voor de op 4 Nov. jl. bij zijne 25jarige ambtsvervulling, ont vangen hulde en belangstelling. Raadsleden en feestcommissie wordt een dejeuner aangeboden op het Raad huis op a.s. Dinsdag. Velsen. Tot wijkverpleegster van het Witte Kruis, afd. Velsen is benoemd zuster van den Hoek, verpleegster in het ge meentelijk ziekenhuis te Kampen. IJinuiden, In de bovenzaal van café Cycloop hebben de heeren Henri F. Slegtkamp en P. Moll een tweede voordracht gehou den over hun lotgevallen ln Zuid-Afrika. De zaal was meer dan1 vol, zoodat ve len moesten staan. Evenals de maal werden hun toespraken afijils- seld door muziek, zang en vocijwach-

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1