NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAP Mcestgelezen Dagblad in Haarlem en Ome trek en. Liefde en Haat. 2Ue Jaargang Woensdag 8 April !9U No. 6066 HAABLEnrS D&QBL Atoonnem entsprijs Voor Haarlem per 3 maanden. f 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.021/» Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.371/» 99 99 de omstreken en franco per post. 0.45 Advertentiën a Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels f 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zulder Buitenspaarne No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad versohljnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publiciié Etrangère G. L. DAVBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Montnidrtre. Haarlem's Dagblad van 8 April bevat. 0. a.: Uit de Kaap^che Mail, De Fran- scke Kamer, De Bagdad-spoorweg De algemeene werkstaking, Brand in de Kon. Ned. Bierbrouwerij. Officieele Berichten. Ingevolge opdracht van den heer Com. missaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, namens de Regeering verstrekt, brengt de Burgemeester van Haarlem ter kennisse van de ingezete nen, dat het naderen van de spoorbaan behalve bij overwegen, en elke poginig tot vernielimig van die baan alsmede van de kunstwerken daarin, niet alleen straf baar is doch ook met de wapenen zal worden gekeerd. Haarlem, 6 April 1903. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. De BURGEMEESTER van Haarlem, brengt bij deze ('er kennis van de inge zetenen dezer gemeente, dat de op den derden April jl. excutoïr vertelaarde ko hieren nos. 8 en 9, afd. IV 2e ged. en V, op de personeele belasting dezer ge meente, dienst 1903, op heden aan den onvanger der directe belastingen zijn ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens her innerd, dat de belastingschuldigen ver plicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem, 6 April 1903. De Burgemeester voornoemd, BOREEL Ruitenbndsch Nieuw-;- Zuliü-Atiifeft. Uit de Kaapsche Mail. Aan de „Volksstem", het opnieuw op gerichte of liever het herleefde blad van den zelfden naam van vóór den oorlog, ook thans weer onder redactie van den heer van Engelenburg, ontleenen wij o. a. de volgende beschrijving van haar eigen-wederopstanding: Verleden Woensdag 11 Maart, tegen 9 uur in den voormiddag, stond het per soneel van „De Volksstem", geschaard rondom de drukpers, waarop de metalen gedaante van no. 3107 der halfwekelijk- sche uitgave der „Volksstem" gereed; lag, om met behulp van papier en druk inkt te worden vermenigvuldigd. Ingevolge welwillend afgelegde belofte verscheen generaal Smuts, advocaat bij het Hooggerechtshof alhier, ter drukkerij en werd door den editeur aangezocht, om het teeken te geven tot het in bewe ging zetten der machine. In een oogwenk kwam het eerste blad te voorschijn, dat aan den heer Smuts werd aangeboden, tegelijk met no. 3016, van- 2 Juni 1900, zijnde de laatste halfwekelijksche „Volks. stem"-uiigave, welke, -twee dagen vóór de inneming van Pretoria, in de Zuid- Afrihaansche Republiek verschenen is. Bij het aanbieden dezer twee couranten zeide de editeur, dat, met inachtneming der bestaande wetten, zijn blad zou stre ven naar de behartiging van wait elk goed Afrikaner als het landsbelang beschouw de. Onnoodig uit te wijden over de ge voelens, welke de aanwezigen vervulden op dit treffend oogenblik. Het was een groote oniderscheidinjg voor de „Volks stem", dat een m,an als generaal Smuts, 'tij d en lust had willen vinden om getuige te wezen van de weder-uitgave van dit blad. Nadat aan generaal Smuts een inktko ker voor versiering zijner kantoortafel was aangeboden als aandenken aan de kleine plechtigheid, zeide de editeur nog, dat de eenige waarde van- dezen inktko ker was als symbool, dat de welgezin- den, die hun pen in de inkt doopten om hun inzichten door middel der „Volks stem" wereldkundig te maken, steedis van harte welkom zouden zijn. Generaal Smuts antwoordde op harte lijke wijze, dat het hem veel voldoening gaf de „Volksstem" wederom levend te zien. Het verleden dezer courant was hauw verbonden met het verleden vans het Tra-nisvaalsche vo:lk en van den Afri kaner-stam. De „Volksstem" had te vo ren een belangrijke en nuttige rol speeld en kon in het vervolg een ge wichtige factor blijven voor het land. Met instemming had spreker gehoord, dat de bestaande wetten geëerbiedigd zouden worden: men behoorde met beza digdheid en voorzichtigheid de nieuwe toestan-den te aanvaarden, en met oplet, tendheid de middelen te kiezen tot be vordering van het welzijn onzer bevol king. Onder zoodanige voorwaarden zou de „Volksstem" blijven een machtige hef boom voor de instandhouding van de beste Afrikaner-beginselen en voor het welzijn van het land onzer inwoning. Spreker wenschte ten slotte aan het blad en zijn personeel alle geluk en voorspoed toe. Met een hoera voor generaal Smuts toog ieder vervolgens aan zijn werk, en weldra snorde en dreunde de pers lustig voort en werd het eene duizendtal cou ranten na het andere aan de rappe han den van den verzendings-staf overgedra gen ter algemeene verspreiding in dit, ons werelddeel. De berichten, die we uit de buiten- districten ontvingen, zijn werkelijk al lerbedroevendst. Er heerscht een droogte zooals in lange jaren niet werd onder vonden; fonteinen, die, onder welke om standigheden ook, water plachten te ge ven, kwijnen weg, spruiten, die in de moeielijke jaargetijden nog vloeiden, zijn opgedroogd of verminderen bij den dag. Do paarde-ziekte woedt heviger dan ooit te voren; de muilen en donkeys, welke de regeering aan onze boeren- menschen heeft verschaft, zijn grooten- deels verloren gegaan. In menig district is gebrek aan kaffers. Er staat voor onze buiten-bevolking een zware tijd voor de deur. We vertrouwen, dait elkeen de handen zal uitsteken en helpen zal om maatre gelen te nemen», toe einde, als de nood mocht gekomen zijn moge het toch zoo ver niet komen! gereed te wezen tot verleenen van bijstand. We achten ons overtuigd, dat de regeering ten volle op de hoogte is van den bedenkelijken stand van zaken en steun zal kunnen bieden waar die dringend noodig mocht blijken. Engeland. De Somaliland-expedilic. Het Engelsche Ministerie van Oorlog heeft over de expeditie in Somaliland het volgende telegram, gedateerd van 2 April, van kolonel Swann ontvangen en aan de bladen medegedeeld: „De vliegende, colonne van majoor Sharp is hedenmorgen te Damot terug gekeerd, na gedurende eene week in Zuidelijke richting van dezé stad met goed gevolg te hebben geopereerd. De gezondheidstoestand der troepen is uit stekend. Het korps kemeldrijvers rukte tot op 32 kilometers van Galadi voort, maar slaagde er niet in zich met generaal Manning 'in verbinding te stellen. Het totaal resultaat is -geweest, dat de vijand 98 dooden had en 2000 k-ameelen en 6000 schapen. Het inlandsch contin gent, de bereden infanterie der Somalis van Britsch Afrika en het korps der ke meldrijvers zijn met de gevangen kamee- len te Bohotle aangekomen. Men heeft te Damok gebrek aan water". Uit Galadi meldde men voorts d.d. 31 Maart: Galadi werd heden zonder noemens waardige moeilijkheid door de Britsche troepen bezet. Dezen hadden veel te lij den van de verschrikkelijke hitte en doordat zij bijna geen water vonden. Het grootste gedeelte der bereden troepen is te Dudub achtergebleven, omdat zij ge brek aan water hadden. Van hier uit be reidt de kolonel-commandant een nieuw veldtoehtplan tegen den Mullah voor. A'aar annleiding van den Bag ad- Spoorweg. Opnieuw maakt een deel van de En gelsche pers zich warm over eene zoo genaamde Engelsch-Duitsche combinatie betreffende den Bagdad-spoorweg. Men beweerde, dat de Britsche regeering den Duitschers in het oosten de behulpzame hand aanbiedjt en hen zelfs aanmoedigt. Het zeer invloedrijke weekblad de „Spectator", het maandelijksch tijdschrift de „National Review" en de dagbladen van Zaterdag: de „Morning Post", de „Daily Mail", de „Westminster Gazette" en de „Evening News" komen in verzet tegen elke aanmoediging of alken steun, welke de Britsche regeering verder aan den dag mocht willen leggen om de Duit- sche onderneming te helpen. Hun critiek is eensluidend: Het deelnemen van Engeland aan de exploitatie van den Bagdad-spoorweg zou wel eens moeilijkheden met Rusland ten gevolge kunnen hebben, terwijl hetj toch steeds in de bedoeling van het Ka-1 bi.net te Londen moet liggen om met het rijk van den Czaar vriendschappelijke betrekkingen te blijven onderhouden. Het eenig oogmerkt vaa Duitschland is, zóó zeggen die bladen, om misverstand tusschen Rusland, en Engeland te doen ontstaan. Om deze reden wil het ons betrekken in den bouw van dezen spoorweg, die toch nooit voldoende voordeelen zal af werpen en bovendien in strijd is met alle onze belangen. Ten slotte drukken de genoemde pers organen dien wensch uit, dat Downing- street zich van elke staatkundige combi natie met Duitschland zal onthouden. Frankryk Dreyfus. De meerderheid van de radicaal- socialistische groep der Fransche Ka mer heeft haar gevoelen uitgespro ken, dat de heer Jaurès maar beter zou doen over de zaak-Dreyius niet te, spreken in de openbare zitting, daar men vreest, dat Jaurès' tus- schenkomst van nationalistische zijde verkeerd zou worden uitgelegd. Wanneer het voorstel wordt inge diend, strekkende om de Regeering uit te noodigen zich te verzetten tegen eene hervatting van ,,de zaak", zoo zal de radicaal-socialistische groep stemmen voor 't overgaan tot de orde van den dag. De Fransche Kamer. In de Kamer werd de verkiezing van Syveton behandeld. Jaurès be streed de geldigverklaring en kwam terug op de zaak-Dreyfus, want hij weigerde zich te onderwerpen aan de tactiek, die in naam <vau de amnestie het onderzoek naar de waarheid wil beletten. Zij die ons beschuldigen een partij van vreemdelingen te zijn, zijn dezelfden die tot vervalschingen van de handteekening van een vreem den souverein de toevlucht namen. Jaurès kondigde aan te dezen opzich te een onbekend document te zullen nueedeelen. Spr. behandelde vervol gens de valschheid van Henry. Deze wetende dat hij ontdekt zou worden, deed met medeplichtigheid van den grooten staf een tweede misdaad om de -verklaring van den Duitschen ge zant, dat deze nimmer Dreyfus had gekend, te niet te doen. Verder verklaarde Jaurès, dat toen! generaal Pellieux van de zaak-Henryl vernam, hij aan den minister van| oorlog een brief schreef, die niet werd j gepubliceerd. Personen uit zijn om-| geving gaven mij, verklaarde spr.,j ■den tekst., dien ik aan de Kamer zal mededeelen. Het schrijven luidde: I Parijs. 31 Augustus 189S. Slachtofferj •van lieden zonder eer, niet langer; kunnende rekenen op het geweten; van onderschikten en geen vertrou wen kunnende hebben in chefs, die! mij laten wejrken op grond van val-! sche stukken, vraag ik ontheffing van mijn dienst. Brisson viel in de rede en mep Ik was toen minister-president en verklaar van dat schrijven geen ken nis te hebben gehad. Jaurès, die zeer vermoeid was, ver zocht morgen te mogen voortgaan. De zitting werd opgeheven. Dnitsehland. Duittche Marine. Volgens de „Internationale Revue 1 fiber die Gesammten Armeen und Flot- ten" bedraagt het totaal geoefende manschappen dat in geval van oor log voor de Duitsche marine beschik baar is. 111.000. waarvan 9800 met ééniarigen diensttijd. 28.600 vrijwilli ger? en 72,600 van de lichtingen. Voegt men hier aan'toe de ..Ersats Reserve", die 16,731 man bedraagt, en die van de lichtingen 1903 tot 1906, te zameon 50,652, dan heeft men nog daarbij 67,383 man, waarvan 50 pc. (33,600) in korten tijd voor den dienst geschikt kunnen gemaakt wordt, door hun sommair onderricht te geven. In het geheel kan dus door Duitsch land voor de marine in tijd van oor log 144.000 man gemobiliseerd wor den. waarvan er thans reeds 36,000 op voet van oorlog gehouden worden, met dit getal manschappen kan men eene vloot bemannen welke driemaal sterker is dan do tegenwoordige Duit sche vloot. Stadsnieuws. Haarlem, 7 April 1903. Door het hoofdbestuur der posterijen en telegraphie te 's Hage is aanbe steed: De uitvoering van postritten over het tijdvak van 1 Juli 1903 tot en met ultimo Juni 1906 of 1909. Voor den postrit te Haarlem, van het postkantoor naar het spoorweg station v. v. werd ingeschreven door J. E. M. Paulen voor 0.45; P. Mulder voor f 0.42; A. W.. B. S. en Gebr. van den Bergh voor f 0.40 en door C. J. van den Berg voor f 0.39 per rit Alle inschrijvers wonen alhier. Bij dit nu mime r ontvan gen onze Q?abonne§iïiden alg gratis premie de beperkte dienstregeling, zooals die thans door de Hollandsche Spoor is vastgesteld. Beknopt driemaandelijksch overzicht van den toestand der On derlinge Brandwaaiborg-Vereeniging voor de Gemeente Haarlem. Aantal deelhebbers op 1 Jan. 1903 789; vermeerderd door toetmedting met 19; aantal dieel nemers. op 1 April 1903 808. Verzekerd kapitaal op 1 Jan. 1903 f 3.996.520; vermeerderd door toetreding met f 198.870; verze kerd kapitaal op 1 April 1903 f 4.195.390. ven voorstellen dat dit een avond van groot kunstgenot is geweest voor de leden van het Brongebouw Mochten voortaan de programa's op het van gisterenavond uitgevoerde gelijken, is zeker wel ieders wensch. Alg. Ned. Verbond. Op uitnoodiging van het Algemeen Nederlandsch Verbond hield de heer J. W. Enschedé Maandagavond in 't Brongebouw dezelfde voordracht, die hij onlangs voor het Oudheidkundig Genootschap te Amsterdam behan delde over „Militaire Marschen" met toelichting aan het klavier. Daar wij van deze rede toen een Uitvoerig verslag gaven, volstaan wij thans met de mededeeling, dat de heer Enschedé ook hier veel succes met zijn voordracht inoogstte. Heden informeerden wij naar den toestand van de vier verbrande meisjes. Men deelde ons mede, dat alle goed vooruitgaan, alleen juffrouw Veen had gisterenavond zware koorts gehad. Verkiezing K. v. A. Heden had de verkiezing van leden der K. v. A. in het Bloembollenbedrijf plaats. Den uitslag deelen wij mongen mede. Uit de Omstreken. Zandvoort. Door den arrondissements-schoolop. ziener is over het eerste kwartaal 1903 vergunning verleend aan 5 school gaande kinderen om de school niet te bezoeken voor de uitoefening van het landbouwbedrijf. Brongebouw, Zondagavond bracht ons stedelijk orkest een bij uit stek schoon programma ten gehoore, en bewees het tevens dat het voor de moeilijkste orkestnummers niet terug deinst. Want waar een Tannhauser- ouverture en een Prelude van Liszt uitgevoerd worden op zulk een mees- terJijke wijze als liet dit gisteren avond deed. dan kan men ook begrij pen dat h^t orkest uit uitstekende krachten bestaat. Dit bewees de heer. Boekwijt, door op artistieke wijze de Ballade en Polonaise van Vieuxtemps voor te dragen. Zoo deze betrekkelijk nog jeugdige violist goed studeert zal hij een schoonen toekomst te gemoet gaan. Dit kan tevens als compli ment relden voor zijn meester, onzen begaafden stadgenoot dèh heer Steen man. Het eerste deel van het pro gramma bestond uit kerkelijke mu ziek, en deed ons denken, dat dit een inleiding voor het Paaschfeest was, zeker een idee van den heer Kriens, wat zeker wel gewaardeerd' mag wor den. Melden wij ten slotte nog dat de zaal geheel vol was. en het publiek, vooral na de Tannh&user-ouverture en thousiast was. dan kan men zich te-1 IJmuiden. Binnenkort zal door het prov. be stuur van Noord-Holland worden aanbesteed. Het onderhouden cn ver nieuwen van het verf werk van de ge bouwen, behoorende tot de Visschers- haven alhier gedurende de jaren 1903 en 1904. Het werk wordt voor de twee jaren te zamen geraamd op f 2800. Spaarndam. De vastgestelde kiezerslijst dezer ge meente bevat 142 kiezers voor Tweede Kamer en Prov. Staten. 129 voor den gemeenteraad. Haarlemmermeer. 13 April zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer M. Ver hage. ontvanger dezer gemeente, in gemeentedienst kwam; na 9 jaar in die betrekking te zijn werkzaam, geweest, werd hij be noemd tot gemeente-ontvanger; 20 April zal hij 40 jaar de functie van voorzanger in de Ned. Herv. Kerk hebben vervuld. Binnenland. Brand in de Koninklijke Neder- derlandsche Bierbrouwerij. Te kwart voor eenen brak een hevi ge brand uit in de Kon. Nederlandsche Bierbrouwerij aan de Weesperzijde te Amsterdam, Toen wij om ongeveer half twee be richt van den brand kregen, was de gloed op den Dam zichtbaar. Van de '^e -»f ss. Vertaald uit het ENGELSCH. 3D Op dit oogenblik werden zijn woor den onderbroken doordat Ireton en Pride in een hoonend lachen uitbarst ten dat striemde als een geesel en Pounceby zweeg, met een vloek op de lippen. Maar Cromwell beval met een ge baar van zijn hand stilte. Bedaar, zei hij en zijn stem was vol ingehouden woede, ik zal hun eens voor al mijn antwoord geven, deze achterklappers, deze babbelaars. En uw vraag is dus. ging hij voort, zich tot Pounceby keerend, mijn aan tal schepen verminderen, mijn leger afdanken Ge hebt het gehoord, Ire ton. en gij ook Pride Zullen wij ons land aan den vijand blootstellen Hij stond een oogenblik met half opgeheven rechterhand en toen liet hij zijn blïssemenden blik nog eens op de groep ontevredenen rusten, die met bevende harten den storm zagen naderen, dien zij opgewekt hadden. -r- En dat is uw verzoek herhaalde hij. Begrijpt ge wat het zeggen wil Hoor naar mij Mefc éen stap voorwaarts bereikte hij de globe, en liep er zenuwachtig met zijn hand overheen, terwijl hij plotseling ophield, weeis hij met zijn Vinger een kleine plek in de zee aan zijn gelaat stond nog somher van toorn maar zijn woorden waren nu helder en kalm. Ziet ge dat plekje op Gods aard bodem, dat men Engeland noemt? Let wel op, hoe armzalig en klein de afmetingen zijn. Hier, en hier en hier hebben de zwaarden, die gij rust woudt geven en de zeilen, die gij op wildot rollen, hun macht laten gelden. En gij en de uwen zouden ons land, dat zoo groot geworden is, weer tot een kind willen maken Hij hield op met spreken en zond hun een onderzoekenden blik toe en toen zij terugtraden, ging hij voort 1-Iebt ge niets te zeggen Waar zijn de gladde tongen, de intriganten, die hun land wilden verwoesten? Waarom zwijgt ge nu? Mijne heeren. ik heb uw raad niet noodig. om mij voor te lichten. Ofschoon ik woon, in Meschech, dat behoort bij Kedar, j hetgeen duisternis beteekent. toch zal j de Heer God mij niet verlaten. Ga1 heen Ge kent mijn antwoord Ga heen. 1 Dat Reten zij zich geen tweemaal zeggen, maar vluchtten als verschrik te schapen, alleen Pounceby bewaar de eenige waardigheid. Hij was de laatste die heenging en toen Pride de deur achter hem wilde sluiten greep hij hem eerst nog bij de pols. lei zijn hand op het gevest van zijn zwaard, terwijl hij fluisterde Hiermee zal ik bij U en de uwen schoonmaak houden. Toen kwam hij lachend terug en tot Ireton zei hij met, een lichte hand beweging naar de deur Het koren moet rijp worden voor den sikkel. En op boozen, zachten toon 'kwam het antwoord Ja. wij zullen daar een voordee- lige oogst hebben En toen keerden zij rich weer tot Cromwell om zijn verdere orders af te wachten, maar hij was weer bij de globe gaan staan en liet schijnbaar onverschillig zijn hand er over gaan Toch zagen zij onder de scharlaken roode afhangende veeren van zijn hoed het breede gefronsde voorhoofd en den peinzenden blik in zijn oogen. dat de Protector in droomerijen ver zonken was. Daarom lieten zij hem alleen en staande in de schaduw van de groote gordijnen, die de boogvor mige deuropening toedekten, fluister den zij samen zacht en ernstig, ter wijl zij hun chef met zijn eigen ge dachten alleen lieten. Ofschoon de kamer verlicht was. héerschte op de galerij boven volsla gen duisternis, zoodat noch de twee flu is teraars. noch de peinzende man bij de globe zag. dat een deur op de gang onhoorbaar geopend werd en dat een slanke gestalte in donkeren mantel gehuld zachtjes voorwaarts isloop. Zij hoorden de lichte voet stappen niet, zoo waren zij vervuld van hun eigen gedachten en plotse ling verdween de gestalte in de scha duw van een pilaar en keek met ver baasde. nieuwsgierige oogen naar het drietal beneden. Het was Dorothy zelf, en toen zij voorover leunde om beter te kunnen zien, wendde Cromwell rich plotse ling tot Ireton en Pride en riep uit Kom heeren, de ronde, wij ver beuzelen onzen tijd hier. Zij Kwamen naar hem toe, en ter wijl zij naderden, zei Ireton Denkt u. dat het tijd verbeuzelen was om hier te komen, uwe Hoogheid! Bedenk wat wi j gehoord hebben- Van boven af zag de verborgen ger daan/te. dat de gelaatstrekken van Cromwell een sombere uitdrukking kregen. Zou ik dat kunnen vergeten? antwoordde hij en toen op bitteren toon het verzoek herhalend Het Parlement zou de natie van haar Kracht berooven, onze schepen verminderen, ons leger afdanken en zelf de vruchten verzamelen, die wij geplukt hebben. Pride liet een korte, spottende lach hooren en hij keek naai- het glimmen de gevest van zijn zwaard, terwijl hij er zijn vingers streelend over heen en weer liet gaan, maar Ireton zei eenvoudig Ja ja. zij praten veel. Maar terwijl ik naast dat ding stond en Cromwell wees naar de globe dacht ik nog eens over hun woorden na entoen ging een nieuw licht voor mij op. Wij moeten ge hoorzamen. het is de stem van de natie. Wie zou kunnen zeggen, welke ge heime drijfveer Cromwell deze woor den deed uiten? Wie kan zeggen, welke gedachten zijn brein doorKruisten. toen hij daar peinzend bij de globe stond Hoe het ook zij. zeker is het. dat die woorden zijn toehoorders troffen als een slag in 't aangezicht. Pride keek vol verbazing op en Ire ton week een paar pas achteruit, maar herstelde zich en barstte toen uit De stem van de natie Dat bab- belend'e hoopje menschen En toen kwam hij dicht bij Cromwell staan, terwijl hij met bevende stem zei Edele HeeT, wees uzelfDe natie spreekt met* een andere stom. Ze schreeuwt het uit van de daken der huizen, maar toch wordt het niet ver staan. Ze roept om haar. Hij aarzelde, en Pride viel in Haar David Het was er uit. Was het Cromwell daarom te doen geweest, toen hij voorgaf van plan te zijn aan het ver zoek van Pounceby gehoor te geven Niemand kon het zeggen. Maar nu het aanbod gedaan was, wilde noch kon hij het begrijpen, ofschoon zijn blik voor 't eerst d'ien der anderen ver meed, en hij sprak als een man die zijn gedachten verbergt achter woor den. di alles of niets kunnen betteke nen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1