een en ander heel wat volk op de bracht laat zich gemakkelijk be- pen. Onder gezang, gekrijt en ge leeuw tegen moeder en dochter had plaats. Een wonderkind. m Mei jl. af wordt eene der scholen iiüdwolde (Dr.) bezocht door een van ongeveer 6 laar. Heel par- stapt de kleine met een harmo- onder den arm naar de school, al- [r hij de liedjes speelt, welke den heren daar geleerd worden,. Zoodra slechte eenmaal een wijis gehoord is hij in staat die op de harmonica spelen zonder een enkele maal te eren. In eere hersteld. oor eenigen tijd vertrok een familie Clinge naar Amerika; bij 't verhui- werden eenige gouden sieraden ver- t en werd iemand als de dief aange- :en. Bij 't uitpakken in de Nieuwe reld werden de „gestolen" voorwer- in een hoekje eenier kist gevonden; a was flink genoeg zulks naar Clinge melden, zoo dat de verdachte totaal zijne eer weid hersteld. Gezondheidscommissie. 'ot leden van de gezondheidscommis- te Purmeremd zijn benoemd de hee- W. Dekker, fabrikant te Wormer- r, H. Dierdorp, bouwkundige te West- o, dr. P. C. Korteweg, geneeskundige Wormerveer en J. Mulder, genees- ndige te Zaandijk. Brand. Door het omvallen van een lantaarn ontstond brand in de boerderij van J. Nugteren aan den Lagendijk te Ridder kerk. Huis en schuur brandden geheel af. Zeven koeien kwamen d'e vlam men om. Naar men verneemt, dekt as surantie de schade. Lijk opgehuald. Uit het water aan het Kanaal in den Haag is opgehaald het lijk van de se dert eeniige weken vermi3te Schevenimg- sche vrouw, die op haar huwelijksdag hare woning verliet en niet terugkeerde. Door de zorg der politie is he* lijk over gebracht naar de Algemeene Begraaf plaats. Droevig Het negenjarig zoontje van den heer M. Starke, te Nieuw-Beerta, spelende met zijn geit, bond dit dier aan een schaaf bank. De geit, zich van de schaafbank los willende rukken, trok die onderstbo ven, met het ongelukkige gevolg dat haar kleine meesier er onder geraaide en er levenloos onder vandaan moest worden gehaald. R. K. Werkliedeu. Loals hekend is, bestaat bij de ka- flieke werklieden der verschillende jden het plan, ter gelegenheid van einde van het" pauselijk jubilé, in portaal der St. Jan van Lateranen pr den H. Vader een eenvoudig, [ar zinrijk gedenkteeken op te rich- met het doel, om het. nageslacht herinnering over te leveren aan os drie sociaal-pol'itieke Encyclie- n. Het internationaal eere- en uit- erend comité, uit den boezem der ii'klieden gevormd, heeft dezer dagen 'Rome vergaderd, om de rapporten er de vordering van het werk in de rschillende landen in ontvangst te jnen, zoomede tot een definitief be- Iit omtrent het gedenkteeken te ko- n. Onder meer werd besloten in de ste dagen van Februari te Rome een iote propagandavergadering te hou- p, waartoe uitnoodigingen aan de [amenlijke pastoors, vereenigingen jz, zullen worden gezonden. (De Tijd.) Minister van Oorlog. Volgens den schrijver der Haagsclie oniek in de N. Gr. Ct. zou eerlang aftreding te wachten zijn van den nister van oorlog, generaal Bergan- is, die er, naar men, volgens den iirijver zegt. „genoeg van heeft." Iel moeten, zegt hij, minder de leilijkheden rnet'de Kamers, dan wel soessa in '1 beheer van het depar- nent zelf zijn. die den minister te aar valt. Speciaal ook de instelling organisatie van de nieuwe afdeebng mptabiliteit 't uitvloeisel van het pport der 14ton-commissie zitten nminister dwars, zeide hem een wel- ïeli'ht persoon. Tramongeluk. Omtrent het tramongeluk te Sneek meldt men; De materie el e schadei is nogal aan zienlijk. Behalve het huis, dat tot een puinhoop werd gereden, werden twee locomotieiven vrijwat beschadigd, emi personenwagen gedeeltelijk inge drukt, een goederenwagen bijna ge il ee1 tot splinters geslagen en nog twee andere goederenwagens nogal wat gehavend. Vrijdagavond direct met opruimen begonnen, slaag.de men er in dien nacht het geheele terrein weer vrij te krijgen. De justitie van Leeuwarden stelde dienzelfden avond nog hier en te Bolsward een onderzoek in loco in. Hierbij moet geconstateerd zijn dat de chef te Bolsward wel degelijk or der had gegeven aan den conducteur om op den eersten wissel (even voor- bi.; 't tolhek) te wisselen met de uit Sneek komende tram. Dit moet door getuigen bevestigd zijn. Toch is de machinist dien wissel voorbij gere den. Wie van heiden, machinist of conducteur, of misschien beiden, de schuld van het ongeval dragen, zal nog wel nader worden onderozcht. Hof ran arbitrage. Men deelt aan het ,,Vad." mede. Een tamelijk tendenzieuse mededee- ïg deed' dezer dagen de ronde door pers. In verschillende organen >rdi te kennen gegeven, dat de in- illing van het Hof van Arbitrage zoo orni duur is, en werd zelfs een zeer oge som genoemd. dJie het onlangs voerd proces tusschen Mexico en de ireenigde Staten van Noord-Ameri- gekost zou hebben. De vraag rijst onwillekeurig: hoe is men aan ze berekening gekomen? Na infor- atie ter plaatse, waar men het kan ,is gebleken, dat daaromtrent en gegevens bestaan; alleen hebben proceskosten bij het Hof bedragen 58,73. Mochten nu de door die beide geeringen benoemde advocaten een, lar beweerd wordt, hoog honorarium bben bedongen, dan is dat hoogst- aarschijnlijk een gevolg van hetgeen sschen deze regeeringen en haar eitbezorgers is afgesproken. En dat iorts de arbiters, die de bepaline m het honorarium aan de regeerin- n hebben overgelaten, «voor hun oeite een belooning hebben ontvan- staat natuurlijk aan de beleefd- lid dezer regeeringen en is boven- en geheel in overeenstemming met usance. Uit een en ander kan ze-' ir allerminst geconcludeerd worden, it de procedure bij liet Hof zoo erg Uur zou ziin. Iiet ware zeker ver- iandig geweest, dat men zi.ch, vóór 'rgelijk bericht de wereld in te zen- vooraf vergewist had van de istheid er van, opdat geen verkeer- revolgtrekkingen gemaakt wor- Katholióbe Volkspartij. In een vergadering van het hoofdbe- luur en de besturen der afdeelingen an de Vrije Katholieke Volkspartij is beginsel besloten tot wederoprichting an een eigen orgaan. Op nader vast te tellen tijdstip zal een weekblad ver- ichijnen „De Democraat", orgaan der frije Katholieke Volkspartij. Het bureau s gevestigd te Delft. President Steijn. Mevrouw Waszklewicz-Van Schilf- aarde, die een bezoek bracht, aan Pre sent Steyn, schrijft, dat de toestand 'aai den president vooruitgaat, zij het lok langzaam. Hij gaat nu tweemaal laags uit, 's morgens met rijtuig, 's mid- Lags in een rolstoel. De kap van het rij- is nu neer en hij kijkt naar alle linten uit. en oefent zoo zijn nekspie- i. De frissche, koude lucht doet hem Aangenaam aan. Met staan en loopen laat het wat beter, maar toch nog niet feel. In de armen is de meeste vooruit- lang. De president kan nog niet zelf Ite®. De oogen worden ook iets beter; ot oefening mag en moet hij nu lezen. Üj zelf koestert hoop op volkomen her stel. Ongelukken. Bij het sloopen van den houtzaag molen ,,De Werkhor9t' te Meppel' schroefde de» werkman Hk. H. een groote ijzeren bout, 20 Kg. wegende, boven in de kap los. Hij scheen geen zin te hebben het zwarei voorwerp naar beneden te dragen; hij wierp 't althans naar beneden, waar het neer kwam op het hoofd van den mole naarsknecht G. de Lange van 't nabu rige Koekange. De ongelukkige jon geling, die eerstdaags in het huwelijk zou treden:, overleed binnen een half uur De zeventienjarige Dussel is in de papierfabriek Astroom te Oude Pekela tusschen een machine geTaakt, waar door zijn rechterbeen en een arm ver brijzeld zijn. Hij is naar Groningen vervoerd. Gemeentewet. Het bestuur der Ned. Vereeniging voor Gemeentebelangen heeft bij adres aan de Tweede Kamer zijn bezwaren kenbaar gemaakt tegen het ontwerp van wet tot wijziging der Gemeente wet, waarin de waarneming van den dienst betreffende den burgerlijken stand aan een herziening- wordt on derworpen. Om aan de wijze, waarop thans met de aangiften van geboorten en overlijden en met de huwelijksaangif ten wordt omgesprongen, een wette lijke sanctie te seven, ware het naar hex gevoelen van adressante voldoen- d - dat de gemeenteraad werd bevoegd verklaard tot benoeming, onder ko ninklijke goedkeuring, van hulp-amb tenaren voor den burgerlijken stand buiten den gemeenteraad, en dat daar voor de gemeente-secretarissen en de ambtenaren ter secretarie niet werden buitengesloten. Adressante wijst ten slotte op het adres, dat krachtens opdracht der al gemeene vergadering van de Vereeni ging aan de ministers van Binnen- iandsche Zaken en Justitie is gericht, i.i September jl. Vermist. Sedert 23 Januari 1.1. des namiddags te ongeveer 5 uur woirdt uit de ouderlijke woning, Marnixstraat 226 te Amsterdam, vermist Nicolaas Wilhelmus Pogge- meier, oud 9 jaren, nogal groot voor zijn leeftijd, donker blond haai en wenk brauwen, donkere oogen, neus recht, mond idem, aangezicht smal, gelaats kleur bleek, houding recht, gekleed met grijze blouse, korte grijzen Manchester pantalon, grijs wollen wintermuts, zwar te kousen en rijglaarzen. Hij is door zijn vader uitgezonden tot het doen van een paar boodschappen binnen d,eze gemeente en het bleek, dat hij ook aldaar geweest was. Namens den vader, die een ongeluk vermoedt, verzoekt de commissaris van politie in de 3e sectie te Amsterdam de opsporing van den knaap en bij ontdek king bericht aan het politiebureau Lau riergracht. Tot Maandagmiddag 2 uur had zich geen enkele aangemeld. De stakers heb ben een tegem-p reclamatie uitgevaar digd waarin zij hun eisch handhaven. Da posten zijn verdubbeld. Door de nationale federatie van trams portarbeiders opkomende voor de bootwerkers is een manifest uitge vaardigd aan de werkgevers op scheep vaartgebied, waarin zij nogmaals de po sitie der werklieden uiteenzet en de noodzakelijkheid om hen tot toetreding tot de organisatie te nopen, opdat zij sterk zullen kunnen zijn tegen het ver breken van aangegane overeenkomsten door de patroons. Maar vooral zijn het de handlangers der patroons (waarschijnlijk zijn bedoeld bazen) die zich met hand en tand hebben verzet tegen het streven der organisatie iin deze, en op her rust dan ook de zware verantwoording van den toestand gelijk hij thans 5s, waardoor een 70tal huisgezinnen aan de Singapore- loodisen als uitgesloten beschouwd wor den. Kan nu wordt in het manifest ge vraagd van de georganiseerde arbei ders worden gevergd, dat zij deze men- schen, die zijn ontslagen, omdat zij zich met de organisatie solidair verklaarden aan hun lot overlaten? Duizendmaal heen! De federatie kan weliswaar niet beslissen hoe die werkgevers met hen moeten handelen, die als onderkruipers in de plaatsen der uitgestotenen zijn aangenomen. Maar deze onderkruipers behooren naar hun respectieve werk kringen te worden teruggezonden, en er moet getracht worden eene overeenkomst te sluiten tusschen patroon en arbeider, die de rust in die haven herstelt. De federatie van haar kant zal trach ten de oiganisatie; „op stand te houden, waarop zij op dit oogen blik is, en mocht er dan al een enkele wezen, die zich beslist tegen de organisatie verzet, wij zullen het werk er niet voor stop zetten, maar onze eigen maatregelen treffen, afgezien natuurlijk van geweld. Daar om, heeren werkgevers op scheepvaart gebied enz. tracht op deze grondslagen de geschillen op te heffen, die op het oo gen blik hangende zijn, en elke be trokken organisatie zal ieder oogenblik bereid zijn, om met u in onderhandeling te treden. Mocht dit gelukken laten wij dan een zeker tijdperk bestemmen, die dezen toestand zal kunnen bestendigen, opdat, wanneer van welken kant ook, woordbreuk wordt gepleegd, van alle kanten protest kan worden aangeteekend tegen den woordbreker. Want werkelijk, het is voor onsallen onaangenaam, el- ken dag opnieuw in kwestiën te word erf gewikkeld". Blijkbaar is dit manifest een terug slag op de aanbieding der patroons, om de uitgeslotenen geldelijk schadeloos te steMiem, maar de onderkruipers in hun betrekking te handhaven, op welk voor stel de organisatie echter niex heeft wil len ingaan. Het slot slaat op den door de patroons tevens in hunne voorstel len opgenomen wenisch, dat voortaan bij geschil niet dadelijk het werk op de boo ten zal worden gestaakt maar het be stuur der organisatie zich eerst met dat der werkgevers in verbinding zal stel len, om het geschil langs minnelijken weg op te lossen. BUITENLAND De werkstaking aan den Rusisisch-Si- berischen spoorweg bereikte op het tra ject Omsk haar hoogtepunt. In een ge vecht tusschen troepen en stakers wer den zeventig arbeiders gewond, enkelen gedood. malen en watermolens zijn in de om streken in werking gesteld tot uitloozing van het overtollige water. Vergadering van metse la a ris en opperlieden. In de groote zaal van St Bavo, welke geheel met toehoorders was gevuld, werd gisterenavond door den heeT A. W. Ammerlaan, voorzitter van het N. A. S., uiteengezet welke grieven men heeft tegen den metse laarspatroon H. Bloem, tegen wien door de metselaars- en opperlieden- organisaties d'en boycot is uitgespro ken. De spreker constateerde dat de slechtste patroons zijn gewezen werk lieden en dit is met Bloem het geval. Hij erkent niet op voldoende wijzede vakorganisaties. Vooruitstrevende ele menten heeft hij steeds getracht te weren. Een oude, afgewerkte opperman stelde hij in 't werk voor 12 cent per uur. Hij zelf zegt van 15 cent per uur maar in elk geval wordt in 't burger- werk den klanten 25 ets. in rekening gebracht. De. hoofdgrief tegen Bloem is deze, dat hij den opperlieden bij het stee- nensjouwen geen enkejl oogenblikje rust gunt. Zelfs de taschjes of bosjes steenen worden voor die opperlieden opgestapeld, opdat ze zoo spoedig mo gelijk weqr met de steenen op den nek naar boven kunnen gaan. Van derge lijke „moderne slavernij" zijn Am merlaan en de zijnen geenszins ge diend. De heer Bloem heeft, een beroep ge daan op den Bond van Industrieelen en Kooplieden. D© arbeiders evenwel zullen hunne rechtmatige eischen vol houden, ook al zou het moeten komen tot een strijd als die van den vorigen zomer; ze zullen solidair blijven. De bijval der aanwezigen bewees dat men met spreker's woorden in stemde. Opstanding. Wij vernemen, dat voor „Opstand!mg-" van Leo Tolstoï, dat a.s. Zaterdagavond ini den Schouwburg alhier gegeven wordt, bijzonder veel werk wordi gemaakt van hex decor. Een reden te meer om door goede opkomst, mu men goede kunst genieten kan, die directie van onze Haarlemsche Schouw burg te steunen. Prijswinners waren de heeren 1, II. ten Brink. 2. J. F. Borghcuts. 3. E. B. Molenaars, 4. J. M. A. M. Bots, 5. P. Smit 6. L. F. J. v. Luyken, 7. K. Blankevoort. 8. A. Moolenaars, 9. Th. Koelman. 10. J. Ketman, 11. H. J. Bur gers. PoedelprijsH. J. Burgers. Deze prijs werd met een bijzonder aardige toespraak overhandigd. Groote zilveren medaille. Onderling Kampioenschap over- 1902, groot ge weer M. 95. in de duinen, E. B. Moo lenaars. Hierna namen dc verdere nummers van het programma een aanvang. De zeer fraaie tableaux kenmerkten zich allen doo.r zeer goed gekozen stan den en figuren, zoodat het. moeilijk was. aan een dezer de voorkeur te ge ven, maar namen zeer zeker een eere plaats in de Tableaux „Aan den Be- schermheer onze Plulde" en „Hulde aan de Korpsschutters". Ook de fijne marmergroepen deden den ontwerpers alle eer aan. De Tableaux werden afgewisseld door zeer aardige voordrachten, welke allen geestig werden vertolkt, bijzonder vielen in den smaak de voordrachten Albertien en Chri3tien, Aaltje de Visch- vrouw, Meerenberg en Medemblik en Hip en Snip. Aan bet einde van den feestavond nam de Voorzitter het woord en zeide, dat het hem moeilijk was ieder in 't bijzonder een woord van dank te bren gen. daar elkeen zich had beijverd om dezen avond te doen slagen. Een woord van bijzondere hulde werd gebracht aan de Heeren H. van Riet, kunstschilder, en I-I. v. d- Eynde, beeldhouwer, ontwerpers en opstellers der Tableaux. Een woord van lof mag zeker niet worden onthouden aan de heeren A. Maas voor het kappen en grimeeren van de uitvoerders der tableaux en voordrachten, c-n J. Mulder voor de le vering der fjraaie costuums. Uit de Arbeiderswereid BINNENLAND. De verzoeniingsraad voor die werkstaking der kleermakers te Groningen heeft zich naar aanleiding van de stemming van Zaterdagavond teruggetrokken. De fir ma's hebben een proclamatie uitgevaar digd waarin de kleermakers uitgenoo- digd worden zich heden tusschen 8 en 3 uur aan te melden om werk, anders wordt men als ontslagen beschouwd. Sport en Wedstrijden Yoetbal. Zondag speelde op 'l terrein van de Zandvoortsche Voetbalver. H. F. C. Vi tesse een match tegen Z. V. V., welke in 't voordeel van Vitesse afliep met 3- Koloniën Brand in Indië. De petroleumonderneming Ngaring Blora in Indië is afgebrand. De scha de wordt op 250.000 gulden geschat. Vervolg Stadsnieuws.. In Hotel Funckler is bij monde van de heeren P. Dyserimck, Ihr. Ch, van de Poll en G. C. C. Reeser Jr., aan den af getreden postdirecteur, den heer F. H. H. Doffegnies, een geschenk aangebo den, bestaande uit bronzen pendule en dito camdelabnes, met voorstelling le Char d'Apollon naar het origineel in Fontainebleau, benevens 2 der eerste etsen op perkament van Prof. Dake, naar Mauve, in lijst, voorstellende In de Heide en Onder de Dennen en een ets op perkament naar Ruysdael, Een gezicht op Haarlem. Naar men weet is een en ander een bewijs van hulde van vrienden en ver eerders aan den heer Doffegnies. Vervolg Nieuwstijdingen. Paus feest. Den 23sten F ebruari a.s. zal de Roomsch Katholieke Volks bond het Pausfeest vieren in bet Bron gebouw. Ten gehoore zal gebracht wor den de Priestercantate en „Hollandsch Glorie," benevens een feestcantate, wel ke uitgevoerd zal worden door een man nen- en knapenkoor, onder leiding van dien heer Andriessen. De H a a r 1. rechtbank. Bestaat bij liet gerechtshof en de rechtbanken t.; Amsterdam steeds een groote ach terstand van zaken, niet in alle deelen van het ressort van het Amsterdam- §che hof is de toestand dezelfde. Zoo verzochten in de vorige week twee procedeerenden aan de Haarlem sche rechtbank een pleitdag te bepa len en werd hun toen voor het houden der pleidooien aangewezen 3 Februari a.s. Dit kon de Haarlemsche recht bank doen. omdat zij Dinsdag voor liet feit stond ,dat geen enkele pleidooi en geen enkele enquête meer was te hou den De Haarlemmers kunnen thans dus een snelle berechting verkrijgen als zi.l gaan procedeeren Aanbesteding. Hedenmiddag werd door het gemeentebestuur alhier aanbesteed: Heit leveren en maken van de in 1903 benoodigde muntgas meterlei dingen. Ingeschreven werd dóór de hee ren :J. j. Bonnarius, H. Koning en Zn., H Lasschuit en Zn.. F. J. d'e Land meter, K. Hoesbergen. Gebr. Nieuw jaar. A. H. de Bruin en J. Lasschuit, die allen eene uitgebreide specificatie van diverse artikelen hadden ingezon den De gunning is aangehouden. Alle inschrijvers wonen alhier. Stakers. Op Bosch en Vaart, het terrein der werkstaking blijft het rustig. De stakers hebben zich er na Woensdag niet meer vertoond. De politie bewaakt het terrein. De heer Bloera, zijn. zoon, en eeniige werklieden arbeiden rustig voort. Arbitrage-Commissie. De pa- troons-vereeniging heeft de zaak Bloem Maandagavond in behandeling geno men.. De besturen van den Opperlieden- en Metselaarsbomd werden gehoord, als mede de stakers en ook werd de patroon, de heer Bloem, in de gelegeiheid ge steld de quaestie van zijn standpunt, toe te lichten. Hoogstwaarschijnlijk zal nu eene arbi trage-commissie worden benoemd om de zaak weder te onderzoeken en tot een goed eïnd'e te brengen. Bij vonnis van de Arron- dissements Rechtbank alhier van 27 Binnenkort zal door hetProv. j jax,u ari 1903 is in staat van faillisse- Bestuur van Noord-Holland worden aan-'ment, verklaard H. Hoogeland, wa- besteed: Het onderhouden van en het germaker te IJmuiden. ''"^n van hoT=taUiTWATi pr> vArniPiiwin- Rechter-commissaris Jhr. Mr. R. de doen van herstellingen en vernieuwin gen aan de gebouwen van het pavil joen „Welgeleigen" tot en met, 31 Dec. 1904. Het werk wordt geraamd op f 4100. Benoemd tot ambtenaar bij het ha- Marees van Swinderen. Bij vonnis der Recht bank alhier d-d. 27 Januari 1903; is geho mologeerd het accoord' van 13 in ven- en kaaigeld de heer W. II. Bouw- het faillissement van Jacob Plooijer meester. timmerman tei Zaandam. Tót agent van politie derde klasse zijn benoemd C. Band, G. Bakker, R. Smit. In het sfgeloopen jaar-zijn uit deze gemeente vertrokken naai- Amerika 3 mannelijke en 4 vrouwelijke personen, naar Zuid-Afdika 7 mannelijke en 3 vrouwelijke personen rnet 2 kinderen, alsmede naar Eng.-Indië een vrouw. Ook thans ishetijssnelver- dwenen, waartoe de wind krachtig heeft medegewerkt: stoom- en zeilvaart zijn weder algemeen hervat; stoomge- Zaterdag24J an u a r i hade en s-ezellige bijeenkomst plaats van de Schietvereenigiing „Claudius Civilis" in de schietzaal van den heer H. J. Burgeris Schoterweg, ter gelegenheid van de uitreiking der prijzen, be haald in een gehouden onderling con cours. De bijeenkomst werd met een goed gekozen toespraak door den heer J, Krol Kz.. beschermheer der vereeni ging, geopend, en de prijzen door hem met eenige toepasselijke woorden uit gereikt. Eerste Kamer. (Per telegraaf). Toen de Kamer gisterenavond besloot heden de beraadslaging over de Staats- begrooting aan te vangen en te half 4 te eindigen wegens de audiëntie bij de Koningin leek het niet alsof alles vlot van stapel zou loopen. Immers, de Min. van justitie zou stellig op het appel ont breken; zijn ambtgenoot van Lynden zou hem vervangen. En ook scheen de kans groot, dat dó algemeene beschou wingen moesten verdaagd worden, daar het nog onzeker was of de premier, dr. Kuyper, heden tegenwoordig kon zijn. Dr. Kuyper was echter op post en de hr. Vening Meinesz opende het algemeen debat. Hij het de algemeene politiek rusten in afwachting van do voorstellen der Reg., ook op financieel gebied, hoe wel hij het op diat gebied aangekondigde zorgeischend achtte. Hij wilde het kunst stuk afwachten van een tarief dat de nationale welvaart bevorderen zou. De toestand der financiën was zorgwek kend, daar de gemeentefinanciën elas ticiteit missen. Voor de afschaffing dór accijns kregen de gemeenten geen an dere vergoeding dan een gefixeerd be drag uit het personeel. Daaraan was de nood toe te schrijven; d'e wet van 1897 had te weinig geholpen. Het gemeente- lijk belastingstelsel had groote fouten Onderwijs, arm weven, politie, veroor zaken in de groote centra belangrijke uitgaven., die eigenlijk bij het rijk be hooren of door belangrijke rijksbijdra gen moesten gecompenseerd worden. Men moest er geen rijkszaak van maken, want dat deed de uitgaven niet dalen, doch de verhouding moest anders gere geld worden. Ook die heer van der Biesen besprak den toestand der groote gemeenten, speciaal van Amsterdam en Rotter dam. Had de regeering nijverheid en landbouw beschermd, waren de differentieele rechten gehandhaafd, dan zou de trek naar de centra min der zijn geweest en het armwezen niet zoovele dó i zen den hebben gevor derd. Ook waakte hij de uitvoering dei Schoolwet van 1857, waardoor millioenen werden besteed aan het neutraal, godsdienstloos onderwijs, met geen ander nut, dan dat het soci alisten, anarchisten en vrijdenkers heeft gekweekt. Men seint ons uit Den Haag: H. M. de Koningin en Prins Hen drik woonden heden de vergadering an den Raad van State bij Amsterdamsche Rei?» Qis'er. RorJet Hi. 26 lar M.27ïan 2i/« oCt. Ned. Werk. 3chu!e 4l/s pCt Portugal 4 pCt. Venezuela Cert. Nederl, Handel Meatij... Aand Koninkl. Petroleum Aaud. Periak Petroleum A and. Gchibaiefl' Aard. Roemalata A and. Am. Car <fc Foundry Cy Aand. United Pteei Oomp Aand. Atcinson Topeka Aand Union Pacific 4 pCt. Conv. Union Pacific bds Aaiul. Missouri Kansas So Texas Aand. New-York Ontario Gew. aand. Kansae City South. Pref. aand. id. id Gew. aand. 8outhern"Railway. Aand. Wasbasb Aand. Denver Rio Grande. Gew. aand. Erie39^/u, 40?/© 8ÜV16 *1-/8 31 351/4 430 435 941U 93 14S 148 42 42S/g 37'/* 377/8 87s/,1 SSi/ie IOU/4 102 104»/.| 1047/g 271/2 PSi/4 381 333/4 351/s 351/2 001/ir, 60s/, 351/.. 3G1/» 20l/"t 291/0 397 tg 405/8 3911/10 407/8 Burgerlijke Stand. Bevallen: 26 Jan. C. Wens veen—Duim, z. M. J. VerheijdeSchuts d. W. H. Hal- semaVlug d. M. J. P. GigenackKlein, z. 27. M. E. A. van der PolRaadschel- ders z. 26. W. van Poorten—Huijboom d. 27. H. v. d. Aar—Govers z J. J. ter MeulenDecksteitn z. Overleden: 25 Jan. J. v. d. BusseRiix. ner 66 j., N. Spaamwoudestraat. 27. H. J. B. v. d. Horst 2 j., d., Gasthuisvest. 371e Staatsloterij. Trekking van 27 Jan. ■ie Klasse, l' e Lijst. No. 2417, f ioooo. No. 20790, I 2000. Nos. 4334, 7363, 7691 en 16210 1000- Nos. 4022, 4794, 10518, 11347 17173, 18510. 19937, ieder t 400. Nos. 434, 2294, 12497, 18363, 19512, ieder 200. Nos. 19, 169. 5114, 6884, 7034, 10S73, 11SO 13656 en 20758, leder f 700. Prijzen van t 70. 27 2444 6370 8978 122231506118291 85 2445 0375 9031122391601318390 129 24516379 92781244516023 18391 268 24886499 9319 1246716045 1S474 3112696 6640 9334 1251516087 18491 336 2945 6722 94821260916163 18635 512 3002 6790 95931262816355 18641 682 3116 7793 9600120341636418643 6913150 6820 9664127021652518730 693 31817006 9830127581658819045 74032317023 9968128771660819085 803 3288 7075 10143129861666319275 829 3312 7101 10151130051666819334 874 3564 7130 10190131261671319399 955 3573 7256 10215131981671619424 1135 3815 734410247 133411690019575 1245 3880 7450 10341134471695219652 1255 3953 7535106981349916987 19675 1326 4010 7566 10970139761698719681 1609 4184 762810977 141851714819704 1674 4197 76381100914204171S319894 1804 4753 7692 110001422717317 20112 1812 4909 7763 11136144881735620202 1839 5025 8018 11318147001754420209 1947 53218113 113251472417557 20246 19515419 8199 11378148041766120152 1990 5421829611397148371766820518 2037 5575 8311 11474148811771120596 2069 5674 832211740149301778020605 2072 5829 8364117971495317808 20794 2204 58618668 11917 150311893120867 2258 5874 8672120001517 1885620889 2277 5979 883412109152571799920953 2278 626S 8836 12208153381826720965 23 67 6367 8855122181534418285 NIETEN. 730066359 9162 121101513618122 18 3018 6890 9178121171518218169 23 3043 6412 9214 1212615197 18177 79 3U86613Ü 9216121681521818187 11880956470 9241 1216016233 18202 170 31606171 9282121771538118214 269 8176 6493 9290121831538618242 275 3210 65U1 932» 122091639018247 282 3217 6524 9333122451540318256 30132516528 9337122501540418293 346 33116684 9356123121547618303 3703313 6541 9372123461555618306 403 3338 6600 y444 123611556518307 722 33586621 9465124U015592 18342 765 3372 6631 9476 1243115695 18449 776 33736638 9618125891561718481 778 338U 6648 9527 125901562618500 849 3384 66,0 9533126201565318616 860 3453 6702 9561126491568118681 8S3 3476 6721 95821265915707 18684 9533484675U 9651 126821575818685 969 3496 6846 9665127411578318695 992 3566 6920 9710127541579518786 1012 3635 69ÜÜ 971912792168U118792 1023 3699 6959 9758128081580218861 1040 3762 b96i 9777 1292315827 13878 1051 3760 6966 980012937 1586318898 114237936969 93351294S1686818922 114338136999 9902 129771687318930 11513883 7UU4 9903129801689919025 1229 3910 7U&1 9975 130261592019055 1240 3938 1053 99761302915926 19105 125339597123 9987U0401693419116 1298 3976 714310185 130991601219117 13194031717610218131391606119121 1339 4117 718310264131961606019132 1369 4142 71931026S132U61609219156 13744182 72691Q27Ö13219161U419179 13944234 7330 L1275 132251612,119211 1402 4246 737310319132271612119258 1446 4284741310348 13277 1612419267 1524 4293 712610350133291616519-280 15804306 748710399133401617019321 1662 4316 756»10452133461625019322 1578 4338 769910490133611636119327 1583 4351760310493 434021638419387 1650 4441 769» 10545 134201650919412 17104449 77701054913457 1665019499 1724 4485 - 7831066113602 1667619584 1738 44917 SöS 40577 1352916607 49596 17514498 7882 4O639 436311661919642 17624509 789310650135811662119679 177 4583 7 9U610657 13585 1662219699 17924550 7915 40669136081662319786 1796 4620 7987 10750136251665619811 180U 4665 801» 40757 436641665719S33 1819 4686 30»8 40908 4372816677 19900 1823 4699 8092 40944 43756 46707 4', 922 18614704 8149 40940 437761674919962 1867 4715 Szul 109661379911777 19968 1949 47418212 40980 43347 46304 20003 1994 4903 8259140141383716807 20083 2033 493'J 8304 44922 43575 46614 20093 2071494183-241402s 1390016851 -20085 2076 49638340 41029 43993 46916 20090 207949688358 41035lS9l71694620106 21054988841411047 4392017056201S3 212250088419 41049 439351707420232 2171 50528426 440851397417114 20235 2209 5056 8462 44090 439SI17167 20248 223850808482 4409614U4O17175»031S 2289 5159 8563112091404417187 20344 2317 5171 8664 412331404917189 20374 2377 5177 85a 4 4239 4405517219 20406 247! 5216 8646 44276 4406717252 20416 2480 8245 8654 44287 4408717298 204»0 25126295 8658 413-24 4442» 17296 20463 2522 5298 866» 1137U1417017315 20480 26515302 871311435 4447617331 »04»4 2566 5338 871» 1117814176 17454 20501 2612 5362 8726114921428717459 »o572 26185393 874311522 1431Ü17477 20581 •264256938747 116071438417 <98 20627 2649 6765 875211702 1440017521 »0647 2664 5784 S?56 4 4745 44454 47543 2065l 2686 5800 8787 44745 4459417680 »0688 2746 5819 8768 4I764 ,4507 17607 20704 2770 5828 8835117881460017615 20732 2771 5866 8838 4182» 1460317616 20736 280258988864U 831 146291761920798 28115944 8S82 U8611468717694 20843 2826 5988 8886 41309 1471917 729 20848 28266019 891011953 44764 4779,4 20869 2833 6020 8914 419621476817836 20885 2837 6030 89'2411963 1477617847 20947 28486079 8962119981480717885 20972 2865 6084 90»" 1200,514834 17927 20995 2892 6123 9058 4205» 14862 17932 29016218 90861206114934180U 2995 6305 9150120761506018064 2996 6316 9152120891511818076

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3