NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. de schaduw van den Dood. 2<)e Woens-i 10 Decern No. M!67 HAARLEMS DAQBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door liet geheele Rijk, per 3 maandenL65 Afzonderlijke nnmmers0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37% de omstreken en franco per post0.45 AD VERTEN TIEN Van 1—5 regels 50 Cis. iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem it d® prijs dsr Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Gent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Zuider Bulteaspaarue No. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 188. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Aboanemenien en Adverteatiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiere. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem iB het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan hei Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Mmfdagenten voor het BuitenlandGtotojpogme Générale de Publicité Etrangèrs L, DAUBE Co. JOHN F. JONES» Suec,. Parijs 31w« Faubourg Mmzmarüe. SfaariemN' Kftgniafl -<aïi 10 Dec. foevat o. a. Uit Zuid-Afrika, I.fsberiehteri eii ysongelukken, Kameroverzicht Rede va» Dr. Van Eedea. Officieele Berichten. ONTEIGENING. De BURGEMEESTER der gemeente Haarlem maakt bekend, dat de stuk ken bedoeld bij art. 6 en ter voldoe ning aan art. 7 der wet van 28 Augus tus 1851 (Staatsblad no. 125), betref fende de uitbreiding van het stations emplacement te Haarlem met daar mede in verband staande' werken, voor zooveel die in de gemeente Haarlem zullen zijn gelegen, ter secretarie dier gemeente ten inzage van een ieder zullen worden ned'ergelegd van 13 December 1902 tot en met 15 Januari 1903 en dat belanghebbenden binnen dien termijn hunne bezwaren monde ling of schriftelijk moeten opgeven aan het college van Burgemeester en Wethouders. Haarlem. 8 December 1902. De Burgemeester voornoemd. BOREEL. Buiteniandsch Nieuws Zuid-Afrika. Reuter seint uit Maseroe, dat Milner en Goold Adams daar Donder dag gekomen zijn. Milner hield de B^feoetohoofden, samengekomen om hem te ontmoeten, voor van hoeveel nut die ontworpen aanleg van sporen voor hen zou wezen en dat zij zich moesten toeleggen op verbetering van hun veestapel. En allen moesten zij maar volledig veiltrouwen stellen in deinEngelschen vertegenwoordiger. De correspondent van Reuter te Bloemfontein is uit over het welsla gen van Milner'® rondreis. Ieder is verbaasd over Milmer's taaiheid. Hij rijdt dagelijks een 70 of 80 K.M. te paard, en werkt 's avonds dan uren in het kamp. De bevolking van de streek, waardoor hij rijdt, is verbDt- terd over het vernielen van de huizen en het land ziet er dan ook treurig uit. Overal bouwvallen. De men- schen wonen in tenten of afdaken, gehecht aan de muren, die nog zijn blijven staan. Er komt nu echter hoult en plaatijzer. Aan ploegen wordt nu druk gedaan en aangezien het land drie jaar stil gelegen heeft (on juist), verwacht men groote oogsten. In het Oosten echter lijdt men van de droogte. In de steden is het over 't geheel druk, met uitzondering van Frankfort (en dn rest). Te Frankfort staat geen huis en geen boom meer; zelfs de kerk is in den oorlog ver woest. Milner heeilt veeil wil van zijn Hollandsch spreken. Aan een particulier schrijven van een passagier aan boord van de Sason as bet volgende ontleend Generaal de Wet houdt zich steeds zeer afgezonderd. Hij woont van alle amusementen aan boord niets bij, be halve van rijd tot tijd de „Sweeps sta kes". In den regel zit hij met zijn se cretaris (dikwijls is commandant Wes- sels er ook bij; op een afgezonderd plekje van het dek. De Wet bemoeit zich met niemand, leest zelden en zit in den regel stii, blijkbaar 'in denken verdiept. Hij is zeer ernstig en zwij gend. Ik heb ééns met hem gesproken, maar hij laat. zich over niets uit. Hij is zeer politiek. Bij het cl.-n zit bij aau tafel met een Afrikaanse!»", mrs. Dickson van Pre toria, Wessels, Louw, mrs. Königsber,c van Johannesburg, (een Duitsche. Afri- kaansch gezinde dame), en twee Schot ten, die ook pro-Boer zijn een ge- heele Afrikaandertafel dus. De Wet en Wesseis slapen eiken nacht, weer of geen weer. onder den blooten hemel op het boat-deck gewik keld in een paar dekens De Wet ver kleedt zich nooit voor het diner. Wes seis wel. D© generaal is een figuur op zichzelf. Wanneer hij zoo, in zijn eigen stoel op het dek zit, dicht te gen de verschansing aan, starende over de zee, dan kan men zoo voelen, dat hij alles nog eens voor zijn geestes oog laat voorbijgaan. Misschien ook dïoomt hij wel eens van oen toekom- stigen triumf voor zijn volk Onmiddellijk bij aankomst te Kaap stad gaat de Wet naar zijn plaats bij Heilbron, in den Vrijstaat, waar zijn vrouw en kinderen zijn DuitsehSand. De redevoering, die de Keizer te Essen gehouden heeft, wordt van overheidswege in verschillende plaat sen aan fabrikanten toegezonden,met het verzoek haar in de werkplaatsen te willen aanplakken. Te Breslau hielden de sociaal-de mocraten een groote volksvergadering om verzet aan te 'teekenen tegen de woorden, die de werklieden-deputatie daar dezer dagen tot d'en Keizer ge richt heeft. Bernstein voerid'e in deze vergadering het woord. iNaar aanleiding van de redevoering Vrijdag door keizer Wilhelm te Breslau gehouden, maakt het „Berl. Tageblafct" een paar opmerkingen, die wel de aan dacht waard zijn. De eerste geldt de sociale wetgeving in het Duitsche Rijk. Hoewel het blad er op wijst, dat die sociale wetgeving niet volmaakt is, moet het toch erkennen, dat die wetgeving in Duitschland tot de beste en verst vooruitziende in Europa behoort. „Wat Napoleon III droomde toen hij gevangen zat te Ham, de verzorging van den vierden; stand, heeft het Duitsche Rijk weliswaar niet volvoerd, maar wel gelukkig begonnen. En al blijft nog veel te doen, over voor de verzorging der we duwen en der weezen, voor de verzeke ring tegen werkloosheid, voor bescher ming der arbeiders en voor andere ge breken van het sociale leven, er is ten. minste een begin gemaakt. En daarom heeft de Keizer het recht een woord van opheldering en vermaning te spreken tot de Duitsche arbeiders". Er is echter een ander punt in 's Kei zers redevoering, dat het „TageblaU"' scherp afkeurt; en. dat is de raad om een hunner kameraden naar den Rijks dag te zenden, als vertegenwoordiger van den Duitschen werkmansstand, niet als sociaal-democraat. De vrijzinnige volkspartij te Breslau heeft daaraan onmiddellijk gevolg gege ven, door den leider der arbeidersdepu- tatie, den smidsgezel Karl Klammt, can- didaat te stellen voor de aanstaande Rijksdagverkiezing, in de verwachting, dat ook de conservatieven, op grond dei Keizerredë, die candiclatuur zullen steu nen. Het ..Tageblatt" heeft, op zich zelf daar niets tegen; maar het wijst er op, dat.de raadgeving van den Keizer, hoe meeslee- pend ook, van een slecht- inzicht in het. parlementarisme getuigt. Tnrkije. In de Maloemat wordt in een hoofd artikel groote lof toegezwaaid aan den Sultan voor de invoering van hervor. mingen jn de Europe es ch& wilajets van het Turkische Rijk. vooral omdat er geen enkel md'erscheid is gemaakt, tusschen n-vtional'iteit en godsdienst. B.elangi'ijkïï' in bedoeld artikel is de mededeeling, dat- Zaterdag een inspec tour-generaal naar Saloniki is vertrok ken c m al reizende op de invoering dei- nieuwe maatregelen overal in het land het oog te l ouden. Zaterdag is ook de lijst openbaar ge maakt van de leden der nieuwbenoem de commissie voor de hervormingen, onder voorzitterschap van Forid-pasja Er zit geen enkele christen in de com missie de leden zijn allen meer of min obscure personen. Tot adjudant van den inspecteur-ge neraal voor de Europeesche provinciën Hussel Hilmi-pasja is benoemd de visie-generaal Nassir-pasja, lid van den oppersten militairen raad in J'ldiz- Kiosk. Stadsnieuws. Haarlem, 9 Dec. 1902. Heden zijn alhier doorgebr. Waard, commissionairs in groenten en fruit, wonende KJ Heiligland, nog ver- scbe druiven aan de markt gebracht. In het Wereld panorama in de Spekstraat zal deze week te zien zijn St. Petersburg en zijne pa leizen. Brandje. Maandagavond omstreeks acht uur ontstond een binnenbrand in de schoenmakerij van den heer Nibbe- link in de Spaamwouderstraat alhier. Met eenige emmers water werd 't brand je door twee agenten van politie ge- bluscht. Te hard rij den. Maandagmiddag omstreeks I uur re den op de. Amsterdamsche vaart twee schaatsenrijders met zulk een hevige vaart tegen elkaar op, dat de een. met zijn wreef in de schaats van den and'er terecht kwam. Hij bekwam hierdoor een ernstige gapende verwonding aan dat lichaamsdeel. Wij kunnen den- schaatsenrijders dan ook niet genoeg aanraden: „Rijd toch niet te hard op de druk bereden vlakten". Want niets is gevaarlijker dan in dui zelingwekkende vaart tegen elkander aan ie rijden. Ook bij het passeeren van bruggen moet alle voorzichtigheid worden in acht genomen. Benoemd. Z. D. H. de bisschop van Haarlem heeft tot kapelaan te Waterin gen benoemd onzen stadgenoot den Wel- Eerw. Heer C. M. Jonckbloed. De temperatuur was heden nacht te 12 uur 25 gr. F. en te 3 uur 24 gr. F. Giften. In de afigeloopen week is aan giften ontvangen voor de verdere afbouw der kathedrale kerk aan de Leidsche vaart alhier, de som van 404. Aanbesteding. Door den archi tect W. F. Doeglas, is onderhands aan besteed: Het bouwen van 7 arbeiderswoningen nabij de Lin schotenstraat, alhier. Gegund aan J. A. Kaub, aannemer ie Halfweg. Het bouwen van 2 onder- en bovenhui zen aan de Haarlemmerliedestraat al hier. Gegund aan J. N. v. d. Vlerk, aan nemer alhier. Het verbouwen van perceel Lange Hof straat no. 13, tot bergplaats met afzon derlijke bovenwoning. Gegund aan J. Verhagen, aannemer alhier. I-Iet verbouwen van perceel Barteljoris- straat no. 5 tot winkelhuis met afz. bo venhuis. Gegund J. A. Kaub, Halfweg, Tweevriendenvan Weldadig heid naar Vermogen-, schonken de ver- eenriging heden 100 en f 25 met verzoek daarvoor met het oog op de strenge kou de dadelijk brandstof aan hare gezin nen te verstrekken. Wie volgt dat zeer gewaardeerde voorbeeld na'? Veel leed kan daardoor in deze nijpende koude dagen verzacht worden. Verkiezing. Maandagavond had de verkiezing voor een definitief bestuur voor de afd. Haarlem van den R. K. Volksbond plaats. Van 711 uur werd het gebouw op de Ged. Oudegracht druk bezocht. Et waren uitgebracht 161 stem men, 1 blanco en 3 van onwaarde. De volstrekte meerderheid was dus 79 stemmen. Gekozen waren de heeren G. T. Brom "148, W. B. Guskens 153, G. Hul sebosch 110, Ai Klein 104, J. Nederkoorn 110, B. Steirihoff 110, J. Turkenberg 109, M. H. Vermeys 95. A. J. Vissers 106 stem men. Schouwburg. Twee belangrijke voorstellingen in den Schouwburg wach ten ons weer. Morgenavond wordt door het Rotterdiamsch Tivoli-gezelschap opge voerd: „Stroopers" van Gerard Haupt- mann, en Donderdagavond „De Jongge huwden van Björnstjerne Björnson, 'oorafigegaan door „Het Geweten" van E. Werner. Het Amsterdamsch Lyrisch Tooneel dat deze laatste stukken voor het voetlicht brengt heeft daarmede te Amsterdam naar luid der critiek veel succes gehad en er bepaald een zeer goede vertooning van gegeven. „Het Geweten" is zeer in den smaak gevallen, evenals ook het blij spel van Björnson. Uit de Omstreken. Beunebroek. Een inwoner dezer gemeente ge naamd K. L., zakte gisteren door hot vrij gevaarlijke ijs der Leidschevaart. Het scheelde maar weinig of de jongen was verdronken en had Hnüpstede den knaap niet met levensgevaar gered, dan had dij ongetwijfeld het leven verloren. Zaterdagmiddag wist een reizend koopman <uhter bij een ingezetene op zeer handige wijze een mooie groote kam te ste-.en. Zoodra men het stuk miste viel het vermoeden op „mijnheer" en het duur de dan ook niet lang of hij was achter haald en h*m het gestolene ontnomen. De politie, die zich met de zaak be moeide. heeft op uitdrukkelijk verlan gen van den eigenaar geen gevolg aan de zaak gegeven. De eerste houtveiling in deze ge meente heeft alhier plaats gehad op de eigendommen van ,,het Huis Ite Bennebroek". Er waren zeer veel koopeers, de kooplust was goed en de besteedde prijzen waren hoog. Zaudvoort. Maandagavond werden tot notabelen der Ned. Herv. Gem. gekozen de heeren V. Bierenbroodspot en L. H. Schut, re spectievelijk met 15 en 18 st. De afgetre den heeren 3c. Koning Jz. en A. Paap Pz. verkregen 7 en 6 st., terwijl één stem werd uitgebracht op Kors Paap Pz. 25 biljetten werden in de bus gevonden, ter wijl slechts 24 kiesgerechtigden van hun bevoegdheid hadden gebruik gemaakt. Yelsen De aangifte voor de militie, in de maand Januari 1903 voor de lichtine 1904, is geregeld als volgt voor de afdeeling (Wijkeroog en Hei de inbegrepen) op Dinsdag 6 Januari a.s. des voortniddags 10 uur, van de afdeeling Santpoort en Jan Gij zen vaart op Vrijdag 9 Januari a.s. en voor de afdeeling IJmuiden op Woensdag 14 Januari d.v. Binnenland. Kameroverzicht. De replieken van de algemeene be schouwingen over de Staatsbegroo- ting. die Zaterdag niet beëindigd wer den zijn heden voortgezet- Wij kunnen over de zitting van he den kort zijn. Uit den aard' der zaak toch handhaafden de verschillende sprekers hun standpunt en deriMinister komst eei'st heden ochtend aan het woord. De Groningsche afgevaardigde, de heer iDruoker, constateerde dat na 's Ministers rede de verwachtingen niet grooter zullen zijn dan te voren. Wat er van den nieuwen koers in de toekomst zal te zien zijn. dient afge wacht. doch thans is de nieuwe koers al zeer weinig verschillend van die der liberalen. Spr. handhavende zijn verwijt van reactie tegen de arbeids wet door de speetwet, had zich overi gens niet verbaasd over de nietrin- trekking van de leerplichtwet. De re geling der gemeente-fiuanciën is een dringende eisch en niet alleen voor Amsterdam. Niet door de sociale pro gramma's zijn de gemeenten in nood; want er is ternauwernood iets van uit gevoerd. Hulde brengende aan de rede van den lieer Lobman verheugt spreker zich in tegenstelling met hem in het neerleggen van de denkbeelden der partijen en haar eischen in program ma's, al erkent hij dat bij Reg. en Ka mer karakter moet vooropstaan en den kiezers niet naar de oogen moet worden gezien. Met de uiting van voorzichtig conservatisme van den heer Karnebeek is spreker het geheel oneens. In Duitschland is erkend dat de sociale maatregelen de industrie sterker maken. Voor wat we te beste den hebben voor leger en vloot, moe ten we ons niet naar. Duitschland richten en óf onzen weg gaan óf ons regelen naar Zwitserland met zijn krachtig volksleger. Aan den heer Borgesius vraagt hij of nu na de op richting van de nieuwe vrijzinnig-li berale; groep wel alles gezond is. Zal men nu bij de stembus toepassen de politiek van den grooten hoed of van „liberale concentratie". Wat, de heeren Borgesius c. s. met de grondwetsherziening om tot alge meen kiesrecht te komen zullen croen, zal blijken bij het aangekondigd voorstel van de heeren Schaper c. s. en dat van spr. en zijne vrienden, waaraan de laatste hand wordt ge legd. Dan zal de mogelijkheid van sa menwerking kunnen blijken. De heer Schaper constateert dat de Min. zijn beschuldigingen niet heeft beantwoord. De Min. wees op de benoemingen -als blijk van den veranderden koers óók uit het Christelijk volks deel dat is familie-regeering; op be teugeling van drankzucht, terwijl men de kerk vergroot van den jenever, waarop de schatkist drijft; op bestrij ding van bet Neo-Malthusianisme, dat echter geen reden van bestaan heeft als men voor het .arme kind voeding en kleeding op school weigert. Aan sociale wetten is behoefte, aan arbei ders-verzekering. die urgenter is dan ziekte-verzekering, die wel is waar ook niet overbodig is Na hetgeen de Minister gezegd heeft over liet onder wijs. niet alleen een teleurstelling voor het Christenvolk, maar een zeif- ontmaskering roept hij den lieer v. Vliet en Talrna op om, nu zij hun democratie als christen hebben opge borgen voor het onderwijs met spre ker voor dat onderwijs op te komen. De programma's van urgentie toejui chende, als men als regeeringspartij er zich aan houdt, vraagt spreker ten opzichte van het kiesrecht ook weder aan de heeren Talma en Van Vliet wat zij in deze coalitie zullen doen F 8111S a» t n. Uit het Engelschj van E. W. HORNUNG. 18) Rachel keek op met half open mond, alleen om ze daarna dé^ te vaster weer te sluiten En wat gaf mij het a-echt maatre gelen ten uwen behoeve te nemen? vroeg Steel, de vraag overnemende, die hij iin haar oo.gen iasIk zal het IJ zeggen, opdat gij na dezen nacht mij rustig zult kunnen aanhooren. Waarde Mrs. Minchin, ik had absoluut gee* recht daartoe, maar ik had het excuus, dat iedere man heeft die vrouw ziet staan tegenover de geheele wereld, en dan niet kan laten haar de hand tot hulp aan te bieden, niettegen staande niemand hem daartoe roept; en bovendien, sen week lang bad ik II alle dagen gezien. Tea laatste klonk zijn verhaal niet geheel oprecht, Rachel merkte dat op, en aij keek haar ongeroepen' karup- veeirter open aan. Wildé u daarmee zeggen, dat u mij nimmer zag voormijn on geluk, Mr. Steel? Nooit, waarde mevrouw. Dan hadt ge zeker wel eens het een of ander omtrent mij of dé mij nen gehoord! Enkel wat iedereen kan lezen in de bl'aden niet meer of mindler op mijn eerewoord als dat u voldoe ning kan geven. En het stelde haar gerust; want bleek er uit zijn eerste verklaringen merkbaar onoprechtheid, dies te dui- deliiker kwam de waarheid van deze beide punten uit. Hij had haar nooit te voren gezien. Hij wist niets van haar tot aan de periode van alge meene bekendheid; hij had haar ook nimmer gezien vóór dien tijd. Natuur lijk kon het een leugen zijn; maar er was iets in die diepliggende oogen, dat Rachel eens en vooral overtuigde. Er kwam plotseling een glans in die oogen, een glans even eerlijk als die van haar eigen oogen, ofschoon niet vriendelijk, eerder een glans van eer lijke verontwaardiging. Zijn vriende lijke verklaringen wekten veel meer misnoegen en wantrouwen bij Rachel op. Als zij hem kon krenken dan zou zij hem eerder laerea kennen; en met haar vragen had zij in die richting al veel gedaan. Ik ben aan een kant meer dan voldaan, hernam Rachel, maar min der aan een anderen. Ik zou liever wensohen, dat ge vroeger al iets om trent mij of de mijnen geweten had; in dat geval zou uw hulp natuurlijker geweest zijn. Maar laten we daar over niet meer spreken. Welke on middellijke maatregelen heeft u geno men? Ik huurde deze kamers; ik had er in 't begin van de week al over ge sproken ze te wallen huren. Voor mij? Ja, in dé hoop van uw vrijspraak. Maar ze wisten toch niet, dat ze voor mij waren! Neen; ik heb mij daar in 't be gin vaag over uitgelaten. Ik sprak van een dochter een weduwe die ik tegen het einde van de week uit het buitenland verwachtte. Maar dat ver haal was zeer vaag. Omdat u dacht, dat ik geen kans op vrijspraak had! Ik had uw getuigenis nog niet gehoord. Juist dien namiddag hoorde ik het en toen twijfelde ik niet langer aan hetgeen mij te doen stond, ik hoorde tegelijk va* die schipbreuk. i Daar moest ik gebruik van maken. Ik wachtte tot cfen volgenden morgen om de lijst d'er geredden te weten te ko men; gelukkig waren er vele; en ik koos den naam uit van een getrouwde vrouw, die alleen reisde en dus waar schijnlijk weduwe was. Toen ging ik den hotelhouder spreken. De doch ter. die ik verwachtte had; schipbreuk geleden, maar zij was gered en zou dienzelfden avond1 in Londen aanko men. Zeer waarschijnlijk waren de overlevenden opgenomen door een Duitsche stoomboot en zij zouden Za terdagavond in Londen zijn. Intus- schen drukte ik den hotelhouder op 't hart u volkomen rustig te ontvan gen en te doen, alsof er niets gebeurd was; ik beweerde daarvoor mijn goe de redenen te hebben, die ik moeilijk kon zeggen. Maar welke reden hadt ge voor zoo'n met zorg bewerkt voorwendsel? En Rachel keek het vriendelijk, donkere gelaat scherp onderzoekend aan. Het was aan Steel te zien, dat hij een vast besluit genomen had' en ronduit de waarheid ging zeggen. Ik zag, dat het u niet spijten zou niet langer Mrs. Minchin te heeten I dé Mi-s Minchin. wier naam op zoo wreedö wijze algemeen bekend was géwordén buiten haar eigen schuld al was 'fc maar voor een paar dagen of voor een enkelen nacht. Uw aas- komst hier zonder eenige bagage maakte dat verhaal zeer waarschijn lijk. U scheen zeer zeker- van mij te zijn! zei Rachel droog. Ik vertrouwde op mijn eigen overredingskracht, en ik hoorde, _dat u geen vrienden had. Ik zal eerlijk bekennen, voegde Steel er bij, dat ik hoopte, dat dat bericht juist was. Moest daaruit volgen dat ik geen trots kon hebben? Volstrekt niet; integendeel, ik wist ,dat u zeer trotsch was; het is, al® ik 't zeggen mag, een van uwe meest in 't oog springende karakter trekken. Niets was duidelijker bij nw verhoor; nooit had iets mij meer ge frappeerd'! Maar. vervolgde Steel, ter wijl hij een uitbarsting van enthou siasme trachtte te onderdrukken, die daardoor hem des te meer beheersebte, maar, mevrouw, ik hoopte en bad, dat gi' voor een enkelen maal uw trots zou kunnen beheerschen Welnu, dat heb ik sinds gisteren gedaan, zei Rachel, dat weet de He mel. En daar ben ik u dankbaar voor, ging Steel met nadruk voort. Zelfs als ge daar niet mee voortgaat zelfs a's ge mij niet ten einde toe aan wilt hooren dan is er toch altijd iets gewonnen dat ge een nacht en een morgen hebt beleefd zonder beleedigd en lastig gevallen te worden of ge brek te Jijden. Rachel voelde "zich half angstig, half verontwaardigd. Steel stond op en keek haar zeer ernstig aan. En iets dlat zij vaag geraden hadi heel in 't begin enkel om boos op zich zeL ve te zijn over heit idéé alleen aatr zelfde las zij nu in zijn gelaat en zijn stem. Rachel deed een wanhopige poging om van onderwerp te veran deren. maar zooals zal blijken, bracht het haar niet, wat zij hoopte. Men veronderstelt du®, dat ik uw dochter ben! riep ze zenuwachtig uit. Mag ik mijn nieuwen naam weten? Als u dat wilt; maar ik zou u nog een nieuwer naam willen aan bieden. Rachel probeerde te lachen, of schoon zijn rustig en ernstig gelaat het haar moeilijk maakte. Bedoelt gij, dat ilc niet meer voor uw dochter mag doorgaan, Mr. Steel? Niet meer, als het van mij af hing Maar daarover moet gij zelve beslissen. En wat zoudt ge dan nu van mij willen make*? Mijne vrouw! (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1