Amsterdamscbe Bears waterschade vrij, evenals ook de achter in do Maarsmanssteeg gren zende perceelen, vooral die van den vanouds bekenden boekhandel dei- firma Van Leeuwen en de vleeschhou- werij van den heer W. L. Christiaanse. Tegen vijf uur in den namiddag konden de meeste spuiten inrukken en was men den brand volkomen meester. Over de oorzaak valt, daar niemand thuis was, niets zekers te zeggen. Verzekering dekt de schade. Vermist. Sedert Donderdagavond wordt te Leiden een achtenswaardig ingezete ne van ru'Lm 75 jaren, de stucadoors- patroon A. B., vermist. Alle naspo ringen waren tot dusverre vruchte loos. Men vreest, dat hij vier dronken zal zijn, hoewel ook daaromtrent geen enkele aanwijzing werd gevonden. Verdronken. Te Warvershoof (N.-H.) is het Raads lid, de heer C. Groen, die slecht van gezicht was. in een diepe sloot geval len en verdronken. In tal van be trekkingen (gemeente, kerk en polder) was hij nuttig werkzaam. Op een trein geschoten. Zaterdagmiddag is er in het z.g.n. Achterbeig, onder Rhenen, op een trein geschoten. Juist nadat de trein, die circa half dirie Rhenen verlaat, in de richting naar Amersfoort, de tunnel (de doorgraving) bij Rhenen doorgestoomd was, schrikte eene dame, die alleen in eetn dames-coupé 3e klasse zat, op door het verbrijzeld worden van een ruit aan denzelfden (west-) kant waar ze zat. Had zij, achteruit willende rijden, in den te genover gestel den hoek der coupé ge zeten, werkelijk zou zij dan getroffen zijn geworden, want de kogel is juist binnen gedrongen ter hoogte van het hoofd, en maakte maar niet een gaatje, doch vernielde het geheele glas. Door ontsteltenis vergat zij; de noodrem o'vetf te halen, en kon zij eerst te Veenendaal van het ongeval kennis geven, waar juist een paar dagen geleden de politiepost aan het station is opgeheven. Wel had' zij na heit vallen van het schot uitgeke ken en een paar mannen zien loopen dbch zonder te kunnen zeggen, dat zij dezen de «schuldigen achtte. De correspondent te Veenendaal van het Hbld. schrijft Het bericht berust hoogstwaarschijn lijk op een vergissing. In de coupé waarvan de ruit ver brijzeld is, was totaal niets bescha digd, wat toch het geval zou zijn ge weest, wanneer daarin een schot met hagel of van een kogel was gevallen. Ook is geen gesis van een schot of kogel gehoord in den coupé of wag gon, wat anders eveneens allicht het geval zou zijn geweest. In ieder ge val had een schot gehoord moeten zijn door de personen gezeten in de andere wagens van den trein, wat echter ook niet het geval is. Alles samengenomen,. blijft het eenig denkbare, dat uit „spul" door jongens of uit baldadigheid door grooteren met eien stok of steen een ruit is ingegooid. De overgeplaatste stationschef. Volgens eene mediedeeling, die ons gewerd, zou de stationschef Heyde- rickx te 's Hertogenbosch wel dege lijk rapport hebben opgemaakt van die misdraging van den conducteur, waarvan in een vorig bericht sprake was. Die stationschef zoo- voegt men er bij die 38 jaren de Maatschappij diende, zonder eenige straf en die te 's Hertogenbosch algemeen bemind is. is buitengewoon bard behandeld, ook indien men moet aannemen, dat hij niet flink genoe" is opgetreden tegen den conducteur; waarbij dan. nog als verzachtende omstandigheid is aan te merken, dat het gebeurde op een der carnavalsdagen, des avonds na tien uur. Zulk een carnaval moet men in den Bosch hebben meegemaakt, om te weten, hoe dan de hoofden op hol zijn en welk een leven dikwijls de stationschef heeft. Van andere zijde meldt men ons eveneens, dat de overplaatsing van den stationschef naar Deventer alge meen een straf wordt geacht, geheel buiten verhouding van het feit, waar voor ze is opgelegd. Men merkt, daar bij op .wat betreft den heer Jamin, stationschef te Zevenaar. die tot op volger van den heer Heyderickx be noemd is. dat deze wel het radicaal van goederenklerk heeft en bij de Maatschappij sedert 1 September 1879 in dienst is. maar dat door zijne be noeming. volgens het jaarboekje van het personeel der S.S. gepasseerd worden 18 stationschefs le kl. B. en 42 stationschefs 2e kl. N. R. Ct. Naar de Pr. Gr. Crt. vermeldt, be staat er kans, dat de werkstaking der stucadoors morgen geëindigd zal zijn. In verband daarmee zijn vandaag minder stasers naai' elders vertrokken dan anders het geval zou zijn geweest. Deze week is aan de gehuwden van f7.50 tot f8.50, aan de ongehuwden f5 uitgekeerd, dus iets meer dan de vorige malen. U'it Utrecht bericht men aan 't Hbd. Het personeel van de Stoelenfabriek van de firma Gerhard Terlinden A. G. heeft Zaterdagmiddag een confe rentie gehad met de directie uit Ober- hausen. In deze conferentie, waar bij, ook de Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven alhier vertegen woordigd was, is een nieuw tarief toegevoegd, waardoor de stoelenma kers f 12 en de politoerders f 10 bij een dagelijkschen werktijd van 10 uren zouden kunnen verdienen. Hierover heeft het personeel Zater dagavond vergaderd en besloot aan de firma een schrijven te richten, waarin medegedeeld werd. dat de ar beid hervat zoude worden op voor waarde. dat de firma een schriftelij ke verklaring gaf lo. dat óf het oude loontarief zou gehandhaafd blijven, óf dat een stoelenmaker voortaan; f 12 en een politoerder f 10 zouden verdie nen, bij een werkdag van 10 uur2o. dat bij het balans opmaken een ver goeding zou worden gegeven voor verzuim. De firma heeft op dit schrijven ge antwoord, dat d'e schriftelijke verkla ring niet kan worden gegeven, om re den gewerkt wordt op stukloon en niet op uurloon en dat de gevraagde vergoeding voor het verzuim den werklieden ook niet kan worden ge geven. BUITENLAND. Da Köln. Ztg. vestigt in een hoofd artikel nog eens de aandacht op het beloop van de werkstaking onder de bootwerkers van de Norddeutsche Lloyd, waarbij het voornaamste ge schilpunt da organisatie van die arbei ders betrof. Da Lloyd wild© vrij zijn, om ook niet georganiseerde arbeiders aan te nern^n en achtte het daarom noodzakelijk de vakvereeniging te fnuiken. De Lloyd begon met onge veer 50 arbeiders, die het drukst aan de agitatie hadden medegedaan, te ontslaan. Verder liet zij weten dat een aantal nieuwe ploegen van niet georganiseerden zouden, gevormdi wor den. en stichtte tegelijkertijd een pen sioenkas ten bate van de niet georga niseerde werklieden. De Lloyd gaf den werklieden drie dagen tijd om zich voor de nieuwe ploegen en het lid maatschap van het pensioenfonds aan (e melden en verschafte zoodoende der vakvereeniging voldoende gelegenheid om door te^en-agitatie van allerlei aard op de arbeiders invloed te oefe nen. Maar reeds op de twee eerste dagen verklaarden 400 arbeiders uit de vakvereeniging te treden en.de rest volgde den laatsten dag. Elk arbeider moest ©en verklaring onderteekenen dat hij geen lid meer was van de vak vereeniging. In het geheel deden dit man en dezen staan nu geheel huiten den invloed van de vakorgani satie, zoodat de Lloyd ten allen tijde op hein kan rekenen. De Lloyd had aan den anderen kant duidelijk te verstaan gegeven dat zij desnoods niet terug zou deinzen voor een werksta king en uitgebreide toebereidselen ge troffen om zoo noodig hare schepen te Nordenham met Oldenburgsch werkvolk te lossen. Op de tentoonstelling van Voedings middelen en Gezondheidsleer, dezer da gen, in Maart, te Gent (België) gehou den, is de bekende firma P. Molenaar Co,, Wesitzaan, voor de 7de maal be kroond op haar extra Kindermeel met de hoogste onderscheiding. Wel een be wijs dat het ook in het buitenland le vensvatbaarheid bezit. Het strekt Hollandsche firma tot eer, daar 7 inzen dingen uit het buitenland vertegenwoor digd waren. Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. In de te Utrecht gehouden- voortgezet te alg. vergadering van den AJg. Ned. Timmerliedienbond weTd besloten een ambtenaar-propagandist aan te stellen, die tevens lid moet zijn van het hoofd bestuur, op een salaris van 18 's weeks. Vervolgens kwamen in behandeling ver schillende voorstellen betreffende het opmaken van statistieken voor loon, werktijden enz. Aangenomen werd een voorstel om den afdeeling-en op te dra gen elk jaar verschillende statistieke op gaven samen te doen stellen. De stukadoorspatroons te Nijme gen hebben de loonen hunnen werk lieden met 1 cent per uur verhoogd, met toezegging, dat in 1904 wederom 1 cent meer zal worden gegeven. De gezellen had/cflem een loonsver- hooging van 2 cent per uur gevraagd. Leger en Vloot. Met 1 April wordt de le lult. G. ran Swlghem, van bet vesting-bat. van bet 8e reg. Juf. te Arnhem, ter vervanging van den len luit. c. J. C. Janssen, gedetacheerd op bet fort te Westervoort. De 2e lult. J. F. Quanjer, van het 3e reg. vesting-art. te Arnhem, is gedetacheerd op liet fort te Pannerden ter vervanging van den 2e luit. A. Jansen, mede van dat korps. De lult. ter zee le kl. P. J. Serie ls op he den overgeplaatst van Hellevoetsluls naar Amsterdam. De mil. apotheker 2e kl. J. L. Heijl, thans A ta suite van het kol. werfdepot te Harder wijk en bestemd voor den dienst in O. I., wordt gedetacheerd bij de landmacht In W. I. De le luit. S. J. Wesselink, van het 6e reg. inf: te Breda, zal met 1 October bestemd worden tot leeraar op den hoofdcursus te Kampen. De officier-machinist der 2e klasse M. Zwart, uit Oost-Indlë ln Nederland terugge keerd, is op non-activiteit gesteld. Op telegrafisch ontvangen order zijn de cursussen tot opleiding van officier bij het 3e regiment infanterie te Bergen-op-Zoom, welke door detacheering van leeraren en leerlingen tijdelijk waren opgeheven, weder begonnen. De officieren, die hunne compagnie moes ten volgen naar Nieuwersluis en de forten bij Utrecht, zijn thans vervangen door an der personeel. de heer Louis Bouwmeester gastvoorstelllngen geven in Zuid-Nederland en een tournée door Engeland, Dultschland en Amerika maken. Dr. M. B. Mendes da Costa heeft de verschil lende werken van Bouwmeester's repertoire zoowel voor Engeland als Dultschland alreeds pasklaar gemaakt voor het Engelsche en Duitsche tooneel. Henrl Albers heeft Maandagavond een 11e- deravond gegeven ln de kleine zaal van het concertgebouw te Amsterdam. Hij zong een groot aantal liederen alle van Fransche componisten van vroeger en later. Het publiek juichte hem warm toe. De kapitein J. A. G. James, van het 4e reg. vesting-artillerie is met ingang van 1 Aug. a.s. benoemd: tot comman dant van de instructie-compagnie te Schoonhoven. De torpedo-schietoefeningen in zij- kanaal F van het Noordzeekanaal, zul len begin April op groote schaal aan vangen. Begrafenis Weissenbruch. Ter Algemeene Begraafplaats te 's-Gravenhage werd Zaterdag-voor middag ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van den kunstschilder J. TI. Weissenbruch. Het geschiedde in dien strengst mogelijken eenvoud, ter eerbiediging van den uitdrukke- lijken wensch van den ontslapene, dat aan zijn graf niet zon worden ge sproken en dat het ook niet met bloemen zou worden getooid. VanT daar, dat slechts enkele bloemen van de naaste verwanten de lijkbaar dek ten. Maar de aanwezigheid van de vele mannen van naam in de kunst wereld. toonde genoegzaam, dat met Jan Hendrik Weissenbruch een man ten grave daalde, die in uitgebreiden kring als meester en vriend werd ge- eerd en gewaardeerd. Met Mesdag, Israels, Maris en meer andere meesters van den een sten rang, waren o.a. tegenwoordig bijna alle werkende leden van ,,PuI- chri Studio" en ook vele leden van andere schilderkundige genootschap pen, zoo van hier als elders. De oudste zoon dankte voor de be toonde belangstelling. Bij Kon. besluit is tot 1 Maart 1905 ontheffing van werkelijken dienst ver leend aan TI. M. Houtermans te Am sterdam. De luits ter zee der 1ste klasse A. J. M. No let en TI. S. Suermond't wor den resp. met 4 en 8 April a.s. ge plaatst aan boord van Hr. Ms. Cerbe rus. als eerst officier en aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willems oord:. Tevens worden de luits. ter zee der 2e klasse H. J Boldingh en A. A. Visser met 4 April a.s. beiden geplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserdekschip Koningin Wilhelmina der Nederlanden op folio van luite nant ter zee der le klasse. De luit. ter zee der 2e kl. G. Duve- kimek Sander, dienende aan boord van TIr. Ms. torpedo-instructieschip Mamix en gedetacheerd bij den tor- ped'odienst. wordit met 10 April a.s. op non-activiteit gesteld en alsdan ver vangen door den luitenant ter zee der 2e klasse W C. Bijl de Vroe. De luitenant ter zee der 2e klasse J. A. E. Schendt de Jon" wordt met genoemden datum genlaatst aan boord van gemeld instructieschip, als wacht el o end' officier. Rechtzaken. Zaak-Rigal. De Hooge Raad verwierp het cas satieberoep van Guillaume R'igal, ho telhouder te Amsterdam, tegen het arrest van het gerechtshof aldaar, waarbij hij. met vernietiging van een vonnis der Airisterdamsche rechtbank is schuldig verklaard aan het weder rechtelijk onleesbaar maken van een bekendmaking vanwege het bevoegd gezag in het openbaar gedaan cn zulks met het oogmerk om de kennis neming daarvan te beletten. Hij werd door het hof tot f25 boete veroordeeld. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Ileenvliet door ds. G. J. Schraffordt Koops te Kerk- en Ka- pel-Avezaath; te Woerden door ds. N. P. E. van Ugchelen te 's-Graveland-, te Moer dijk door ds. J. W. Pieper te Nieuw-Beijer- land. J. Lammerts Evang. Lutliersche Kerk. Xe Wageningen werd Zaterdag de nieuwe Synagoge plechtig ingewijd. Vooraf had een afscheidsplochtigheid plaats in de oude Sy nagoge. Na het uitspreken van het gebed en oen afscheidsrede van den opperrabbijn, den heer Wagenaar. werd onder het nemen der wetsrollen uit de H. Arke. welke naar de Gemeentekamer overgebracht werden, door het koor der nieuwe Synagoge te Amsterdam een lied gezongen. Te 1 1/2 uur werd de nieuwe Synagoge ingewijd, Bij het binnentreden van den op perrabbijn, begeleid door het kerkbestuur, deed het koor zich weder hooren. De ope ningsrede werd uitgesproken door den heer M. v. d. Horst, lid van het kerkbestuur. De plechtigheid werd bijgewoond door het Gemeentebestuur van Wageningen en ver dere autoriteiten. Oud-Katliolieke Kerk. Men meldt uit Egmond aan Zee: Onze gemeente heeft een zwaar verlies ge leden. Maandag overleed de heer J. J. van Greuningen, in leven pastoor der oud-ka tholieke gemeente alhier. De overledene was zeer geacht en bemind, zoowel bij de leden zijner gemeente als bij zijn andersdenkende dorpsgenooten. Sedert 1860 was hij hier pas toor en voor dien tijd gedurende 2 Jaren kapelaan. In 't geheel heeft hij dus 43 Jaar ln onze gemeente geleefd en gewerkt. Sport en Wedstrijden A. V. V.QUICK (Amersfoort). Betde elftallen zijn onvolledig. A. V. speelt eerst met den hevlgen wind mee scoort na 10 minuten. Dan zet plotseling Quick hevig op. want ondanks den tegenwind maken zij onmiddellijk hierna gelijk en bren gen. eer de geelzwarte achterhoede zich nog hersteld heeft, den stand op 34. De Amers- foorders hebben hierdoor vrijwel den wed strijd gewonnen, want de Amsterdammers spelen verder zoo ontmoedigd dat Quick zon der veel moeite wint met 6-1. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Bali, van Batavia naar Am- sterdam, passeerde 30 Maart, des vm. 8 uur, Dungeness, Het stoomschip Koningin Regentes, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 30 Maart Gibraltar. Het stoomschip Lawoe. van Rotterdam naar Java, vertrok 30 Maart van Perlm. Het s.s. Sloterdijk, van de Holland Ame rika Lijn. van Newport News via Deptford naar Amsterdam en Rotterdam, vertrok Za terdag 28 Maart, des nam., van Newport News. Het ss. Potsdam, van de Holland Amerika Lijn, van Rotterdam naar Newyork, passeer de Zondag 29 Maart, des namiddags 10 uur, Lizard. Het s.s. Soestdijk, van de Holland Amerika T.ijn, van Newport News vla Deptford naar Amsterdam en Rotterdam, passeerde Maan dag 30 Maart, des voormiddags 9 uur 40 min. Scilly. Het s.s. Konlug Willem 2, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 28 Maart Point de Galle. Het s.s. Prinses Sophie, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 29 Maart te South ampton. Het ss. Memnon, van Amsterdam en Li verpool naar Java, vertrok 23 Maart van Djeddah. Het ss. Ardjoeno. van Rotterdam naar Ja va. passeerde 29 Maart Gibraltar. Het s s. Salak, van Rotterdam naar Java, arriveerde 29 Maart te Padang. Het s.s. Gede, van Java naar Rotterdam, passeerde 29 Maart Suez. Het s.s. Merapl, van Java naar Rotterdam, passeerde 29 Maart Ouessant en wordt den 31en hier verwacht. Vervolg Stadsnieuws jarig zoontje van een schipper, met een sportkar, waarin een tweejarig jongentje lang5 den. waterkant. Door den vrij sterken wind woei het lichte wagentje plotseling om, zoodat het tweejarig jongentje langs de glooiing van den weg in het Spaarne rolde. De oudere jongen riep om hulp, doch voordat deze opdaagde, had de hond, die bij de sportkar liep, het kind) reeds uit het water getrokken en van een wissen dood gered. Ter terechtzitting der Ar- rondissements Rechtbank alhier van 31 Maart 1903 is de heer II. van de Weetering beëedigd als deurwaarder bij het Kantongerecht te Zaandam. Bij vonnis van deArron- dissements Rechtbank alhier d.d. 31 Maart 1903 is in staat van faillisse ment verklaard A. Huijkman, schoen maker te Haarlem. Rechter-comrnis- saris Jhr. Mr. R. de Marees van S wind aren. ,,D e Kleine Ver eeni ging." Door de directie van bovengenoemd gebouw werd aangekocht het perceel Kleine Houtstraat 79, naast hunne zaak gelegen. Dit gebouw zal door bijtrekken van het aangekochte perceel alzoo groote uitbreiding ondergaan. In de St.-Courant van he den vindien wij de notulen van de Naamlooze1 Vennootschap „Eerste TIandelsvereeniging van bloembollen- kweekers te Haarlem. Het doel dezer vereeniging is den in- en verkoop van bloembollen en an dere tuinbouwgewassen en het ver richten van alle handelingen welke in den ruimsteu zin kunnen beschouwd worden tot haar bedrijf in verband te staan Letteren en Kunst. Ned. Opera. Uit Amsterdam meldt men ons: In de gisteravond gegeven voorstelling van de Stomme van Portici hebben 39 koristen, leden van den Nederlandschen Koristen- bond, hun medewerking geweigerd wegens achterstallige gage. Het voornemen bestaat een actie tegen den heer v. d. Linden in te stellen. Nader meldt men ons: Den heer v. d. Linden konden wij heden niet te spreken krijgen. Van andere zijde vernamen wij. dat in het eind der vorige week de solisten, de leden van het opera orkest en de technische employés berust had den ln toezegging van de helft der gage tot het einde van het seizoen. De koristen wei gerden echter, en ofschoon Vrijdag in de corridors werd aangeplakt, dat Maandag be taling der halve gage zou kunnen volgen, weigerden de meesten van hen gisteravond op te treden. nedenavond moet ln Utrecht Don Juan gegeven worden; de directie hoopt die op voering te kunnen dóórzetten. Intusschen, de orkestleden belegden heden een vergade ring om zich de vraag voor te leggen of zij zich m deze zaak al dan niet eensgezind be hoorden te toonen met de koristen. Het hangt dus stellig van hun besluit af, of te Utrecht Don Juan voor het voetlicht zal komen. (N. R. Ct.). Het Vrije Tooneel. Voor de tweede maal is nu ..Het Vrije Too- eel" hier! in Haarlem opgetreden, thans in „De Kroon". Er was zeer weinig publiek. We kunnen niet anders d'an het be treuren, dat waar hier waarlijk iets goeds gegeven wordt, waar jonge ar- tislen in een tot dusver in Holland; onbekend en niet beoefend genre zulke verheugende dingen doen. het publiek dat, nota bene wel eens gezegd wordt kunstlievend te zijn, wegblijft. 't Is niet vleiend voor het Haarlem- sche kunstminnend!" publiek, dat vooralsnog in die saaie, duffe, dorre katj es-uitrden-boom-kij ken-stemming de handen op de portemonnaie houdt en de artisteni laat spelen voor leege zalen. Sti'aks als 't kermis is. loopt men te hoop naar d'e tingeltangel-vertoo ningen en men „begiert" zich om de banaliteiten en misselijkheden van den „komiek" of vergaapt zich aan aller lei menschonteerende krachttoeren en patsenmakeri j en. Of ook men gaat het greintje goeden smaak, waarover men beschikt, be derven door de een of andere draak: of twintig jaar later" te aanschouwen. En arlisten als die van „Het Vrije Tooneel", energieke en talentvolle menschen als Speenhoff, de oprichter maakt men in een stad als Haarlem den strijd zwaar en ontneemt men den moed terug te komen. Ook mag het hier wel eens worden uitgesproken, dat de directies der bei de schouwburgen meer steun verdie nen in haar pogen om. wat waarlijk goed is, hier te brengen. Ik hoop intusschen hartelijk, dat de heer Speenhoff niet zóózeer ontmoe digd is. dat bij zich niet meer zou la ten bewegen weer te keeren. Zijn liedjes tintelen van vernuft en zijn melodieën zijn zoo zoet. Ze treffen ons door 't lichtelijk sen- timeoiieele. door het humoristische, bitter-humoristische soms. Maar hoe ook, ze zijn vóór alles geestig: het is kunst, luchtige, vluch tige kunst, stemmend als zoete wie geliedjes, ontroerend en soms om op- 'je-stoel-te-zitten-schuiven met verkneu kelend handenwrijven zoo rdak en zoo pittig als ze zijn. Ik heb me reeds'in dezen geest uit gelaten doch wil het nog eens zeggen omdat ik het zoo jammer vind. dat er zoo weinig belangstelling was. De overige autisten deden het hun _j. Cato Jaeger droeg weer heel verdienstelijk „De Suikertante" voor en Betsy Beekman „Verzen," waarvan vooral .Kindersprookje" van Marie Boddaext mag genoemd worden. Dè,t is het beste, wat ik van haar boorde. De stukjes „De Staking" van "Wil lem Schurmann en „Kees de Tippe laar" van Speenhoff bleken niet lukkig Dat laatste had wel wat van ,;t lange nat" diat 't best op een ver giettest wordt voorgediend". terwijl 't spel hier nogal te wenschen overliet. Maar. summa summarum beeft men zich hier kostelijk geamuseerd en neemt men van deze „vrije" artisten een zeer aangenamen indruk mee. v. d. B Bram Elderlng. de hooggewaardeerde Am- sterdamsche violist, heeft een aanbieding ontvangen uit Keulen voor de betrekking, door het vertrek van Wllly Hess aldaar va cant gekomen. De architect Berlage zal ter gelegenheid van de voltooiing der nieuwe beurs een feest maal worden aangeboden door architecten. Onder de kunstenaars, die zich voor deelne ming aan deze hulde hebben opgegeven, be hoort dr, Cuypers. Volgens het N. v. d. D. gaat het gerucht, dat de heer Louis Bouwmeester ln verband met de bij het einde van het loopende sei zoen te wachten opheffing van het Amst. Lyrisch Tooneel het land zal verlaten, tenzij hij voldoenden steun mocht verkrij gen om een eigen gezelschap op te richten Mocht flnancleele steun uitblijven, dan zal Opbrengst collecte. De col lecte j.l. Zaterdag gehouden op de Cen trale Werkplaats -der H. IJ. S. M. voor een zieken kameraad, welke meer dan 10 weken ziek iis, heeft opgebracht de som van 43.25. Bij vonnissen van de arron- dissements-rechtbank alhier, d.d. 31 Maart 1903, zijn opgeheven de faillisse menten van: lo. Corneüs Hendriks, koopman in boter en kaas, wonende te Zaandam, uitgesproken 5 Maart 1903. 2e. Simon Uitendaal, arbeider te Hil- legom, uitgesproken 17 Maart 1903. 3e. Abraham Judels, zonder beroep te Haarlem, uitgesproken 17 Maart 1903, Hondentro uw. Men schrijft ons: Maandagavond omstreeks half zes reed alhier op den Spaarndammer- weg nabij de „Werf Conrad" het elf- Men seint ons uit Amsterdam: Nieuwe staking. Aan den rijwielfabriek „Simplex" Overtoom te Amsterdam is eene staking uitgebroken, waarbij 120 man, meestal metaalbewerkers, betrokken zijn. De oor. zaak hiervan is het ontslaan van een, werkman. In de andere stakingen is geen veran dering gekomen. Naar wij vernemen, zal de nieuwe roman van Quérido tot titel dragen Golgotha". Burgerlijke Stand. Bevallen: 25 Maart. M. ter Haak—van der Werff z. (overleden). 30. M. J. de Vos—van der Kroft d. W. C. Sormemans- van den Berg z. 31. C. F. Termets— Hijnsbergen d. C. Smulders—Hoes z. 30. J. Zoetelief—Steeman d. Overleden 30 Maart: E. Adxichem 60 j.. Kamperlaan. Serenissimus in de Raadszaal Voor eenige weken deden, wij ver slag van het bezoek dat Serenissimus met zijn eersten minister aan de ge meenteraadsvergadering bracht. Thans vernemen wij uit goeden bron, dat de Raadsvergadering van morgen weer door Zijne Koninklijke Hoogheid en zijn trouwen Kinder- mann zal worden bijgewoond. Wij herinneren er onze 'lezers aan, dat de Raadsvergaderingen openbaar zijn. J on gelings vereen. Naar we vernemen, zal de 21e openbare verga dering van den Ring Haarlem van Christelijke Jongelingsvereenigingen. onderafdeeling van het Ned. Jonge lingsverbond, op Tweeden Paaschdag gehouden worden te IJmuiden in het Tehuis voor Zeelieden. Overreden. In de Zijlstraat werd Maandag een knaap overreden door een rijtuig. Niettegenstaande de wielen, den jongen over de schouders gingen, bleek hij slechts weinig ge deerd, en kon hij loopende huiswaarts aan. Verrold. Hedenmorgen, werd het 13- monadehuisje u,er firma Van Keeken van het Verwulft naar de Botermarkt verrold. Een en ander had veel bekijks. Inbraak Wij ontvingen heden bericht dat er Zondagnacht is ingebro ken' in de Cavalerie-kazerne. Hoewel zulk eene gebeurtenis oniswel wat romantisch voorkwam, hebben, wij toch een onderzoek in deze zaak inge steld em is ons gebleken, dat inderdaad iets dergelijks is gerapporteerd. Doch daar die zaak nog bij de politie en bij den commandeerenden officier. Majoor Römer, in onderzoek is, wilde en kon men ons nog geene nadere bijzonderhe den opgeven. Wel wilde men ons beves tigen, dat melding is gemaakt, dat Zon dagnacht in één der paardenstallen is ingebroken en een poging is gedaan om iets te ontvreemden. Doch ook aan de autoriteiten komt het verhaal zoo onbegrijpelijk voor, dat men algemeen gelooft, dat de inbraak een verzinsel is. Hoe het zij, het onderzoek zal weldra het volle licht in deze duistere z doen schijnen. Uit de Omstreken. Bennebroek. Gisterenavond is Bertha V., jong meisje van 23 jaar, dochter van den ploegbaas V. der H.IJ.S.M., wo nende nabij bet station Vogelenzang, op jammerlijke wijze om het leven gekomen. Ze was op visite geweest bij haar zuster en liep langs den spoorweg huiswaarts. Verino-edelijk heeft zij door den he vigeu wind den trein niet gehoord en heeft ze deze achter haar parapluie niet kunnen zien. De sneltrein uit Amsterdam moet haar gegrepen heb ben. Hedenmorgen vond de vader bij de lijninspectie het vreesdijk verminkte lichaam van zijn kind. Haarlemmermeer. Langzamerhand begint men ook in Haarlemmermeer zich meer en meer op de bloembollenteelt toe te leggen. Vooral inde West- en Noordwestzijde ziet mien tal van hyacinten- en tulpen velden, die thans in vollen bloei staan. Waar men er mee begonnen is, wordt het met succes voortgezet. Alweder wordt te Haarlemmermeer een brug opgeruimd en vervangen door een aarden dam. Die opruiming geschiedt over den Aalsmeerdertocht, 372e Staatsloterij. Trekking van 31 Maart. 2e Klasse, '2e Lijst. No. 166 f 2000. Nos. 6385, 19514, 20014, 20S87 en 50958 ieder f 1000. No. 8741 f 200. Nos. 3676, 8O41 en 16263 f 100. Prijzan van 30. 5531326266 9212116031494118576 56 3145 6303 h220116761494S18591 1063159 6311 9223117191495518594 1243183 6324 9375118411496518596 152 32126826 9425118821505718641 '2013263 6372 9468119101512518664 225 3388 6417 9492119571517318725 255 3421 6451 95*312uö7 1518118734 363 3425 6535 9655120881521318769 405 3438 6646 9675121201583218779 515 35476697 9686121661533318837 6*6 3548 6704 9707 122001535S18843 530 3563 6715 971412259 1541618848 537 3583 6770 97 23 1228115445 18852 56436146788 9726123411546418866 61536156802 9764124u9154&418948 6613699 6810 9849124311550618953 699 3717 6914 9854124541557418964 71737726915 9890124641577319032 719 3S216929 98951246716937 19036 782 3846 6941 9909126391596119037 816 3903 6954 9937125561696619166 85S 3868 6992 9969126621603619198 922 4006 6998 9995125811607619337 962 4010 7061 1Q014 126081623719369 982 4068 707810057126461629119407 1006 4062 709210060126891632119448 1016 4068 709410093127261639619638 10904147 711210103127691646519616 11054226 723910107127621660919666 11434278726110235128581664719665 1178 4383 744410324128651665119722 12994402750710331128921665419786 1319 4446 6661036212932167U919772 1328 4485 768710365130261682219782 1446 4496 771510403130691682419864 1478 4619 778610435131261689419887 15044648 788110526131711694619916 1607 4684 789810527132591708619920 1617 4696 7908106481329617093 19922 1627 4716793610661133351713319932 1687 4737 794010577133511713619950 17214908 797710617135471715519990 1S22 4926 8043106321356417168 20U04 1894 4976 8006106701857617194 20007 2054 51,20 8185107221359017233 20081 20615072 8179107711376317267 20085 2086 5120 8244108411382817479 20U96 •2208 5215 8326 lu8811386817665 20103 2213 5269 8332109101406017588 -20134 2263 5348 83901096214U6517716 20169 23915382 8394 U015141311775120231 251963888404111121419017758 20256 258154118424111321423417782 20284 25915434 8464111521424117795 20330 26216436 85S6111671433517806 20369 26905439 868611]70143391797620392 270964888696112211437818098 20444 27105497 8737 112371439418102 20490 27515543 874611267 1444418104 20521 27536584881311287146151812220567 278557318821113381459418137 20573 28266742 88941137414657 18165 20644 2859 6756 8908113861468918840 20702 2876 5770 8940113951471818404 20850 2907 5856 8969113981483518474 20923 30286879 9077 U47914852 18477 20972 3042 5914 913611535148551848120989 3114 5949 91481154214918 18489 311660369160115791492918518 door bemiddeling yan de firma CLAA8SEN BEUN8. Gister. Heden Ed.30Mn.Dd.31Mn. Atchison Topeka, Comm.811/* SÜ»/* Denver Rio Grande 36*/i 36 Erie's 351/4 34S/4 Kansas Oity South31 Halfweg De heer Melchior, meer dan 25 jaar arts alhier, en gemeente-geneesheer, heeft zijn ontslag ais zoodanig gevraagd; de heer M. is 82 jaar. Vervolg Nieuwstijdingen. Tweede Kamer. Men seint ons uit Den Haag:.' De Kamer besloot het militiewetje aanstonds in de afdeelingen te onder zoeken en morgen de overeenkomst met Venezuela, na een korte openbare zitting tot regeling der werkzaamhe den. De heer Yan Kol. Volgens de „Petit Bleu" is de heer H. van, Kol, lid van de Tweede Ka mer, gisteren op reis gegaan naar Ned. Guyana en Caragao, te,n einde «den toestand dezer bezittingen van nabij te loeren kennen. do. pref.54 631/* Missouri Kansas <fe Texas, Com. 2ó5/s 25i/g National R. R. of Mexico 1SS/S 18l/tó New-York Ontario Norfolk Western Rock Island Cy. Southern Pacific Southern Railways Union Pacific Wabash American Car New-Orleans R. Co. Steels 298/4 297/8 6909 441/a 431/g 607/g 591/a 317/g 3H 92»/g 928/g 231/4 28 40'/t 397/8 14l/a 141/g - 36»/4 Koninkl. Petroleum Maatsch. 44 1 440* Colombia30s/a 32l/s Grand Trunkof ranada191/4 19i/w Correspondentie. Den Heer B. J. P. Daar uw naam ons uiet bekend is, verzoeken wij U, ons uw woonplaats op te geven. REDACTIE. Marktnieuws. Botermarkt 30 Maart 1903. Artikelen. Aangev. Verk. Prijs. Boter 44 Kg. 44 Kg. f 1.50—1.45 Biggen 47 stuks 40 st f 11—7. Schrammen 6 stuks. 6 stuks 1614. Haarlem, 30 Maart 1903. Op de heden gehouden graan- en zaad- markt alhier waren aangevoerd/ 40 HL. witte tarwe f 6.90; 176 HL. Rogge t 4.95— 4.90; 480 HL. Haver f 3.55—/ 3.20; 110 HL. Duivenboonen 7.40—/ 7.30; 50 HL. Paardenboonen, 6.10; 30 HL. Bruine boonen 12.25; 110 HL. Mals 6.10-/5.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3