Eersts NeciBriandsciie f Fabriek van Kunstbloemen. 1 Prachtvolle sorteering in Voorstel van B. en W. om de 31 Dec. a. s. eindigende brandverzekering van de gemeentegebouwen enz. op te zeggen en een nieuwe verzekering aan te gaan met de maatschappij, die de goedkoop ste aanbieding deed, n.l. de Nederl. Lloyd te Amsterdam, die voor een te ver zekeren bedrag van 1 3.254.947 een premie berekent van f 1623 per jaar (vroeger ■was dat 2238) en wanneer de premie vooruit betaald wordt, de 3 1/2 jaar voor 3 jaar te berekenen.. Voorstel van B. en W. met een staat van te vellen boomen. B. en W. willen voorts iepeboomen doen plaatsen op de Ged. Oude Gracht, tusschen de Zijlstraat en Jacobijnestraat, de Raaks, de Nieuwe Groenmarkt, de Krocht, de Groote Markt bij de Zeevischmarkt en langs de Brou werskade, op de Parklaan worden 28 kastanjeboomen geplant. Voorstel tot. het opnieuw regelen van de jaarwedden der leeraren aan de Boogere Burgerscholen, zoodat het maxi mum na 18 jaar dienst f 2900 kan bedra gen. Dit zal f 5000 van de gemeentekas vorderen per jaar. .Als reden voeren B. en W. aan, dat de maxima elders honger zijn, zoo dat goede krachten of hier niet solliciteeren, of zoo spoedig mogelijk van hier ver trekken. Voorstel van B. en W. goed te keuren een verzoek van H. Veldhuizen Jz. tot wijziging van een plan van be bouwing van gronden tusschen de Lin- schotenstraat en den Kampersingel, mits de straatbreedte 8 M. worde en belang hebbende 1 5 per vierlc. M. vergoede. Het Burgerlijk Armbestuur richt zich tot den raad met een schrijven, •houdendje verzoek ;om machtiging tot betaling van een gratificatie aan den ar- menopzichter, evenals over 1901. B. en W. advise eren de -gevraagde machtiging te ve-rleenen. Van het bestuur der coöperatieve bouwvereemiging „Eensgezindheid" is ingekomen een plan van bebouwing van een terrein ten Oosten van de Amster- damsche Vaart. B. en W. voegen daarbij een e enigs zins gewijzigd plan. B. en W. stellen voor het contract tusschen die gemeente Haarlem en de heeren R. Key en P. Kuiper, betreffende „Bosch en Vaart" te wijzigen in over eenstemming met de omstandigheid, dat de bezittingen dier heeren zijn inge bracht in de Maatschappij tot Exploita tie van onroerende goederen goederen „Bosch en Vaart" gevestigd te 's-Graven- hage". Mejuffrouw H. S. P. Swaanswijk, weduwe van W. P. Wijers, in leven wekrman in dienst der gemeente-reini ging verzoekt onderstand. B. en W. stellen voor haar voor den tijd van een jaar een gratificatie te ver- leenen van f 100. Nederlandsehe Bond voor Ziekenverpleging. De Haarlemsche afdeeling vergaderde Vrijdagavond in het Nutsgebouw. Na eenige huishoudelijke werkzaam heden, o.a. de verkiezing van mej. Me- telerkamp, directrice van het Elisabeths- gasthuis, als bestuurslid, in plaats van zuster De Heus, die als zoodanig be dankt had, werd het woord gegeven aan Dr. Posthumus Meyes, uit Amsterdam, tot het houden van een voordracht over „de hygiène van bet oor". Op onderhoudende, geestige wijze be handelde de spreker zijn onderwerp. Zijn zeer gemengd gehoor, dat uit ge neeskundigen, verpleegsters en leeken bestond, toonde door applaus, -met den voorzitter dr. van Linden v. d. Heuvell, in te stemmen, toen deze den spreker namens de afdeeling hartelijk dankte voor de aangename en nuttige oogen- blikken tijdens zijn voordracht, die met verschillende demonstraties werd opge luisterd, doorgebracht. Tot notaris te Haarlem is be noemd de heer J. C. Burkens, thans can- didaat-notaris alhier, en zulks in de plaats van den notaris Van Ek. Melpomene en Thalia. Blij kens advertentie in dit blad geeft, boven-1 genoemd genootschap Zondagavond haar tweede voorstelling in dit seizoen, opgevoerd zal worden „Paljas", tooneel- spel van d'Ennery en Fournier, een stuk dat bezoekers en leden zeker zal beval len. Journée Coquelin Cadet. Men schrijft ons Zooals men weet komt Cocquelin Ca det hier een voorstelling geven. Het komt ons interessant voor om trent dezen grooten Franschen tooneel- speler eenige bijzonderheden te geven. Coquelin Cadet werd den 15en Mei 1848 te Boulogne-sur-Mer geboren. Al zeer jong gaf bij den wensch te ken nen, om aan het theater te gaan, doch zijn vad'er, eien broodbakker, wiilde daarvan niets weten en zond zijn 16- jarigen zoon naar Engeland, waar hij Fransche lessen ging geven. I-Iet duur de niet lang of hij was in Frankrijk terug en nam toen dienst bij een der Spoorwegmaatschappijen te Parijs. Ook deze betrekking beviel den jongen Coquelin niet en door toedoen van eenige invloedrijke personen zag hij eindelijk zijn vurigen wensch vervuld en werd in November 18G4 aan het Conservatoire aangenomen. Hij bleef er drie jaar en verwierf een 1ste prijs in 1867. Zijn debuut aan het „Odeon" te Parijs was een ware triomf. Hij bleef een jaar aan dat theater en werd in 1868 geëngageerd aan de „Comedie Franchise." Vanaf dat oogenblik wijd de Coquelin zich uitsluitend aan het komische genre vooral de blijspelen van Molière werden zijn fort. Zijn opvatting van die meesterwerken bracht een ware kunstherleving te weeg en in de vertolking van het moderne blijspel legde bij een scherpe werkelijkheid, een geheel van gevoelens vol emoties. In het dagelijksch leven neemt Co quelin Cadet sedert lang een aanzien lijke plaats in door zijn hooggewaar deerde medewerking aan alle artistieke vereenigingen ou zijn onvermoeide be langeloosheid, wanneer het liefdadig heidswerk betreft. Hij 'is het, die de monologen gelan ceerd heeft en vele schrijvers daarvan zijn hem hun succes verschuldigd. De groote „Cadet" zooals hij kortweg ge-' noemd wordt, is ook een gewaardeerd humoristisch schrijver. Hij heeft on der zijn eigen naam, en onder de pseu doniem „Pirquettte" verscheidene wer ken gepubliceerd, o.a. „Le livre des Convalescents", "Le monologue mo derne", „Fariboles", enz. Gedurende het beleg van Parijs in 1872 heeft Coquelin deel genomen aan den veldslag van Buzenval en om zijn heldhaftig gedrag werd hij gedecoreerd. Zijn groot talent heeft hem sedert lang het Legioen van Eer bezorgd. Aangezien liet met Coquelin's voor stelling natuurlijk stampvol zal zijn, raden wij onzen lezers aan, tijdig hun plaatsen te bespreken. Tram-jubilé. De Haarlemsche Tramway-Maatschappij zal toch haar zil veren j oblié nog kunnen vieren. Den 2Sen November a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de gemeenteraad aan de heeren P. Rouwenhorst Mulder, A. Numans, W. A. J. Kuiler en W. H. Mun tendam, vergunning verleenden, tot het aanleggen van een paardentram van het Stationsplein naar den Hout. Den 28en Februari werd de Haarlemsche Tram way-Maatschappij opgericht, die de aan de heeren Rouwenhorst Mulder c.s. ver leende vergunning overnam. Dat er spoed achter het werk werd gezet, blijkt wel hieruit dat reeds den 29en Mei d.a. v, de Tramweg werd geopend. (De spoed in 't behandelen van tramconcessies is er sedert, niet op vooruitgegaan). In 1890 werd het 12^-jarig bestaan feeste lijk gevierd. Geslaagd. De heer F. C. Misset, boekhouder der Aalsmeersche Bank. slaagde gisteren voor het Staatsexamen in het Boekhouden M. O. Genoemde heer heeft zijne opleiding ontvangen van den heer vy. C. Hennis, accountant en leeraar boekhouden, al hier. Gisterenavond zakte een jongen door het ijs in de Kampersingel doch werd door een zijner vrienden op 't droge gebracht. In het douchebadhuis zijn afgëloopen week 414 baden genomen. Naar wij vernemen zal het nieuwe gemengde zangkoor van de Re- monstrantsche Gemeente alhier zich het eerst doen hooren tijdens de godsdienst oefening op Zondag 30 November. Dit koor, diat 40 leden telt, staat onder leiding van den heer Joh. Steenman. Gevonden Voorwerpen: Een postzegel-album; een gouden ring; een notitieboekje; 2 sleutels; een groote witte hond met bruine vlekken Op hol. Gisterenmiddag zijn twee paarden voor een dissalwagen van af de Prins Hendrikstraat op hol ge slagen, doordat zij schrokken van de electrische tram. De paarden zijn gehold door Kei zerstraat, Barrevoetestraat, Boter markt, en werden op het Verwulft door den koetsier tot staan gebracht. Een melkwagen en een sportkar zijn in de Keizersstraat omgevallen en vernield. De trekvaarten tusscheoi hier en Sloterdijk zijn betrouwbaar; evenals op alle buitenwateren is het ijs zeer oneffen, op enkele» plaatsen zelfs moeilijk te berijden. In het Spaarne worden de} velschillende stoombootdiensten nog geregeld volgehouden; Vrijdag voeren de Haarlemsche en enkele sleepbooten ook nog door de ring vaart, welke laaitstei beladen schepen in het ijs blijven zitten, alsnog naar hunne bestemming brachten. Tengevolge van het ijsver maak gaat geen der competitiewed strijden van den N. V. B. morgen door. Boerenhulpfonds. Bij den penningmeester, den heer Ed. de La noy, is nog ingekomen van K. M. f 400 en van W. A. f 10. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem, op Woensdag 26 November 1902, des namiddags ten half tw.ee. 1. Mededeelinge-n en ingekomen stuk ken. 2. Zitting met gesloten deuren. 3. Voorstel B. en W. aanwijzing tijde lijke schoollokalen. 4. Id. id. schrijven Burgerlijk Armbe stuur gratificatie armenopzichter. 5. Id. id. adres H. Veldhuizen, wijzi ging plan van bebouwing gronden tus schen Kampersingel en Linschotenstraat. 6. Id. id. id. Coöperatieve Bouw- vereeniging „Eensgezindheid", vast stelling plan van bebouwing gronden bij Amsterdamsche Vaart. 7 Id id, vaststelling staat te vellen boomen. 8. Id. id. wijziging raadsbesluit dd. 26 Juni 1901 no. 8. 9. Id. id. beschikbaarstelling gelden verbeteringen opstallen Veerpolder. 10. Jd. id. adres Wed. W. J. Wijers cm gratificatie. 11. Rapport speciale commissie brandverzekering gemeente-eigendom- men. 12. Voorstel B. en W. brandverze kering gemeente-eigendommen. 13. Adres Dr. A. G. H. van Gende- rem Stort, herbenoeming gemeente- oogh eelku n dige. 14. Id. Dr. A. E. ten Oever, id. ge meente-geneeskundige. 15. Aanbeveling Curatoren Gymna sium benoeming leeraar aardrijks kunde. 16. Voordracht B. en W. benoeming onderwijzend personeel Tweede Bur gerschool. IJ s Vroolijk wapperden bedien morgen in. de vroegte de nationale vlaggen op de baan aan den Zijlweg en velen genoten al vóór het middag uur van het heerlijke ijsvermaak. Al drukker en drukker werd het toen langzamerhand het heerlijke zonnetje zijn weldoende stralen neerzond. Eerst dies middags echter kwamen de liefhebbers opzetten, in dichte drommen, jong en oud. om van bet wintervermaak naar hartelust, te pro fiteer en. Ook op vaarten en singels werd he den reeds druk gereden:, liefst onder bruggen door en vlak langs breede geulen water Er ligt iets tartend- iichtzinnigs in dat onbezorgde zwie-, ren overeen ijsvloer, die toch wel eens' kon blijken geen solide vloer te( zijn, en spoedig in al haar mooie vast-i beid te moeten plaats maken voor een bewegelijk oppervlak. Terwijl wij dit schrijven schijnt er een kenterinsr in de temperatuur te komen en alles te wijzen op dooi. Wat overeen zou komen met de voorspel lingen. Dit in aanmerking nemend, kunnen we niet genoeg waarschuwen om morgen. Zondag, toch voorzichtig te zijn Het is een waagstuk zich dan op singel- en vaarten te begeven. De afd. Haarlem der S. D. A. P. besloot mede te werken met het comité, dat een openbare vergadering zal uitschrijven voor wettelijk verbod van verdachte huizen. Er werd een1 motie-Hugenholtz aangenomen, waarir, wordt aangegeven, op welke gronden mem met dat comité wil samenwerken en op welke'voorwaarden, n.l. dat ook een spreker van die richting der S. D. A. P. zal optreden. Door de koude. Vrijdagmiddag omstreeks half vijf sprong alhier op de Spaarnebrug een spoorrail tenge volge van de strenge koude. De trei nen. welke uit de richting Amsterdam kwamen, konden niet passeeren en moesten naar blok E terug stoomen om over de lun HaarlemAmsterdam naar Haarlem te gaan. Na een half uur was het dief eet hersteld. Uit een van onze adverten- tiën zal den lezer blijken, dat de heer W. Robert Jr., ons welbekend als vioist, in de Groote Kerk zal optreden als zan ger. Wij vernamen reeds onlangs, dat de heer Robert daarvoor studies maakte bij den heer Zalsman. Hij heeft een diepe bas met belangstelling zien wij zijn eerste optreden tegemoet. Pil de O instreken. Bloemendaal. Vergadering van den! gemeenteraad op Zaterdag, desmiddags te 2 uur. Voorzitter de Burgemeester. Punt 1. Vastgesteld wordt het adres der Raadscommissie inzake de grensxe- xegeling met Haarlem. De commissie komt tot de conclusie dat de voorgestelde grenswijziging niet in het belang is van Bloemendaal en haar derhalve onaannemelijk voorkomt. De heer Tideman zegt, dat de com missie tevens gestooten is op de groote moeilijkheid, dat Ged. Staten alle me- dedeelingen hebben onthouden omtrent da redenen, welke tot de voorgestelde grensregeling hebben geleid. De commissie doet dan ook een voor stel om behalve het antwoord aan Ged. Staten over de voorgestelde grenswijzi ging, aan den Minister van Binnenland- sehe zaken tevens een request te zenden, waarin niet zoozeer om vernietiging van het ontwerp-besluit wordt verzocht, dan wel aan den Minister het verzoek wordt gericht om zoodra Z. Exc. de werkelijk bestaande argumenten voor de grens wijziging van Ged. Staten heeft kennis genomen; den Raad in staat te 'stellen ook van deze argumenten kennis te doen nemen, opdat de Raad dan. alsnog over de grensregeling kan ooxdeelen. Met. .algemeen e stemmen werd dit*adres goedgekeurd. Punt 2. Ingediend wordt een ontwerp verordening, regelende de samenstelling en de werkkring der Raadscommissie voor de parken en plantsoenen in de ge meente Bloemendaal. De werkkring der commissie zal be staan in het beoordeelen van bij den Raad ingekomen plannen tot uitgifte van bouwterreinen, bestemd om daar op straten of wegen aan te leggen en meerdere huizen te bouwen of te doen bouwen met inbegrip van alles wat 'tot dien aanleg, als riolen, plantsoenen, waterleidingen, enz. zal behooren. Zij dient den raad op deze plannen schriftelijk van advies binnen 30 dagen, .nadat de stukken daartoe door den Raad in hare handen zijn gesteld en is be voegd die zoowel mondeling als schrif telijk met hen, die de plannen; hebben ingediend, te bespreken of te behande len. Voor de eerste maal heeft de Raad tot leden dier commissie ,in de maand September jaarlijks aftredende, be noemd de raadsleden J. ter Hoffsteede, mr. P. Tideman en A. F. Bijvoet. (De zitting duurt voort). Door den bouwkundige W. P. Ne- derkoorn alhier is aanbesteed: Het verbouwen van perceel A no. 313 aan den Bloemendaalschen weg. Ingekomen waren 10 biljetten. Laagste inschrijver bleek te zijn de heer A. Schijf alhier voor f 5330. Hillegom Voor de Volkskiesvereeniging zal he den, Zaterdagavond 8 ure, in Eben Hae- zer to de Meerstraat, in een openbare vergadering als spreker optreden de heer Gerhard, met het onderwerp: „Wij moe ten tegen wil en dank vooruit". ami poort. De heer De Groot, arts alhier, is benoemd tot g-emeonte-geneesheer te Schoten. IJ minden. De huizen, nagelaten door den heer P. Roggeband alhier, zijn verkocht. Zes kleinere woningen in cLe< Prins Hendrikstraat brachten f 7300 op; een huis in tweeën bewoond aan de Ka naalstraat f 6020, maar het kapitale huis, waarin hijzelf heeft gewoond werd voor slechts f 7200 gekocht door den heer J. N. Klein alhier. Zand voort. De zitting van den Militieraad zal voor deze gemeente gehouden worden te Haarlem in den Doelen op Woens dag 10 December a.s. des voormid dags te 10 uur. Tegen Maandag 24 November a.s. des voorin. 11 uur is eene openbare raadsvergadering belegd. De agenda luidt: Suppletoir kohier Plaatselijke directe belasting naar heit inkomen. Instructie schoonmaakster school B. De kiezerslijst voor het kiezen van notabelen der Ned. Herv. Gemeente alhier zal van 22 tot 29 November a.s. van 79 uur des namiddags bij den heer F. Zwaan, kerkvoogd, voor een ieder ter inzage liggen. Brand te Zandvoort. Ongeveer kwart voor zeven hra.it Vi ij dagavond ten huize van den heer li. Verheus, houder van het café en pe nsion Noord-Holland, een hevigen bi and uit, ontstaan door liet omval- le i van een brandende petroleum- Ja np op den linnenzolder. Zeer spoedig was die zolder door- gt brand en stond het geheele perceel ii lichtelaaie. De bewoners wisten zi :h gelukkig met hun geld -te redden ei een deel van den inventaris van ht t café, o.a. het biljart, werd op st aat gedragen. De Zandvoortsche brandweer snel- te plaatse aanwezig, stelde haar sp uit aan het boveneinde der Bakker st aat op. Emmer voor emmer moest ht t water worden aangedragen, maar dc or bet eendrachtig samenwerken en door het omwerpen van gevel en schoorsteen, gevaarvolle handelingen voor de mannen, die het volvoerden, mocht men eT in slagen den brand tot het ééne perceel te beperken, hoe wel de belendende perceelen water schade hebben ontvangen. De bewo ners dezer laatste perceelen, r>e- vreesd, dat de brand zou overslaan, hadden intusschen hun inboedel bij de buren in veiligheid gebracht, ter wijl ook de heer Jc. Koning zijn voor de bakkerij bestemd hout voortdu rend nat hield, wat zeer noodig was met het oog op den dichten vonkev regen. Uit voorzorg was door den Burgemeester de adsistentie ingeroe pen der Haarlemsche brandweer en deze arriveerde met de tram van 9 uur. Spuit 8 en 10 werkten samen om het brandende perceel aan Ce achter zijde te bekampen, maar móesten den arbeid nogal eens staken wegens den gebrekkigen aanvoer van water, dat, daar de pomp op het Kerksplein reeds lens was gepompt, per emmer aangevoerd werd uit de slagerij van den heer Heek. Spuit 1 kwam even eens uit Haarlem, maar deed gem dienst. Te ongeveer 10 uur was men den brand meester, maar toch waak ten 22 man der Zandvoortsche brand weer den ganschen nacht over net uitgebrande perceel. Huis en inboe del zijn tegen brandschade verzekerd. Het gerucht liep Vrijdagavond te Haarlem, dat 14 huizen in brand stonden. Dit vloeide voort uit het verzoek van den Burgemeester om hulp van de Haarlemsche brandweeT, omdat de brand zeer wei die uitbreiding had kunnen krijgen. In aansluiting hierop zij niog het vol gende vermeld: Omstreeks 8 uur werd het bericht van den brand te Haarlem ontvangen en ijlings werd met 3 spuiten ter adsisten tie uitgerukt. Spuit 10 en 8 werden, per extra-elec- trische tram vervoerd, en spuit 1 op een wagen. Het opladingwerk aan het Heerenhek werd door eene groote menigte bijge woond» Omstreeks half negen was de electri sche tram reeds tot vertrek gereed en werd met een flinke vaart naar Zand voort gereden. In de z..g. locomotief, welke- door den ingenieur Van Helden werd (gereden, hadden verschillende kapiteins en ser geanten bij de brandweer een staan plaats gezocht. Ook de oud-kapitein van spuit 10, de heer H, J. D. Daudey was daar, die ons verzekerde dat hij in zijn vele dienstjaren nog nooit zoo iets had bijgewoond. Achter de locomotief kwamen 2 platte wagens met de spuiten. Ook het perso neel had op deze open wagens een plaats gekregen, en maakte een wel wat luchtig tochtje. Het was een zeldzaam gezicht, die v. ,t bij de fantastische flambouwver- lichttog door de brandweermannen ont- stoken.- Te negen uur ongeveer waren wij te Zandvoort. Spoedig begon nu het los sen, en weldra waren eenige spuiten op het Kerksplein. Doch ook de Haarlemsche Brandweer had ter plaatse direct met de moeielijk- heid, ja bijna onmogelijkheid te kam pen, om aan water te komen. Gelukkig was evenwel toen reeds het ergste gevaar geweken, zoodat bet werk der Haarlemsche brandweer zich uit sluitend bepaalde tot liet nathouden der1 aangrenzende perceelen. Daar de brand zich In den beginne zeer dreigend liet aanzien, had de Bur gemeester gemeend, met het oog op de primitieve brandweer te Zandvoort, wel ke, zoöals nu gebleken voor de bad plaats zeer onvoldoende is, zekerheids halve aan Haarlem hulp te moeten vra gen, Gelukkig kon de brand tot het eene perceel beperkt blijven en was de brand juist gebluscht toen de 6 gemeentepom- pen en 2 pompen van den heer I-Ieck lee waren, anders had men voorzeker moeten trachten met de. slangen der Haarlemsche brandweer de zee te berei- k Per tram, per fiets, en per rijtuig had den honderden zich uit Haarlem naar Zandvoort gespoed. Het- café op het Kerksplein maakte zeer goede zaken. De burgemeester en de commandant der Haarlemsche brandweer waren den geheelen. avond op het terrein van den brand. Ook de hoofdinspecteur van po litie te. Haarlem vertoefde daar eenige oogenblikken. Yelsen In de 2e najaarskoeinarkt waren he den, morgen aangevoerd 213 stuks koeien. De handel was stug, de prijzen vast houdend en liepen ongeveer van melk koeien van f 130 toit f220, kalveren van f 35 tot f 70 en vaarsen van f 75 tot f 110. Beverwijk. l)'e alhier heerschende mazelen dra gen een kwaadaardig karakter ze hebben reeds een paar slachtoffers ge- éischt en m veie huisgezinnen zijn de kinderen ernstiger ongesteld dan ge woonlijk bij deze ziekte het geval is. Door het gemeentebestuur alhier is aanbesteed: Het ophoogen van een perceel gerneenteiland met de op dat perceel gelegen baggerspecie. Laag ste inschrijver voor dit werk bleekte zijn de heer D. Makx alhier voor f 247.50. De onlangs opgerichte Beverwijk- sche Voetbalclub (B. V. V.) zal mor gen. Zondap- haar eerste match spe len tegen de IJmuidensche voetbal club. op haar terrein aan den Velser- weg. Vrijdagavond ontstond een begin van brand bij zekeren W. alhier; 't werd echter spoedig ontdekt en door de huisbewoners en buren gebluscht. j Alleen eenig hooi verbrandde, terwijl een wagen met aardewerk beschadigd werd'. Haarlemmer meer. Verscheidene schepen, die geladen met. suikerbieten in die Hoofdvaart bij den Bennebroekerweg lagen, hebben 1 getracht door verscheidene paarden en- voor te plaatsen, door het ijs te bre ken. Dit gelukte hen niet. ja zelfs een der vaartuigen werd zoo door het ijs beschadigd), dat het met zijn lading in die Hoofd vaart zonk. De opvarenden werden gered. Binnenland Men schrijft uit Edain: Als het Zondag mooi weer is, zal het hier weer zeer druk worden. Van Amsterdam kan men de bekende we gen nemen over Broek in Waterland en Monnikendam, of men rijdt over Ilpendam, langs de Purmerringvaart. De vaarten der Zes Steden van Hoorn en Oosthuizen naar hier en de Ringvaart van Purmerend naar Edam zullen ook veel rijders tellen. Er is thans uitstekende gelegenheid om Volendam te bezoeken. Per schaats van hier een afstand van 7 minuten. IJs en weder dienende zal op de baan van de Am st er d am sch e IJsclub1 achter bet Rijksmuseum, op Zaterdag 29 November a.s. des morgens te elf uur, een naJtionale wedstrijd in het schoonrijden gehouden worden, voor dames, heeren en paren. Aangiften tot deelneming moeten aan het bestuur der Amst. IJsclub gezonden worden tot uiterlijk Don derdag 27 Nov. des avonds te 8 uur. Weerbericht Verwachting: zwakke Noordoostelijke wtod, bewolkt, geringe stijging in tempe ratuur. Gehuldigd. Men seint ons uit den Haag: De heer M. E. Belinfamte, die heden 25 jaar parlementair verslaggever voor het Handelsblad is, werd gehuldigd door vakgenooten, directie en redactie van het Handelsblad en is benoemd tol ridder in de orde va.n Oranje Nassau. Rechtzaken. Inbraak. Voor de rechtbank te Rotterdam stonden gisteren terecht twee beken de recidivisten, C. L. Keyser, 23 jaar en W. M. Cohn, 23 jaar, die reeds heel wat op hun kerfstok hebben. De eerstp bekl. maakte destijds deel uit van een complot van 4 personen, om in te breken in eenige kerken, enz. op Z.-Beveland, in de nabijheid van Goes. K. ging toen echter niet mca en waarschuwde de politie, waarop de inbrekers gearresteerd werden te Krabbendijk. Keyzer en Cohn gingen inmiddels op roof uit te Rotterdam en ont vreemdden, door middel van verbre king, uit een winkel der firma J. H. v. d. Ende en Zoon, aan de Kipstraat een zilveren horloge, twee klokjes en eenige koperen gewichten. Beide beklaagden ontkenden. Een agent van politie, die 's mor gens om 6 uur surveilleerde, zag bei de bekl. een zijgang in de Doelstraat ingaan, waar zekere van Hersel, bij genaamd Sjef de Bels, woont, en waar verschillende personen van verdach te reputatie zich ophouden. Bekl. Cohn droeg een pakje, volgens de verklaring van den agent, toen hij de woning van v. H. binnenging, die daa.r samenwoont met zekere vrouw Rooymans. De vrouw, thans als ge tuige gehoord, beeft beide beklaag den de woning zien binnenkomen met de bewuste klokjes. In dezelfde wo ning bevonden zich toen nog 2 per sonen, v. H. en v. d. Kley, beiden wegens andere delicten thans gedeti neerd, en die nu zeer bezwarende ver klaringen aflegden tegen Keyzer en Cohn. Ook in eene woning aan de Trouw- steeg was een deel van den buit ver kocht. Het O. M. achtte het wettig en over tuigend bewijs geleverd en requireer- de tegen Keyzer en tegen Cohn 2J jaar gevangenistraf. De verdediger mr. Schürman, be twistte het geleverde bewijs en con cludeerde tot vrijspraak. IN<JK/ANnKN Ti'iiDKDEE- UNGKN. 30 cents per regel. Barte/jesHssir. 23* Moderne Bloemwerken van Kunst en Smaak Geprepareei de NatuurpHlmen, Salon-ïtouquetten in nieuwen stjl. Bloemenmanden. HOOGFIJNE NOUVEAUTÉS Teljjrauiiu.su WERKSTAKING IN ARGENTINIË. BUENOS-AYRES, 21 Nov. R. O.) De werkstaking wondt algemeen;. Tusschen politie en stakers had een botsing plaats, waarbij eenige personen gewond wer den. Een aantal arrestaties had plaats. De troepen zijn geconsigneerd. Burgerh|ke Sland Bevallen: 22 Nov. E. Kwast—Blank wa ter z. A. Ivuijten—Zijlstra d. 21. A. F. Schipper—Das z. Overleden: 21 Nov. S. Vermeren—Eng- berts 32 j., K. Heiligl. T. Niehuijsen 61 j. Baljuwslaan. 20. E. A. van Dort, 29 j., M. Lottelaan. 21. W. L. van Dartelen, 20 j., A. L. Dyserinckstraat. 22. B. H. Roest. 7 m., z., L. Margarethaswaat. BLOEMENDAAL. Getrouwd J. v. DelftW. Tonnet, J. de GraafJ. G. v. Latum. T. LaanGrok, z. en d. Overleden S. P. Huizinga, 3 m. J. M. Huizebosch, 3 m. J. S. v. Schaik, 68 Meeronberg. J. E. IL Heimers, 46 - jid- ZANDVOORT. 1421 November 1902. Getrouwd: J. van Zadel en A. P. Koning. Bevallien: A. KerkmanMolenaar, zoon. Overleden: K. Slagtveld, 17 j. BEVERWIJK. Onderetrouwd J. "Wijnands en S. C. Berg, Bevallen M. C. TrompWijnkoop, d. J. J. VisserPels, z. OverledenJ. Mol, 5 jr., W. Har- meyer. 2.V jr. ««.It!.it .vHNtiiSj W 49. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag de gelezen II.H. Missen met onderrichting te half 7 en 9 uuir; te half 11 de Hoogmis mqt Bredikar tie. Te 7 uur Lof, conferentie en Ro zenhoedje. Maardag te 7 uur Lof em Rozenh. tot lafenis der geloovige zielen. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, Beschermfeest van de Al lerheiligste Maagd,de stille H.H. Missen met onderrichting te 7 uuir en half 9, te half 11 de Hoogmis en Pre dikatie. Te 2 uur de Catechismus. Te 3 uur het Rozenhoedje. Te half 7 het Lof ter eere van het H. en Onbe vlekt Hart van Maria, voor de bekee ring der zondaars met Conferentie. Donderdag te 7 uur Lof van de H. II. Martelaren van .Gorcum. Zaterdag te half negen de H. Mis voor de bekeering der zondaars in de Kapel van het Miraculeuse Maria beeld. Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten; te 6 uur het Lof van O. L. Vr. In dejze week H.H. Missen en de Ca techismus op'den gewonen tijd. Aanst. Zondag begint de Advent. Bijkerk van de H. Elisabeth „op het Klooster". Zondag de H. Mis om half 8 uur •met onderrichting, om 10 uur de Hoogmis met predikatie, om 2 uur Catechismus, om 3 uur de Veepers, om 7 uur plechtig Lof ter eere van de II. Elisabeth met predikatie. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag 12 uur catechismus. Woensdag Lof om half 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 2