1 TM 81 Bil MONNA VANNA iBteit Glas-en Verfwaren Groot Populair Opera-Concert, Leerlingen. H.H. Sdhigdera Wasch- en Strijkinrichting. Wed. H. VRUGT. Dienstmeisje Costuumnaaien. Gemeubileerde kamers péMb Mmin Inboedel, Eer. groote collectie Medailles en kunstvoorwerpen zijn als prijzen voor de verschillende wedstrijden uitge loofd. Het concours zal met een Feest bal besloten worden. De feestprogramma's zullen zoo spoe dig mogelijk aan de clubs worden toegezonden. Voetbal. Zaterdagavond a.s. zal de protest commissie wederom vergaderen. Nu evenwel niet in Amsterdam, maar ini den Haag. Rechtzaken Voor de Amisterdamsche rechtbank stomdien Woensdag terecht G. L. A. Wagenvelcl, J. A. B. van Ruyven en B. Vóotr zanger, allen van Amsterdam. Terzake dat zij op of omstreeks 10 Februari '1903 opzettelijk een gedrukt strooibiljet van den volgenden inhoud hebben verspreid Aan de Soldaten 1 Kameraden Op 't oogenblik dreigt er een sta king" uit te bdelcen onder de Gemeente werklieden. De strijd, welken deze arbeiders hoogstwaarschijnlijk zullen moeten aanbinden, gaat om den billijke loons- verhooging. De autoriteiten hebben u geroepen, in de eerste plaats om onder kruiper sdiemsten te verrichten, in de tweede plaats om bij mogelijke conflicten' op uwe medearbeiders te schieten, Soldaten gij. die aelf ar beiders en arbeiderskinderen zijt, be seft, wat men van u zal vergen. Gij zult, wanneer gij gehoorzaamt aan de bevelen, die men u zal geven, de moordenaars warden van uwe mede arbeiders. Gij zult dan tal van huis gezinnen berooven yan hunne kost winners. Terwijl de kapitalisten naar buiten, naar hunne veilige villa's trek ken, zult gij voor hen het vuile moor denaarswerk moeten doen. Zij lachen in hun vuist, omdat er nog arbeiders zijn, die zich op laten hitsen tegen hun kameraden. Be grijpt daarom wat ge doet. Wanneer gij schiet op uwe medearbeiders, ver richt ge een eerlooze daad. Gij helpt daarmee de kapitalisten de arbeiders beweging den kop 'in te drukken. Laat daarom uwe solidariteit sterker zijn dan de vrees voor uwe meerderen. Leent u daarom niet tot diensten, d'ie elk rechtgeaard arbeider moet veraf schuwen. De kapitalisten zijn soli dair, de regeering spant éen lijn met ze, waarom soldaten zoudt gij dan niet solidair zijn met uwe medearbei ders, om nu geen handlangersdien- sten te verrichten voor het kapitaal Laat dit biljet aan uwe kameraden lezen. Het samenstellen en verspreiden van dit geschrift werd gequalificeead aLs opruiing. Tegen Wagenveld, die 't geschrift had opgesteld, werd geëischt 9 maanden gevangenisstraf, liegen de beide anderen 6 maanden. Vervolg Stadsnieuws Gevonden voorwerpen Een zilveren theelepeltje en een stuk van een dergelijk theelepeltje uit de vuilnisstoffen opgehaald, een blauw geruite paardendeken een zil veren claraesremontoirhorloge. Bekeuringen. Tegen een jon gen is proces-verbaal opgemaakt, om dat hij f7.50 uit een toonbanklade had ontvreemd. Een koopman is bekeurd, omdat hij zijn paard en wagen onbeheerd, op den openbaren weg liet staan. Eenige jongens zijn bekeurd wegens straatschenderij en. Mis s H o b b s. Woensdagavond is in den Schouwburg voor de derde maal en wederom met veel succes opgevoerd hiet geestige blijspel „Miss Hobbs" van Je rome K. Jerome. Daar wij thans mogen veronderstellen, dat de inhoud van dit inderdaad zeer aardige stuk, dat tintelt van gezonde humor, voldoende is bekend, willen wij alleen vermelden dat de vertolking door het Rotterdamsch Tooneelgezelschap ook nu weder uitstekend was. Mevr. van Eijisden—Vink vervulde de titelrol met uitbundig succes. De door haar in ontvangst te nemen bijvalsbe tuigingen waren eene welverdiende hul de voor haar zeer verdienstelijk spel. De heer F. Tartaud, die na eene onge steldheid van acht maanden, wederom in dit stuk optrad, werd bij zijn eerste optreden met applaus begroet en liad later meermalen gelegenheid te zien, hoezeer zijn geestig spel werd gewaar deerd. Vooral in het 3de bedrijf in de kajuit van het in de riviermonding lig gende jacht ,,Mary", kwam zijn leuk spel ten zeerste uit. Dit bedrijf en dat bij Miss Hobbs, waar Mevr. Van Eijsden-Vink en de lieer Tar taud het meest op den voorgrond tre den, vielen algemeen in den smaak en werden dank zij het goede samenspel geheel tot hun recht gebracht. Hiermede willen wij echter niets te kort doen aan de overige actrices en acteurs, die allen ook goed spel gaven; zoodat wij gerust durven zeggen, dat de talrijke aanwezigen, die Woensdag avond cle opvoering van Miss Hobbs heb ben bijgewoond, een hoogst aangenamer! avond hebben gehad. Monna Varina. A. s. Maandag wordt door bovengenoemd gezelschap in den Schouwburg alhier voor het voet licht gebracht het tooneeüspel „Monna Vanna" van Maurice Maeterlinck. De hoofdrollen zullen worden vervuld door Mevr. A. Tartaud—Klein en den heer D. H. Brondigeest, en dat reedis zegt genoeg. Men zal nu in de gelegenheid zijn het spel der Rotterdammers te vergelijken met dat der Franschen, die voor eenige weken Monina Vanna alhier opvoerden. Rede van Domela Nieuwenhuis. In de groote zaal van de sociëteit Vereeniging" werd Woensdagavond door Domela Nienwenhuis een rede gehouden ter herdenking van de com mune, De zaal was flink bezet. Het zangkoor ..Excelsior", onder leiding van den heer Strickwold. zong enkele liederen. Nadat de vergadering door den heer De Klein met een kort woord ge opend! was, kereg die spreker het woord1. Elke bewegino- zei de heer Nieu- wenhuis, heeft hare gedenkdagen, zoo wel vreugdevolle als droeve dagen, el ke beweging heeft hare strijders en martelaren en het is plicht dankbaar te gedenken wat zij in edele zelfopof fering hebben gedaan. En speciaal 18 Maart is een gedenk dag van beteelcenis voor het geheele proletariaat O" 18 Maart 1871 ju belde te Parijs de gansche arbeiders beweging over de behaalde overwin ning. Merkwaardig is het dat de n^eeste revoluties in 't voorjaar val len En dat is "een wonder, want waar we om ons heen zien het ont waken der natuur tot nieuw jong le ven. daar lcomt een drang naar nieuw leven ook bij ons allen. Spr. schetste het historisch tijdvak der commune en het historisch ver loop dezer revolutionaire beweging, daarbij als schoons'" moment aanwij zend het oogenblik dat de soldaten de kolven der geweren opsteken in plaats van te schieten en zich met de arbei ders verbroederden. Bij ons ,zei spreker, heeft de Re geering ook de soldaten onder de wa penen geroepen om met geweld! van wapenen haar zin door te drijven. De geest onder onze militairen is goed. Óf de Regeering. na al wat we zoo nu en dan eens hooren. wel veel op de soldaten mag rekenen, staat nog te be zien. Spreker haalde voorbeelden aan uit d,e laatste dagen om aan te toonen, dat er onder de marine zeer zeker een strooming is om zich met de arbeiders te verbroederen, en die geest zou wel eens o phet leger kunnen overslaan. Op onze vergaderingen mogen ze niet komen, zoo bang is men voor de ontwikkeling onzer denkbeelden, zei Domela Nieuwenhuis. Met houdt ze liever tevreden met allerlei versnape ringen. Doch wanneer wij in de bla den lezen, dat de gegoede burgerij geld geeft voor die versnaperingen, dan noemen wij dat opruierij van de ergste soort. Want die gegoede bur gerij bedoelt daarmede; ..Jongens, als je gecommandeerd' wordt te schieten, schiet dan maar raak on dat schorem". Er moet vooral veel propaganda ge maakt worden onder de militaire. Thans kweekt de bourgeoisie en de .regeering een kastegeest.. Men houdt cle soldaten afgezonderd, doch onze taktiek moet zijn onder de soldaten het besef levendig te doen worden dat ze arbeidiersjongens zijn en behooren bij d'e arbeiders. Dan zal ook bier eens d'e schoone dag komen dat solda ten en arbeiders zich verbroederen. Nu weer terugkomend; tot de com mune. stelde spreker enkele fouten die hij echter zeer natuurlijk en ver klaarbaar vond in het licht. Een eerste fout was wel. dat men de eene regeering had weggejaagd om een and'ere in te stellen. Of men nu dojer de een© regeering geregeerd wordt of door de andere, dat blijft hetzelfde. We dienen onze belangen zelf te behartigen. We willen heelemaal geen tyran- nen, we willen volkomen vrij zijn, om voor onze eigen belangen zelf te zor gen. eZt den besten rnensch morgen aan de regeeriiv en hij wordt een heel ander mensck. Gezag wil altijd heerscken en geweld is altijd een on derdeel van het gezag. Wij willen hee lemaal geen regeering. wij willen hee lemaal geen geweld, dat moet het zijn waarnaar het proletariaat -streeft. Zoolang he<t proletariaat voort blijft gaan in plaats van de oude tyrannen nieuwe aan te stellen, blijft het altijd slaaf. Wanneer eenmaal de revolutie uit breekt, dan moet op denzelfden avond geen arbeider meer hongerig naar bed gaan, allen een goed onderdak heb ben. Als dit het geval niet is. dan is de revolutie reeds in zijn begin ver loren De vraag of m,en dan wel voor- berei dis op de revolutie, beantwoordt spreker met er te wijzen dat we uit het verleden lessen kunnen putten. De commune leert ook, dat de ar beiders toen niet stoutmoedig genoeg geweest zijn, en ©veneesn dat het plat teland niiet genoeg bewerkt was. En hiervoor nu vooral moeten we zorgen, dat we het platteland bewerken. We zien nu reeds dat naar Amsterdam bij voorkeur soldaten uit het Zuiden wor den gezonden, die van de kwesties al zeer weinig afweten. Laat ons dus vooral ook nu in deze dagen het plat teland bewerken En ook stoutmoe digheid leeren Of de dwangwetten zullen worden aangenomen hangt al leen af van de eensgezinde en krach- tig-wiUend© houding van het proleta riaat. Van u zelf arbeiders, hangt het af, of je gekneveld zult worden. Tot eiken prijs zult gij de weinige rech ten. die gij nog hebt, moeten verdedi- gen. Voor de le klasse competi tie B. zal H. F. C. Zondag 22 Maait een voetbal-wedstrijd spelen tegen II. B. S. uit 's Gravenhage. Benoem cl. Tot deurwaarder hij de Arrondiss.-rechtbank te Haarlem, standplaats Zaandam, is lieden be noemd de heer II. van de Weetering, alhier. Hedenmorgen omstreeks half twaalf kantelde in de Anegang nabij de Fran- kestraat, een kinderwagen, waarin een 4jarig meisje gezeten was, zoodat het kind met het gezicht op straat viel en eenige verwondingen bekwam. Hedenmorgen werd door het Prov. bestuur van Noord-Holland alhier aanbesteed: a. De levering van manden of kisten voor den verkoop van de visch op de visschershaven te IJmuiden als: perc. I 13000—40.000 manden klein model, en 2000—20.000 id. groot model, perc. II 60016.000 kisten klein model en 800 8000 idem groot model; b. de beschik baarstelling van manden of kisten voor den verkoop van de visch aluaar, met bijlev. van het benood. personeel voor schoonhouden, vervoer, enz. Het laagst werd ingeschreven als volgt: a. Perc. 1: levering manden, J. Holster, Sloterdijk, t 44 per 100 stuks, groot mo del; A. S. Groen, Haarlem, f 33 per 100, klein model; perc. 2. levering kisten, C. Grafdijk, Hoorn, 104.50 per 100, groot model, f 71 per 100, klein model. b. perc. 1. Beschikbaar steden van manden, J. Holster, Sloterdijk, 1.50 per 1C0, groot en klein model; perc. 2: be schikbaar stellen van lusten, firma Dub beldam en Co., Rotterdam, f 4 per 100, groot model, en 3.25 per 100, klein model. Aprondi3sements-Rechtbank. ^§j Z'itting van Donderdag 19 Maart. Diefstal. II. C. Suurbier, had zich te verantwoorden wegens diefstal van loocl. van de in aanbouw zijnde kerk te Lisse in de maand Februari. Ook al wegens oneerlijkheid was bekl, door zijn patroon, den heer Groendaal ontslagen. Het O.M. vor derde 1 weiek gevangenisstraf. Eendeugniet. De lljarige Hen- drikus Zegwaart, die zich reeds meer malen aan kleine diefstallen schuldig maakte en daarvoor al eens ernstig door den subst. officier van Justitie onder handen was genomen, had zich nu weder schuldig gemaakt aan dief stal van prentbriefkaarten, ten nadee- le van den koopman H. Doof, die daar mede op de Botermarkt stond. liet O. M., erop wijzende, dat de jeugdige beklaagde een onverbeterlij ke jongen is, die alle waarschuwin gen in d!en Wind slaat, en op wien de vermaningen der ouders niet den ge- ringsten invloed hebben, vorderde de opzending van bekl. naar een Rijks opvoedingsgesticht tot zijn 18e jaar. Z ink diefstal. Voor dit feit had zich te verantwoorden de 20jarige W. II. Schouten, die blijkens de me- dedeelingen van het O. M. «eer on gunstig bekend staat. In den nacht van 7 op 8 Februari 1.1. was beid. op een dak geklommen van éen der wo ningen van den heer J- Giebels, en liad daarvan een hoeveelheid zink af getrokken. Den volgenden' dag had bekl. het zink verkocht aan d'en opkooper Vel- leman voor f 1. Deze, gevraagd of hij niet kon be grijpen, dat het zink van diefstal af komstig was, antwoordde doodleuk, dat hij daarover geen enkel oogenblik had gedacht, want deze en dergelijke jongens kwamen steeds bij hem met negotie. Zoo had bekl. niet alleen het zink, maar ook een doode kat te koop aangeboden, en deze combinatie is volgens Velleman wel in staat om geen enael oogenblik aan diefstal te denken. Het zink had getuige weder verkocht voor f0.675 aan Jacobson en. 3 of 4 doode katten a f0.75, waaruit bepaald moest blijken, dat de ver diensten toch ook niet zoo hoog wa ren. Met het oog op het ongunstig ver leden van bekl. vorderde het O. M. 5 maanden gevangenisstraf. Wederspannigheid. J. Valk te Koog aan de Zaan, had zich tegen politieagenten verzet, toen dezen hem arresteerden om bekl. voor den bur gemeester te brengen, ten einde hem zijn gevangenisstraf van 14 dagen, waartoe hij door de Ilaarlemsche Rechtbank was veroordeeld1, te doen ondergaan. Beklaagde beweerde dat hij van, zijn vonnis in beroep was en derhalve niemand' op dat oogenbl'ik het recht had hem van zijn vrijheid te beroo ven. Vandaar zijn verzet. Het O. M. vorderde wegens weder- spannigheid 6 maanden gev. straf. Beleedigïng. Cornelis Veth te Beemster werd heden wegens eenvou dige beleediging van A. Langereis al daar en notaris van Os te Purmerend veroordeeld tot f50 boete of 25 da gen hechtenis. De eisch was 14 d. J. Veldhuizen van Zanten te Hille- gom, was door den Kantonrechter vrijgesproken van het doen plaatsen van een hek ter afsluiting van zijne gronden te Wijk aan Zee en Duin, zonder goedkeuring van B. en W. De ambtenaar van het O. M. was van dit vonnis in hooger beroep ge komen, eu zoodoende diende de zaak thans voor de Rechtbank. Gedeagde voerde tot zijn verdediging aan, dat de plaats, waar hij het helde geplaatst had, zijn eigendom was, eai dat daar sinds tal van jaren een aarden dam was geweest, die successievelijk door de werklieden met zand en vuil was opgehoogd, maar dat dit geen be staande afsluiting was geweest. Deze afsluiting zou in oorlogstijd mis schien goed geweest zijn, maar thans was een ijzeren hek voldoende. De politiebeambte daarentegen ver klaarde dat hij de dam steeds als open bare grond had beschouwd en dat hij, wanneer daar een beschonken persoon liep, dezen evengoed! als op een anderen openbaren weg zou arresteeren. Het O. M. vorderde f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Uit de Omstreken. Haarlemmermeer. Door het bestuur der afd. van den Nederl. Boerenbond alhier is de leve ring van pl. m, 1100 KG. gras- en kla verzaden opgedragen aan den heer J. ten Hagen Jr., te Lisse. Beverwijk. Door het bestuur der Coöp. Brood- bakkerij ..Algemeen Belang' 'alhier, zal binnenkort worden aanbesteed: Het bouwen van een broodbakkerij met bak kerswoning. wagenloods. inventaris enz., op een terrein aan den Alk- maarschen straatweg alhier. Vervolg Nieuwstijdingen. Men seint ons Yan officieele zijde verzocht men ons mede te deelen, dat het bezoea, heden door H. M. de Koningin eu Z. K. H. den Prins aan het Duitsche op leidingsschip „Charlotte" te Hoek van Holland te brengen, een geheel pri vaat karakter droeg. Het doel was een contrabezoek aan hertog Paul Frederik van Mecklenburg, behoo- rend tot den état major van dien bo dem. Zelfs de Duitsche gezant was niet tegemvoordüg. De „Charlotte" arriveerde te 11 uur aan den Hoek van Holland. De Ko ningin en de Prins waren toen nog' niet aangekomen. Het weer waa slecht. Men seint ons uit Amsterdam: Staking Grondwerkers. Op de vergadering Woensdagavond, in Neerlands Werkman gehouden, werd; met algemeen© stemmen beslo ten de staking voort te zetten en niet in te gaan op het nogmaals herhaalde aanbod van de patroons van 23 cent per uur. Besloten werd dat de aan het werk zijnde arbeiders bij de patroons, die de eischen hebben ingewilligd 10 van hun loon voor de stakers zullen afdragen. Aan de Asphaltfabriek in de Rogge veenstraat is heden morgen uit solida riteit voor de grondwerkers algemeen de arbeidt neergelegd. Aan d© Petroleumhaven en aan an dere werken hebben bet aantal grond werkers en straatmakers eveneens ge staakt. Door de stakers wordt overal gesurveilleerd'. Een commissie van de stakers bad heden morgen een onderhoud met den wethouder van -niblieke werken, in gevolge het verrichten van werkzaam heden aan de gemeentertelephoon door 25 nieuw aangenomen arbeiders. Hun wensch was o. m. om het gemeente werk uilsluitend te doen verrichten door werklieden, die voor het uitbre ken der staking in gemeentedienst wa ren. De wethouder beloofde een en ander te zullen overwegen. De Stoomvaart-Maats. Nederland keert over het boekjaar 1902 8| procent uit, d. i. lt meer dan over 1901. Gemengd nieuws. Vervaardigers van valsehe bank biljetten veroordeeld. Onlangs deelden we de arrestatie mede van drie vreemdelingen te Ant werpen, die er een werkplaats van valecbe bankbiljetten op na hielden. Het warlen George Schlauzler, uit Keulen, 22 jaar oud, kunstschilder van beroepHeiman Schlichler, uit Hamburg, 32 jaar, een koopman in postzegels, en Helen© Sarton, herber gierster, 50 jaar, die het perceel rue de la Vapeur gehuurd had. Nadat de jury het schuldig uitge sproken had, werd dit drietal elk tot 10 jaar dwangarbeid veroordeeld. Sprinkhanen en treinverkeer. Dat rupsen, die zich bij duizenden op de rails hebben neergezet, een trein beletten zijn weg te vervolgen( is niet nieuw meerwel nieuw is bet echter, dat een zwerm sprinkhanen hetzelfde doet. Ergens in Amerika hoopte zich zoo'n massa van dat ongedierte voor een trein op, dat men moest stoppen en het personeel den weg met veel moeite weer vrij kreeg. Een eind ver der echter, juist toen de trein een hel ling op moest, dezelfde vertooning. Nu echter was het remtoestel ook al door de sprinkhanen onklaar gewor den, zoodat de trein met een vaartje naar beneden ging rollen. Gelukkig werd hij tot staan gebracht, vóór ei- ongelukken plaats hadden. Een noodlottig getal De New-Yorker kunstschilder Clin ton Peters vierde Vrijdag zijn 12jarig huwelijksfeest: dit gebeurde dus on der de auspiciën van het noodlottig getal 13. Bovendien telt zijn naam 13 letters. Hij noodigde 11 gasten, tegen 6 min. over 7 in No. 13 van de Calvertstreet. Op het menu had hij een doodkist geteekend, en op el& bord lag een ruikertje immortellen. Het ijs werd opgediend in den vorm van doodshoofden, terwijl een troep mu zikanten doodenmarscben speelde. ALles liep ten genoegen van gasten en gastheer af. Laatstgenoemde schijnt bijgeloovig genoeg geweest te zijn. om het tegendeel te gelooven. Waarom zou hij anders al die flauwiteiten hebben uitgehaald Amsterdamscbe Beurt door bemiddeling van de firma CLAASSEN en BEUNS. Gister. Heden M. 17Mrl.Dd.l8Mrt, Atchison Topeka, Comm81u/1682'/£ Denver Rio Grande 37% 377/s Erie's 35'/. 3G% Kansas City South31% 31% do. pref.54% 54% Missouri Kansas Texas, Com. 25'%e26 National R. R. of Mexico lS'/g 18% New-York Ontario 30'/j 31'/8 Norfolk Western 71% 72% Rock Island Cy. 44% 44% Southern Pacific 62% 60% Southern Railways 31% 32 Union Pacific 94% 94% Wabash 28% 28% American Car 40% 41% New-Orleans R. Co. 13'%ö 13% Steels 38%6 38% Koninkl. Petroleum Maatsch. 436 435 Columbia Graud Trunkof Canada 372e Staatsioterij. Trekking van 19 Maart. Ie Klasse, 4e Lijst. Nr. 6088 i 400, Nr. 1305 f 200. Ns. 2326 en 7873 ieder f 100. Prijzen van t 20. 33621925687 9284119481506819078 393 2418 6073 9300120101559419209 691 2485 6241 9601122161579119329 88826626260 9711125721614919344 902 26016708 9844126011688119416 1257 27216736 9894126981734619583 1260 2934 735110008130071735419635 1277 3147 7659100881410517402 20175 1383 3904 7664109181415117830 20240 1429 4014 7879110131422817852 20361 1494 4364 8543114521432418120 20719 1584 4536 8931115491441418395 20880 1725 6283 9081 116121472618543 2028 5148 9175 U8921486518900 Burgerlijke Stand. Overleden: 18 Maart. A. M. 10 m_, d.. v. P. A. Schellings, Smedestraat. j. ZeiL maker 12 j., d. Gen. de Wetstraat. W. Voskuijl 76 j., Schotersingei. A. «3 V ©r 5 en $f 2S V Be Heer en Mevrouw VAN DER VEGTRietberg betuigen bunnen dank voor de vele bewij zen van deelneming, ontvangen bij bet overlijden hunner geliefde Moeder en Behuwdmoeder. Haarlem, 48 Maart 1903. Allen die iets te vor deren hebben van, ol verschuldigd zijn aan de nalaten schap van wijlen den lieer J. B. CHITS Ir. gewoond hebbende Oude Groenmarkt 24 te Haailem wordt verzocht daarvan opgave of betaling te doen bij EDUARD DAVIDSON te Haarlem, Gr. Houtstr. 31. STUCAD00RS gevraagd bij D. BOERÉ Wouwer man straat No. 58. Mmirvlakte voor reclames te huur voor spot prijs. Adres motto RECLAME bureau van dit blad. PRO DEO. Bij vonnis van de Arrondisse- ments Rechtbank te Haarlem d.d. 16 December 4902 is het huwelijk tusschen Cornelia Snoek zonder beroep en Pieter van Santé, tim merman, beiden wonende te Haar lem op vordering der vrouw ont bonden door echtscheiding. Hetgeen certificeert, Mr. JOHAN SPOOR, procureur der eischeres HAA»L£SSSCH£ Schouwburg-Maatschappij Telefoon 579. Het Rotterd. Tooneelgezeischap Dir. P. D. VAN EIJSDEN. Maandag 28 Maart 1903 (47de Abonnements-Voorstelling) tooneelspel in 3 bedrijven van MAURICE MAETERLINCK. Monna Vanna Mevr. ALIDA TAR TAUD—Klein. Wegens uitgebreidheid der Voor stelling, aanvang 7 uur precies. Balcon f 2.Stalles 14.75,4ste Loge f 4 50, Parterre f 4.25, 2de Loge f 4.Gaanderij f 0.40. Tekstboekjes aan den Schouw burg verkrijgbaar. Vrijdag 20 Maart 1903, Nieuwe Nederlandsche Opera, te geven door de Dames F. COINIFranciscaj TRUUS BLOM-Urlus, AGNES WIBBELS, de Heeren J.CAUVE- REN, GERARD GIESEN, M. GROS,P. KOSTER,D. PAUWELS, S. POONS en H. SNIJDERS, allen eerste Artisten der Nieuwe Ne ierlandsche Opera. Entrée f 0.75. Voor leden der Sociëteit Vereeni- ging met hunne dames en huisge- nooten t 0.50 de persoon. Aanvang 8 uur. Zie verder groote Aan- plak biljetten. Plaatsbespreking Donderdag 19 en Vrijdag 20 Maart van 40 tot 12 uur, a 10 cent per plaats. JOS. C. M. van HONSCHOOTEN Costuumnaaister, vraagt nette Adres: Leidschestraat 36rood. gepensioneerde Korporaal van de Marine, zoekt een betrek king. als LOOPKNECHT of iets dergelijks. De beste getuigen staan hem ten dienst-. Brieven franco onder No. 5569 bureau v/d blad. Bovenhuis te huur, Gr. Houtstraat 177, 2 groote kamers, 1 kleine kamer, zolder met slaapgele genheid, keuken en verder van alle gemakken voorzien. Te bevragen bij Julius Wulff Co., Helmbrekersteeg. Goedkoopst adres voor Lange Heerenstraat 16. A. H. SCHENK. Architect, Kampersiügel 70, HAARLEM. Speciaal ingericht voor het wasschen en strijken van gordijnen Leidschestraat 54rood. 40 en 4.5 cent. Vermengd met de fijnste Leidsche Roomboter 50, 55 en 60 cents het Kilo. Fijner dan Natuurboter .A, Boanée, Voor Dag en Nacht gevraagd te Haarlem om 45 April in dienst te treden, een R. C. Dienstbode, boven de 30 jaar, goed kunnende wasschen, in een klein gezin, van goede getuigen voorzien. Fr. br. Jacob van Lennepkade 280, Am sterdam (huis). een nette R. C. Dienstbode adres Z. B. Spaarne 2 hoek Kamper singel. Aankomend net helder gevraagd, P. G. van 74, terstond. Adres: Parklaan 7. Eenige Leerlinge» gevraagd door Mej. KION, Vooruitgangstr. 435. Beveelt zich tevens aan v. 't maken van Dames- en Kinderkleediug. Ondertrouwd: 19 Maart. B. C. R. van Sluijters en G. van Santen. J. S. Blei en S. H. Nederlof. M. J. van der Bent en I. A. Hallae. Bevallen: 18 Maart. N. Koning—Wigge- laar z. 17. G. H. van Reijsen—Kraije- steijn d. 19. W. A. de Zwart—Nieuwkerk z. S. Molema—Raspe d. met pension, vuur, licht en be- wassching gevraagd tegen 1 April of later. Brieven onder letter P. aan de ERVFN LOOSJES, Ged. Oude gracht. wegens liquidatie,' ten overstaan van den deurwaarder J. N. WARNIER, door den makelaar GEORGE L. SMIT op Bondsdag 19 Maart 1903 en zoo noodig den volgen- dein dag telkens des avonds ten 7 ure in het Verkooplokaal Bakenesser- gracht 13 te Haarlem van eene groote partij Havana- en andere soorten Si garen, uitsluitend handwerk, ver pakt in 1/10, 1/20 en 1/40 kistjes. Te zien Donderdag 19 Maart 1903 van 10 tot 4 uur. Proeven zijn gratia ver krijgbaar gesteld. Iemand, nader ondieiricht begeer en- de, vervoege zich tot bovengenoem- den makelaar. VERKOOPING te Haarlem vóór het huis geteekend 76 aan het Spaarne, op Dinsdag 24 Maart 1903, en volgenden dag, telkens des morgens te io uur, ten overstaan van den notaris C. A. JUEKES. A. C. L. en J. J. C. SARLET, Makelaars, zullen verkoopen den behoorende tot de nalatenschap van Wijlen den WelEd. Heer H. F. VAN THIEL, waarbij uitmun tende Piauiuo (Blüthner). Linnen-, Penant- en andere kasten, Secre taire, Cilindcrbureau, Zwarthouten Salon-ameublement, Mali. Buffet étagère, Notenh. Stoelen, Salon-, Eet-, Speel- en andere Tafels, Le dikanten, Wasch- en Nachttafels. Bedden, Matrassen, Dekens, Gor dijnen, uitmuntende Deventersche en Smyrnasche Tapijten, Tafel en Bedlinnen. Spiegels, l^endules, Schilderijen, Gravures in lijsten, Gaskronen en Ornamenten. Fransch porseleinen Tafelser viezen, Aardewerk, Kristal en Glaswerk, Lak-, Koper- en Ijzer werk, waarbij Fornuis, Cilinder- mangel, Badkuip met Geyser, Keukengereedschappen, enz. Voorts Juweelon, Goud- eu Zil verwerk, Boeken en Muziek, enz. alles bij Catalogus te vermelden. Bezichtiging Zaterdag 24 Maart particulier en Maandag 23 Maar! publiek, telkens van 40 tot 3 uur.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3