Wordt gevraagd Dienstbode Een Naaister» werd gezegd: op last van de Maat schappij De Ut.rochtsche correspondent van ..Het Volk" schrijft: Thans is te Utrecht aan al het per soneel van de hoofdbnreaux van de Staatsspoor bekend gemaakt dat de direktie heeft verboden om hun stand plaats te verlaten. Die het toch doet zal als staker beschouwd en behan deld worden. De afd. Gouda van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramweg-personeel is ont bonden. De lui werden door hunne chefs bang gemaakt. De beambten van. ■de H. IJ. S. M. te Schiedam, voor zoover dezen deel uit maakten van. de Vereemgiiig van Spoor- en Tramwegpersoneel, hebben. me|t uitzondering van één hunner, hun lidmaatschap van die vereeniging opgezet In „Het Volh" komt een oproep voor van den penningmeester van liet co mité van verweer om steun teil einde de agitatie te kunnen voeren/ Gisteravond werd te Rotterdam een zeer druk bezochte openbare vergade ring gehouden, utigeschreven door de S. D. A. P. om te protesteeren tegen het optreden der regeering in verband met de jongste werkstaking. Als spre kers traden op de heeren. Spiekman en Hermans. Te Leiden sprak mevrouw Roland Holst over de spoorwegstaking. De hoofdbesturen van het Neder- landsche Werkliedenverbond Patrimo nium. den Christelijken Nation alen Werkmansbond, de Werklied'en-ver- eenigimr Maaiden Luther en het Christelijk Arbeids-Secretariaat spre ken hun veromtwaardigime- uit over den oproep tot staking uitgaande van de zich noemend© neutrale en socialistische bonden op 20 Februari te Amsterdam vergaderd; protesteeren tee-en de poging om de Ned. arbeiders te brengen tot revolu tionair verzet en beslisten strijd met de" Christelijke verhouding tusschen volk en overheid, niet te rechtvaardi- .gen door het bestaan van rechtmatige grieven onder de spoorwegarbeiders; spreken hun overtuiging uit. dat de arbeidersbeweging door de paden van het recht te verlaten, zich de kracht tot blijvend welslagen rooft, daar Gods zegen niet kan rusten op een streven waarin met Zijn Woord en Wet niet wordt gerekend; zijn overtuigd dat dit Ministerie krachtens zijn beginselen en regse- ringsprogiram, bij het vervullen zijner zware taak. die rechtmatige zelfstan digheid der arbeiders zal handhaven; verklaren dat de Christeor-arbeaders regeerïng in deze moeilijke tijden hebben te steunen; en roepen alle arbeiders van Chris telijk beginsel op zich te organisee. ren in eigen vereienigingen, opdat ook in de. vakbeweging de doorwerking der revolutionair© beginselen worde gekeerd en. de strijd) voor bet recht en belang der arbeiders worde gevoerd naar de beginselen vaar Gods WoorcL Het Ned. Werklaed'enverbondl Patri monium: K. KATER, Eere-Voorzitter. P. VAN VLIET. Voorzitter. K. A. GRONDIJS, Secretaris. De Christelijke Nationale Werkmans bond: Dir. J. Th. DE VISSER, Eere-v. W. A. GENNEKEN, Voorzitter. A. VAN OOIJ, Secretaris. De Werklieden vereeniging Maarten Luther: Ds P. VAN WIJK Jz.. Eere-v. D. J. K. SCHENKMAN, Voorz. J. IIISRAEL. Secretaris. Het Christelijk Arbeids-Secretariaat: J. HUIZINGA, Voorzitter. J. DOUWES, Secretaris. Verdacht zich tie hebben schuldig ge maakt aan het verspreid en van opruien de strooibiljetten onder ie militairen, is tp Amsterdam, naar wij vernemen, zekere O. V. door de politie gearresteerd en voor den officier van justitie geleid. (Echo). Uit Winterswijk wordt geschreven: Het detachement infanterie c. q. be stemd tot bewaking van de staitionsem- placemeniten der Ned. Westfaalsche en Ged. Overijselsche Locaalspoorwegen, werd gisteren, met het oog op de uitge breidheid dier terreinen en kunstwerken, in verband met een behoorlijke aflos sing, versterkt met 110 man (onder wie onderoffcieren) en twee officieren uit Doesburg, zoodat het nu ui zijn geheel bestaat uit 228 onderofficieren en solda ten, met vijf officieren. Deze manschappen worden gehuisvest in het zoogen. feestgebouw, dat tot dat doel voor rekening van het Rijk is ge buurd. (Hbld.) Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. Te Heeren veen hield de afdeeling van den Nederlands chen Schildersgezellen- bond eene vergadering, waartoe ook de patroons waren uitgenoodigd. Van de laats'ten waren niet allen opgekomen. Hoofdzaak was de loonregeling. De afdeeling stelde voor het uurloon van 13 op 14 cent te brengen. Na velerlei discus sies verklaarden de aanwezige patroons met het voorstel te zullen meegaan, mits de niet-aanwezige patroons, die met het besluit in kennis zullen worden gesteld, zich ook met deze loonsverhooging ver- eenig.en. BUITENLAND. in de Borinage hebben de protes- tanüsche werklieden zilch aaneenge sloten. Zij behoorden tot de socialis tische partij, doch verwijten deze, ,dat hare beginselen, wat aangaat de vrij heid en de eerbiediging der wijsgeerige en godsdienstige meeningen van hare leden telkens worden geschonden door de leiders, de groepen en de dagblad- organen." De socialilstische partij „be schermt, in weerwil der tegenoverge stelde verzekeringen, vooral het werk der Vrije Gedachte en «tracht van het socialisme een nieuwen godsdienst te maken, bestemd om alle anderen te vervangen." Hierom is opgericht, de ,Evaiigeiisch-demiO'Cira)tische Partij" (Section Bo'raine). Sport en Wedstrijden Voetbal. Internationale voetbalwedstrijden te Nijmegen. Ter 'gelegenheid van het lSjarig be staan van A. Ver. Quick te Nijmegen zullen op 10, 11, 12 en 13 April een serie internationale wedstrijden wor den gespeeld. Alle vereenigingen kun nen lïieraan mededoen. Als prijzen worden uitgeloofd een zilveren lau werkrans, enkele zilveren en bronzen medailles. Een beperkt aantal veree nigingen kunnen mededingen. Zou dit, met iets zijn voor een onzer Haa.r- lemsche vereenigingen Het programma van den N. V. B. vermeldt voor a.s. Zondag de volgende wedsstrijden Amsterdam AjaxSparta, scheidsrechter D. Erdman. VelocitasR.A.P. scheidsrechte!- H. J. Willing. HerculesQuick A, scheidsrechter H. J. Oosterveen. VictoriaVitesse, scheidsrechter D. J. G. Dekkers. TJ. D.Quick, scheidsr. A. J. Kroon. Voor den I-Ioldertbeker worden de volgende wedstrijden gespeeld N.O.A.D.—H.V.V. te Rotterdam, scheidsr. J. L. T. de Meyere H. B S Haarlem te Den Haag, scheidsr. C. J. Groothoff. Volharding van Amsterdam gaat a. s. Zondag naar Enschede, om daar den re turn/wedstrijd te spelen van den in December te Amsterdam gehouden wedstrijd tegen P. W. Automobielen. De proeven., die door de brandweer te Harmover op zeer groote schaal ge durende zeer langen tijd met automo bielen zijn genomen, zijn met volko men succes bekroond. De min gun stige resultaten waarvan men in dlit opzicht hoorde, waren dan ook voor namelijk te wijten aan ongeschiktheid en onbedrevenheid van het personeel, onvoldoende organisatie van den dienst en het oorspronkelijk aanschaffen van gebrekkig materiaal. Uit Durgerdam meldt, men aan het [Nieuws, dat H. M. de Koningin Hare be heeft doen blijken naar den toestand der Durgerdammers, die den B9en Januari zoo deerlijk door werksta kers werden mishandeld. Enkelen van hen zijn nog steeds onder geneeskundi ge behandeling. j Het detachement van het le regiment vesting-artillerie onder commando van den 2e luitenant Visser wordt aan de Hembrug door een even groot detache ment (71 man en 1 officier) van het 4e vesting-artillerie uit den Hel der vervangen, terwijl net detachement yan het korps genietroepen, alsmede de kanonneerboot Draga aan de Hembrug pullen gedetacheerd worden. Met het oog op eene mogelijke mobi lisatie, ook der rustende schutterijen, de betrokken bevelhebbers in de militaire afdeeMngen aan de burgemees ters eene opgave verzocht van het aan tal schutters in hunne gemeenten. Wieiernieuws. Major Taylor heeft te Sydney in een wedstrijd, dite door 15.000 toeschouwers werd bijgewoond, driemaal Walker verslagen. Daar de Australische vrienden, toen Walker de beide eerste matches verloren had. allerlei excuus- jes gingen uitvinden, besloot de neger i nog een derde match te rijden en nu gaf hij Walker een hoogst gevoelige les door hem in vollen spurt voorbij te vliegen en in de laatste bocht niet meters te kloppen. Achttien Japansche kapitalisten hel: ben een syndicaat gevormd met een kapitaal van 150.000 yen, tot bet op richten van de eerste' rijwielfabriek in Japan. Het Hbld. verneemt, dat de directie van de Amsterdamsche Wielerbaan waar nu cavaleristen eni in den afge- Joopiear zomer Bedouinen gehuisvest waren, plan heeft, dit seizoen weer wielerwedstrijden te organiseeren. Onderwijs. Acad. examens. Groningen. Geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heer T. Hofstee. Bevorderd tot arts de heer J- B. Bruins, cand.-arts, geboren te Saa- xumhuizen. Amsterdam. Met gunstig gevolg is af gelegd het candldaats-examen in de wis- en natuurkunde door den heer J. Knol. Gemengd nieuws. Een anarchistisch congres. Gemeld wordt dat een plan is uitge leid;, om op 25 Maart te Parijs een in ternationale anarchistische bijeenkomst te houden. Vijf Aane-rikaansche gedele geerden zouden er aan deelnemen. Het plan werd ontdekt door het gebluf van een jongen Italiaanschen portier van het Cheaf hotel, die Zaterdag was ver dwenen. Zijn ware naam is onbekend, hij noemde zich Rudolph. Hij beweerde Czolgosz te kennen, las veel anarchis tische bladen, en toonde zich erg trotsch dat 'bij was aangewezen als gedelegeer de van de bijeenkomst te Parijs. Rudolph is thans gearresteerd. Hij ontkende bij zijn inhechtenisneming in verbinding met anarchisten te staan. De aschregen. In Midden-Europa schrijft men den re gen van stof, die ook daar Zaterdag en Zondag gevallen is (en naar 't schijnt sterker dan hier) aan hoop opgejaagd Af- rikaansch woestijnzand toe, dat, zooals een bericht uit Munchen zegt „zich bij den heerschenden warmen FoUn-wind meermalen aan deze zijde van de Alpen heeft vertoond en ook i,e Munchen her haaldelijk gevonden is." Merkwaardig is dat men in de groote steden: te Munchen, Londen enz. eerst gedacht heeft aan een geheel plaatselijk rookverschijnsel; zelfs het Londensche plaveisel kreeg er in sommige bladen de schuld van! Maar weldra bleek dat het verschijnsel zich over een groot gedeelte, ze niet geheel Midden- en West-Europa heeft uitge strekt. Het Starnberger meer, zoo schrijft men uit Munchen, zag er Zondag aller vreemdst uit. Het landschap hulde zich in een al dichter en dichter wordenden sluier, geelbruin van kleur, en toch had den d'e wandelaars volstrekt niet het ge voel dat men bij mistilg weer heeft. De lucht was blijkbaar vol stof. maar niet vochtig. Hier in Nederland gebeurt 't uiterst zelden dat een zoo groote hoeveelheid stof door hevigen wind wordt overge bracht. De heer Sybrandy te Warga schrijft ons nog, dat reeds Zaterdagmid dag omstreeks drie uur net geheele zui den, zuidoosten en zuidwesten dof-geel (met bepaalde neiging tot i-ood) gekleurd w^ts. Het verschil in tint aan den. noor delijken en den zuidelijken hemel was in 't oogvallend. De lucht was geheel be wolkt, hef woei hard. Van neergevallen slof of asch werd daar echteT niets be merkt. Nieuwe proeven voor het soldeeren van gegoten ijzer. Rudc-loff van het jnechanisch-tech- nisch proefstation te Berlijn heeft ver slas: uitgebracht over een nieuw pro cédé iu Duitschland gepatenteerd, over het soldeeren van gegoten ijzer en verklaart dat de soideerplaats hint minder sterk is dan het ijzer zelf. De methode bestaat in het ontkoolen van de te soldeeren vlakken, waarbij het. gesmolten soldeersel tegelijkertijd in contact gebracht wordt met de roodgloeiende metaaloppervlakken. De toelating van lucht moet echter zorg vuldig verineden worden. Wat de geheele behandeling betreft, worden eerst de te soldeeren vlakken op de gewone wijze met verdund zuur gereinigd en deze vlakteen daarna te gen elkander bevestigd. De te soldee ren plaats wordt dan bedekt met een metalen zuurstofverbinding en een van de gebruikelijke vloeimidd'elen. Plet mengsel, dat zich hiervoor het beste leent, is een deeg, verkregen door bet- goed dooreenmengen van koperoxyde en borax. Het laatste smelt bij het soldeeren en beschermt de gereinigde vlakken zoowel als het koperoxyde, tegen, oxi datie dooi- de werking der lucht. Ge durende de verhitting deelt het koper oxyde zijn zuurstof mede aan de kool. in het gegoten ijzer aanwezig en ver brandt dit. Dan wordt hard soldeersel op de te soldeeren vlakken gebracht, dat, bij het smelten een- alliage vormt met uit gedreven koper, terwijl deze alliage zich hecht op de ontkoolde oppervlak ken van het ijzer. President Roosevelt's woning De woning van president Roosevelt het Witte Huis te Washington, is in den laats ten tijd geheel nieuw inge richt. 't Merkwaardigst daarvan is een geheel nieuwe electrisch-lichtiii- staliaiie, die de respectabele som van 75.000 dollar's heeft gekost. Tweeen dertig Engelsche mijlen electrisehe draad loopen door het geheele huis en leiden den stroom overal heen. De draden zijn. om elk gevaar te voorko men.. in ijzeren kokers gesloten en een net van zulke buizen loopt onder het geheele gebouw door. Een der gemakkelijkste inrichtingen is een particulier telephoonsysteem, dal automatisch wordt geregeld en den President in de gelegenheid stelt, met alle zich in het Huis bevindende ambtenaren of beambten van uit zijn werkkamer te spreken, zonder te moe ten vreezen, dat, dlit door een onbe voegde wordt ^afgeluisterd. Ook de spijzen worden van uit de keuken langs electrischen weg naar boven, naar de eetzaal gezonden. In de aanrechtkamer bevindt zich een elecfriisch apparaat, waarmee 2000 borden kunnen worden gewarmd. De temperatuur van dit apparaat kan in vijf graden geregeld worden en boven dien maakt de inrichting ei-van het mogelijk, liet tot koken te benutten, ingeval de haard in de keuken onver wachts defect mocht raken. Drieduizend gloeïlichtjes maken, dat men in bet Huis niet. in 't don ker zit en een electrisehe brandalarm- Inrichting waarschuwt bij brandge- vaar onmiddellijk het geheele gebouw zij in een bivak hebben doorgebracht. Zoo was 't ook 't geval met den Heer PI. Franzen thans muziekonderwijzer, wonende in de Sloestraat 28 te Arnhem. Genoemde heer verhaalde aan onzen verslaggever bij zijn bezoek dat hij se- De Heer FRANZEN, volgens portret, det 20 jaren aan chronische rheuma- tiek geleden had, en het was zijn stel lige overtuiging, dat hij die kwaal ge durende zijn militaire loopbaan als stafmuzikant had opgedaan. Ik had altijd, zoo ging hij voort, een vermoeid gevoel in de beenen, en zulks was niet in eens opgekomen, maar van lieverlede, en die rheumatische pijnen, waarvan ik veel te lijden bad. deden zich vooral voor in de rechter heup. Op 't laatst werden die pijnen zelfs zoo ondragelijk, dat ik niet meer Wist. hoe mij ervan te bevrijden. Op aanbeveling van een mijner kennissen, die zelf ook I de goede uitwerking der Pink Pillen j van Dr. Williams ondervonden had, j ging ik ook tot hun gebruik over, en weldra mocht ik mij over een goed re- i sultaat verheugen, daar mijn rheuma- tische pijnen thans verdwenen zijn, ik j kan een ieder ze ten zeerste aanbeve- len en machtig U mijn attest en por tret hetwelk op waarheid gegrond is, te publiceeren. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede producten worden ook de Pink Pillen reeds op een grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig, dat zij uiterlijk den schijnt hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende be- standdeelen bezitten ze in geenen dee- le. Koopt ze slechts bij de depothou ders, of, zoo ge maar eenige twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddepothouder komen, den heer Snabilié. Prijs f 1.75 de doos, 8 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij SnabfJié, Steiger, *7, Rotterdam, hoofddepothouder voor Ne derland en Apotheken, ding tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlemen Omstreken bij Wed. W. PLAATZER v. d. HULL, Drogerijen, Jansstraat 28. Vervolg Stadsnieuws en piano van Handel, Andante uit het Fluitconcert van Mozart, Trio (G-dur) voor piano, fluit en viool van Bach, ver der nevg kleinere stukken van Vieux- temps, Mlynakski, Popp, Kanny Beek en Mendelssohn. Maar behalve de hier genoemde me dewerkers traden nog mevr. Blooker zelf en eenige barer leerlingen op met een aantal welgekozen liederen en duetten- Mevrouw Bloolcer, die ik hier voor 't eerst aüs soliste hoorde, beschikt over een warmgefcimbreerd altgeluid en zingt zoowel technisch als muzikaal zeer be schaafd. Haar voordracht onderscheidt; zich door juist gevoel en eenvoud. Blijk baar weet zij deze goede eigenschappen ook op haar leerlingen over te dragen; aithans wat mej. Bies in een vijftal lie deren praesteerde gaf alle reden tot vol doening. Haar mooie stem heeft de-" jonge da me wel niet aan haar leermeesteres te danken, maar ieder weet hoe het bij den zang aankomt op toonvorming en uit spraak. En deze beide vooral vielen hier te loven. Alleen de vaste aanzet van den toon ei.scht noig verbetering maar wel licht is het hier veronderstelde gebrek wel geheel of voor een groot deel tot plankenkoorts te reduceeren. In ieder geval gaf het vocale gedeelte van 't pro gramma ruimschoots gelegenheid om op te merken hoe mevr. Blooker iets heeft en dat ook weet mee te deelen. PHILIP LOOTS. Gevonden voorwer pen: Een zakboekje. Een pellerinejas. twee catechisatleboekjes. Een broodkaart van de broodfabriek de Volharding. Ee'n zwarte boogzweep Bekeurd, Een groentenkoopman is bekeurd, omdat hij met paard en wa gen op een voetpad in het Kenaupark Gebluseht. Gisteren is door de po litie een schoorsteenbrandje op de Nas- saulaan gebluseht. Donderdagavond omstreeks zeven uur geraakte op de Parklaan aan den hoek van de Ripperdastraat twee fietsrijders met elkaar in bot sing. met het gevolg dat een van bei den een verwonding aan het been be. kwam en de andipv ":n fiets gedeelte lijk verbrijzeld) werd. S a h o u w b| u -r Wij wenschen nog even met een enkel woord te her inneren aan de o»-van ..Op standing". Naar wij vernemen zijn er nog slechts enkele plaatsen dispo nibel. zoodat die zaal stampvol zal zijn. INGEZONDEN MEÜEDEF- LINGEN. 30 cents per regel. Eind goed al goed. Men heeft niet noodig als men sol daat geweest is, de een of andere oor log meegemaakt te hebben om den in vloed van het militaire leven op latere jaren op zijn lichaamsgestel te onder vinden. Het geWone militaire leven met zijn jaarlijksche kampeertngen en bivakken in ons vochtig Nederland zijn reeds voldoende om een noodlotti- gen invloed uit te oefenen op vele per sonen. En iedereen weet, zoo niet bij ondervinding, dan toch van hooren zeggen, dat vele mannen op zekeren leeftijd rheumatische aandoeningen hebben die wel degelijk het gevolg zijn van de koude en vochtige nachten die De Kroon. Wij vestigen de aan dacht op de voorstelling van heden avond'in ..De Kroon", waar opgevoerd zal worden het bekende tooneelstuk De Industrieel van de Pont-Avesnes, door het gezelschap van Van Lier, met mevr. Julia Van LierCuypers in den hoofdrol. Voorts zullen in De Kroon nog voor stellingen plaats hebben op Zondag 1 Maart J9Ü3, 's middags door Henri de Vries, niet nieuwe monologen vau Heyermans, Reydiing en anderen, oa. een nieuwe monoloog „Algemeene werkstaking" en „Het spreekuur van den hypnotiseur", van Justus van! Maurik, waarin de heer de Vries alle) daarin voorkomende rollen alleen ver-i vult. zoo als men weet. Zondagavond weer hel gezelschap Van Lier met het blijspel ,,De Kiesver- eeniging van Stellendijk" en Donder dagavond het Amsterdamsch Lyrisch Tooneel mét „De Klokken van Corne^j ville" waarin o.a. optreden de dames; Engelen-Sewling en Budermanvan J Dijk, en de heeren Engelen, Denys en Grootveld. De aankondiging van de zoo popu lairs en geliefde operette zal zeker met genoegen vernomen worden. Comité van Verweer. Hier ter stede is, evenals in andere plaatsen een comité van verweer opgericht. Daarbij zijn aangesloten het II. A. S., het P. A. S., de Spoorwegvereeniging, de S. D. A. P. en de Vrije Socialisten. Het bestuur bestaat ti.it 9 personen, waarvan 3 leden van de Spoorwegver eeniging; 2 van het H. A. S.; 2 van het P A. S., 1 van de S. D. A. P en 1 van de Vrije Socialisten. Hoogstwaarschijnlijk zal a.s. Zondag i eene groote openbare vergadering plaats I hebben in de groote zaal der Sociëteit Vereeniging. Op de groote zaal van het stedelijk Museum (raadhuis) zijn ten toongesteld teekeningen en prenten van Pieter Saenxedam, den beroemden kerkeschilder der 17e eeuw. Het museum is dagelijks geopend van 103 uren. Des Zondags is d'e toegang vrij. Droevig ongeval. Donderdagmid dag te kwart over 4 uur werd in de Spaarnwouderstraat het omstreeks 7ja- iig dochtertje van den heer Hooft door een zwaar beladen wagen van de ;ge- meentereiniging overreden. Het ongeluk kige kind kreeg de wielen over beide beentjes, waardoor deze verbrijzeld wer den. De oorzaak van het ongeluk is, dat het kind den weg wilde oversteken en vied, juist op het o ogenblik dat de wagen in voile vaart tegen de brug opreed, zoo dat de bestuurder niet meer bij machte was tijdig te stoppen. Het kind werd bij dien heer Lunenburg aldaar woonachtig, binnengedragen, al waar dfi eerste geneeskundige hulp werd verleend door dr. Maas. Per brancard werd het arme kind r.aar haar woning in de Zuid-Polder straat no. 20 overgebracht, waar het hedennacht aan de gevolgen is overle den. Van dit droevig ongeluk bevat het po litierapport, dat ons dagelijks ter inzage wordt gegeven, alleen de mededeeling, dat het kind is overreden en daardoor eene ontvelling aan beentje en buik; heeft bekomen'. Hieruit blijkt, dus wel hoeveel waarde wij aan dat politierapport kunnen hech te ook. geen moeite te moeten sparen om die collectie, zij het, dan ook maar een paar diagen, hier te kunnen exposee- ren. Bij het afdrukken van dit blad ontvangen wij bericht van een brandje in de Lange Lakenstraat. Uit de Omstreken. IJmniden. Het Duitsche stoomschip Ivönig van de Oost-Afrika-l:;n, is hedenmorgen bij het binnenkomen door den hevigen wind hij de Sima^hore geheel dwars in het vaarwater eslagen. Eeu aan tal sleephooten trachtten het weder vlot te krijgen, wat ook gelukt is. Haarlemmerliede en Spaarnweude In den Houtrakpolder onder deze ge meente hebben de losse arbeiders op een der boerderijen van den heer Bau- deren den arbeid' gestaakt, wegens naar hunne meenüng te laag loon zijnde f 1.50 per dag. ZandTOort. Bij den as. zomerdienst is de ge wone morgen- en avondsnelbrein van en naar Zandvoort naar en van Am sterdam, vervallen in plaats daarvan zullen des middags ongeveer 1 uur sneltreinen ar. beide richtingen rijden. Telegrammen DE MACEDONISCHE QUAESTIE. LONDEN, 27 Febr. (Reuter). De „Ti mes" verneemt uit Konstanünopel, dat d Sultan de invoering van het hervor mingsplan bevolen heelt voor alle zes Roemeenische vilayets, om daardoor aan de ijverzuchtige gevoelens in Adriano- pel, Janina en Skoetari te gemoet te ko men. Letteren en Kunst. Prof. Beets. Prof. N. Beets is ernstig ongesteld. Gisteravond was de toestand over het algemeen redelijk .doch hij blijft zor gelijk. Sloomvaartberichten. Het stoomschip Anchises arriveerde 28 Febr. van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Ambon vertrok 26 Febr. van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Ixion arriveerde 24 Fe bruari van Amsterdam en Liverpool te Batavia. Bij hèt deze week a 1 h T~e r door den Nederlandschen Stenogra- fenbond I. Pitman gehouden examen zijn geslaafd1: Voor diploma A: mej. M. C. van Doorn. Haarlem; mej. H. E. Le urine. Haartem; mej. C. Boelhouwer Den Haa"- voor diploma B: mej, M. C. van Doorn Haarlem; mej. R. Bier man, Amsterdam. Muziekavond. Mevrouw Blooker had Donderdagavond in d> bovenzaal der Vereeniging een Muziekavond geor ganiseerd, die bij de bezoekers daarvan zeer in den smaak bleek te vallen. En daar was ook reden voor. Want de con- cerügeefster had zich de medewerking verzekerd van eenige jeugdige artistén, met name mej. Ida van Malden (piano) en de h.h. Hanny Beek (viool) en Mau rice Spoor (fluit), allen van Amsterdam, die door de degelijkheid van hun pro lgram ma en de deugdelijkheid van hun spel ann dit concert een eigenaardige belangrijkheid gaven. Ik moet er van af.' zien hier in bijzonderheden af te dalen en volstaan met in 't algemeen te zeg gen, dat deze jeugdige instrumentalis ten, die allen nog studeerende zijn, hun kunst met blijkbare liefde en ernst be oefenen. Hier volgen de uitgevoerde in- strumentaal-nummers: Sonate voor viool S 1 agea*isgez e 11 en. In de Don derdag-avond gehouden cursusverga dering van slagersgezellen in het gc bouw St. Bavo, trad als spreker op de heer F. Netscher van Santpoort. On geveer 50 personen waren aanwezig. De heer Netscher wees op de vele misstanden in. he.t, islagersbedrijf. De loóüen zijn laag. en de werktijden zijn lang. Het stelsel van kost en inwo ning is een 'instelling, die uit het sla gersvak moet verdwijnen Om verbetering te verkrijgen i" dien toestand ried spreker aan aanslui ting van alle gezellen bij de organi- Concert Brongebouw. Don derdag gaf Haarlem's Muziekkorps, directeur de. heer C. P. W. Krtens, een soirée voor de leden van het Bronge bouw. De zaal was goed bezet. Het met zorg samengestelde programma werd uitgevoerd op een wijze, zooals we dat van het korps van den heer Kriens ge woon zijn. Dat wil zeggen uitstekend en tot groote voldoening der aanwezi gen Een zangeres, die zou 'optreden, was door ziekte verhinderd Kunst z h* o r> doel. Het tee- ken-colelge Kunst zii ons doel geeft Dinsdag 3 en Woensdag 4 Maart eene buitengewone kunstbeschouwing van de nagelaten werken van den helaas te vroeg overleden Duw Cron. De collectie die. na te Turyn «-eweest te zijn. in verschillende steden geëxposeerd werd. maakte overal de algemeene belang stelling gaande en zal d:ie ongetwijfeld hier nog Ir. hoooere mate doen. daar ,de meeste dezer kunstwerken, tijdens Crops verblijf te Haarlem ontstaan zijn. Het -nootschap meende dan AmterctaoiSirte Baars door bemiddeling van de firma CLAASSEN en BEUNS. Gïa'er. .-'eden DJ. 26 Iet). YJ.27M. Atcbison Topeka, ComraS6S/8 S55/8 Denver Rio Graude 40'/j 40 Erie's 38i/i 37U/,6 Kansas City South33'/i$ 33 do. pref.ö?V2 57U/8 Missouri Kansas Texas, Com. 28 27'/2 National R. R. of Mexico 19'/i 19l/io New-York. Ontario 32S/4 32l/i Norfolk Western 74 73 Rock Island Cy. 49'/j 483/t Southern Pacific 631/2 62i/o Southern Railways 347/g 34s/g Union Pacific 1011/° 993/., Wabash 313/s 307/s American Car 41 41 New-Orleans R. Co. 1415/lf 147/g Steels 38"/s 3S5/8 Koninkl. Petroleum Maatsch. 427 427 Columbia2i'/j 24J/« Grand Trunkof Canada221/g 22 Burgerlijke Stand Bevallen: 25 Febr. M. Ploeg—^iaers d. AI. van HoofDuijn d. 26. W. Wijtkamp —Wijt,vliet, cL 27. A. M. Reijnen—Aarts d. 24. D. Sweerts—Franken <1. Overleden: 25 Febr. J. Staats 62 j.. Deift- straat. 2. M. MeijerWalbrecht 41 j., N. .Appelstraat. 27. E. Thobev. d. Hoorn 28 j., Gierstraat. A ver *«P>ÏR t Iël8 c Heden overleed plotseling door een noodlottig toeval ons innig geliefd Dochtertje, in den aanvalligen leeftijd van bijna 4 jaar. JAC. HOOFT1. A. HOOFT-Schepf.rs. Zuid polderstraat 20. tegen April of Mei in een klein gezin nabij het Station Santpoort een nette voor Meid-alleen op een loon van f80 f90, benevens rrye wasch. Br. fr. No. 206 aan den Boek handel van P. VAN CITTERT ZONEN te Haarlem. Er biedt, zich aan een tlinke DIENSTBODE, R.C., v. goede geluisen voorzien. Br. fr. onder no. 5529 Bureau v. d. Blad! eenige dagen disponibel hebbende zag die gaarne bezet. Br. onder No. 5528. bur. v. d. blad

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3