NIEUWS- EN ADYERTENTIEBLAr Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. '20e .laargang Maandag 9 Februari 1903 No. 6016 HAABLEHTS DAGBLAD Atoon n ementsprljs Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden,,1.65 Afzonderlijke nummers0.02V> Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden 0.371/» de omstreken en franco per post. 0.45 Advertentiën 3 Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zuider Buitenspaarne No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAG BE CoJOHN F. JONES, Succ., Parijs 3 Ibis Faubourg Montmartre. Bit oamimer bestaat uit acht bladzijden. liaaneiu's Dagblad van 9 Febr. bevat 0.a. Uit den Dultschen Rijksdag en uit de Fraii8che Kauier, Minister Knyper en de staking, De arbei dersbeweging te Amsterdam, De moord in de Dubbele Buurt, Sport- praatje. Bovendien behoort bij dit nummer van om blad als gratis-bijvoegsel no. 127 van ons blad als gratis-bijvoegsel no. 118 van Haarlemmer Halletjes, Rubriek voor Da mes, Licht en Schaduw: Van drie reizi gers; Een Boeren-ontvluchting, De stroo- zak, benevens die gewone rubrieken en afbeeldingen. Of'ficieele Berichten. De BURGEMEESTER van Haarlem, gezien het Koninklijk Besluit van 5 Fe bruari 1903 (Staatsblad no. 68); Roept bij deze op de miliciens-verlof gangers der lichtingen van 1900 en van 1901, behoorende tot de regimenten in fanterie en tot het korps genietroepen, om op Dinsdag 10 Februari a.s. uiter lijk ten vier ure des namiddags zich in hun garnizoen aan te melden, voorzien van hunne militaire kleeding- en uitrus tingstukken, het zakboekje en den ver lofpas, ten einde in werkelijken dienst te worden gesteld. De verlofgangers, die om welke reden ook het korps niet op tijd kunnen berei ken, moeten zich vervoegen aan de In- fan teriekazeme te Haarlem (Kouden- horn). Haarlem, 6 Febr. 1903. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L. B. OPROEPING. De BURGEMEESTER van Haarlem, roept bij deze op de miliciens-verlofgan gers der lichting 1902, die zich in het genot van tijdelijk verlof binnen deze gemeente bevinden, ©ia behooren tot de regimenten infanterie en het korps ge nietroepen, om zich onverwijld terug te begeven naar hun korps. De verlofgangers, die om welke reden ook het korps niet op tijd kunnen berei ken, moeten zich vervoegen aan de In- fanteriekazerne te Haarlem (Kouden- horn). Haarlem, 6 Febr. 1903. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L. B. VERKIEZING GEMEENTERAAD. De BURGEMEESTER van Haarlem, maakt bekend, dat op Vrijdag 20 Fe bruari 1903 van des voormiddags negen tot des namiddags vier uur bij hem ter secretarie der gemeente kun men worden ingeleverd de opgaven van candidaten ter tusschentijdsche verkiezing van één lid van den Gemeenteraad im het le kies district der gemeente Haarlem, en dat van heden af tot en met voorgenoemden dag ter gemeente-secretarie (aan de 5e afdeeling) de formulieren voor die op gaven kosteloos voor de kiezers verkrijg baar zijn. Haarlem, 6 Febr. 1903. (get.) DE HAAN HUGENHOLTZ L. Buitenlandsch Nieuws Dnitschland. De Rijksdag. Tegenover den afgevaardigde Lieber- mana die het niet ontvangen der Boe ren ter sprake bracht, merkte de Rijks kanselier op, dat hij zonder indiscreet te zijn, niet den tusschenpeTsoon kon noemen, die de bemiddeling tot stand bracht. Alleen kon hij verzekeren dat dit een volkomen betrouwbaar man was. Na voorlezing van het schrijven van den tusschenpersoon vervolgde de rijks kanselier, dat het niet zijn taak was de invloeden te onderzoeken, die op de Boe rengeneraals hebben ingewerkt, maar een feit was het, dat hun aanvankelijke bereidwilligheid om toe te stemmen in de voorgestelde vorm van ontvangst la ter is gewijzigd. Het argument, dat ook de koning van Engeland hen liet roe pen, ging niet op, daar deze hun soeve rein was. België Het proces tegen Rubino. In zijn requisitoir betreurd^ de advo caat-generaal die aanslag tegen leden der koninklijke familie. Hij gaf een over zicht van Rubino's veelbewogen leven. Toen de advocaat-generaal Rubino zijn schelmstukken verweet, protesteerde de ze zoo heftig, dat de president genood zaakt was hem tot kalmte aan te ma nen. De advocaat-generaal eischte een zeer strenge bestraffing. Frankrijk, De Kamer. In de Kamer werd de begrooting van marine behandeld. In antwoord op ver schillende sprekers verdedigde minister Pelietan de algemeene politiek. Hij ver oordeelde de groote pantserschepen, maar prees het gebruik van torp^loboo- ten en onderzeesche booten en ÏÖj achtte zich gelukkig, dat Frankrijk van deze laatste meer bezit dan andere natiën. He.t is noodig steunpunten voor d'e vloot te zoeken. De minister is zonder geest drift voor koloniale uitbreiding maar de eier van het land is er mee gemoeid dat de koloniën worden verdedigd en dit is slechts mogelijk met snelvarende sché pen. De algemeene beraadslagingen zijn gesloten. De Kamer verwierp met 275 tegen 250 stemmen een amendement, bedoelende de onwettigverklaring vani de benoeming van een aantal marinebeambten, en dat door Pelietan werd bestreden. Stadsnieuws. I itir »i mw Haarlem, 7 Februari. Manifest. Door de afd. Haarlem van den Bond van Miliciens en Oud- Miliciens is het volgende manifest ver spreid Kameraden 1 Blijkens de berichten is de Minister van Oorlog voornemens 3 lichtingen onder de wapenen te roepen met het oog op de waarschijnlijke staking in de Amsterdamsche gemeente-bedrijven. Kameraden Het bestuur van den bovengenoemden bond vertrouwt, dat gij zoo gij tot de oproeping behoort uwen plicht zult kennen. Bedenkt, dat onder de arbeiders die aanstonds voor hunne reohten op zullen treden, uw Vader, Broeder of andere familieleden kunnen zijn 1 Kameraden Bedenkt dat uwe me. deairbedders in dezen strijd op u reke nen, Wij hopen, dat dit vertrouwen niet wordt beschaamd. Toont U soli de,ir en waakt Vertrouwt op uwe Besturen. Hei Bestuur. Dit manifest ils in aansluiting met de te Amsterdam aangenomen motie. In ©ene op Zondag a.s. te houden vergadering in het gebouw St Bavu zal een en ander nader worden toege licht. Het H.A.S. en het P.A.S. zullen deze beweging steunen. Spoorwegpersoneel. Vrijdagavond werd in de groote zaal van St. Bavo een zeer druk bezochte vergadering van de volgende 4 spoor wegorganisaties gehoudende afdee- lingen Haarlem van de vereenigingen Eendracht Maakt Macht"," „Verbe. tering door Vereenigfing", de Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel. en ,,Ons Aller Belang". Volgens mededeeling van den voorzitter den heer Se'.ier was deze bijetnkomst van huishoudelijken aard en had zij ten doel aan de vele nieuwe leden, die zich in de laatste week bij de organisatie hadden aangesloten, het doel en de strekking der vereeni- gingen uiteen te zetten Voorts zou het een en andier omtrent het te Utrecht te houden congres wor den besproken. Daar de vergadering voor de Pers niet toegankelijk was, volstaan wij met dit bericht. Melpomeneen Thalia. Zooals men in de advertentiën van dit blad kan zien, zal het Genootschap Melpo mene en Thalia Zondag a.s. Robert en Bertram opvoeren, een kluchtspel, dat reeds meermalen werd gespeeld en steeds met groot succes. Wie eens hartelijk lachen wil, ga dat zien. Feest-avond. Zaterdag 14 de zer heeft een feestavond der Haarlem- sche Katoenbewerkers-Vereeniging in St. Bavo plaats. Als sprekers treden op Roosje Vos \an Amsterdam en F. W. N. Hugenholtz Jr. van Haarlem. Haarlem Sparta. Morgen zal dan eindelijk weer eens worden gespeeld voor de competitie. Haarlem krijgt alhier Spairta op be. zoek. Sparta, djit jaar zeer sterk, sloeg Haarlem in Rotterdam 11a een vinnigen strijd met 21 en wist H.V.V. met een gelijk spel naar' den Haag terug te zenden, Haarlem, verleden week nog getoond hebbende, dat ook zij lang niet voor de poes iis. zal alles trachten te doen 0111 Sparta's overwinning te wreken. Hieruit zien we dus, dat morgen aan den Doodweg weer voor de sportbroe- diens valt te genlieden. En als 't weer nu wat mee wil werken, geloof ik, of laai ik liever zeggen weet ik zeker, dat het dien wedstrijd niet aan kracht zal ontbreken, temeer daar het voetbalspel hier in Haarlem hoe langer hoe meer toeneemt. Tarief van Onderstand. Nu wij het advies van het Burgerlijk Arm-; bestuur gelezen hebben, is ons alles- minist duidelijk geworden, waarom het dagelijksch bestuur in de vorige Raad», vergadering bezwaar had, daaraan openbaarbeid' te geven. Het bevat mets, dan een zakelijke bespreking van de verschillende amendementen, die door leden van den Raad daarop zijn voorgesteld. Wij zullen ons op dit oogenblik in deze amendementen niet verdiepen, maar alleen er op wijzen, dat, naai- ons is meegedeeld, geen van de Raadsle den, die deze amendementen voorstel den, zich vooraf om inlichtingen hij bet Burgerlijk Armbestuur vervoegd heeft De amendementen zijn zoo maar opgemaakt en 'ingediend. Wanneer dus nu in de Raadsverga dering de voorstellers echec lijnen, dan hebben zij dit aan zichzelven te wijten. Meier en meer is de Raad er op uit, allerlei onderdeelen zelf te regelen. ITet is evenwel onmogelijk, dat te doen zonder voorafgaand advies van der zake kundigen, en dit klemt hier te meer, omdat de armbedeeling in de praktijk een zeer moeilijke zaak is er bovendien bet armbestuur, zooals trou wens erkend wordt, toont van goeden wille te zijn en te streven naar het bes te, wat piet de middelen waarover het beschikt en binnen de Grenzen die de wiet aangeeft, te bereiken is. partijen van Edgard en Asthon eischen zooal geen buitengewone ac teurs dan toch zangers van smaak en uithoudingsvermogen. Nu, er behoeft voor geen hooge eischen teruggedeinsd, waar een Pau wels, en nog minder waar een Orelio ter beschikking staan. In de meest pakkende scènes die van Lucia's waanzin natuurlijk uitgezonderd stand- zeker één van beiden op den voorgrond. Arthur (de henr Jacq. Cau- veren) Gilbert (Mart. Smits) en Ray mond (H. Sni j diers) bleven naast de genoemden in de schaduw; toch hielp hun medewerking o.a. in het sex tet, aan het einde van het 2e bedrijf mienig grootsch effect in 't leven roe pen. Het koor kon er mee door, maar nu het niets anders te doen had, of ten minste niets anders deed dan zin gen, had het wel wat betejr voor den dag mogen komen. Het Stedelijk Mu ziekkorps ontwikkelde nu en dan in zijn koperen organen wat veel kracht maar werkte overigens kranig inee. Het geheel stond onder leiding van den heer J. A. Kwast. PHILIP LOOTS. Men meldt int Haarlem aan de „N. R. Ct".: Daar de Haarlemsche kantonrechter reeds vonnis wees, dat de op Haarlem sche Frans gevonden revolver zal wor den vernietigd en hij bij zijn aanhou ding geen dolk bij zich had, kan het cas satiemiddel, in de tweede plaats voor den Hoogen Raad bijgebracht, niet gelden. Emma Nevada. Aan het concert, dat de beroemde zangeres eerstdaags zal geven ia de groote zaal der Sociëteit Ver- eeniging, zal behalve de pianist de heer Ghys, ook meewerken het volledig Haar- lemsch Muziekkorps. Het zal, met het oog op de bescheiden entréeprijzen zaak zijn, niet te lanig met het nemen van plaatsen te wachten, waartoe per advertentie de gelegenheid zal worden aangekondigd. De tentoonstelling van de oorspronkelijke werken van Walter Cra ne, die thans in het Museum van Kunst nijverheid alhier geopend is, trekt de al gemeene belangstelling en wordt dTuk bezocht. Zij, die in de ontwikkeling der deco ratieve kunst belangstellen, zullen er kennen, dat deze tentoonstelling voor de ontwikkeling dezer kunst in ons land van groot gewicht is. Zondag is de tentoonstelling geopend van 10—4 uur. Ui! de Omstreken. Zandvoort. Alhier is als wijkzuster opgetreden zus ter D. Bronders van het Diaconessenhuis te Haarlem. Aan J. B,, timmerman, werkzaam aan drie aan de Tramstraat alhier in aan bouw zijnde villa's, is een ongeluk over komen. Terwijl hij bezig was met het afhangen van ramen, viel hij, met het gevolg dat hij een zijner beenen ver wondde, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door den heer W. F. Doeglas, archi tect te Haarlem, is Vrijdag voormiddag te 11 uur in Hotel Driehuizen publiek -aanbesteed het verbouwen van het huis aan den Hoogeweg no. 78 van den heer E. Bluijs. Ingekomen 6 inschrijvings-bil. jetten en wel van de heeren: J. A. Kaub, te Halfweg, voor f 3628; A. en W. Groen, te Zandvoort, J 4525; J. Water te Zand voort, voor f 4650; O. Schrikk^ma en F. Zwaan te Zandvoort, voor 4790; J. A. v. d. Vlerk te Haarlem, voor f 4847; A. H. Siegers, te Zandvoort, t 4950. Het werk is nog niet gegund. In het douchebadhuis zijn in de af geloop en week 400 baden genomen. Nieuwe Nederl. Opera. Hert was alwéér verscheidene jaren geledien dlat wij in onzen Schouwburg een opvoering van Donizetti's „Lucia di Lammermoor" bijwoonden. Vrij dagavond heeft de Nieuwe N e der land- sche Opera de herinnering aan dat van melodieën overvloeiende werk weer verlevendigd door een opvoe ring. die in menig opzicht die d/er heusche Italianen van destijds naar de kroon stak. Of deze 01,1de Italiaan- sche, dan wel de „Nieuwe Nederl and- sche Opera" hieT zooveel vrienden telt, weet ik niet; maar zeker is. dat. de Schouwburg zeer goed bezet was ewi de welbekende artisten die onder meergem'eldlein naam 'samenwerken, uitbundig werden toegejuicht. De eer van dit groote succes komt voorname lijk aan mevr. CoiniFrancisca, die in de titelrol weer tal van gelukkige oogienblikken had en zelfs in een mu ziekgenre dat nu niet direct haar fort is: dien coloratuurzang, veel goeds en moois gaf. Maar met dit goede al leen zou het werk toch niet tot zijn recht zijn te hrengen. Vooral ook de I.Tmniden. De tweede verdronken bootman P. v. d. Wielen Hzn., heeft men niet gevon den, maar wel zijn riem e» een stuk van zijn broek; hij is dus vermoedelijk door de schroef van de stoomboot in1 stukken geslagen. Beverwijk. Het aantal ingeschrevenen voor de Nat. Militie in deze gemeente, lichting 1904, bedraagt 51. De Burgemeester zal alhier op Vrij dag 13 dezer des morgens te 10 uut, pu bliek verkoopen 9 olmboomen aan de Breestraat, tusschen postkantoor en Nieuwstraat. Langzamerhand verdwijnen alle hooge hoornen aan de Breestraat; wel worden zij door nieuwe vervangen, maar ook van deze schijnt de groeikracht niet groot. Binnenland. Minister Knyper en de staking. Naar aanleiding van een artikel van prof. Treub, in het Handelsblad heeft de 's Gravenhaagsche correspon dent een onderhoud gehad met Dr. Kuyper, den minister van Binnenland- sche zaken. Van hetgeen de minister omtrent de spoorwegstaking zei, nemen we het volgende over. De correspondent zin speelde op het vermoeden dat de re geering iets zou hebben geweten van de ophanden zijnde staking van spoorwegpersoneel. De minister antwoordde; „Van een op handen zijnde staking van het spoorwegpersoneel was mij althans niets hoegenaamd1 vooraf be kend". „De Regeering is dus evenzeer ver rast door de staking als het publiek het was?" „Volkomen. Ik heb er niets van ge weten voor de staking uitbrak". „En had de Regeering geen van de maatregelen kunnen nemen die aan de hand zijn gedaan? Het spoorweg personeel, voor zoover dienstplichtig, opcommandeeren en dan dienst laten doen?" „Er konden in dit geval geen. ter men voor gevonden worden". „En het atrikel dat door De Nieu we Courant is aangehaald en dat aan de Regeering de bevoegdheid geeft om, als de dienst niet naar behooren ge schiedt,, maatregelen te nemen?" „Dat artikel slaat op gansch andere gevallen, op het geval van een brug die niet spoedig wordt hersteld of iets dergelijks. Geen enkel middel is tot dusver aangewezen dat de Regeering had kunnen gebruiken". Wij wenschten nog vragen te stel len die op de toekomst betrekking had den en op de oproeping der lichtingen, doch de minister wilde zich over iets anders dan over het incident-Treub niet uitlaten. „Geen regeering kan op zulk een oogenblik haar plannen vooraf open baar maken", zoo besloot Z. E. het onderhoud. Ons consulaat in Turkije. De heer Maurits Wagenvoort, de ro manschrijver en journalist, die nu al verscheiden jaren het zuiden van Eu ropa, Azië en Afrika bereist, publiceert in ,.De Gids" van Februari „herinne ringen aan Berbersch Tripoli," bladen uit een dagboek van Maart 1901. Hij heeft er betrekkingen aange knoopt met de consulaire wereld en d.d. 29 Maart vertellende van een pic nic bij den Franschen viceconsul Rais, schrijft hij „Het geheele corps consulaire was daar compleet, ook de jongeheer Ro meo Vadala, dien onze regeering tot Nederlandsch consul heeft benoemd, ondanks dat hij nauwelijks negentien jaar is Volkomen onbegrijpelijk, en niet bijzonder geschikt om ons presti ge, indien wij tegenwoordig nog zoo iets als prestige in het Tripolitaansclie bezitten, te verhoogen. ,.De overige consuls vinden die be noeming niet getuigen van een hoog zelf-respect. Overigens 'is 't een beste, vr orlijke jongen, die nog op de exequa- tuur wacht om zich als Nederlandsch consul vcor te stellen." Twee dagen later een dejeuner bij den consul-generaal van Frankrijk. Daarvan schrijft de heer Wagenvoort „Ik zat. aan tafel links van den con- «ul-général en rechts van onzen con sul in ispé. Ik vroeg dezen of 't waar is dat hij nog niet meerderjarig is. De waag was hem klaarblijkelijk niet aangenaam, maar hij beantwoordde haar bevestigend. Tot voor twaalf jaar was onze vertegenwoordiging hier een consulaat met een appointement van frs.20.000. Hoe dat zoo was, verklaar de hij niet te begrijpen. „..Omdat het Hollandsche consulaat in het Tnpolitaansche een oud en een roemrijk verleden heeft"", antwoordde ik hean. En dat vist. hij niet eens En. zei ik nog. het is een eer hlier ons land te vertegenwoordigen, waar op men niet te hoog kan gaan. Of schoon onze betrekkingen met Tripoli tot nul zijn gereduceerd heeft de Hol landsche consul hier traditiën van on kreukbaarheid en onafhankelijkheid op te houden."" „En zoo'n baardeloos j'ongmensch vertrouwt de Nederlandsche regeering de vertegenwoordiging toe in een Turksoh land, waar de autoriteiten zoo zeer op het uiterlijk afgaan. Trou. wens wegens zijn minderjarigheid is hij al incompetent ons in rechten te vertegenwoordigen. Rechtszaken. De tweede verdachte inzake de brandstichting te Dussen, de schipper P. C. van der P., is gisteren ook uit de voorloopige hetchenis ontslagen. J. van der S., de andere verdachte, werd eenige dagen geleden in vrij heid gesteld*. De moord in de Dubbele Buurt. (Vervolg van het Tweede Blad). Na het hooren van nog eenige ge tuigen was het woord aan het O. M., waargenomen door den subst. officier mr. Regout. Mr. Regout bracht allereerst hulde aan den rechercheur Th. Petters en aan den rechter-commissaris mr. Van der Zweep. Mr. Regout kwam tot de slotsom, dat hei bewijs ten aanzien van alle drie die beklaagden was geleverd. Wie zijn de beklaagden? Zij zijn aan het O. M. sedert jaren bekend en deze jconnectie is gewoonlijk geen gunstig teekeij. Wat Muiselaar betreft, die uit Den Haag afkomstig is, deze stond sedert lang ongunstig bekend Zijn vader was een drinker en zijn moeder wakkerde eerder oneerlijkheid bij hare kinderen aan dan dat zij die tegenwerkte. Muiselaar zelf is een onverschillige beroeps- en gewoonte-misdadiger, die steeds eene zeldzame brutaliteit aan den dag legt. Spr. geeft hiervan een voorbeeld. Het betrof een gestolen rij wiel, dat in beslag genomen was en dat Muiselaar met zijn gewone lachen de gezicht kwam terugvragen, of schoon hij zeer wel wist, dat hij het zelf gestolen had. Wat Groot betreft, deze stond reeda op 13-jarigen leeftijd aan het hoofd van eene rooverbende van jongens van 13 en 14 jaar, die huizen binnenslopen en den buit bij hem brachten ter ver deeling. Van Dool is bekend wegens de zaak in de Staalstraaf (eene zeer geheimzin nige zaak van brandstichting niet ont ploffing) en is reeds door de Haarlem sche rechtbank wegens heling tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld, wel ke straf hij heeft ondergaan. (Van Dool knikt en zegt: Ja, juist mijnheer, tien, jaar). Spr. is van oordeel dat, deze beklaag den zijn gewoonte-misdadigers, die niet. vatbaar zijn voor verbetering. Dit blijkt o. a. daaruit dat zij nadat het akelige feit bedreven was nog hebben ingebroken in een perceel op de Hee rengracht, bij welke gelegenheid zij zijn aangehouden en waarvoor zij 4 jaar hebben gekregen. Spr. zal zijn requisitoir niet eindi gen alvorens eene laatste poging te hebben gedaan om beklaagde Muise laar tot bekentenis te brengen. Spr. weet vooruit dat het vruchte loos zal zijn, maar heeft nog een laat ste hoop ,dat na de groote openbaar heid die aan de zaak gegeven is in de ze terechtzitting, dat de beklaagde een behoefte za voelen om aan de wereld, die nu met afgrijzen voor hem vervuld is, te toonen dat hij niet zoo verstokt is als hij wel lijkt, maar dat hij in 'n oogenblik van berouw is uitgebarsten in tranen en heeft uitgeroepen: Ik heb het gedaan maar ik heb nog een oogenblik van berouw gehad en be kend. Na deze woorden, geestdriftig uit gesproken, ziet de officier Muiselaar aan. Deze zit onbeweeglijk, en alleen zijn verhoogde gelaatskleur toont hem dat er iets in hem omgaat. Daarna vervolgt mr. Regout: Zooals ik gevreesd had is deze laat ste poging vruchteloos. „Heeft beklaag de iets te antwoorden?" (Muiselaar glimlacht en schudt van neen). Ten slotte eischt spr. tegen Muise laar levenslange gevangenisstraf, te gen Groot 16 jaar gevangenisstraf en tegen Van Dool 4 jaar gevangenisstraf. De verdediger van Muiselaar, mr. Mensing van Charante, begon met een woord Van dank en hulde te brengen aan don president der rechtbank voor de onpartijdige leiding in deze zaak. De verdediging berustte vooral op de volgende gronden: lo dat geen voorbe dachten rade aanwezig was, en dus geen moord maar doodslag had moe ten worden ten laste gelegd; 2o. dat de medeplichtige getuigen v. d. Heyde en Spekkers geen geloof verdienen; 3o. dat in dit geval de overige aanwij zingen niet voldoende zijn voor ver oordeeling en 4o. dat het opzet in geen geval is gericht geweest op den dood der vrouw. Ten slotte wees pl. op de ongunstige

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1