EET PERSONEEL wraak en haat plaats maken voor plichtsbesef en verdraagzaamheid en dan zullen ook voorzeker uwe supe rieuren uwe rechtmatige grieven en aanmerkingen nein/en en zooveel in hun vermogen is er toe bijdragen dat het u goed zal gaan en er voor zor gen dat de arbeiders van het spoor wegverkeer in Nederland, waaraan aller belang verbonden is, voor hunne trouwe diensten goed beloond wor den. Toont dan ook, door een goed en eerlijk woord, wanneer u grieven hebt, die zooais dat behoort op de rechte plaats te openbaren, want een goed woord vindt altijd een goede plaats. Ook andere arbeiders in Nederland. Ieder kan immers toch geen pa troon zijn met kapitaal en er moeten immers arbeidskrachten zijn en blij ven, hoe en in welken staat of maat schappij u ook zult leven en wanneer er grieven zijn, tracht die zooveel mogelijk weg te neimen door een goed woord te brengen op een goede plaats en wanneer dan ook éénmaal, zooals zoo oneindig velen van u, een goed loon voor uw arbeid wordt gegeven, weest dan ook tevreden en tracht dan ook samen te werken met uw patroon tot instandhouding vredie en eensgezindheid. En nu een enkel geroepen miliciens. wing erbij indien ze niet Jeekenen, zij dan zeker socialist zijn. Ditzelfde geschiedt ongeveer op alle stations, een iedere superieur er zijn eigen beschouwing of uitdrukkingen aan toevoegende. Hierdoor is een wedstrijd geopend, wie het grootst aantal bekeerde zielen winjk Echter zou ik dezen superieuren en ambtenaren, die hiervoor in de bres springen, willen vragen bestaat hier van een aanschrijving of dienstorder vanwege de directie, die u daarin ver plicht zulks te doen? Zoo niet. dan rnoogt, gij, die u altijd zoo weet te ver schuilen achter de orders van uwe meerd'eren, dit niet doenzoo ja, dan zijt'gij als meerdere niet de aangewe zen. personen, om dit op u te nemen en moet gij dat overlaten aan de ar beiders onderling, die uit eigen gevóel en overtuiging zoo doen spreken. Een ieder denkend mensch weet zeer goed dat. waar de meerdere bij iemand komt met helt bovenstaande, deze dit allicht zal teekenen, wel wetende, wat hem anders te wachten staatde tijd dat spoorwegmannen geen magen meer hebben en zij zonder plagerijen, van hun meerderen hunne werkzaamheden kunnen verrichten;, is nog niet geko- I hiermede het publiek voor eenzijdige wekkende verhalen van te doen. Wij raden onzen lezers echter aan zich daaróm niet te verontrusten, daar er veel „Dichtung" ónder loopt. („Centrum".) In de „Mataram" van 19 Jan. lezen wij nog Heden deelde men ons mede. dat de Merapi nog steeds werkt, ook hier te Djokja werd Zaterdagavond duidelijk een gebrom gehoord, afkom stig van de Merapi. Op de in de nabij heid van den vulkaan liggende onder nemingen is wederom asckregen ge vallen. De Merapi gooit thans aan drie zijden zand en steenen uit en wel aan de Noord-, Oo3t- en Zuidoostzijde. Te Kaboel is veel sneeuw gevallen, door de geheels streek van Seistan en boven-Indië heeft een sneeuwstorm ge woed. Arme inboorlingenI Thans zijn die prijzen der kleedingstukken weder hoo- ger geworden. (Jou gij kunt, on d'EArop kuilt u trotsfiekendm&Wngm te waarschuwen zijn, hoofdzakelijk medewerken tot tevens hulde brenKen aan die per so instandhouding van orde en rust op «en, die ons aller geboortegrond. I h? b«lUt te Na opgeroepen te zijn tot het bewa-; teekenen, als zijnde ,„.1 opgeroepen te zijn ren dier orde en rust, is dat roepen om de zoozeer gewaardeerde) hulp van u niet gedaan om uwe oudiers, zusters, broeders of andere familie leden dood te .schieten, neen om uw plicht te doen voor Vorstin en Vader- waarvoor EEN BEAMBTE. Mijnheer de Rje>da.cteuri De bewoners van den Gasthuissin gel klagen, en niet ten onrechte, dat die singel, eertijds een nette plaats "land, waarvoor dan ook uwe hulp 1 om te wonen, thans wordt ingeroepen en zoowiel alles eni lijk onhoudbaar iS o is in allen wat binnen de grenzen daarvan' de wal voor een zeer gi is pa teelt te beveiligen en te beseher-1 lp vofflcX Hét wapen door u gedragen behoeft; toste™ De weg, eertijds net en zindelijk, is thans herschapen bij nat weer ineen onbegaanbare, terwijl bij droog weer wolken van stof, door het hoog op gooien van het puin, uit de schuiten, de huizen binnendragen. Steller dezes verzoekt u beleefd, bovenstaande ldacht in uw veelgele zen blad te willen opnemen, waartoe ook andere bladen beleefd worden uit- genoodagd, opdat zij moge komen on der de oogen van de bevoegde autori teit, waardoor dan mogelijk het euvel zou worden opgeheven. U dank zeggend voor de plaatsing, Hoogachtend, P. N. SABEL. niet met bloed bevlekt te worden, wanneer allen eenparig samenwerken door het brengen van een goed woord op de goede plaats, tot instandhou ding van inwendigeai n;ust en vrede. Dan kan ook door een eerlijke en eervolle plichtsbetrachting, zoowel door u als door ieder ingezetene van ons plekje .gronds worden uitgeroe pen: „Wij willen allen trachten mede te werken tot hot behoud van vrede, eendracht en welvaart in ons Neder land, opdat onze geliefde Vorstin, waarop toch zeker en vast ons oog gevestigd is, zonder zorgen kan regee- ren over Haar Kleinood, ons aller dienbaar Vaderland.' Sandpoort, F. H. J. Mijnheer de Redacteur. Bij voorbaat mijn dank voor de j verleende plaatsruimte. Het berichtje Stoornvaartberichlen. Koloniën Het stoomschip Koning Willem I ar- uw veelgelezenriveerde 18 Febr. van Batavlia te Am- blad van Donderdag 19 Februari sterdam. heeft ons doen lachen en tevens ver-j Het stoomschip Priam vertrok 17 ontwaardigd gemaakt. Op eene der- j Febr. van Batavia naar Amsterdam, gelijke wijze spiteeikit mien van een I Het dubbelschroef stoom schip Sindo- kinderfeest. Wij allen zijn 21, 22 of'ro, van Rotterdam naar Java, vertrok 23 jaar oud; wij zijn uit ons werk,19 Febr. van Marseille, enkelen geheel uit hunne betrekking j gerukt. Onder ons zijn getrouwde huisvaders; toch beschouwen en be handelen da officieren ons als school jongens, die als extra tract at ie een uurtje met een goochelaar worden zoet gehouden. Ook gij schijnt tem.ee- nen dat wij zulke kwajongens zijn. Wij kunnen nog de volgende op merkingen mededeelen: De bezoekers waren zoo goed als allen geconsigneerden, die niet uit de kazerne mochten, de soldaten kre gen geen versnaperingen, alleen de ledten van het muziekkorps een dub beltje en een flaschjebier. De geest onder de miliciens is goed, niet ech ter in den zin dien gij er aan hecht. Het feest was niet om 10 uur, maar om half negen geëindigd. Wij ver wachten dat gij dit stukje al Atjeh. Men schrijft aan de „Deli-Ct." Men kent het verhaal van den boer die zijn paard op verminderd voedsel stelde, zoodat het ten slotte van één stroohalm leefde. Toen ging liat dier dood. wat jammer was, omdat het bijna geleerd had' van niets te leven. Wat het diier niet kon, heeft luite nant Burger met zijn marechaussee- af deeiing wel gedaan. Verklaarbaar, zou een evolutionist zeggen, er is voortgaande ontwikke ling van dier tot mensch. De proef van luitenant Burger düe een teftredemheidisbetuiging van -den genei-aal kreeg heeft angst in Tan den geest onder ons, zuït plaat? ^moederen gebracht. Men is nJ. sen. EENIGE MILICIENS. Wij willen den inzenders oomerken dat wij in het bericht in het geheel niet gesproken hebben over een al dan niet goeden geest onder de mili tairen, ook niet dat wij ze als kwa jongens beschouwen. Alleen hebben wij het feit geconstateerd, dat de of ficieren den miliciens een aangena- men avond hebben bereid Dit bericht bevat o.ï. niets be lachelijks en motiveert geen enkele verontwaardiging. Iets anders is het of de miliciens met het aangeboden feest al dan niet waren ingenomen. Overigens moeten wij zeggen, dat hoe de geest ook wezen mag, de toon van deze miliciens vrij ongepast is. Willen zij dat als een berisping op vatten, dan hebben wij daartegen geen bezwaar. RED. Mijnheer de Redacteur. Ve-ei wordt er in de laatste dagen geschreven over de spoorwegstaking, een ieder heeft ai zoo wat zijn oordeel gezegd en het middel aangewezen om in het vervolg een tweede te voorko men. Thans blijkt het met deze be schouwingen op het eind te komen, daar men nu niet anders in de ver schillende dagbladen leestzoo- en zooveel man van het spoorwegperso neel hebben daar en daar een motie aangenomen of hun onderwerping in den vorm van een mooi schrijven of een verbintenis tegenover de direc'tjie aangeboden. Deze berichten hebben veel weg van de oorlogsberichten van Atjeh, met dien verstande echter, dat dergelijke be richten van de onderwerping van dezen of genen sultan door de algemeene opi nie erkend wordt, dat dit is geschied door den invloed van onze Nederland- sche macht en de onderwerping van t spoorwegpersoneel waarin zij de di rectie bovenbedoeld schrijven zenden, geheel uit vrijen wil, dus zonder in vloed van eenige macht geschiedt. Niets is echter minder waar dan dit laatste. Wat toch is het geval Vanaf Zondag 11. doet een der superieuren de ronde onder het personeel en zegt dat zij een stuk moeten teekenen, ge lijkluidend aan hetwelk in de dagbla den is vermeld en zijn oorsprong vindt in den Haag, tevens met de beschou-. bang, dat de gouverneur uit Burger's marsch de conclusie zal trekken, dat eten voortaan op excursie toch eigen lijk maar overbodige weelde is. Dank zij den voorbreffelijken Indi- schen trein, van welken naast weinig voedende blijkbaar veel opvoedende kracht uitgaat, hebben we al geleerd om met 5 a 6 dagen vivres twee maanden en meer uit te blijven. Maar Burger heeft nog girooter kunststuk volbracht. Hij vertrok den 7en December uit Tangsè naar Seuli- meum, met 3 dagen vivres, die dus den lOan 's morgens verorberd waren. Dien dag had hij op Seulimeum moeten aankomen, maar in/stede daarvan ontdekte hij, dat hij ver dwaald was in het met oerwoud be dekte B ar i sangeb ergte Op het kompas trok hij toen maar Westwaarts en bereikte -eerst den 15en 's avonds een ladang ter West kust van Atjeh. Vijf en een half et maal was er niets te eten geweest, 1 marechaussee en 14 dwangarbeiders waren onderweg overleden. Wat een enorme geestkracht moet er noodig zijn geweest om zijn troep in goede orde thuis te brengen. De tevredenheidsbetuiging over „de aan den dag gelegde geestkracht" was zeer verdiend! En, indien hier scherts nog voeg zaam is. Burger en dei zijnen hebben een eerediploma van de vegetariërs verdiend: ze hebben geleefd van bla deren en boschvruchten. De Merapi. Onze gevaarlijke hum-man. de Me rapi, is voortdurend het onderwerp onzer gesprekken. Zoo hoorden wij, dat in den vooravond van den 19en Jan. de top van den berg in een prachtigen blauwen sluier gehuld was en dat. des nachts omstreeks twaalf uur telkens met kleine tussehenpoozen, vuurkolom men de hoogte ingingen, het best te vergelijken met vuurpijlen. Aan de waarheid dezer mededeelingen valt niet te twijfelen, persoonlijk hebben wij daarvan mets gezien, alleen dat de berg rookt, doch d'it is zijn dagelijk- sche bezigheid ook hoorden wij geen onderaardsch gerommel, terwijl velen verklaren dit wel gehoord te hebben. Het is het beste, om zich niet angstig te maken, sommige ingezetenen, die de groote aardbeving van '67 hebben de-nis wederom op en weten er ijzing- d.enis wederm op en weten er ijz'irig- De Java-divisie. Nieuwe heeren nieuwe wetten wordt bewaarheid op de te Tandjong- Priok liggendte Java-divisie. Sedert het Optreden van deni nieuwen divisie- commandant ondergingen tal van za ken verandering; ten einde het schrij ven van allerlei bireven en orders te voorkomen, gaat nu nagenoeg alles wat op den. gewonen dienst betrek king heeft, middels seinen en men kan nu veelmaals overdag de vlaggen lus tig op en neer zien gaan, terwijl 's avonds geseind wordt met Conz- seinjtoestel, zijndie een combinatie van vier electrische lampen boven elkan der, die ieder naar wensch een rood of een wit licht vertonnen. Waren de bemanningen vroeger dtoor verschil lende werkzaamheden nooit in de ge legenheid om overdag aan den wal te men en zagen zij Batavia slechts bij lamplicht, thans krijgen de matro zen om beurten des Vrijdags en Za terdags in de morgenuren gelegenheid om zich aan den wal te vertreden. Eens of tweemaal per week kan een oppassend' man verkrijgen den nacht aan den wal door te brengen. Bij aankomst van de avondtreinen te Tandjong Priok wordt verder door een zeeofficier en een patrouille de orde aan het station en nabij de wach tende sloepen gehandhaafd. Ook in de oefeningen zijn wijzigin gen aangebracht; elke week rukken de landing-divisies vaai alle schepen uit om aan dien wal gezamenlijke excerci- tieste houden onder het bevel van den eersten^ officier van_een der schepen. Schietoefeningen worden thans druk gehouden en alles wordt gedaan de schepen zooveel mogelijk gereed te houden voor oorlogsdiiensten. („B. N.") De gezondheidstoestand te Soerabaja. laat nog steeds te wensohen. Wel laat ons, op een enkele uitzondering na, de cholera met rust, maar daarente gen hee-rschen de'koortsen in erge mate en spreken- ook pokken en ty phus een woordije mede. Aan laatst genoemde ziekte overleden in één nacht twee Europeesche kinderen. („Soer. Hbl.") Op Borneo. Aan een van den resident der Zuider eu Oosterafdeelinig van Borneo ontvan gen telegram van- 20 Januari wordt in de „Jav. Ct." het volgende ontleend: Patrouilles van uit Priok Tjahoe tus- schen 7 en 13 dezer ook naar de Malan- gan-bergen en Riarn Palembang, had den geen ontmoetingen met den vijand. Het stoomjacht „Ban Liong Hin" ont ving bij Palembang op 12 dezer vier schoten. De Pegoestian schijnt zich te Belawan niet laniger veilig te achten en is nu Kalanig Pampang aan de Boven-Boem- ban, het kruispunt der wegen naar de Laoeng-Soekoe-, Menawing- en Baboeat- rivieren. De afstand tusschen Belawan en Ka lanig Pampang bedraagt voor Dajaks één dag. Hongersnood in Djoka Thans reeds moeten in een gedeelte van onze residentie een duizendtal karbouwen zijn overleden, omdat er gebrek aan voedsel is in die streek voor de arme dieren. Ook de bevolking moet het zwaar te verantwoorden hebben en ziet men daar magere, door honger uitgeteerde menschan, die bedelend langs de wegen gaan. Wij zullen ho pen, dat door het hoofd van het ge west zal gedaan worden wat eenigs- zins in zijn vermogen is om diezen nood te lenigen. Ook zijn er vele zieken on. der de inlanders vroeger, onder vori ge residenten, werd aan de bevolking ook aan de onderdanen van den vorst, gratis kinine verstrekt; ons tegenwoor dig hoofd van gewestelijk bestuur denkt hier anders over en wil alleen dan kinine gratis verstrekken, als er een epidemie heerscht. zoo deelde men ons mede. We hebben steeds hooren beweren, dat resident Couperus veel voor den kleinen man d'oet en gedaan beeftzou hij nu, nu overal, in bijna alle kampongs, zware koortsen heer- schen, niet eens beginnen niet het gra tis ulitreiken van kinine, zooals vroeger gebeurde? (Mataram.) Gade mensclien. De „Geneeskundige Courant" maakt melding van een onderzoek naar de 90- jarigen in Dresden, door dr. Meinert al daar. Van de 73, 23 mannen en 50 vrou wen, waren de meesten kinderen van ouders, die ook zeer oud geworden wa ren. Meerendeels werkten zij nog gere geld. Bijzondere zorgen voor hun ge zondheid hadden zij niet genomen; een bad hadden zij maar zeiden genoten en de atmospheer waarin zij leefden was alles behalve frisch. Zij aten flink, maar waren van drank evenmin afkeerig. Dit laatste kon niet gezegd worden van een man, van wien The Lancet ver haald, die niet minder dan 157 jaar oud heet te zijn. Hij is een Mexicaan en op zijn geboortebewijs, dat hij steeds bij zich draagt, staat de verklaring van den Magistraat dat hij den 2den November 1745 geboren werd. Deze datum wordt bevestigd in andere officieele verklarin gen, die in zijn bezit zijn. Hij is nu bijna geheel uitgedroogd: nauwelijks vijf voet lang en maar 90 pond zwaar. lederen dag maakt hij nog een wandelingetje. Maar deze oude heeft zich zijn leven lang van alcohol, en ook van tabak ont houden. draagt, terwijl het ziekengeld, vervalt en eveneens de jaarlijksche gratifi catie. Op zijne verklaring terug gekomen. De getuige in de zaak van den spoorweg wachter Bekker, Eckhardt genaamd, die gisteren op last der Rechtbank in hechtenis werd genomen, als verdacht van meineed), heeft, naar wij vernemen, in de giste ren na afloop dea- zitting gehouden instructie verklaard, dat hij eeneval- sche yerrkalring had afgelegd. Hij is naar het Huis van Bewaring overgfehracht. Gevonden Voorwerpen: Een notitieboekje; een blauw trij pen pantoffel; 2 ijzeren wieltjes; een sleutel; een jongensjas; een kerkboek; een zweep. Gevallen. Gisterenochtend is een paard, gespannen vooir een melkwa gen, in de Gierstraat gevallen, waar door het lemoen van den wagen brak. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Iets dergelijks gebeurde op het Stationsplein. Bekeurd. Tegen eenige jongens is proces-verbaal opgemaakt wegens het afsteken van vuurwerk op den openbaren weg. Yreeselijke stormen woeden er in do haven van Tanger. Gisteren vergingen twee Spaansche schepen, maar de bemanning ervan werd gered. Santos Duinotit. De bekende luchtreiziger Santos Du- mout laat thans te Neuilly een groote schuur bouwen, waarin hij van plan is zes ballons te bergen. Binnen een maand zullen de werkzaamheden afgeloopen zijn, waarna het publiek in de gelegen heid gesteld zal worden ballons en schuur te bezichtigen, Een der lucht schepen, die de heer Dumont thans laat vervaardigen, zal 12 personen kunnen medevoeren en is door den ontwerper „omnibus-ballon" genoemd. Hij is van plan binnenkort hiermede kleine uit stapjes te maken over het Bois de Bou logne. Brandje. Hedennacht is een brandje uitgebroken op een boven woonkamer van een perceel in de Zoetestraat, het werd door de politie spoedig gebluscht. Miliciens. In eene huishoude lijke vergadering van de) af dealing Haarlem van den Bond van Miliciens en Oud-Miliciens, werd Donderdag avond besloten een adres aan het Hoofdbestuur te zenden om zich tot de verschillende vakbonden te richten met verzoiek, dat deze zich tot die Re geering zullen richten om d'e lichting '97 vrij te stellen van de jaarlijksche oproeping. zoek luidde: geef ons dan de premie. Na nog wat heen en weer gepraat, was toen mijn slotwoord: Wil u hei werk hebben of niet, u hebt nu te be sluite» en te zeggen ja of neen. Zegt u neen, vraag dan per brief ontslag aan B. en W. Bij een later gesprek is ter ipraka gekomen het verzoek om een premie. Daarbij waren tegenwoordig de on der-directeur de "neer Bellaar Sprayt en do aannemer Basliaause. Ik heb toen beloofd, dat verzoek te zullen overbrengen bij de commissie en heb dit gedaan. Dat ik zou hebben gezegd „dat komt wel terecht", en dat dit gezegde zou slaan op een vergoeding uit Öe ge meentekas is beslist onjuist Toen er gestaakt werd en er kans be stond dat het werk niet op tijd zou ge reed komen, heb ik verzocht dat eerst de fabrieken zouden worden afgemaakt en toen de heer Van Rhijn daarop de vrees uitte niet te zullen gereed komen komen, met de admlinistjratiegebou- wen, enz. heb ik gezegd „dat komt wel terecht", daarbij doelende hierop, dat als hij daarvoor boete zou oploo- pen, ik wel zou adviseeren hem daarvan vrij te stellen. De heer Van Rhijn is te oud en te doorkneed aannemer, om niette weten dat ik niets te beloven had. en dat een belofte van mij om een bijslag te geven hij de aannemingssom evenveel waar de zou hebben alsof een werkman die belofte deed. Uit de Omstreken. Bennebroek Naar wij vernamen heeft de heer Z. alhier den timmerman, wien men onlangs zijn gereedschap ontstal, f 2-5 geschonken. De kameraden van het werk brach ten ook een bedTag bijeen, zoodat de man voor een groot deel schade loosstelling heeft ontvangen. Een ïiieaw soort uitvlucht. Het gerechtshof te Yonne heeft zekere vrouw Champalay tot acht jaar dwang arbeid veroordeeld. Deze dame-mensch heeft haar echtge noot den hals afgesneden. In haar ver dediging verklaarde zij, dat de man dit zelf had gedaan', zij had alleen de zaak voleindigd om hem niet te doen lijden. Sneeuwstormen in <le Yereenigde Staten. Een hevige sneeuwstorm heeft in de laatste paar dagen in al de Oostelijke en centrale Staten van Noord-Amerika gewoed. Boston, Philadelphia, New- York enz. hebben daardoor veel geleden. Vooral in deze laatste stad moet de mas sa gevallen sneeuw ontzaglijk zijn. Dui zenden menschen zijn daar bezig om de straten schoon te vegen. De strenge koude houdt aan. Het spoorwegverkeer is in sommige streken tijdelijk gestremd of ondervindt groote vertraging. Candidaatstelling. Bij de he den gehouden candidaatstelliAg voor een lid van den gemeenteraad was om 3 uur aiLLeen gesteld de heer J. L. E. I. Kleijnenberg. Wanneer daarin tot 4 uur geen ver andering komt, is deze heer volgens de wet, zonder stemming tot lid van den Gemeenteraad gekozen. Sedert de invoering van de kieswet van Houten is dit de eerste maal, dat zoo iets Haarlem plaats vindt. De heer Kleijnenberg is candidaat van' de neutrale kiesvereeniging: Burger plicht. De lijst is 't eerst onderteekend •door den heer H. Francken Jr. DAAR TE VIER UUR NIEMAND ANDERS CANDIDAAT GESTELD WAS DAN DE HEER KLEYNEN- BERG, IS DEZE DUS VOLGENS DE WET GEKOZEN TOT LID VAN DEN GEMEENTERAAD. Burgerlijke Stand. Bevallen: 19 Febr. E. van Zee—van der Graaf, d.; 20. A. Bakkeav-Ooms, zoon. Overleden: 18 Febr. M. J. de Lang, 80 jaar, Jansstr.; F. J. Verdonk, 2 m z.„ Rollandstr.; 19. G. W. van Es, 68 jaar, Burgwal; A. M. Vasen— Snijders. 40 jaar. Z. B. Spaarne; S. van der Schaar—de Nobel, 69 jaar, Burgwal. Amsterdamsche Baars door bemiddeling van de firma CLAASSEN en BEUNS. Gls'er. Reden BA. 19 Pfili. Yd.. 20 Fib. Atchison Topeka, Comrn871/- 868/4 Denver Rio Grande H1/* 40s/« i Erie's 39'/i 33»/g Kansas City South34 33 dó. pref...578/4 1 Missouri Kansas Texas, Com. Naar wij vernemen zal de verordeningsêw°Yo1rkEÓnta?ioMeI10° op den verkoop van melk binnen korten I Norfolk Western tijd den Raadsleden worden toegezon-Rock Island Cy. Letteren en Kunst. Emma Nevada. Naar wij vernemen, komt mevrouw Emma NevadaPalmer, die Zaterdag met haren echtgenoot en den heer Hen ry Ghys, pianist, naar Parijs is vertrok ken, om opera-costumes te halen, bin nenkort in het „Amstel-Hotel" te Am sterdam terug. De zoo zeer gevierde di va zal dan.' zoowel hier als elders in Ne derland in verschillende opera's optre den. (Telegraaf). Gemengd nieuws. Hevige koude in Britsch-Indië. Wij hebben in de laatste jaren steeds gehoord van hevige, brandende hitte, die heerschte in Britsch-Indië, die droogte veroorzaakte en daardoor hon gersnood. Uit Bombay meldt men thans, dat de winter daar haar intrede heeft ge daan met een strenge koude. Een wonderlijke p oef. Uit New-York vernemen wij, dat een zekere Joseph William Sheppard, die vegetariër en spiritist is, en zich zelf betitelt met den naam van Brah maan, bezweken is hij zijne proefne ming om te bewijzen dat eten niet noodzakelijk was. Hoewel volstrekt niet onbemiddeld, had' deze heer reeds tot twee malen getracht, de waarheid zijner theorie practisch aan te toonen doch was telkens door zijn kinderen en den geneesheer van zijn voorne men afgebracht. De derde maal even wel bleek de liefde voor zijne stelling groot&r dan die tot zijne kinderen met het bekende gevolg. Deze laatste maal weigerde hij zelfs een dokter bij zich te zien, omdat deze een vij andige atmosfeer met zich medebracht en daardoor des patiënts onmididellij ken dood zou veroorzaken. Carnaval te Parijs. De Parijsche studenten zullen, ouder gewoonte, ter gelegenheid van het Car naval een optocht houden. Natuurlijk geven de gebeurtenissen van den laatst en tijd hun stof genoeg daarvoor. Zoo zal men o. a. kunnen bewonderen: een automobiel, waarin een heer en een dame gezeten zijn, en die het opschrift draagt-, „Als hij haar ontvoert, is het wijl zij het wenscht". Verder wordt de veel-besproken Bou- Jainie voorgesteld door een grooten bal (boute) en een kolossale N. Historische personen zijn: de Heilige den. Thans is zij nog in handen der ge zondheidscommissie, welke de laatste hand aan de verordening legt. Avon d-r e c e p t i e. De avondrecep- tie ten huize van Mr. G. van Tienhoven was Donderdag weder druk bezocht. Verschillende hoofd- en subalterne of ficieren, leden van de rechterlijke macht i en tal van anderen, allen met hunne dames, woonden het feest bij. Het bal was zeer gezellig en geani meerd. Omstreeks half één vertrokken de laatsten. Southern Pacihc Southern Railways Union Pacific Wabash American Car New-Orleans r. Co. Steels 28»/* 281/S 195/10 lö'/s 331/, 33 50 487/s 64 638/8 351/i 35 lOlS/,6 101 31»/* 308/4 415/8 41»/i 15*/i6 15 301/g 388/4 Koninkl. Petroleum Maatsch. 424 425 Columbia2U/9 24» Grand Trunkof Canada218/4 2LT/kj ti verlenltën. Woensdag herdacht de heer! A. Boei\ee, KI. Houtstraat 15, den j dag, waarop hij voor 20 jaar zich vestigde als kleine meubelmakers baas, aan de Nassaulaan. Het werd! hem daar weldra te klein en hij ves tigde zich toen in de KI. Houtstraat, waar zijn zaak steeds vooruitgaande 1 is en thans kan gerekend worden on- der de groote meubelzaken hier ter: stede. Hot was een ware feestdag voor zijn personeel, vrienden en beken-1 den. Uit de prachtige cadeaus door den heer Boeree ontvangen, bleek dat hier tusschen patroon en personeel de beste verstandhouding heerscht. Moge het den heer Boeree gegeven zijn nog jaren zich met kracht te kunnen wij den aan den vooruitgang van zijn zaak. Heden overleed, na een kort doch smartelijk lijden, mijne innig geliefde Echtge- noote en der kinderen zorg zame Moeder ANNA MARGARETHA YASEN Heb. Snijders. op den leeftijd van 40 jaar. Uit aller naam H. VASEN Jr. Algemeene Kennisgeving. Vermeerdering van k i ez ers. Ter plaatsing op de kiezerslijst voor 1903 hebben zich aangemeld 4 loon- kiezers, 9 examonkiezers, 7 spaarbank- kiezers, 39 woningkïezers en 5 perso nen, die aanslagbiljetten uit andere gemeenten hebben uitgeleverd. De bouw der lichtfabrie- k e n. De correspondent, der N. R. Ct. heeft naar aanleiding van het laatste adres van den heer Van Rijn een on derhoud gehad met den heer Blom, die 0. m. het volgende mededeelde: Toen de aanbesteding had plaats ge-had en bleek dat de heer Van Rhijn die laagste inschrijver was, informee1-- Theresïa, Frederik Barbarossa, een Ro-| de ik naar diens soliditeit en liet hem, mein (Roumain), enz. Vervolg Stadsnieuws. Bakkersgezel! erabeweg ing. Naaa- wij vernemen is het loon dei- gezellen aan de Haarleinsche Brood- en Meelfabriek thans verhoogd, ech ter is niet de door da afdieeling Haar lem ontworpen loonstandaard inge voerd1. Welke die ingevoerde verhoogingis, daarover kunnen wij ons niet uitla ten, omdat èn de Directie, èn de ge zellen daarover het stilzwijgen bewa ren. Zelfs tegenover het bestuur der af- deeling Haarlem van den Ned. Bak- kersgeziellenbond. die zich met de be weging aan de Broodfabriek heeft be moeid, wordt niets van de ingevoerde verhooging gemeld. Van derden vernemen wij echter, dat_ da loo.nsverhooging gemiddeld f 2.50 per persoon en per week be toen daarop een gunstig antwoord was gegeven, bij mij komen. In het bijzijn van den voorzitter der commissie van voorbereiding, den heer Nïeuwenhuizen Kruseman, heb ik toen den heer Van Rhijn gezegd1 dat hij zich bij zijn berekening^ blijk baar moest hebben vergist, want dat de berekeningen hier zoo zuinig mo gelijk gemaakt, de zijne ver overtrof fen. Ik gaf hem toen den raad zich liever terug te trekken, doch dit wilde hij blijkbaar niet. Want zijn vraag was dadelijk: en wie krijgt dan het werk' en toen ik hem hierop zeid'e dat dit wellicht zou zijn de tweede op hem volgende, en het bleek dat deze pl. m. f 18.000 hooger was dan hij, vroeg 1 ij of hem die f 18,000 dan niet meer kon den worden uitbetaald. Ik antwoordde daarop: wij hebben niets te geven, waarop weder het ver. der HAAKLEMSCHE BROOD- en MEELFABRIEK v erklaart bij dezen dat de loonregeling welke door de Directie is vastgesteld en van af l Januari j. I. wordt uitbetaald, aller goedkeuring wegdraagt. ECHTSCHEIDING. PRO DEO. Bij vennis van de Arr. Rechtbank te Haarlem van den Hen November 1900 en twee is het huwelijk be staande tusschen FRANCINA CHRIS TINA VAN HARSELER en JACOB JORDAN, werkman wonende te Haar lem op de vordering van eerstge noemde op grond van overspel door echtscheiding ontbonden ver klaard met alle wettelijke gevolgen van dien. De Procureur van eischeresse, MR. H. PH. 'T HOOFT. Haarlem, 19 Jan. 1903. De schuldeischers in de, onder het voorrecht van boedel beschrijving aanvaarde nalaten schap van den heerTHEODORUS FERDINAND BIERHORST, in leven koopman te Haarlem en overleden te JBochum, den 14 Mei 1P02, worden opgeroepen om op Maandag 16 Maart 1903, 's middags 12 uur, te verschijnen ten kantore van Notaris SEIGNETTE, te Haar lem, Kruisweg 72, teneinde de rekening en verantwoording aan te hooren over het in die nalaten schap gevoerd beheer en bet be drag hunner vorderingen te ont vangen, voor zoover het saldo toereikend zal zijn*

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3