„Trol mout Blycta" Amsterdamsche Beur? en ECHTSCHEIDING. KANTOOR. Kenaupark. Groote Vauxhall Uit de hand te Koop. Mevrouw HAVER van Amsterdam de Heer A. H. HARPMAN. waring te Arnhem naar het staion werd overgebracht, bij liet uitstappen aldaar te ontsnappen. De politie slaagde er korten tijd later in hem aan te houden in de Coehoom- straat. Ongelukken. Doordat een 2jarig meisje te Hoorn eexx pot met kokende rijst wist te be machtigen de moeder was even afwe zig kreeg zij den geheelen inhoud op het lichaam. Het kind kreeg zulke he vige brandwonden, dat het aan de ge volgen is overleden. Een ontploffing. Door een vreeselijken knal werden de bewoners van het dorp Usquert (Gr.) Dinsdagavond opgeschrikt. Bij onderzoek bleek, dat de voor eenïgen tijd aange schafte acetyleen-verllchting in het ho tel Boerma ontploft was. De verwoes ting, daardoor teweeg gebracht, was vreeselijk. De geheele nieuwe schuur, waarin de ketels aanwezig waren, is let terlijk uit elkaar geslagen en overal in den omtrek zijn de ruiten gesprongen. Een wonder mag het heeten, dat de zoon van den kastelein er het leven niet bij heeft inlgeschoten, daar deze met eene lantaarn een lek in de gasleiding zocht. Met hevige brandwonden werd hij ge vonden. Men kan toch nooit met derge lijke dingen voorzichtig genoeg zijn! De »Resi(lentie-Selionwburga. De bouw van een schouwburg op het terrein der firma Van der Laan, in de Parkstraat te 's-Gravenhage, schijnt thans verzekerd, zegt „Het Vad." Reeds zijn de omwonenden uitgenoodigd hun bezwaren kenbaar te maken tegen de plaatsing van de gasmotoren. De nieuwe schouwburg zal de Resi dentie-schouwburg worden genoemd. Directeur zal zijn de heer Brondgeesi. Het geweten Een ingezetene van een der steden in het Noorden van ons land, die sedert naar Amsterdam was vertrokken, weerde ten laste van de erven van een bewoner zijner vorige woonplaats te hebben eene vordering van 1000, waar voor hij bewijs bezat. De erven, hierover aangesproken, von den in het dagboek van den overledene: „Ontvangen van X J 1000 en den vol genden dag: „Betaald aan X f 1000". Wat was het geval? De man had in derdaad f 1000 geleend, doch deze terug ontvangen, waarbij echter verzuimd was het bewijs terug te geven. Toen hij voor de Rechtbank den door de familie gevorderden eed zou afleggen, moest hij eerst een poosjie wachten in de getuigenkamer. Op de binnenplaats zag hij den gevangenwagen staan, waarop hij aan de deurwaarders vToeg: „wie moet daarin?" Het antwoord luidde: „Die er in behoort!" Toen het belletje klonk als sein van „binnenkomen", keek hij nog eens naar den wagen.. In de zaal dei' Rechtbank vroeg hem de president, op de gevolgen wijzende, of hij geneigd was den eed af te leggen. Hij weigerde dit. En zelfs toen zijn ad vocaat beweerde, dat hij geïnfluenceerd was, bleef hij die weigering volhouden, tevens verklarende dat van influencee- ren geen spTake was. Natuurlijk maakte het geval grooten indruk op de aanwezigen, onder wie ook zijne eigen familie. De man zelf trok weer naar Amster-, dam; met een ledige beurs, maarmet een verruimd gemoed. (N. v. d. D.) afstand van zes meter weggeslagen door een bandjir. Ook de telegraafpalen warden door den stroom weggevoerd. De gemeenschap langs den postweg tusschen Wlingi en Blitair is even eens verbroken. Volgens mededeeling van „De Lo comotief" was de spoorbaan den lOen wetder voor den treinenloop hersteld. Sport en Wedstrijden. Stand der 1ste klasse competities. De stand der verschillende le klasse competities is thans, na de Zondag ge speelde wedstrijden, als volgt: District I. Ie klasse Competitie A.: Doelpunt. Club n o - •p w' r- H. V.V. 5 4 1 9 22 5 1.80 Sparta 5 3 1 1 7 10 5 1.40 Ajax 6 2 2 2 6 11 10 1.— Haarlem 5 1 2 2 4 11 18 0.80 Velocitas 4 1 3 2 5 13 0.50 R. A. P. 5 2 3 2 7 15 0.40 Ie klasse Competitie B: Volharding 6 5 1 11 14 5 1.84 H. B. S. 6 4 2 10 19 9 1.66 H. F. C. 6 3 3 6 15 11 1— Rapiditas 6 2 1 3 5 14 20 0.83 Quick (A'f.) 5 2 3 2 7 16 0.40 Hercules 5 5 10 18 District II. le klasse Competitie. Vitesse 6 6 12 23 8 2 P. W. 6 4 1 1 9 26 13 1.30 Quick 6 2 2 2 6 18 14 1.— Go-Ahead 5 1 1 3 3 14 21 0.60 Victoria 6 1 1 4 3 9 19 0 50 U. D. 5 1 4 1 10 25 0.20 INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek steil de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Geachte Redactie. Met de opname van he. voigenne zult u mi] ten zeerste veip'ichten. Bij her lezen van het stuk, getiteld .,De inwijding der nieuwe gemeente school te Blo emend aal" trof ons de volgende zin„Het was dan ook een gewichtige gebeurtenis, niet alleen in 't leven van het jonge volkje, maar van geheel Bloemendaal." Uw verslaggever heeft o.i, slechts van binnen en r,iet van bultten kunnen zien. Anders had hij opgemerkt, dat door een der veldwachters de toegang tot het nieuwe schoolgebouw aan in gezetenen van Bloemendaal werd ge weigerd1. Wij durven dus hic-rmede genist de vraag stel lm, cp wiens bevel die wei gering geschiedde. Of hebben somts enkele gemeentele den mi buitenwonenden voorrechten die voor anderen niet zijn weggelegd? Een openbare school is toch toegan kelijk voor ieder bewoner der gemeente cn vooral bij een inwijding, waartoe in i. geen der gemeentenaren moest uitgesloten worden. Hoogachtend Een Inwoner van Bloemendaal. Vervolg Stadsnieuws. Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. In den stand dei- werkstaking van de kleermakers te Groningen is geen verandering gekomen Het aantai stakers bedraagt 260 tot 270. Bij het comité zijn 4 menschen bekend, die nog werk thuis hebben. Er slaan dag en nacht posten uit. Opgeborgen. Behalve Stiphout is heiden in het-Paleis van Justitie ook nog in hechtenis genomen zijn vriend Kollaard:, die daar als belang stellende op de publieke tribune aan wezig was. Beiden, Stiphout en Kollaard, wor den n.l. verdacht van den diefstal met inbraak in eene woning ite Scho ten op Nieuwj aarsdag. Letteren en Kunst. De heer Dr. H. .T. Boeken ziet zich genoodzaakt, door verandering van werkkring uit de Redactie van ,,de Nieuwe Gids" te traden. Hij blijft evenwel als medewerker aan het tijd schrift verbonden. Zijn plaats in de redactie is vanaf 1 Januari ingenomen door den heer Joh an de Meester. Koloniën. Het krankzinnigengesticht te Buitenzorg. Ter landsdrukkerij is vee-schenen het verslag van het krankzinnigenge sticht 'te Buitenzorg, loopende van 1894 tot begin Juli 1901 in het Duitssh! Waarom in het Duitsch, tracht het voorbericht van den schrijver, den directeur, dr. J. W. Hofmann, duide lijk te maken: Hoe lief onze moeder taal ons ook is, wordt zij helaas! slechts weinig buiten Nederland en zijn koloniën gelezen.... Maar Nederland en zijn koloniën zijn toch nog Nederlandsch gebied en wij mogen verwachten dat de versla gen onzer gouvernements-inriichtm- gen, als het krankzinnigengesticht te Buitenzorg, behalve dat zij op tijd verschijnen, (tot ons komen in de eer ste plaats in onze eigen taal. Acht men het noodig er later een vertaling van te maken, welnu, het zij zoo. Wij kunnen ons met deze veron achtzaming onzer moedertaal van gou varnementswege nielt vereenigen. (B. N.) Bandjir. Den 9en December is de spoorbaan i (tusschen Taloen en Garoem (lijnge deelte Blitar-Wlingi op de, Oosterlij- nen der Staatsspoorwegen)' over een Aprondissements-Rechtbank. Zitting van Donderdag 8 Januari. Diefstal. Eene diefachtige vrouw schijnt Trijntje Weeteling te Koog aan de Zaan te zijn. Herhaalde ma len is zij reeds terzake van diefstal veroordeeld en nu weder had zij zich ta verantwoorden wegens diefstal van 3 paar schoenen, en een paar schoen klompen uit d© schoenmakerswerk- plaats van C. van Elven te Zaandam in den nacht van 27 op 28 November 1.1. Bekl. bekende in de werkplaats te zijn geweest, maar weggenomen heeft zij niets. Dat h&d haai- mede plichtige Louwe gedaan, die thans als getuige werd gehoord. Dezq verklaarde echter, dat hij er geen schuld aan had en van de ge heele zaak niets af wist, omdat hij er niet bij was geweest. Daar de vrouw alleen op don tijd, dat de diefstal gepleegd is, op het ter rein is gezien, en de voorwerpen la ter bij do woning van Louwe zijn ge vonden, waar bekl. den geheelen avond had vertoefd, is het vermoeden op haar gevallen. Het O. M. acht de diefstal aan bekl. ten laste gelegd, volkomen bewezen, omdat zij zelf verklaart in de werk plaats te zijn geweest. Met het oog op beklaagde's ongunstig verleden, vorderde het O. M. 2 jaar en 6 maan den gevangenisstraf. Bekl. riep uit: ,,Dat is nou een Rechtbank. Die gestolen heeft krijgt getuigegeld, en ik, die niets gedaan' heb, gevangenisstraf'. De verdediger, mr. A. H. J. Merens pleitte vrijspraak, omdat z.i. door niets den diefstal aan bekl. ten laste gelegd was bewezen, maar alleen was gebleken, dat er gestolen was. Maar niet door wie. Na re- en dupliek begaf de Recht bank zich in Raadkamer, om eenige oogenblikken later terug te keeren. Onmiddellijk werd nu vonnis gewe zen en sprak de' Rechtbank bekl. vrij en gelastte haar onmiddellijke invrij heidstelling, óp grond dat he(t aan bekl. bij dagvaarding ten laste geleg de niet was bewezen. e f s t a 1 v e t. J. de Graaf alhier had op- 27 November uit den winkel van den slager J. G. van Gasteren in de Jansstraat een stuk vet ontvreemd I Voor dit feit werd 6 maanden ge vangenisstraf geëischt. Een gevaarlijk personage. Zooals wij indertijd vermeldden werd in den nacht van 20 op 21 October inge broken bij dien kastelein J. Gerrits te Driehuis, gemeente Velsen, en ontvreemd een zilveren horloge met ketting. Deze voorwerpen nu werden door de I-Iaiarlemsche recherche opgespoord bij mej. L. Vooges, huisvrouw van J. J. van OpzeeJand. Zij beweerde het horloge en de ketting gekocht te hebben van H. A. Stiphout, die zich nu voor dit feit had te verantwoorden, en tevens wegens een diefstal van een horloge ten nadeele van M. \Y. Boerlage, woonachtig inde Twijn- derslaan alhier. Deze laatste diefstal had op 10 Novem ber i.l. plaats. Bekl. ontkende den eersten diefstal gepleegd te hebben. Dat hij de horloges verkocht had. daarvan wist hij zich niets meer te herinneren. Maar beter wist dit mej. Opzeeland, die nog beweerde, dat bekl. tegen haar gezegd had: „Wanneer de politie je vraagt, hoe je aan de voor werpen komt, moet je maar zeggen, van een onbekenden man." Dit laatste nu, beweerde beklhad hij nimmer gezegd en zou hij ook nooit zeg gen. Wanneer de menschen van hem wat kochten, behoefde dat niet geheim te blijven. Uit de verklaringen der overige getui gen bleek echter, dat bekl. bovengenoemd en nog andere (gezegden had geuit om te trachten de getuigen over te halen een meineed te doen. De rechercheur van Halst beweerde o. m., dat bekl. een van die personen is, die zich aan vele misdrijven schuldig maakt, daarna de getuigen tracht bang te maken, om te voorkomen dat zij iets1 ten zijnen nadeele zeggen, en ziet hij dat het hem niet heipt, dan tracht hij de getuigen tot leugenaars te maken. Getuige Boerlage verklaarde, dat toen hij in! den namiddag van 10 Nov. leven in zijne woning hoorde, en hij zich naar beneden begaf, daar Stiphout aantrof. Hij greep hem toen beet en zette hem de deur uit. Later was hem gebleken, dat zijn horloge was verdwenen, en ook verschuilende sigaren weg waren. Ook wat dit feit betreft, ontkende Stip hout in de huiskamer te zijn geweest. Hij was niet verder gekomen dan in de poort. Ongelukkigerwijs had hij evenwel aan de vrouwen, die bij hem waren, bij het verlaten der woning gezegd: „ik heb zijn sigaren maar weggegooid". En dit nu bewees tevens dat hij in da woning was geweest. Het O. M. zijn requisitoir nemende, achtte beide feiten wettig en overtuigend bewezen, wat het eerste misdrijf betreft, bekl. is in 't bezit gevonden van, de ge stolen voorwerpen, zonder dat hij de herkomst daarvan kan opgeven, en wat aangaat het tweede feil, daar is hij op de plaats des misdrijfs aangetroffen. Veel woorden behoefde het O. M. niet te gebruiken om den persoon van be klaagde aan de Rechtbank te schilderen. Deze weet best wiie Stiphout is. Reeds 10 maal is hij weigens verschillende dief stallen veroordeeld. Op het oogenblik is hij het hoofd der Haarlemsche dievenbende, waarvan de voornaamste leden reeds achter slot en grendel zitten, en thans nog de gevaax-- iijkste, die vrij rond liep. Daar het in het belang der Maatschap pij is, dat bekl. tijdelijk aan de samen leving wordt onttrokken, vorderde het O. M. tegen bekl. 5 jaar gevange- ni s s t r a f en onmiddellijke gevangeir.is. neming ter terechtzitting. De Rechtbank ging hierop in Raad kamer en na heropening der zitting deel de de President mede, dat de Rechtbank overwegende dat het in vrijheid zijn van bekl. gevaar oplevert voor de Maatschap pij, Stiphout's onmiddellijke gevangen neming beveelt en zijne overbrenging naar het Huis van Bewaring De uitspraak werd bepaald op heden over S dagen, Daarna werd Stiphout onder geleide van eenige Rijksveldwachters wegge voerd. Gevonden voorwerpen: Een grijze cachenez. Een grijze gestreepte •kat. Een vro-uwemdioek. Een guldensstuk. Een sleutel. Een bril in étui. Lezing Staalman. De heer Staalman uit Den Helder zal hier ter stede op Dinsdag 20 Januari in eene opefnhare vergadering optreden met mr. De Vries, oud-hoofdredacteur van de Provinc. Friesche Courant. De toegangsprijs is 10 cents. Maar daarvoor ontvangt, men dan tevens een gratis abonnement, gedurende1 1 inaand op de Christen-Democraat. sterdamsche Juweliersve^eeninigg is met algemeene stemmen besloten niet in te gaan op den wensch van den A. N. D. B. en de daarbij aangeslo ten organisaties, om den arbeidstijd op de slijperijen te verkorten. Zooals wij indertijd mededeelden, is het de wensch der diamantslijpers dat de 55-urige arbeid word® inge voerd. Brand te Muiderberg. Hedennacht te 1 12 uur ontstond een hevige uitslaande brand in het café „De Echo" te Muiderberg. Door het spoedig optreden der brandweer kon, niettegen staande den hevigen wind, een gedeelte van het gebouw gespaard blijven. Alles was verzekerd. Gemengd Nieuws. -Oorlogsschepen door de Darda nelles De Britsche ambassade diende bij de Porte een protest in tegen de doorlating van vier Russische torpedojagers door de Dardanellen naar de Zwarte Zee in September. In het protest wordt er op gewezen, dat deze doorlating een schen ding is van de internationale verdragen die de sluiting der Dardanellen voor oor logsschepen van alle landen bepalen. En geland behoudt zich nu het recht voor gelijke voorrechten voor zijn oorlogs schepen te vragen, indien dit noodig mocht zijn. Het Britsche protest maakt een slech ten indruk onder de Russische kolonie en wekt er ergernis, terwijl in Turksche kringen het optreden van Enigeland met eenige ongerustheid wordt gadegeslagen. Engeland geeft te kennen, dat een oor logsschip niet van karakter verandert door ontwapening van het schip en het voeren der handelsvlag, zooals Rusland met de bedoelde torpedobooten deed om de doortocht door de Dardanelles te ver krijgen. Rusland verklaarde dat een ontwapend schip, niet als oorlogsschip kan worden beschouwd en op het aandringen der Russische regeering stemde de Porte ten slotte in de Russische opvatting toe en gaf zij verlof tot den doortocht der sche pen in September. Te New-York is, volgens de dokters, een man plotseling krankzinnig gewor den, tengevolge van overmatig rooken van sigaretten. In verschillende steden van Spanje, Gyon, Sevilla, Xeres, Almeria, Mala ga, San Jelin de Guixols, enz. wer den vergaderingen gehouden om de leden van de Zwarte Hand (Mano ne- gra) voor onschuldig ie verklaren en de invrijheidstelling van de acht eroordeelden, die nog in leven zijn, te eischen. Te Sevilla dreigden de sprekers in geval van weigering zelfs met een al gemeene werkstaking. Een groot station. Liverpoolstreet-station is het grootste van de veertien groote stations te Lon den. Zijn achttien perrons zijn elk niet minder dan 2000 voet lang. Zoo ongeveer 1100 treinen komen dagelijks af en dan. waarmede ongeveer 140.000 passagiers vervoerd worden. Een ernstig ongelnk had te Lauterbach in Silezië plaats bij een drijfjacht. Een zestienjarige drijver werd door graaf Scheer Thosz doodgeschoten. Op het oogen blik dat de graaf schoot, was de di*ij- ver voor den loop van diens geweer gekomen. Hij kreeg de gansche la ding in het achterhoofd. Een goede daad. De hertogin van Uzès heeft het pro tectoraat over de nieuw opgerichte Parijsche Vereeniging van couran- tenventers, fruitverkoopers en andere van den straathandel levende lieden aanvaard. Deze vereeniging heeft den naam aangenomen van „Les Gueux, de Geuzen." Een trenrig geval doet zich voor aan de Polytechnische School te Parijs. Een den* beste leer lingen van de hoogste afdeeling, de 24-jarige Hinstin, een neef van gene raal Hinstin, zit in de gevangenis on der de drievoudige beschuldiging van diefstal, misbruik van vertrouwen en oplichting. Het jongmensch was gezien bij zijn chefs, maar ging zich te buiten aan het spel, daartoe in de gelegenheid dour de groote sommen gelds, die hem ter beschikking stonden. Toen eindelijk zijn toelagen verminderd werden, gebruikte hij allerlei laak bare middelen om geld te1 verkrijgen. Ten slotte stal hij zelfs een kostba ren ring bij een juwelier. Nadat hij in de gevangenis gepoogd had zich van het leven te berooven, door zich aan zijn servet op te hangen, werd hij naar de ziekenzaal overgebracht, waar hij onder voortdurende bewa king staat. Vervolg Nieuwstijdingen. Vereeniging voor de staathuis houdkunde en de statistiek. Ter behandeling in de eerstvolgen de gewone algemeene vergadering is aan de orde gesteld het volgende on derwerp: De zakelijke belastingen wegens gebouwde eigendommen, bedoeld bij art. 240 f en j der gemeentewet. Be- oordeeling de|r betrekkelijke wetsbe palingen, en van het daarvan reeds gemaakt, gebruik. Uitzichten voor verdere toepassing,, ook in verband met toenemende geldelijke behoeftep, der gemeenten, en door de woning wet opgewekt initiatief der gemeente besturen ter uitbreiding van de be bouwde kommen. Bijzonderheden der verordeningen, als: grondslagen en tarieven van heffing, vrijstellingen en verminderingen. De uitnoodiging, om als praeadvi- seur over dit onderwerp te willen op treden, is aanvaard door de heeren mxs. J. Kruseman.- F. Sleutelaar en A. R. Zimmerman. In de gisteravond in „Parkzicht" gehouden vergadering van de Am- Een hoefijzer proces. Wanneer men den Amerikaanschen industrieel de verdrietelijkheden des levqng in zijn portemonnaie doet ge voelen, ontketenen vaak de verschrik kelijkste hartstochten en de ongeloof lijkste opofferingen geitroost zich de Yankee om een tegenstander of con current schaakmat te zetten. Een prachtig staaltje hiervan vormt een proces, dat bijna twin'tig jaren heeft gediend voor ongeveer alle gerechts hoven te New-York. Het gold hier de kwestie van een patent voor een machine tot het ver vaardigen van hoefijzers. D& machi ne werd uitgevonden door James A. Burden. Met zijn broeder J. Town- send Burden richtte hij op de „Bur den Iron Company" en eon contract werd gemaakt, waarbij werd bepaald1 dat James voor elk stel hoefijzers acht centen zou krijgen. Maar zooals het meer gaat, wanneer broeders zaken doen, zoo ging het ook met de beide broeders Burden, ze kregen kwesltie en met Amerikaansche beslistheid was het geval 24 uren later voor de rechtbank. En twintig jaren heeft dit proces geduurd en met onverflauwden ijver hebben al dien tijd de beide partijen elkander in het vaarwater gezelten en het was broeder Townsend, die er al heel gauw bij was te beweren, dat niet broeder James, doch een eenvou dig werkman, een stoker, de uitvin der der machine was, doch dien men met machtige dollars had „gestopt". Ten slotte is Maandag in dit opzien barende proces uitspraak gedaan en broeder Townsend' werd tot betaling van 50.000 dollars veroordeeld. Een complot. Men bericht uit Barcelona, dat zes anarchisten, die deel namen aan een complot tegen den heer Quirino Costa, vice-president der Argemijnsche Repu bliek, zijn gearresteerd en in verzeker de bewaring gesteld. De politie vervolgt hun medeschuldi gen. Koningin Draga in ongenade by Rusland en Oostenrijk. Belangrijke documenten betreffen de de besprekingen, die hebFen plaats gehad tusschen graaf Lamsdorff en ko ningAlexander, zijn uit de werk kamer van den koning op het kasteel van Nisch ontvreemd. Men verzekert, dat deze documen ten betrekking hebben op raadgevin gen, welke koning Alexander door graaf Lamsdorff zouden gegeven zijn om zich van koningin Draga te laten scheiden of een troonopvolger te kie zen die bij Rusland en Oosteinrijk ge nade vindt. In geval een wettelijke scheiding tot stand mocht komen zou Koningin Draga zich te Dresden moe ten vestigen en haar door Servië eep rente worden verstrekt. Arme landverhuizers. De New-Y'orker immigratie-commissie werd den laatsten tijd ettelijke malen voor het droevige feit geplaatst, dat de aldaar aangekomen landverhuizers zoo arm waren, dat zij zelfs aan het hogst noodige gebrek hadden. Het stoomschip „Sardinian" bracht Dinsdag te New- York zeventig landverhuizers aan, die gemiddeld slechts 24 ceruten op zak had den; het aantal emigranten, dat geduren de den: laatsten tijd werd teruggezonden, is dan ook zeer aanzienlijk. De Prins van Astnrië gemolesteerd Toen de prins van Asturië gisteren van een wandeling naar zijn paleis terugkeerde, trad een man op hem toe en riep: „Leve Alfons XIII, weg met Caserta!" Hij werd in arrest ge nomen en bleek een krankzinnige te zijn. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: 8 Jan. P. J. van Schie en M. C. Kroon. Bevallen: 6 Jan; P. Jantz—Cornet z. G. de Graaf—Zijdewind d. 7. M. M. Diven- dal—Meijer 2 z., G. van Graas—Spek man z. 8. D. de BruinKater z. Overleden: 7 Jan. E. Evers, 57 j., Brouwersvaart; J. G. Ilogeboom, 10 j.. d.. Gen. Joubertstr.; A. Kroon v. Diest Wezelenburg. 77 j., Ruijsdaelstr.; G. v. Eist-van Werven. 71 j.. Jansweg Gis er. Heden Wfl. 7 Jan Dd. 8 Jan. 21/ü pCt. Ned. Werk. Schuld 82">/w 813/4 4i/j pCt. Portueal 4 pöt. Venezuela24 Cert. Nederl. Handel Maatij.. Aand Koninfel. Petiolenm427 425 Aand. Moeara Eniiu91 91 Aand. Perlak Petroleum144 1451/1 Aand. Schibaieff Aand. 8oemalats Aand. Am. Car Foundry Cy... Aand- United Steel Conip39'/j 395/16 Aand. AtchiBon TopekaSG^/g S5s/i Aand. Union Pacific10'2i/s 10F/s 4 pCt. Conv. Union Pacific bds 10ö'/i610ó Aana. Missouri Kansas Texas 29s/8 2S5/g Aand. New-York Ontario325/8 321/]ö Gew. aand. Kansas City South. 35'/t 34"/,c Pref. aand. id. id.5~/ie öö^/io Gew. aand. Southern Railway. 35 Aar.d. Wasbasb.;305/s 30 Aaad. Denver Rio Grande.42'/s 415/g Gew. aand. Erie39'/i 3Si/» Adverteniën. Den 23en Januari a.s. hopen i onze geliefde Ouders, Be- j| huwd- en Grootouders, GERRIT HONING GESINA ELISABETH f HOFSThi, H den dag te herdenken, waar- I op zij vóór 25 jaren in den jj| ;j echt werden vereenigd. Hunne dankbare Kinderen, si Behuwd- en Kleinkinderen. g: U Bloemendaal, Jan. '03 g| wvvvw*wY*vyvïw.-v rtVi vVyvvvvTvv0777K Geboren WILLEM CAREL Zoon van J. W. van BILDERBEEKen J. C. van BILDERBEEK-Verkoren Haarlem, 8 Januari 1903. V Ondergeteekende betuigt door deze, met wederzydsche geluk- wenschen, zijnen hartelijken dank, aan allen, die hem met het begin van het Nieuwjaar blijken van be langstelling gegeven hebben. H. C. TOM BERGH. Allen, wier gelukwenschen ik mocht ontvangen bij den aan vang van het jaar, breng ik mijn hartelijken dank en wederkserig mijne beste wenschen. Dr. A. H. HAENTJENS. Bij vonnis van de Tweede Ka mer der Arrondissements Recht bank te Amsterdam, d.d. tien October 1902 is op de vordering van de vrouw het huwelijk tusschen ABRAHAM GERARD RUYGROK en JANSJE ALIDA RIJNEVELD, wonende te Haarlem, op ell Au gustus 1800 acht en negentig te Haarlem voltrokken, door echt scheiding verklaard te zijn ont bonden mei al de gevolgen daaraan door de Wet gehecht. Amsterdam. 5 December 1902. Hetgeen certificeert: De procureur der eischeres, Mr. J. C. POST. Op een bloemisten kantoor te Overveen wordt een jongste be diende gevraagd. Eigenhandig geschreven brieven onder lett. A Boekhandel A. LEUSEN, Gioote Houtstraat. Wordt gevraagd met 1 Febru ari een KEUKENMEID die goed kan koken en werken. Loon /120, P.G. Brieven franco onder no. 5447 bureau van dit blad. Te Huur met Mei een uitmun tend soliede gebouwde Villa, 8 kamers, alle gemakken. Br. franco onder No. 90, Boekh.VY. F. HOOG KAMER, Koningstr. 42, Haarlem. Voor zeer billijke prijs uit de hand te koop de van ouds bekende met vergunning te bevragen Smedestraat 35 Haarlem. Een modern Heerenhnis op zeer netten stand te HAARLEM be vattende: Zeven Kamers en badkamer, marmeren vestibule ruime kelder en keuken, zolder enz. Voorzien van gas- en waterleiding benevens Hinken tuin en bergplaatsje. Te bevragen bij J. A. LUCAS Kampersingel 26. De Directie der Maat schappij Hoilandsch Grondbezit bericht dat van hare 4'/* obligatieleening groot f 35000 zijn uitgeloot No. 43, 8, 37 en 5, alsmede van de leening groot f 50000 No. 51, 32, betaal baar 1 Februari 1903 met l02#/0 ten kantore der firma WEYEN- BERGH, BOUWMEESTER en HARMENS te Haarlem. Sociëteit Heeren leveranciers van bovengenoemde Sociëteit worden be leefd doch dringend verzocht hunne re keningen vóór den eer sten Februari 1903 te zenden aan den fiscaal den Heer VINCENT LOOSJES, Floraplein ko. I alhier. Algemeene Magazijn- en Winkelbed ie uilen-Bond in Nederland. Afdeeling HAARLEM. Vergadering op Zondag 11 Jan. 1803, 's avonds te 7 uur, Boven zaal Jïrongebonw: Sprekers en Voorzitter vam den Alg. Mag. en en W. Bond te AMSTERDAM. Tot deze vergadering hebben alle vrouwelijke en mannelijke be- diendeu, werkzaam in Magazijn en Winkel voor verkoop, Admini stratie en Expeditie vrij toegang. Namens het bestuur der Afd. Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3