NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. Nota's, Rekeningen, Quitantiën en Wissels, In de schaduw van den Deed. 20e Jaargang Zaterdag 10 Januari 1903. No. 5991 HAAfiLEKTS DAGBLAD Abonnementsprijs Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheels Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02Va Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37Vï m de omstreken en franco per post. 0.45 jS-tiverteiitiëii Van 1 —5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentièn van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zulder Ruiienspaariie No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie G00 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentièn worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentièn en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azu. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijksf behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor liet Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAG BE CoJOHN F. JONESSlice., Parijs 3 Ibis Faubourg Montmartre. Haarlem's Pagblad var. 10 Jan. bevat o. a. De Saksisch-Oostenrjjksche hof schandalen, De dubbele moord in de Czaar Peterstraat. De moord aanslag in de Marnixstraat. Advertentiën VOOR HBT Zaterdagavondnummer. Meermalen zijn wij tot ons leedwezen janoodzaakt Advertentièn af te wijzen voor het Zaterdagavondnummer, die des Zaterdagsmorgens pas worden bezorgd. Wil men zeker zijn van de plaatsing dan is Inzending op Vrijdagavond noo dig. uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties of familieberichten, die moei lijk vooraf kunnen worden ingeleverd. DE ADMINISTRATIE. Ter Stoomdrukkerij »L0URENS CUSTER<r, Groote Houtstraat 55, worden in verschillende grootte, keurig afgewerkt, ge leverd bedrakt met firma, tot zeer lage prijzen. J Hp* Levering ten allerspoe- ii [digste, desgewenscht op den dag zelf der bestelling. Officieele Berichten. ONDERZOEK NAAR GEOEFEND HEID VAN LOTELINGEN. politiie iu Zuid-Afrika een bezetting van legertroepen. De Bloemfontein Posi. ofschoon een regeoringsblad, moppert over de zwa re lasten, die de politiemacht op den Vrijstaat zal leggen. Onder de repu bliek betaalde bet. land voor politie, gevangenissen en d>e staande troepen samen slechts f72.000 in het jaar. Nu zou de kolonie aan die politiemacht f720.000, het tienvoudige, moeten beta len. Dat is te veel voor de draagkracht van het land. Engeland. In een opmerkelijken brief van 18 De cember betoogt Reuter's correspondent te Berbeia, dat een oorlog om den Mol- lah in Somaliland te vernietigen veel te kostbaar zou worden. De Mollah zou zich verder binnenwaarts kunnen terugtrek ken en dan ware een nieuwe expeditie noodig en het welslagen nog twijfelach tig. Men moet zich nu bepalen tot een militaire betooging om „het ongelukkige voorval" van Resgo uit te visschen, en tot bescherming van bevriende stammen en de handelswegen. Te Delhi is er Dinsdagavond een ga labal geweesi, waar wederom veel pracht is ten toon gespreid. Lady Curzon droeg in haar diamanten halsband ook vier groote robijnen, die eens aan koning Thiebou van Dahomey behoord hebben. Eenige Indische prinsen dansten mee. De Maharadja van Kapurthala een Schot- sche drie tè zien uitvoeren, zou wel ei genaardig zijn, maar min bekoorlijk. Italië. In een ministerraad onder voorzitter schap des Konings is besloten het wets ontwerp op de echtscheiding te hand haven. De aanneming van het ontwerp De BURGEMEESTER V«i HaixW -i* de fcwesUev» 1902, die in 1903 moeten worden inge-1 vertrouwen stellen, lijfd, kunnen worden toegelaten tot' het in deze maand te houden onder-" Oostehrjjk-HongariMe. zoek naar de geoefendheid van lote- lingen der lichting 1903; doch dat het *0fiT altlld loopen er geruchten eventueel door hen te verwerven ~e-|weer opgedoken tengevolge van de tuigschrift hun geen recht kan geven Saksisch-Oostenrijksch^ hofschanda- op inlijving tot korte oefening, maarllen dat de verdwenen aartshertog wel aanspraak op indeeling bij het jphan Salvator (Johann Orth) nog iti korps m plaatsing in het garnizoen l6ïen is# Het heet nu_ dat hjj hunner keuze. Haarlem, 8 Januari 1903. De Burgemeester voorn. BOREEL. Buitenlandsch Nieuws Zuid-Afrika. De Johannesburgeche correspondent van de Standard beef4 geseind over een aanstaande hervorming in de (militaire) politiemacht van Zuid-Afri ka. Vermeld moet nog worden, dat bij de opneming van de Rhodesische politie, die kort na Jameson's inval onder officieren van het Engelsche le. ger is komen te staan, maar door de gecharterde Maatschappij bekostigd wordt) in de algemeene politie van Zuid-Afrika een stap nader acht tot - den overgang van Rhodesië aan hetlkèrtog te hebben, maar de directie Eritsche Rijk. Ook blijft er naast de verklaarde te weten dat een .andere Zwitsersch onderdaan is genaturali seerd en te Sainte Ursanne woont onder den nieuw aangenomen naam van graaf Auguste de Vallat. Hij zou de zijn inkomen trekken door bemid deling van een bankier te Basel. Wij len keizerin Elisabeth zoude van zijn bestaan geweten hebben en hem op haar reizen najir Zwitserland steeds hebben bezocht gedurende eenige dagen. De Zwitsersche Bund heeft geïn formeerd naar de waarheid van he»t gerucht, dat een Zürichsche bank 4.000.000 gulden van dan aartshertog in deposito had. Dit gerucht was door de Weensche Zeit uit enkele Zwitsersche couranten overgenomen. De bedoelde bank te Zurich heeft ont kend' eenige deposito van den aarts- Zwitsersche financieele instelling dergelijke deposito's had. De discretie verbood haar echter te zeggen welke instelling. Spanje. Donderdag is Sagasta begraven. Het was prachtig weer, en een geweldige rnenschenmassa was op de been te Madrid. De aartsbisschop van Tole do. de ministers .afgevaardigden van allle voorname publieke lichamen, vergezelden het lijk naai- de kerk van Atocha, De Koning had zijn ver langen te kennen gegeven persoonlijk de begrafenisplechtigheid bij te wo. nen, maar de minister-president heeft zich ver-zet tegen dat voornemen, om dat hij bang was voor vertoogen van het publiek, en ook omdat liet een an tecedent zou scheppen, dat den Ko ning bij volgende gelegenheden zou kunnen blootstellen aan de verden king van partijdigheid. Langs den weg, dien de stoet nam, waren troepen opgesteld. De lijkwa gen werd eerst gevolgd door een ge- heele reeks van rijtuigen met bloe men en kransen. De bijzetting in de Atocha-kerk Is voorloopig. er zal een grafmonument daar in de nabijheid voor Sagasta wor den opgericht. Het hoofd van de partij die thans aan het roer is .Silvela, heeft zich uitgelaten over de gevolgen, die het heengaan van haar hoofd voor de li berale partij vermoedelijk hebben zal. Silvela was van oordeel, dat voor de liberalen het oogenblik gunstig was voor een algemeene concentratie, waarin begrepen zouden worden Car nalejas, Montero Rios, Vega de Ar- mijo, Lopez Dominguez. de hertog van Tetoean en. Romero Robledo. Voor loopig zouden genoemde staatslieden samen een directorium vormen, en op den duur zou men wel een enkel par tijhoofd vinden, Montero Bios is geen voorstander v^n een directorium als partijleider. Wel meent hij, evenals Silvela, dat de liberale partij dringend noodig ge reorganiseerd moet worden. Naar Montero Rios nu zegt, was de liberale partij reeds sinds lang niet meer in- gèüQP^en met de daden en politieke gevoelens van Sagasta. men bleef hem yen wel trouw louter uit vriendschap. MiiJO. het hoofd van de republikei nen, en' Barriomier. de leider der Car- listèn zien' de toekomst duisterin voor 'de liberale 'partij. Deze zal wel verdeeld blijven door den ouderlingen afgunst der iractiehoofden. meenen zij. tenzij door de algemeene verkie zingen in het komende voorjaar een bepaald partijhoofd (luidelijk op den voorgrond treedt. Moret ,de man, die het naast, bij Sa gasta stond en die stellig door den overledene als zijn opvolger zou zijn aangewezen, is niet in Spanje aanwe zig, hij vertoeft thans te' Rörne. Rusland Naar de .Corriere della Sera" be richt, zal de Czar den 3den Maart.te Rome overkomen en daar tot den 5deh blijven. Gubastov, de nieuwe Russische ver tegenwon-diger bij bet Vaticaan, gaat in Februari naar St. Petersburg, om met Nicolaas II het ceremonieel van diens bezoek aan den Paus te regelen. Servië. Een aantal Duitsche bladen schijnen nu eens de liefhebberij der Oosienrijk- sche te hebben overgenomen van allerlei sensatieverhalen over Servië in omloop te brengen. In Belgrado trekt men zich dat natuur lijk aan en loochent men als gewoon lijk weer die verhellen. Zoo dat van de National Zeitung, die verteld heeft, dat- graaf Lamsdorfs reis naar Servië niet alleen de Macedonische kwestie betrof, maar ook de kwestie der troonsopvol ging daar te lande. Graaf Lamsdorf zoude koning Alexander voor het alter natief gesteld hebben om of een der drie tusschen St. Petersburg en Weenen over eengekomen candidaten voor den Servi- schen troon prins Mirko van Monte negro, gehuwd mei freule Konstantino- vïts (Alexander's nicht), een hertog van Leuchtenburg of een prins van Batten- berg te kiezen, óf zich van Draga te laten scheiden. Zooals gezegd, is er van dit heele verhaal volgens een verzeke ring uit Belgrado niets waar, en is er te Nisj geen woord over de troonsop volging gesproken, maar men kan zich voorstellen welke gevoelens deze fan tasieën weer bij de koninklijke familie hebben opgewekt. De Kölnische had een ander bericht dat ook officieel wordt tegengesproken. Het groote Keulsche blad wist te vertel len, dat politieke documenten van groot gewicht, die betrekking hebben op het onderhoud van koning Alexander met graaf Lamsdorf, op geheimzinnige wij ze verdwenen zouden zijn. Al is het ook de Kölnische Zeitung, die zich tot echo van dit gerucht maakt, aldus drukt men het te Belgrado uit, het is even onge grond als het eerste. Trots de regelmatige ambtelijke ont kenningen blijken die Servische sprook jes toch nog steeds te paid;en bij het buitenlandsch publiek. Yereenigrde Staten President Roosevelt heetft na rijp beraad besloten om aan den Senaat de goedkeuring te onderWèrpéiT van de verkiezing des heer en Cf li til, een ne ger tot licl van dit lichaam. Deze daad krijgt een bijzondere be- teekenis, nu zij volgt op de tvgigerine der bewone/rs van Tndianapola (Misis- Slppl), om aldaar een negerin als directrice van het postkantoor toe te laten, en kan ten gevolge hebben, dat het heele Zuiden, waar men nóg ströds blijft weigeren, de zwartjes als zijns gelijken t<? erkennen, zich tegen den president gaai yerk'.arer, en hij ook in het Noorden veier sympathie gaat ver liezen, want zelfs te New-York wordt deze daad verschillend beoordeeld. De Tribune" o.a. geeft Roosevelt gelijk, maar onder reserve, de New-York Ti mes veroordeelt diens optreden en de Evening Post zegt. dat d'it eer schade dan voordeel zal brengen aan de kin deren Cham's. Perzië. Bevat het bericht uit Sint Petersburg aan de „Köln. Zt-g." waarheid, dan zou de Shah den gouverneur van Teheran van zijn functiën hebben ontheven, onder voorwendsel, dat deze geheel en al onder Engelschen invloed staat en Haarlem, 9 Jan. 1903. De afd. Haarlem en Om streken dier Nederlandsche Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde ver gadert op Maandag 12 Januari a.s., 's avonds ten half 8 ure in het Ge bouw „Weten en Werken", alhier. Agenda. 1. Ingekomen stukken. 2. Op excursie. Lezing van den Heer J. Sturing, (met lichtbeelden). 3. Uitredking der Medailles voor 50-jarigen trouwen dienst aan Rei- niei- Preenen, werkzaam bij Gebr. Roozen en M. van Buggenum werkz. bij de firma F. v. Velsen Jr. te Over- veen. 4. Onderlinge Tentoonstelling, me- dadeeling der bekroningen in 1902 be haald. 5. Vraagbus. Stadsnieuws. Ds. G. ,T. Paré, predikant te Leeu warden. heeft de uiitnoortiging om zich als predikant aan de afdeeling van den Ned. Prot. Bond te verbinden, aange nomen. Verkiezing. Binnenkort ver gadert de R.-K. Kiesvereeniging. Naar wij vernemen zal worden voorgesteld in geen geval met een eigen candi- daait te komen, maar bovendien de candidatuur-Kleijnenberg te steunen. Hot laat zich hoe langer hoe meer aanzien, dat de heer Kleijnenberg een Raadslid schijnt te worden, door alle partijen verlangd, een algemeen ge- wenscht vertegenwoordiger der Bur gerij dus. Men schrijft ons: Geheel-onthouder s-s p a a r k as. Op 5 Januari j.l. is door ruim twintig personen deelgenomen om de geheel-ont houders-spaarkas in ruimen kring be kend te maken, door het reglement ter inzage te geven en inlichtingen te ver strekken. Re-sloten is vier personen (commissa rissen) geregeld de inlegboekjes te doen bezorgen en op te halen. Het kan niet anders of genoemde vereeniging zal zeer zeker in de goede richting werken en de geheel-onthouding bevorderen. Er zijn vele menschen, die dikwijls zeggen -■^bestrijding is een noodzakelijkheid tiran.. ellerid£ en armoededoor omdat er zou .v vaa sterken drank gebruik en misbrui ^arsonen te voorschijn treedt. Als nu tuè schaffen en daarna het gespaarde uit te betalen na aftrek der gemaakte onkos ten. Verder kan ieder het reglement ter inzage ontvangen aan de volgende adres sen: Jb. v. d. Gevel, Donkere Spaarne 18a; M. Ineke, Oranjeboomstraat, H. ReL- naldJa, Kleine Houtstraat 44, bestuursle den: Commissarissen C. van Welt, N. Schoolsteeg 6; C. van Beelen, idem, L Hoogkamer, van Marumstraat 31. Het de parlement Haarlem der Nederlandsche Maatschappij van Nij verheid vergadert op Maandag 12 Ja nuari 1903, des avonds 8 uur, in de ach terzaal van Café Brinkmann. Punten van behandeling: 1. Voordracht van den heer W. Cool, ingenieur te Rotterdam, over ,de Ten toonstelling te Dusseldorf in 1 02", met lichtbeelden. 2. Verkiezing van een bestuurs 'd, we gens het bedanken van den heer Ch_ F. van de Poll. 3. Verkiezing van een afgevaardigde naar de buitengewone algemeene ver gadering, te Amsterdam te houden op 20 Januari e.k. Mej. A. C. van den Boigaardt, onderwijzeres aan de 1ste Doopsgezinde school, heeft met ingang van Mei a.s., eervol ontslag als zoodanig aan gewaagd. Opgeborgen. Dat de Haarlemsche dievenbende in den laatsten tijd, dank zij den grooten ijver door de recherche aan den dag gelegd, tot slechts enkele leden is teruggebracht, blijkt wel hieruit dat op het'oogenblik de volgende meest beruchte leden dezer bende zijn gebor gen voor één of meer jaren op eene plaats, waar het eten goed, maar de sluiting nog beter is, te weten: Junge, Stiphout, Akkooy, Scholten, v. d. Klas- horst, Kollaard, Akersloot, Vooges en de Graaf. Eene flinke opruiming is er derhalve onder de booswichten gehouden. In botsing gekomen. Vrijdag morgen omstreeks negen uur, wilde een fietsrijder de Amsterdamsche poort in rijden, doch kwam in botsing met een wagen beladen met hout. De fietsrijder viel en bezeerde zich, terwijl het rijwiel zwaar beschadigd werd. Een nieuwe hoofdredacteur. Als Hoofdredacteur der O. H. Ct. en van de Stads-Editie der O. H Ct. zal met ingang van 1 Februari a.s. optre den de heer Mr. H. J D. D. Enschedé, gP der firma Enschedé en Zonen. ai onuer c-ngeiscnen invioea staat en dat hij, de Shah, vreesde voor een re- kelijksche bijdragen aan volutie. mede willen werken en niet op een af staand blijven staan, zoo zou' er een flin ke actie gevoerd kunnen worden, wat zeker zijn goede uitwerking niet zal mis sen. Ieder kan lid worden van de spaar kas. Minimum inleg 5 cents per week; het is daarom gewenscht eenige mede- deelingen te doen uit het reglement. Art. 3 zegt: Het bestuur wordt gekozen uit de leden, met dien verstande, dat elk bestuurslid geheel-onthouder zij. Art. 1 het doel der onthouders-spaar kas is door het bijeenbrengen van we de deelnemers - Voorwerpen: LnV'tte^zak m?!' kefen h^nde^^- hemdknoopje me.' .1 uweelen steemie- paar zwart tricot-han(u.<;chPen,en Hond overreden. L.J erett is op den Schoterweg een hond door een b0~ spannen rijtuig overreden en gedood.- Feuilleton. Uit het Engehch van E. W. HORNUNG. 42) 1 Heb je opgemerkt, dat zij elkaar reeds vroeger ontmoet schenen te heb ben? De predikant keerde zich plotseling om .en keek zijn vrouw in het gelaat, terwijl een trek van zich herinneren over zijn eigen gelaat trok. Nu je er over spreekt, riep hij uit, ja! Op dat oogenblik trof het mij niet. Ik was enkel verwonderd, dat zij zoo zenuwachtig was, maar ik heb daarvan geen verklaring gezocht. Nu twijfel ik er niet meer aan. Je wilt toch niet zeggen, dat hij iets ver keerds omtrent Mrs Steel weet, en dat bekend heeft gemaakt? Neen, Hugh, dat heeft de rechter niet gedaan; maar jij was niet de eenige getuige bij die ontmoeting; en andere oogen zijn wantrouwender dan de jouwe, beste man Jij zoudt niet het slechtste van Rachel denken omdat zij haar verleden liever geheim houdt ,is 't wel. juist omdat haar le ven buitengewoon ongelukkig is ge- Neen, zeker niet; dat is onze zaak niet. Zoo sprak je ook tot Mrs Vena- bles. toen zij ons kwam vertellen, dat Mr Steel getrouwd was en op dezelfde wijze sprak ik heden middag tot,haar. Dat is echter niet de hoofdzaak bij haar ,er was nog iets anders, waar over je 't bijna zeker m§t mij eens bent. Als iemand' in 't openbaar ver hoord is en onschuldig is verklaard, dan zou jij die persoon niet als schul dig behandelen, zou je welzelfs dan nie«t als de Uitspraak onverwacht, werd genoemd? Natuurlijk niet. Morna; geen op recht Christen zou dat doen, hoop ik! Maar wou je mij vertellen dat Mrs Steel voor het een of andier heeft te recht gestaan? Ja, en wel voor rechter Gibson! Ann ding, zei Hugh Woodgate na een pauze. Morna nam zij nhand in de hare. -— Beste Hugh, zij is of liever zij was Mrs Minchin! Wat! De vrouw die terechtstond wegens moord op haar echtgenoot! Ja en werd vrijgesproken. Goede Hemel! riep de predikant uit. en een minuut lang was dat al les Ik heb de zaak niet in de cou rant gevolgd, ging hij voort, en ik ben blij. dat ik het niet gedaan heb, maar natuurlijk herinner ik mij wat in dien tijd daarover gezegd werd. Maar wat doet het er toe. wal men zeg£? Ik verbeeld mij, dat de jury het best wist, waaraan zij zich te houden had; de juryleden luisterden een-week lang naar de getuigen, ge loof ik, terwijl andere menschen die getuigenis in enkele minuten lezen. Natuurlijk kon de jury er het best over oordcelen! Maar sinds wanneer weet je dat, Morna? Ik wist er niets van tot van middag; or was geen enkele reden, waarom ik het weten zou. Natuurlijk niet. Dan ben je het dus met mij eens Hugh? En Morna's gelaat helderde op. Natuurlijk ben ik het met je eens! Maar ik moet er meer van we ten. Heb ik goed begrepen, dat een vrouw van beschaving en ontwikke ling. die zichzelf een Christen noemt, zoóals' Mrs Venables doei, dat die vrouw om zulk een reden zich wer kelijk teruggetrokken heeft van deel- Schouwburg. Nederlandsche T ooneelvereeniging. Twee blijspelen vormden het pro- I - - -- 71 gramma beide hadden succes en de- een meer genoegelijke Jagen te ver- den do toeschouwers schudden van het neming aan het diner, en gevraagd heeft aan anderen om dat ook te doen. Ja zekeir. zij vroeg het mij op den man af, zei Morna, En toen ik weigerde, en mijn weigering volhield, werd zij woedend, heeft .je het vol gend oogenblik genegeerd. Ongeloofelijk! riep Woodgate uit. Mij dunkt .zij moet daarvoor nog een andere reden gehad hebben. Ja, dat had zij ook! Ik vergat in mijn angst om te weten wat jij er van dacht om je dat te vertellen. Zij kwam bij mij rechtstreeks van Nor- manthorpe. waar zij haar beleedigd hadden, zooals zij nooit te voi'en in haai- leven beleedigd was! Door wie'? Door Steel of door zijn vrouw? Door Mr Steel geloof ik. Mrs Ve nables was buiten zich zelve van woe de op hem. zij begreep niet ,dat ik juist daardoor beter over hem dacht dan ooit te voren. Je kent immers Mrs Vinson wel, de vrouw van den nieuwen rentmeester van Inverness? Ja3 Langholm bracht haar aan tafel, toen wij op Upthorfie dineerden, en zij was in de buurt toen Mrs Steel i gisteren met den rechter sprak. Inderdaad schijnt Mrs Vinson het ee^st iets vermoed te hebben, dien blikken in stomme verlegenheid te •icn ;n -ren werden'zijn blijven zitten. Mrs Steel stord haar vermoedens tot haar eigen satis facties bevestigd. Hoe het zij, zij scheen het noodig te vinden Mrs Ve nables daarvan in kennis te stellen, deze edelachtbare dame reed direct naar Rachel om haar in 't gezicht te vragen of het gerucht, dat zij Mrs Minchin was of geweest was eenige: waarheid behelsde. En toen? Rachel vertelde haar, dat het volkomen waar was: Goed zoo! En dat was olie op 't vuur; maar wat er precies gebeurd is heb ik on mogelijk uit Mrs Venables kunnen op maken. Ik zag nog nooit een vrow zoo buiten zichzelve van woede. Van het oogenblik, dat zij kwam, totdat; zij wegging hoorde ik bijna niets dan onsamenhangende woorden! Van heL geen z ijover Mr Steel sprak, kon ik alleen gissen, dat hij midden in de scène binnengekomen was en haar beleedigd had!, zooals zij verdiende beleedigd te worden. Maar ik zou wat voor geven te weten, wat eigenlijk gebeurd is. Zou je werkelijk? Morna keek voor zich. De predikant stond langzaam op, na eenige oogen voor hen op hun grasveld, zoo bleek als die dood. en tien jaar ouder als de dag van gisteren, en toch met een glimlach om da bloed'elooze lippen, die werkelijk de uiting was van een klein onweerstaanbaar genot. Zou je dat werkelijk graag we ten? herhaalde zij. terwijl zii op eeni- gen afstand van hen staande beurte lings van Morna naar Hugh keek. Toevallig is 't. dat ik juist met het plan om het u te vertellen, hier kwam maar hoofdzakelijk wou ik je het overige meedeel en waarin Mrs Ve nables mij vóór geweest schijnt te zijn. Zij zweeg een oogenblik. terwijl de hoeken van haar droeven mond trilden -Wat mijn echtgenoot deed. zei Rachel, hij sloot de deuren af en wei gerde haar uit te laten.totdat zij mij excuus gevraagd had. En ik hoop toch, dat zij het -e- daan heeft, zei Hugh Woodgate, met een klem die dikwijls het minder be langrijke van zijn opmerkingen ver goedde Binnen drie minuten, hernam Rachel droog met trots maar zonder triomf in haar stem. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1