Bezorging flor Cant NIEUWS- EN ADYERTENTIEBLAF Meestgelensen Dagblad In Haarlem en Omucrelteii.. in de sGtedow m dsn Bood, 20e Jaargang Woensdag 4 Februari 1903 Xo. 6012 HAABLEnrS DAGBLAD Abonnementsprijs Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Kijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers 0.02Va Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maandem.0.37VS de omstreken en franco per post. 0.45 .adverteaaticii Yah 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentie» van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rdbat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zul&er IBulieaispaariiG No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave dor Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEERE300M. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dat Is Bad verschijnt dageBSjks, BtohaBve op Zon~ en Feestdagen* Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DACBE GoJOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Montmartre. Dttcbl&rt *a« 4 Fébr. \t 0. a. Uit Zuid-Afrika, Eert incident in de Oosten rij ksche Kamer, Ned Landbou w-Comité. Met aandrang herhalen wij ons dringend verzoek, om toch NOOIT klachten over Bezorging te rich ten tot de loopers zelf en ook NOOIT een boodschap te zenden aan hunne woning. Het eenige goede en afdoende middel voor verbetering eener onregelmatige bezorging is eesi klacht aan een v u onze Bureaux, Groote Houtstraat 55 of Z. IJ. Spaante 6. hetzij mondeling oi liefst schriftelijk DE ADMINISTRATIE. wificieelt» Berichten. De Burgemeester van Haarlem, brengt bij deze ter algemeene kennis, dat in de ze maand zal worden aangevangen met de opneming der veranderingen in de gebouwde en omgebouwde eigendommen onder deze gemeente gelegen en wel: door den landmeter Schregardus in de sectiën A, B. en C. Haarlem, 1 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. SAMENSTELLING RAAD VAN BEROEP. De BURGEMEESTER van Haarlem maakt bekend, dat de bij hem in ver band met de samenstelling van een' .raad van beroep (art. 75 Ongevallenwet 1901) in geleverde formulieren en uittreksels uit formulieren als bedoeld in art. 3 van het Kon. besluit van 8 Decem ber 1902 (St.hl. no. 212), gedurende de maand Februari, gesorteerd naar de let ters waarmede de namen der betrokken werkgevers aanvangen, ten gemeente huize voor een ieder ter inzage liggen. Haarlem, 31 Januari 1903. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ L. B. Buitenlandsch Nieuws Zuid-Afrika. Chamberlain is zich aan een ban ket te Kimberley nogal lievig aan grootspraak te buiten gegaan hij gele genheid van eep tafelrede. Een paar marchante passages volgen hier. Chamberlain's openingsgtrap bij izijn tafelrede, dat hij met vreeze en beven naar Zuid-Afrika kwam, be ducht, dat hij er zijn politiek ge-j beente zou laten, verwekte, een harte-1 lijk gelach bij zijn aanbidders. Ver volgens zeide hij, na de lofspraak op Rhodes, dat hij in Transvaal door één groot feit was getroffen, n.l. dat de hardnekkigste strijders onder de Boeren nu degenen waren, die het minst geneigd waren de smeulende overblijfselen van voorbijgegane ani- rnositeiten aan te blazen. (Gejuich). De vooruitgang, die sedert de afkon diging van den vrede, in £uid-Afrika had plaats gehad, was geheel boven alle redelijke verwachtingen. Sedert, dien waren er 100.000 gevangenen en. burgers, met hun gezinnen terugge bracht. Voor de menschen zonder land was door middel van. modelhoeven gezorgd. Dan waren er boschaanplan tingen gevestigd. ITij hoopte voorts spoedig gekozen gemeenteraden in alle plaatsen der kolonie te zien. wel dra gevolgd door een Wetgevend en Raad in Pretoria, waaraan een groot vertegenwoordigend élement uit Transvaal zou worden toegevoegd. Met een wijze, vaste en sympathieke politiek zou de regeering snel zulke vriendelijke betrekkingen met Trans- vaal vestigen, dat Vereeniging zou blijken een blijvende vrede voor Zuid- Alrika te zijn. (Luid gejuich). Hij wenschte echter niet te rooskleurig de toekomst te .schilderen en vergat niet ■dat .eg nog heel wat moeilijkheden te overwinnen waren. Als de Boeren ■maar eerst goed in d;e Kritische broe derschap waren ingelijfd, zouden zij een kracht voor liet. Engelsehe volk blijken, wat zoowel voor hen als de Engelschen winste 'zou zijn... België, Te Antwerpen zijn nieuwe plannen voor uitbreiding van de havenwerken gemaakt. Het Handelsblad van .Ant werpen meldt er over: De groote werken ten noorden der haveninstellingen omvatten 2.650,000 kubieke meters uitgravingen, 315,000 kub. meters uitbaggering en 2,965,000 kubieke meters aanaarding. De dok ken zullen een diepgang van 9 m. 35 bij normalen stand hebben. De te bou wen kaden hebben eene totale lengte van 2572 M. 30. De werken moeten voltooid zijn binnen 4 jaar. Voor eiken dag vertra ging moet de aannemer 300 fr. beta- len; voor lederen dag dat hij spoediger het werk voltooid' heeft, krijgt hij 300 fr. premie. De totale raming van de kosten is 8,7S5,000 fr. Men gelooft, dat de twee werken, tusschendoklcen en zeesluis, tegelijker tijd' aanbesteed zullen kunnen worden. De nieuwe sluis zal 180 meters leng te op 22 meters breedte hebben. Duitschland. De Rijksdag heeft Zaterdag bui tengewoon vlug de tweede lezing van het, wetsontwerp tot bescherming van jeugdige arbeiders afgedaan. Er werd nog lang over en weer gepraat over d:e vraag, of niet reeds in het aan hangige- wetsontwerp ook de kinder arbeid bij het landbouwbedrijf gere geld diende- te worden. De sociaal-de mocraten bleven echter met dit ver langen al leem staan, en de. meerder heid vereenigdie zich met een motie, de regeering uitnoodigende om een onderzoek te doen naar den toestand bij het landbouwbedrijf. Het wetsont werp werd in hoofdzaak overeenkom stig de besluiten van de commissie aangenomen, maar zal in derdie le zing waarschijnlijk nog op een punt -gewijzigd worden. Van ve-r.schill.ende' zijden werd Zaterdag namelijk de overtuiging uitgesproken, dat het vol strekte verbod om eigen kinderen in tapperijen dienst te laten doen, ook als zij zonder vreemde hulp gedreven worden, te ver ging. Opmerkelijk was nog de scherpe kritiek die- graat Posa da \v sky oefende op een rechterlijke beslissing, volgens welke het geoor loofd zou wezen dat sommige wette lijke bepalingen betreffende middag schafttijden enz. door onderlinge af spraken lusschen patroons en werklie den buiten werking wordlen gesteld. Er gaan te Berlijn allerlei geruchten omtrent eene verkoeling tusschen de ho ven van Berlijn en van Saksen. Het .Berliner Tageblatït" merkt op, dat voor de eerste maal sedert 1870 geen prins uit het Saksische koningshuis naar Berlijn is gekomen om den keizer bij gelegen heid van zijn verjaardag geluk te wen- schen. Ook de minister van oorlog in Saks-en heeft dit niet gedaan. Men, maakt hieruit de gevolgtrekking, dat de vriendschappelijke betrekkingen tusschen de beide genoemde hoven veel geleden hebben door het schandaal be treffende prinses Louise en den heer Giron. Het ,,Tageblatt" zegt. voorts, dat de bevolking in Saksen hoe langer hoe vijandiger gezind wordt tegen den Kroonprins. Onlangs nog riep de me nigte den Prins, die uit een magazijn komende in zijn rijtuig wilde stappen, toe:-. „Wij willen, dat de Kroonprinses hier terugkomt!" Oosteurijk-Hongarye. In het gebouw van de Oostenrijksche Kamer heeft zich een ongehoord inci dent voorgedaan dat door den corres pondent van de N. R. Ct. te Weenen aldus beschreven wordt Vandaag dacht men een zoogenaam de vervelende vergadering bij te wo nen, maar men werd door een enorm schandaal verrast, aangenaam of on aangenaam zooals men het nemen wil. De Kamer moest de in Brussel geslo ten suikerconventie goedkeuren, maar alvorens dit te doen poogden de fabri kanten en raffinadeurs het over de verdeeling der premie van 6 fres. eens te worden. Dit was hun gisteren niet gelukt, en omdat de sulikerwet met lo. Februari moet zijn aangenomen, was er groot© haast bij het werk. Daarom had de regeering de gedelegeerden der fabrikanten en der raffinadeurs ver zocht oin hedenochtend S uur in een van de zalen van hot Parlementsge bouw te verschijnen, ten einde over de verdeeling der premie tot een resultaat te komen, voor de Kamer bijeenkwam, opdat dan de wet met stoom zou kun nen worden aangenomen. Nu werd uren lang tusschen raffinadeurs e-n fa brikanten om de dubbeltjes gesjacherd, totdat eindelijk onder de pressie der regeering. de raffinadeurs aan de fa brikanten een premie van 3 kr. 30 hel ler toekenden. Intusschen was de vergadering be gonnen en op de galerijen zaten vele fabrikanten Nadat eenige stukken waren voorgelezen, vroeg de afgevaar digde Lemisch aan den president Vet ter. of hij wel wist, da* er in de Ka mer er naast een suikerparlementj plaats had. Die vraag ging gepaard met een hoop scheldwoorden, die van j alle kanten op cle kapitalisten en sui- I kerlords neerdaalden. Maar dit was niets in vergelijking met het lawaai, dat losbrak toen de voorzitter graaf Vetter zei dat hij niets van die extra vergadering wist en men hem er met in gekend had. Want nauwelijks had hij dit gezegd., of een algemeene kreet van „hoort, hoort!" daverde door de zaal. gevolgd door een bevel aan de commissarissen van orde om de zoo genaamde suikerbarons uit. het gebouw te zetten. Dat was reeds een scène vol emotie, maar deze steeg, toen honder den leden onder groot geschreeuw de commissarissen naar de andere zaal volgden, waar de suikermenschen het juist, eens waren geworden. Als een zwarte donderwolk bewoog zich deze klomp menschen naar de zaal, waarbij het publiek van de algemeene venvar- j ring trachtte gebruik te maken om ge- iuige te zijn van deze, ik zou haast zeggen dramatische scène. De heeren daarbinnen, die gerc-ed ge komen waren, zaten nog wat na te pra ten, toen een hevig lawaai hun ooren bereikte Avaartuisschen zij hoorden schreeuwen weg met de uitzuigers, weg met de sjacheraars Plotseling wer den de deuren ruw opengestooten en voordat die daar binnen wisten was dit. alles eigenlijk beteekende, werd hun door de commissarissen van orde, (die daarbij flink werden geholpen door de anderen, die meegeloöpen waren) toe gesnauwd. dat zij dadelijk wegmoes- ten, en toen de aldus aangesprokenen, na een oogenblik daarover verbouwe reerd te zijn geweest, antwoordden. 1 dat zij hier op verzoek der regeering waren, werd hun geantwoord dat de regeering in dit gebouw niets te zeggen iiad en alleen maar de volksvertegen woordiging, wat een der fabrikanten tegen ien afgevaardigde deed uitroe pen: ..Voor je kiezers kruipen jullie cp je huik en hier wil je de haas spe len.", wat weer aanleiding gaf tot een geduw tegen hem die zoo boud gespro ken had De fabr'ikant Knïep ging daarop naar den afgevaardigde Walz en presenteerde hem zijn kaartje met de Avoorden ,,Dit kunnen we immers uitmaken zooals onder fatsoenlijke menschen gebruikelijk is.". „Maar ik Avas immers beleef dj zei Walz. ik1 handelde immers als commissaris van orde. Neen, Averd geantwoord, woor den als suikerjobber en brutale kerel zijn niet beleefd. En zoo werd nog een tijd lang tusschen industrieelen en af gevaardigden gekibbeld, tot de laatsten eindelijk heengingen. Daarop werden de beraadslagingcn over cle wet op het suikercontingent voortgezet, en door de Kamer, alsof er niets gebeurd Avas, kalm aangeno men. Spanje. De te Barcelona aangehouden anarchist Germain Martin, die voorgeeft, aange wezen te zijn om den koning van België te vermoorden, is een Fransclunan, die een tijd lang in België heeft gewoond. Later heeft hij in Spanje en Marokko ge zworven en men heeft hem nu opgepakt omdat men vreesde dat hij de gisting te Reus wilde aanwakkeren. De werkstaking te Reus breidt zich uit, en de algemeene toestand schijnt daar nog te verergeren. Men is bang dat de ongeregeldheden zullen overslaan naar Barcelona. Stadsnieuws. Haarlem, 3 Febr. 1903. De Burgemeester, Jhr. Mr. B0- reel van Hogelanden, is sinds Maandag ongesteld en bedlegerig. Bij informatie bleek ons heden, dat de zieke vandaag iets beter was. L e z i ng. Zondag 1 Maart zal de heer G. G. van As voor de leden der Haar- lemsehe Jonigelingsvereenigin-g alhier, eene voordracht houden over „De We reldconferentie van Christelijke Jonge- lingsvereeniigingen te Christiania", toe gelicht met kaarten en platen. Alle leden aangesloten bij den Ring Haarlem hebben toegang. verwonderde liet ieder, dat aan dit verzoek zoo spoedig is voldaan, 650 Vrijbiljetten zijn aangevraagd. D e M i 11 i s t e r v a n B i n n e n 1. Z a. ken, Dr. A. Kuyper, zal a.s. Zaterdag een bezoek aan Haarlem brengen, en o.m. cle Ambachtsschool, de school voor Kunstnijverheid, en de Haarlem- sche Huishoud- en Industrieschool be zichtigen. Het Museum van Ivunstnïjver- heid te Haarlem, was gedurende de maand Januari, wegens de inrichting van de tentoonstelling Walter Crane van den loen af gesloten, van 1 -tot 15 Ja nuari werd net Museum bezocht door 428 belangstellenden. Uit de aan het Mu seum verbonden boekerij werden in de algeloop en maand 223 boek- en plaat werken naar verschillende plaatsen van ons land verzonden. Vrijdag 13 dezer zal d'e be- t roemde zangeres Emma Nevada een con- i eert geven in de groote zaal der Sociëteit Vereeniging, met medewerking van den pianist Ghys. Leden der Sociëteit hebben vrijen toe gang en betalen voor hunne dames 50 ets. per persoon, terwijl het publiek toe gang hebben zal voor 1.50 (heeren) en f 1 (dames). Zonder tAvijfel zal de diva, die overal op hare toumée veel succes had, ook hier een volle zaal trekken. Harmonie. Zondag 15 Februari geeft de hier ter stede gunstig bekende muziekvereenigi-nlg „Harmonie" ©ene matinée met medewerking van den heer A. M. Vrugt. Een fraai programma is samengesteld. De heer Vrugt zal de komische voor drachten „Ondank is 's werelds loon' en „Witkiel no, 1 Staatsspoor" ten beste geven. Het Stedelijk Museum van schilderijen en oudheden op het Raad huis is in de afgeloopen maand bezocht door 111 personen tegen betaling en door 248 personen zonder betaling. Late .dienst. Hedennacht om vier uur vertrok alhier a'an station Haarlem cle laatste goederentrein voor Amsterdam. Om half vijf viel het sluitsein -eerst. In deze gemeente zijn voor de lichting van 1904 voor de Nationale Mi litie ingeschreven 664 jongelingen. Door den. architect W. F. Doe- glas alhier is aanbesteed: Het bouwen van -een winkelhuis met twee bovenwo ningen, benevens een woonhuis aan het Plein hoek Raamsingel alhier, en ge gund aan den heer J. Verhagen, aanne mer alhier. Men schrijft ons Daar verscheidene werklieden van de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. alhier den wensch te kennen gaven dat zij Zondag a.s. het congres van het .spoorwegpersoneel, dat te Utrecht ge houden wordt. wilden bijA\-onen. zoo heeft de chef der Centrale Werkplaats Maandagmorgen gelegenheid gegeven aanvragen aooi- vrijbiljetten naar Utrecht te doen. Daar men anders des Zaterdags geen vrij biljetten meer kan aanvragen, zoc. Doopsgezind Zangkoor. Zaterdagavond had het Doopsgezind Zangkoor haren leden een feestavond bereid in de groote zaal der Sociëteit „Vereaniging". Dat deze avondjes door. de leden op prijs gesteld worden, blijkt uit liet over-gr.oote aantal aanwezigen. Voor dezen- avond stond niet alleen een gewoon concert op het programma, maar er zou ook een wedstrijd voor ver schillende kwartetten, gevormd uitslui tend uit werkende leden van het koor, gehouden Avorden. Ingeschreven was door 7 kwartetten, nil.: Op hoop van zegen, Klaver Vier, Phi-lom;eitjes, Zaoiglust, Loreiey, 't Kan Verkeeren, 't Neusje van de Zalm". Na een lang geen gemakkelijke taak Averden door de jury de volgende prijs- winners bekend gemaald: le Philomeel- tjes, 2c. Loreley, 3e Zanglust, 4e Klaver Vier. Na de pauze vermeide het programma nog tal van- voordrachten, te veel om ze te-bespreken. De verschillende nummers werden zeer mooi uitgevoerd, waarvoor aan de medewerkers dan ook een Avarm woord van lof toekomt en in het bijzonder aan de 12 dames, die onder leiding van den heer Joh. G. Martin zoo keurig mooi de intermezzi uitvoerden in tal van kleuren en aardige tableautjes.Last not least een menuette uit „Franchemont de Mars kramer Avaarvan de keurige uitvoering een daverend applaus verwekte. Hierna volgde een nog aardiger inter mezzo en wel in de vorm van een bul letin waarmede aan het publiek bekend gemaakt werd, dat de werkstaking ge ëindigd was. Hiervoor ging een donde rend hoera geroep op, een wuiven van hoeden en petten, ja zelfs stoelen zag men in de lucht steken. Daarop volgden nog een paar voordrachten, welke door het applaus ahveer bewezen, hoe ze in de smaak van het publiek vielen. De avond werd met een zeer geani meerd bal, dat tot laat in den nacht voort duurde, besloten. Het Doopsgezind Zangkoor mag dan ook met voldoening op die avond, wel- F1 eaille t «n. Uü het Engelsch van E. W. HORNUNGL Alleen die twee schenen dat ge heim te helm te kennen en een hunner leefde nog om het openbaar te maken wanneer hij daartoe door de autori teiten gedwongen werd. De aard van het geheim deed intusschen niets ter zake. Het was het motief, bij gebreke waarvan de zaak tegen John Bucha nan Steel niet compleet zou zijn ge worden, Langholm voegde het bij zijn aamteek emingen... en beefde! Hij had veed wroeging over de groote triomf, die nu voor hem scheen te zijn weggelegd; hoe nader het kwam, des te meer zag hij er tegen op en de$ te tragischer scheen het hem toe. En niet minder gecompli ceerd werd het in Langholm's bin nenste, toen hij opmerkte, dat er niet tegenstaande Steel's verdorven ge moed toch een onwillekeurig gevoel van sympathie voor hem daarbinnen heerschte. Hij moest aan Rachel denken om zijn hart tegen haar echtgenoot te verharden; e-n dat was het gevaar lijkst van allie-s. Langholm bedacht, hoe hij daartegen moest strijden naast het bed van een zwakker broeder, die in den strijd gevallen was. Daar moest hij den nacht door- brepigen. Hij had de geheele week nauwelijk-s geslapen. 't Was hem. een aangename gedach te, dat dat nachtwaken noodzakelijk Was. Severino sliep rustig, en Langholm werd bijna niet in zijn gedachten ge stoord. Maar voordat het morgen werd, was hij besloten Steel eerst te waarschuwen. Het was een vaag_be- •sluit, dat hij liet afhangen van de gelegenheid, die Steel hem bood, als zij elkaar ontmoetten, ten minste wanneer dat al gebeurde. Intusschen had Langholm al reden voldaan te zijn alleen om dat besluit, het bepaal de de houding, die hij moest aanne men tegenover een eenigszins vreemd maar tegelijk verontrustend bezoeker, die op hem wachtte v.roeg in den mor gen, n.l. de hoofdcommissaris van po litie uit Northborough. Deze a tbare heer had gehoord- van de kwestie, Avaaraan Langhokn zijn aandacht wijdde en wou graag eens weten welk succes hij daarmee had, ten minste als hij tot op heden van succes kon spa-eken. Langholm keek hem open aan, Dat houd ik voor mij zelf. bracht hij er tegen in. Ook als je den man al hebt? Ik twijfel niet, of dan zouden wij ons er mee moeten bemoeien! hijgde de commissaris, die enorm dik was. Neen, dan zal Scotland Yard zich er misschien m-ee bemoeien, er kende Langholm. Tenzij u hem hier te pakken krijgt, veronderstelde de dikke amb tenaar. In dat geval zou je natuur lijk naar mij toekomen. Langhokn keek hem in de oogen. Zij waren zeer klein en helder, zooals- de oogen van zwaarlijvige menschen dikwijls zijn, of zooals zij schijnen in tegenstelling van een groot, grof ge laat. Langholrn verbeeldde zich dat hij een weerschijn van zijn eigen ver lichting daarin opmerkte en instinct matig loog hij. Wij zijn er niet op gesteld hem hier te laten oppakken, zei hij. Dit is de laatste plaats, waar ik naar hem zou zoeken! De hoofdcommissaris vertrok met een merkwaardige glimlach op de lip pen. Langholm begon zich niet op zijn gemak te voelen; zijn onver- Avackt© sympathie voor Steel be-gon den vorm aan te nemen van wezen lijke angst voor hem. Severino gaf aan den andenen kant ook veel zor gen. Hij Avist. dat er aan Rachel ge schreven Avas, en nu werd hij koorts achtig ongeduldig en wanhopig, om dat de morgen verliep en zij niet bij hem kwam. Zij zou in 't geheel niet komen. Zij had geweigerd te komen of haar echtgenoot Avilde het niet toestaan. Zoodoende zou hij moeten sterven zonder haar ooit te hebben weergezien! De man was zoo onrede lijk als zieken zijn kunnen.; niets kon hem troosten dan alleen he-t plan van Langholm om zelf na de lunch naar Normanthorpe te gaan en in persoon bij de hardvochtige vrouw of bij haar tyran een goed Avoordje te d-oen. Dat plan beviel Langh-olnx volkomen. Het zou den weg effenen om Raehel's echtgenoot de -gelegenheid te geven die hij van plan was, hem te bieden. Dat besluit werd des te sterker, toen hij achtereenvolgens ontmoette: een politieagent naast de toegangs poort met een overtreder, die Lang holm echter en terecht voor een an deren politieman in politiek aanzag, en ten slotte de Woodgates. die er een bezoek gebracht schenen te hebben. Het goede paar verwelkomde hem met bijzonder veel warmte. O, Avat. een zegen, dat u geko men is! riep Morna, wier vriendelijke oogen een vochtigen glans hadden. Ga er alsublieft heen en overtuig Mrs. Steel, dat je niet opnieuw kan worden inhechtenis genomen om een aanklacht, Avaarvan je al bent ver hoord en arrijgesproken. Maar dat kan natuurlijk niet, zei Langholrn. Wie heeft haar dat in 't hoofd gezet. Mrs. Woodgate. De plaats wordt door politie om singeld. Sinds wanneer? vroeg Langholm vlug. Sinds hedenmorgen. Langholrn zweeg. Dus die afperser die Abel had zicli direct tot de politie macht gewend, nu dei amateur-poli- tie hem had beetgenomen! Langholrn hadi zoo'n toevlucht niet van hem verwacht. Ik denk niet. dat het iets met Mrs. Steel te maken heeft, zei hij ten slotte; inderdaad meen ik te weten Avat het beteekent, en ik zal maar al te blij zijn haar gerust te kunnen stellen, als het in mijn macht is. Maar zijn eigen gelaat was niet geruststellend en Hugh Woodgate ver telde hem dat eenvoudig, toen hij zich voor hert- eerst in het gesprek mengde. Ik ben wel iets op 't spoor, hee- lemaal zonder succes ben ik niet ge weest maar ik moet het eerst in. mijn eigen geest nog ordenen, ver klaarde de schrijver. Hoe neemt Steel intusschen dat alles op? Als een grap! riep Morna veront- Avaardigd uit. Haar echtgenoot stem de daarmee in zooAvel in woorden als in toon, maar Langholm deed niet anders dan voor zich uit staren. Ik moet hem spreken, zei hij be slist. Maar wat ik zeggen wpu Aveet u misschien toevallig, of Mrs. Steel een briefje van mij heeft gekregen he den morgen. Mrs. Woodgate? -Ja, dat heeft ze, antwoordde Mor na dadelijk. 1-Iij merkte uit haar ma nier van doen. dat zij den inhoud van dien brief kende, en Langholrn deed, alsof zij hem dat gezegd had. E11 is zij niet. van plan dien ar men kerel te gaan zien? vroeg hij. Aanstonds, zei Morna, on ik ga met haar mee. Zij -komt mij om dtrie uur met haar rijtuig halen. (Wordt vervólgd.)

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1