NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. je schaduw van dan Dood, Dinsdap 9 Decemi'iir L) 66 ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1,20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden 1.30 Franco door het gekeele Rijk, per 3 maanden1.66 Afzonderlijke nummers0.02J£ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37K de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN Van 16 regel» 50 Oia.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem i» de prig» der Adverfcentiën ran 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Zuider ^uilestspaarne No. <fe. Telefoonnummer der Redactie 600. relefcounuunuer der Administratie 12S. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen ©n Advertentiëm worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentie* en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan hek Algemeen Advertentie-Bureau A. DB LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Emfdag enten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère L> DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31M» Faubourg Monmuwtre. HaftiiPJii'8 Dagblad van 9|Dec. beiat o. a. De Kabinetscrisis iu Spanje, Rumoerige zitting in de Fransche liainer, De Boerengeneraals. Huilenlandsch Nieuws Engeland. In Engeland ziet men den wintejr zeer duister in. Duizenden en duizen den werklieden gaan een treurige Kerstmis tegemoet. Allerwege wordt geklaagd over slechte zaken. Bij weel- de-artikelen overtreft het aanbod verre de vraag, allen die zich met de ver vaardiging of den verkoop van deze zaken bezig houden, gaan reeds ge bukt onder den slechten tijd. Maar ook met de gewone nijverheid is het treurig gesteld. Te Woolwich wor den wekelijks geregeld1 100 man afge dankt. Geheele straten staan ledig, huishuren zijn sedert den oorlog met de helft verminderd en toch zijn reeds 500 woningen on verhuurd. In het geheele machinebouwvak is tegen Februari, wegens slechten gang van zaken, een 1 o onverm in dering aangekondigd. In Sunderland loopen honderden werklooze scheepsbouwers te bedelen; te Liverpool is hert niet beter gesteld. Te Newcastle wordt 't aantal werkloozen op meer dan 7000 geraamd. De schoenmakerij te Lei- cester heeft er, tengevolge van Ame- rika's mededinging, sedert 30 jaar niet zoo slecht voorgestaan als thans. Enuilt andere streken komen dergelij ke jobstijdingen. Het ergste, daarbij is, dat men algemeen verwacht dat na Kerstmis en in het begin van het volgend jaar de nood nog hooger zal stijgen. Frankrijk De Fransche Kamer behandelde Zater dag de interpellatie over de zaak-Hum- bert. De afgevaardigde Gauthier de Clagn.y zeide dat hij bestrijdt het staatkundige stelsel dat Panama en andere financieele rampen heeft "oortgebracht. Hij acht de regeerir plichtig, Onder .evendige beweging werd de be handeling van deze interpellatie voort gezet. De minister van justitie Vallé be toogde, dat ,men van de zaak-Humbert een politieke zaak wil maken. Het is een oplichterij, zeide hij, maar de leider van het zaakje was de Boulangistische afge vaardigde Frederik Humbert. De linkerzijde juichte den spreker toe, de rechterzijde schreeuwde. De voor zitter luidde onophoudelijk zijn bel. Toen de minister Vallé de tribune verliet, kwam hij den afgevaardigde Syveton te gen, die hem scheen te beleedigen. De minister maakte een beweging, alsof hij zich op hem wilde werpen. Nationalis ten en radicalen verlieten hun plaatsen en Taakten in den hémicycle handge meen. Het werd een algemeen gevecht. De afgevaardigde Coutant klom op de tribune tegelijkertijd met minister .-resi dent Combes die iets voorlas, waarschijn lijk het decreet tot sluiting der zitting. De president zette den hoed op, verliet zijn zetel en deed de tribunes ontruimen. Na de hervatting van de zitting tracht te de afgevaardigde Coutant een ophel dering te geven, maar de Kamer sloot hem tijdelijk van de zitting uit. Coutant weigerde de zaal te verlaten, waarop de zitting opnieuw geschorst werd. Nadat ze voor de tweede maal was her vat, trachtte ook de heer Syvéton een verklaring te geven. Hij erkende dat hij den minister had uitgemaakt voor leu genaar, maar voegde er bij, dat hij hem zijn getuigen heeft gezonden, De Kamer sprak de censuur met tijde lijke uitsluiting uit over den heer Syve ton, die evenals zijn voorganger weiger de de zaal te verlaten. President Bour geois zette nogmaals den hoed op en deed wederom de tribunes ontruimen. Toen de zitting voor de derde maal was hervat, zette minister Vallé omstan dig de maatregelen uiteen, genomen om de Humberts te vatten. Er schuilt geen politiek achter deze zaak. De minister bracht in herinnering, dat hij zelf de eer ste klacht tegen de Humberts indiende. De eenvoudige orde van den dag werd met 335 tegen 207 stemmen verworpen. Met 336 tegen 136 stemmen nam daarop de Kamer een motie aan, verklarende dat zij de mededeelingen van de regee ring goedkeurt en overtuigd is dat de mi-nister van justitie ten volle zijn plicht heeft gedaan. Minister-president Combes las vervol gens het decreet- tot sluiting voor Rnitschlaml. De werklieden-deputatie, tot wie de Keizer Vrijdag te Breslau zijn anti-soci- aal-democratische rede heeft gehouden, bestond uit 18 werklui van verschillende fabrieken aldaar. Een smidsgezel, die reeds meer dan 25 jaren bij denzelfden patroon in dienst is, hield de volgende aanspraak: „Verscheidene duizenden ar beiders van de Breslausche waggon- en .machinefabrieken verzoeken Uwe Majes teit, hun onderdanigste hulde te mogen betuigen. Het vertrouwen dat Uwe Ma jesteit in de rede te Essen in de Duitsche- arbeiders stelde, heeft ons vervuld met diepe, eerbiedige erkentelijkheid. Wij be loven Uwe Majesteit onwankelbare trouw en bidden tot God, dat Hij Uwe Majes teit moge zegenen en beschermen, altijd dOOT". Hi-erop antwoordde de Keizer met de reeds medegedeelde rede. Het was te voorzien, dat de meer derheid in den Rijksdag', na aanneming van hot voorstel van Kardorff niet te rug zou deinzen voor een gewelddadige bekorting van het debat. Het tarief moet en zal voor Kerstmis afgedaan zijn. Nu zullen weer, overeenkomstig een voorstel van Gr ober. de redevoerin gen, met bet rehiring tot het reglement van orde, de laatste schansen van de linkerzijde beperkt worden tot een maximumduur van vijf minuten. Hoe men ook over dezen maatregel moge denken, het lijdt geen twijfel. dat het huis het recht heeft, de wij zigingen in het reglement van orde aan te brengen, die het zelf verkiest. Het voorstel van Kardorff berustte daarentegen op een tendentieuze uit legging van liet bestaande reglement. Daarom hebben liberale- bladen, die ernstige bedenkingen hadden tegen 't voorstel van Kardorff. vied met het voorstel van Kardorff vede met het National /tg. „Met het voorstel van Gröber heeft de meerderheid den weg ingeslagen, dien zij ook in de hoofd kwestie, die door het voorstel van Kar dorff tot een parlementaire crisis heeft geleid, had kunnen bewandelen, zon der zich de verwijten op den hals te halen, die zij door dit. voorstel heeft uitgelokt. De meerderheiid heeft na- Lu urlijk het recht om het reglement an ode- te wijzigen, en ook tegenstan ders vari liet vocrstel van Kardoi-ff zul len toegeven, clat de debatten over het reglement van orde in d'e laatste da gen een onheilspellende uitbreiding hebben ondergaan."' De Kóln. Ztg. merkt op, dat men dus niet meer opgewonden ben-oeft te re dekavelen, over de- vraag, of hei heter is het gelement van orde te wijzigen, dan wel de proef te nemen met het voorstel van Kar dorff. „Van een liberaal standpunt scheen ons. zegt het Keulsche blad. 't voorstel van Kardorff meer aanbeve ling te verdienen omdat het de rechtmatige toorn van ie meerderheid over hef optreden van een kleine min derheid. haar 1 chit tot een reglement van orde ah irato zou kunnen verlei den, waarvan niemand voorzien kan, hoe men er in alle denkbare omstan digheden partij van zal trekken." Turkije Men beschouwt in diplomatieke krin gen de publicatie van de hervormingen in Macedonië met onverschilligheid. Rusland en Oostenrijk zijn ontevreden, dat de Porte uit den aan de bladen me- degedeelden tekst heeft weggelaten het artikel, waarbij bepaald wordt, dat de oversten de troepenmacht niet kunnen laten optreden zonder een iradee. Spanje. Beurtelings zijn de personen van gezag voor den Koning verschenen. Silvela heeft bij Alphonsus aange drongen op een coservatief kabinet, want het land, heeft een krachtig be wind noodig. Ingeval hij op het kus sen mocht worden geroepen, zou zijn eerste regeeringsd'aad zijn de Cortes ontbinden. Silvela is ten paleize ge volgd door Villaverde, generaal Az- carraga, de oud-kamervoorzitters Ale jandro Pidal en graaf Tejada. Giste ren zouden de hertog van Tetuan, Ro- bledo, Canalejas, Maura en maar schalk Lopez Dominguez hun alvies aan den koning komen brengen. Montero Rios en markies Armïjo hebben geweigerd een ministerie te vormen, als de tegenwoordige Cortes niet naar huis worden gezonden. Deze beide staatsmannen zijn van oordeel, dat alleetn Sagasta zou kun nen slagen in het samenstellen van een nieuw ministerie, maar dan moesten de Cortes terstond ontbon den worden. Het optreden van de conservatieve partij zouden zij voor barig achten daar de liberalen nog geen tijd gehad hebben hun program ma ten uitvoer te leggen. De pers van Madrid achlt op dit oogenblik vrijwel algemeen een con servatief ministerie onvermijdelijk. Het heet, dat Silvela reeds zijn ver moedelijke toekomstige ambtgenooten bijeenzoekt. Maura zou justitie krij gen, Dato binnenlandsche zaken, Pi- dal buitenlandsche zaken, Villaverde financiën, Gassel openbare werken, generaal Linares oorlog, Tejada openbaar onderwijs, Sanchez Toca, die een boek heeft geschreven over de hervorming der Spaansche mari ne, zou minister van marine worden. Deze minister zou Spanje duur te staan komen, want hij wil de begroo ting van marine opvoeren van 23 op 65 millioen en binnen eenigen tijd zelfs tot 100 millioen. Stadsnieuws. Haarlem, 8 Dec. 1902. Het examen' ter beoordee- liug of de telingen voldoen aan de e-'schen van militaire bekwaamheid en lichariieli|ke geoefendheid. ten einde in aanmerking "te komen voor inlijving bij hot 1 >t korte oefening in te lijven gedeelte van het contingent, za' voor de Haarlemsche lotelingen alhier wor den gehouden tusschen 4 en IS Janua ri a.s. Hel onderzoek loopt voor elke ploeg in een dag a:f. De aanmelding tot deelneming moet voor 20 December a.s. ter secretarie ge schieden. P i n g-P o n g w e d s tr ij d. Gisteren werd alhier in het Bronge bouw de eerste nationale ping-pong- wedstrijd gehouden, welke georgani seerd was door de H. P. P. V. De inschrijving was vrij groot, niet minder dan een 48-tal spelers hadden ingeschreven, die na loting tegen el kander moesten spelen. Reeds om 10 uur begonnen de wed strijden, op 4 verschillende tafels werd gespeeld. Alvorens er werd be gonnen met 't spel, opende dei voor zitter der Haarl. P. P. V., de heler Brkelens, den dag met een woord tot de deelnemers. Spreker sprak den weuisch uit, dat door deze wedstrijden het spel van een mode- spel tot een meer ernstig spel over zou gaan. Het ping-pong-spelen is niet alleen een spel tegen de koude, doch het oefent ook het oog en de handen. Goed zien. en juist weten waar de bal terecht zal komen dat is het, waar het bij dit spel op aan komt. Hierna werd overgegaan tot het spel, dat tot half elf duurde. Zeer ge animeerd werd telkens gespeeld, zeer spanende wedstrijden kreeg men te zien, welke steeds met applaus wer den bekroond. De prijzen zijn gewonnen door: 1. verguld zilver-en medaille en een sport-inktkoker, geschenk van de fir ma Perry door den heer Th. O. Go din, van Delft; 2. zilveren medaille door den heer A. 't Hooft, eveneens uit Delft; 3. zilveren medaille door den heer H. R. Lamberts Hurrelbrinck uil Amsterdam; 4. bronzen medaille door mej. L. H. Dolleman van Haar lem; 5. bronzen medaille voor Jhr. R. J. van den Brandeler van Haarlem. Een woord van hulde aan de H. P. P. V. voor de goede regeling moge hierbij niet ontbreken. Droevig ongeluk. Zondag middag omstreeks 4 uur geraakte een gezelschap van 4 personen bij het schaatsenrijden op de Ringvaart in een wak op ongeveer 300 M. van de Liebrug af. Door spoedig toegescho ten hulp gelukte het de 2 meisjes en een der jonge mannen weldra weder r- het droge te brengen, doch de 24- jarige D. van El. wonendei Glasblazer straat te Haarlem, was reeds zoover onder het ijs geschoten, dat alle po gingen om hem te redden, faalden. Ook zijn lijk werd niet gevonden, niettegenstaande nog een paar per sonen met ladders alle pogingen in Het werk stelden. Hedenmorgen vroeg zijn twee goede vrienden van den verdronkene naai de plaats des on heil s vertrokken om nc-gmaals te trachten het lijk te vin den. Terstond slaagde men hierin, door dat een handschoen van den ongeluk kige. welke in het ijs was vastgevro ren. aanstond de plaats aangaf, waar het lijk lag. Het was nog in goeden staat toen het werd opgehaald. Met een handkar werd het vervolgens naar do ouderlijke woning overgebracht. Van El was ongehuwd. Wie denkt Overwint. Bovenge noemde vereend ging houdt a.s. Dinsdag avond half negen, in de zaal aan de Nieuwe Gracht 3, hare 4e lezing van de 2e reeks Multatuli-lezingen-, in plaats van a.s. Vrijdag 12 December. Buitenge wone omstandigheden w&Ten hiervan de oorzaak. Doch de daaropvolgende lezin gen worden geregeld weer elke Vrijdag avond gehouden. Belangstellenden wor den uitgenoodigd deze lezingen bij te wonen. Men zie verder desbetreffende ad vertentie in dit nummer. Door de koude. Zondag werden in de ketelmakerij en de machine-bankwer- kerij der C. W. S. der H. IJ. S. M. de kachels gestookt, omdat gevaar bestond, dat de machinerieën door de hevige kou de bevriezen zouden. Oud-Onderofficieren. Zaterdagavond hield de Afdeeling van den Ned. Rond van Oud-Onder- I officieren haar jaarlijksche feest voor de kinderen der leden en donateurs in de Groote zaal der sociëteit. ..Vereeni- SiL.' ging". Als gewoonlijk zou daaraan vcor alle kinderen van 212 jaar ver bonden zijn eene verloting zonder nie ten. terwijl zij allen ook die van 12 tot 16 jaar. bij het binnenkomen de noodige bonnetjes ontvingen voor li monade, taartjes enz. Aan de verloting werd deelgenomen door 242 kindieren en wel 128 meisjes en 114 jongens. De zaal was op den aangegeven tijd gevuld met de verschillende gas ten; voor de kinderen was een ruimte gereserveerd. Rondom zaten de ouders en huisgenooten Te 7 uur begon het feest onder lei ding van de heeren Martin, die op dit gebied hier ter stede nog niet geëve naard. zijn. Onuitputtelijk als zij zijn in het be denken van nieuwigheden, houden zij den geheelen avond die schaar van kin deren bezig op een wijze die bewon dering afdwingt, zoodat al is het een kinderfeest, de ouderen zich evengoed amuseeren. Te ongeveer 8 uur werden de kinde ren op verzoek van het bestuur ver zameld, en door dén voorzitter met een hartelijk woord toegesproken en hen gewezen op het groote voorrecht dat zij genoten door dit feest te kun nen bijwonen, daar dit geluk niet aan alle kinderen teü deel viel. want. zei- de hij. kor.t geleden kwam een braaf huisvader, de sergeant De Ruyter, wachter in het kamp van Zeist, te overlijden, en bleef de moeder met 8 jeugdige kinderen zonder eenig mid del van bestaan geheel alleen op die groote heide achter, en verstoken van alles, dus ook van het St. Nicolaas- feest Hij deelde vei-der medé dat teen de treurige tijding in de afdee ling bekend werd. men dadelijk be reid was uit het ondersteuningsfonds aan de daartoe gevormde commissie tien gulden voor bedoelde weduwe op te zenden. Van deze mededeelmg maakte het bestuur tevens gebruik, om de onder steuningskas in aller steun aan te be velen-bij da collecte, welke door 2 da mes zou worden gehouden. Toen de collecte was afgeloopen en het ingezamelde geteld was. kon door den voorzitter worden medegedeeld, dat deze ruim f 20 had opgebracht, zoodat de f 10 uit het ondersteunings fonds ruimschoots was terug ontvan gen. en men nu weder voorzien was bij eventueelen nood. Een hartelijk J woord van dank werd den aanwezi gen toegebracht. Hierna werd het feest vervolgd en besloten met de komst van een nage bootste giraffe. d;ie bij klein en groot een algemeen gelach en pret veroor zaakte en bij zijne wandeling dioor de zaal aan de aandiacht niet ontging. Een hartelijk woord van dank mag den heeren Martin voor hunne be moeiingen niet onthouden worden- Omtrent 9 uur verscheen de goed© S:nt in hoogst eigen persoon, verge zeld van zijn knecht. Wat hingen de kleinen hem aan, wat een prettig oogenblik was dit voor het jonge volkje. Luide hoera's weerklonken. In een oogenblik had St, Nicolaas vele geschenken onder dé jeugd verdeeld en nam hij plaats op den voor hem bestemden zetel, waarna hij de kinde ren toesprak. Daarna begon de tombola. Beurt om beurt werden d'e kleinen geroepen er trokken een nommer en werd da 'Prijs door St. Nicolaas overhandigd. Ffnlllfton. [Uit hel Engelsch} ivan E. W. HORNUNG. En nu zweeg Rachel Zou deze vrien delijke jonge vrouw alles weten Aan een kant hoopte Rachel gaarne, dat 't zoo zijn mocht het zou heerlijk zijn geweest, zooveel vriendelijkheid en at tentie te ondervinden zelfs al werd er voor betaald, van iemand van haar eigen sexe, die alles wist en toch niet huiverig voor haar was. Maar de vol gende woorden van de jonge vrouw vernietigden die hoop. Als zooveel arme stakkers ver dronken, zei ze. En de geheimzinnig heid werd gvooter. Op dat oogenblik werd er aan dé gangdeur getikt, waarop het meisje open ging doen en terugkwam met 't kaartje van Mr. Steel. Is hij daar? vroeg Rachel haas- «i. Neen mevrouw, maar een van de bedienden wacht op antwoord. Ik ge loof, dat er achter het kaartje iets ge schreven is, mevrouw. Rachel las het onschuldige verzoek aan den achterkant van het kaartje geheel erop berekend om geen achter docht lie wekkc-n, ook het ontbreken van een couvert was veelzeggend. Maar Rachel wilde van die geheim zinnigheid af zijn en daarom was ze besloten geen uur langer te wachten dan noodig was om haar op te lossen. Hoe laait is Ttwil je even kijken? Ik zal even zien. mevrouw. Het meisje ging even in de naaste kamer. Kwart over tienen, mevrouw. Wil je dan mijn ontbijt tegen hall elf bestellen en aan Mr. Steel laten zeg gen, dat ik hem om elf uur wacht. HOOFDSTUK VII. Een ochtenanezoek. De manier, om iemand's identi- telit te verbergen, merkte Mr. Steel op, is een andere op te geven, even waar schijnlijk als de ware. Deze orakeltaal kwam op hartelijken toon uit den lederen stoel aan de schrijftafel in een besloten hoekje van Rachel's weelderige zitkamer, De stoel was ver van de tafel afgescho ven. waarop hoed en handschoenen van Steel lagen, benevens 'een stapel boe kenstalletjeslitteratuur, die deed ver moeden, dat hij op 't punt stond, een groote reis te ondernemen, ofschoon de tijdschriften en Zondagsbladen in derdaad voor Mrs. Minchin bleken te zijn, evenals die bouquet gekweekte bloemen, d'ie zij nog in de hand hield. Rachel zelf was zoo onvoorzichtig geweest juist den gemakkelijken stoel ie nemen, die ook in dit hoekje stond; zij voelde nu pas, dat zij in den la gen kussenstoel ads wegzinkende bij Mr. Steel ton achter was. toen hij zich met zijn stjreng gelaat en doordrin gende oogen tot haar over hoog. Maar nu op te staan zou te kwetsend zijn; hij zou dan begrijpen, wat zij voelde. Daarom speelde zij met zijn bloemen, zonder op te kijken, ofschoon haar wenkbrauwen een weiuig opgetrokken Avaren. zonder dat ze t zelf w*ist. Ik weet; Avat ge dunkt, zei Steel, dat het in u niet is opgekomen een andere identiteit op te geven, of ook maar uw Avaren naam te verbergen, en dat ik veel op mij genomen heb. Dat stem ik openhartig toe. En ik denk, dat ge mij vergeven zult, als ge de couranten ziet Staat daar zooveel over mij in zei Rachel met een zucht, nu zij be. greep. Een hoofdartikel in ieder blad. Maar daar zal een einde aan komen. I-Ieusch, ik wou dat ze U nimmer on der de oogen kwamen. Hebt gij ze daarom meegebracht? Rachel vroeg dat met onverholen iro nie, maar Mr. Steel deed, of hij dat niet bemerkte en gaf op bewonderenswaar dig kal men loon antwoord Dat Avas de reden waarom ik ze kocht, zeker, stemde hij toe. Maar ik bracht ze mee met een neet ander doel Avant voor het andere zou éen blad ruim voldoende geweest, zijn. Ik zei u al de beste manier om iemand's identiteit te verbergen, is een andere op te geven, mits d? laatst? waarschijnlijk i? als de eerste. Wij zullen een oogenblik de vraag over mijn ongevraagde inmenging laten rusten en vëronderstellen gcinakkelijk- heidshalve, dat ik door u gemachtigd Avas te doen, wat ik in werkelijkheid g'-daan heb. De geheele laatste week waren de bladen letterlijk vol van uw verhoor, maar Zaterdag 11. was er nog een ander sensatiehericht, en heden, morgen is het moeilijk te zeggen, wel ke van die heide zaken de meeste ruim te in beslag neemt. Ge weet er zeker nog niets van, maar de Kaapsche pak ketboot die Zaterdag moest binnenloo- is verongelukt bij Finisterre op 11. Vrijdagmorgen met verlies van vele m ensch enl evens. Rachel begreep dat verband niet, en toch voelde zij vaag, dat er verband moest -zijn als zij maar niet te moe Avas, om te combineeren, intusschen zei ze niets, maar luisterde zoo aan dachtig mogelijk. Ik hoorde daarvan voor 't eerst, vervolgde Sleel, laat op Vrijdagmid dag. toen ik terugkwam van de ..Old Bailey". Dien middag hadt ge zelf ge tuigenis afgelegd ten- uwer verdediging Toen ge de getuigenbank verliet, Mrs. Minchin, en eA'en daairvoor reeds. rvist jk, dat ge gered waart Rachel herinnerde zich de opmer king- van ile Zwitserse hé over het ver lies van 'naar kleeren on over zoovele mensehen. d'ie er nog veel slechter aan toe waren. Maar de laatste woorden van Steel verdreven iedere andere ge dachte, om zich te concentreeren op dat éene voor haar van zoo groot be- iang. Plotseling ging zi; bevend recht op zitten. Gij gelooft mij, fluisterde zij. Gij gelooft mij En onverdiend was zij hem i,u zoo innig dankbaar haar Aochtige oogen zagen de ouderwetsche hoffelijke bui ging voor toestemmend antwoord aan. en merkte de fijne glimlacr niet op, die enkel m zijn donkere oogen schit terden maar zich niet uitstrekte tot den kleinen, beslisten mond. Wat zullen wij er meer over spreken, waarde mevrouw, sprak hij verder, de jury geloofde u en ik be greep dal. Gij maaktet een overAveldi- genden indruk op hen. De ambtenaar Aan het openbaar ministerie Ava3 te menschlieA-end om krachtig zijn best. te doen, dien indruk weg te nemen, en de president van de rechtbank was er te rechtvaardig A-oor ofschoon uw eigen verdediger er zijn best t.oe dééd. Maar ik begreep dat die impressie n'iet kon worden weggenomen. Het was een zaak tusschen u en de jury. mensch tegen mensch, en geen derde partij kon daartusschen staan. Met uw ón. opgesmukt verhaal hebt ge die twaalf eenvoudige harten geAvcnnen En ik begreep. Avat het gevolg zou zijn. de rechters kondén dat niet meer onge daan makentoen nacn ik oogenblik- kelijk mijn maatregelen (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1