Apotheek, Dienstbode flinke Tweede-leid, JONGEN Te koop gevraagd; een werkpaard en een platte kar Kamer met Pension Zandvoort. te huur gevraagd PREBIKBEÜRTEN 2e Modiste een vrije Kamer, Te Huur gevraagd Verloren Beëindiging Faillissement. Openbare Lezing VARIÉTÉ de Ms ïereeeigino, BALZAAL gelegenheid tot Dansen 1 Januari 1903 in volle werking zullen treden, te komen bezichtigen. Teraardebestelling. Zelden hoeft ten begrafenis zulk een diepen indruk op mij gemaakt alt Vrij dagmorgen, totn ge'ijkMjdicr het stof felijk overschot van mej. J. M. Peere- boom en dat van hare moeder Mevr. de Wed. G. Peer eb oomSchaap aan den schoot der aarde werden toever trouwd. Voor een tweetal weken waren bei den nog gezond, toen een hevige ziek te haar overviel en binnen enkele da gen ten grave sleepte. Als een bloem des velds, waar over de wind zijnen killen adem streek, werden beiden weggerukt, de een in de kracht van haar leven, de ander op meer gevorderden leeftijd beiden ontrukt aan den kring der ha- ï'en, die haar beiden zoo liefhadden. Mej. J. M. Peereboom nog voor eeni- ge dagen te midden van haar klas, nu weggerukt voor altijd uit haar werk kring. die haar zoo lief was ontno men aan de schooljeugd, diie zooveel van haar hield Langzaam schreed de droeve stoet, bestaande uit 2 lijkkoetsen en eenige volgrijtuigen nader, opgewacht door honderden belangstellenden, die zich op het kerkhof aan den Sclioterweg om de geopende groeve hadden geschaard, Allen, kleinen en giooten. verkeerden onder den indruk dezer droeve plech tigheid. Onder bloemen en palmtakken waren de lijkbaren bedolven op die van mej. J. M. Peereboom lagen o.m. kransen van het onderwijzers-personeelvan oud-leerlingen en leerlingen. Toen de kisten in de groeve werden neergelaten. klonk een aanhoudend ge snik tusschen de rijen der aanwezigen. De anders zoo mbezorgde dartele jeugd was thans geheel terneergesla gen hoe diep voelde zij "net afscheid, dat zij thans voor het laatst van hare geliefde onderwijzeres moest nemen, en door tranen gaven de kinderen uiting aan hun overkropt gemoed. Een aandoenlijk oog-en blik was het toen een tweetal meisjes, leerlingen der overledene, bloemen op haar graf strooide en éen hunner met zachte, trillende stem deze woorden uitsprak „Lieve juffrouw, als blijk van dank baarheid en liefde strooien wij bloe men op uw graf." i Toen welde in menig cuderen-oog een traan. Hierna sprak de heer P. D. Graaff, Hoofd Ier Eerste Burgerschool, en schetste in korte woorden de groote verdiensten der overledene. Spr. zeide ongeveer het volgende Wij staan hier aan het graf van een onderwijzeres aan de Eerste Burger school, aan het graf van een dame, die een helder hoofd en warm hart bezat een onderwijzeres bij uitnemendheid Waarom is zulk een groote. schare leerlingen, oud-leerlingen en, zoo ik zie, ook vaders en moeders hier aai. de groeve vere-migd Omdat do over ledene zoo bemind was. Vooral de moeders leeren de onderwijzers en on derwijzeressen kennen door de kinde ren zij lezen zeer diep in het kinder hart. en kunnen onderscheid maken tusschen den éen en den ander. En waarom was zij zoo bemind Omdat zij leefde als een zorgzame op voedster van de jeugd, omdat rii was vol liefde en toewijding voor de haar toevertrouwde kinderen Zij was streng en ernstig, maar bo venal rechtvaardig e\ goedhartig. Steeds trachtte zij het zedelijk gevoel van de kinderen te verhoogen herd1 hun standvastigheid, en bovenal coed edel en rein te zijn Slechts korten tijd is z»j v? n de school verwijderd. Met haar steik gestel heeft ze gearbeid, zoolang als ze kon en Woensdag nog heeft ze afg daan wat haar mogel'jk was omdat zij vreesde niet. zoo spoedig te zullen te- rugkeeren. Getroffen weiden allen Jan ook als door een donderslag bij helderen he mel, toen Maai.dag de treurige tijding ons bereikte, dat zij voor goed was heengegaan. Allen, het onderwijzend personeel en de kinderen, allen waren geheel onder den indruk van dezen slag, waardoor voor altijd was heengegaan eenc onderwijzeres, die door haar zelf opofferende liefde zich een plaats in aller harten had veroverd. Groot en goed was haai- leven in liefde voor anderen. En gij broeders, aldus richtte spr. het woord tot de heer en Peereboom gij, die getroffen zijt door een dubbe len slag, ik hoop dat deze woorden en de zeer groote belangstelling U een troost mogen zijn. Weest overtuigd, dat uwe zuster getoond heeft een echte vrucht te zijn van den stam Peereboom. In kracht en toewijding, in ernstig willen heeft zij nüet ondergedaan voor hare broeders, zij was een waardige dochter eener onvergetelijke moeder. Steeds zal haar nagedachtenis bij U voortleven en bij uwe kinderen als hunne lieve tan té' Johanna Maria. Voor ons zal zij steeds blijven het beeld van liefde, werkzaamheid, wel willendheid en vertrouwen. Vaarwel, Johanna Maria, rust zacht ender het bloembed, door de dankbare hand der Jeugd U gespreid." Onder geween en gesnik der omstan ders werden deze woorden uitgespro ken en aan hel einde voelde iedereen diep, welk een groot verlies hier was geleden. De heer J. C. Peereboom sprak hier na, namens de farafilie, eenige woorden van danK tot de aanwezigen, voor de laatste eer aan de dierbare overledenen bewezen. Daarna verlieten allen, diep geroerd, den doodenakker. Van D. Als hoofdwerken zal het koor uit- vooeren ..Magnificat" van Riga en Pensee de Kuit" van Berleur, zoo- mode nog cl werken van kleineren omvang. Een en ander belooft den kunst- lievenden leden een gènotvollen avond. Ke g e 1 b o n d. De uitslag van den korpswedstrijd op 14, 21 en Decem ber gehouden op de banen, van Café Brinkniarün is als volgt: 1. De Kroon, te Haarlem, 294 houten; 2. Harmonie, Gouda, 290; 3. Maipo, Rot terdam, 284; 4 Z. E. K. Z„ Amsterdam, 280; 5. Op de Plank, Amsterdam, 275, 6. A. T. G. V., .Amsterdam, 271; 7. de Groote Vauxhall, Haarlem, 266; 8. Broe derschap, Amsterdam, 263; 9 De Vlie gende Hollander, Haarlem, 262, 10. Vrijheid, Winterswijk, 261; 11. Kegellus-t, Amsterdam. 260 en 12. G. G. P I, Amster dam, 260. Extraprijzen werden behaald door de heeren Groenteman te Amsterdam met 76 houten in de 10 worpen, en de con- solaitie-prijs door P. J. G. Möller te Am sterdam met 47 houten. De Negen-prijs werd behaald door „Broederschap", Amsterdam, met 10 ne gens. De Achten-prijs door de Groote Vauxhall te Haarlem met 9 achten; de Vliegende Hollander-prijs door Bollen- club I te Amsterdam met 1 Vliegende Hollander. De Vijvenprijs dooir „Hard- gaat-ie" van den Helder met 17 vijven. Haarleinsche Mannen- zangvereeniging „Crescendo". Het eerstvolgend concert van „Crescendo" zal plaats hebben op Donderdag 8 Jan. a.s. in de Concertzaal der Sociëteit Vereeniging. Als solisten zullen daar bij medewerken mej. J. van Linden van den Heuvell. concert-zangeres te Utrecht, en de heer Christiaan Tim mer, violist te Amsterdam; mej. v. L. v. d. H. treedt hier voor het eerst op en naar wij vernemen is zij op an dere plaatsen met veel succes opgetre den en vele kunstliefhebbers zullen zeker met veel genoegen de medewer king vernemen van den zoo gunstig bekenden violist Kerstfeestvieri.ng. Woensdag avond! hebben de kinderen der Zondags school van Ds. Moeton het Kerstfeest in de groote zaal van het Brongebouw gevierd; Donderdagavond deden dit de leden der Haarlemsche .Tongelingsver- eeniging op dezelfde plaats; en Vrijdag vierden de kinderen der Zondagsscholen der vereenigiing „Ter Verbreiding der Waarheid" het Kerstfeest in het gebouw in de Ridderstraat. Overal hadden de kinderen zeer veel genoegen. Mooie Kerstverhalen werden verteld, en liederen gezongen. Voorts werden de kinderen onthaald op versnaperingen en kregen zij allen een aandenken aan het Kerstfeest mede naar huls. In die Kinderkerk, waar Ds. Barbas voorging, had eene uitdeelinig van klee- dinigstukken plaats. De Groote Kerk was op den eersten Kerst dagavond druk bezocht, waar Ds. Veen de godsdienstoefening leidde. Het koor Soli Deo Gloria voerde zeer mooi den Engelenzang uit. Ten slotte dient vermeld, dat het licht zoo slecht was, dat de predikant onmo gelijk de te zingen liederen kon voor lezen. Onze rubriek Haarlemmer Halletjes blijft, tengevolge van de zeer treurige omstandigheden in de familie van den bewerker, deze week achter wege. De uitslag van de aanbesteding d&r onderhoudswerken van de gemeente over 1903 is als volgt: Perc. 1, timmerwerk. \Y. Spreug'crs. J 1287: perc. 2. straatklinkers, id f 1745; perc. 3 loodgieterswerk, H. Blom. 187; perc. 4. schilderwerk. A. Hofland, f 259. Bij de alhier gehouden aanbeste ding van schoolbe.hoeften enz. over 1903. werd perc. A schoolboeken enz. gegund aan de firma Antonysen voor f 128,28, B. «choolbohaèften aan dez.. voor f269,21 en perc. C. henoodigdhe den hanclwerk-ohderwijs aan de fir- 11;t Wed. Stontenbeek voor f 93.97. Binnen I a n il. Uit de Omstreken. Heemstede. Het soeplocaal van het Parochiaal Armbestuur aan (ie Kerklaan (Bavo- gestïcht) wordt Dinsdag 30 December geopend; er- zijn uitgereikt 224 kaar ten: iedere kaart geeft recht op 22 portiën soep. Tot deskundigen voor de opname dei- waarde van het mobilair ten. behoeve van de heffing der personeele belasting in deze gemeente voor 1903 zijn aange wezen de heeren C. j. Cramer, A. Ko nijn Mz., P. A. Poppink en G. L. Smit. Bennebroek. Op le Kerstdag gaf de hier bestaande Chr. Zangvereeiu-ging „Beniniebroek" bij de avonddienst in de Nederl. Hervorm de kerk eenige nummers ten beste, die zeer goed werden gezongen, een fraai klinkend kwartet, voldeed zeer. Door de kinderen der R. C. gemeente is dit jaar ook weer op een heerlijke wijze Kerstfeest gevierd. Er was een fraaie booim in de bijzondere school en op ruime schaal zijn kleedimgst ukken aan de kleinen en ook aan arme gezin nen uitgedeeld. Op Oakhill bewoond door de heeren van Waveren is tijdens hunne afwezig heid inbraak met diefstal gepleegd; in den nacht van 23 op 24 December jl. Gestolen zijn uurwerken, kleerem, een stel biljartballen en eetcouverts, Zand voort. Vrijdag speelde de voetbalclub Z. V. V. van hier tegen A. D. V. E. N. D. O. van Haarlem op het terrein vaar eerst genoemde club op Bendveld. De match eindigde in het voordeel van Z. V. V., die won met 5—0. Tegen Maandag, 29 December a.s.. des namiddags half 8 uur, is eene openbare vergadering van den Raad belegd. De agenda luidt: Ingekomen stukken en mededeelingen. Benoeming lid burgerlijk armbestuur. Begroo ting burgerlijk armbestuur 1903. Be noeming gemeente-geneesheeren 1903. Benoeming schoonmaakster school B. Eervol ontslag onderwijzer. Kameroverzicht De Tweede Kamer is naar huis en over haar jongste zitting kunnen wij kort wezen. Op den laatsten werkdag is alles let terlijk afgeraffeld, met electrische drijfkracht bijna en met. een zoo plot-1 seling toegenomen gebrek aan praat-' lust dat bij de'afd. Landbouw van de Waterstaats-begrooting atie acht de ingeschreven leden zich deden schrap-1 pen. De afdoening- van de laatste1 hoofdstukken dezer begrooting weird opgevroolijkt door den heer Lieftinck. die, als goed iacticus voorziende de verwerping van het door liem en an-: diere leden gedaan voorstel om f 10.009 subsidie te geven voor een paarden- tentoonstelling in den Haag, met een graag of niet, mijne heeren 1" dat amendement introk. Te voren had hij den heer Van Alphen. die prmcipieele bedenkingen opperde, tegen het op dringen van een subsidie aan de Reg. te kennen gegeven, dat dP geen anti revolutionaire beginselen, maar antire volutionaire praatjes waren. De eenige, die zijn praallust maar ten deele bedwong, was de heer Van Kol, die over Suriname en Curasao het woord voerde en voor beide koloniën op maatregelen ter bevordering van den welvaart aandrong, daarvoor ge opend oog en oor vindend bij den Min. van Kol. in wiens goecte voornemens niet minder dan in d;e van gouverneur Lely de beer Van Kol vertrouwen bleek te stellen, zon\ye-l wat de beharti ging der belangen van Javaansche emigranten in die West, als de bevor dering van den kleinen landbouw en andere takken van volkswelvaart ginds betrof. j'rouwens, de heer Vau Kol zal het volgend jaar meer te vertellen hebben, want hij doelde zijn voorne men mede, om spoedig de West te gaan bezoeken. Zijn amendement hij Koloniën om de Kamer te doen uitspreken in begin sel. dat de vestiging op Nieuw-Guinea uit de Nederlandsche rijkskasmiddelen behoort te worden bekostigd, verwierf slechts de stemmen zijner politieke geestverwanten. Te reis voeren valt nog van Water staat. de meded.eeïing van den Minis ter, dat men bezig is te trachten het voortbestaan der Maatsch. „Zeeland" 1 op krachtiger basis te verzekeren. Eindelijk werden een dertigtal klei nere ontwerpen tot wet verheven. Daar onder was er een tot intrekking van het wetsontwerp betreffende de ont eigening ten behoeve van een locaal- spoorweg HaarlemAmsterdam. Over vrijdom van port voor nieuwe lakken van Staatsdienst is een motie van den heer Borgesius tot lated aan gehouden. En den Haag heeft een lap van Loos. du'inen erbij gekregen, nog iets meer dan de- Min. aanvankelijk had voor gesteld, schoon iets minder aan werd veirlangd. En zo eindigde deze Kamerzitting met een Kerstgeschenk aan Hr. Ms. residentie. doen gelden en twee maal van een hoekschop weten te scoren. Nu komt „Volharding" weer opzet ten en dank zij het goede spel van Van Son en Wagener, ziet hare voor hoede zich in staat gesteld, telkens den aanval te hernieuwen. Het ge volg hiervan is, dat zij eindelijk haar werken beloond riet door een doelpunt, hetwelk uit een hoekschop ontstaat, zoodoende de score op 12 brengende. Het laatslte kwartier voor half-time heeft Haarlem bijna voort durend den aanval in handen, doch de blauw-gelen weten scoren te belet ten, zoodat de rust met 12 in hun nadeel ingaat. Hierna meit den wind mee spelende verplaatsen zij het spel dadelijk naar Haarlem's helft, waar Van Renter- I ghem Sr. een paar verdienstelijke rennen onderneemt, welke echter niet het gewenschte resultaat heb ben. Van Andel heeft het zwaar te verantwoorden en alle werk om zijn doel schoon te houden, waarin hij, geholpen door een goede dosis geluk en de doellat, aanvankelijk uitste kend slaagt. Een hard schot van v. d. Werff zou hem echter te machtig zijn ge bleken, indien niet de Koek den bal meit zijn handen had weggeslagen. Dit veroorzaakte nochtans slechts uit stel van executie, want de daarop volgende strafschop werd hard langs den doel verdediger in het net gezon* den. Nog een tijd lang hei-haalt Volhar ding aanval op aanval, doch dan komt eindelijk Haarlem weer opzetten en zorgt hare voorhoede) er voor, daltwij gedurende de laatste 20 minuten aan weerskanten een spel te zien krijgen dat zich snel van doal tot doel ver plaatst. Penning, v. d." Berg en Bos doen pittige uitvallen, en ten slotte slaagt eerstgenoemde er in met eetn mooi, hoewel niet onhoudbaar, schot te scoren. Hierna zetten da rood- en geel- blauwen hunne uitvallen voortj tolt Volharding een vrije schop ten deel valt, welke via Gorter's muts in het doel belandt. Reeds heeft de scheids rechters go-al gegeven en is de- bal voor den uittrap in heit midden gereed gelegd, als Haarlem verzoekt, dit doelpunt niet te accepteeren, aange zien Gorter zeide den bal niet meit op zet te hebben aangeraakt. Volharding s aanvoerder staat dit verzoek toe, doch had het een com petitie -wiedstrijd gegolden, zoo zou er van de uitspraak des scheidsrech ters niet kunnen zijn afgeweken, en zou deze wedstrijd, waarbij verder de laatst© oogenblikken zonder sco- Ev. Luthersche kerk. Voorm. 10 ure, Ternooy Apèl, pred. te Alkmaar. Maandagavond 7 ure, Kerstfees-tvie- ri-ng met de leerlingen der Ev. Lu-th. Zondagsschool. Doopsgezinde Kerk. 10 ure, Jo. de Vries. Remonstrantech-Gereformeerden. Vóonm. '10 ure, A. M. A. Reijnders, Rem. pred. Amsterdam. Voorm. 11| uur. Repetitie Zangkoor in de kerk. i Kei k der Broeder-Gemeente. Vnorm. 10 ure, de Blocq v. Schelling» Hersteld Apostolische Zending Drappenierstraat 11. Voorm. 10 ure en nam. 6 ure, Gods dlenstoefening. Woensdag 3 uur Kinderlezing. BENNEBROEK. j Voorm. 10 uur, Dr. J. A, Gerth van Wijk St., Em. pred. j HEEMSTEDE I Voorm. 10 uur, de heer J L. Zegens, directeur van Meer em Bosch. HOUTRIJK EN POLAKEN Voonm. 10 ure, Knottenbelt. pred. te Haarlem. SPAARNDAM. Voorm. 19 ure, Baljon. IJMUTDEN. Voorm. 10 ure, J. de Vries. 's Nam. 5 uur, dezelfde. Apostolische Zendinggemeente Voorm. 10 ure en 's avonds 5 uur. Haarlemmermeer. Zoowel hier als in de IJpolders is door de meeste landbouwers besloten in 1903 alleen dan beetwortelen te verbouwen ,als de condities voor hen gunstiger zijn dan dit jaar. Beverwijk. De mazelen blijven in deze ge meente -maar steeds slachtoffers eischen; sedert half November zijn reeds ongeveer 20 kinderen tusschen de 6 maanden en 4 jaar aan die ziekte overleden. B. en W. hebben vergunning ver leend aan den heer H. Moné tot het bouwen van een scheersalon c. a. aan de Bree9traat. Een oplichter. In Zuid-Drente gaat thans een jonge man van ongeveer 30 jaren -rond, die bij voorkeur herbergiers oplicht. Hij beweert gepensionneerd Oost-Indisch so-ldaat te zijn, eene kamer te zoeken en vraagt voorschot op zijn- pensioen; be stelt ook spij-s en diranik en weet plotse ling te verdwijnen, zonder iets te beta len. Te Hoogeveen en Zuidwolde heeft hij al flink zijn slag geslagen; is thans de Overij-selische grens gepasseerd en Salland ingetrokken, om zeer zeker ook daar zijne praktij-ken uit te oefenen. Sport en Wedstrijden IJssport. De heer C. de Koning, uit Edam, ging heden naar Davos, om Nederland te ver tegenwoordigen bij de wereld-kampioen schappen in hardrijden, evenals voor een paar. jaar de heer J. T. Banning (uit Edam) dit deed. Voetbal. UITSLAGEN VOETBALWEDSTRIJDEN. R. A. P.—Richmond F. C. 3—0 H. V. V.—Richmond F. C„ 2—0. R, A. P.—KarlsTuhe Fussball Ver. 2-2. Te Haarlem ontmoetten gisteren „H. F. C. II" en „Ajax" uit Amsterdam el kaar, op het terrein aan de Spanjaards laan. Beide clubs waren voltallig. Reed-s dadelijk doelpuntte „H. F. C. II" driemaal, „Ajax" hierdoor wakker geschut, zette flink op en slaagde er in voor de rust tweemaal te doelpunten, zoodat de pauze ingaat met 32 voor H. F. C. II. Na de hervatting waren- bei de partijen vrijwel aan elkaar gewaagd. „H. F. C." die toen het voordeel- van den wind had, maakte nog twee en „Ajax" een punt. De wedstrijd eindigde dus in een overwinning van H. F. met 5—3. Wedstrijd Haarlemsche F. C. Haar lem versus Volharding. Beide clubs zijn onvolledig. „Haar lem" mist Van Noppen en v. d. Dus- sen, „Volharding" verschijnt zonder Gerke. Hoewel de Amsterdammers het eerst tegen den harden wind tn spelep, is het spel toch verdeeld en brengt de geel-blauwe voorhoede den bal goed op. Eenige oogenblikken is het Haarlemsche doel in gevaar,doch het loopt met een corner af, waarna d$ rood-blauwen zich op hun beurt ren verliepen, in een gelijk spel ge ëindigd zijn, watzeer zeker die ver houding heler had. weergegeven. Burgerlijke Sland Bevallen 25 Dec. P. A. KoekUijten- d-aal z. 24. M. C. StouteFakkel z. 26. C. Schouten.-—v, Wetering z. 24. A. C. Ho ffWijkhuizen d. P. Berends—Bouw man, z. J. van der Pol—Peek, d. 25. M. T. Broek-meijerRach z. C. Poortervan der Werff z. 23. A. C. L. M. RipLandsman z. 27. W. S. War ning—Halenbeek, d. 26 M. II Wiliem- senvan Beijeren z. 25 Dec. A. BrandtDerr, z.; 26. A. Cornetde Vos, d.; 24. G. BelHen- drikse, z.: J. Mulderde Gouw, z.; S. KionPoelgeest. z.: 26. J, Dieters ter Brugge, z; C. v. StipriaanKrap, z.27. A. W. v. Dierende Winter, 2 z.; A. M. Vollae-rtsSchouten, z. Overleden: 24 Dec.: O. van der Meer 18 jaar, Gnebberstraat: 26. J. Miseri, 44 jaar, Rrouwersstr.; 25. M. P. Blok- Brandouw, 60 jaar, Pr. Bolwerk; F. L. van Raaphorst, 1 m., z., Morinne- straat: G. Vr eden burg, 74 j., Oranje- booms traalt. HAARLEMMERLIEDE en SPAARN- WOUDE. Bevallen: P. J. W. van Rijn—Smit z.; T. van Etten—Komen z. schoten. Bevallen: J. Schotman—Jansen- d.; M. C. VJerver—Zanldbergetn z. BEVERWIJK. Ondertrouwd - J. H. Staalman (den Heldert en A. H. Molenaar. Bevallen H. HamersRijsberman, d., M KleyneKorsman z.. A. Tim mer--Duvker. G. Van der Wel Sterke, z., T. ZwaanTerol d. Overleden C, J. Geldermans 11 mn. II. Maks, wedr. v. J. H. Droog 75 jr., H. Venema. wedr. v. J. Runsing, 77 jr. H. C. Tli. Braun 19 nmd. H, J. de Wolf, 13 jr. Kerknieuws. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag de gelezene H.H. Missen met onderrichting te half 7 en 9 uur; te half 11 de Hoogmis met predika- j tiej. De Catechismus te 1 uur, half 2 en kwart over 2 uur. Te 7 uur Lof, Rozenhoedje en conferentie. I Maandag te 7 uur Lof en Rozenh. tot lafenis der Geloovige zielen. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag, te half 6, 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen, te half 11 de Hoogmis. 's-Namiddags ite half 4 de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van dan H. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur Lof en Vergadering der Broederschap van den H. Antonius. Woensdag, laats+en -dag van het jaar, des namiddags van 5 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Te 7uur plechtig Lof van dankzegging^ waar onder de lofzang Te Deum. Parochiekerk van O. L. Vrouw. Zondag, de H.H. Missen ita half 6, 7 uur, half 9 en te half 11 uur de j Hoogdienst. Te 2 uur Catechismus, te 3 uur Vespers, te half 5 Oefening van de H. Familie, te 7 uur het Lof. Maandag te 9 uur gez. H. Mis voor I de leden H, Kindsheid; deg avonds fe 7 uur het Lof. Bijkerk van de H. Elisabeth „op het Klooster". Zondag De H. Mis om half 8 uur met onderrichting, om 10 uur de Hoog mis met predikatie, om 2 uur Cate chismus, om 3 uur de Vespers, om half 7 uur Lof. Deze week Catechismus op Maan dag, Dinsdag, Vrijdag en Zaterdag. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag da stille H.H. Missen met onderrichting fe 7 uur en half 9, te half 11 de Hoogmis met predikatie. Te 2 uur de Catechismus. Te 3 uur Rozenhoedje. Te half 7 hef Lof ter eere van het H. en Onbevlekt Hart van Maria, voor de bekeering der zondaars met Conferentie, K©rk van het Allerh. Hart KJevarparkweg. Zondag te 7 en 9 uur die gelezen H.H. Missen; te half 11 Hoogmis. T» 4 uur Lof. Gedurende d-e week zullen de H.H. Missen worden opgedragen te half 8, half 9 en half 10. (N. H. Cl) Advertentiën. jV, UJW is ER, Zijl weg 51), vraagt tegen Febr. a.s. i ene Dienst bode P.Ü., voor de keuken en ge deeltelij k huiswerk, alsmede eene tweede Meid-Werkmeid. Aanbiedingen 's ochtends tus schen 10 en 12 of 's avonds tus schen 8 en 10 uur. Gevraagd Een flinke DAGMEID. Adres Zijlstraat 9. Mevr. LAANCrok te Bloemen- daal vraagt met Februati een loon 1 100 met waschgeld en vervai Gevraagd te Haarlem gedurende de winter maanden een assis tentie U. W Brieven onder No. 5439, Bureau van dit Blad. Gevraagd een flinke of leerling, bij II. J. Stol, Anegang 19. eu EEN PAKHUIS TE HUUR. N. B1.1NSBQRP, Eendrachtstr. 1. Met 1 Januari a s. gevraagd voor een iongmensch z. b. b. h. h. Brieven letter V met opgave van conditiën, Boekbandelaar GUNNING, Groote Houtstraat 11. voor zomer en winter een huis bevaL tende minstens 5 kamers. Fr. brieven met opgaaf van huurprijs en waar ge legen motto Zandvoort bureau Haarl. Dagblad. op ZONDAG 28 Dec. 1902 te HAARLEM. Groote Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. Barbas, 's Avonds 6 ure, Swaan. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Van Paassen. Janakerk. Voorm. 10 ure, Knottenbelt. Bakenesserkerk. Voorm. 10 uur, de heer Faber. Eglise Wallonne. Pas de Service. Gereformeerde Kerken. Ged. Oudegracht. Voorm. 10 ure en 's avonds ure, K. B. van Diemen, van Nieuwveen. Klein Heiligland. 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 1/S uur, Tibben. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure, Schotel. 'a Avonds 5 1/2 ure, Dezelfde. Heden overleed te Milaan, na een kortstondig lijden onze zeer geliefde broeder en behu wdbroe- der de Heer WILLEM BRUMMER, in den ouderdom van ruim 40 jaren. Uit aller naain, A. F. W. BRUMMER. Haarlem, 24^Dec. 1902. Eenige en algemeene kennis geving. Te Amsterdam overleed mijn geliefde Vader C. LANGENDIJK in den ouderdom van bijna 75 jaar. Wed. D. HESSELS— Langendijk. Haarlem, 26 Dec. 1902. Eenige kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden broedc en behuwd- broedcr HFNRICUS FRANCISCUS VAN TH1EL, betuigen wij onzen har- telijken dank. Haarlem, 27 Doe. 1902. Namens de familie P. VAN THIEL J.Jz. Mr. A. J. VAN THIEL. Wordt gevraag een (Hoeden), pxtern, die goed kan gar- neeren. Br. fr. met opgaaf van tegen, woordige of laatste betrekk. onder no, 915 aan P. van GLttert zonen Gevraagd tegen 1 Jan. voor een be jaard maa met pension, f 6.per week. Brieven letter A C. Kantoorboek- handel Anton de Rooij, Anegang 14. op netten stand een HUIS in de nabijheid van het Station. Br. franco onder No. 5437 bur, van dit blad. Een gouden BROCHE in enveloppe van Wilbelminapark 5 tot Houtbrug. Tegen belooning terug te bezorgen Wilbelminapark 5. De Curator in het faillissement van W. JANSE, vroeger varkens slager, thans melkslijter, wonende te IJmuiden. bericht dat tengevolge van het vet bindend worden der Uitdeelingslij8t, dit faillissement is beëindigd. De Curator, Mr. M. VAN DER GRINTEN. in de DUITSCHE TAAL met LICHTBEELDEN over: De Schilderkunst der 17e eeuw in Holland, beschouwd in het licht der Schilderkunst van de 17e eeuw in het algemeen, te houden door FRANZ ARP, Letterkundige, op Dinsdag 6 Januari 1903 in de Conversatiezaal van het Brongebouw in Haarlem. Aanvang des avonds 8 uur. Voor belang stellenden vrijen toegang. Tevens strekt deze openbare voordracht tot inleiding voor de lezingen in de Duitsche taal over: De voornaamste meesters der Hollandsche schilderkunst in de 17de eeuw, waaromtrent op ver langen programma wordt toege zonden. Programma's te verkrij gen: Schotersingel 95. Kleine Houtstraat 77. Eiken Zondag in Caté-Chantantzaal Groote Specialiteiten Voorstelling, daaraan grenzende Opening G'l, uur. Aanvang 7uur. DE DIRECTIE.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 2