NIEUWS- EN ADYERTENTIEBLAF Meestgeiezen Dagblad iï» Haarlem eis Omi,<reken. In de sehaduw ra den Dood. Zaterdag 17 Januari 1903. 2Ue Jaargang No. 5997 DAGBLAD Abonnementsprlis Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom dei- gemeente), per 3 maanden 1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02Va Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37Va de omstreken en franco per post. 0.45 -^cl-ü-erxexitiëiO- Van 1—5 regels 5Ü Cts.iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux Voider Buitenspaarsje No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOiVI. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G, L. DAT]BE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Montmartre. Di£ nummer toestaat uit zes bladzijden. Maaï'Som's DagbS.atf var» 17 Jan. bevat 0. a. Uit Zuid Afrika. Een nieuw wetsontwerp in Frankrijk inge diend, 's Rijks financiën !n 1902 Werkstaking te 's Hertögenbosch, IJ8kwestie. Klachten over bezorging der Coarant gelieve NOOIT aan de ombrengers zeiven te doen, maar steeds (liefst schriftelijk) aan een onzer Bureaux: Groote Houtstraat 55 of Z. B. Spaarne 6. DE ADMINISTRATIE. Advertentiën VOOE HET Zaterdagavondnummer. Meermalen zijn wij tot ons leedwezen genoodzaakt Advertentiën af te wijzen voor het Zaterdagavondnummer, die dee Zaterdagsmorgens pa» worden bezorgd. Wil men zeker zijn van de plaatsing £«n is inzending op Vrijdagavond noo- dig, uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties of familieberichten, die moei lijk vooraf kunnen worden ingeleverd. DE ADMINISTRATIE. Buitenlandseh Nieuws Zuid-Afrika. Da groote kwestie van de bijdrage, die Transvaal, d.i. de goudmijnen, in de oorlogskosten betalen zal, is gerei- geld en, naar het heet, eveneens die van het arbeidersvraagstuk. De mij nen zullen 30.000.000 pond sterling bijdragen, al is het voorloopig nog slechts bij leening. Er zijn er, die dit weinig vinden zoowel in vergelijking met hun rijkdom als in aanmerking genomen hun aandeel in de aanlei ding tot den oorlog. Maar ook die betrekkelijk geringe som dan toch een achtenswaardig bedrag zullen de mijnkapitalistqn niet aangeboden hebben, als Chamberlain hen niet op het stuk van dien arbeid tegemoet is gekomen. De Kaffers zullen er het loodje bij leggen. De stakkers! Toen Chamber lain dezer dagen op den Rand een compound bezocht, in het bericht wordt waarlijk als iets zee/r natuur lijks van een compound gesproken ■voerden de zwarten nog een dans voor hem uit! De lust zal er hun wel tpoedig toe vergaan. Wat er te hun nen opzichte besloten is, weten wij i nog niet, maar dat er in een of an deren schoonschijnenden vorm een dwangstedsel ingevoerd' wordt, is wel zeker. Aan allerlei artikelen in de Engel- sche pers kan men merken, d'at het daarheen gaat Onlangs nog hield Benjamin Kidd in. de Timiep een be toog in dien zin. Een van de midde len die hij aanprees was, het de Kaf fers niet zoo gemakkelijk meer te maken landbouwers te zijn. In ver schillende streken van Zuid-Afrika zijn zij welgestelde boeren en hebben vee. Dat moet veranderen. En dan zullen, zij wel werken moeten om hun belasting op te brengen. In het voorbijgaan: die artikelen van Kidd waren nog om andere re denen belangrijk. Hij ging uit van de stelling, dat Zuid-Afrika een land van blanken moest worden. Maar dan moesten er op groots schaal blanken heen, Engelschen natuurlijk; dat zou meteen Zuid-Afrika Engelsch helpen maken. Voor dat echter mogelijk is, moet, da levensstandaard in Zuid- A'frika aanmefrkelijk dalen. Arbeid van blanken is op het oogenblik voor de nijverheid onbetaalbaar. En die daling van den levensstandaard moet vefrkregen worden door afschaffing van de monopolies, die er meer en meer het algemeen uitzuigen ten ba te van enkelen. Uit een Reuter-telegram uit Johan nesburg moeten wij opmaken, dat Chamberlain ook een tegenstander is van het invoeren van Negers van bo ven de Zambesi, hef voorstel van Sir Harry Johnston- Hij wees zelfs op het gevaar, dat de slaapziekte uit Oeganda in Zuid-Afrika werd inge voerd:! Of Chamberlain zelf tegen den invoer van zwarten van hoven de Zambesi is, dan wel andere Engelsche ministers er bezwaar tegen hebben Oeganda bijv. staat onder het depar tement van buitenland sche zaken kunnejn wij niet beslissen, maar het schijnt wel vast te staan, dat de Rand niet van daar de noodige arbeiders kan halen. Ook moeten wij uit het genoemde Reuter-telegram opmaken, dat men hef eens is met Johnston, in zooverre Zuid-Afrika zelf niet genoeg zwarten kan leveren. Maar Chamberlain waarschuwde voor China. De regee- xing daar noemde hij, merkwaardig genoeg, vijandig. En in da Chinee- scha havens, waar Engeland te zeg gen heeft, is er reeds, gebrek aan werkvolk. Zouden de Aziaten, koe lies uit Britsch-Indië, dan moeten uit komen? Maar in de eerste plaats zijn natuurlijk de inboorlingen van. Afri ka ten Z. van de Zambesi aan de beurt.. Wat er na den dwang, op hen uitgeoefend, nog te kort schiet schijnt, als wij 't wel begrijpen, uit Britsch-Indië te moeten komen en voor zooveel mogelijk ook uit China. Maar daar zal in Zuid-Afrika nog wel iets tegen gedaan worden. Nu de koop gesloten is, kan men niet zonder een glimlach terugdenken aan de strijkages, waarmede de twee partijen elkaar genaderd zijn. Cham- brelain begon met het patriottisme der Johannesburgers te vleien. Men zou hen beleedigen, te denken dat zij niet gaarne hun aandeel zouden dra gen in de algemeene oorlogskosten. Hij pree(s hun dapperheid in den oorlog, getuige de Imperial Light Horse, uit de Johannesburgers aan geworven, en geeselde de lasteraars, die zich herinnerende hoe spoedig duizenden Johannesburgers voorden oorlog gevlucht zijn, van lafhartig heid gesproken hadden. En de Rand kwam Chamberlain tegemoet met een luisterrijke ontvangst. Een adres werd hem aangeboden in een gouden schrijn ter waarde1 van 24.000. Zoo werd' de weg gebaand tot het geven en nemen, waarop nu de beslissing gevolgd is. Transvaal zal over kor ten tijd onder de met schuld belaste landen een eereplaats innemen. Dnitschland. Uit de Pruisische begrooting blijkt, dat de regeering van-plan is een ko ninklijk paleis te Posen te laten bou wen. Van de kosten is nog niets be kend, maar die zullen wel hoog zijn, als mien in aanmerking neemt, dat alleen 50.000 mark zijn uitgetrokken voor het ontwerpen van een plan en het onderzoeken van het bouwterrin dat beschikbaar zou komen als Posen ontmanteld werd. In en toelichting tot den post, zegt de regeering dat .mem van een geregeld verblijf van het keizerlijke paar in de provincie Posen, en met name in hare hoofd stad een versterking verwacht van de (viaedrland'sdlievende gevoelen^ van de bevolking en een innigr band tus- schen de provincie en de monarchie. Uiterlijk zal ook het paleis een zicht baar teekem zijn van den onverbreek baren band van de provincie met Pruisen en het Duitsche Rijk. Marokko. In dan ministerraad, heden onder voorzitterschap van den koning gehou den, verklaarde, Silvela. dat de offi- cieele berichten uit Marokko de ongun stige bericm er van daerMaa-correspon- d enten niec bevestigen De Kabylen van Fez or Anöjera zijn op 't oogenblik met elkander in gevecht gewikkeld. De politie der stad heeft troepen naar de gevechtsplaats gezon den teneinde- deze twee stammen te scheiden. De stammen van Andjera en Tanger Rolia, werden in hinderlaag gelokt, do--h, door de regeeringstroe- pen gesteund slaagder, zii erin, den stam van Fez af te slaan welke thans vechtend terugtrekt. De oproerige stammen bij Tanger zijn geslagen. Stadsnieuws. Haarlem, 16 Jan. 1903. Men schrijft ons: Aan de verzekerimigsp 1 ichtige Patroons. Hier ter stede heeft zich een comité gevormd voor de leiding der ver kiezing en de samenstelling van den Raad van Beroep, volgens art. 12 van het K. B. van 8 Dec. 1902. Dit comité bestaat uit de heeren J. W. A. Beijnes, H. J. D. Daudeij, Mr. Joh. Enschedé, H. J. Geijl J.Gz., P. Goedkoop Dz., J. L. E. 1. ICleijnenberg, E. Leven, C. G. Loomeijer Jz., J. Merens. Indien de verzekeringpLichtige pa troons hun stem voor het kiezen van ge machtigden ter verkiezing van de leden der Raden van Beroep niet verloren willen zien gaan worden zij door ge noemd comité uiigenoodigd ten stadhui- ze aan te vragen een formulier ter ver krijging van een stemkaart. Die formu lieren moeten uiterlijk voor den 6en Fe bruari "1903 ingevuld teruggezonden wor den ten stadhuize. Alsdan zal elke aanvrager ontvangen twee gelijkluidende formulieren-. Hei eene moet ingevuld, worden teruggezon den aan de Burgemeester, het andere wordt men beleefd uitgenoodigd vracht vrij te bezorgen bij den heer J. L. E. I. Kleijnenberg, Zijlstraat 59, die voorloo pig het secretariaat van genoemde com missie zal waarnemen. Indien, alle verzekerinigplichtige pa troons mede willen werken en dus de gelegenheid openen van hun stemrecht gebruik te maken, zal het mogelijk zijn, dal het college van- gemachtigden voor het kiezen van de leden van Beroep een zuivere afspiegeling is van de mee ning der kiezers. Vertrouwende, da,t de kiezers hun stem niet verloren zullen willen doen gaan, dringt 't comité er op aan de om de bewuste formuleren aan te vragen ten stadhuize. Het comité voornoemd: J. W. A. Beij nes, H. J. D. Daudey, Mr. Joh. Ensche dé, H, J. Geijl J.Cz., P. Goedkoop Dz., E, Levert, C. G. Loomeijer Jr. J. Merens, J. L. E. I. Kleijnenberg (tijdelijk secre taris.) Bron/gebouw. Donderdagavon d heeft in het Brongebouw eene buiten gewone voorstelling door de Ned. Too- neellislen onder directie van Ch. de la 'Mar plaats. Opgevoerd worden het tooneelspel ,,De Matroos" en „Een huis met Commen saals", kluchtspel. Het feit, dat de heer Charles de la Mar in het eerste stuk cLe rol van „De Ma troos' vervult, en het tweede stuk een groot lachsucces is, zijn voldoende ge gevens om overtuigd te zijn dat de avond van 22 Januari voor de leden van. het Brongebouw, die tegen verminderde i rij zen toegang hebben, en voor niet-leden, voor wie de toegangsprijzen ook niet hoog zijn, vol gehot belooft te worden. Dond.erdagav.oad had de twe de winter lezing plaats der Haarlemsche Jongelings-vereeniging „P-red. 12 la. De spreekbeurt werd vervuld door prof. P. L. Muilier, die voor een aandachtig en dankbaar auditorium een lezing 'hield over Dickens als Humorist en Moralist" Aangezien Prof. Muller over Dickens reeds eenmaal in onze stad (voor de. ver- eeniging van kantoor- en handelsbedien den) beeft gesproken, en wij daarvan toen uitvoerig verslag gaven, volstaan we met deze mededeeling. Hedenmorgen werd door den architect J. v. d. Ban alhier aanbesteed Het bouwen van een villa tegenover „Kennemerheuvel" aan den Bloemen- daalschen weg te Bloemendaal. Ingeschreven- werd als volgt: R. Wereidsma, 1 20900; J. en S. Win- nubst, t 20689; P. Hoetj.es, f 20300; P. Rij- nierse en Zn., Overveen, f 20395; J. Gie bels en J. v. Servellen, 20325; C. Neder- koorn, t 21923; J. Miezerus, f 20230; J. A. Kaub, Halfweg, 22815; B. Zuithoff en Zn., 20415; B. H. Philips, IJmuiden, f 21490; G. J. van Slingerland, Schoten, t 22330, Bakkers en Zn., 20900; H. v. "t Wout, f 20600. De overige inschrijvers wonen te Haar lem. Gevonden voorwerpen- Een gouden tien guldenstuk. Een brief ge adresseerd aan J. F. Beijer, Een sleutel'. Een sleuteltje. Een Amerikaansche schaats, eèn schoolboek. Aangereden. Donrerdagmiddag om 12 uur is een 4jarig kind op deG ed. Ou degracht door een met groenten bela den tweewiieligen handwagen aangere den, waardoor haar rechterarm is be zeerd. Gisteren middag heeft iemand, die bij de Li ede de sterkte van het ijs beproefde, toen hij er weer wilde afstap pen zijn hand in het oeverriet geslagen, zoodax de hand hevig verwond werd en de man zijn hand in het gasthuis moest laten verbinden. Avondreceptie. Donderdagavond had ten. huize van den commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland en mevrouw van Tienhoven de eerste avond-receptie in dezen winter plaats. Onder de aanwezigen waren o.m. de Burgemeester van Haarlem, en die 'van omliggende gemeenten, vele hoofd -en subalterne officieren uit Haarlem, Am sterdam en andere plaatsen-, leden der rechterlijke macht en andere hoogge plaatste personen, en verdere genoodig- den, alien met hunne dames. Den geheelen avond werd druk gedanst. Omstreeks half een was de soiree ge ëindigd. Nederl Opera. Romeo en Ju lia hadden we in lang niet op onze planken ontmoet.. Maar Donderdag avond, daar waren w» weer hij wat verouderd, zij een jaar of wat jonger, maar in hun hartelijke gevoelens voor elkaar onveranderd. Hun jonge liefde verkeerde nog steeds in 't stadium van schuchtere ieederheid, het oude lied bleek nog gloednieuw en de'menschen buitengewoon veel waren het dit maal niet luisterden er naar met de belangstelling, die dat lied nu eenmaal in ieder rrenschenhart weet op te wek ken. Toch is de eene liefdesgeschie denis de erdere niet,en deze is bijzon- der mooi, nis ze maar r<iet zoo ontzet tend breeJsprakig was Dat ze als een rood© draad het gehee le werk c't orlnopt en als 't ware het snoer vormt dat de muzikaal-drama tische n.iarlcn bijeenhoudt, niemand die er iets tegen kan hebben. Maar dat de tv- pde acte geheel, en de vier de acte voor 't grootste deel uitsluitend het liefciw-drama behandelt, stelt het geduld van den toehcovder en het ta lent der. slachtoffers van de liefde, had ik bijna gezegd, maar ..liefheb benden" korter op een ongemeen zware proc-f Beide partijen echter heb ben Donderdagavond die, proef held haftig doorstaan. Romeo (de heer Fr. Phlippeau) en Julia (mej. Suze Stem mer! k.i hebben onvermoeid en met veel talent hun taak ten einde gebracht en publiek .beeft nieif enkel hun muzika- len zang maar ook hun niet geheel evenwaardig, schoon aannemelijk, spel met onverflauwde aandacht gevolgd. Met die aandacht vereerde het ook en volkomen terecht de vertolkers van de Stephano-, Canulet-, Lorenso-, Mercutio- m Tybaldrol'en resp. mej.. M. Hooft, (eeu reeds v-ee/. presteerende jeugdige zangeres) en de heeren V. d. Hoek, v. Duinen, de Backer en Schui'- mann, die allen in edelen wedstrijd tot het welslagen meewerkten. Ook de verdere bij deze opvoering betrokken krachten droegen daartoe meer of min der bij "het koor maar heel weinig, maar des te meer het orkest, dat onder aanvoering van den heer R. Hageman menig gelukkig oogenblik beleefde. PHlLIP I OOTS. Natuurhistorische V e r- eeniging. In de bovenzaal van café Brinkmann werd Donderdagavond, eene druk bezochte vergadering gehou den der afdeeling Haarlem der Na- tuur-Historische Vereeniging. onder voorzitterschap van dr. H J. Calkoen. Medegedeeld werd dat zich 5 nieuwe leden hadden aangemeld. Tot bestuurslid werd bij acclama tie herkozen Üe.heer Ten Napel. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester den heer dr. P. G .Buekers bleek dat het batig saldo, dat over 19Ü1 f 53 bedroeg, thans over 1902 f 74.10» beliep. Hierna kreeg dr. P. G. Buekers het woord tot het'houden van een voor dracht over: ..Instinct als drijfveer van de handelingen der vogels". Spr. wees er op dat er een tijd geweest is, waarin men veel' te veel de mensche- lijke eigenschappen aan de dieren wenschte te ontzeggen; daarna is er een tijd van reactie gekomen en wilde men verklaren dat de dieren mensehe- lijk verstand1 hebben. Tegen overdrij ving naar den een of anderen kant is spr. dan ook sterk gekant. Wil de mensch zijn verstand ont wikkelen dan kan' hij daarbij voordeel trekken van eens anders ondervinding, hetzij door het gesproken hetzij door het geschreven woord. Dit nu kunnen de dieren niet. Door eigen ondervinding moeten zij zich dus weten te behelpen. Dat zij den weg nao.r verre lo.nden weten en het jaargetijde dat het beste voor de reis geschikt is, is dus niets anders dan een aangeboren instinct. Uit het Engelsch] van E. W. HORNUNG. 48. Maar Rachel keek vlug de kamer -rond; haar oogen helderden op, toen zij een oogenblik hieven rusten op Morna Woodgate, die voorover leun de op de sofa, waar zij zoo straks te zamen gezeten hadden; zij zat daar opgewonden, enthousiast, maar zich als vrouw onbekwaam voelende; zij gingen den predikant voorbij, die zoo als gewoonlijk onnoozel zat rond te kijken en verlegener was dan ooift; maar ten slotte bleven zij rusten op de magere, voorovergebogen© gestal te van Langholm, die zijn verward lokkenhoofd naar haar toeboog met een nieuw licht in zijn droomerige oogen, dat in de hare zijn weerschijn vond. U, Mr. Langholm! riep Rachel, terwijl zij een paar stappen naar hem toe kep. U, met uwe intrigues en problemen, die niemand' kan oplossen' zou u niet denken, dat u dit ééne voor mij ontwarren kan? Hare oogen schitterden. Langholm verbeeldde zich zijn hart te hooren kloppen en 't was hem, als kon hij zijne gedachten niet verza melen. Met een paar groot© stappen stond hij voor haar en ten aanschou- we van haar echtgenoot en haar vrienden nam hij Rachel's hand. God geve mij de kracht,- ik zal het proheeren! zei Langholm. Toen lieten hun handen elkaar weer los. Rachel's echtgeno'ot liet een saa~ donischen lach hooren. Verbied'je hat mij? vroeg.Lang holm, zich tot hem lceerende. Ik denk er niet aan, zei Steel. Het zal mij hij zonder interesseeren u aan het werk te zien. Is dat èerie u.itdaging? De twee mannen kaken elkander aan, terwijl dé derde en zijne vrouw toekeken. Het had geklonken als een uitdaging aan alle aanwezigen, uit gezonderd den predikant, maar nie mand had tijd gehad er over te den ken, toen zij het Lsngholm hoorden uitspreken en moesten erkennen, dat zijn opmerking rechtvaardig was. Zooals je wilt, zei Steel onver schillig. Als zoodanig zal ik het beschou wen, voegde Langholm er bij, den ander onderzoekend aankijkend. En vinden zal ik hem of ik zal nooit meer een regel op 't. papier zetten natuurlijk als de schurk nog in leven is! ftOOFDSTUK XX. Meer Haast. Er zijn uitnemende mannen van dei daad, die het zich zelve in het minst niet kwalijk nemen, dat zij op het gebied van de letterkunde heei weinig beteekenen, zooals enkelen van de best3 boeken uit vroegere ja ren ons bewijzen. Een nog zeldza mer type echter is dé geletterde man, die ook als man van de daad een goed figuur kan n.aken" L mgholm wa9 buiten twijfel een geletterd man. Hij was op zijn nest tusschen de ro zen en de boeken; op zijn slechtst, wanneer hij in onverwachte aanra king kwam metde a*uwe werkelijk heid van-het leven. Maar al8.u»pn hem den tijd gaf. was hij met iemand om de moeilijkheden te ondoopen omdat hij voor den strijd niet goed was toegerust en omdat zijn zelfver trouwen hem wep eens in den steek liet; en misschien was zijn moed er des te grooter om, omdat hij eerst een aanval van lafhartigheid had- te overwinnen. Langholm had een an dere eigenschap geschikt vooo het vraagstuk, waarvoor hij zich gespan nen had, maar waarvoor hij totaal ongeschikt was wat temperament en levensondervinding aangaat. Naast- een levendige verbeelding (een eigen schap met haar eigen gebreken, zoo als het vervolg zal aantoon en) was geen moeite hem te veel, wat trou wens in dit bijzondere geval niet te verwonderen was. Op een Maandagmiddag stapte hij op 3.45 uur uit den trein te King's Cross, hij had den trein van 9.30 uur genomen van Northborough, na een vroegtijdig afscheid van William Al len Richardson en zijne familie. Langholm keek hoe laat het was, voordat hij aan het station in een cab stapte. Rijd snel, zei hij. naar de Stads- .en Provinciale Bank in Oxford Streef, i En- hij was daar eemige minuten vóór den tijd'. Ik zou graag precies weten hoe mijn balans staat, als het niet te veel moeite is om het na t© kijken, voor dat u sluit. Spoedig werd een vel papier in Langholm's hand gestopt, lettr na er een blik op geworpen te hebben, bloosde hij tot zijn haar van genoe gen en verrassing en ging direct weer terug naar rijn cab. Naar het Cadogan-Hotel, in Slo- ane-street, riep hij door hoi luikje; en je behoeft geen haast te maken. Langholm voelde zich honderd pond lichter. Zijn balans was zuiver hon derd pond hooger dan hij gedacht jhad haar te zullen vinden en zijn hart Iwas vol vreugde over de voordeelen jvan het buitenleven. Weinig koop- 'mansachtig en correct in zaken als hij was in alles behalve in de voor bereiding van de nu op zich genomen kwestie, zou zoo'n fortuintje hem in de stad nooit zijn overkomen, daar bestreken de uitgaven juist het be scheiden inkomen. Gelukkig het kan, zei hij zorge loos tot zichzelf, toen hij besloot in 't beste hotel te gaan logeeren om zijne 'nasporingen te beginnen in plaats van kamers te huren; Goddank heb ik genoeg om deze knikker te laten voortrollen tot het laatst van het jaar ten minste! Als ik het spoor niet kan vinden, dan Hij verdiepte zich in dierbare, her inneringen en droomen, het tooneel speelde gewoonlijk ongeveer tweehon derd mijlen noordelijk; maar te den ken dat deze droomen werkelijkheid geworden waren was meteen een middel om er geheel van terug te ko men. Langholm bekeek zichzelf in den spiegel. Hij had een eerlijk ge zicht, en hij moest eerlijk spel speletn of in 't geheel niet. Hij keek naar bui- |ten en ging zich interesseeren voor het Londensche leven, dat hem nog zoo bekend ias. Het kwam hem voor als was hij niet langer dan een dag weg geweest en toch kon hij scherper waarnemen, juist1 omdat hij eenige wekein afwezig was geweest. Het hou ten plaveisel gaf een sterken, maar niet onaangenamen geur af in de zware Augustuslucht; voor oud-Lon- densche neusgaten had hij bepaald iets dierbaars. Wordt vervolgd.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1