strijd begint weer opnieuw. Dadelijk zit, Haarlem er weer gevaarlijk op. Benige corners vallen terstond aan Haarlem ten deel, echter zonder succes. H. V. V. wodt nu zelfs eenigen tijd ingesloten. I Alles zit bij biet Haagsche doel waar Mundt en Heyning wonderwerken doen. Het spel wordt eenigszins ruw. Zelfs zoo erg gaat het, dat Sol Jan van den Berg zeer gemeen neemt en Haarlem hierdoor een penalty ten deed vallt. Dood- sche stilte heerschte, allen staan gereed en Jan van den Berg maakt er onhoud baar een goal van. Dijxhoorn laat den strafschop nog eens overnemen, daar een der H. V. V. spelers over den lijn stond. Op dezelfde wijze wordt hij w.eer geno men, doch nu weet van Oven hem te houden en zendt den bal een eind het veld in. H. V. V. komt eindelijk een beetje uit d>e beknelling, echter voor korten tijd. Haarlem igaat weer opnieuw naar Van Oven. De roodbroeken krijgen een corner, welke Pennink goed neemt en van Leuven maakt no. twee. Nog een tiental minuten, het publiek denkt, dat Haarlem de kampioenen heeft geklopt. De Hagenaars brengen eenige verande ring in hunne op stelling,, alles gaat naar voren, terwijl de onzen hun doel zooveel mogelijk gaan bewaken, Van Andel krijgt nog eenige moeilijke baillen te stoppen, doch twee minuten voor tijd maakt Heyning onder oorverdoovend gejuich gelijk. De bal wordt afgetrapt, Jan van den Berg tracht die leiding nog eens te hernemen, maar het lukte hem niet en als Dijxhoorn die aftocht blaast, ls de stand 3—2. Zulk keurig spel zagen we dit jaar nog niet van onze roodbroeken en daarom feliciteer ik hun allen met dezen uitslag, welke wellicht door geen mensch werd verwacht. Het geheefe elftal komt aan dezen stand de eer toe, daar allen hard werkten en tevens zeer verdienstelijk. Deze uitslag in oogenschouw nemen de, geef ik Haarlem nog eerder kans op den beker dan verleden jaar. .AMATEUR. Zondag speelde Z. V. V. I tegen O. V. V. te Overveen. Vóór de rust stond het spel 0—1 en bij het einde won Z. V. V. met 41. Z V. V, II speelde op Bentveld tegen Sparta van Haarlem. Vóór half time was de stand 02 en bij het ein digen. van de match won Sparta met 5—0. Ontierwi]». Het is een feit, dat zeker de aan dacht verdient. Uoriieo l :it rriok Tjahoe werd van den 29en December aan de ,,Soer. Ct." geschre ven Bleef het bii de laatste groote excursie bij vijf ïïi'.ukkig slechts lichtgewon den, den 17en December liep het min der gelukkig af. Na de mislukte ex cursie was nl. het werken aan den weg naar Pasang, een hut, gelegen in de richting naar Bras Koening. weder ter hand genomen als inen tenminste het verbeteren van een pad, dat tegen alle regelen der wegbouwkunde heu vel op heuvel afloopt, als een reus achtige montagnerusse, werken aan een weg wil noemen. Toen op den 17en een patrouille dat pad li.'P. werd zij weder op zeer korten afstand uit den rimboe beschoten, waarbij die Europeesche sergeant Ste- kelenborg. een algemeen geacht onder officier, door een schot in de borst en een in den hals, doodelijk gewond werd. Een uur daarna overleed hij. Licht gewond werd een inlandsch 'fu selier. Beter trof het de Europeesche fuselier Peeters. die, zonder gewond te worden, schoten door zijn helmhoed, broek en jas la-oog, met welke drie door kogelis doorboorde kleedingstuk- ken de man des avonds voor den .Imo gen raad" verscheen om er een'ige ver goeding voor te erlangen. Dat hij "spreekwoordelijk mager is, was zijn ge luk. Ook dezen keer werd geen van de vijanden gezien. Zij vluchtten on middellijk na het afschieten hunner geweren en de door ons afgegeven schoten knalden zonder uitwerking. Dat nu de stemming er vrij somber is, laat zich begrijpen. Uitertst zware diensten op een doodelijk afmattend tei'rein, terwijl het vooruitzicht bestaat uit een hinderlaag neergeschoten te worden zonder eenige kans om iets te raken, zijn n'iet opbeurend'. Ook de diensten op' Zon- en feestdagen worden drukkend gevonden. Wel kent men in den oorlog geen Zondag en dat weet en begrijpt de sol daat ook zeer goed: maar bij diensten als uitrukken tot opname van het ter rein door den topograaf of theorie over de verbandleer voor ziekenverplegers kon de dag des Heeren wel erkend wor den. Geachte Redactie. Dat men alle berichten welke in de Stads-Editie O. H. C. geplaatst staan, niet altijd) voor waar aan kan nemen, bleek mij voor- eenige dagen toen ik in genoemd blad las dat een mij toe behoorenden hond een meisje ernstig, gebeten had, tengevolge waarvan pro-1 cciS-verbaal tegen mij werd opge- j maakt. Niet alleen verheug ik mij niet in het bezti van zulk een lief dier tje, doch wat sterker is, ik heb zelfs geen hond. Een proces-verbaal kan dan ook al leen opgemaakt worden tegen den aanbrenger van bovenvermeld' leugen achtig bericht. Wanneer de Stads-Editie stadsbe-; richtjes zoo klakkeloos opneemt zon-i der zich van de juistheid te overtui gen, dan is de mogelijkheid niet uit-| gesloten, dat menigeen de dupe kan; worden van een meer of minder boos- aardigen toeleg. Met alle achting, O. SCHöNHUTH, Rippardapark 22. Bovenstaand stukje werd doo-r mij aan de Stads-Editie aangeboden, doch weigerde de redactie zulks aan te nemen, aangezien zij haar rectifi catie voldoende achtte, doch daar deze rectificatie mijns inziens niet voldoende duidelijk was, verzoek, ik u nog dit stukje te willen opnemen. U voor de plaatsing mijn dank be tuigende, verblijf ik, Hoogachtend, O. SCHöNHUTH. is het drankmisbruik na te laten, daar bleek, dat er hier verschillende aan staande werklieden waren, die er, treu rig genoeg, maar al te veel gebruik van maakten, zoo zelfs, dat zooeven een jongen dronken de zaal moest worden uitgebracht. Spr. hoopte dan ook, dat met een volgende jaarfeestviering velen zullen beseft hebben, dait drankmisbruik de ondergang is van hen en hun maat schappelijk leven-, en riep daarna uit: Drinkers denken niet en denkers drin ken niet. Verder werd die avond opgeluisterd door de medewerking van het fanfare- korps „Na arbeid Kunst", directeur de heer Blad, en de sociaal-democratische zangvereeniging „De Stem des Volks", die de verschillende nummers zeer ten genoege van het publiek uitvoerden. Een bal, dat tot laait in den nacht duur de, besloot den avond. Leger en Vloot. Acad. examens. Amsterdam. Bevorderd tot arts de heer J. C. Peters, geboren te Amsterdam en geslaagd voor bet eerste gedeelte de hee ren J. B. J. M. Coenders en H. A. Lampe. Utrecht. Kerkel. voorber. ex.: J. J. Meijer. Theor. tandheelk. L. V. Arnold. Groningen. Geslaagd voor het candi- daats-examen in de godgeleerdheid le ged. M. T. Tonkes. FtuiliBseineuion. Uitgesproken: 's-Gravenhage, 13 Februari. P. A. Th. Thïesing, sigarenhandelaar, aldaar. R.- commissaris: mr. C. W. Vollgraff. 3. J. Roelants, vroeger te Hilver sum, thans te 's-Gravenhage. Rechter commissaris jhr. mr. R. O. van Holthe tot Echten. Stoomvaarlberietiien. Het dubbel schroef stoomschip Rijn dam, van de HollandAmerika Lijn, arriveerde 12 Fetbr. des voorm. van Rotterdam te Newyork. Het stoomschip Rhipeus, arriveer de 14 Febr. van Batavia te Amster dam. Het stoomschip Madura, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 13 Febr. te Port-Said. Het stoomschip Prins Hendrik, ver trok 14 Febr. van Amsterdam naar Batavia. Het dubbel schr o ef sto om schip Rot terdam, van de Holland-Amerika Lijn vertrok 14 Febr. van Rotterdam naar Newyork. Koloniën IN GEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich met aanspralcelij k. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaot-it, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. ftoriutji. Wij vernemen zoo juist, dat een deel der troepen, te Loeboeq Gedang gelegerd-, ter bewaking der accessen van Korintji, opgerukt is naar Loe boeq Malaka en dat de bevolking in het landschap Soeng^i Koenit, oos telijk van de Doea-belas Kota, bezig is versterkingen op te werpen. We twijfelen er echter niet aan of het zal hiermede wel evenzoo gesteld ziju als met de lieden van Lima Ko ta, die ook begonnen koeboes op te werpen en ta bezetten, maar op het eerste gezicht van een militair bet hazenpad kozen, met het bekende ge volg: totale onderwerping. (Padanger). De droge natte meessou. Over een groot deel van Java wordt met groot verlangen naar regen uit gezien. Koffieperceelen en suikertuinen be ginnen te lijden onder gyebrek aan regen. Wij hier, te Soarabaya, dat anders niet ruim bedeeld wordt, hebben dit maal geen klagen en zoo zijn er meer plaatsen, waar de regenval overvloedig is, maar meer dan ooit bleven de regens dit jaar tot nu toe locaal. Daarbij valt een zeer opmerkelijk verschijnsel waar t-ö nemen. In de buurt van de nog werkzame vulka nen heerscht vooral gTOote dtroogte, op de bergen waar de vulkanische verschijnselen in geen eeuw zijn voorgekomen, en in de delta's is de regenval voldoende. Op de hoofdplaatsen Djokja en Bli- tar viel nagenoeg geen regen, op het gedeelte van de afdeeling Blitar, dat Kloet-gronden heeft, evenmin, daar entegen is op de Kawi gronden in die zelfde afdeeling. geen gehrek aan water. Ook de Merapi en de Lamon- gan met geconstateerde verhoogde werkingen, schijnen gelijksoortigen "Invloed als de Kloet te toonen. Door Z.E. den Minister van Oorlog is bepaald, dat de miliciens dier lich ting 1903, die bij de regimenten Hu zaren worden ingedeeld, voor een deel dadelijk bij de inlijving in werkelijken dienst worden gehouden, ter-wijl aan de overigen, nadat zij hij het Korps geschikt voor den dienst worden he. vonden, verlof moet worden verleend tot 1 October a.s. Voor de Israëlitische lotelingen, wanneer zij met verlof worden gezonden, wordt de terug komst bij het korps gesteld op 15 Oc tober d.a.v. Ingevolge beschikking van Z. E. den Min. van Oorlog komen voor in deeling bij het korps Torpedis ten bij voorkeur in aanmerking de lotelingen dié het beroep van zeevarende, schip per of vïsscher uitoefenen. Gemengd nieuws. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij s.v.p. een plaatsje in uw veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. In uw nummer van Maandag 16 Fe bruari komt een stukje voor, waarin het bestuur der Tumbouw-werklieden- Vereeniging St. Elisabeth, onderaf dee ling enz. enz., den H.II. patroons dank zegde voor de vele aanvragen, aan ge noemd bestuur gericht omtrent de loonregeling enz. Nu gun ik den heeren gaarne de eer, ook eens iets gedaan te hebben voor de bloernistwerldieden, boewei 't belachelijke van hun poging om hierin weder den grooten trom te roeren, voor alle bloemistwerklieden duidelijk is. Want wat is het geval'? Toen met in gang van 1 Januari door den heer E. H. Krelage het loon verhoogd werd met. een gulden per week (verhoogd met datgene wat wij verleden jaar ge vraagd hebben aan H.H. werkgevers), toen zijn door onze afdeeDingen Haar lem, Overveen en Heemstede zg. per- soneelvergaderingen gehouden, waar in wij de verschillende personeelen aanspoorden zich tot hun patroons te wenden met het verzoek ook hun loon. te willen verlioogen met een gulden per week. met dit gevolg, dat door de heeren Polman Mooy, Kersten en van Meeuwen het loon dan ook verhoogd werd met een gulden per' week. Ik schrijf dit, om te doen uitkomen het belachelijke van hun groote trom roeren, daar. toen door bijna alle per soneelen reedis het verzoek aan hunne patroons was gedaan, de circulaire verscheen van St.. Elisabeth. Te belachelijk is hun stukje, (als het niet zoo treurig was), omdat, terwijl wij, d.w.z. onze afdeelingen, onafge broken. reeds 3 jaar bezig zijn niet po gingen om de positie der bloemis-werk- lieden te verbeteren, (men denke o.a. aan onze actie van verleden jaar), de afdeelingen van den R.K. Volkshond totaal niets uitvoerden, maar ons lie ten tobben en ploeteren. Ik meen hiermede voldoende te heb ben aangetoond het belachelijke van het optreden van St. Elisabeth in deze loonkwestie, maar bovendien wensch 'ik van deze gelegenheid gebruik te maken om aan te toonen waarin de loonsverliooging te Overveen (want hierover gaat het voornamelijk) be staat. Het weekloon te Overveen is ge bracht voor de zomermaanden op f 1Ü.20 en voor de zomermaanden op f8.10 zoodat, oppervlakkig beschouwd, het loon verhoogd is met f 1 per week. Maar wat is nu 'i geval. Terwijl bij de meeste patroorls tot nog toe lï uur schafttijd werd gegeven met tweemaal per dag koffie, is bij deze nieuwe loon regeling de middagschafttijd verkort mei een -I uur en 't gebruik van koffie geheel afgeschaft. Rekenen wij nu dit half uur per dag dat men langer moet werken, tegen 16 cent per uur, dan komt men ook over het geheele jaar gerekend tot een be drag van 24 gulden per jaar, terwijl wij 't gebruik van koffie kunnen reke nen op gemiddeld 15 gulden per jaar. Dit te zamen wordt dan een bedrag van 39 gulden per jaar. Dit bedrag afgetrokken van de verhooging van f 52 blijft over f 11 per jaar, of ongeveer 21 cent per week Ik geloof dan ook, dat de aid. St. Elisabeth niet geweten lieeft, hoe deze loonregeling in elkander zit, anders had ze vermoedelijk niet zoo'n ophef gemaakt, alsof de patroons nu door hun optreden het weekloon van hunne werklieden hadden verhoogd, want een loonsverliooging als deze is toch niet zooveel ophef waard. Hoogachtend, A. KAPTEIN. Grootste papierfabriek. Het is meermalen al vermeld gewor den onder dien naam White Moun tain Paper Company" zou een reusach tige onderneming tot stand kornen, na tuurlijk in Noord-Amerika. Dit is nu geschied. De maatschappij, waarvan de lieer Morgan (vroeger directeur dei- International Paper Co.) aan 't hoofd istaat, en die heeren Lee A. Parks (Ame rikaan) en F. Schilde (Duitscher) als technische leiders zullen optreden, heeft te beschikken over een kapitaal van 25 millioen dollar (f62.500.000) In de staten Maine en New Hampshire is alvast aangekocht een bosch van pijn- boomen, groot 325 Engelsche mijlen in 't kwadraat en honderden rappe handen bouwen te Portsmouth ',N. Harnpsh.) de fabriek. Water en dyna mo's van gezamenlijk 12 000 pk. zullen de beweegkracht leveren. Op 250 ton nen papier wordt de productie per dag geraamd, maar deze massa kan tot 't dubbele gebracht worden. In de fa briek 'is plaats voor 10 machines, Vóór 1904 hoopt men ze in werking te kun nen stellen. Stokken van den Gemeenteraad In 1901 verwierp dë Raad een voorstel 'van B. en W. om 38.000 toe te staan voor het leggen van een tweede drukledding voor de waterlei ding, van het pompstation in dia dui nen af, door den Zijlweg naar hier, omdat men die niet noodig achtte, i waar alles pas nieuw en springen i dei- drukleidiing dus niet waarschijn- i lijk werd geacht. B. en W. bleven steeds aan hun idéé vasthouden, en nu door de op- hooging van de spoorlijn en dien te maken onderdoorgang een noodlei- j ding zou moeten worden gemaakt en ve,rder de hoofdleiding en eenige bui zen zullen moeten worden lager ge legd, o or doelen zij het voordeeliger, die tweede leiding nu toch te leggen, omdat dan die noodleiding kan ver vallen en ook het zakken van een zes- duims leiding, waardoor de kosten, noodig in verband met de verhooging van de spoor, zullen zijn f 7000, in plaats van 17.000. Daarom vragen zij nu dia f 7000 en bovendien de f 33.000 voor de nieuwe drukleiding: f 10.000 worden dan uit gespaard aan de verhooging van de spoor en bovendien da kosten van de noodleiding. B. en W, stellen voor hen be houdens goedkeuring van Ged. Sta ten te machtigen voor de gemeente van den Staat der Nederlanden in koop te aanvaarden twee strookjes grond langs den Spaamdamechqn weg en te hunner beschikking te stel len een som van f 160. B. en W. stellen voor eenige re dactiewijziging te brengen in de ver ordening op de vaste commissiën. De Kroon. Zondagavond is het ge zelschap Prot in „De Kroon" opgetreden met het wijdvermaarde „succes-stuk" Mosterd Bounard en met de operette „De twee nikkertjes". Het succes van 't succes-stuk is niet uitgebleven. Kelly en met de operette was waarlijk ook bijzonder op dreef. Kelly is dan toch ook maar een komiek van de allerbovenste plank. Zijn koddig •spel slaat altij d in, en ook gisteren weer. Ook de operette werd door 't gezelschap zeer verdienstelijk opgevoerd. Prot moet maar eens gauw terugko men. Na een promenade door de zaal, J werd er gedanst, keurig en vlug. Niet alleen de oude, maar ook de nieuwe dansen werden door het jonge volkje met zooveel bevalligheid en correct heid uitgevoerd, dat de ouders- en de ouderen, die met veel welgevallen de bewegingen der kleinen gadesloegen, niets anders dan een hoogst gunstigen indiruk van het uitstekende degelijke onderricht der heeren Martin hebben gekregen. Maar niet alleen de keurige uitvoe ring der verschillende dansen was daarvoor het welsprekendst bewijs, ook de intermezzo's zouden doen zien t >t welke hoogte de uitnemende lei ders van het dansfeest bet dansonder- wijs hebben gebracht. Allerliefst tóch werd door een 16-tal zeer aardige jon ge meisjes een. z.g. baby dans uitge voerd, welke aller bewondering af dwong. zoowel door de wijze vanuit-J voering als door de aar$g gedachte fi-j gr ren en tableaux, welke hierin voor kwamen, en door de lieve poppen- liedjes, welke door de kinderen, die allen voorzien waren van een poppen- wagentje met pop, werden gezongen. Deze intermezzo viel dan ook alge meen in den smaak en het daverend applaus aan het einde was dan ook het beste bewijs, dat zij aller goed keuring wegdroeg. Niet minder bijval hadden de 32 meisjes, die een bloe men- en waaierdans onberispelijk ten uitvoer brachten. Ook deze intermezzo muntte door aardige standen en figu ren uit. Ten slotte werd de jeugd nog eens in die gelegenheid gesteld een papieren vesting te bestormen, en daarmede was het uitstekend geslaagde kinder feest geëindigd. Nog één maal vereenigden allen zich om hunne leiders eu hieven een luid hoera voor de heeren Martin aan, als uiting van dankbaarheid voor het vele genoegen hun bereid. Daarna vertrok het jonge volkje hoogst voldaan, huiswaarts, den dans vloer open latend voor de ouderen, die nog tot laat in den nacht daarvan een dlruk gebruik maakten. Het bal was dan ook hoogst gezelli; en zeer geanimeerd. Wij zeggen dan ook niet te veel, wanneer wij beweren, dat de avond1 van Zaterdag voor de aanwezigen er één is geweest vol ge noegen; voor de heeren Martin een avond vol succes. II e d e n ui i cl d a g namen w ij eens een kijkje in het nieuwe kleeder. magazijn in de KI. Houtstraat, van den heer S. Kan, dat hedenavond ge opend zal worden. Deze zaak was se dert. 5 jaar in dë Frankestraat ge vestigd. doch wegen» hare uitgebreid heid moest de heer Kan een groote en betere gelegenheid hebben. Het magazijn heet ,,De Concurrent." Door de verleden opge roepen miliciens is een verzoek ingediend om des middags vrij te mogen hebben, tot hiet verrichten van particuliere bezig heden. Italiaansche roovers hebben de villa van den senator en bur gemeester van Palerma, Tasca, totaal geplunderd. Een waarde van meer dan 100.000 lire is door de roovers buitge maakt. Een geweldige brand heeft het hoofdentrepot van het Rock- Islanderarsenaal te New-York vernield. Het was een groot en stevig gebouw, dat uitrustingen bevatte voor infanterie en cavalerie, benevens een millioen rooklooze patronen, alles voor een waar de van anderhalf millioen dollar. Vervoig Siiadsaieuws, De officieren te Haarlem in garnizoen hebben gelden bijeengebracht, om de manschappen der opgekomen lichtingen op Dinsdag en Woensdag a.s. een paar gezellige avonden te bereiden. Katoenbewerkers. De Haarlem- sche Katoenbewerkersvereeniging vierde Zaterdagavond haar éénjarig bestaan in de groote zaal van het gebouw St. Bavo. Ter gelegenheid van dit feest werd eenie feestrede uitgesproken door mej. Roosje Vos van Amsterdam, die in den breede sprak over het nut van organisa tie, en er vooral op wees, dat dit vooral zeer noodig was voor de beoefenaren der textielarbeid, daar vooral hun maat schappelijke toestand, door lage loonen, bijna onhoudbaar is, en verbetering daarin alleen van organisatie was te ver wachten. Daartoe wekte mej. Vos dan ook de aanwezigen op, en sloot haar rede met den wensch uit te spreken, dat deze avond er toe moge leiden, dat velen zich zullen aansluiten bij de Haarlem- sche Katoenbewerkersvereeniging. Daarna trad de heer F. W. N. Hugen- holtz op met het doel een historisch over zicht van dit éénjarig bestaan van bo vengenoemde vereeniging te geven. Tn de eerste plaats bracht spr. hulde aan de bestuursleden dezer vereeniging, die onder de moeilijkste omstandigheden onwrikbaar bleven staan om de vereeni ging te maken wat zij nu is. Daarna noemde spr. de verschillende feiten, die tot verbetering hebben geleid aan de Haarlemsche Katoenfabriek, door het stichten van deze Katoenbewerkersver eeniging en hoopte, dat zij in bloei zal toenemen, omdat er in d'eze tak van industrie nog zéér veel verbetering moet worden aangebracht. Ten slotte wees spr. er vooral op, dat hij hoopte dat ve len zullen beseffen, hoe noodzakelijk het Loonqua.estie. Hedenavond wordt alhier in de St. Bavo een groote huis houdelijke vergadering gehouden van den Bond van. spoor- en tramwegperso neel. O.a. zal de loonquaestie besproken worden. Men schrijft ons: In de vergadering van de afdeeling Haarlem van den Bond van miliciens en oud-miliciens, die Donderdag a.s. gehou den zal worden, zal een voorstel inge diend door den heer Best, om het hoofd bestuur aan te schrijven om aan alle vakvereenigingen in Nederland een ver zoek te richten om een adres te zenden aan de Tweede Kamer om de lichtingen '97 en '98 vrij te stellen voor de jaarlijk- sche oproeping. Eene nadere motiveering van dit voor stel zal wellicht in de vergadering plaats hebben. Dinsdagavond zal een soirée amusante gegeven worden door de klei ne zangers van het zangkoor „Te Deum Laudiamus", in het Rrongebouw. Het zeer goed samengestelde programma vermeldt zooveel goeds, dat ruim bezoek zeker mag worden aanbevolen. Gearresteerd. Een dronken mili tair maakte het Zondagavond de politie bij zijn overbrenging naar bet politie bureau vrij lastig. Eerst toen eene groote politiemacht aanwezig was, gelukte het den woesteling naar de Smedestraat te brengen. Ds. J. A. Helper Sesbrugger, te Amsterdam, heeft voor het beroep naar de Ev. Luth. gemeente alhier bedankt. Wegens pLaatsgbrek moe ten vele bierichfen en een verslag dor vergadering van de afd. Haarlem van het Witte Kruis tot een volgend num- mer blij'ven liggen Burgerlijke Stand. Bevallen- ï-i Febr. C. A. Verhoeven— Duijff z. 15. T. Biedermann—Smit d. 14. J. E. de Vries—Bouman d. 16, E. J. Te- geler— Fillerup z. 14. E. Janssen-ICraan z Overleden: 14 Febr. A. M. v. d. Werff 10 m., d., Zonnesteeg. 13. M. M. Voorder- hake, 17 j.. Zijlstraat. A. M. Dulcer—v. d. Chijs, Wilhelminastraat. 14. J. J v. Hon- srhoten 5 m., z., Brouwersstraat. 16. J. Kluitenburg—v. Brussel 78 j.„ Ged. Oude Gracht. Kite Bears Dansfeest. Eén der prettigst» gebeurtenissen in het leven van het jonge volkje is bepaald het dansfeest dat ieder jaar door de heeren J. G. Martin en Zonen in de concertzaal der Sociëteit Vereeniging wordt ge geven. Reeds weken van te voren verheu gen zij zich in het vooruitzicht van dezen dag, die, zooals zij weten, hun .veel, zeer veel genoegen zal verschaf fen. Van die festiviteiten door de jeugd bij te wonen, staat het feest der hee ren Martin bij hen dan ook bovenaan. Dat prettige naïve genoegen, die woelige pret vindt de dartele oube- 7' igde jeugd alleen in de groote zaal der Vereeniging, wanneer zij daar met honderden bij elkander zijn en slaan onder leiding van de heeren Martin, die de groote tact bezitten het allen naar genoegen te maken, en tevens om eene goede orde te bewaren onder die beweeglijke schare. Reeds tegen 7 uur was de groote "aal der sociëteit Vereeniging Zater dagavond geheel ingenomen door tal rijke kinderen, die lustig op de gladde öansvlakte door elkander krioelden en woelden, lachende en pratende, huppe lende en stoeiende, totdat door de hee ren Martin het sein werd gegeven dat liet bal een aanvang zou nemen. Ter stond week dë kleine menschenmassa uiteen en vormde zich eene bonte rij van kinderen, de meisjes in fraaie lie ve toiletjes, die jongens in keurige pak jes ,vertoonende eene aardige kleur- schakeering, opleverend een blij en prettig aanzicht. Boht&msch Strijkkwartet. Het is heel wat genotrijker, en ge- makkelijker ook, een uitvoering van het Boheemsch Strijkkwartet bij te wonen dan er een verslag van te schrij ven. Men moet wel over een schrijvers talent. ven belang beschikken om ook maar flauwtjes den aard en de diepte der indrukken weer te geven, die wij in zoo'n paar uren lioorens ondergaan. Ik zal mij daar dan ook niet aan wa gen, maar liever me<t korte woorden zeggen, dat m.i. de Bohemers als re- produceerende kunstenaars de vol maaktheid hebben bereikt, zoodat het artistiek genot dat nun subliem samen spel geeft, uitsluitend afhankelijk is van het meerdere of mindere belang, der ten gehoore gebrachte werken. En nu laat het zich begrijpen, hoe op de programma'® van dit uitgelezen vier manschap niets absoluut onbelangrijks voorkomt en hoe dus bij den eenigs zins ontwikkelden toehoorder alle on verschilligheid niet alleen, maar zelfs die kleine verstrooiingen, die zoo vaak bij allerminst, onbeteekenende kunst- uitvoeringen zijn aandacht vermoeien, hier ten eenenmale zijn uitgesloten. Dit vooropgesteld behoeft niet nader te worden aangetoond, dat Schubert's A-mol, en Beethoven's F-dur-kwartet (op. 18 no. 1) het allerhoogste te genie ten gaven. Muzikaal van veel minder beteeke- nis zijn Borodin's ..Nocturno" en „Scherzo", ofschoon het deze muziek volstrekt niet aan geest en leven ont breektmaar toch was het hier voor al de brillante uitvoering die boeide, en die de eigenaardige klankeffecten in het allerschoonste licht stelde. Wij hebben in 't Brongebouw een on- vergetelijken Zondagmiddag doorge bracht. PHILIP LOOTS. door bemiddeling van de firma CLAASSEX en BEUNS. Gis er. Heden ZH. 14Feb 16Feb. Atchison Topeka, Connn875/, 877/« Denver Rio Grande 4l8/i 42ty* ®rie's 40' 401/: Kansas City South34 34.1/, do- prei'.óSi/s 58s/g Missouri kansas Texas, Com. 28</t 29 National R. R. of Mexico 19i/o 191/, New-York Ontario 337u 337 Norfolk A Western 747/® 75 8 Rock Island Cy. 50»/! 507/» Southern Pacific C5 64S'! Southern Railways 35l/« 358/« Union Pacific 1017/la10U/8 yaba?h 31l/i 313/.' American Car 4po .jA" New-Orleans R. Co. 151/4 l5S/« Steels 3Sin/ Konïnkl. Petroleum Maatsch. 42S 426' Columbia2t3/. 24V» Grand Trunkof Canada20'/g 207/g R. K. Volksbond. Op Maandag 23 Februari zaJ in bet Brongebcuw een feestelijke bijeenkomst worden gehou den van. leden en eereleden van de afd. Haarlem van den R. K. Volksbond. Alls spreker zal optreden de Weleerw. Heer L. J. J. Hageraats, rector te 's-Graven hage. B ad-D o ctoren. D& nieuwe Ne- derlaaidsche Tooneelvareein i ging on der bestuur van den heer1 B. Del- monte, voerde Zondagavond voor eene goedbezette Schouwburgzaal, op het. succes-blijspel „Bad-Doctoren", door den heer C. P. T. Bigot, voor het too- neel bewerkt tiaar de nouvelle van Justus van Maurik Jr. Die verschillende bedrijven getiteld: Naar een badplaats; In 't Hotel d'An- gleterre te Ems; Aan de Table d'höte te Ems; Een pension te Carlsbad en Bad-doktoren kan je voor mijn part cadeau krijgen, werden zeer aardig vertolkt en wekten onophoudelijk de lachlust der aanwezigen op. Vooral het luimige spel van den heer Chris van Bommel viel algemeen in den smaak. Voor het gezelschap Delmonte dus een succesvolle avond. De vergadering van de ve. getariërs zal heden avond niet door gaan, wegens gebrek aan een lokaal. Op nader te bepalen datum zal deze vergadering plaats hebben. H. A. S. Na een rede van den heer Wildschut werd in het lokaal Klein© Houtstraat 44 een vereeniging gesticht van bleekeregezellen voor Haarlem en omstreken, en met alge meens stemmen (40) besloten tot aan sluiting bij het Haavl. Arb.-Secreta riaat, Veiling" gehouden in '.et Verlcoopl. „De Gou den Leeuwop Zaterdag 14 Febr. No. 1. Een heerenhuis en erve met tuin. aaa de Wilhelminastraat, no. 38. Uit de hand verkocht. Nos. 2—5 Vier huizen en- erven met daarvoor gelegen tuinen naast elkander aan het Tuinlaantje. De pereeelen No. 2 tot en met 5 ge combineerd, f 5475 J. Nonnekes. No. 6. Een huis en erve aan het Nauwe Geldielooze Pad, no. 26. 1 2310, J. S v. Opzeeland, No. 7 en 8. Twee winkelhuizen en ex- ven naa&t elkander aan de Barrevoete- straait. No. 7. 3990, J. J. Guldemond. No. 8. t 3300, P. F. Hagen. No. 9—11. Drie huizen en erven met tuinen, naast elkander in de gemeente Heemstede, aan de Zandvoortsche laan nabij de Leïdsche vaart, No. 9. f 1620, P. H. v. d. Bos. No. 10. f 1520, J. J. Guldemond. No. 11. f 1375, J. Vosmeer. No. 1216. Vier huizen en een pakhuis met afzonderlijk opgaande Bovenwonin gen en erven, naast elkander aan de Tulpenstraat. No. 12. 2060, H. J. Bonfrèr. No. 13. r 1950, H. J. Bonfrèr. No. 14. 1620, opgehouden. No. 15. f 1860, M. Verdel en W. C. Wol- terstorff. No. 16. 11810, M. Verdel en W. C. Wol- terstorff. No. 17—20. Drie huizen en een winkel huis waaronder met afzonderlijk op gaande bovenwoningen en erven naast elkander aan de Tulpenstraat. No. 17. 1785 M. Vendel en W. C. Wol- lerstorff. No. 18. t 1760, H. J. Bonfrèr. No. 19. Winkelhuis, I960, opgehou den. No. 20. f 1475, P. Vasen. No. 21. Een. huis en erve met grooten tuin aan de Parklaan tusschien den Kruis weg en den Jansweg, no. 27. f 6605, A. v. d. Linden q.q. No. 22. Een winkelhuis met afzonder lijk opgaande bovenwoning en erve aan de Spaar.nwouderstraat, no. 96 zwart en rood. f 5400, J. Vosmeer. No. 23. Een dubbel huis en erve aan de Nieuwe Spaarnwouderstraat no. 1. 1 1295. J. de Vos. No. 24. Een huis met afzonderlijke op gaande bovenwoning en erve aan de Drossestraat, no. 1 zwart en rood. f 2320. A. L. Rooyers q. q. No. 27. Een huis en erve aan de Boe- rensteeg no. 28. f 850, A. v. d. Wateren. No. 26. Een huis en erve aan de Kerk straat no. 26 f 1330. F. N. Boeree. No. 27—29. Drie naast elkander gele gen heerëhhuizen en erven met groote tuinen aan de Kenaustraat. No. 27 8305, G. Smit—Haan. No. 28. f 8350, J Möhringer q.q. No. 29. 8355, J. W. G. Droste q.q. No. 30. Een huis en erve aan den Kou- denhorn, no. 84. f 3095, H. Verkes. No. 31. Een winkelhuis en erve aan de Kruisstraat, n,o. 27. f 5555, Opgehouden. No. 32. Een huis en erve aan de Valke- steeg, no. 1 1 f 1115, J. v. d. Boogaard.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3