r NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelegen ïlagblad Isa Haarlem esa Om@trels.esa. In de schaduw van den Dood, 20e Jaargang Woensdag 31 December 1902. No. 5983 AARLEHTS DAGBLAD Abonnementsprijs Voor Haarlem per 3 maanden. 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom dei- gemeente), per 3 maanden 1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02'/ï Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.371/» de omstreken en franco per post. 0.45 Aclvertentiën Van 1 5 regels.30 C.t-,ie.iei rog. 1 meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der A-lverteutien van 15 regels f 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: duider Baltenspaarne No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 cn der Administratie 122, Groote $3ouistraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiëu en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit hi ad verschijnt dagelijks, behalve op Zen' en Feestdagen,. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitê Etrangère G. L. DAG BE Co., JOHN F. JONES, S-ucc., Parijs S Ibis Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad van 31 Dec. bevat 0. a. Venezuela, Winterseizoen in Zwii8erland, De Kroonprinses van Saksen, De Humberts te Parijs teruggekeerd, Congressen. Het regent bestellingen op Vi sitekaartjes in ons bijkantoor Gr. Houtstraat 55. Maandag alleen werden er dui zenden besteld. Intasscheu kunnen wij er ook veel in korten tijd maken en deelen dus mee, dat er elk oogen- blik nog orders worden aange nomen a 60 Cts. de 100, met keus uit meer dan 40 lettersoorten. Maar aau huis bezorgen kuuneu we ze niet meer, daarvoor zijn er te veel. Ze moeten dus afgehaald worden. Stoomdrukkerij „LOURENS COSTER". Tot ui ter lij k Woensdag ochtend! zo uur kunnen nog Nieuwjaarsgroeten a 25 Cts. (hoog stens 5 regels) aan onze Bureaux bezorgd wordeu. DE ADMINISTRATIE. Buitenlandsch Nieuws Zuid-Atrika. De Engeische bladen bevatten lange telegrammen van eigen corresponden ten of de nieuwsagentschappen over de aankomst en de verwelkoming van Chamberlain te Durban. "Wij behoeven, die niet uitvoerig weer te geven en vol staan met eenige mededeelingen en enkele opmerkingen. De ontvangst moet vol geestdrift zijn geweest, zoowei bij de landing en dén tocht door de straten ais op het stad huis. Chamberlain was gekleed in een licht pak en had een witten helm op. Volgens een correspondent wekte dit hoofddeksel eenigen spot, en daarmee zullen karikatuur-teekenaars in Engel- sche bladen wel hun voordeel doen. Men merkte ook op, dat Chamberlain bij het landen wat bleek zae-, een ge volg van zeeziekte, maar hij hei-stelde spoedig geheel. In de stadsgehoorzaal was het gejuich bij zijn binnenkomen oorverdoovend en dut herhaalde zich, toen hij tot spreken opstond. Zijn welsprekendheid maakte een diepen indruk. Wat Chamberlain zeide is in hoofd zaak al bekend Hij noemde den oor- log als een gevolg van den strijd tus- I schen twee sterke volken als het En- 'Ische en het Hollandsche (een volk, dat „van" Tromp en de Ruyter onder zijn helden en Willem de Zwijger on der zijne staatslieden telt) onvermijde lijk. Geen staatsman nad dien oorlog ten slotte kunnen tegenhouden. Zie daar een beschouwing, die wel niet nieuw meer is van F.ngelsche zijde, maar 1111 toch indruk schijnt te maken. En wij gelooven, da! die beschouwing juist is. .Maar welk een vonnis dan over de leugenachtige en geveinsde re denen waarom de Engel sche regeering den strijd met de Republieken is be gonnen en op den oorlog heeft aan gestuurd.! Verder sprak Chamberlain van ver zoening. De Engelschen steken zon der bijgedachte de hand uit. mogen de Boc-ren clie aannemen Dit is bat vaste refrein van al wat de Engelschen, se dert de oorlog uit is. zeggen maar wat zij doen tegenover de Boeren is wel wat anders dan het toesteken van d;e hand. i3rit en Boer moeten éen wor den. zeide Chamberlainja, als de Boer in alles Brit wil worden, dan is het goed. Chamberlain .sprak ook vol lof over Milner zelfs over zijn eerlijkheid gelijk de Natalsche autoriteiten in hun welkomstredenen den minister hunne verknochtheid aan den landvoogd be tuigd hadden. En dan verdedigde de mlinister zijn eigen regeering. Dow- nmg-street, zeide hij, is het grootste, bekwaamste en zuiverste bestuursli chaam, dat de wereld ooit gezien heeft. Aandoenlijke zelfkennis De minister ontving verscheiden de putaties en kreeg zoo een kijk op wat men van zijn invloed verlangt. Duitschland. Volgens die Petit Bleu", zou Giron gezegd hebben, dat de Duitsche regee- rinig beproefd heeft de Zwitsersche te be wegen om de Kroonprinses terug te zen den. De Bondsxegeerimg weigerde dit gladweg en uitte bovendien haar mis noegen over de aanwezigheid van zekere Saksische politie-beambten, te Genève. De Zwitsersche Bund schrijft: „Dat de ze geschiedenissen met broer en zuster in monarchistische kringen pijnlijk op zien baren, is te begrijpen. Bij ons in Zwiisófiand is mén echter gewoon, der gelijke voorvallen minder tragisch op te vatten. Wij kennen ook a&n een kroon prinses en aan een aartshertog het recht toe, hun particulier leven te regelen, naar hun eigen neigingen en inzichten. Wij republikeinen zijn stellig allerminst geneilgd, moreelie verontwaardiging te toonen, als wij zien dat de macht van temperament en bloed de zegepraal heeft behaald over het stijve monarchistische beginsel. En vooral zijn wij tot toegeef lijkheid geneigd, als een vrouw als de Kroonprinses met haar recht op het le ven, in haren vrijheidsdrang opstaat te gen den dwang van verouderde etikette. Deze stemming is volmaakt in overeen stemming met onze wetten, die de Kroon prinses en haren broeder de bescherming van het Hand verleenen, evenals aan alle politieke vluchtelingen, zonder aanzien van geboorte en afkomst,". Yenezue'a. President Roosevelt heeft ten slotte toch geweigerd als scheidsrechter in het Venezolaansche vraagstuk op te treden en daarom tracht men thans die oneenigheid door middel van het Haagsche Hof van Arbitrage uit d'e wereld te hejpen. Hiertoe is echlter in de eerste plaats een overeenstemming een compromissum noemen de ju risten het noodig tusschen de twis tende partijen over de vragen, of men de hulp van het scheidsgerecht voorwaardelijk zal inroepen, en zoo ja, welke voorwaarden dan gedteld zullen worden. Artikel 31 van het Haagsche Ver drag van 29 Juli 1899 bepaalt daar omtrent ,,De mogendheden, welite de hulp van het scheidsgerecht inroepen onderteekenen een stuk, waarin het onderwerp, waarover de twist loopt, zoowel als de omvang van de be voegdheden der scheidsrechters dui delijk geformuleerd worden. Dit stuk legt de verplichting aan de partijen op, om zich trouw aan de uitspraak van het scheidsgerecht te onderwer pen. De partijen kunnen evenwel nog re visie van de uitspraak aanvragen, maar alleen op grond van een nieuw feit, dat zich voordoet. De Ameri- kaansche regeering is thans bezig een dergelijk compromissum tot stand te brengen. Volgens een bericht uit Washington heeft dei Amerikaansche minister van Buitenland sche Zaken Hay tolt Ppitschland en Engeland het verzoek gericht, om er bun goedkeu ring aan te hechten, dat da Ameri kaansche gezant te Caracas Bowen, zich naar Washington zal begeven, om aldaar Venezuela bij de onder handelingen over het compromissum tof (Vertegenwoordigen. Verder heeft Hay president Casitro verzocht om Bo wen voor deze zaak volmacht te ver- ïeenen. De verbonden'mogendheden zullen zich bij deze voorloopige onderhande lingen dan door hunne gezanten te Washington laten vertegenwoordi- j gen.- Indien het compromissum een- maai tot stand is gekomen, dsS: is de té volgen weg ve|rdëjt' aangegeven. Volgens aritikel 23 van het Haagsche Verdrag wijst iedere staat, die het heeft onderteékend, hoogstens vier personen aan, die met het volken recht bekend zijn, voor heit Hof van Arbitrage aan. Van de benoemde per sonen wordt een lijslt opgemaakt, die aan de staten, die het. verdrag hebben geteekend, wordt overgelegd. Uit deze scheidsrechters worden diegenen ge kozen, die het gerechtshof voor een bijzonder geval vormen. Iedere par tij kiest er twee, en dezen kiezen ge meenschappelijk den presidenJt. Bij staking der stemmen geschiedt de keuze van den president door een onzijdige mogendheid. Nadat het sche.idegetrecht aldus iis s am enger steld, begint het 't compromissum te bestudeeren. Meerderheid) van stem men beslist. De omstandigheid, dat Venezuela het Haagsche Verdrag niet heeft onderteekend, vormt geen belet sel er voor dat het zich tolt het Haag sche Hof van Arbitrage wendt. Intusschen duurt de blokkade nog voort. Het is waarschijnlijk, dat, nu er kans bestaat dat helt compromis sum spoedig tot stand zal komen, de mogendheden zullen besluiten haar op te heffen, maar tot heden toe is dit niet geschied. In heit geheel zijn thans 20 Venezolaansche schepen buit gemaakt. Marokko. Er schijnt na die Venezolaansche kwes tie een Marokkaansohe kwestie te kun nen komen; de laatste berichten, althans, de bevestiging van de nederlaag der Regeerimgstroepen, en de maatregelen door de Spaamsche ministeries van Bui- teniandsche Zaken, van Marine en van Oorlog genomen, wijzen er op dat het niet alleen aan de andere zijde van de straat van Gibraltar verre van rustig is, doch ook dat deze onrust'wel eens zoo groot kon word/en, dat interventie van andere mogendheden beslist noodzake lijk was. Want waar Engeland en Duitschland zich gerechtigd achtten voor de belan gen van eenige hunner onderdanen in Venezuela met behulp van wapenen op te komen, daar staan in Marokko nog veel grootere Europeesche belangen op het spel, niet alleen van Engeland en Duitschland, maar ook van Frankrijk Italië en Spanje! Doch juist hierdoor, dat, ey zqoyelfj mogendheden zijn, die kioh belanghebbenden noemen, en voor al omdat Marokko niet, als Venezuela, ver van Europa en van groote Europee sche belangen verwijderd ligt, maar door zijn ligging aan die Straat van Gibraltar, die de toegang is tot de Middellandsche Zee, van een niet te overschatten strate gisch belang geacht kan worden, wordt de kwestie van inmenging in de Mar-ok- kaamsche troebelen d'es te /gecompliceer der en te gevaarlijker; we willen even wel hopen, dat. de vredelievende gezind heid die volkeren en Regeeringen thans schijnt, te bezielen, in staat zal zijn' alle politieke klippen te omzeilen en even- tueele botsingen te voorkomen. Frankrijk. Ze zijn dan eindelijk té Parijs te ruggekeerd, de Humberts, de stad van hun vrienden, van hun grootheid. Hun heengaan heeft te Madrid geen opschudding vegwekt. Zaterdag avond om een uur of zes kwam er een rijtuig voor aan de gevangenis waar de drie vrouwen zaten en ongeveer terzelfdertij d werden de mannen per rijtuig ivan hun verblijfplaats afge haald, gewone landauers. Er was eenig publiek, dat voor d'e deuren van de gevangenissen samenstroom de, maar in een oogwenk waren de rijtuigen verdwenen. Het zeistal kwam samen bij een slaapwagen op dq spoorlijn een eindweegs voorbij het Noorderstation. Deze slaapwa gen en nog twee waggons eerste klas se werden aangehaakt- aan den trein, die w&ldra van het station kwam aan- rijden. Het instappen is slechts in' tegenwoordigheid van Fransche en Spaanjsche politiemannen geschied. Tweq volle etmalen heeft een vlucht journalisten als gieren om de plaat sen geaasd waar zij hoopten de fami lie .een laatst vaarwel uit Madrid te kunnen zeggen, en enkele van deze volhardende mannen hebben aan hun blad kunnen seinen, dat zij bij het vertrejk 'tejgenwolordiig zijn geweest. Zij melden allerlei bijzonderheden uit verschillende momenten van het vertrek, d'ie ons het vermoeden geven dat er menschen zijn, die tegelijker tijd op verschillende plaatsen tegen woordig kunnen zijn. Welverzorgd en goed bewaakt heeft de familie de reis aanvaard. Over den laaltsten dag, dien zij in de gevangenis hebben doorgebracht, vernemen we een en ander door den gevangenisdokter, die met den corres pondent van da Maitin gesproken heeft. Toen dokter Gilbert in de gevange nis bij de vrouwen binnenkwam, was mevrouw Thérèse blijkbaar verheugd Geen van drieën was ziek, maar Eva was wel zeer zenuwachtig en haar moeder verkeerde in een staat van overspanning, zoodat zij voortdurend aan heit woord was. Met schitterende oogen en een veel te luide stem en onder levendige gebaren begon zij aan dokter Gilbert te verklaren, dat zij de eeplijkste vrouw van Frankrijk [was en dat ze haar heele leven lang geen handeling had gepleegd, die de eer van haar naam zou kunnen be zoedelen. Als verkeerde zij in hoo- ger sferen, riep zij beurtelings al hare voorouders op, en toen zij geko men was bij den vader van haren echtgenoot den oud-minister van ju stitie, toen kwam eir een traan in haar oog. Even zweeg zij stil en dan te midden van de stilte der kerker- wanden, sprak zij met een groote stem: Arme oud'e! hoe gelukkig zijt gij, dat gij hier niet meer zijt! Gij zult al (leze schande niet aanschouwen... maar, wees gerust in uw graf, arme oude, de eer zal bewaard blijven! Dan kwam Thérèse plotseling te spr'c^n over haar broer Romain. Zij is woedend op bem< Roroaiji babbelt maar raak, links eh réèhtëi zonder acht te slaan op zijn eigen woordeil. Weet u wel, dokter, hoe wij ontdekt zijn? Dat komt, omdat wij telkens zooveel Fransch geld lieten wisseüen. Och neen! ik ben in de war, daar komt het niet van, het komt van de liefdesavonturen van dien onverdra- gelijken Romain. Romaiu is ons ver derf. Door d'e telegrammen aan zijn liefje is men het eerst op ons spoor gekomen en nu lees ik in de Spaan- sche bladen, dat er een nieuwe min nares van hem ontdekt is in Ameri ka, met brieven van hem bij zich. Hoe heet dat mensch ook maar weer? Ik geloof dat ze madame Dalaza heet, bracht de nog steeds schuchtere I zuster Marie in het midden. Ze mag dan Dalaza of anders hee- ten, raitelde Thérèse verder, maar al Romain een beetje beter aan zi;n z ken en wat minder aan de vron» gedacht had, dan zou de onderr beter geloopen zijn. Och! ik b wel ongelukkig getroffen m- twee. Frederik, die altijd d* als hij niet aan het schilder*, en Romain, die altijd minnek 1 als hij geen andere dwaas heder haalde. En daar stond ik alleen schen om alles te regelen en alles te besturen. In den grond is dit alles toch zoete droevig ging zij voort het ia hard opgepakt te worden en in de ge vangenis te moeten blijven. Wij ren vast van plan terug tc keeren den dag der terechtzitting om vijanden aan te wijzen, maar pri tief zitten wilden wij niet. Wij den zelfs wed graag in Frankrijk 1 len blijven, in de omstreken van 1 rijs, daar hebben wij vrienden noeg. Maar Romain had do booze ge-S van de familie», hij heeft er zoo aangedrongen dat wij over de zen zouden gaan. Nog aan het on van Bordeaux wilde ik blijvei maar Romain zei, dat hij dan alJe< zou doorgaan en ten slotte, zijn w allen doorgereisd. Onze verschijning als vroenl',', gen in een stad, waar men eve- als in Frankrijk, op de hoogt/ onze zaak, moest wol noodlortt. Als wij uitgingen keek iedereen Om na, hoe wij ons ook kleedden om allo opzien te vermijden; maar ik heb vaak gezegd, dat, als wij niet uitgin gen, dat wij dan vast ontdekt zouden worden. U hebt ons verblijf in d'» Ferrazstraat zeker wel gezien, do.A en u hebt zeker wel opgemerkt h eenvoudig alles daar was. De cent weelde, die wij ons veroorloofd R' ben, was, dat wij bedden hebben kocht, beddegoed en wat linner heeft samen 900 franken gekost onze benoodigdheden wij bij eer*-' •**xi«öc c e^ochf, op uitverkoopt Mj Uitdragers. Zelfs in mijn go tijd heb ik nooit geld vermorst, mijn luxe, had ik som9 gebrel allernoodigste. Door iedereen ben ik bestolen lieden die mij verkochten en do den die van mij kochten. Ja, men mij de grootste dieveggi Europa, ik ben de meest bep vrouw die er is. Zwitserland. Het winterseizoen in Davos is levendig, al is het weer ook nle zonder gunstig. Het aantal vret lingen. dat in den winter denkt te blijven, bedraagt nu reeds vij twintig honderd, waardoor de dige vooruitgang wordt bevestigd het zijn volstrekt niet u'tsJu zwaar-zieken die zich door de si slepen of op de rust-galerijen i zon naar lucht liggen te snakken, grootste deel der badgasten zi.; volstrekt niet als patiënten uit. er halve de zieken, zijn er tal va - Feu illeton. >y ;tt dr t Uit het Engelsch\ van- E. W. HORNUNG. M) tri HOOFDSTUK XIV. K 0 ni n k 1 ij lc e S t r ij d Zij ging naar haar eigen kamer om na te denken en een besluit te nemen; wal zij eerst dacht en dan besloot, was heel verstandig. Zij was dankbaar, dat zij niet evenals Fatima in de ver boden kamer gesnapt was niet omdat haar de moed ontbrak de gevolgen van haar handelingen te dragen maar het zou haar in 't nadeel gebracl.hebben bij het uitbreken van den strijd. En Rachel verwachtte zeker een koninklij ken strijd zij was in 't minsit niet van plan te verbergen, wat zij gedaan had maar daarentegen kon haar echtge noot zich dezen keer terugtrekken. De Steels aten alleen zooals gewoon lijk of tenminste in zooverre alleen als het een man en vrouw met een botte lier en twee lakeien veroorloofd is het te zijn bij hun maaltijden. Steel was op zijn smusantst na zijn uitstapjes naar Northborough en de club. Hij zou thuis komen met het laatste nieuws van dat middelpunt van het heelal, de laatste verhalen, die de ronde hadden gedaan in zijn club en aan de lunch, de nieuwste geschiedenissen van Mr. Venables en zijn vrienden die onver anderlijk tot Rachel's genoegen her haald werden met dat lichte maar on miskenbare plaatselijke accent, waar van deze heeren zichzelf totaal niet bewust waren. Steel was ondeugend geestig, en Rachel gaf blijk van haar waardeering, door glimlachend toe te luisteren, maar hedenavond brak dat geheel af. het ging niet van harte. Ra chel kon nooit veinzen, en haar eerste, ispontane opmerking was, toen haar glas schuimend gevuld weder voor haar stond Champagne zei ze, want dat dronken ze zelden. Het is een ellendige dag geweest, verklaarde Steel, daarom gaf ik er order toe bij wijze van medicijn. Ik vrees, dat het hier ook noodweer is ge-; weést, evenals in de stad. Dit moet dienen 0111 je bloedsomloop te herstel-; len. Mijn bloedsomloop its volkomen in orde. antwoordde Rachel, te eerlijk' om tegen den man te lachen, met wien zij den strijd 70U aanbinden. Ik voelde mij den geheelen dag koud. maar sinds vanmiddag ben ik warm geworden. En dat was volkomen waar, want opwinding had gemaakt, dat haar het bloed warmer door dé aderen stroom de ook was Rachel bijna nooit zoo mooi en beminnelijk geweest, als op dezen avond met haar vast besloten lippen en peinzende oogen Er is nog een andere reden voor de champagne, ging haar echtgenoot zeer openhartig voor zijn doen voort, toen zij ten slotte de huiskamer voor zich alleen hadden. Ik ben hij je uit de gunst, geloof ik. °n ik zou graag hooren, wat ik gedaan heb. Vraag liever wat je niet gedaan hebt, zei Rachel, terwijl ze gebiedend voor het vlammend haardvum- stond; en haar boezem op en neer ging, blank als de sierlijke schoorsteenmantel van Carrarisch marmer achter haar. En als 'ik vragen mag, aan welk verzuim heb ik mij dan schuldig ge maakt Rachel kwam nu met haar gewone drift direct op het punt in kwestie, maar dat bracht haar nu geen nadeel. Waarom heb je al deze maanden voorgewend, dat je nooit in je leven in Australië geweest was? Waarom heb je me nooit verteld, dat je Alexan der Minchin (laar gekend hebt En zij hield haar adem in voor het ergste, dat hij nu doen kon, zij voor zag. dat hij zeer bleek zou worden, en dat hij zijn kalmte zou verliezen, die hij nog nooit verloren had, sinds zij hem kende dat hij razend zou worden haar vervloeken, in éen woord, zich zoo zou gedragen als naar eerste echt genoot meer dan eens gedaan had, maar haar tegenwoordige nog nimmer. Wat Rachel niet verwachtte was een glimlach, waaruit in 't minst geen' verwondering sprak, en een lichte en bedaarde buiging, die dien glimlach vergezelde. Je hebt het dus ontdekt, zei Steel, en zijn glimlach verdween van zijn lip- pen, alleen omdat hij van zijn koffie proefde maar zijn oogen lachten nog. Hedenmiddag, zei Rachel, ont steld, maar niet verslagen. Toen je bezig was je neus te ste ken daar, waar je niet over denken zoudt heen te gaan in mijn tegenwoor digheid. Louter toevallig En Rachel vertelde hoe 't gegaan was, terwijl de waarheid van 't ver haal in haar oogen blonk. Direct kreeg het gelaat van haar echtgenoot een an dere uitdrukkingde glimlach ver dween en c-r kwam geen gefronst voor hoofd voor 'in de plaats. Vergeef me, Rachel, zei h ij ern- stig. Ik hoop, dat een man zijn vrouw een enkelen maal wel hij haar voor naam mag aanspreken. Ik deed het echter, zonder erbij te denken, en omdat ik je werkelijk heel nederig vergeving vraag voor een on rechtvaardigheid, waaraan ik mij te genover jou eenige urer. heb schuldig gcmaalcE. Fk kwam tusschen drie en vier uur thuis en ik hoorde, dat je in mijn studeerkamer waart. Je waart er niet, maar dat boek was eruit ge nomen en toen begreep ik, waar je waart. Mijn hand was al aan de knop, doch ik trok haar weeT terug. Ik was benieuwd, of je den moed zou hebben mij ter verantwoording te roe pen. En ik vraag je nogmaals excuus, besloot Steel, want ik kende je toch al genoeg, om te weten, dat er geen twij fel kon bestaan omtrent je moed. In dat geval, zei Rachel, nadat zij haar best gedaan had niet op zijn complimenten te letten in dat geval hoop ik, dat je ten slotte openhartig tegenover mij zult zijn. En ben ik dat dan niet9 riep hij uit. Heb ik ontkend, dat het portret, dat je gezien hebt. werlcelijk dat van Alexander Minchïn is En tooi*, gemakkelijk zou mij dat gevallen 1 Het werd gemaakt lang voovif hem kende, in dien tijd is hij n,- lijk zeer veranderd. Or ik ?.o< gekend hebben onder een am. naam. Maar tot zulke voorwent neem ik mijn toevlucht niet. Ik vc jf eerlijk, dat je eerste echtgenoot e zeer intieme vriend van mii was, n> dat is zooveel jaren geleden dat ik 't oogenblik moeilijk uitrekenei Hoor je niij goed? voegde hij op 't onverwachtst zijn toon en van doen veranderend Een z<- tierne vriend zei ikwant dat v ongetwijfeld maar kou ik U vra een zeer mtiemen vriend te troi van den man, die zoo zichzelf d slijk sleurde en jou zoo sleclït fc de 1de (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1