NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAP Meestgeleacen Dagblad in Haarlem en Om&creken. In d§ schaduw m den Dool 2Üe -laarman," Zaterdag 14 Februari t°03 No. 6021 HAARLEHTS DAGBLAD Atoonnementsprljs Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers r*0.02Va Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37Va de omstreken en franco per post0.45 AdLT^erteELticn Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: duider Bnïteuspaarne No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Moetsiraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. DirecteurJ. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAT)BE CoJOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Montmartre. Haarsem'a Dagölftt! vaw 14Febr. *8v»t 0. a. Het eciifscheïdingsproees, Cham berlain. I)e pers en de staking, He apothekers en de Rïjksverze- keringbank. Advertentiën VOOE HET Zaterdagavondnummer. Meermalen zijn wij tot ons leedwezen genoodzaakt Advertentiën af te wijzen voor het Zaterdagavondnummer, die des Zaterdagsmorgens pas worden bezorgd. WH men zeker zijn van de plaatsing dan Is Inzending op Vrijdagavond noo- dig, uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties of familieberichten, dis moei lijk vooraf kunnen worden ingeleverd. DE ADMINISTRATIE. üilicieete Bénenten. HINDERWET. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van Httarlem brengen ter openbare ken nis, dat dioor hen is ontvangen eene be kendmaking van Burgemeester en Wet houders der gemeente Heemstede, dat ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt 'n verzoek met bijlagen van A. v. Al- tena te Haarlem, om vergunning tot uit breiding zijner inrichting voor het ver vaardigen en herstellen van autouiiobie- len en motorrijtuigen. Op Vrijdag, den 20en Februari 1903, des voormiddags te elf uren, zal ten Raad- huize van Heemstede gelegenheid be staan, om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie da gen, vóór het bovengemelde tijdstip op de secretarie der gemeente Heemstede kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Haarlem, 12 Febr. 1903. Burg. en Weth.voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L. B„ De Secretaris, PIJNACKER. HINDERWET. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van HAARLEM brengen ter openbare kennis, dat door hen is om vangen eene bekendmaking van Bur gemeester en Wethouders der Gemeente SCHOTEN, dat het verzoek van A. L. van Beusekom te Haarlem, om een slagerij en rookerij te mogen oprich ten, door hen is ingewilligd. Haarlem, 12 Februari 1903. Burg. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L. B. De Secretaris, PIJNACKER. Buitenlandsch Nieuws Zniil-Alrika. Chamberlain. Een lezer van de Westminster Gazet, te had aan de redactie geschreven Hou toch op met den oorlog in Zuid- Afrika en de gevolgen, daarvan. Het kan me mets .schelen, of de mijnen worden bewerkt met arbeid van blan ken, bruinen gelen of zwarten. De W. G. had' geantwoord, dat lïêt lijden van dezen lezer nog niet voorbij is. In zijn ochtendblad vindt hij weer twee kolom telegrammen over Cham berlain en dat zal nog wel eenigen tijd zoo blijven. En de minister haalt alles van den aanvang weer op hij begint weer over de samenzwering van de Afrikaaixders. En dan zullen de begrootingen van de eerste jaren on der den invloed .staan van den oorlog de belastingen, de politiek, het lot der regeering. alles wordt er door he li eerscht. Wij hebben de W. G. ook veor ons laten sprekende Zuid-Afri- kaanschê kwesties dringen zich op men kan er niet van zwijgen. Erkend moet worden, dat de reis van Chamberlain lang wordt. Eenige af wisseling geven de gedrochtelijke voor stellingen van den altijd redevoerenden minister en de telkens nieuwe dwaas heden overseinende correspondenten. Te Grahanxstown heeft Chamber lain zijn vermanende stem laten hoo- ren tegen ..die grootste van ale misda den. afvalligheid en verraad tegenover een vrije regeering". Groote woorden 1 Maar hij spoorde tevens de Engelschen in .de Kaapkolonie aan tot vergevens gezindheid tegenover die gedwaald heb. ben. Zou de Engelsche regeering dan niet het voorbeeld geven en de amnes. tie afkondigen, gezwegen van haar ze delijke verplichting daartoe na Kitche ner's belofte De minister bestrafte de Afrikaanders voor hun vroeger drijven, dat gericht was op vijandschap tusschen de twee stammen. Wat een verkeerd inzicht in de zaalc! Maar zij. de Engelsche regeering, zoo ging hij voort, werkte nu voor de samensmel ting van de twee stammen. Als de Kaapkolonie daaraan niet meedeed met het geheele overige. Zuid-Afrika, dan zou het alleen blijven staan. Nu is het ten eerste bekend, dat de Engelsche jingo's neem bv. Jame son's rede te Kimberley. en Jameson is nu de leider- der militante Engel schen front maken tegen de Hol. landsche Afrikaanders als zoodanig, terwijl deze in hun program zoowel als in de praktijk uitwissching van den stammenstrijd beo ogen en zlieh met alle Engelschen die Zuidafrika als hun vaderland beschouwen, verbinden. Chamberlain's woorden tegen de Afri kaanders gericht uit den samenhang blijkt dat zijn dus aan het verkeer de adres gericht. En dan past. het wel weer in de komedie van Chamberlain om 't voor te stellen dat in de republie ken de samensmelting van Boer en Brit al aan den gang is men weet in Zuid-Afrika wel beter hoe 't daar staat. In de woorden van Chamber lain betreffende de bijdrage van de Kaapkolonie aan de Engelsche marine tegenwoordig 50.000 pd st. in h.et jaar ziet men een aankondi ging van een spoedige verhooging daarvan. Daartoe zou dan het voorstel van de Kaapsclie r eg eed ing moeten uit gaan. En 't Kaapsche Parlement zal 't dan wel goed mOeten vinden. Dat alleen de Kaapkolonie hij den oorlog zij heeft gesponnen, is onjuist. Ook Natal. Overigens voegde Chamberlain erbij, dat hij alle koloniën van Enge- iand op 't oog had, toen hij zeide, dat het moederland vrijwel alleen in een jaar 69.Onn.OOU pd. sterl. voor verdedi ging van het rijk moest uitgeven. De rei? van Chamberlain is verder aldus bepaald; Gisteren vertrek uit Grahanxstown en aankomst te Port-Eli sabeth vanavond naar Graaff-Reinet. aankomst den loen des ochtends Za terdag in den trein, Zondag te Schoom- bic van Zondagavond tot Dinsdag morgen in den trein tot dePaarl. Dien zelfden dag, 17 dezer, 's avonds aan komst te Kaapstad, vanwaar Chamber lain rechtstreeks naar Newlands, het verblijf van den gouverneur gaat. Het vertrek xs bepaald op 25 dezer. België. Glasblazerijen. Uit Henegouwen wordt gemeld, dat daar den lsten Maant vermoedelijk weer vier glasblazerijen gesloten zullen wor den, tengevolge waarvan 1500 arbeiders werkloos worden. In de glasblazerij te Jemappes hebben, de werklieden reeds kennis gekregen vaax dit besluit. Het schijnt dat de patroons de sluiting be doelen als protest tegen den overlast, dien niet tot een vakvereeniging behoo- ren.de werklieden ondervinden van de [georganiseerde. In glasblazerijen te Jeumont, Marie- rnont .en Dambrémy hebben de werklie den zelf het werk opgezegd, omdat zij geen genoegen namen met loonsverla ging. Er zijn daar op dit 0ogenblik 8 ovens gedoofd en, als er niet wat be stellingen komen, zal men er nog meer moeten do oven. In elk geval zal "m en overal de loonen moeten verlagen, om de concurrentie te kunnen volhouden. Het ziet er dus algemeen treurig uit in het glasblazersbectrijf. Accijns op den alcoho'. In de Belgische Kamer is ingediend ee nwetsontwerpwaarhij dei accijns op alcohol van 100 op 150 francs per hectoliter wordt gebracht. De op brengst van deze verhooging zal die nen tot afschaffing der rechten op ni et-gebrande koffie, en vermindering- van gebrande koffie, verder verhoo ging van wenkliedeinpensioenein, af lossing van de opeixbare schuld en om hulp te bieden hij den bouw van w ark 1 iedenw oning en. Eveneens werdi een wetsontwerp ter tafel gebracht op de vreemde maat schappijen in België gevestigd. Het ontwerp, waarbij aan vreemde maat schappijen, die een succursale in België hebben, treft ze met eexx recht van 2 op de winsten in België ge maakt, met verplichting van een jaarldjkschen balans in den „Moni- teur Beige". De Kamer nam de urgent-verkla- ring van liet wetsontwerp, w.aarbij de accijns op alcohol verhoogd wordt, met 76 tegen 13 stemmen aan. De oppositie diende tallooze amen dementen in, welke alle achtereen volgens werden afgestemd. Het 1-egeeringsvoorstel1 om een com missie te benoemen, welke dadelijk het- ontwerp zou behandelen, werd met 77 tegen 10 stemmen aangeno men. Buitsehtend. Het echtscheidingsproces. De berichten over de verdaging van het echtsclieidingsproces te Dresden zijn onjuist gebleken en gisteren is, de echtscheiding tusschen den Kroon prins van Saksen en prinses Louise van Toskane voorgoed uitgesproken. De Duitsche wet gaf de beklaagde het recht, inplaats van de scheiding van tafel en bed- (Trennung), echtschei ding (Scheidung) te verlangen, en de prinses heeft, hoewel zij katholiek is, van dit recht gebruik gemaakt. Haar vrijwillig gekozen afzondering heeft niet kunnen verhinderen, gelijk trouwens dadelijk van officieuze zijde J te verstaan is gegeven, dat het ge ding zijn gewonen loop heeft geno- men. Het bijzondere hof heeft gisteren middag om half 5 het vonnis uitge sproken. 's Ochtends om tien uur was de behandeling van de zaak hervat. Het hof was op dezelfde wijze samen gesteld ais de vorige maal. Ditmaal werden de deuren dadelijk gesloten. Als getuige was behalve Schwarz, de reeds vroeger gehoor die commissaris vaix de crimineele politie., een kamer dienaar van prinses Louise, zekere Ranisclx, op verzoek van den advo caat van den Kroonprins, gedagvaard Als deskundigen zijn gehoord prof. Leopold, directeur van de koninklijke vrouwenkliniek te Dresden, en prof. Fiedler, lijfarts, van den Koning. De 1 behandeling van de zaak werd des middags door een pauze van een uur onderbroken. Een voorstel tot verda ging was vooraf na langdurige be raadslaging verworpen. Het vonnis luidde: In naam des Konings! Het op 21 November 1891 tusschen partijen ge sloten huwelijk wordt wegen,s echt breuk van de beklaagde xneit André Giron, taalonderwijzer, ontbonden. De beklaagde draagt de schuld voor de scheiding. De kosten van het pro ces komen tem laste van de beklaag de. Van rechtswege. De bladen zwijgen voorshands over den indruk, dien het vonnis op het volk te Dresden heeft gemaakt. Dit schijnt, zonder verder door te denken of te redeneeren, nooit da hoop opge geven te hebben, om de populaire, le venslustige prinses, die vroeger een beetje leven aan het saaie, Saksische hof bracht, in det hoofdstad terug te zien. Maar na alles wat. gebeurd was en na de opzienbarende vlucht van de prinses, was geen andere oplos sing te verwachten geweest. Hat hangt van den Kroonprins af, en vermoede lijk ook van de verdere houding van de prinses tegenover Giron, of d'e ge scheiden wouw nog af en toe hare kindegen zal mogen terugzien. Te oordeeleix naar de wanhoop van de prinses, toen zij hoorde van de ernstige ziekte van haar zoontje, zal dit haar vurig verlangen zijn. Da prinses zoo vertelde dr. Zehme in een onderhoud met een medewerker van het Weensclxe Fremdenhlatt was niet te houden, zij wilde met alle geweld naar Dresden. De slechte tij dingen. uit Dresden hadden haar ra deloos gemaakt. Zonder zich te be kommeren onx de gevolgen, was zij vast besloten een poging te doen, om haar kind te bereiken. De prinses had de toebereidselen voor de reis reeds gemaakt. Toen dir. Zehme Vrij dag te Dresden aankwam en van het •dan van de prinses hoorde, was de geheele invloed van de advocaten La- chenal en Zehme noodig, om de wan- hopige moeder van haar plan af te brengen. Zehme zeide verder nog van rnee- ning te zijn dat de drijfveer van Gi ron bij al zijn handelingen zijn ijdel- heid was, de zucht om van zich te doen spreken in de wereld. Op de vraag of hij (Zehme) geloofde dat de prinses en Giron voorgoed afscheid van elkander hadden genomen of dat het slechts een tijdelijke scheiding gold, haalde dr. Zehme de schouders op: Wie kan weten wat er binnen een jaar of later gebeurt? (Intusschen wordt uit Genève gemeld, dat Giron gisteren van Lausanne naar Nyon, de verblijfplaats van de prinses, is vertrokken, in gezelschap van haren hroedei', Leopold Wö If ling). De advo caat verzekerde eindelijk dat de prin ses, nadat zij het weegerend ant woord van het Hof te Dresden ont vangen had, geheel uit eigen bewe ging verklaard had, dat zij ergens heen wilde, waar zij rust en afzon dering kon vinden. De prinses leeft in de Meierij in de grootste stilte, zij is zoo kalm en gelaten als haar in de gegeven omstandigheden mogelijk is. Zij kan uitstapjes en wandelingen doen, zooveel zij wil, en alles doen, waar zij lust in heeft. Het is niet juist, dat prinses Louise Antoinette ongesteld zou zijn. In tegen spraak met de berichten der Weensche bladen kan worden beweerd, dat zij hel der van geest is. Ook Is het niet waar, dat zij opgesloten is; zij is geheel yrij in haar doen en laten. Het bericht, dat Paus Leo XIII tus-; schenbeide zou, zijn gekomen om de scheiding te weeg te brengen, is van' al len grond ontbloot. ScliOHwbnrg. De volijverige directie van den Haarlenxschen Schouwburg, die altijd' gereed is het nieuwst© eai beste zoo spoedig mogelijk bij ons te importeexen, heeft er nu voor ge zorgd, dat we een opvoering van Maeterlinck's „Monna Vanna" zullen krijgen in de tournée-Schurmann. Mad. Georgette LeblancMaeter linck vervult de hoofdrol. De voor stelling zal plaats vinden op Vrijdag 21 dezer. Een vaïx de dapperen uit den Goud-oorlog, Christ. Botha, on der-commandant van Rritzingier, -ver dreven van huis als'Kaapsch rebel, zal ons a.s. Vrijdagavond naar wij vernemen in de groote zaal van het Brongebouw iets komen vertellen van de stemming in de Kaapkolonie voor ons van zoo groot gewicht te genwoordig; van de toestanden tijdens den oorlog in die Kaap, waar van we zoo weinig nog afweten. Wij radein aan den balling te gaan hooren. Nog eens uitgesteld. Door on voorziene omstandigheden is de offici- eele opening der Haarlemsche Huishoud en Industrieschool voor onbepaalden tijd uitgesteld. Naar wij vernemen is alhier ter stede een nieuwe gymnastiek-ver- eenigxng opgericht onder den naam van „Jong Holland", instructeur is de heer J. Hossen alhier. Stadsnieuws. Haarlem, 13 Februari. Een lastig heerschap. Dinsdag werd door de rechtbank failliet verklaard de stukadoor De G., en daar de curator, uit. Tideman, gewaarschuwd was dat daar in huis komen nogal voeten in de aardie zou hebben, bad hij, toen hij tot taxatie van den hoedel zou overgaan, niet alleen medegenomen den deurwaar der, doch tevens twee veldwachters. Bij zijn komst vond hij dan ook alles geslo ten, en toen open was gedaan en hij bin nen was, vertelde hem een vrouwtje dat hij aan het verkeerde adres had aange klopt, want dat De G. niet woonde in dat huis. Met allerlei praatjes trachtte zij Mr. T. wijs te maken, dat zij slechts 3 weken in dit huis woonde, geen man had ,en dus met de Graaff niets uitstaande had. Maa» een buurvrouw vertelde dat an ders, waarna Mr. T. het huis binnen ging, den boel liet taxeeren en de vrouw als bewaarster aanstelde. Toen dit was geschied, kwam de G. thuis, die op hoogen toon beweerde, dat hij baas was en men niets over zijn boedel had te zeggen. Om alle gebeurlijkheden te voorkomen heeft hij nu den inboedel maar laten weghalen ook. Naar w ij v e r he m e n i s d e n heer Belterman het eere-lidmaatschap aange boden van de mannenzanigvereeniging „Cecilia", dir. de heer Henri Pielage, en heeft hij dit aanvaardt. Naar wij vernemen zijn de bonnen voor meel en spek onder de R. K. armen rondgedeeld. Maandag 2 Maart a.s. zuilen de spijzen uitgereikt worden, ter gelegenheid van het jubileum van. den Paus. Hedenmorgen wercl door de stoomtram, komend van Alkmaar, van een paard van den heer Feye een poot afgereden. Hulp-Zendeling Genoot schap. De eenenvijftigste openbare vergadering van 't Hulp-Zendeling-Ge nootschap onder de zinspreuk .,De Liefde van Christus dringt ons", wordt gehouden op Maandag 16 Febr. a_s. des avonds te half acht in de Groote Kerk. Ds. E. Barger van Amsterdam zal d'e feestrede houden, terwijl ver slag uitgebracht wordt door ds. van Paassen. Gistermiddag te half twee Wilde een zevenjarig jongetje in de Jansstraat, de rails der electrische tram oversteken, toen er een tranx aankwam. Het knaapje viel. Slechts aan het krachtig remmen van den wagenvoer der was het te danken, dat geen ern stig ongeluk gebeurd is. De wielen van den wagen stonden juist tegen het lichaam van den knaap, zijn klomp werd verbrijzeld. Eenige heeren, die in de nabijheid F»- m S11 «*t® n. Uit het Engelsch van K. W. HORNUNG. 71) Voor de terechtzitting was ik. over tuigd, dat je mijn ouden vriend ver moord hadlt, dion ik zoo verlangend was weer te zien, dat ik naar die stad ging direct met den eersten trein, na ontvangst van zijn brief. Je hadt mij beroofd van den eenigen vriend, dlien ik in Engeland had, juist op het oogen- blik, toen hij mij noodig had, en ik op weg was naar hem, toe. Ik zou a les gedaan hebben, om hem te red den. en jij vernietigde zijn bestaan 1 Openhartig gezegd, dat dacht ik toen. Ik kan het je niet kwalijk nemen dat je zoo dacht vóór mijn verhoor, zei Rachel. Het schijnt de publieke opiimie geweest te zijn. Ik vormde mijn eigen opinie, en ik had daar een bijzondere reden voor. vervolgde Steel, met èen duidelijke trilling in zijn anders zoo vaste stern. Ik weet niet, wat ik je het eerst zal vertellenLaat het die bijzondpre reden zijn. In den naclxit van d'on moord, her inn ex- je, toen je naar be neden ging en even in de studeerka mer keek om éen uur in den mor gen? Rachel sprong u'it haar stoel op. Mijn hemel, riep zij uit, boe weet je dat? Hoorde je ixiets, toen je weer naa/r boven ging? Niets, voor zoover ik me herinnex*. Niet een geluid aan de bi-ievenbus? Ja, ja Nu herinner ik het mij. En deedt jij dat 1 Ja, zei Steel ernstig. Ik zag je naar beneden komen, ik zag je naai binnen kijken vol droefheid en te genzin Ik zag je terugdeinzen en ik zag de uitdrukking van je gezicht, toen je de deuren sloot en de lichten uit draaide En later hoorde ik van den medicus getuigen, dat je echtgenoot op dien tijd dood moest zijn geweest, éen ding wist ik zeker, en dat was, dat hij niet doodgeschoten was in het uur, dat daarop volgde, want ik wachtte tot omsti'eeks half aide in de hoop, dat hij nog uit zou gaan. Ik belde niet om je niet naar heneden te laten komen, want ik hadl je gelaat gezien en ik zag boven je licht nog branden. Je dacht dus, dat ik naar heneden gekomen was, om mijn eigen werk te ziea 1 Om te zien, of hij werkelijk dood was. Ja, dat dacht ik later. Ik kon daar niets aan doen, Rachel. Kwam het nooit bij je op, dat hij sliep Ja, die gedachte kwam later bij mij op. Je hebt dus niet al dien tijd ge dacht, dat ik schuldig was? Neen, niet al dien tijd'. Vondt je het rechtvaardig, dat ïk terecht stond God' vergeef me.ja, Sk vond 't rechtEn er was éen ding, dat mij meer dan iets anders uvertuigde dat was to»n je aan de jury vertelde, dat je den armen Alex net laatst levend gezien hadt, toeix je voor 't laatst ïxaar boven was geweest, Maar dat wai zoo, zei Rachel. Ik herinner mij de vraag. Ik wist niet hoe haar te beantwooi'den. Ik kon hun niet vertellen, dat xk hem dood gezien had maar mij verbeeldde dat hij alleen maar sliep, dat zouden zij nooit geloofd hebben. Daarom vertelde ';k de eenvoudige waarheid. Maar het joeg mij groote angst aan. Dat zag ik; je verwachtte een kruisvuur van vragen. Ja, en ik wist niet. wat ik doen zou, de waarheid volhouden of liegen Soms kan ik gedachten lezen, ging Steel na een pauze voort. Ik vermoed de de moeilijkheid. Natuurlijk be grijp je de eenige gevolgtrekking, die ik daaruit kon maken. Ja, die begrijp ik. En omdat ie het begrijpt, kun je mij daarom vergeven Ja dat kan ik. Maar je trouwde met mij, terwijl je nog dacht, dat 'ik schuldig was. Ik vergeef je, dat je voortdurend tegenover mij ontkend hebt. Ik begrijp, dat het noodig was. Maar je hebt mij nog niet verteld, waarom je het deedt. Eerlijk gesproken. Rachel, het was gróote bekoring Maar eerst niet, Neen. Vertel nxij dan eindelijk, wat het. eerste motieFwas, want het vermoeit mij om er nog langer naar te gissen. Steel stond voor zijn vrouw, zooals hij ioit nu toe nog nooit voor haar ge staan had. zijn witte hoofd gebogen. zijn donkere oogen neergeslagen, in elkaar gevouwen handen, gebogen schouders, snxeekend en vol berouw tegelijk. Ik deed! het om je te straffen, ze-i.de hijIk dacht.straf nxoet er zijn, 'ik voelde dat ik je aan de galg had kunnen brengen, als ik gezegd- had, wat mijn oogen gezien hadden en in plaats daarvan trouwde ik met je 1 Zijn oogen waren op den grond ge slagen. Toen hij ze opsloeg, glimlach te zij met tranen in haar oogen. Maar zij kon hef eerst geen woorden vinden. Het motief was nog niet zoo heel kwaad, zei ze eindelijk, ten minste de straf was nog wel uit te houden 1 Ja, maar dat kwam, omdat ge-: beurde, wat ik nooit verwacht had. En dat was? Dat ik je al heel spoedig innig liarhad. Rachel slaakte een kreet. Ofschoon je dacht, dat ik schul dig was? Dat maakte in 't minst geen ver schil. Maar ïk heb het steeds min der gedacht, toen je je eerst op mij en toen op Langholjn beriep als ik aan dien avond dacht, was het mij onmo gelijk, het nog langer te denken. Rachel stond op met een goddelijke blos op de wangen, met trillende lip pen en mot uitgestrekte handen. En je werdt verliefd op mij fluis terde zij. Ja. dat weet God, Rachel, op mijn manier, zeii Steel. Ik ben zoo blij, fluisterde zijn vrouw.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1