lie tofi er obM Te Hrar te HaariënT Amsterdamsche Beurs Onze Brievenbussen. Huishoud- en Industrieschool. Lood- en Zinkwerker Direct Gevraagd. Kantoorbediende drong, om zijn meisje, een der dienst boden-, te zien, werd hij met geweld uit de woning verwijderd, waarop hij vxee- selijke wraaik zwoer. Den volgenden dag kwam de man opnieuw het huis binnen op een tijd, dat de dokter en zijn vrouw afwezig waren. Hij verlangde van het meisje, dat zij met hem heenging en toen zij dit weigerde, stortte de woeste ling zich op het eenige, vierjarige doch tertje van dr. House, dat in de kamer sliep, en sneed het met een scheermes het hoofd- nagenoeg geheel van den romp. Daarop trok hij een revolver uit den zak en schoot zich voor het hoofd dood. De vreeselijke daad is waarschijn lijk in een vlaag van delirium begaan. Nieuwe zoekasteeleu. De Morgan-scheepstrust heeft besloten twaalf reusachtige Transatlantische stoomschepen in die vaart te brengen, gebouwd naar 'het model van de „Cel tic". Zes dezer zullen in Amerika, de an- - dere zes m Groot-Bnittannië vervaardigd [worden, ieder tegen 500.000 pond sterling. Duurder nog worden de beide „Cunar- ders", die te New-Castle gebouwd wor den door Vickers Sons ©n Maxim en Swan, Hunter -en Co. Ieder schip zal twee schroeven hebben en 1.250.000 pond ster ling kosten. De -schepen moeten in 27 maanden klaar zijn en in Juni 1905 hun „maiiden-voyage" doen. Hun snelheid in berekend voor 26 knoopen bij zes uur en 25 knoopen voor twee dagen onafgebro ken stoomen. De helder Tan het„Maison Dorée" Het bekende .restaurant „M ai son Do rée", op de avenue des Italiens te Pa rijs, welks wijnkelders een algemeene beroemdheid hadden., is opgeheven en de wijnen worden thans verkocht. De catalogus vermeldt niet minder Jen 3100 flesschen, van alle jaren en datums, witten wijn, rooden wijn, bordeaux, bour gognes, champagnes, Spaansche wijnen, Graves van 1811, Haut-Sauterne van 1847, Clos-Vougeot van 1870, cagnac van 1800 enz. Twintig flesschen van 1884 deden 39 francs per flesch, eenige halve fles schen van 1864 stegen tot 71 francs, twee- en-twintig flesschen Ch&teau-d'Arche ot 90 francs, vijftien flesschen Chdteau-la- Tóur Blanche tot 190 francs per stuk. De verkoop zal de geheel® week duren. Oude schilderijen. Nog steeds stijgen de prijzen voor oude schilderijen op bijna onrustba rende wijze. Een paar voorbeelden: ia Londen ging onlangs een portret door Gainsborough voor 72.240. Dit schilderij had in 1864 slechts 1 1446 in 1888 f 2580 opgebracht. Het por tret van miss Rodbard door Romney bracht ruim f 132.000 op, de hoogste prijs, die ooit voor een Romney gege ven is. Een Raebumwerd met 72.000 een Troyon met f 90.000, een Hobbe- ma met f 115.000 betaald. Zijn hoofd verbocht. Een zekere Arthur Jennings, inwo ner van den staat Colorado, in Noord- Amerika, mag zich verheugen in een hoofd van buitengewoon grooten om vang. De medische faculteit in zijn woon plaats heeft zich gehaast hem dat extra-ordinaire hoofd af te koopen voor 6000 dollars 15.000) op voor waarde evenwel, dat de levering" zal worden uitgesteld tot na den dood van den eigenaar, en dat deze een derde deel van de koopsom onmiddel lijk zou ontvangen. Na zijn dood krijgt zijn vrouw,indien zij hem over leeft, de rest van het geld. Groote vermogens. De democratische Volksvertegen woordiger Griffith heeft bij het Ame- rikaansche Huis van Volksvertegen woordigers eem merkwaardig voorstel tot Grondwetswijziging ingediend. Het is er een, waarbij een grens wordt gesteld' aan het vergaderen van milli- oenen en het bezit van een vermogen boven de f 24.000.000 verboden wordt. Al wat daarboven was, zou schade lijk voor het algemeen belang geacht en verbeurd verklaard worden ten bate van de Staatskas. De milion- nairs zouden, als dat wet werd, het verbeurd verklaren wed voorkómen door overtollige millioenen onder hunne kinderen en bloedverwanten te verdeelen. Er zijn thans in de Ver- eecnigde Staten reeds heel wat kinde ren wier vermogen het maximum van Griffith's wetsvoorstel overtreft. De tweejarige John Nicholas Brown o.a. bezit nu reeds op. zijn eigen naam een vermogen van 37.000.000, de jongste Mackay. Ook de kleine Margaret Car negie is zoo rijk. Zij ontving onlangs als Kerstgeschenk een prachtig huis in de 5e Avenue te New-York, dat on geveer 6.000.000 waard is. Telegrateeren. De Czaar maakt het meest van alle vorsten gebruik van de telegraaf; hij besteed er 80.000 mark per jaar aan; de Duitsche» Keizer volgt hem met 60.000 mark op. De Keizer van Oos tenrijk, de Koning van Italië en d'e Koning van Griekenland! maken slechts zeer matig gebruik van de( te- legraaf; 't Engelsche Hof meer, maar toch heeft de besteede som voor de pêches in het laatste jaar het jaar der kroning en van 's Konings ziekte niet meer dan 45.000 mark bedra gen. De meeste vorsten telelgrafeeren in hun landstaal, of in 't Fransch, koningin Alexandra bij voorkeur in het Duitsch. Vervoig Stadsnieuws. De werkstaking. De typo- grafemwerkstaking duurt nog onver anderd voort De gezellen bewaken nog steeds iederen dag het huis. De politiepost is opgeheven. De heer De Waard, dien wij heden morgen spraken, kon ons nog niet op geven, hoe hij verder zou handelen. Een bepaald besluit had hij nog niet genomen. Thans werkte hij met dén knecht. Wanneer hij echter besloot om de werkstakers weder in dienst te nemen, zou voor hen een aparte loon- standaard ingevoerd moeten worden, daar het grootendeels aankomende zet ters waren, die hij inzijn dienst had. Wanneer de gewone loonstandaard moest worden ingevoerd, dan zou de patroon ook daarvoor verlangen per sonen, die dit loon waard zijn, m. a. w. menschen, die hun vak geheel ver staan. De ijsbaan. Naar de strakke lucht en den Noordenwind te oordeelen, zal de Vorst nog wel eenigen tijd aanhouden, en zullen de schaatsen weder voor den dag gehaald moeten worden.. De ijsbaan aan den Zijlweg vertoont eene mooie gladde vlakte Nog een tweetal dagen vorst en do baan zal weder kunnen worden geopend. Het nieuwe bestuur, dat Donderdag avond benoemd wordt, zal dus aanstonds handelend kunnen optreden. Hoe het staat met den aankoop van een stuk land voor een tweede ijsbaan daarover wordt nog het stilzwijgen be waard. Een en ander gaat echter uit van een aantal lieden, die zich aan de zijde van het oude bestuur scharen, doch dc onderhandelingen worden gevoerd buiten dit bestuur om. Blijkbaar zal dus, zoodxa de plan nen vasten vorm hebben gekresen, aan het oude bestuur worden verzocht de leiding der nieuwe ijsbaan op zich te nemen. Behangers en stoffeerder; Wi;i hebben vernomen dat de inrich ting der ontslagbriefj es. waarover in de Maandagavond gehouden vergade ring is gesproken, reeds sedert gerui- men tijd veranderd is. Volgens de nieuwe bepaling moet van weerszijden dioor patroons en ar beiders de betrekicing veertien dagen van te voren worden opgezegd, ter wijl de gezellen dan recht hebben op hun ontslagbriefje. Ook werd ons medegedeeld dat met d'en gezel bij de firmia Pander door de firma en hem was overeengekomen dat gedurende een tijd van 8 weken zijn loon van 13 op 14 ets. zou worden gebracht; hij wist dus, dat hij na die 8 weken het oude loon weer kreeg. Ook werd hem. naar men ons ver zekerde, 8 weken van voren zijn betrekking ongezegd. Gisterenavond hield mej. Mary J. Fleischmann op uitnoodiging der directrice van het Acad. Zieken huis te Leiden twee voordrachten te genover de verpleegsters .die in twee verschillende groepen onder haar ge hoor waren Zeer aandachtig en vel belangstelling werd de uiteenzetting én bespreking der verzekeringsquaes- tie door d!e zusters gevolgd. Be ban delet Werd' de Pensioen- en Kapitaal- verz.. alsook de uitkeering bij onge lukken, infectie, besmettelijke ziekten, gewon zien zijn èn die bij brannd! Volgens informatie is mej Mary J. Fleischmann bereid op uitnoodiging dergelijke seances te geven. welke vëreeniging ook zulks geschikt mocht achten tegenover hare leden. Zooals velen weten hield genoemde dame sinds jaren, voordrachten over bedoeld onderwerp. Gemeenteraad. Zitting v.an heden Woensdag 14 Janu ari, des namiddags te half twee. Voorzitter de Burgemeester. De VOORZ. brenigt den leden zijn heil- groét bij de eerste vergadering in het Nieuwe jaar. De Lichtfabrieken zijn ge opend, een woord van dank brengt spr. aan de Comm. van voorbereiding. De Commissie zal voor een volgende ver gadering mededeelinigen doen. Het jaar dat voor ons ligt. is gewichtig. We hopen op totstandkoming van het slachthuis, B. en W. zullien spoedig ,een voorstel doen over een arbeidscontract, over de melk en andere voedingsmidtlelen. Ten slotte doet spr. een geruststellende me- dedeeling. Alarmeerende artikelen over den Hout hebben in de bladen gestaan, van twee buitenwon enden, o. a. van een dien men spr. hoopt als Haarlemmer te mogen begroeten (gelach). Er vallen geen boomen in den Hout méér, dan waartoe door den Raad is verlof gegeven. De op brengst der houtveilingen is «in de laat ste jaren verminderd. De heer VAN DE KAMP mist. onder de opgesomde onderwerpen die herziening der politieverordening. Spr. verzoekt be leefd, die ook dit jaar aanhangig te ma ken. De VOORZ. heeft slechts enkele pun ten genoemd, wat niet uitsluit dat ook andere 'punten dan Raad zullen berei ken. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten een adres van de plantsoenar beiders, om hun als vroeger de hout spaanders toe te staan, in hun han den te stellen ter afdoening. B. en W. zullen dit vetrzoek toe staan. (Applaus). De VOORZ. deelt mede, dat de be noeming van mej. Bouman tot onder wijzeres is ingetrokken, omdat zij afgekeurd is.- De heer VAN STYRUM wenscht voortaan een anderen weg in te slaan: eerst keuren en dam benoe men. De VOORZ. zegt, dat B. eruW. daar omtrent maatregelen zullen voorstel len. De heer WILLINK wenscht meer dere waarborgen voor een geneeskun dig onderzoek; de een kon te streng, de ander niet streng genoeig keuren. De VOORZ. meent, dat de hiermee belaste geneesheer alle waarborgen biedt. Hem voorschriften geven gaat niet aan. De heer WILLINK is het daarmee eens, maar wenscht de mogelijkheid van herkeuring. Ds VOORZ. zegt, dat wanneer ie mand die verlangt, B. en W. zich daartegen niet zullen verzetten. De heer N. KRUSEMAN zegt, dat dit ook aan de betrokkene is medege deeld. De heer VAN DE KAMP vraagt, of men niet in strijd komt met de wet op het L. O., die de capaciteiten voor benoembaarheid omschrijft. Daaraan voldoet adressante. De eischen voor ontslag zijn evenzoo omschreven. Moet dus nu de benoemde; weer wor den ontslagen? De heer N. KRUSEMAN acht de quaestie der wettigheid niet op haar plaats. De benoeming is geschied' on der voorwaarde van overlegging eener geneeskundige verklaring, van goed keuring, en deze is niet overgelegd. Het raadsbesluit was voorwaardelijk en aan de voorwaarde is niet vol daan. De discussie wordt gesloten. Afwijzend' is door E. en W. beschikt om het verzoek der Noord- Zuid-Holl. Stoomtram, om een wachthuisje in den Hout. In 1902 hebben 1100 water-onder zoekingen plaats gehad. 317 perceelein zijn onderzocht, 186 werden afge keurd, 65 waren goed; 20 gevallen van febris typhoïdea hebben zich voorgedaan, wat meer is dan vorige jaren. Misschien houdt het verband met den natten zomer. Bij elk geval van typhus wordt getracht de bron op te; sporen. Meestal stuit men daarbij op de melk. B. en W. verzoeken machtiging te gen J. P. Barendse een rechtsvordering in te stellen wegens f 30.875 onbetaald watergeld'. De heea- STOLP verzoekt dit te stel len in handen deer rechtsgeleerde com missie. De VOORZ. zal daaraan voldöen. Ter sprake komt de lijst van aan hangige stukken van 1902 De heer HUGENHOLTZ mist. hierop twee adressen van het Haari. Arb.-Se- cretariaat. De VOORZ. zegt, dat de lijst door gaans wel volledig is. Mogelijk is het. dat,- er onderwerpen uitgevallen zijn Ze zullen worden bn>evoegd als de opmerking juist is. Afgevoerd wordt een adres van den heer Modoo c. s., tot regeling van de arbeidsloonen der werklieden en een adres tot verbetering van de Rusten- burgerlaan. omdat deze laatste zal ge schieden uit de e-ewone middelen. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. A. Dat is in handen gesteld van B. en W. om advies- een schrijven van C. van den IJsselen andere schippers, om een andere hoofd opzichter voor de gemeente-reiniging te benoemen, daar zij veel last van den tegenwoordigen chef Boerkoel onder vinden; een adres van de Ned. barbiers- en kap- persbond, a.fd. Haarlem, instemming be tuigende met het dloor W. van Dijk en Duiff ingediende verzoek om bepalingen vast te stellen in zake de vervroegde sluiting van winkels, magazijnen enz.; een adres van plantsoenarbeiders m hunweder als vroeger in het bezit te stel len van houtafval. De VOORZITTER stelt namens B. en W. voor, dit adres ter afdoening te "tel len in handen van B. en W., die het voornemen hebben den werklieden de afgevallen spaanders toe te kennen. PUNT 2. Voorstel van B. en W. om gun stig te adviseeren op het adres, waarbij de heer-en Anderheggen en Neumeijeir verzoeken hunne concessie voor een electrischen spoorweg enz. te mogen overdragen aan de Naaml. Vennoot schap Electrische Spoorweg, gevestigd te Amsterdam. D eheer HOFLAND vraagt inlich ting over de- bedoeling eener voorge stelde wijziging, om nl. te doei- ver vallen de woorden .dat zij zijn -'«hou den in de uitspraak van den Raad te berusten. De VOORZ. zegt, dat d!eze woorden abusievelijk zijn blijven staan. Zij worden thans geschrapt en het voorstel aangenomen. PUNT 3. Voorstel van B. en W. om van de Imp. Cont. Gas-Association aan te koopen d'e haar behoorende terrei nen. waarop een gedeelte der gasfa briek is gebouwd, voor de som van f 110,000 (kosten ad f 3300 bovendien nog voor rekening der gemeente). B. en W .wijzen er op. dat de ge meente aan een -root terrein in de stad behoefte heeft en dat door den aankoop de haar toebehoorende gron den aan de Vestesteeg zouden stijgen in waarde. Wordt even aangehouden. PUNT 4. Voorstel van B. en W. om voor ophooging bestrating en rioleering van de Schouwtjeelaan een bedrag te verieenen van f 18,500, waarbij f 500 voor toezicht. Goedgekeurd. PUNT 5. Voorstel 'van B. en W. tot het be schikbaar stellen van /50 voor 'n medaille voop de hier 01x24 en 25"dezer te houden hondententoonstelling. De heer BEIJNES vindt hierin een in consequentie. Er is pas een nieuwe be lasting op de verordening,'die als hoofd doel had zooveel mogelijk-dé liefhebbe rij voor honden op zij te schuiven. Nu komt een voorstel om 50 uit te loven tot opwekking voor de hondentiefheb- berij. Spr. zal dus daar niet voor stem men. De VOORZ. acht dit verband onjuist. B. en W. willen alleen het houden van tentoonstellingen hier aanmoedigen. De heer MODOO acht niet wenschelijk op dergelijke aanvragen in te gaan. Men noemt die nuttig en gaf o.a. medailles voor een schietwedstrijd', maar hier is geen sprake van nut. De tentoonstelling slaagt zonder die f 50 'toch! De heer DE BRA AL had eerst veel lust, in dit subsidie, maar komt bij nader overweging tot de conclusie, dat de zaak door vermeerderd vreemdelingenverkeer nut oplevert. Daarvoor kan de gemeente wel 50 verieenen. De VOORZ. zegt, dat deze tentoonstel ling ook zonder die 50 wel slagen zal, maar in 't algemeen is steun van de ge meente wenschelijk. Het voorstel wordt aangenomen. Te gen de heeren Modoo, .Groot, Winkler. Aan de orde komt PUNT 3. De heer GROOT verklaart, met dit voor stel niet mee te gaan. Spr. ziet niet in, dat de gemeente bij dat stuk .grond zoo veel belang heeft, dat zoo groote som daarmee gemotiveerd is. In deze omge ving acht spr. dezen aamkoop geen waar devermeerdering voor de terreinen der gemeente. Op deze laatsten zullen waar schijnlijk scholen komen. Zal de Impe rial hare gebouwen daar Laten staan om de gemeente dwars te zitten? Spr. gelooft het niet. De Voorz. zelf roemde hare be reidwilligheid voor de gemeente. Er zijn nog andere andere terreinen, b.v. die van het Lakenkoopersgilde. Bovendien is de prijs niet in verhouding tot de waarde van den grond. De heer VAN DEN BERG acht even eens den prijs te hoog en verwacht er geen groote huizen, Hij zal tegenstem men. De heer MODOO wijst op een tegen strijdigheid in het stuk, al zal het ook boter aan de igalg wezen. Aankoop vaoi deze terreinen is onnoodig, omdat de gemeentegebouwen op het eigen ter rein kunnen worden gebouwd. Laten dam die der Imperial in waarde stijgen. Maar dat zullen ze niet eens, want de menschen wonen niet graag £11 scholen en' die ligging is zoo heel mooi niet. De directeur van openbare werken en de Commissie vinden den prijs veel te hoog. Spr. zal dus tegenstemmen. De heer KUnENI-TOLTZ is er eveneens tegen en refereert zich aan vorige spre kers. Spr. vraagt in hoever de Raad ge bonden is door de gevoerde omiderhande- ldDigen met d'e Imperial? Niet een wette lijke, maar een moreele verbintenis. Can de eerste kan wel geen sprake zijn. De VOORZ. antwoordt: 's Moeilijk een prijs te beoordeel en. dat hanrt van omstandigheden af. B. en W. heb ben daarom, o-een r aamgele-d. In 't algemeen is d,e prijs niet exor bitant. De gemeente heeft niet veel gronden in 't midwdqn der stad. en meermalen waren die no o dig. Er be. bestaat niets anders dan een moreele band voor den Ra.ad om het voorstel van B. en W. goed te keuren. B. en W. spreken dus d eh o opuit diat de Raad het voorstel zullen aannemen. De heer HUGENHOLTZ meent, dat oz. doende van den weg in de gemeen tewet wordit afgeweken. Er kan alleen een band bestaan, geknoopt in een geheime zitting. En daarin zou volgens art. 44 der ge- meentewt geen band gelegen zijn. Behalve om andere radenen is daar om het voorstel voor spr. onaanne melijk. B. en W. hadden zelfs geen moreele verplichting voor den Raad kunnen aangaan. De VOORZ. zegt, dat als men gron den wil koopen, eerst het gevoelen van dqn Raad moet worden ingewon nen. De Raad is nog vrij, het voor stel te verwerpen. D© heer BEIJNES noemt eveneens den prijs te hoog. De gronden van het Lakenkoopersgilde, die lager zijn geprijsd, vonden geen aftrek, ook niet voor erfpacht. Zij iigen er tot last en schande van de omwonenden. Het voorstelwordt aangenomen met 17 tegen 12 stemmen. Voor wa ren de heeren: v. d. aKmp, Leupen, Sneltjes, Roog, van Lenn'ep, Stolp, Winkler, Tol, v. Lijn den, Sabelis, Krusemart. Thijssen, N. ruseman, de Breuk, van Styrum, Rasch, de Lanoy, Willink en de Haan Hngen- holtz. (De zitting duurt voort). Tot opzichter der gemeente-reiniging is benoemd de heer J. P. Boerkoel, met 21 van de 31 stemmen. Hedenavond is liet ver volg vaxi «ïit verslag te verkrijgen aan de volgen de adressen: De heeren H. N. MUL, Kruisstraat 25. J. F. BEIJERS, Groote Houtrtraat M. B. DE MINK, Spaarnwou rstr. 73. L. Th. SWAALF, Berckheydestr. 17. J. UILENBURG. Oranjestraat 17. Aan onze Bureaux, Zulder-Bulten- spaarne 6 en Groote Houtstraat 55. Vervolg Nieuwstijdingen. Het testament van Andrée. Men is er eindelijk toe over gegaan om het testament te openen van An drée den bekenden luchtreiziger, dien men lang' te vergeefs heeft terug ver wacht. daar men thans zijn overlijden voor zeker houdt. Dit testament is gedateerd van 18 Mei 1894 en luidt als volgt: ,,De ondërgeteekende, Salomon Auguste Andrée. geeft 'als zijn uiter ste wil te kennen, dat al de goederen, die ik nalaat, zullen vervallen aan mijn broeder den scheepskapitein Er- nest C.uillaume Andrée en dat hij er gebruik van zal maken in den geest als ik hem mondeling heb medege deeld of hem later nog kan mededee- len. Mijn broeder is dus alleen be voegd' om de noodige maatregelen-; voor de liquidatie van mijn nalaten schap te treffen. S. A. Andrée": Een nieuw woestijnschip. De Egyptische regeering' heeft on langs proever, genomen net oto.-s voor woesiijngebruik. Zij zijn goed g slaagdhet voertuig wordt eenvoudig doorden Wind voortgedreven, waaraan in de woestijn geen gebrek is. Het traditioneels ..schip der woestijn" krijgt dus concurrentie in een zeil schip. Een sensatiewekkend bericht. gaat door de Italiaanscho en Fransche pers. Uit Moute Carlö wordt gemeld, dat zes vreemdelingen uit de hoogste standen plotseling op geheimzinnige wijze zijn verdwenen. Onder hen moe ten zich twee Russische groot-herto gen en een Engelsche lord bevinden. Allen moeten zij door het spel gtrui- neerd zijn. Ramp In China. Tengevolge van een grondverschui ving te Nankin zijn Maandag aldaar 200 Ch'ineezen verdronken. Pakhuizen van de Engelsche firma Butterfield and Swire, vertegenwoordigende een waarde van 5000 pond sterling, werden geheel verwoest. Verdere bijzonder- heden ontbreken nog. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd 14. G. Beths en L. C. Weide. H. W.Voigt en D. Ilagedoorn. A de Bie en W. Heerer.. Getrouwd 14 Jan. A. van der Wei den en A R. E. Dreijer. T. C. Lucas en M. J. Koelcmeijer. S. A. Guest en M. A. F. Mittweg. Bevallen 13 Jan. G. WeverZwem mer d. 14. J. Onos—Kaslander d. G. Büthkerv. d. Leek. Overleden 11 Jan. E. C. Kennedy Waalewijn, 86 j., Schacheistraat. 12. W. J. van Hattern, 10 j z., Brouwers straat. S. Bouman, 1 m.. d., Zoinerstr, 371e Staatsloterij. Trekking van i4 Januari. 5de klasse 3e lijst. Nos. 5201 en 7767, 1000. Nos. 11714, 182O7 en 19921. f 400. Nos. 6543, 12692, 13773 e« 16600, ƒ200. Nos. 2943, 3O27, 3309, 5616, 8824, 15965, 18470, ieder f 100. Prijzen van 70. 196 2782 5908 84881080813186 16662 229 2904 5977 85981083613273 16676 238 3013 5999 8757 10958 13313 16882 3013108 6003 8905 11070 13399 17209 416 3126 6007 8909110711346J. 17272 526 3162 6043 893311095 1349217447 596 3366 6054 9113111101355917710 773 3447 6100 9225 11197 13939 17929 795 3487 6334 923811224 1396518005 983 3569 6464 9292116681399618052 1024 3688 6634 93701170914039 18254 1414 37016730 9424 H716 141911S659 1519 3746 6973 95221173014299 18982 1668 4037 7160 9725 11739 14475 19073 17014140 7228 98291201215315 19351 1797 4301 7370 9846 120341545419492 1845 4455 7449 985012203 15587 19588 1937 4462 7618 9889 12356 15620 19769 2025 4539 7648 9916 12417 15775 2082S 2279 4629 7669 9959 1267415782 20845 2313 4649 782010139 12823 15819 20964 2335 4740 7869 10274 1287415862 20991 2413 4900 7913 10347 12999 16022 24145083 8298 104131302416064 2630 5323 8352105321312916266 2753 5235 8452 107011316816387 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 882824 6165 8928120281464318161 92 2829 6285 9U44120521466618166 11428866322 907412U571467918194 154 29516347 9081121691481518255 157 2973 6365 9096122721482018271 173 3009 6382 9114122941482318281 174 31076444 9146123641486018367 18631186511 9271124191488918448 257 3235 6522 9293124321490618453 2623247 6557 9310124541510718462 315 3290 6595 937112517 1511118471 423 33066665 9379125381516018507 46033206712 94271253315217 18520 5013422 6716 94511258615221 18590 539 3439 6723 946412657 1526718666 654 3440 6738 9521126761532218674 704 3537 6782 9o38 127821539418725 7413548 6788 9623128091540118726 748 3548 6811 9625128121547418727 7713579 6888 9648 28291548318795 79630856976 966312864 15512 18810 82336866986 9726123961553318819 865 36937002 974612968 1553518828 91137027008 9753130211563318889 920 3812 7016 9772130271573118896 948 3844 7026 9964130481580318959 986 39577060 9966130621601018991 1030 4015 7116 9981130821603419005 1129 4096 71421003513l6l 1605019061 1187 4136715410040132071607219152 1215 4245 719010229132101615919169 1219 4262721010236132221637819201 1237 4373 721310256132711638219221 1318 4385724210272132791640819238 13714526724510314133371641219283 1379 4605 734 31033813355164431934 4 1556 4619 7346 10354 13404 16475 19355 1592 4643 736610382134821647919383 1652 4723741210463135051652019396 1725 4732 743010464135491659419429 1758 4736 745410502135501659519476 1761 4737 749910520 1355416643 19541 1837 4757 75581056G136141666719600 1879 4775 761210599136361671819635 1882 4823 770110630136601687019644 1986 4856 7703107481369616S9619733 2021 4^63775910769137851692819747 2049 4908 788410790138121696219793 2077 4950792010915138611711319808 21014998 79271C953138651712019839 21415029 8082109S1138901713519845 22165085809110'?Si 139181715219941 2227 5129 8,02 llOlö 139301715619997 223451808208110261393817212 200G4 2252 5269 8226110461401517263 20110 2254 5344 8229110881407917425 20194 2259 5345 82421112714112 17617 20214 2*76 5356 8251111271414117515 20247 2321 5367829411182141711759320259 2365 5470 S330111901418617595 20267 2396 5486 8348112321423917675 20289 2412 5492 8383112931426417685 20333 24325634 8451113991436517773 t0377 2435 5669 8531114221438317794 20496 2505 5743 854911425 14399 17804 20672 25505816 8574114661443617856 20750 2629 5884 8623115291444017883 20792 2667 590186381158514515 17884 20989 26715904 8723119371455617926 20994 2716 5985 8753119841455818045 27S3 6033 8876120211467918046 2808 6134 8919 120221459118137 Marktnieuws. Haarlem, 14 Jan. 1903. Op de heden gehouden'veemarkt wa ren aangevoerd 5 koeien f 210—f 160; 29 N. Kalveren f 13—f 10; 17 schapen t 26—) f 20. Gister. Heden Dd. 13 Jan. Wd. Ulan. 21/. pCt. Ned. Werk. 8chulo Sl'/8 8i»/w' 4l/t pCt. PortnMl 4 pCt. Venezuela34 Cert, Nederl. Handel Maatjj... Aand Koninkl. Petroleum.... 430 434 Aand. Moeara Enim90 90 Aand. Perlak Petroleum1501/^ 147 Aand. Schibaiefi' Aand. Soemalata Aand. Am. Car Foundry Cy.41 417/8 Aand. United Steel Comp38 37% Aand. Atchieon Topeka887,s 8S7/ie Aand. Union Paciüc103»/8 103 4 pOL Conv. Union Pacific bds UW/g 105»/* Aand. Missouri Kansas A Texas 287/8 287/s Aand. New-York Ontario33'/g 34t/a Gew. aandl KaïiBas City South. 3ö0/10 355/8 Pref. aand. id. id.687/s 59i/g Gew. aand. Southern Railway. 35 s/4 35"/^ Aand. Waabash305/g 303/8 Aand. Denver Rio Grande.417/8 4iu/16 Gew. aand. Erie40i/o 41»/8 Advertenlën. Ondertrouwd J. RATELBAND en A. C. T. DE LANGE. Deventer', 14 Januari 1903' Eenige kennisgeving binnen de stad. Brieven oj» Advertontien kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen te weten Groote Houtstraat No. 14oaan het huis van den neerB. Langeveld bij het Proveniershuis Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den heer F, Hellingman. Kruisweg 41 hoek Heerenstraat aan de winkel van den heer AC. A. van Hamert en ian onze Bureaux, Znider Buitenspaarne No. (i vlak bij de Turfmarkt en Bijkantoor Groote Houtstraat 55. DE ADMINISTRATIE. Inschr. voor daines-dienstb. en kinder Kookcursussen 5 voor Cestuumnaaien ook REFORM voor dames en opleiding Naaister. Spreekuur: - ..r. DIRECT GEVRAAGD een flinke Dagmeid. Loon 2.50 per week. Zonder goede getuigen, onnoodig zich aan te melden. Groote Houtstraat öörood. Een bekwaam gevraagd by GEBR. NIEUWJAAR N. Kerksplein 20. Een ijverig en accuraat keunis Ifcal. Boekh. aanbeveling. Salaris nader overeen te kornen. Eigenh. brieven met refer, onder No. 5459, Bureau van dit Blad. Wegens vertrek naar elders ter overname aangeboden in het mid den van de stad, op zeer drukken stand een zaak in Tabak, Sigaren, Koliie en Thee en aanverwante artikelen, dat een flink burgerbestaan oplevert, met veel buitenklanten, die door den man kunnen worden waargenomen. Brieven ir. 5458 aan het Bur. van dit blad. Tusschenpersonen komen niet in aanmerking. Een Winkelhuis 350 per jaar. Aanvaarding 1 April a.s. Een Bovenhuis f 265 per jaar. Een Benedenhuis ƒ225 per jaar. Een Huis f 300 per jaar. De 3 laatste perceelen terstond te aanvaarden. Brieven fr. onder No. 46, aan P. VAN CITTERT ZONEN Spekstraat, Haarlem. Aan de Bureaux van Haarlem's Dagblad be staat dagelijks de gelegenheid tot het opgeven van ADVERTENTIÊN in alia andere Bladen, als: Nieuwe Rott. Courant, Algemeen Handelsblad, De Telegraaf, Het Nieuws van den Dag, De Nieuwe Courant, Het Centrum, De Standaard, De Tijd, enz. enz. zonder verhooging van den prijs. Desgewenscht wordt hulp vér- ieend bq hetopstellen der annonces.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3