NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Oaghlad in Haarlem en Omstreken. In de schaduw van den Dood. 20e lam ütstii Vrijdag 9 Januari 19( 3. Xo. 5990 HAARLEOTS DAGBLAD Abonnementsprijs Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden 1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummersp.02p Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.3773 de omstreken en franco per post. 0.45 Advei-tcntiër» Van 1 -5 regels50Ct-.iedere reg-1-r 1Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Ad verterit iën van 1 regels f 0.75. elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zulder fluitenspaarue >'o. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie (500 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEERESOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het'Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentien en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Eirangére G. L. DAÜBE Co., JOHN F. JONESSucc., Parijs 8Ibis Faubourg Montmarire. Haarieni'8 ftaghiad trd 9 Jan. bevat 0. a. Uit Zuid-Afrika, Venezuela, Ge waarschuwd Protestantenbond, Korte diensttijd Offlcieele Heruitten. De BURGEMEESTER van Haarlem, brengt bij deze ter kennis van de inge zetenen dezer gemeente, dat de op den 5en Januari jl. executoir verklaard ko hieren nos 8 en 9 op de Bedrijfsbelasting dezer gemeente, dienst 1901/2 1902/3, op heden aan den ontvanger der directe be lastingen zijn ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herin nerd, dat de belastingschuldigen ver plicht zijn hunnen aanslag op den bij de wei bepaalden voet te voldoen. Haarlem, 7 Januari 1903. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. GAGEMENTEN. De BURGEMEESTER van Haarlem vestigt de aandacht van belangheb benden op het Koninklijk Besluit van 3 November 1902 (Staatsblad No.. 192) waarin is bepaald, dat aan gegageer- den geene attestatie de vita wordt af gegeven dan nd vertoon der gage- memtsakte, of der door het departe ment van Koloniën in de plaats van eene dusdanige akte afgegeven ver klaring. Aan gegageerden die uit het buiten land in Nederland terugkeerem.wordt geene attestatie de vita afgegeven over het kwartaal, waarin zij terug- keeren dan né bekomen machtiging van den Minister van Koloniën. Hajarlem, 5 Januari 1903. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. HERIJK. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, maken bij deze bekend, dat in 1903 in deze gemeente geene zitting voor den h e r ij k zal worden gehouden en dat er voor de inwoners dezer gemeente derhal ve geene verplichting tot herijk im dit jaar bestaat. Haarlem, 5 Januari 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Buitenlandsch Nieuws Zuid-Atrika. Op het tuinfeest, door Sir Arthur Lawley, den luitenant-gouverneur van Transvaal, Maandagmiddag te Pretoria op zijn villa gegeven, wer den, zooals men weel, Chamberlain een aantal adressen aangeboden De minister bedankte» natuurlijk voor de daarin neergelegde vriendejlijke ge voelens en begon toen weer over het ingewikkelde karakter van de vraag stukken, die hij moest oplossen. Wat zijn zending betrof, verklaarde hij, hoewel volkomen doordrongen van den omvang van zijn taak, toch opti mistisch te zijn tengevolge van de ontvangst, die hem van alle zijden was ten deel gevallen. Hij ver wachtte, dat in elk geval een beter begrip van den ganschen toestand het resultaat van zijn reis zoude zijn (wat inderdaad te hopen is). Maar wanneer men wenschte, dat de proefneming met een bezoek van een rijksminister zoude worden her haald, dan zoude men, naar hij zeker geloofde, het zich een plicht zoowel als een genoegen rkenen, zijn Chamberlain's bezoek in alle; op zichten tot een succes te maken. Als men hem met leege handen wegzond, dan zoude hij zich bij die beslissing neerleggen, maar dan was hij bang, dat het bezoek niet gauw herhaald zoude worden. Als een staaltjadvan den zotteklap, dien de Engelsche correspondenten maar steeds onvervaard de wereld blijven inzenden, vinden wij in het telegram, waaraan bovenstaande ont leend is, de mededeeling, dat Cham berlain dien dag (Maandag)de land bouwkolonies te Standerton en te Potchefstroom bezocht, en 's mid dags het tuinfeest, bovenbedoeld, bij woonde. De toovenaar van Downing- street zoude dus het kunstje hebben vertoond van op een enkelen morgen ruwweg berekend, een kleine 600 K.M. te hebben afgespoord. de „voor naamste" landbouwkolonies in het Oosten en het Westen van Transvaal te hebben bezocht om 's middags handjes te geven en toespraken ite houden op een buitenpartij, alsof er niets gebeurd ware! De burgemeester van Bloemfontein heeft kennis gekregen, dat Chamber lain daar den 29sten kom<t en drie da gen zal blijven. Het stadsbestuur heeft de vertegenwoordigers van de voornaamste plaatsen in de Oranjeri vierkolonie uitgenoodigd deel te ne men aan de ontvangst- van den hoog- geplaatst-en bezoeker en er is een groote som gelds bijeengebracht om de feestvreugde behoorlijk te kunnen ven tile eren. Ook de burgemeester van Kimber- ley heeft kennis gekregen, dat de- diamantstad niet zal worden verge ten. Maar da datum voor het bezoek aan dit meest weerzinwekkende broei nest van Zuid-Afrikaansch imperia lisme is nog niet vastgesteld. Ruitschland. De Keizer heeft aan markies d&Noail- les. den aftredendea Franschen am bassadeur, zijn borstbeeld in marmer ten geschenke gegeven Er is een gunstige keer gekomen in dc ziekte van koning George van Sak sen. Prins Johan George heeft aan een medewerker van de Koln. Ztg. gezegd, dat de koning vermoedelijk in behouden haven was. Hij wordt reeds ongemakkelijk, dat hij zoo lang te bed moet blijven. De rechtbank te Gera heeft een be langwekkend vonnis geveld. Max Son- nemann, de hoofdredacteur van het Geraische Tageblatt, had zich daar te verantwoorden wegens beleediging van het „spiritistische medium" mevrouw N. N„ maar de zaak eindigde met zijn vrijspraak. In de toelichting tot het vrijsprekende vonnis werd in het licht gesteld, dat Sonnomahn zich welis waar- vai. beleedligcnde uitdrukkingen ten aan iien van mevrouw N. N had bediend, en dingen bewperd had, die hij niet heeft kunnen bewijzen maar dat hij daarhi: gerechtvaardigde be langen behartigd en te goeder trouw gehandeld had Dc rechtbank over woog namelijk, dat men den redacteur van een courant di verlichting moet verspreiden, anders dient te beoordee- iPTi dan een particulier De redacteur die zijn lezers van alles op de hoogte moai houden heeft niet alleen het recht maar ook den plicht om mis standen die uitgebreide kringen ra ken. openlijk te behandelen en zijn le zers voor schade te behoeden. Deze plicht rustte in dit geval zeer bizon der op den redacteur Sonnemann. Het is een verblijdend verschijnsel, dat een rechtbank, al is het maar in Heuss jonge linie het recht en den plicht van de pers erkend, om misstan den opïnlijk aan de kaak te stellen. Onder verdenking van in gezelschap van zeven opgeschoten jongens de ver schillende gedonkteekens te Berlijn te hebben beschadigd, is een. arbeider, ze kere Pilz, in hechtenis genomen. Hij bekende in den nacht van den beelden storm, met degenen die hem vergezel den, een uitstalkast vernield en een uithangbord afgeslagen te hebben, maar loochende dat hij aan den beel denstorm had deelgenomen. De zeven andere vandalen zijn bekend. Pilz is een baldadig man en heeft reeds her haaldelijk met de politie te maken ge had. Tot dusver zijn 'n Duitschland 318 standbeelden en gedenkteekens voor Wilhelm I opgericht, die te zanten meer dan 20 millioen mark hebben ge kost en door 10C verschillende kunste naars zijn vervaardigd- Hoeveel ge denkteekens van Goethe, Lessing, Schiller, Beethoven, Bach. Mozart, Kant en Durer zoo vraagt de Vor- wiirts snibbig zijn er wel in het Duitsche Rijk Te Hamburg is. bij het scheidsge recht voor arbeidersverzekering valsch- heid in geschrifte en verduistering van geld aan den Hamburgsclien staat aan het licht gekomen. Twee klerken zijn de schuldigen De een is in hech- tenlis genomen, de ander gevlucht. Prinses Louise van Saksen moet- volgens het „Neue Wiener Tageblatt" reeds berouw gevoelen over haar vlucht met Giron en dientengevolge door haar minnaar als 't ware be waakt worden. Geen oogenblik wijkt André Giron van haar zijde, daar hij vreest, dat zij heimelijk Genève zal verlaten. Aldus het Weener blad. dat bovendien nog verneemt, dat Prinses Louise niets wil weten va-n Wilhelmi- na Adamovics en tengevolge van deze antipathieke gevoelens niet meer door haai1 broeder' Leopold Ferdinand wordt bezocht ..Prinses Louise is het slachtoffer geworden van werken van Ibsen en Zola". verklaard© een Saksisch diplo maat aan een correspondent van „The New-York Herald". ..Zij hield er van zich zelf als een verpersoonlijking van Ibsen's „Nora" te beschouwen niettegenstaande men haar het lezen van dergelijke litteratuur had ver boden. verslond zij deze geregeld, daartoe aangemoedigd door André Gi ron, die haar de boeken verstrekte." Geheel in cegenspraak met dit boven staande luidt een telegram uit Genève, dat André Giron zich op advies van zijn advocaat naar Lausanaie begeven heeft, waar hij in 't hotel Beau Site zijn intrek nam. Zoodra de echtscheiding is uitgespro ken zullen André Giron en prinses Louise zich weder bij elkander voegen en zich te Men tone vestigen. België. Hector Denis, het socialistisch Ka merlid voor Luik, heeft ontslag geno men als directeur van de afdeeling Letteren der Belgische Academie van Wetenschappen, nu hij gepasseerd is door de regeering bij de benoeming van een nieuwen president der Aca demie Aan zijn medeleden van de afdeeling Letteren heeft de afgetreden directeur onder meer geschreven, dat hij niet anders zou kunnen handelen zonder dat hij de meening zou te kort doen, die hij is toegedaan en waar aan hij zijn leven heeft gewijd. Mijn verkiezing in Januari 1902 tot directeur der afdeeling is een daad ge weest van bewonderenswaardige on partijdigheid en verdraagzaamheid van een genootschap van geleerden. Het wil mij voorkomen, dat de toe passing van deze beginselen bij de benoeming van den president der Aca demie even noodzakelijk is voor de onafhankelijkheid van wetenschap, letteren en kunst, en dat deze benoe ming niet onder den invloed mag slaan van de kansen van het Staats beleid en partijbelang; mijn aftreden is een daad van verzet ten bate van deze beginselen en van een meer vol. komen autonomie der geleerde ge nootschappen. Denis betreurt in deze zaak niet in de eerste plaats de handelwijze van minister De Trooz .maar wat hem het meest hinden is. dat een lid van de Academie (professor Monsion van Gent) onder deze omstandigheden het voorzitterschap heeft willen aanne men. Rusland In Russische bladen blijft men schrijven over den wanordelijken staat van zaken in den Kaukasus. De bru taliteit waarmede de movers dan ook optreden moet alle perken te buiten gaan geen reiziger, is er veilig en de post moet steeds door soldaten wor den beschermd. Op enkele kilometers buiten Bakoe hebben de roovers zelfs eenige fabrieken aangevallen en be legerd in Tiflis werd een klooster ge plunderd, terwijl er onlangs in een staatsbank ie Poti een inval werd ge daan op de beambten werd geschoten en de dieven konden zich met 30.000 roebels tuut voiwijdteen Oosteurijk-Hongarije. Naar aanleiding van het verbod van keizer Frans Jozef aan aartshertog Leopold Ferdinand om ooit meer den voet 111 Oostenrijk Hongarije te zc-tten, doen eenige Hongaarsche bladen op merken, dat de grondwet op dit punt zeer nadrukkelijk zegt. dat de vorst met het recht heeft, een ..onafhankelijk Hongaarsch burger' uit het land te ui j zen. Spaiijo. Sagasta mocht vóór zijn overlijden nog de voldoening smaken op zijn doods bed doorslaande bewijzen van belang stelling van hooggeplaatste personen te ontvangen. De bisschop van Madrid be zocht hem en nam hem de biecht af. en de Koning zond den hofdoctor Ala- bert om deel te nemen aan het laatste consult en wilde zelf zich naar zijn ster venssponde begeven, docli de etiquette verbood zulks tot zijn grooten spijt. Marokko. Uit Ceuta komt de tijding, dat de pacha aldaar de voornaamste Moo- ren der stad heeft bijeengeroepen en dat er op deze vergadering werd be sloten, om van de bevriende mogend heden wapens en ammunitie te koo- pen, voor het geval de Beni-Derr en de Wadrass-Kabylen aanvallender- wijze mochten optreden. Verschil lende voor heilig gehouden Musel- mannen trekken door de dorpen der Kabylen en preeken den oorlog tegen de Christenen, belovend, dat Boe Ha- mara wonderen zal doen. Venezuela. In de Vereenigde Staten kant zich de openbare meening hoe langer hoe meer tegen de wijze waarop de Ge allieerden de Venezolaansche kust blokkeeren. De New-Yorker „Red- Star-Lijn" zond aan Staatssecretaris Hay een protest omdat het een harer booten de ..Caracas" niet geoorloofd zerne. Stadsnieuws. Haarlem, 8 Jan. 1903. In hei jaar 1902 werd het Ste- delijk Museum van schilderijen en oud heden op het Raadhuis alhier bezocht door 5333 personen tegen betaling en door 3960 personen zonder betaling te gen 4703 en 5086 in 1901. Dinsdag 13 Januari des avonds half negen, zal de tweede cursus-avond van den heer D. de Clercq van Bloemen- daal, gehouden worden Ln Café Smit, Kleine Houtstraat 2, bij de Anegang. „Woning en Kleeding" zal het onder werp zijn. 9 Korte diensttijd. Het kan zeker geen kwaad de aandacht van jongelieden, die in aanmerking wen- schen te komen voor korten diensttijd tz.g. vier-maanders) te vestigen op hei volgende: De Nederlandsche Weerbaarheids- Vereeniging, die zich sinds 1891 (de afdeeling Haarlem sinds 1894) ten doel stelt de oefeningen in den wa penhandel te bevorderen, is thans ook bereid en in staat aanstaande vier- maanders op te lèiden tot liet van hen verlangde examen in geoefendheid in den wapenhandel. Van zelf spreekt, dat hare oefenin gen heel wat aangenamer" zijn. dan de wel wat eentonige exercitiën in de ka zerne Zij worden gehouden op de Doelen, maar ook wordt dikwijls uit gerukt om in de omstreken van Haar lem oefeningen in den velddienst te houden. Daardoor is er van eentonig heid geen sprake. 's Woensdagsmiddags om de veer tien dagen wordt geschoten op de schietbanen bij Overveen, met rijks. geweer (M. 71 en 95) en munitie, ter wijl Zondagsmorgens gelegenheid be staat om te schieten niet flobert-pa tronen (rijkscylindergeweer en buks). Vrijdagsnamiddags van 4—5 uur wordt geschermd in de infanterie-ka- was geworden haar lading te Guaira Eenige malen per jaar worden al- te lossen; aan dit protest is de eisch gemeetne oefeningen gehouden. te samen met andere afdeelingen der N. W V.. en 's zomers wordt gedurende veertien dagen een kamp betrokken bij Laren. Zooals men ziet. afwisseling genoeg. Om lid te kunnen worden moet men derf leeftijd' van zestien jaar bereikt hebben. De contributie bedraagt drie gulden per jaar. en men is verplicht een uniform aan te schaffen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij de heeren C. W, Thöne. Wilhelmi- nastraat 65, en. J. A. Lodewijks, Nieu we Gracht 37. toegevoegd ,dat de regeering der Ver eenigde Staten de reederij zou scha deloos stellen voor het verlies, dat deze door bovengenoemde handeling had geleden. De sympathie, welke men in het land van Uncle Sam vrijwel algemeen aan de zaak van president Castro toe draagt. dreigt echter te zullen ver flauwen en wel door toedoen van Castro zelf Deze toch heeft voorge steld het twistgeding niet voor het Hof van Arbitrage in Den Haag te brengen maar aan de uitspraak van een of andere Amerikaansche repu bliek b.v., aan die van Mexico, te on derwerpen. Nu. men weet hoe jaloersch Brother Jonathan is op zijn positie van het Eerste Haarlemsche R ij- tuigmaatschappij. w De' aesthetiek van de stal. '4 Klinkt grootste lid in het Amerikaansche Paradoxaal, maar 't kan toch. Men huisgezin; hij zal zich dus allesbehal-j^an over de aesthetiek van een stal ve gesticht toonen over dit voorstel schrijven, wanneer men er een be- van zijn kleinen broeder in het Zuï-!zichtigd heeft, die waarlijk aan den en. Maar laten wij voor dezen schoonheidseischen voldoet. hopen, dat Jonathans practische zin spoedig die booze luim doe verdwij nen en hij voortga zijn machtige hand te blijven omhoog houden ter bescher ming van zijn woeligen maar dappe- ren werelddeelgenoot. Dat, deden wij gisteren, toen we dq nieuwe inrichting bezichtigden der Eerste Haarlem sche Rijtuigmaat schappij aan het Houtplein. Men weet dat deze Maatschappij re- "Fe«ÏI3®ton. Uit het Engehch\ van E. W. HORNUNG. 41) Rachel stond er bij zonder te spre ken. Waarvoor? riep Mrs Venables. Omdat ik haar verteld heb, wat de geheele wereld van haar dénkt? Nooit, en u moet direct die deur openmaken, tenzij u met mijn echtgenoot wenscht af te rekenen! Steel glimlachte enkel; hij kon zich die weelde veroorloven lenig en vlug. als hij nog was tegenover den slappen Mr Venables. Ik had vooruit moeten weten, wat mij in dit huis te wachten stond, vervolgde Mrö Venables, met een stem heesch van onderdrukte harts tocht. wat een onmanlijke en ordi naire houding, wat een lafhartige be- leediging! Als ik dat vooruit geweten had! En zij keek van de vensters naar de electrische bel. Het is onnoodig te bellen. Steel, terwijl hij zijn hoofd schudde, of iets dergelijks te doen. Ik ben de eenige persoon op de plaats, die u uit kan laten; uw lakei zou niet binnen kunnen komen, als hij het probeerde; maar als u er op gesteld is, zal ik hem roepen om het te probeeren. Wat beleedigingen aangaat, u heeft mijn vrouw wreed en ongevraagd belee- digd. want ik hoorde toevallig meer. dan u zich klaarblijkelijk werbeeldt. Eigenlijk is „beleediging" nauwelijks het woord voor hetgeen ik u zoo even hoorde zeggen; ik waarschuw u, me vrouw. dai u gevaar loopt een be schuldiging van laster tegen u te hoo- ren inbrengen. U schijnt te vergeten dat mijne vrouw vérhoord en vrijge sproken werd door twaalf medeschep selen. U zal ten minste excuus vra gen voor die vergeetachtigheid, voor dat u deze kamer verlaat. Nooit! Steelkeek op zijn horloge en ging zitten. Ik vrees, dat u geen menschen- kennis bezit, Mrs Venables; anders zou u eerder inzien, wie van ons bei den vroeg of laat moet toegeven. Ik kan alleen zeggen, wie. van ons bei den dat nooit zal doen! En Rachel bleef staan zonder een woord te spreken. HOOFDSTUK XVII. Vrienden in nood. Dien namididiag bracht de predi kant van Marly van huis tot huis een bezoek bij zijn arme gemeenteleden. Ofschoon hij geen man was. die ge trokken werd door zijn conversatie had Hugh Woodgate meer slag dan 'de meesten om met de armen om te gaan en te praten. Zijn eenvoud maakte hen vrijmoedig en., zijn sym pathie. in tegenstelling van velen, die zichzeBf sympathiek wanen, werd ïiiet uitsluitend bewaard voor het doodsbed of voor een groot ongeluk. Hij schreef brieven voor de ongelet- terden, vond plaatsing voor werke- loozen. wist even spoedis- als de moe ders de eene baby van de andere te onderscheiden, en zond met eteen hand groote verslagen van de wed strijden in den omtrek naar de plaat selijke bladen, waarbij hij zelf zelden iets won. Tot op dezen Augustusna- middag was hij zich niet bewust zich een wezenlijken vijand te hebben ge maakt gedurende alle jaren, die hij in Delverton had doorgebracht, eerst als een met werk overstelpt onder-pre dikant in Northborough. en later als een van de meest werkzame platte lands-predikanten in het bisdom. Maar omstreeks vijf uur, toen Mr Woodgate naar de pastorie terugkeer de. stoof een rijtuig met twee paar den hem in wolken van stof voorbij en liet den predikant geheel perplex aan den kant van den -weg staan met zijn zachten vilten hoed nog in de hand. In het rijtuig zat Mrs Vena bles. die hem alleen strak in 't gelaat gezien had. toen hij zijn hoed afnam. Woodgate was nog een en al opge wondenheid ,toen hij de pastorie be reikte. Morna ontmoette hem in den tuin. Mrs Venables negeert, mij! riep hij uit. toen zij nog eenige meters van elkaar af waren. Dat verwondert mij niet, her nam Morna. die zelf moeite had haar opgewondenheid te bedwingen. Maar wat ter wereld moet dat beteekenen? Zij is zooeven hier geweest. Nu, en wat zou dat? Zij verlangt niet om hier weer te komen. O. Hugh, ik weet niet. hoe ik 't je vertellen moet! Als je het met haar eens bent al is 't maar voor een oogenblik, als* je die vrouw zoudt wil len verontschuldigen, dan zou je mij het hart breken! Morna's mooie oogen vulden zich met tranen; op het gezicht daarvan werd het vuur der opgewondenheid bij Hugh gebluscht en hij nam haar hand tusschen zijn eigen warme han den. Laten wij gaan zitten. - zei hij, en vertel mij alles. Heb ik ooit de partij van een ander opgenomen te gen jou. Morna. en zou je dan den ken. dat ik dat nu doen wil? Neen: maar je zou het moetenj doen. als je dacht, dat zij in hum recht waren en ik niet. Hugh peinsde, totdat zij de tuin bank op het gazon bereikt, hadden. Toch in ieder' geval niet openlijk, zei hij, en niet onder eenige omstan digheden. die ik mij voor kan stellen, waarbij Mrs Venables de andere per soon was. Maar zij is er niet alleen bij be trokken. dat is 't juist. O, Hugh, je houdt van Rachel, niet? Ja. zei hij met nadruk. Maar je hebt toch zeker, met haar niet ge twist O, neen! En daarom juist heb ik ongenoegen gehad met Mrs Venables, omdat ik niet wilde weigeren om he denmiddag naar het diner op Nor- manthorpe te gaan! Woodgate was natuurlijk verbluft. Niet wilde weigeren? sprak hij na. Ja. Zij \Toeg mij werkelijk niet te gaan, en ik geloof dat zij bij ieder der gasten aanreed om te vragen, of zij niet gaan wilden! De verbazing van Woodgate eindig de in een luid gelach. En heb je daarover ongenoegen gehad! schaterde hij. Die vrouw is niet wijs. Welke reden gaf zij daar voor op? Zij had een reden, beste man. Maar toch geen goede. Er kan geen verontschuldiging zn-. voor zoo'n daad, laat staan een goede reden! Morna keek haar echtgenoot van ter zijde angstig aan. zich afvragen de of hij hetzelfde nog zeggen zou. als hij alles wist. Zij was er bijna zeker van. Maar tot nu toe hadden zij nooit over een belangrijke zaak van meening verschil gehad en nu maakte Morna zich ongerust, dat die belang rijke zaak eindelijk daar was. Hugh, zoo begon zij, herinner jij je. dat je gisteren, met Rachel wan- deldet op Hornbij, toen Sir Baldwin Gibson aan haar werd voorgesteld? Ja zeker, zei Hugh. Hij is president van de recht bank. zooals je weet. Ja, ja. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1