Lemon-Cheese S. C. HAAN, Alkmaar. JAN PIETER OAUDEU, Groote Hootstraal 90. Concert A. HOEKSTRA Co., Gr BK. GAPTEIN, GOMES Co., Aanbesteding. W. P. HARDiJZER, E. NOACK, Groningen, HE. BAKKES. Kosthuis. Effecten- en Wisselkantoor. Amsterdamsch Lyrisch Tooneel SPOKEN. net TwBfifle Meisje PIANINO Faiitasietoens. Masiasioeltje! Toctata. TeetolMB! Faaiasieiellee. ate Gevestigd A.J.E.DEV00GD Houtrijk en Polanen (Halfweg) B 56. DE SCHAATSEN Barteljorisstr.39-41 Visclihanciel J. VAN DER LAAN, St. NICOLAAS. m~ WOR8T. -w W. Th. PIELAGE, Lange Meerstraat 9. Vraagt uw leverancier KROCHT 10. Meisslaierij. Handel ie Jjieïleescliiarei Rookvleesch, 16 cent per ons, Rookvleesch uur, nog vóórdat de politie iets van, de Inbraak wist, bij Bokhorst geweest met bun koopwaar. Verder wijst spr. er op, dat geen der beide beklaagden het aan het echtpaar Bokhorst kwalijk hebben genomen, dat zij zeiden geen gestolen goed te willen koopen, zoodat hier de rechtsregel toepasselijk is: „Wie zwijgt daar waar hij moet spreken, erkent". Tegen de schijnbare tegenspraak, die er ligt in het teil. dat Van 't Veld de in braak in het Ministerpark wel erkend heelt en deze inbraak niet, voert spreker aan, dat hij de eerste inbraak, waar hij met het gestolene in de hand gevat werd, ook bezwaarlijk kon ontkennen. Ofschoon1 spr. het recht zou hebben, op grond van art. 63in verband met art. 57 (2de ali nea) W. v. Str., een derde boven het zwaarste maximum, dus 8 jaren, te ei- schen, zal spr. rekening houden met het feit, dat Van 't Veld voor de inbraak aan '[Ministerpark reeds 5 jaar heeft gekregen en met het feit, dat 't voor Hendriks de I eeirste maal is, dat hij met de justitie in aanraking komt, en vordert voor ieder der beklaagden gevangenisstraf voor den tijd van 3 jaar en 6 maanden. Stoomvaartberichlen. Het dubbelschroefstoomschip Goenitoer arriveerde 20 Nov. van Java te Rotterdam. Het stoomschip Salak,van Rotterdam naar Java, vertrok 20 Nov. van Suez. Het stoomschip Amsteldijk, van de Hol land—Amerika lijn, arriveerde 20 Nov. van Newport News via Amsterdam te Rot terdam. Het dubbelschroefstoomschip Sindoro, van Rotterdam naar Java, arriveerde 2C Nov. te Padang. Het stoomschip Besoelti, van Rotter dam naar Java, arriveerde 20 Nov. te Sa- bang. Het stoomschip Flores, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 19 Nov. van Marseille. Het stoomschip Myrmidon, van Java naar Amsterdam, vertrok 16 Nov. van Port Said. Het stoomschip Java arriveerde 19 No vember van Java te Newyork. Het stoomschip Solo arriveerde 20 Nov. van Java, 1. v. Havre, te Rotterdam. Het stoomschip Koningin Regentes, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 18 Nov. Point de Gallic. Het dubbelschroefstoomschip Rijndam, van de Holland—Amerika Lijn, vertrok 20 Nov. van Rotterdam naar New-York. Het stoomschip Prins Maurits, van Pa ramaribo naar Amsterdam, arriveerde 20 Nov. des voorm. 1 uur te Havre. daarmede naar het huis van bewaring alhier overgebracht. In de gisteravond ge houden vergadering van de Mannen- zangvereeniging Caecilia is besloten deel te nemen aan het concours, uit geschreven door de Vereeniging „Kunstmin" te Rotterdam. Zij zal uitkomen in de 2© afdeeling. Naar wij vernemen heeft de Biuneni. Exploitatie Maatschappij, aan gekocht de grondtn van Mej. Grommel in, gelegen tusschen het Kleverpark en de Kleveriaan om daarmede het Kleverpark uit te breiden. Ook het stratenplan is reeds gereed. De thermometerweesheden- morgen te 10 uur op de Groote Markt 7 gr. vorst en hedenmorgen te 12 uur 8 gr. dooi. ervoig Nieuwstijdingen. Tweede Kamer. Men seint ons uit den Haag: Bij de voortgezette behandeling der Indische begrooting nam de heer Fock acte van 's Ministers belangrijke finan cieels verklaring, dat Nederland Indië moest te hulp komen. Alleen' vroeg hij bespoediging van overleg. In antwoord aan den heer Van Kol zegt spr. dat deze de belangstelling van anderen in Indië en den Javaan niet het recht heeft in twij fel te trekken. Van diens reis kreeg men nu alleen een Atjeh-motie, terwijl den heer van Kol den oorlog geëindigd noem de en een nota over de inlandsche bevol king die spr. niet in heit belang dier be volking achtte. Na repliek van den heer Pijnacker Hor dijk repliceert de heer Van Kol uitvoe rig, volhoudende dat de meerderheid on verschillig is voor Indië, waarvan het wanbeheer niet mag worden verbloemd. Alle koloniale mogendheden betalen hun eigen oorlogen. De G. G. was een eerlijk man; spr. liet echter personaliteiten rus ten. Hij had ook vertrouwen in den Min., doch bleef de z g. uitbreiding van gezag bestrijden en behandelde vervolgens na genoeg nog alle in eerste rede besproken punten. bemens.! Nieuws, l>e wraak van een I yroolsche boerin. Een. geheel dorp in Tyrol, Matsch, bij Meran gelegen, is door brand ver woest Kene Tyroolsche, die haarman wilde wreken heeft eenvoudig haar eigen huis en al de woningen van haar dorpsgeuooten in brand gestoken. Daar ai de huizen van hout waren, was van het dorp weldra niets meer over en weerden 800 personen dakloos. Feil opstoot je in Rio de Janeiro Bij gelegenheid van het vertrek van dein oud-president van Brazilië, Cam pos Sales, uit Rio de Janeiro, is deze door de volksmenigte uitgejouwd. De politie moest een charse doen. waarbij een doode en verscheiden gewonden vielen. Vermoedelijk vindt de woede van 't volk haar oorzaak in de verhooging der belastingen die de laatste drie ja ren door den gewezen president zijn ingevoierd. Voor den nieuwen presi dent, die het voetspoor van zijn voor ganger schijnt te willen volgen, is dit geen gelukkig voorteeken. A dvr i e s a ti ri Heden overleed onze lieve Echtgenoot en Vader de Heer COltNs. PRINS Sa.', Dijkgraaf van Anna Pau lo w na Polder, in den ouderdom van 72 jaar. S. J. PRINS—Loos, S. PRINS, B. J. PRINS, E. J. PRINS, J. J. S. PRINS. Anna Paulowna 19 November 1902. Eenige algemeene kennis- Leger en Vioot, Reservekader bij de bereden korpsen. De minister van oorlog, Brengt ter kennis van belangheb benden: lo. dat bet examen van hen, die wenschen te worden toegelaten tot de verbintenis als vrijwilliger voor het reservekader bij die bereden korpsen, dit jaar zal plaats hebben: a. bij de cavalerie en bet korps rij dende artillerie op 15 December a.s. en b. bij de regimenten veld-airtillerie op 18 Dec d. a. v.. kunnende de hi er- bedoel de examens zoo noodig op een. of meer volgende dagen worden voort gezet; 2o. dat het toelatings-esamen wordt gehouden in de plaatsen waar de sta ven der korpsen cavalerie, die der veld-artillerie en de staf van het korps rijdendie artillerie zijn geves tigd, zijnde: a. Deventer voor het le, Venlo voor het 2e en's-Gravenhage voor het 3e regiment huzaren; b. Arnhem voor de rijdende artille rie, Utrecht voor het le, 's Gravenhage voor 't 2e en Breda voor 't 3e regiment veld-artillerie; 3. dat de adspiranten de kennisge ving, dat zij aan het examen wenschen deel te nemen (ingericht als bij model is aangegeven) in dier voege behooren in te zenden, diat zij vóór 1 December 1902 ontvangen wordt door den com mandant van h.et korps, waarbij de adspirant zich wenscht te verbinden; 4o. dat bij voormelde kennisgeving moet worden overgelegd een extract uit het register der geboorten of een ander authentiek stuk, waaruit de leef tijd van deai adspirant blijkt; 5o. dat de adspirant die aanspraak wenscht te maken op gedeeltelijke vrijstelling van het examen, bij de sub 4o. vermelde kennisgeving tevens moet overleggen bet bewijs, waaruit de rechtmatigheid dier aanspraak blijkt; 6o. dat aan het examen ook kan worden deelgenomen door hen die, in bet jaar 1885 geboren zijnde, op den dag of op een der dagen waarop het examen wordt gehouden, den leeftijd van 17 jaai- nog niet hebben bereikt; 7o. vestigt er ten slotte" de aandacht op. dat. ingevolge het bepaalde bij het Kon. besluit van 21 Februari 1902 no. 30, de ingeschrevene voor de militie voor de lichting van 1903, die zich in 1902 bij het. reservekader heeft verbon den. zoo hij bij de militie moet wor den ingelijfd, in zijne verbintenis bij het reservekader wordt gehandhaafd, mits hij daartoe vóór zijne inlijving den wensch kenbaar maakt aan den commandeerenden officier van het korps, met dien verstande, d'at bij d;e bereden korpsen vorenbedoelde verbin tenis zal moeten zijn gesloten vóór 1 Jan. 1903; 8o. verwijst voor verdere bijzonder heden naar de regeling van het reser vekader bij de cavalerie, d:e veld-ar tillerie en de rijdende artillerie, vast gesteld' bij Koninlc. besluit van 17 Oct. 1902. no. 34. o a. opgenomen In het bijvoegsel tot de „St.-Ci" van Zater dag 15 Nov. 1902, no. 268. Rumor in ca sa. Te 's Bosch, schrijft men van daar aan de N. R. Ct., waar verschillende neringdoenden lid zijn van de aldaar geboren vereeniging „De Hanze", dievzich ten doel stelt de belangen van den winkelstand te behartigen, heeft een lid dier vereeniging, iemand meit groot kapitaal en wiens uitge- beried zaak ook in andere plaatsen des lands hare filialen heeft, zijn ontlsag als Hanze-lid genomen, na Ij* hebblen gepubliceerd, dat aan zijn begunstigers voor elke f 10, door hen in zijn winkel besteed, f 1 zal worden terugbetaald. I Deze handeling wordt door de con- curremten van het ex-Hanze-lid allès- I behalve vriendelijk opgenomen. Van I hun kant worden pogingen aange wend om door itusschenkomst van den geestelijken adviseur der Hanze (de Hanze is een specifiek R.-K. ver eeniging) den vroegeren medestander van zijn weg, waarop men hem óf niet kón, óf niet wenscht te volgen, terug te brengen De zaak maat in 's Hertogenbosch heel wat sensatie. Om wurm te blyYcii. De ervaring leert, dat er enkele eenvoudige, kostelijke middelen zijn om warm te worden of te blijven. Den bloedsomloop in de voeten kan men herstellen, en daardoor dus een gevoel van warmte opwekken, door eenige malen achtereen op de teenen te gaan staan; in bed kan men dit bereiken door de voeten uit te strek ken en in te trekken tot men er moe van is. Een stuk karton in de schoenen draagit ook bij tot behoud van warm te. Papier tusscben kleeren en tus- schen dekens verhoogt de uiewerking van de bedekking belangrijk. En voor wie er tegen kan: behan deling van het geheele lichaam des morgens met koud water. T)pi Winter. Het wordt al kouder aldus luidt het algemeen weerrapport voor geheel westelijk Europa. In Engeland heeft het op sommige plaatsen reeds 20 gr. Fahrenheit gevroren. Gisteren heeft het Ite Londen licht gesneeuwd. Gistermorgen is het ook te Parij's gaan sneeuwen en spoedig bedekte een vrij dikke laag sneeuw de stra ten Het rijtuigverkeetr ond'e/rvond nogal wat vertraging tot de Straten door den reinigingsdienst met) zout en zand begaanbaar waren gemaakt. Ook in de provincie sneeuwt het overvloedig, zelfs aan de Riviera. Te Mans is een soldaat van het garni zoen doodgevroren gevonden. Ook te Parijs zijn een vijftal personen over leden tengevolge van de vinnige koude. Te Berlijn rijdt men reeds schaak sen op sterk ijs. In Oostenrijk is het buitengewoon koud, eergisteren wees de thermome ter 18 graden onder het vriespunt. Op den Semmeringpas sneeuwt helt he vig. Na een maand van prachtig zacht weder is het in Italië plotseling koud geworden; alleen in het noorden des lands blijft de temperatuur mild. Heden o vei leed zacht en kalm, onze geliefde Echtge- noote, innig beminde Moeder, Behuwd en Grootmoeder ADRIAN A WILHELMINA TEEKENS—DOUGLAS, in den ouderdom van 64 jaar Uit aller naam. J. M. TEEKENS. Haarlem, 20 Nov. 1902- Een alleszins bekwaam Bakkers knecht stelt zicii disponibel voor noodhulp. Adres J. F. SPAANS, Schoterweg 64. Gevraagd door een onderwijzer Kost en Inwoning met vrije ka mer tegen 1 Januari a. s. Br. met cond. tr. F. PERDOK Hzn te Mid- wolda (O). Gevestigd: V De heer en mevrouw Dr. W. YPMA— Beijnes betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blij ken van belangstelling bij de ge boorte hunner dochter ondervon den. Kraamvisités worden bij voor keur afgewacht Woensdag 26, en Donderdag 27 November a.s. van 2—4 uur. De Heer en Mevrouw G. W. GROENEVELD—Hallo betuigen hunnen hartelijken dank voor de belangstelling bij de geboorte van hun ZOON ondervonden. Aard bavin e. Te Salt Lake City, in de Vereenigde Staten, zijn dezer dagen twee aardschok ken waargenomen. Ook op verschillende punten in het zuiden van Utah zijn der gelijke schokken .gevoeld. De nntrnimuig van St. Vineent In het rapport van den gouverneur van het eiland1 Slt. Vincent over de jongste uitbarstingen van de Souftri- ère op dat eiland, wordt gesproken over de eventueele noodzakelijkhe' 1' dat het geheel zal moeten worden ontruimd, omdat de hoofdstad en de andere voornaamste steden onvermij delijk bedreigd worden met vernie ling. Diefstal van medaillfg Woensdagnacht is te Marseille ingebro ken in het penningkabinet naast de ge meentelijke bibliotheek. Alle gouden me dailles, 200 in aantal, zijn door dieven meegenomen. Van de daders ontbreekt ie der spoor. Onderwijzers en bro< kve< ren. Men klaagt wel eens over al te veel administratieve inmenging. DaJt deze klacht niet geheel zonder grond is, bewijst deze zinsnede uti een rond schrijven van den arrond.-schoolop ziener te Veendam aan de onderwij zers: „Eeidelijk moet» nog opgemerkt worden, dat de gewoonte van sommi ge onderwijzers, om de klemveeren, bij bet fietsen gebruikt, onder school tijd aan te houden, geen navolging verdient." I Groote petrol en inbrand. Zes petroleumreservoirs, te zamen ruim 750.000 pud olie bevattend, staan 1 sedert eenige dagen te Odessa in brand. De sterke wind blaast de vlammen aan. I Een galerij van beroemde hersenen j Professor Wilder van een universiteit te New-York heeft aan zijn collega's en aan beroemde mannen van de Vereenigde Staten verzocht zoo vriendelijk te willen zijn hunne hersenen bij testament te ver maken. Zijn doel schijnt te zijn te weten te ko men, of de geest en het karakter van een individu vastgesteld kunnen worden naar de veranderingen, welke de ontvangen opvoeding op de hersenen heeft veroor zaakt, en zoo te weten te komen, of de meer of minder groote ontwikkeling van de hersenen het werk van herediteit of van opvoeding is. Een groot aantal bekende personen van de Amerikaansche geleerde wereld heb ben het verzoek van professor Wilder reeds ingewilligd. JVervolg Stadsnieuws. Heden zijn in druk ver schenen de rapporten Dinsdag van Provinciale Staten uitgebracht. De soldaat G., van het ba taljon infanterie, alhier in garnizoen zal wegens desertie voor den krijgs raad terecht staan en is in verband Oplichterij. Al weer een nieuwe manier van exploitatie van het publiek, waartegen men het „Rott. Nieuwsblad" verzoekt te waarschuwen! Op helt oogenblik wordt Rotterdam bewerkt door een 10-tal colporteurs. Deze trachten in opdracht van hun lastgever, de men- schen over te halen tolt het storten eener wekelijksche bijdrage, waar voor de contribuanten het recht ver krijgen, na eenigen tijd, zich te voor zien van brandstof. Nu is echter 't verdachte van het geval, gelijk men aan genoemd blad mededeelt, dat de persoon die zich als kolenhandelaar aan het hoofd van de zaak gesteld heeft, niet meer kolen bezit, dan hij persoonlijk voor het koken van zijn eigen potje noodig heeft. De conclu sie ligt voor de hand, men doe er zijn voordeel mee. Ai&sterdamsGbe Bear® Gister. Heder M. 20 NOV Vd 21 ROY. 2%pCt. Ned. Werk. Schalii81% 8U%„ •f /o pCt. Portugal 4 pCt. Venezuela Cert. Nederl. Handel Maatij.. Aand Koninkl. Petroleum.... 461 462 Aand. Moeara Enim...199% 100% Aand. Perlak Petroleum135 1351 o Aand. Schibaieff Aand. Soemalata Aand. Am. Car Foundry Cy..33% 34 Aand United Steel Comp36% 37 Aand. Atchison Topeka83% 84%e Aand. Union Pacific99% 100 4 pCt. Conv. Union Pacific bds 104% 104% A and. Missouri Kansas Texas 2 i% 25% Aand. New-York Ontario2818/ig 29% Gew. aand. Kansas City South. 297/g 30% Pref. aand. id. idó2i%6 54%6 Gew. aand. Southern Railway. 31% 32% Aand Wasbash30 30% Aand. Denver Rio Grande..3S% 39 Gew. aand. Erie33 33% Kurgerlijke Stand Bevalen: 21 Nov. F. J. Roekenis—Klenke z. H. van Dullemen—Fortgens z. C. Bos manvan Rooij, d. Overleden: 20 Nov, A. W. Teekens— Douglas 64 j., Frankestraat. D. Raap 72 j. Leidschevaart. UftAHLEMSCHE Schouwburg -Maatschappij. Telefoon 579. Heden-avond te geven door het Nederlandsch Strijkquartet. Christiaan Timmner, le Viool. Focco Klimmerboom, Alt. Johan Herbschleb, 2e Viool. Frits Gaillard, Violoncel. Entrée fl. Aanvang 8 uur. Maandag 24 Nov. 1902: Directie ENGELEN, LOMAN RAABE Tooneelafdeeling onder leiding v. d. Hoofdregisseur. LOUIS BOUWMEESTER. O p verzoek: Familiedrama in 3 Bedrijven, van HENRIK IBSEN. Aanvang 8 nar. Balkon 2,Stalles 1.75; lste Loge 1,50; Paiterre1,25; 2de Loge 1,Gaanderij/0,40 De commissie van de Bibliotheek v/d Ned. Protestantenbond, bericht dat de bibliotheek den ganschen winter voor IEDER GRATIS is openge steld, eiken Zaterdagavond van acht tot half tien. Namens zijn principaal zal door den Architect J LONDON, op Woensdag 26 November e. k., des morgens om 11 uur, in de boven zaal van het Calé »Neuk te Haarlem, worden aanbesteed: Het bouwen van een VILLA aan den Bentveldsdninweg te Aerdenhout, Gem. Bloe- mendaal. Bestek en teekening zijn ad 1.50 per stel verkrijgbaar bij den Architect voornoemd, Jans straat 85, alwaar tevens inlich tingen worden gegeven. De plaatselijke aanwijzing zal geschieden Maandag 24 November des morgens om 11 uur. GEVRAAGD EEN van 's morgens 7 uur tot 's avonds 8 uur. Te bevragen Kruisweg 61, 's avonds tusschen 8 en 9 uur. te koop gevraagd met opgaaf van prijs en fabrikaat. Franco brieven onder No. 5391 Bur. v. d. BI. Rijksveearts. met goud bekroond op de Ten toonstellingen te Keulen, Bols- ward, Leeuwarden, Arnhem, en Dordrecht, zijn de van TE WARGA, waar zij in alle modellen en grootten steeds voorhanden zijn. geilluslr. Prijscouranten franco en gratis. Herstelling en slijpen geschiedt ten spoedigste. Alles zeer geschikt voor CADEAUX. HAARLEM. Opgericht 1831. Telephoon 645. Riviervischmarkt 13. Zoutevisch, Lippen en Kelen, blanke Stokviseh Lengvisch, ook weder de van ouds bekende Geweekte Stokviseh, Fijne Winterharing. en Gem. Haring Harde Bokking en Eng. Bokking Versch gebakken Bokking Vet Gerookte Sprot. Nienwe blikken Sardines, Kreelt en Zalm en gekraide Ansjovis. Steeds voorhanden Versch gebakken Visch. Levering van VERSC HE Zee- en Riviervisch. Patissier - Cuisinier. Speciaal adres voor HOFLEVERANCIER. De Geldersche Worst bij mij te verkrijgen is geurig, mager en alleen VARKF.NSVLEESCH (zonder bijvoeging van meel of anderszins), on der controle van een keurmeester. TELEFOOV 373. TELEFOOV 378. Turfsteeg 4. Specialiteit in Penseelschrijven. Hout-, Mapmei>-, Plafond.- en Muupbeschildemng. en andere Jamsoorten uit de fabriek Kenneinerland, Alle fijne Vleeschwaren en Worstsoorten van lste qualiteit in billijken prijs steeds verkrijgbaar. Rookvleesch wordt door mij van de besfe Vleeschhouwers hier ter plaatste in versehe toestand gekocht, daarna volgens mijne nieuwe behandeling gezouten en gerooktnu is het bewezen, dat dit een ieder zoo voldoet, dat elk gebruiker een levendige advertentie voor mij is geworden. Vandaar de enorme omzet.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3