NIEUWS- EN ADYERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem eri Omstreken. 20e ia;;, y-'ing Woensdag 3 December 1902, No, 5961 DASBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN; Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Van 1—5 regels 5® Ote.5 iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ia (kom der gemeente), i* de prijs dar Adrertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote lettere naar plaatsruimte. Bq Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het gebeele Rijk, per 3 maanden. 1.65 yg%.^ffn Reclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers. 0.02££ Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Znider fluit©B8pa»rue No. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37K Telefoonnummer der Redactie 600. féierconuiimmér der Administratie 123. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Loürens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen an Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks* behalve op Zon- en Feestdagen. Emfdogenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G L. DAUBE Co. JOHN F. JONES* %tcc., Parijs 3B** Faubourg Monxmaatre. Eïlt uutnmer toestaat «14 zes tolacSzüJtóeiLi:. Haarlem's Dagblad van 3 Dec. herat o,, a. Het boek vait Christiaan De Wet, Onverbeterlijken?, Weereen brand te Schiedam!. Bond van miliciens, H. K. Volksbond. Buitenlandsch Nieuws Zuid-Atrika. Verschenen is het boek van Chrisjan de Wet, een boek eenvoudig, ongekun steld, onopgesmukt, zooals de schrijver zélf. Welk een goede kijk De Wet op den oorlog had, bleek al dadelijk uit zijn ad vies aan Cronjé, toen hij, na diens over gave tot vechtgeneraal aangesteld, naar de ToegeLa gezonden werd. „De vijand, zoo zeide ik hem keer op keer, schrijft de Wet, zal hier niet aan vallen, maar zal ons omtrekken". Wat mij ook in 't lager hinderde, was de te genwoordigheid der vrouwen. Ik trad met de Regeering daarover in correspon dentie, en verzocht dat zij verbieden zou dat vrouwen in1 de commando's zich zou den bevinden. Dit hielp ook niet; en wat met gen. Cronjé gebeurde, zag ik aam komen. Later zal men zien hoe duur de tegenwoordigheid der vrouwen in het la ger de Republieken te staan kwam." Dat De Wet goed gezien had bleek wel dra. De Engelschen trokken om de stel lingen van Cronjé henen, Kimberley werd ontzet, en de Republikeinen moes ten vluchten. Geen dapperheid, noch krijgsmanistalent was in staat den stort vloed der Engelschen tegen te houden, die over Jacobsdal en Paardebergsdxift oprukten. De Wet werd met een commando van drie honderd vijftig man door Cronjé uitgezonden, om de Engelschen op te houden. „Ik dacht dat terwijl generaal Cronjé van voren tegenstand bood, ik mij maar verborgen zou houden ten einde te ver kennen, en van achteren dat doen, dat de aandrang van Lord Roberts naar vo ren toe hinderen zou. Ik zond nu, voor de optrekkende Engelsche machten om, een rapportrijder naar generaal Cronjé. Dit was comm. G. J. Scheepers later de beroemde held van de Kaapkolonie. Ik liet gen. Cronjé weten, dat de Engel schen te Blauwbank een zwaai gemaakt hadden in de richting van Paardebergs dxift, en ried hem aan zijn lagers met al le macht uit den weg te doen gaan, daar de macht des vijands naar mijne schat ting 40.000 of 50.000 man sterk was. Ik achtte het noodig, gen. Cronjé dezen raad te geven, ook wegens de vrouwen en kin deren die zich in de lagers bevonden, hetgeen tot mislukking kon leiden. „Toen Scheepers terugkeerde bracht hij mij over wat gen. Cronjé zeide. Ik tee- ken het hier aan, niet uit disrespect verre daarvandaan- Want ik heb den grootsten eerbied voor gen. Cronjé als held, dia niet wist wat het was zijn vij and te vreezen maar als een bijdrage slechts tot de geschiedenis van den oor log en een kenschetsen van Cronjé's on verschrokken karakter. „Toen ik uw rap port aan den generaal bracht", zoo deed Scheepers verslag, zeide hij: „Het julle ver julle weer 2 maal ver die Engelsche? Gaat, en schiet die goed dood en vangt die andere." Dit was gemakkelijker gezegd dan ge daan. Maar toch toonde De Wet, dat hij, noch zijn manschappen iets wat hij noe men wilde „ver die Engelsche" hadden. Het was toch in deze dagen dat. hij zijn naam vestigde in Afrika zoowel als in Europa, door zijn stoute overval van het groote convooi van lord Roberts bij Blauwbank; met drie- of vierhonderd man nam hij het convooi, bestaande uit tweehonderd zwaar beladen wagens, tien of twaalf waterkarren en trollies en 1600 trekossen; bovendien nam hij een zestig Engelschen gevangen. En terwijl van alle kanten de Engelsche colonnes oprukten, wist hij dien buit in veiligheid te brengen Commandant Piet Fourie reed met de wagens weg, en De Wet, met 150 man en een Maxim, ging even een klompje Engelschen gevangen nemen bij Paarde bergsdxift. Dit was bet begin van De Wet's eigen optreden, een begin dat deed zien van welk soort deze wakkere Boerencomman- dant was. Lord Roberts bad tot zijn schade, met oom Chrisjan kennis ge maakt; en lang zou hem dat heugen. Botha publiceert de lijst der ingekomen giften voor het Boeren Hulpfonds, ver gezeld van een toelichting waarin hij zegt: Terwijl hij en zijn mede-generaals met vertrouwen en dankbaarheid Chamber lains verklaring van 6 November ontvin gen, dat de Regeering voorzieningen maakt voor de Boerenweduwen en wee zen, blijven er nog over de Boeren ver minkten en hulpbehoevenden, voor wie door het congres te Vereeniging aan Bo tha en zijn mede-generaals werd opge dragen een beroep te doen. Bovendien blijft er nog veel te doen tot hulp voot weduwen en weezen, buiten hetgeen van regeeringswege gedaan wordt. De lijst van ingekomen giften wijst een totaal aan van 25.280 pd. st., waaron der begrepen 20,586 pd. st. van Phipps, 1000 pd. st. van J. Palmer, 500 pd. st. van Hon. F. A. Ogrady en 500 pd. st. van Carl Jeppe. Daitschland. i In navolging van het Keizerlijk voorbeeld, kunnen nu ook andere hooggeplaatste personen, diie Krupp gekend hebben, in het openhaar ge tuigen, dat zij zijn eer voor onaange tast houden. Aan mevrouw de wed. Krupp is een brief gericht, geteekend door een aan tal generaals, ministers, Staatsbe ambten, admiraals, hoogleetraars, leden van het Heerenhuis, enz., waar in zij zich, ieder voor zich, als vriend van den overledene beschou wen en nu van hun leedwezen spre ken over het ongeluk, dat mevrouw Krupp getroffen heeft. Alle ondertee- kenaarg verklaren den heiligen plicht in zich te voelen, de smadelijke aan vallen te veroordeelen, die tegen den verscheidene zijn gericht. „Zooals wij de goedheid van zijn hart, de reinheid van zijn ziel kenden, zoo zal zijn beeld onbesmet en onverander lijk te midden van ons voortleven". Het bericht, dat de Duitsche keizer en de koning van Italië over deze aangelegenheid zouden gecorrespon deerd hebben, wordt uit Essen beslist tegengesproken, daar de Keizer vol komen overtuigd was van de onwaar heid van de beschuldiging tegen Krupp. Reeds vroeger en nog kort voor zijn dood had Krupp zich bij den Keizer persoonlijk kunnen recht vaardigen en schoonwasschian van den op zijn naam geworpen smet. In Essen bestaat bij de werklieden en beambten van den overledene het voornemen een gedenksteen voor Krupp op te richten. Portugal. De toestand in Portugal schijnt niet zoo schitterend te zijn. als de Portugeesche regeeriiig het wil doen voorkomen. Waartoe dient anders, vraagt men zich af, de strenge cen suur' op de telegrammen en de pers berichten. De Portugeezen moeten bevreesd ^ijn dat de reis van Don Carlos naar Engeland zooveel als het verlies hunner Afrikaansche koloniën beteekent. De ..Imparcial" van Ma drid zegt. dat de Koningin, die tijdens Q)e afwezigheid van haar gemaal als regents optreedt, voor een ministeriee- li crisis staat. De strenge censuur maakt een juist oordeel over den wa ren stand der zaken evenwel onmoge lijk. Engeland. Lord Kitchener of Khartoum is te Bom bay aangekomen om het bevel over het Engelsch-Indische leger te aanvaarden. Stadsnieuws. Haarlem, 2 Dec. 1902. Zaterdagavondjl. is een vrij aanzienlijk gebouw in de Kleine Hout straat verkocht, nl. de oude Sociëteit T.rou moet Blycken, of beter gezegd, het gebouw, waarin in het begin der 16e eeuw die Kamer der Pelikanisiten onder het, woord Trou moet Blycken, haar zetel hield. Gelijk uit dien gevelsteen blijkt, was dit in het jaarï503. V'óor dien tijd is ons niets van deze nog bestaande su. detail bekend. De sloopende hand des tijds is na tuurlijk oorzaak dat ebt perceel zeker thans wel geheel opnieuw zal moeten worden opgetrokken doch we spreken gaarne den wensch uit, dat de aan wezige gevelsteen, zijnde het oudste bewijs der 400-jarige sociëteit, weder een plaatsje moge vinden in den gevel, bij een eventueels verbouwing. Inder tijd gaven wij er een uitvoerige be schrijving van. Bij het korps liandblusschers is a. eervol ontslag verleend aan de heeren H. J. Baudev Hz. als kaptein. an J. P. Stol als le luitenant en zulks ender dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten. b. aait de heeren G. T. Frenay als sergeant majoor, J. F. de Dood en H. J. Mulder als vrijwillige!: bij spuit 10. Benoemd de heeren J. J. Daudey tot kapitein, thans 1ste luit., cot eersten luit. C. van den Berg, thans 2e luit., tot le luit. D. B. Lngelgeer, thans 2e luit., iot 2de luit. C. van Niel Cz. en D. P. Zuitliof, thans serg.-majoor., tot serg.-majoor de heeren J. C. van den Berg, P. A. van der Maaren Jansen en P. Heijdanus, uians serg., en tot serg. de heeren F. B. Mooy, G. Hagen, en J. F. de Boer, thans vrijwilligers bij spuit 10. deze heeren, dat in het r-ieuvve bestuur nieuw bloed moest zijn. De eerw. heer adviseur vulde deze woorden aan met te zeggen, dat zich wél vijf leden uit i vrije beweging hadden teruggetrokken doch dat de oud-bestuursleden reeds voor dien, te kennen hadden gegeven, niet. in aanmerking tf»willen komen voor een vacature. Vervolgens werden benoemd drie le den voor het stembureau, waarna de adviseur van den bond nog een kort woord sprak. Hierna ging de openbare vergadering over an een huishoudelijke. Men meldt ons, dat de uitge stelde lezing van pastoor Verriest over Guido Gezelle eerst gehouden zou worden nog vóór Kers'mis. maar we. geiis ongesteldheid, van den spreker nu bepaald is in de tweede helft van Ja nuari. Dag en daturn zullen nader bekend gemaakt worden. A.s. Donderdag hoopt de heer J. Riphagen, opzichter aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij bovengenoemde maatschappij in dienst trad. De heer C. J. Gerber alhier slaagde voor 't examen in het Boekhou den 25, 26 en 27 Nov. 1.1. te Amsterdam gehouden vanwege de Vereeniging van Leeraren. De heer G. ontving zijn oplei ding van den heer Hennis, alhier. Aanstaanden Zaterdagavond 8 uur, zal de muziekvereeniging „Har monie", directeur de heer Hofmeester, een feestelijke bijeenkomst houden voor de werkende leden en hunne dames en voor de donateurs en kunstlievende le den in de Kleine Vereeniging in de KI. Houtstraat. Overgeplaatst. Met 2 Januari a.s. wordt de le luit. der genie, O. Bueno de Mesquita van Haarlem ovengeplaatst naar den staf der genie te Zwolle, om belast te worden met den houw van een derde kazerne voor de infanterie te Assen. Het Museum van Kunstnij verheid te Haarlem, werd in de maand November bezocht door 617 belangstellen den, terwijl uit de aan het Museum ver honden boekerij 221 hoek- en plaatwerken naar verschillende plaatsen van ons land verzonden werden. De S t.-N i c o 1 a a s-d rukte heeft op haar geweten dat dé heer Henri de Vries zijn voordrachten gisteren avond niet hieldbij gebrek aan auditorium. We hopen dat dit den1 heer De Vries niet voorgoed heeft afgeschrikt, ecu dat hij ter gelegener tijd1 in de Haar- lemsche schouwburg zal optreden. Zijn voordrachten toch staan, zoo als men weet. als kunstuiting zeer hoog en zijn uit litterair oogpunt in teressant. Over de tentoonstelling der onderneming Arts en Crafts in de ro tonde van het Museum voor Kunstnij verheid zullen wij in ons volgend num mer een en ander meedeelen. Bijvonnissen der arrondisse- ments-rechtbank alhier van 2 December 1902, zijn in staat van faillissement ver klaard: H. van Lunenburg, gr o entenhandelaar te Haarlem (Doelistraat); Matthijs Schouten Czn., landbouwer te Beverwijk. Hendrik de Vries Tzn., koopman te Zaandam. In al deze faillissementen is tot rech- ter-commissaris benoemd jhr. mr. R. de Mareez van Swinderen. H et gerechtshof te Amsterdam heeft bevestigd het vonnis der Recht bank alhier, waarbij L. J. van Os te Vel- sen is veroordeeld tot 9 maanden gevan genisstraf wegens beleediging en mish. van een ambtenaar en wederspannig- heid tegen de politie. Gisteravond hield de afdee- ling Haarlem van df-n Ned. R. Iv. Volksbond in haarlokaal een openbare, vergadering, welke wederom zeer goed, bezocht was De voorzitter van het waarnemend j hoofdbestuur, de heer W. B. Guskens, opende de vergadering op de gebruike lijke wijze met gebed. Hierna werden de notulen dier vorige vergadering ge lezen en goedgekeurd. De heer Guskens had een zeer droe ve taak te vervullen, namelijk den dood van een overleden braaf lid, den heer Gerardus Stoute, aan de leden mede te deelen. De heer Debbe bracht nu verslaguit van zijn bevinding der bescheiden he hoorende bij de rekening en verant woording over het afgeloopen boek jaar. Ik ben zeker de tolk der geheele vergadering, sprak hij. als ik den pen ningmeester een woord van hulde breng, daaralles accoord bevonden is. De heer Guskens heeft hierdoor be wezen, dat hij twee functies tegelijk kan waarnemen, ten eerste de functie van voorzitter, ten tweede die van pen ningmeester. Een woord van dank moge hem dus niet ontbreken. Met applaus stemde de vergadering hiermee in. Hierna nam de heer Guskens we derom het woord, zeggende, dat „de groote dag" aanbreekt, de dag, waar op een definitief bestuur gekozen zal moeten worden. Van de candidaten hadden zich acht heeren teruggetrok ken, waaronder 5 leden van het oude bestuur. Spr. bracht hier openlijk hulde voor deze zelfopofferende daad het was volgens hem goed gezien van De heer L. A. Glas er, benoemd deurwaarder bij het kantongerecht al hier is heden ter terechtzitting van de rechtbank als zoodanig beëedigd. De vacature in den Gemeen teraad, ontstaan door het overlijden van den heer H. F. van Thiel, behoort in het eerste kiesdistrict. Daar de heer Van Thiel in 1907 moest aftreden, zal zijn op volger ruim vier jaar zitting hebben. Bond van Miliciens en oud-Miliciens Maandagavond vergaderde in die groote zaal van „St. Bavo" de afdee. ling Haarlem van bovengenoemden Bond. Miliciens van de lichtingen '95, '96 en '97 en ook van andere lichtingen hadden aan dien oproep tot bijwoning dezer groote openbare vergadering gevolg gegeven. Als sprekers traden op de heeren J. P. A. te Boekhorst een Levendig, milicien der lichting '97, beiden van Amsterdam. Hét onderwerp was getiteld „Waar om zijn dé miliciens van '95 en '96 vrijgesteld en moeten die van '97 on der de wapens komen. De voorzitter opende de vergade ring met er op te wijzen, dat de Bond in alles de belangen der mili ciens voorstaat, en dat hij er nu we der naar streeft om de herhalings oefeningen niet meer in de laatste 3 reserve-jaren te doen plaats hebben. Het is derhalve de plicht van alle miliciens, en het is ook in hun eigen belang dat zij zich bij den Bond aan sluiten. Daartoe wekte spr. op. Hierna kreeg de heer Levendig het woord. Spr. wees er op dat de Bond zoo lang zal blijven ageerenc totdat Ned Regeerino- recht heeft gedaan aan de lichting '97. aan 11,000 jonge man nen. Achtereenvolgens schetste spr, nu de geschiedenis aan deze zaak vooraf gegaan.: In 1902 werd de militie- wat ingevoerd. Deze is onbillijk, on rechtvaardig en is het volk opgedron gen. Spr. zet uiteen dat de nieuwe mili- tiewet veel onbillijker en nadeeliger is voor dén milicien dan de oude mi litie-wet. In de nieuwe wet komen bepalin gen voor, die niet door de miliciens kunnen worden opgevolgd. In het Zuiden heeft men het eerst een actie tegen het in dienst laten ko men der lichting '95 op touw gezet. Daarna werden in verschillende steden alfdieelingen opgericht, waarna in ..Piancius" te Amsterdam eene groote vc-rgadering gehouden werd. Als ge volg van die vergadering werd een Centraal comité opgericht voor de lic.h. tingen '95. '96 en '97. Want op deze vergadering te Amsterdam werd de wensch uitgesproken dat ook voor dé lichtingen '96 en '97 eene agitatie op touw moest worden gezet. Het gevolg is geweest, d'at een adres aan de Tweede Kamer werd gezon den. eij aldaar verschillende interpel laties wenden gehouden over de op roeping der genoemde lichtingen. De lieer Ter Laan toonde o. a. aan dat de oproeping onbillijk was, en slechts een willekeurige daad van den Minister was. De Minister zeide daar op dat hij wel bereid was eenige fa ciliteiten aan de miliciens t.e verleenen. e..i zeide dat hij de miliciens dan maar 18 diagen in dienst zou laten komen. Het slot is echter geweest dat. er een wetsontwerp werd ingediend, door de heeren Lohman c. s om de 2 lich tingen niet te doen opkomen. De agitatie hield daarmede echter niet op. Toen hei wetsontwerp in behande ling kwam. werd het besluit der op roeping tijdelijk opgeschort. Het resultaat is echter geweest, dat, na verschillende besprekingen over deze zaak. het ontwerp werd aangeno men en daarmede een groot onrecht gedaan aan de lichting '97. De heer Mees achtte dit opkomen gemotiveerd. omdat deze lichting slechts 10 maanden gediend had. Wanneer deze lichting was vrijge steld. dan had ook de christelijke Mi nister van Oorlog échec geleden eh hef Christelijke Ministerie moeten af treden. En dat mocht niet. Ter wille van een gril van één minister moesten dus 11,000 jonge mannen onder de wapenen komen Verscheidene hiervan worden door deze oproeping broodeloos gemaakt, en dat alleen om de brandkast der bourgeoisie te verdedigen. Blijkbaar heeft die Regeering de lichting '97 ook laten opkomen, alleen om het volk te toonen, dat zij ook een wil en de macht in handen heeft. Be paald was zii bevreesd dat bij alge heel toegeven de volks-agitatie tegen het militairisme te krachtig zou wor den. Het amendement-Drucker om de 3 lichtingen vrij te stellen, werd dan ook verworpen .in hoofdzaak doordat de christelijke heeren tegen stemden. Zij hebben hun beginsel prijs gegeven om den Minister ter wille te zijn. Zelfs de arbeiders-afgevaardigde Pas. toors heeft voor de oproeping voor herhalingsoefeningen gestemde Dat keurt spr ten zeei-ste af. Ten slotte wees spr. er op dat de beweging van voorheen zeer verzwakt is. Het is de plicht van alle miliciens cm zich bii den Bond aan te sluiten, in de eerste plaats om te trachten te bewerken dat de oproeping na het 5e jsar niet meer plaats heeft, en tevens krachtig te ageeren tegen de onbillijke nieuwe inilitiewet. die vooral zeer on rechtvaardig is voor de lichtingen '95, '96 en '97. Krachtig moet ook geprotesteerd worden tegen het feit. dat de militairen meermalen gebruikt wor den tegen weerlooze arbeiders, die voor eene rechtvaardige zaak strijden. Met eene krachtige opwekking om' zich bij den Bond aan te sluiten, ein digde spr. zijn met applaus begroete rede. De tweede spreker wees er op dat wij in alles moeten overdenken de noodzakelijkheid en niet-noodzake- lijkheid van het stelsel. Waarom worden de jonge mannen, verzorgers van huisgezinnen, opgeroe pen om ellende achter te laten? Is dat noodzakelijk? Op school leert men ons: het vader land moet worden verdedigd. Maar zal de arme niet vragen: Wat heb ik té verdedigen? We hebben niets te verdedigen om dat wij geen bezitters zijn. Alleen om de belangen van het kapitalisme ta verdedigen dient dus nu het militai risme. Het kapitalisme i9 het alleen, wat ons dwingt de wapenen op te vatten om te> schieten op duizenden van onze medeburgers. Het geheele militairisme is onrecht; het heeft voor de arbeiders geen recht van bestaan. Wij arbeiders mceten allen van huis uit anti-mili- tairist zijn. De maatschappelijke ellende is groot. Waar 40 millioen wordt gebruikt vcor een onnoodig stelsel daar lijdt de arbeider armoede door over-productie. Verschillende aanvragen door de ar beiders om schoenen en voedingsmid delen voor de kinderen, worden steeds geweigerd, omdat er geen geld is. Maar waarom dan zooveel millioenen aan het militairisme besteed? Dat is onnuttig onnoodig. Want kwam er oorlog, dan zou Ne derland door zijne slechte verdedi gingsmiddelen toch geen weerstand kunnen bieden. Dus waarom nog maals zooveel millioenen voor het mi litairisme uitgegeven? Het volk heeft het recht te weten, waarom die groote sommen onnuttig worden verspild. Voorts wees spr. er op dat de kal zernei een broeinest van onzedelijk heid is. En dat kan niet anders, want steeds wordt aLlen een onzichtbaren vijand voorgespiegeld en alle uitvin dingen moeten dienen om in den kort st en tijd de meest mogelijke menschen af te maken. De oorlog is iets afschuwelijks. Dat de Regeering ons dwingen kan ons daarvoor te leenen, ia een bewijs van onze onbewustheid. Daarom moeten arbeiders steeds ge wezen worden op het onzedelijke van het militairisme. Het militairisme knaagt aan het welz'm van land en volk Ook in het vervolg van zijn rede toonde spr .zich een groot tegenstan der van het militairisme. en bestreed! dit op algemeene gronden. In de zaal werd eene circulaire ver spreid, waarin alle miliciens werden opgewekt als lid der afdeeling toe te treden. Gevonden voorwerpen: Een zilveren kinderarmband, Een lood- gietersschaar. Een houweel. Een sleutel aan een koperen kettinkje. Een duif. Een handschoen. Bekeurd. Tegen een landbouwer op den Kaanpersingel, die zonder vergun ning varkens hield is proces-verhaal op gemaakt. Candidaatstelling. Op 29 Nov. 1.1. zijn de candidatenlijsten ingeleverd voor de verkiezing van een nieuw be stuur der afdeeling Haarlem van den R. Kath. Volkshond. Candidaat gesteld zijn de heeren: G. T. Brom, F. M. van Emmerik, W. B. Gus kens, P. J. Hetem, G. Hulsebosch, A Klein, J. Nederkoorn, F, Nieuwenhuys, J. Oppenkamp, Jacob Overtoom, B. Stein- hoff, ,T. Turkenburg, M. H. Vermeijs en A. J. Vissers. De verkiezing zal plaats hebben op 9 en 15 December a.s. Uit de Omstreken. Overveen. Zondag jl. had de O verveensche voetbalclub O. V. V. Oranje een match tegen de Bloemendaalsche V. C. „Agi le" op het terrein achter Duin en DaaL De B.V.V. Agile won met 1—0 ge maakt door L. v. Rieseu. Bij Agile waren de besten L. v. Rie- sen, J. Koolhoven en H v. Riesen, en bij Oranje Harreveld. Hermse, Ra'i- nings en Smulders. Er werd over 't algemeen slecht ge speeld. Heemstede. Alhier is opgericht eene toon eel ver eeniging onder den naam „Concor dia." Het bestuur bestaat uit de heeren H. J. Geeuw, president; N. van AmsteL, secretaris en G. J. Smit, penningmeester. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand November ingelegd T 4894.54 en terugbetaald 2725.85; het

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1