mn Bereids Yerf, De Ateliers van P. CLAUSING Jr. Amstcrdamscfce Bean Onze Brievenbussen. MEI. Meid -Huishoudster, FAILLISSEMENT-VERIFICATIE. Een Naaister, H. H. Coiffeurs. ZOMER. Te koop aangeboden H. H. Schilders. Goedkoopst Adres Lange Heerenstraat 16, Haarlem's Dagblad oPE^mcr Zie de étalage. Probeer de fijae Worstsoorten. Photograaf, Kruisweg 45, worden met 1 Maart verplaatst 't Atelier is 27 en 28 Febr. gesloten. n die de Regeerin# voorstelt, werd eihaaldelijk gefloten: Spreker constateert, dat we nu in ptima fcrnia de dwangwet hebben, ij weet niet wat het comité van ver- reer zal doen, en al w'ist hij 't hij zou fniet zeggen. Maar 't comité zal op eze ingediende wet antwoorden. En aai'om is spreker hier gekomen om ilen aan te sporen, gereed te zijn, mnneer het comité den steun van al- >n noodig heeft. In het debat verklaarden de heeren an der Zwaag en Ter Laan overtuigd zijn, dat de Kamer de wetten zal annemen en dat de heer Borgesius en ijn vrienden er voor zullen stemmen. Aangenomen werd! een m.otie tot af- euring van do ingediende wetsontwer- en en tegen het militairisme. Vele aven zich op als lid van de testich- ;n af deeling van den Bond van mili- iens en oud-miliciens. De vergadering ging kalm uiteen. Door cLe militaire overheid! waren laatregelen genomen om te beletten at militairen deze vergadering kon en bijwonen. Een vergadering, die j half zeven in het Geheelonthouders .offlehuis zou worden gehouden, kon iet doorgaan, daar alle militairen die aar deze vergadering wilden opgaan, aarin verhinderd' werden door ande- e militairen, behoorende tot een detac hement, dat in opdracht had hun den oegang tot, het gebouw te beletten. Voor de vergadering in de Hoog- uitscbe Schouwburgzaal waren dezelf- e maatregelen genomen. De geheele Korte Houtstraat, waar- a de iloogduit.sche Schouwburgzaal elegcn is, was door militairen be- •aakx en de toegangswegen tot die traat waren dit eveneens. Deze militairen hadden de opdracht m t-e zorgen, dat geen soldaat zelfs i d'ie straat kon komen, zoodat ook in :ie vergadering geen enkele militair ,on verschijnen. Patrouilles van verschillende w; iens dooi kruisten de straat en dien intrek. Ook de politie was aanwezig, leer speciaal om te beletten, dat een ïiütair, die de opmerkzaamheid der iiilitaire wacht op de hoeken van de traat mocht hebben kunnen verschal- ?n, het lokaal kon binnengaan. Met het oog op gevolgen van even- ueele persoonlijke uitlatingen, welke tgens den minister van oorlog in de irotestvergadering tegen de oproeping ar lichtingen zouden kunnen gedaan ijn, was tot na afloop der vergadering iet woonhuis van minister Bei'gansius de Balistraat door de politie be waakt. welddadigheden gekomen en men heef" zelfs een dynamietaanslag gepleegd op het huis van Delfossé, den directeur van de groeven. Tot het eindigen van de staking heeft veel bijgedragen de verklaring van het kamerlid Pouille, te Doornik voor de rechtbank afgelegd, waar hij veroor deeld is wtegens de aanranding van de vrijheid van arbeid. Pouille zei toen. diat hij de staking steeds bad afgera- dan. De werklieden hebben veel gebrek geleden tijden© de staking en er niets bij gewonnen. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek steil dt Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst O] niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Vervolg Stadsnieuws Hedenmorgen word door het Prov. Bestuur van Noord-Holland aJlhier aanbesteed Het uitvoeren van leveringen en het verrichten van werkzaamheden tot versterking van den dninvoet langs het Noorderstrand van het eiland Vlieland, behoorende tot de zeewerken Noord-Holland. Raming f '3500. Ingekomen waren 7 biljetten. Laagste inschrijver bleek te zijn de heer C. Roos Azn. te Terschelling voor f 3020. voorbereidingswerk voor zijn a.s. in terpellatie. dat hij elk momentje, dat hij over heeft, moet besteden voor de artikelen Volk". in zijn eigen blad ,,Het Waarde Redactie. Met verbazing las ik in het nummer van Donderdag 26 Februari, een inge zonden ©tukje van D. Dubbeldam, gen. De Wetstraat 22 rood. Ik spreek van verbazing, en niet zonder reden, want toen ik verleden week uit een kennis geving vernam, als ik mij n'iet vergis in het nummer van jl. Zaterdag, dat bet personeel der Haarl. Brood- Meelfabriek genoegen neemt met d« getroffen regeling en loonsverhooging. m.a.w. nu zeer tevreden is, bevreemd, de het mij zeer nu te moeten lezen ..omreden wij al éen, leugen met waar heid he talen". Deze uitdrukking klopt niet erg met die kennisgeving van tevredenheid. Niettegenstaande wij al veel arbeid verricht hebben inzake de Haarlemsche Brood- en Meelfabriek, zijn wij nog onvermoeid en verzoeken daarom on zen vriend Dubbelman het bovenstaan de zinnetje omreden enz enz." ons eens nader uiteen te zetten, wellicht vindt onze agitatie bier weder een mini arbeidsveld om misstanden te doen verwijderen. Wij zagen gaarne uw antwoord langs dezen weg tegemoet. De Redactie dank zeggende voor de verleende plaatsruimte, teeken ik Achtend, Voor de afd. Haarlem N. B. G. B. Th. C. MISDOM, Voorzitter. Letteren en ivunau iSptleu en brullen. Een leuke herinnering uit de loop- taan van den bekenden Duitschen too- ïeelspeler Ludwig Baraay vinden wij n een Duitsch blad vermeld. De oude Vollmer, eertijds directeur van een der Duitsche schouwburgen ivaar ook Barnay optrad, had een zeer roed hart en vermeed zooveel mogelijk ie aan zijn instelling verbonden kun stenaars op eenige wijze voor 't hoofd e stooten. Eens toen Shakespeare's Hamlet zou vordien gespeeld wilden zoowel Barnay ils een de-r andere acteurs Emil Schnei der de titelrol vervullen. Om zich uit de verlegenheid te redden stelde Vollmer voor, dat de beide kunstenaars hun col- ega Zademack, die geen van beiden kon litstaan, zoude laten beslissen. De twee aededingers stemden hierin toe, en in leider tegenwoordigheid vroeg Vollmer len heer Zademack, wien hij het best reschikt achtte om de<n Hamlet te spelen: Barnay of Schneider. Paul Zademack keek beiden eens aan. achte satiriek en van zijne dunne lip- )en klonken de woorden.: ,,Den Hamlet irulien kunnen jelui allebei, maar den Hamlet spelen kan ik alleen!" Onderwijs. Acad. examens. Amsterdam. Bevorderd tot doctor in ie rechten op Stellingen, de heer A. J. M. van Gils, geb. te Breda. Rechtzaken. Jedurende- de stakiug der boot werkers. De 5e kamer der Rechtbank te Am sterdam dec'' uitsoraak in de zaak ®ge<n P. F. van Ooven R. Akkerman in vrouw Sprong, die terecht stonden leklaagd van geweldpleging tegen de lersorw'- van den heer P. A. C. Kee- aan, procuratiehouder der firma Wm. I. Muller en Co., en van twee hem legeleidendie rechercheurs, en tegen roederen (een gemeente-tramwagen aet paardV Van Oogen bovendien be daagd' van bedtreigï" - van den heer feeman. De Rechtbank, van oordieel. dat die handelingen van Van Oogen niet in hielden een strafbaar feit, ontsloeg de zen bekl. van rechtsvervolging, doch verklaarde Akkerman en vrouw Sprong schuldig aan de hun ten laste pel egde geweldpleging en veroordeel de hen mitsdien tot gevangenisstaf resp. voor dien tijd' van 9 en 5 maan Uit de Arbeiderswerelü BUITENLAND, Barcelona verkeert nog altijd in gis ling. De schrijnwerkers hebben nu den arbeid neergelegd en begaan veel Ü&den van geweld. Vier personen zijn in hechtenis genomen. De anarchist Gasparino is op last van den prefect Haar Genua teruggezonden de Ame rikaan Narvaea- bevindt zich nog in de gevangenis, Ripoll is op vrije voeten gesteld. De langdurige werkstaking van de arbeiders in de arduingroeven van Ba- sèc.les is ten slotte geëindigd. Het is deze staking herhaaldelijk tot ge- INGEZüN DEN MEuEUEL- LINGEN. 30 cent,g per regel. Eind goed al goed. Men heeft niet noodig als men sol daat geweest is, de een of andere oor log meegemaakt te hebben om den in vloed van het militaire leven op latere jaren op zijn lichaamsgestel te onder vinden. Het gewone militaire leven met zijn jaarlijksche kampeerirugen en bivakken in ons vochtig Nederland zijn reeds voldoende om een noodlotti- gen invloed uit te oefenen op vele per sonen. En iedereen weet, zoo niet bij ondervinding, dan toch van hooren zeggen, dat vele mannen op zekeren leeftijd rheumatische aandoeningen hebben die wel degelijk bet gevolg zijn van de koude en vochtige nachten die zij in een bivak hebben doorgebracht. Zoo was 't ook 't geval met den Heer H. Franzeri thans muziekonderwijzer, wonende in de Sloestraat 28 te Arnhem. Genoemde heer verhaalde aan onzen verslaggever bij zijn bezoek dat hij se- Uit de Omstreken. Yelsen Aan de wed. L. van Hage, wonende op de Heide, wijk E 388, is vergunning tot het tappen van sterken drank in het klein, verleend, dus bij hoeveelhe den van mlinder dan 2 liter. Hedenmorgen zijn de nieu we schoollokalen aan de Chr. school in de Anthoniastraat, waartoe een ge deelte van het perceel naast de school aan hel Spaarne gelegen is verbouwd, in gebruik genomen zoodat d'e gym nastiekzaal, thans gedeeltelijk tot schoollokaal ingericht, weder ont ruimd is en de kyinnastieklessen we der kunnen aanvangen. Het was gisterenavond de openbare uitvoering van de Haarl. Zangschool, dir. die heer J. Stieen- man, direct te merken, dat in verge lijking met de vorige week wij nu met de derde of hoogste klasse dier Zang school hadden te maken. Wij willen er maar dadelijk van zeggen, dat er keurig gezongen werd en de uitvoering den stempel droeg van goed en degelijk onderwijs. Hei was een lust om al die kleine solisten te zien optreden met een vrij moedigheid, waaraan menig werke lijk solist een voorbeeld kan nemen, 't ls dan ook een uitstekende methode van den heer Steeniman om tusschen de koren in, bijna iadfcr leerling een gedeelte solo te laten zingen, waar door d'ie vrijmoedigheid wordt aan gekweekt. pe nummers voor piano zoowel als voor orgel, evenals die voor beiden te zamien, brachten een goeide afwis seling in het programma en dient het gezegd, dat daaronder nummers wa ren, waarvan met groote lof gewag gemaakt kan worden. Het zou ons te ver voeren, elk nummer van 't pro gramma te bespreken en willen wij ons dan ook bepalen tot bet noemen der nummers 18, 17, 16, 14, 12, 9 en 7. Zonder eeinige gevolgtrekking maak ten wij deze volgorde, maai' omdat den uitvoerder van no. 18 wel een ex tra complimentje (ook voor d'e bege leiding) toekomt, noemden wij hem het eerst, De nummers 16 en 17 zijn mogelijk ook in goede volgorde, daar die Tann- hausar voor orgel en piano zoowel als de ouverture Egmond voor vier handen beiden uitstekend werden ge speeld, niettegenstaande d!e jonge dame, die hierin had op te treden, reeds van te voren zich in andere nummers had gekweten. Maar nog eens, het gaat niet, om alles afzon derlijk te bespreken, en kunnen wij dan ook volstaan met te constateeren dat ieder bepaald zijn beste beentje heeft voorgezet en het dan ook een avond was, die voor den heep Steen man een beslist succes gaf. Friesche Tooneelvo orst.el-ling. Wij bunnen verder nog moede el en, dat door liet dilettantengezelschap van Grouw (Friesland) den 14den Maart a.s. in den schouwburg zal worden opge voerd ,,De jlldstumper" van Waling Dijkstra. Frieslands oudsten en meest Haarlemmermeer. Een zonderling geval heeft zich voor gedaan bij de groote verloting, gehou den te Haarlemmermeer. De hoofd prijs, zijnde een boerderij met 50 koeien of f20.000 is gevallen op No. 28943, waarvan de houder zich spoe dig heeft aangemeld. Thans doet het zonderlinge geval zich vo'or. dat een tweede houder van dat puminer zich om het bezit van den hoofdprijs heeft, aangemeld. Beid© nummers zijn, na de commissie dier verloting gehoord te hebbent, door den burgemeester van Haarlemmermeer in beslag genomen om te onderzoeken, of er ook verval- sching heeft plaats gehad. Naar men verneemt^ heeft de houder van het verdachte lot dit van iemand gekocht voor f 10.000. en hier'op tegen kwitantie f1000 betaald. Van een en ander is reeds proces verbaal opgemaakt, zoodat men met belangstelling den afloop tegemoet zrit. Donderdag den 5en Maart a.s. zal te Vijfhuizen (Haarlemmermeer) ln de Geref. kerk optreden Ds. Wisse en als ondlerweirp hebben; Tegen de Revolutie, het Evangelie". De strijd1- leuze op sociaal gebied. door bemiddeling van de firma CLAA8SEN en BEUNS. Gister. Hedei Wd. 25Feb D4.26PIÏ Atchison Topeka, Comm86W/tó86S/8 Denver Rio Grande 40»/4 40i/, Erie's 39 38»/2 Kansas City South33»/ie 337/1Q do. pref.57-78 57'/s Missouri Kansas Texas, Com. 28s/r 28 National R. R. of Mexico ]9S/8 191/4 New-York Ontario 331/4 32S/4 Norfolk Western 74 74 Rock Island Cy. 493/5 491/0 Southern Pacific 631/0 G3i/ö Southern Railways 35i/j> 347/g Union Pacific 100"</8 lOD/o Wabash 317/e 3is/g" American Car 4i3/4 41 New-Orleans r. Co. lö'/io 1115/h Steels 390/10 387/8 Koninkl. Petroleum Maatsch. 427 427 Columbia241/4 241/4 Grand Trunkof Canada22i/2 221/8 IdTertentlën Geboren: ELISABETH ANNA, Dochter van B. J. H. L. GLAUNER en ANNA A. GLAUNERRijkers. Haarlem, 25 Febr. 1903. Nog stoneds komen er sporadische gevallen van typhus voor aan den Ringdijk van Haairlemmermeeir nabij Bennebroek. Nu weder is een geval geconstateerd in het gezin ibij Mooseor. Vervolg Nieuwstijdingen. De HeerFRANZEN, volgens portret, det 20 jaren aan chronische rheuma- tiek geleden had, en het was zijn stel lige overtuiging, dat hij die kwaal ge durende zijn militaire loopbaan als stafmuzikant had opgedaan. Ik had altijd, zoo ging hij voort, een vermoeid! gevoel in de beenen, en zulks was niet in eenis opgekomen, maar van lieverlede, en die rheumatische pijnen, waarvan ik veel te lijden had, deden zich vooral voor in de rechter heup. Op 't laatst werden die pijnen zelfs zoo ondragelijk, dat ik niet meer Wist, hoe mij ervan te bevrijden. Op aanbeveling van een mijner kennissen, die zelf ook de goed'e uitwerking der Pink Pillen van Dr. Williams ondervonden had, ging ik ook tot hun gebruik over, en weldra mocht ik mij over een goed re sultaat verheugen, daar mijn rheuma tische pijnen thans verdwenen zijn, ik kan een ieder ze ten zeerste aanbeve len en machtig U mijn attest en por tret hetwelk op waarheid gegrond is, te publiceeren. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat pien wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede producten worden ook de Pink Pillen reeds op een grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig, dat zij uiterlijk den schijnt hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende be- standdeelen bezitten ze in geenen dee- le. Koopt ze slechts bij de depothou ders. of, zoo ge maar eenige twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddepothouder komen, den heer Snabilié. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger, *7. Rotterdam, hoofddepothouder voor Ne derland en Apotheken. Fruuo ding tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlemen Omstreken bij Wed. W. PLAATZER di. HULL, Drogerijen, Jansstraat 28. Spoorweg-ambtenaren. Hedennacht is in het gebouw ,,D.e Toe komst" te Groningen, een vergadering van spoorwegpersoneel gehouden, strikt huishoudelijk. Ik verneem uit vertrouw bare bron dat op een vraag of allen zich solidair zouden verklaren in geval van staking, de machinisten, de stokers en de werklieden toestemmend antwoord- den. Ds conducteurs echter ontkennend, omdat zij geen ambacht hadden geleerd, zoodat, zij, wanneer zij staakten en dus ontslagen werden, wat onherroepelijk vaststaat, broodeloos zouden zijn. De vergadering was het er echter over eens, dat die Reigeerinig, wilde zij verbetering aanbrengen in den toestand, nie<t tegen gewerkt mocht worden. Aanwezig wa ren ruim honderd man. Moord. Gevonden voorwerpen: nikkelen schakel-horlogeketting, wit metalen defecte, armband (zilver), een bal. een bruin lederen portemonnaxe met eenige centen, een onderofficiers- sabelkwast, twee muziekboeken, een kinderrijglaarsje, een wit zakje met waschgoed. Gisterenavond is in bet g!e- bouw Volksbelang" opgericht eene vereeniging van Christelijke spoor wegarbeiders. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren W. H. König, voorzitter, K. van Kethel, secretaris, en W. J. El'zing, penningmeester. G eisl a ag d. Onze stadgenoote mej. E. C. Voetelink lis geslaagd voor het examen in de fraaie, handwerken, dat op 20 en 21 dezer te den Haag gehou den is. Uit het jaarverslag der Haarlemsche Hulobank blijkt, dat 680 voorschotten weiden verstrekt tot een bedrag van f 80,950, en als volgt over verschillende gemeenten: Bennebroek 2; Beverwijk 3; Bloemendaal (Ove,r- veen-Vogelenzanr) 4; Haarlem, 560; Ilaarlemmerliede en Spaarnwoude (Halfweg. Schalkwijk) 11; Haarlem mermeer 11; Heemstede 15; Schoten 7; Spaarndam 1; Velsen (Santpoort. IJmuiden) 23; Zandvoort 43. Aan 61 aanvragen kon om verschil len'- redenen niet worden voldaan. W ij hebben b ij m r. P. J. Troelstra een bezoek gebracht om te pogen van hem een en ander te hoo ren over d«n toestand. De heer Troelstra verklaarde ons echter zóó diruk bezig te zijn met zijn ken tengevolge waarvan hij op do plaats dood bleef. De justitie te 'sHer. togenbosch. die in verband met die misdaad Dinsdag een onderzoek ter plaatse linjstélde, heeft enkele personen, die onder verdenking staan, de mis daad te hebbeoi gepleegd, doen arres- teereni Telegrammen I11 den nacht van Maandag op Dins dag jl. is in de nabijheid van de her- berg van L( S. te Uden zekere L. van gevierden schrijver-, en een igeestig nji-Boxtel met een mes in den rug gesto- stuk'je ,,Hwa sell hjar hawwe?" van Syitstra. Het Friesche tooneel heeft een heel eigenaardige ontwikkeling gehad. Even als het Nederlandsche, heeft het zich ge vormd in en door de rederijkerskamers, maar terwijl zich in Holland beroepstoo- neelspei ontwikkelde, bleef dat daar ach terwege. Gevolg hiervan is geweest, dat de tooneeistukken geschreven werden met het oog op het liefhebberij tooneel en zijn stof vond in, de eigen omgeving, waar de spelers het best zich konden in denken. Het heeft dus de bekoring van het naieve, landelijke nationale. En die ligt tot over de vertalingen heen. Iemand die in de Friesche vertaling van ,,La Tartuffe" van Molière (Oebele Glüper, door Waling Dijkstra) zelf de hoofdrol had, kon zich maar. volstrekt niet voorstellen dat die gluiper ©en Fra/nischmam wais, oorspronkelijk. Hij was volkomen een Fries geworden. Wij komen- hierop later terug. DE VENEZOLAANSCHE QUAESTIE. WASHINGTON, 26 Febr. (Reuter). Het protocol tusschen Nederland en Venezue la is vastgesteld. De scheidsrechter nog niet benoemd. EEN ANARCHISTISCH COMPLOT? NEW-YORK, 26 Febr. (Reuter). Fran- gois Hirtzel, oud zeventien jaar, is te New-York in hechtenis genomen onder verdenking te behooren tot de bende anarchisten, die zich verbonden had de vorsten te vermoorden. Er worden buitengewone maatregelen genomen om Roosevelt te bewaken, ge durende zijn bezoek aan New-York. Gemeld wordt, dat Hirtzel blufte op zijn betrekkingen met anarchisten verklaard had namens zijn club naar Frankrijk te gaan. De politie gehoort, dat het plan bestond president Loubet en andere Europeesche heerschers te vermoorden. Heden overleed onsioneste kindje SOPHIA, in den leeftijd van ruim drie maanden. J. KUYPER Jr. S. KUYPERKuiper. Haarlem 25 Feb. 1903. Eenige en al ^emeene kennisgeving. Brieven op Advertentièn kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen te weten GrootelloutstraatNo. 14oaan het huis vau len neer B Langeveld bij het Proveniershuis Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoek Heerenstraat aan de winkel van den heer a C. a. van Hemerten van onze Bureaux, Zuider Buitenspaarne No. 6 vlak bij de Turfmarkt en Bijkantoor Groote Houtstraat 55. DK ADMINISTRATIE. Wegens huwelijk zoekt eene nette burgerjuffrouw, Wed. z. k., 45 jaar P. G. plaatsing als in een gezin z. k. eeoig Heer of Dame op leeftijd, ruim 5 jaar in de zelfde betrekking zijnde. Brieven franco onder No. 5527, brieven bureau van dit blad. Er biedt zich aan een t linke DIENSTBODE, R.C., v. goede getuigen voorzien. Br. fr. onder no. 5529 Bureau v. d. Blad. Mevrouw WALLER ZEPER vraagt een net Dagmeisje, niet beneden de 15 jaar. Zich aan te melden in persoon, Koninginne weg 63, 's avonds tusschen 7 en 8 uur. Bij vonnis van de Arrondisse- ments Rechtbank te Haarlem d.d. 24 Februari 1903 is THOMAS DE JONG, timmerman, wonende te Zaandam, verklaard in staat van faillissement, met benoeming van den Edel Achtb Heer Jhr. Mr. R. de MAREES van SWINDEREN tot Rechter Commissaris en van den ondergeteekende, Advocaat en Procureur, wonende te Haarlem tot curator. De Curator, Mr. F. A. BIJVOET. Bij beschikking van den Edel- Achtb. Heer Rechter-Commissaris in het Faillissement van CHRIS- TIAAN KOSTER., winkelier te Haarlem, is bepaald: le dat de inlevering der schuld vorderingen zal moeten geschie den ten kantore van deQ Curator, Kenaustraat 5 te Haarlem, vóór den 15den Maart 1903; 2e. dat de vergadering tot veri ficatie der schuldvorderingen zal worden gehouden op Vrijdag 27 Maart 1903, 's voormiddags ten elf unr, in het Paleis van Justitie te Haarlem. De Curator, Mr. JOOST DE GRAAFF. Beëindiging Faillissement. De Curator in het faillissement van AREND DE WINTER, tuin der te Wijk aan Duin bericht dat tengevolge van het verbindend worden der Uitdeelingslijstna het daartegen gedaan verzet dit fail lissement is beëindigd. De Curator Mr. JOHAN SPOOR. Er biedt zich aan tegen Mei a. s. een net R. K. Buitenmeisje als tweede meid van g. g. voorzien, liefst in een dettig gezin. Br. fr. onder no. 5530 Bureau van dit Blad. eenige dagen disponibel hebbende zag die gaarne bezet. Br. onder No. 5528, bur. v. d. blad Bediende gevraagd tegen den lsten of 15 Maart en een halfwas geed kunnende scheren. Br. fr. onder no. 5524 bureau v. d. blad. Een dame met 4 kinderen vraagt tegen 7 April voor 2 maanden 3 gemeubileerde kamers, 2 slaan- en 1 zitkamer Brieven met opgaaf van prijs, onder no. 5526 aan het Bureau van dit blad. Wordt gevraagd te Haarlem op een vroolijken en frisschen stand, voor de zomermaanden; een ruim Zit- alsmede Slaapvertrek voer vier Dames (Zusters) bij een be schaafde familie met klein gezin. Brieven onder motto »Zomer« aan het bureau van dit blad. een zoo goed als nieuw huis (bo ven en beneden) gelegen in het midden der stad. Adres bureau van dit Blad. A. H. SCHENK. 1 wordt lai alle Ikirfsigen ln Maar- ilern en Omstre- Iken gelezen. Burgerlijke Stand Ondertrouwd26 Febr. G. van Ciittert en A. Reidlng; B. Trakranen en B. J. Keller; W. Dijk en C L. W. Pollé. Getrouwd: 26 Febr. H. F. Wiwel en C M. J. Danjgn; E. Cassee en M. G. J. Veldwijk; E. V. Le Rutte en T. W. F. Busquect^ Bevallen: 25 Febr. A. A. Glauner Rijkers, d.; J. M. de ZwartUittenbo- vaard. d.- H. v. Engelen-v. Eeden. z. Overleden: 25 Febr. A. C. Jansen— Ter wiel. 66 j.. Rollandstraat; A. Ha- zevoet. 66 j., Z. B. Spaarne; 24. H. F. Thierens. 11 m d-, Johan v. Vliet- straat; 25. S. Kuiioer. 3 m. d Bilder- dijksir.: 24. A. H. Hendriks, 61 j., Gasthuislaan; M. j. SwemerLuber- ti, 78 j.. Leidschevaart. Vrijdag 87 Februari 1903 van de naar de eischen des t^ds ingerichte Varkensslachterij annex fijne Vleeschwaren. Alles machinaal gesneden. Voor een degelijke nette bediening instaande, beveelt ondergeteekende zieh beleefd aan. A. H. DE VAAL, Bree.straat 13. naar

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3