Dankbetuiging. VERLOREN. J0NGMENSCH, Nette Dienstbode Wordt gevraagd. uitgangen van het theater. Maar eeds waren de kameraden van den artist te hulp gesneld en bluschten het vuur. Deze heeft slechts lichte brandwonden gekregen. Toen de toeschouwers zagen, dat eik gevaar verdwenen was, namen zij hunne plaatsen weer in en kon de voorstelling worden voortgezet De Macedonische gruwelen. Nu komt er weer een bericht dat Rus land en Oostenrijk van plan zijn den Sultan bang te maiken om zoo hun zin in zake de Macedonische quaestie door 'e drijven. Een Oostenrijksche oorlogsbo dem zou zich naar de Turksche wateren begeven om den Groot Heer te bewegen de hervormingen in te voeren die men te Weenen verlangd. Militaire Ansichtskarten. Een opmerkelijk gebruik verbreidt zich hoe langer hoe meer in het Italiaanse he leger. In ieder regiment worden geïllus treerde briefkaarten vervaardigd, waarop een handige teekenaar of de onderschei dt ngs teekenis van dit regiment met eene opgave der veldslagen, waaraan het deel genomen heeft, óf ook eene episode uit een dezer veldslagen voorstelt. Deze kaarten worden in duizenden exemplaren gedrukt en tegen een mati gen prijs aan de officieren en soldaten dezer regimenten verkocht, die ze voor hunne correspondenties gebruiken en zoo de kennis der daden van het regi ment in de kringen hunner bekenden verbreiden. Vervolg Stadsnieuws. Gevonden voorwerpen: 2 sleutels aan een touw. Een schaats. Een brander van een lamp. Een beursje met zilveren knip met centen. Een ge wicht. Een bruin smoushondje. Een nieuwe heerenhandschoen. Bij het verzetten van een ruim 200 KG. zwaren cementsteen op den voorgrond van een in aanbouw zijnd huis van de Duvenvoordestraat, kantel de deze om, viel op den bovensten stei ger, die brak, waardoor de 23 jarige tim merman O .M. achterover op die straat vied en zich aa.n rug en hoofd verwondde Bewusteloos werd hij in eene naastbij- zijnde woning binnengedragen, en door een dokter onderzocht, zijn toestand is niet buiten gevaar. Men schrijft ons: Gisterenavond opende de weleerw. heer Montijn de eerste bijbellezing in bet door den heeT De Breuk afgestane lokaal in het Schoterkwartier. Bij het binnentreden van dein predi kant zongen de aanwezigen psalm 134 vers 3. Aan het einde van de lezing dankte de heer Montijn den heer en. mevrouw De Breuk, die ook tegen woordig waren, voor het vrijwillig af staan van het lokaal en sprak den wensch uit, dat deze samenkomsten, welke uitsluitend waren (voor de be woners van het Noorderkwartier, steeds druk bezocht mochten worden. Honden tentoonstelling. Omtrent de internationale Honden- tentoonstelling, die alhier op 24 en 25 Januari a.s. gehouden zal worden, meldt de N. S.: Honderd twee en vijftig eere- cri speciale prijzen; ruim drie honderd vijftig .inschrijvingen; genoodzaakt zijn bijna vijftig honden te weigeren wegens gebrek aan ruimte en dan geen enkele hond beneden den leeftijd van zes maanden, dat zijn eenige ge gevens omtrent de eerste internatio nale hondententoonstelling, uitge schreven door de K. C. A. Is het uit sympathie voor de club of omdat de winter een zoo geschikte gelegenheid is om langharige honden in de beste haarconditie te vertoo- nen? Is het om d^ stad Haarlem of om de nieuwigheid van het idee? Is het om de nieuwe medailles en het geringe inleggeld? Om het even, maar de tentoonstelling die a.s. Zaterdag in het Brongebouw geopend wordt, is een bewijs dat hondensport niet kwijnt en dat er nog velen zijn !n der lande die, alleen der eer ter wille hunne honden exposeeren, en bij wel ke de dubbeltjesquaestie niet op deu voorgrond treedt. Eigenaardig is het buitengewoon groot aantal exposanten, wier namen In glean enkele tentoonistejlilingscata- logus voorkomen en die allen met één hond uitkomen. Dit heeft dan ook ten gevolge, dat er ruim vijftig verschil lende rassen waardig zullen vertegen woordigd zijn.. Locomotief op hol. Naar aenleiding van het gebeurde met de locomotief der stoomtram Haarlem Alkmaar op Donderdag jl., heeft de inspecteur van het stoomwezen een on-' derzoek ingesteld en daarom de ge-1 heele locomotief doen uiteen nemen, om te zien of door verslijting van een der deelen het ongeval veroorzaakt kon zijn. Daar alle deelen in orde zijn bevon-' den. kon alleen moedwil de oorzaak zijn. „Weten en Werken". Voor een stampvolle zaal trad gisterenavond voor bovengenoemde vereeniging als spreker op de heer W. Otto, van Am sterdam. Deze behandelde in het eerste gedeelte van den avond de no-' veile van zijn hand getiteld: De Scheidsmuur", waaruit te leeren viel hoe ver jalouzie iemand brengen kan, hoe men van een knap huisvader tot een kroeglooper, zelfs als in deze schets bijna de moordenaar van zijn kind' Warden kan. In het tweede gedeelte van den avond gaf spreker eenige opmerkin gen ten beste over het reciteeren. die een algemeene vroolijkheid deden ont staan en toen de heer Otto te ruim 10 uur eindigde, was een luid applaus zijn deel. De volgende spreekbeurt wordt ver vuld door den heer Grabijn. Op Zondag 1 Februari za het 50 jaar geleden zijn. dat de eer waarde zusters Franciscanessen hun liefdewerk in het gesticht St. Jacobs- Godshuis. R.-K. Wees- en Armenhuis alhier, begonnen. Vroeger werden de werkzaamheden door eenige regenten en regentessen gedaan. Met. een plechtige H. Mis in d: kapel zal het feest worden her dacht. Men schrijft ons: Dobbelen Zondagmorgen om streeks 12 uur was een sinaasappelen- koopman op het ijs in den vijver bij Z.-Hout bezig zijn waar te verdobbelen. Een jongen welke ongeveer 25 centen verloren had. haalde de politie, doch bi.: de nadering daarvan maakte de koopman zich uit de voeten De ijsquaestie te Haarlem Maandagavond werd voor de derde maal, thans in de groote zaal van "net Brongebouw, 'eene vergadtetring be legd, van leden der IJsclub, ten einde nogm&als over de ijsquaestie te spre ken. Zooals men weet was deze ver gadering bijeen geroepen door den hear Mr. F. Willekes Macdonald en een aantal andere leden. De heer MACDONALD zeide, dat naar ae groote opkomst te oordeelen, zijn nietsje toch als een ietsje is be- sqhouwd. Verder verzocht spr. ue aanwezigen om ean voorzitter voor deze vergadering te benoemen. Daar na stelt spr. de aanwezigen voor om te beslissen over de vraag of de Pers al dan niet zal worden toegelaten. Daar de zaak door de publiciteit *n de bladen reeds zulk een grooten om vang heeft genomen, zou spr. gaarne zien dat de leden door zitten en op staan uitmaakten of de Pers al dan niet toegang had. Daar bijna alle aanwezigen opston den, en de vergadering daarmede den wensch te kennen gaf de zaak pu bliek. te behandelen, werd den verte genwoordigers der verschillende bla den onder applaus der vergadering verzocht binnen te komen. Daar geen der leden de leiding der vergadering op zich wilde nemen, verklaarde de heer Mr. Willekes Mac donald, zich daartoe bereid. Daarna het woord nemende, zeide de leider der vergadering dat nu het warmste gedeelte van den strijd ter sprake komen moet. Hem zijn ver schillende insinuaties ter oore geko men, o.a. deze dat zijn heele opzet wezen zou om zijn confrère Bijvoet een hak te zetten. Het klinkt mis-, schien vreemd, maar de heer Bijvoet en ik zijn goede vrienden (Mr. Bij voet knikt toestemmend) hoewel fk van man tot man scherpe critiek op hem heb uitgeoefend. Misschien hebben enkelen gelijk die zeggen, dat spr. er zijn neus niet in had moeten steken, maar dat kan in elk geval ook gezegd worden van de pers en van het voorloopig bestuur (gelach). Het ging om een principe. Het Be stuur meende zich te kunnen onttrek ken aan zijn werkzaamheden en spr. trok zich dat aan, omdat hij .tot 'P dat moment de houding van het Be stuur volkomen correct gevonden had. Schorsing, royement zijn wel erge dingen en al had spr. wel gaar ne een ander middel gewenscht, het stomme reglementsartikel ilaat niet anders toe. Van de houding van het Bestuur heeft spr. het zijne gezegd en dat op eer. manier waardoor de andere insi nuatie, als zou hij gehandeld hebben om een wit voetje bij het Bestuur te krijgen, wegvalt. Dat spreker's denkbeeld in de vori ge vergadering niet in stemming ge bracht is, moet van achteren beke ken gelukkig heeten. Het zou dan ge vallen zijn als een baksteen. Deze ver gadering hier is veel talrijker en meer reglementair geconvoceerd. Wat spr. nu wenscht is een plebisciet, een volksstemming, om aan het oude Be stuur te vragen alsnog een vergade ring te beleggen. Dat zal naar hij hoopt, het oude bestuur aan het wan kelen brengen in zijn besluit, om geen bestuursdaden meer te verrich ten. Baatte ook dit niet, dan zou ee i deurwaarders-exploit hot eenige middel zijn. Anders komen we niet uit de impasse. Het voorloopig be stuur is onwettig gekozen. Er was niet eens een president om het woord aan te vragen. De heer Holdert trad wel als voorzitter op, maar zoo maar, zonder eenige bijbedoeling, evenals spreker zelf. Voor die vergadering is evenwel niet op behoorlijke wijze geconvo ceerd, d. w. z. met convocatiebiljet. En spreker dankt mr. Lieftinck, die hem een nieuw argument tegen de wettigheid der vorige bestuursbenoe- ming heeft aangewezen. Art. 12 der statuten vermeldt n.l. dat het bestuur voor elke vacature een voordracht 'n- dient van twee candadaten en dat elk lid afzonderlijk moet worden geko zen. Geen van beide is geschied' en 't nieuwe bestuuir dus onwettig geko zen. Nu is de eenige weg, om aan het Bestuur te vragen, alsnog voordrach ten van twee personen in te dienen eu spreker denkt daarbij niet aan <en knieval. Hij heeft recht op een alge meene vergadering en het Bestuur heeft den plicht dien te beleggen, te genover spreker en alle leden. (Ap plaus). Hij kan zich begrijpen, dat het Bestuur gedacht zal hebben: .waarom vroegen juist tien leden van de oppositie ons daarom en niet gij, onze vrienden?" En dan zou spreker het Bestuur willen antwoorden: ,,lk verwachtte, dat gij uw plicht zoudt doen en zelf een vergadering bijeen roepen!" Spr. heeft hooren beweren, dat deze heele opzet dienen moet om hem po pulair te maken. Hij weet beter »ioe men populair wordt. Zeker niet door u „chat" ean „chat" te noemen en een „fripon" een ,,fripon". De heer Mr. F. A. BIJVOET, thans het woord1 erlangende, noemt -1en hoer Macdonald: Mijnheer de leider van deze vergadering en verklaart, dat hij niet weer de domheid hebben zal op het gebeurde zelf in te gaan (bravo!) Het reglement heeft eenmaal geen schuld aan deze betreurenswaar dige en ongelukkige geschiedenis, het is niet zoo stom als de vorige spreker wel meent. Er staat n.l. in, dat het Bestuur c a s u quo schorst tot de volgende vergadering. Casu quo. Men behoefde het dus niet te doen. En al erkent spr. volmondig, dat hij een fout begaan heeft, dan was die och niet zoo groot, dat zij zulk een optre den rechtvaardigde. (Mr. Lieftinck interrompeert, Mr. Bijvoet verzoekt ongehinderd te kunnen doorspreken. Applaus). Oolc de pers draagt aan den ernst van die feiten geen schuld. Na dat op Zaterdag de zaak gebeurd' was heeft reeds op Zondagochtend het Be stuur tot de schorsing besloten; daar door werd het een publiek feit en had de getroffene het. recht, zich voor net publiek te rechtvaardigen. Dat iemand die iu ,,de Distel" woont zoo als de vorige spreker, wel eens wat stekelig wordt, kan spr. zich begrij pen maai- hij kan verzekeren, dat de leden van het comité geleid zijn door geen andere bedoeling dan om -ie 'zaak in het rechte spoor te brengen. (Applaus). Het heeft gemeend, dat er na de uit voerige correspondentie met liet oude Bestuur, dat zicli stelde op het standpunt, dat het als college niet meer bestaat, geen andere weg was dan door den voorzitter van dat oude bestuur zelf was aangewezen, namelijk de leden door een oproeping in de couranten bijeenroepen tot een algemeene vergadering. Het oude bestuur ging zelfs zoover, dat de heer Van de Poll op een van de brieven ge antwoord heeft„ik zal aan mijn me deleden vragen, wie van hen bereid zijn, de oproeping aan de leden mede te onderteekenen." Daarop is toen door de commissie gewacht. Het Bestuur zal dus niet op zijn standpunt terugkomen. Er is door de Commissie niet hoofdelijk geconvo ceerd omdat zij niet over de ledenlijst had te beschikken. Later'is die op ver zoek gracieuselijk door den heer van Bevervoorde afgestaan. Evenwel schrijft het reglement persoonlijk con- voceeren niet voor. Het door den heer Lieftinck gevon den argument is niet heel schlagend. Art. 12 is een bepaling voor het geval, dat er een Bestuur is, en dat is hier niet. Spr. heeft een ander argument van een niet-jurist, die zich noemt iemand met „gewoon gezond verstand er s'aat in 'treglement: „in alle ge vallen. waarin niet is voorzien, beslist het Bestuur." Nu heeft het bestuur, voor het de tafel verliet, aangeraden, een ledenvergadering te beleggen op de wijze als door de Commissie ge schied is en daartoe dus zelf beslist (applaus). Er wordt nog voortdurend druk ge correspondeerd. De heer Zeewoldt heeft den heer Van Bevervoorde ge vraagd, om overdracht der bescheiden en bezittingen, en deze heeft ge antwoord. dat over deze zaken de le den van het Bestuur, hoewel geen col lege meer vormende, niets deden zon der colloquium (bespreking). Daarop heeft de heer Zeewoldt aangedrongen op spoed en ten antwoord gekregen ..wend u tot den heer van de Poll". Daarop heeft de heer Zeewoldt ge vraagd, op welk uur hij morgen (Maan. dag) een en ander zou kunnen overne men en dat hij bereid was een proces verbaal van de laatstgehouden verga dering over te leggen. Daarop is ge antwoord, dat het eenstemmig fitre- ven van het afgetreden bestuur is, het aan zijn opvolgers zoo gemakke lijk mogelijk te maken en dat het afge treden "bestuur zeer gaarne bedoeld proces-verbaal ontvangen zal, om daar van kennis te nemen, ten einde te be raadslagen. wat den afgetreden be stuursleden te doen staat. Hierin ziet spr. een nieuw1 bewijs, dat het oude bestuur niet van opinie veranderen zal en zou het betreuren, wanneer nieuwe moeilijkheden in 't lr ven werden geroepen. De heer Mr. J- SMITS VAN DER GOES LIEFTINCK doet opmerken, dal de vergadering onwettig is geweest, alleen reeds omdat art. 9 een schrifte- luk verzoek om een vergadering aan hetBestuur voorschrijftook om dat voorgeschreven is, dat voor elke vacature een dubbeltal moet- worden opgemaakt, wat niet geschied 'is. Het argument van Mr. Bijvoet, gevonden door den man met het gewoon gezond verstand, is een stroohalm, die zich in de klemmende greep van den heer Bijvoet spoedig begeven zal. Immers het Bestuur kan niet beslissen, als er geen Bestuur i&. We hebben een middel noodig om het oude Bestuur van zijn niet correcte houding te doen terugkomen, om dit te verhelpen en het Bestuur het ge makkelijk te maken, daarop terug te komen, te meer daar het intusschen misschien al van opinie is veranderd. Met net voorgestelde votum wordt niets geprejudiicieerd, er' wordt niet gezegd of we den heer Zeewoldt wil len of een ander. Spr. zou wenschen. dat het verzoek werd onderteekend door voor- en tegenstanders, tot afwik keling van de zaak op correcte manier, helpt dat niet, dan is er niets aan ie dien en handelt het Bestuur incorrect. Hier zal niet gestemd worden over iemand of iets, maar alleen over de correcte afwisseling van zalcen (appl.). De heer Mr. BIJVOET kan zich niet begrijpen, dat waar de heer Lieftinck hem toeroept: „gij klemt u aan een stroohalm vast, het Bestuur bestaat niet meer", hij zelf wenscht, dat dit niet meer bestaande bestuur een ver gadering zal beleggen. De heer Mr. LIEFTINCK komt hier tegen op. Het principieele verschil is juist, dat in zijn en anderer oogenhet bestuur nog wel degelijk bestuur is. Een bestuur dat niet meer bestaan zou, en aan de leden het recht zou geven, zichzelven om een vergadering te vra gen, dat is spr. te kras." De heer Mr. WILLEKES MACDO NALD wijst cr op, dat de distel het wapen van Schotland is. Hij kan zich begrijpen, dat de heer Bijvoet ver klaart, dat het gezondverstandsargu- mant niet van hein afkomstig is. „neen Bijvoet, dat zou me ook van je ver wonderd hebben (gelach). Spr. heeft in de vorige vergadering al melding gemaakt van art. 12, maar als het Be stuur meent er niet meer te zijn, kan het ook niet beslissen. Dat het bestuur schrijft bij hande van den heer Van de Poll, sluit geen eenstemmigheid van het Bestuur in. Al had de heer Van de Poll gezegd „en nu heeren lis het aan u om een vergadering te beleggen", dan is dit nog geen bewijs, dat dat de juiste weg is. Iin dit toch aan te nemen, klopt niet niet de meening, dat men geen knieval wil doen. Op deze manier komt men niet in 't reine. Er zijn velen, d!ic de orders van deze nieuwe bestuursleden niet willen afwachten. Spr. vertrouwt dus, dat deze vergadering de vraag zal stellen aan het afgetreden Bestuur en dat dit eraan voldoen zal. Het Bestuur moet dat doen. Spr. heeft Donderdag al ge zegd dat doet het Bestuur gewis en gelooft dat het Bestuur zich zeer gaar ne de hand gereikt zal zien voor een eer volle re'raite. De heer Mr. JOH. ENSCHEDé zal niet met dit voorstel meegaan. De oude quaestie is van de baan, de nieu we is deze. of het nieuwe bestuur wet tig Het nu gedane voorstel had vóór de vorige vergadering gedaan moe ten zijn. Toen is er een nieuw bestuur gekozen waarvan wel velen de wettig heid ontkennen, maar vele anderen ook de wettigheid handhaven. Wordt er nu weer een nieuw bestuur gekozen, dan zal het pas gekozen bestuur de wettigheid van dat bestuur ontkennen en spr. gelooft, dat in een geding het standpunt van die beide besturen met vrucht zou kunnen worden verdedigd. Wanneer men dus hier niet weet, of het meuwgekozen bestuur met het hier gedane voorstel meegaat, is het beste hier eenparig dat bestuur als wettig bestuur te erkennen. Daartegen zal. blijkens zijn brieven, het oude bestuur geen bezwaar hebben en de vorige ver. gade ring ook niet. I.egt zich dus ook deze vergadering daarbij neer, dan kan de ijsclub weer rustig haar gang gaan (applaus). De heer MACDONALD zegt, dat deze vergadering nog meer bevoegd zou zijn dan de vorige om even negen bestuurs leden te kiezen, maar toch ondersteunt spr. he: denkbeeld niet. omdat hij nog altijd hoopt, dat het voorloopig bestuur zal kunnen worden gekozen in een wettig bijeengeroepen vergadering. Ze ker zullen bier minstens 25 personen tegen het voorstel-Enschedé zijn. (Ge roep stemmen 1). De leider der vergadering deelt nu mede, dat het plan is een brief te zen den naar het oude bestuur met het verzoek, een ledenvergadering te be leggen ter vervulling van de openge vallen plaatsen, waarbij onderteeke naars hun vertrouwen uitspreken, dat aan dit billijk verlangen zal worden voldaan. De presentielijst van deze vergade ring zal als onderteekenmg van dezen brief dienen, met dien verstande, dat de namen van wfie tegenstemmen of heengegaan zijn. op de lijst worden doorgehaald. AI blijven er zoodoende maar vijf namen over. toch gaat de li'st naar het Bestuur, opdat het Be stuur wete, op wie het rekenen kan en wie voor het voorstel waren. Dat heeft voor het Bestuur gewicht met het oog op de beslissing. De heer A. J. C. DAAMEN wil eerst dan uitmaken of er wel een verzoek zal uitgaan van deze vergadering, maar trekt dit in, nadat Mr. BIJVOET heeft doen opmerken, dat immers de besluiten van deze vergadering geen bindende kracht hebben, zoodat, wan neer er heeren zijn, die er genoegen m hebben zulk een verzoek tot het oude bestuur te richten, geen meerderheid dat beletten kan. Wordt overgegaan tot stemming. Als leden van het stembureau fungee- ren de heeren Van Lelyveld, Mr. Joh. En schedé en J. J. Beijnes. De uitslag is, dat vóór het verzenden van bovengenoemd verzoek aan 't oude Bestuur, zich verklaren 95 leden; tegen 70; 9 waren vertrokken, 2 bleven buiten stemming. Thans dankt Mr. Ch. ENSCHEDé den leider, onder applaus der vergadering voor de genomen moeite en deze de ver gadering voor den hem verleenden steun. Van de Donderdag benoemde Bestuurs leden was niemand aanwezig, dan Mr. A. H. J. Merens, die trouwens, naar men weet, de benoeming heeft aflgewezen. Gisterenavond hield de afd. Haarlem van den Ned. Kappers- eu Barbiersbediendenbond ewne opea- bare vergadering in café Suisse. Een groot aantal bedienden was aanwe zig. Het woord werd gevoerd door de heeren A. Hofman van Amsterdam en F. W. N. Hugenholtz. Morgen hier over meer. Bij-het afdrukken van diö blad was de loterij-lijst nog niet ont- vangen. Uit de Omstreken. Heemstede. De schuldenUast der (gemeente bedroeg op 1 Januari 1903 33050; hiervan wordt in den loop van het jaar afgelost 4400 en aan rente betaald 1160.50. Door de geneeskundigen alhier zijn in 1902 119 vaccinaties verricht; in 1901 be droeg dat 82. Bennebroeb. Konden we gisteren een paar diefstal len van eenden en konijnen vermelden, bij verschillende ingezetenen zijn nu duiven en konijnen ontvreemd. De leden van den Raad, die dit Jaar als zoodanig moeten aftreden zijn de heeren A. J. E. Baron van Ittersum en G. Stam. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. S0 ceiite per regeL De Echte Quina-Laroche is geene alledaagsche toebereiding en niet eene der talrijke namaakingen waarvan zij het voorwerp is zou m et haar vergeleken kunnen worden. Het steeds toenemend succes van dit uitstekend geneesmiddel is ver schuldigd aan de merkwaardige eigenschappen, die alleen de Echte Quina-Laroche bezit om de maag zwakte, kwijnende ziekten tegen te gaan en de trage herstellingen te bespoedigen. De ijzerhoudende Quina-Laroche wordt aangewend tegen Bloedar moede, bleekzucht, gevolgen van bevallingen, enz. Men eische de Echte Quina- Laroche, eenvoudige of echte, voor zien met de handteekening Laroche en het adres: 20, rue des Fossés- Saint-Jacques, Paris. Raadpleegt de beste genees- heeren. Zij zullen U zekerlijk zeggen dat de KEATINGS PAS TILLES het beste geneesmiddel zijn tegen hoest en keelziekten, enz. Eene enkele is voldoende om U te verlichten. Beproeft ze en gij zult door U zeiven het beste bewijs hebben hunner werkdadigheid, welke door meer dan SOjarenvan succès in de geheele wereld is waargenomen; gij zult de KEA TINGS PASTILLES in alle Apo- heken vinden. Amsterdamsche Bear? Gister. Heden Md. 19 Jan. Bd. 20 las. 21/t pCt. Ned. Werk. 8ohuld $V/S 81W/w 4i/t pCt. Portugal 4 pCt. Venezuela34i/a 34 Cert. Nederl. Handel Maatij... A and Koninkl. Petroleum.... 431 429 A and. Moeara Enim.85 861/. Aand. Perlak Petroleum14S 148 Aand. Schibaieff Aand. Soemalata881/. Aand. Am. Car dt Foundry Oy„ 42 42'/i Aand. United Steel Oomp37n/10 3(;is/,0 Aand. Atchison Topekn885/j6 87 Aand. Union Pacific1025/h lOD/g 4 pOt. Conv. Union Pacific bds 105 1041/» Aand. Missouri Kansas Texas 2S5/g 2S Aand. New-York Ontario34i/a 33 Gew. aand. Kansas City 8onth. 36 35 Pref. aand. id. id601/® 59'/t Gew. aand. Southern Railway. 36>/g 361/® Aand. Wasbash30 21'1/. Aand. Denver Rio Grande.411/* 40'/« Gew. aand. Erie405/g 391/* Vervolg Nieuwstijdingen. Dr. Schaepman. Hedenochtend te 6.10 uur is aan „Het Centrum" uit Rome geseind: „Toestand niet slechter dan gisteren. De koorts ls in den nacht een weinig minder igewor- den". Telegrammen OPROER IN GEVANGENISSEN. ODESSA, 20 Januari. (Reuter) On der de 600 gedetineerden in de gevan genis hier, ontstond den 15en Januari oproer. De muiters braken hunne cel len open, bevrijdden andere gevange nen, barricadeerden de gangen met beddegoed en vernielden meubels. De gevangeniswacht maakte van de wapens gebruik; een gevangene werd gedood, een gewond. Nadat de gevan genis door tweei compagnieën troepen bezet was, kon de orde worden her steld. Een soortgelijk oproer ontstond den volgenden dag in de vrouwengevan genis. Ook hier moesten de troepen vuur geven, waarbij een gevangene werd gedood. Burgerlijke Stand Bevallen: 18 Jan. J. Doetsvan den Bcgaardt, z.; 19. M. W. van Poelgeest Waleveld, d.; 20. J. TimmersTim merman, d.; A. GrauwelmanKre diet, d. Overleden, 18 Jan. N. H. Nieuwenhui- zen ld. z., K. Annastraat. P. Doos, 64 j., Gasthuislaan. W. L. A. Kelderman 68 J., Wouwermansstraat. J.*W. Nijs, 63 j.. M v. Heemskerckstraat. E. Verzeilberg- Gorlee 38 j., L. Raamstraat. 17. M. Feist 80 j.. Rozestraat. 19. J. Meijer 80 J.. Z.- Polderstraat. Marktnieuws. Purmerend, 20 Jan. 1903 Aangevoerd: 89 stapels kaas, 28.50 per KG.; 595 KG. boter 1.25-/ 1.35 per KG.; 280 Runderen 5467 ct. per KG.; 18 paar den; 73 vette kalveren 70—90 ct. per KG.; 138 nuchtere kalveren 11—/ 23; 217 vet te varkens 4447 ct. per KG.; 54 magere idem 16—/ 26; 154 biggen 7— /ll, 565 schapen en lammeren; 25 HL. appelen t 1.50—/ 2; 30 ganzen 2.50; 11 eenden 5. Eieren 4 50—/ 5 per 100 stuks. Adverteniën. Heden overleed na voor zien te zijn geweest van de H. H. Sacramenten der Ster venden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder Mej. de Weduwe A. THOOLEN, Geb. GERLACH, in den ouderdom van ruim 91 jaren. Den Haag. A. THUOLEN. H. THOOLEN"Spijkman. J. J. THOOLEN. H. THOOLEN-Meershoek Haarlem, H. van LUNENBURG. H. M. van LUNENBURG- Thoolen. Haarlem, 20 Jan. 1903. Ondergeteekende, Rij wielhandelaar te Haar lem, betuigt hierbij zijn dank voor de coulante wijze, waarop de scha de, in zijn bedrijf ont. staan door den brand van den llen Januari I.I., door de NEDERLAND- SCHE NERIMGVERZE- KERINGS-MAAT- SCHAPPIJ, (Algemeene Bedrijfs-Verzekering) werd geregeld en hij beveelt genoemde Maatschappij ten zeer ste aan bij allen, die nering of bedrijf uit oefenen. J. INPIJN. Haarlem, Januari 1903. Hoofdvertegenwoordiger voor Haarlem en Omstreken is T. C. NIEPHAUS, Nassaulaan 27. ECHTSCHEIDING. PRO DEO. Bij vonnis van de Arr. Rechtbank te Haarlem van den llen November 1900 en twee is het huwelijk be staande tusschen FRANCINA CHRIS TINA VAN HARSELER en JACOB JORDAN, werkman wonende te Haar lem op de vordering van eerstge noemde op grond van overspel door echtscheiding ontbonden ver klaard met alle wettelijke gevolgen van dien. De Procureur van eischeresse, Mr. H. Ph. 'T HOOFT. Haarlem, 19 Jan. 1903. Onze Brievenbussen. Brieven op Advertentiën kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen te weten Groote Houtstraat No. 14oaan het huis van den neer B. Langeveld bij het Proveniershuis Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis var. den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoek Heerenstraat aan de winke! van den heer A. C. A. van Hemert en van onze Bureaux, Zuider Buitenspaarne No. 6 vlak bij de Turfmarkt en Bijkantoor Groote Houtstraat 55. DE ADMINISTRATIS. Een GLADDEN GOUDEN RING waarin letters. Tegen belooning terug te bezorgen. Adres te be vragen bureau van dit blad. Op een KANTOOR hier ter stede wordt gevraagd een flink 15 16 jaar, liefst reeds op een kantoor gewerkt hebbende. Eigenhandig geschreven br. met opgaaf van Ref. onder no. 5468 aan het Bureau van dit Blad. tegen Februari gevraagd. Adres Anegang no. 6. pen Heer vraagt in het centrum van Heemstede met 1 Febr. ongemenbileerde Zit- en Slaap kamer met Pension. Brieven onder no. 5471 Bureau van dit Blad. Ter overname aangeboden een zaak in groenten, aardappelen en frait. Te bevragen aan het bureau van dit blad. Ter overname aangeboden EEN HUIS eener Coöp. Bouwver- eeniging. Adres te vernemen bureau dezes. In de omstreken van Overveen, Bloemendaal of Aerdenhont, eene GEMEUBILEERDE VILLA voor de Zomermaanden. Brieven lett. M. P., Algem. Ad ver. Bureau NIJGH VAN DITMAR, Rok in 2, Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3