DAGMEISJE Dagmeisje Dienstbode, LESSONS BEHANGERS Een aankomend reparateur HEERENHUIS, Wegens ziekte Heerenrijwiel TE KOOP, Te Koop. Te Koop. uit „Reverse et Capricevan Beritez en „Simfoniasatz aus einer unbe- kannten Kircheneantate" van Bach een aïlerdanlcbaarst gehoor an zeer hartelijke toejuiching vond. liet orkest, onder Willem Mengel berg, gaf die vierde Symphonie vin Brahms en R- Strauss' „Symphoni- sche. Dichtung Tod und Verklarung" In het begin van den avond liet de stemming tusschen hout en koper iets te wenschen over, wat vojral aan de tweede satz der Symphonic schade deed. Voor 't overige vallt de prachtige uitvoering en niet te vergeten Mengelberg's rustige, door en door muzikale directie slechts te bewonderen. Dei ni,eer dan gewone ernst, die 1 et pitogramma van dit laatste Bachcon- cert kenmerkte, moet wel in veroand gebracht worden met het treurig ver lies, dai kortelings de Bachvereeni- ging leetl, doop den dood.van haar oudste bestuurslid. Deze onuitgespro ken hulde aan de nagedachtenis ven een eenvoudig en verdienstelijk man vond ongetwijfeld volle sympathie bij allen die hem gekend hebben. PHILIP LOOTS. Nederland en Oranje. In de Dinsdagavond gehouden vergadering der Ant. Rev. kies vereeniging .Nederland en Oranje" wercl verslag uitgebracht van de vergadering van het Prov. Comité, gehouden op 19 Febr. 1.1. De overige besprekingen waren geheel aan huishoudelijke zaken gewijd. A.s. Zondag wordt debekende thee- en speeltuin van den heer Staal, Saenredam-traai 2, weder geopend. Evenals vorige jaren zal het bij eenig goed weer zeker niet aan bezoe kers ontbreken. Naar wij vernemen zal de in dertijd uitgestelde lezing van het Alge meen Nederlandisch Verbond waarbij Hu- go Vetrriest, de Belgische letterkundige, een voordracht zoude houden over Gui- do-Gezell'e, alsnog in April plaats heb ben. Soiree C at h. van Re'nnes, Naar men ons meedeelt zal mej. Cath. vain Rennes op 28 Maart a.s. op de bovenzaal van de Sociëteit Vereeniging eene soirée geven voor kinderen. O.a. zal worden voorgedragen „het nieuwe Klavier- sprookje",, „Heidie'koninginnetje," ver- dor Miniatuurtjes, Instantaneetjes en een nieuw stelletje liedjes met een praatje. Onderling genoegen. Sedert eenige jaren bestaat hier ter stede de Israëlitische Vereeniging „On derling Genoegen" eene- vereeniging, die zich blijkens de uitvoering van Dinsdagavond in hoofdzaak beweegt op tooneelgebied en op dat der decla matie. Het doel der Vereeniging is echter niet alleen om gezellige avonden te organise eren. maar zij heeft zich ook tot roeping gesteld het steunen van hulpbehoevenden; eene schoone taalt voorwaar. De avond van Dinsdag was voor zulk een liefdadig doel georganiseerd', en uit de openingsrede van den voor zitter. den heer A. W. Spier bleelt dat deze weldadigheids voorstelling dien de om een huisvader te helpen het brood voor hem en de zijnen te kun nen verdienen. Wel was dit waardige doel nog niet geheel bereikt, doch spr. geloofde w:el dat deze avond het nog ontbrekende 2ou aanvullen. Voorts wekte de voorz .allen, die nog nret tot lid waren toegetreden, op dit zoo spoedig mogelijk te doen, opdat ook zij konden meehelpen de no oden van anderen ta lenigen. Aan degenen, die hiervoor reeda steun gegeven hadden, bracht spr. nog een woord van dank en ten slotte wenschte hij allen een hoogst genoe- gelijken avond toe. Nu. daaraan heeft het niet ontbro ken. Genoeglijk was de avond in lioo- ge mate. Eene vroolijke, aangename geest heerschte op dit gezellig onder onsje", waartoe het fraaie mei veel zorg samengestelde programma het zijne bijbracht. De uitvoering, welke onder leiding van den heer M. Menist plaats had, werd geopend door de dames Soph en E. Spier, die met haar aardige voor dracht „Militaire Taptoe" reeds direct die vereiscMe feeststemming er in brachten. Niet minder wist mej. A. van Em men met haai* aardige coupletten on der den titel „Kussen en Suze" den lachlust gaande te houden. Haar zang was goed en baar mimiek uitstekend Ook de dames F. Kan, S. de Vries en A. van Emmen. gaven met haar geestige voordracht „Een vooruitstre vend trio", waarin de toestanden van voorheen en thans werden behandeld en de vrouwen-emancipatie op ironi sche wijze voorgesteld, blijken dat zij voor beróepsartisten niet behoefden onder te doen. Zij verwierven dan ook een uitbundig succes, en de daveren de toejuichingen aan het. einde waren de welsprekendste bewijzen dat dit aardige trio aller harten had ver overd. Ook mej. Johanna Drukker had niet over gebrek aan bijvalsbetuigin gen te klagen. Zeer aardig klonk dan ook haar liedje Hij was mijn eerste liefde?. Niet alleen haar aardige zang. maar ook haar ondeugende wijze van voordragen, maakten dat het nummer geheel tot zijn recht kwam en den aanwezigen meermalen een lach op het gelaat to over de. Na het comisch duet „Dames-So- cieteit". gezongen door de dames S. en A. de Vries, stemden de aanwezi gen blijkbaar in met het" slot-refrein „Leve de leden der Dames-Societeit". De aardige coupletten „Razend ver liefd of hij wordt Dapa". door den heer en mej. Kan, op uitstekende wijze ver tolkt. vielen eveneens zeer in den smaak. Ten slotte moeten wij nog melding maken van de komische voordracht „De reis door Berlijn" door de heeren Gaarkeuken en A. I. de Vries ten beste gegeven en waarmede eveneens veel bijval ward ingeoogst en van het op treden van een "ast uit Amsterdam, die op hoogst verdienstelijke wijze een proloog uit Paljas voordroeg. Daarna was het pauze en waren wij tot onzen groote n spijt niet langer in de gelegenheid om op dit inderdaad zeer prettige feest te blijven. Doch geenszins twijfelen wij er aan of ook de overige nummers, de opvoering van het blijspel met zan- .De Kleine Ver gissing" en de voordrachten „Poet, poet. poet" door mej. Soph. Spier; ,De twee Dienstboden" door de hee ren Gaarkeuken en A. I. de Vries; „De Jonge Hertog" door mej. Joh Drukker en „De 4 Dansmeesters" door de da mes F. Kan, S. en A. de Vries en A. van Emmen, zijn alle naar wensch ge slaagd en. hebben den aanwezigen nog tal van genotvolle oogenblikken ver schaft. Na afloop der uitstekend geslaagde uitvoering waarop het. bestuur met voldoening man* terugzien, bleven d:e aanwezigen nog geruimen tijd bijeen op een/prettig bal. Kantongerecht. S tr ala.t s ch e|n d>eHij. Twee kleine broekemaunetjes, S. de V., oud '13 jaar en H. v. H. oud 11 jaar, ston den terecht, omdat eerstgenoemde een voorbijkomend heer den hoed had afgeslagen en de tweede omdat hij met een steen een keukenruit had stukgewoirpen. Tegen no. 1 weird gevraagd f2 of 2 dagen en tegen no. 2, f 1 of 1 dag hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. Ongevallenwet. Een aanne mer te Bloem endaal, D. V., had ver zuimd aan den Burgemeester van Bloem endaal melding te maken van eeu ongeluk, dat een zijner bedien den ovenvomen is op 31 December 11. Het O. M. vroeg hiervoor een straf van f4 of 4 dagen hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. Drank w e t. J. KI. had op 18 Jan. des avonds aan een meisje 2 d.L. cognac verkocht zonder dat hij hier voor vergunning had. Bekl. merkte op. dat bij met, zijn bierzaakje niet genoeg kon verdienen en hierom nu en dan sterken drank verkoopt. Daar dit niets te zijner verdediging afdeed vroeg de ambtenaar f 10 of 10 d. h. .T a c h t w e t. Voor de zooveelste maal stonden wederom twee stroo pers terecht, Schellevisch en War- menhoven. beiden van Wijk aan Zee. Beiden hadden zij sprinkels neerge legd op het terrein van dien heer Bo- reel zonder hiertoe gerechtigd +ezijn. Tegen eeds'tipnoerndle, diiie op het terrein de sprinkels had neergelegd, werd gevraagd eeu geldboete van f 10 subs. 3 d'agen plus nog 7 dagen hechtenis en tegen Warmenho ^en I wercl gevraagd f 10 subs. 3 lagen, I omdat hij op andermans jachtte;-re: I had geloopen. Uitspraak over S dagen. i Rustverstoorders. W. IJ. en K. IJ. stonden voor bo vengenoemd feit terecht daar zi] op I 13 Febr. de,s avonds te kwart i or i elf dronken zijnde op het Stati.eus- pl'ein. op verschrikken ij ke manier ie keer zijn gegaan, en zelfs aan het vechten zijn gegaan. Een gevaage- ivisstraf van 6 dagen was de vraag j van den ambtenaar. Bekl. ontkenden dlronken te zijn geweest .en zeiden dat zij niets hadden gedaan. Dragen van verboden wa- penen. Op 15 Febr. dies avonds te kwart voor 12, kreeg zekere J. ce I M. ruzie in een café in dei Warmoes- straat, omclat hij nret een meisje uit I was waar een ander mede afgesp.o- I ken had. Toen "hij op straat kwam, j werd hij door 4 pejrsonen aangeval len, die hem te lijf wildien. Om zich te verdedigen haalde hij een revolver I uit zijn zak en schoot hiermede, evenwel zonder iemand te raken. re ambtenaar van bat O. M. vond' dit feit van met veel befceekenis, daar hij I dit had gedaan om zich te verledi gen, en hekl. anders wellicht mishan deld zou zijn, en vroeg een gerioge straf van f 2 of 2 dagen hechten -.s. I Uitspraak over 8 dagen. I Bloembollencultuur. In de Dinsdagavond srebouden vergadering der afd. Haarlem werd de beschrij- j vingsbrief voor de eerstvolgende al gemeens vergadierin- op Maandag a.s. behandeld. Met het meerendeel der voorstellen kón de vergadering zich vereenigen. Het voorstel van het hoofdbestuur tot het uitloven van prijzen voor bloei ende bolgewassen op een in 1904 in het buitenland te houden tentoonstel ling f 200 beschikbaar te stellen, als mede het voorstel der afdeeling Hil- legom om dit bedrag tot f 1000 te ver- hooien. miochten echter geen van béi de goedkeuring dfe-r vergadering ver werven. Nadat de brand twee uur gewoed had en de boel tot den grond was af gebrand, kwam de brandweer uit Haarlem, vertegenwoordigd door 2 spuiten te hulp. Maar het was na tuurlijk te laat. Naar we vernemen, was de boerde rij verzekerd. De burgemeester was op de plaats des onheils aanwezig. Zand voort. Voor de benoeming van een lid van de gezondheidscommissie in het di strict Bloemendaal is door B. en W. alhier aanbevolen de heer R. D. Ver beek te Zandvoort. Hillegoin. Secoritas. Onder bovenstaanden naam is alhier opgericht een vereeniging van huis eigenaren, ten doel hebbende het niet verhuren van een woning aan denge- ne, die-huur achterstallig is. Onwillige betalers zullen genoodzaakt worden hun woning te ontruimen. De veree niging telt reeds 3U0 aangeslotenen. Vervolg NieuwsUidioyen. meente Amsterdam veroordeeld iet betaling en schadevergoeding oc.n Gebr, Snuiff van f 150.583 plus 5 rente van deze som van 14 Februari 1899 af. Watervoorziening van Amsterdam De heerten Reinier D. Verbeek, mijn ingenieur. wonende te Zandvoort en A. J. de Waal Malefijt, aannemer van waterwerken, wonende te Over- veen, hebben het navolgende ter keu-, nisse van B. en W. van Amsterdam1 gebracht: Dat adressanten vermeenen aan B. iqn W. een voorstel te kunnen aoen tot het leveren van eene quaniiteit duinwater van ten minste lOO.Ol/O kub. M. per etmaal, in de kanalen van diei Amsterdamscbe prisa d'e-au nabij ZandvooTt; dat adressanten, ten einde zulk f en voorstel definitief te kunnen doen, zouden wenschen vooraf en gedu rende den tijd van ééne maand, in de gedegenheid te warden gesteld, om op het terrein van de Am ster dam sche prise die au de noodige op- metingen, boringen en observaties te doen. Door het Amsterdamsch Lyrisch Tooneel zal op Donderdag 26 Maart a.s. in de concert- en tooneel- zaal „de Kroon" eene opvoering worden gegeven van Romeo en Julia", treur spel in 5 bedrijven (10 tafereelen) van William Shakespeare. Mevrouw W. Erfmann-Sasbach zal de rol van Julia en de heer Erfmann die van Romeo vervullen. Deze opvoering zal de 12e voorstel ling zijn van „Romeo en Julia". Gevonden voorwerpen: een bruine handmof, een jongens- pellerine. een portemonnaie met geld, en een zakje servetgoed. Bij de gisteren gehouden stem ming aan de Centrale Werkplaats der H. Ij. S. M. voor drie bestuursleden van het zieken- en ondersteuningsfonds, ten behoeve van het personeel der werkplaats zijn uit zes candidaten gekozen de hee ren J. Bos, P. Ruysenaars en J. Lastdra ger. Uit de Omstreken. Schoten. Hedenmorgen omstreeks 11 uur ontstond door het vuur vatten van een pot met vet brand in een boerderij, gelegen tegenover het Roomsche kerk hof dezer gemeente, bewoner van den Berg, eigenaar de heer1 Everwijn. Onmiddellijk grepen de vlammen zóo heftig om zich heen, dat er aan blusschen niet te denken viel. De be woners, döe eerst gevlucht waren, slaagden er echter ten slotte toch in de koeien en paarden uit den stal te halen en de hooiberg te ontruimen. Verder kon men niets doen. Het beetje water, dat nu en dan in den vlammengloed werd geworpen, scheen ze slechts tot grooter heftigheid te voeren. Staking Grondwerkers. Omtrent deze staking en haar ge volgen is het volgende te melden Twee machinisten van de Amster dam sche Ballast-Maatschappij, die weigerden zandbakken te sleepen naar het st. „Etna", van de Kon. Stoombootmaatschappij, om deze van haar ballast te ontlasten, werden ont slagen. De Maatschappij zal, inge val de staking moch't opgeheven wor den, door de gecombineerde vereeni- gingen voor den eisch gesteld worden, om deze machinisten weder in dienst te nemen. Ook het eigen personeel van de Et- na heeft, en bloc geweigerd den bal last uit het. sch'ip te lossen. Bij den aannemer Egan is het werk geheel stop gezet. Twee grondwer kers, die aan heit werk waren geble ven. hadden zich achter een fabriek verscholen doch werden door de sta kers niet behulp van een bootje opge- spoord en meegenomen. Toen een klein aannemer kwam melden, dat hij den looneisch wilde inwilligen, besloot de vergadering in Neerlands Werkman, die in allerijl belegd was. niet in te gaan op de fin- willigingen van kleine patroons voor en aleer ook de groote hebben toege geven. Hedenmorgen zijn twee ploegen losse werklieden der gemeente, be last met het opbreken, der tramrails, buiten werk gekomen bij gebrek aan zand om de straat wederom in nor malen toestand 'te brengen. Twee schippers verkochten ieder een vrachtje zand aan de gemeente voor de herbestrating der Rozengracht. De gemeente straatmakers echter weige ren beslist, dit „onderkruiperszand" te verwerken. Het stakingscomité, van oordeel zijnde, dat het beter is den aanvoer van zand te voorkomen, zocht daarop den verhuurder van handkarren op en deze besloot om zijn karren niet meer voor zoodanige doel einden te leenen en liet de in gebruik zijnde terughalen. Kan men de zandsch'ippeiis niet weerhouden van het leveren van zand. dan zuilen de metselaars zich in de zaak gaan mengen. Een der zandschippers, die zand le verde voor de bestrating op de Rozen gracht, doch loste op de Laurier gracht, ontstak zoodanig in woede te genover de grondwerkers, dat hij deze met z'n loopplank dreigde en zand naar hen wierp. Dit verwekte een kleinen oploop, waaraan de politie te pas kwam. Eenige grondwerkers werden toen fin arrest genomen, doch na eenige uren wederom losgelaten. De politie vond geen termen hen te vervolgen. St ra: e» makers. Naar aanleiding van het feit. dat ook de stratenmakers het werk heb ben neergelegd, werd een vergadering van stratenmakers gehouden in het verenigingsgebouw, O. Z. Achter burgwal. Met op 1 na algemeen© stemmen besloten de stratenmakers in particu lier en dienst het werk neer te leggen. Alleen 4 stratenmakers in d'ienst van de Bouwmaatschappij Linnaeuspark blijven doorwerken, daar genoemde Maatschappij de eischen der grond werkers heeft ingewilligd. In een conferentie tusschen de ge- meentestratenjnakers en den direc teur van P. W. kwam men tot geen besluit. Evenwel wierden de gemeentestra tenmakers voorloopig nog vrijgesteld het aangevoerde zand te verwerken. Ze besloten ook om1 in geen geval zulk zand te venverken. In eeri vergadering van grondwer kers, waarin bovenstaande werd me degedeeld, werd door den voorzitter van het stakingscomlité er nog op ge wezen, dat aan het gebouw van het „Algemeen Handelsblad" een grond werker bezig was. Men besloot dezen een bezoek te brengen en hem op zijn handelingen te wijzen. Dinsdagavond is te Utrecht opgericht een Protestanitseh Christelijke Vereeni ging van kleedermiakers. Veertig perso- ■nenlgaven zich als lid op. Spoorwegpersoneel. Men meldt aan „de Telegraaf" In de iïandelsreizigerswereld heeft zich een comité gevormd over ver schillende plaatsen verdeeld, dat zich ten doel istelt, de verspreiding ter hand te nemen van de schrifturen van het Landelijk Comité van Verweer en in het bijzonder van de manifesten en bladen welke door de Alg. Ned. Ver voor Spoor- en Tramwegpersoneel warden uitgegeven. Deze maatregel is genomen naar aanleiding van het ontslag bij de S. S. van eenige spoorwegbeambten, we gens verspreiding van convocatiebil- jetten. Men seint ons uit Amsterdam: De eerste kameri dar rechtbank te Amsterdam vonnis wijzende in het geding tusschen die gemeente Am sterdam en Gebr, "Snuiff, inzake cte demping der Zaagsloot, heeft de ge Dubbele Moord Czaar Peterstraat Men seint ons uiit Amsterdam: Heden stonden voor de Rechtbank al hier terecht Johannes de Wolff, oud 41 jaar, bierhuishouder in de St. Anna- sir aat ie Amsterdam, en in vereeniging met hem Cornells Danker, te Bussum, en één of meer andere personen die ziich te Amsterdam, in den nacht van 9 op 10 April 1902 hebben schuldig gemaakt aan het navolgende: dat zij, na vooraf in koelen bloede het voornemen daartoe hebben opgevat, op zettelijk en met voorbedachten rade Ln het perceel Czaar Peterstraat no. 37, met het oogmerk Petrus Brouwer en Johanna Maria Pietarnella Smaal van het leven te berooven, althans hen zwaar lichame lijk letsel toe te brengen. dat zij daartoe in dien nacht, tusschen half 12 en 3 uur, de bedoelde woning zijn binnengeklommen door het privaatraam pje, na daartoe vier schuttingen te zijn o vergeklommen; dat zij aldaar hebben weggenomen /300, althans ongeveer 1 50, enz. Bij balie en publiek was veel belang stelling. T.e elf uur werden beide bekl. binnen geleid. De Wolff is een lange man met sluw uiterlijk; Donker een klein ke reltje. De bekl. ondervraagd, ontkenden het hun ten laste gelegde. Eerste getuige was vrouw Verhoeff, bierhuishoudsteir te Bussum. Deze ving in haar café een gesprek op, waarin de Wolff vertelde, dat hij den vermoorden Brouwer over den wang heeft gehakt, dat toen de meid (eveneens vermoord), Joh. Smaal, begon te gillen. Iiij riep toen Cornells Donker en een zekere Borlin. gem in huls, die Joh. Smaal op bed wier pen en, mei kussens bedekten, en worg den, Beide bekl. ontkenden bij vrouw Verhoeff te zijn geweest en heetten alles liegen. Be glazenwasscher Modorp, vroe ger als verdacht gearresteerd, bracht eenige dagen na den moord een jas, oebehooren.de aan Portengen. die thans voortvluchtig is, bij Vrouw Ver hoeff om die te wasschen. Vrouw Verhoeff merkte, dat er bloed aan zat, en dit met de door haar gehoorde ge- sprekaen in verband] brengende, ver weel zij later Portengen een moorde naar te zijn. Deze greep haar daar op in woede aan en liet haar daar op met het mes op de keel zweren, te zwijgen over wat zij wist. Uit de gesprekken meent vrouw Ver hoeff verder te moeten concludeeren, dat Kees en Toon Donker (een broer van bekl.) de Wolff, Portengen enMo- dorp bij den moord betrokken zijn, die feitelijk door de Wolff, K. Don- ïcer en Porteugen moet zijn gepleegd, terwijl de beide anderen op den utit- kijic stonden. K, Donker zou eens gezegd hebben, dat hij den keer Dreesman bij den inbraak in diens villa te Bussum wel overhoop gesto ken zou hebben, gelij,k hij ook Brou wer in de Czaar Peter straal had ge daan, indien Portengen niet was weg- geloopen, toen Dreesman ontwaakte. 10 millioen aangewend zien voor de vorming van een pensioenfonds voor hen. Dit achtte spr. onbillijk. Het voordeel echter, dat men thans heeft, is, dat er reeds een Pensioen- vereeniging bestaat. Haar streven is, alle burgerlijke Rijksambtenaren in zich op te nemen en overal haar ver takkingen te hebben, zoodat aller stem kan gehoord worden. Waf zweemt naar verzet, aanranding of ondermij ning van het gezag, wil zij vermij den, etn als wapen slechts gebruik maken van het recht van vereeniging en vergadering, het. recht, van druk persvrijheid en '••etitie Vóór alles moet haar streven gericht zijn op het behoud van de bekende 10 millioen gulden, het beschikbaar deel van het batig saldo. Het aantal leden der Pensioenver- eeniging bedraagt 7000; hoe groot het ook schijnt, ten eenenmale onvoldoen de. waar zij 27,000 leden zou kunnen tellen en volgens spr. ook zou moeten tellen. Bij akte den 25n. Maart 1903, voorden ondergeteekende te Haarlem verleden, is denaamloo- ze vennootschap „Haarlemsche Steeukolenmaatschappy "gevestigd te Haarlem, opgericht bij akte den 7n Juni 1899 voor den notaris BOTERHOVEN DE HAAN te Amsterdam verleden, met ingang van 25 Maart 1903 ontbonden. Waarvan alhier mededeeling ingevolge ait. 38 Wetboek van Koophandel. SEIGNETTE Notaris. Ongelnk. Te Winschoten kwam Dinsdag, terwijl de trein van Groningen in aantocht was en de spoorhekken juist waren gesloten, een paard, dat op hol was geslagen, in woeste vaart met een rijtuig, waarin 3 vrouwen en 2 mannen zaten, in de rich ting der gesloten hekken aanhollen. Met een geweldigen slag kwamen paard en rijtuig tegen de hekken in bot sing. Het paard1 sloeg onderstboven en de beangste passagiers konden uit hun' benarde positie verlost, worden, Wonder boven wonder, bekwam niemand letsel, zelfs bet paard niet. Alleen, de wagen werd verbrijzeld. Diefstal. Bij den landbouwer W. van Lozenoord, te Zwartebroek, gem. Barneveld, is een brutale diefstal met inbraak gepleegd. Terwijl de bewoners afwezig waren, heeft men zich door het openschuiven van een raam toegang tot het huis ver schaft, waar men uit een gesloten kast een bedrag van f 147.50 ontvreemd heeft, zijnde de opbrengst van een even te voren verkochte koe. Brand te Yenlo. Maandagnacht brandde te VenJo het pakhuis van H. Janssen op de Nieuw- straat, waarin een groote voorraad kolo niale waren aanwezig was, totaal uit. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon alleen de aangrenzende ge bouwen voor schade vrijwaren Geleden schade is door verzekering gedekt. Burgtrlijke Stand. Ondertrouwd: 25 Maart. L. van Guliken A. van Leeuwen. T. Bouwman en A. Nou- wens. W. M. de Kater en C. van Vliet. 3 P. D. van Gardingen en H.C. v. d. Berg Getrouwd: 25 Maart. A. van Norden en F. van den Bunt. J. Bulder en M, Fran cois. Bevallen: 25 Maart. J. C. Blom de Loor, d'.; 22. M. J.Beenders—Hei- J liegers, d.; 24. T. Ivoelemijvan Sti- priaan, z.; I. SouvereinRatsma. d.; E. van der SpoelHooning, d. Overleden: 22 Maart. A. Peetars, 78 jaar, de Clercqstraat; 23. J. Teka.np, 47 jaar, Schotersingel; 24. B. xVI'ede- ma, 85 jaar, Nieuwe Gnapht; J. 71. Kloek, 11 m. d.. Papenforensvest. HILLEGOM. Ondertrouwd: D. v. d. Werken en G. Spierenburg, Bevallen: M. VoetsMegbis, d.; M. Schniedewind1de Graaf, d.; A. E. v. d. Meijde Groot, d.; A. Giesber- genWeyers, z.; Z. OhmstedeKo ning, i.I. WalravenDuyser, d.; M. A. Lammensv. d. Wertff, d.; J. Schijffv. Dijk, d. Qveiieden: D. Smit, 52 jaar. Peu8ioeufouds-rijfegambteuaren. Ten einde te geraken tot oprichting van een afdeeling Amsterdam van „De Pensioenvereenteing van Burgerlijke Rijksambtenaren" werd Dinsdagavond in het gebouw van Maatschappij voor den Werkenden Stand" te Am sterdam een bijeenkomst gehouden, toegankelijk voor alle in het pen sioenfonds voor weduwen en weezen deelgerechtigde burgerlijke Rijksamb tenaren te Amsterdam Deze vergadering, waarin de heer P. A. d/e Rochefort, lid' van het hoofd bestuur derPensioenvereeniging, sprak over „De pensioenen onzer weduwen en weezen in verband met het batig saldo van het fonds", was uitgeschre ven door een voorbereidend comité. De spreker gaf eerst een overzicht van het ontstaan der eerste pensioen wet en de wijzigingen. Thans is die toestand zoo. d'at de ambtenaren 1/3 bijdragen voor het pensioenfonds en de Staat de overige 2/3. De 36 millioen, die van het saldo van 41 millioen over waren, nadat het rijk de overige 7 millioen had geno men. werden bestemd om als grondka- pitaal te dienen "voor de bii de wet van Mei 1890 ingestelde pensioenrege ling. Hierbij betaalden de ambtenaren 5 van hun tractement. tot een be zoldiging van f 10. de weduwen ont vangen 1/4 van het traktement tot een maximum van f 600 en de weezen, minimum aantal vijf. 1/20 van het traktement. De pensioenen van weduwen en wee zen achtte spr. te gerina: toch zouden deze zonder moeite verhoogd kunnen worden, waar op 31 December 1900 het overschot van het weduwen- en weezenfonds 14 millioen bedroeg. Over 10 millioen hiervan heeft men de on middellijke "Beschikking, de overige 4 millioen wenscht de Staat tot dekking van de onkosten, ontstaan doordat het Rijk nu 2/3 van de pensioenen der ambtenaren bijdraagt. Andere ambtenaars-categorieën, on derwijzers van openbare en bijzon dere scholen, ja zelfs gemeentelijke ambtenaren en beambten, wilden die Aiaskntamacsie Beu door bemiddelïag van de firma CLAASSEF en BEUNS. Gis'-cjt Mextei Da. 24 Mr. W« 25Mri Atchison Topeka, Oomm.82S/s 813/,i Denver Rio Grande 37'/& 37 Erie's 333ó7/8 Kansas City South31'/iu SO'/s do. pref.545/g ö-U/i Missouri Kansas Texas, Coin. 26«/lö 25lx/ie National R. R. of Mexico IS3/ 18% New-York Ontario 30% 30% Norfolk Western 71% 71 Rock Island Cy. 3 i6% -.5 Southern Pacific 63% 62l/s Southern Railways 32% 32% Union Pacific 9-1% n3 Wabash 29 2S% American Car 40% 40% New-Orleans R. Co. 15% 14 %fl Steels 37%lc37% Koninkl. Petroleum Maatsch. 442 446 Columbia3i% 31 "/8 Grand Trtuikof Canada19's/ie li'11/!» ORGELBESPELING in de Groote- of St.Bavokerk alhier, op Donderdag 26 Maart '1903, des 1 ti mid dags van 23 uur door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. 2. Offertoire, Wely. 3. Sonate. A. G. Ritter. 4. Andantino, W. Volckmar. 5. Aria, uit Stabat Mater. Rossini. Markt nieuws. Haarlem, 25 Maart 1903. Op de heden gehouden veemarkt alhier waren aangevoerd: 1 koe f200; 176 N. kaL veren J 8—f 6; 12 schapen 29-/22. Adverteatiën, Scheiding van tafel en bed. Bij vonnis van de Arrondlgsem^ntg- Rechtbank te Haarlem, &d. 6 Januari 1903, is uitgesproken scheiding van tafel en bed tusschen de echtelied-n MARIA JOZEPHINA SWEERTS, zender beroep, wonende te Haarlem, 'doch verblijf houdende te Hasselt ln België, en MATTHEUS NICOLVAS BOERLAGEN, timmerman, wonende te Haarlem, en zulks op de vorde Lig van eerstgenoemde. De Procureur der eiachena, Mr. F. A. BIJVOET. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Haarlem brengen ter openbare kennis dat in het perceel aan den Wagenweg no. 108, bewoond door den tnelkverkooper P. M. JANSSEN, zich eene pomp bevindt, die hoopstschadelyk water oplevert, en dat groote waarschijn lijkheid bestaat, dat dit water door genoemden melkverkooper bij de afkoeling der melk en bij het schoonmaken der vaten wordt ge bruikt, waat door de door hem ver kochte melk groot gevaar voor ernstige ziekten zou opleveren. Haarlem, 24 Maart 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris PIJNACKER. Terstond gevraagd een flink bij Mej. HÖLSKEN, Botermarkt 13. gevraagd voor halve dagen; 's Za terdags den geheelen dag. Adres: Gadstraat 14. Mej. de Wed. S. VELTHUIJSEN, Spaarnwouderstraat 39, Haarlem, vraagt voor diiect wegens ziekte der tegenwoordige eene flinke van den P. G. van goede getuigen voorzien. gevraagd, P. G., netjes en helder kunnende werken. Adres te ver nemen bij P. VAN CITTERT ZONEN. Spekstraat 14. French LADY at present in Bloe mendaal having resided many years in England wishes to give in conversation either in LNG- LISOH or FRENCH. Letters di rected to this paper No. 5579. kunnen direct en voor geruimen tijd werk bekomen bij F. J. ZANTVOORT, te Zandvoort. gevraagd, welke goed op de hoog te is met rijwielen en het mon steren van b-nden. Adres JUNCKER en Co., Jans straat 51. Aanmelding tusschen 7 en 9 uur 's avonds. Zeldzaam aanbod: Te Koop aan geboden een uitermate solied en modern bevattende vijf kamers, eene flinke keuken met marmeren aanrechten. Een geheel marmeren vestibule (breede entrée), marmeren gang en schoorsteenmantels, een be neden en een boven privaat, vele en ruime kasten, zolderflinke plaats, voorzien van gas-, kook- en watei leiding, verder alle moderne gemakken, gelegen aan een der drukste en schoonste gedeelten van het Spaarne. Koopprijs t 6700. Brieven onder No. 5576 bureau van dit blad. Ter overname een welbeklante BIERHUIS metj BILLARD. Brie ven franco Drossestraat 19. te KOOP aangeboden, in zeer soeden toestand voor f35. Adres Parklaan 25. Alle boeken der Vde klasse van de Chr. Norm. School In goeden staat. Adres Warmoesstraat 11. Een partij goede OUDE PANNEN te bevragen bij A. F. Captein, Turfsteeg 4. Een zoo goed als nieuwen Eng KINDERWAGEN. Adres: Ged. Voldersgracht 41 rood.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3