NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. De algemeene werkstaking. 2ü« .lijai'jiar.g Maandag 13 April 1903. No. 6070 HAABLElirS DAGBLAD Atoonnementaprljs s Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers 0.0J51/» Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37a/i de omstreken en franco per post. 0.45 AdLvertentlcn Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zulder Buitenepaarxie No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie GOO en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. A&ommMBieiaiem ea Advarteautiëa worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Coürantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentifn <am Reclames betreffend© Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad vorsohljnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor liet Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère O. L. DAVBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31bis Faubourg Montmartre. OH iiomiEier Erestssat ais aclit bladzijden. fêfegeras heï Paaiéchfeest zal hei eerstvolgend nummer dinsdagavond verschijnen. Haarlem's Dagblad van 13 April bevat 0. a: De Dreyfus-zaak, De staking, Immigratie naar Amerika, In de dagen van woeling. Bovendien behoort bij dit nummer van ons blad als igratts-bijvoegsel no. 136 van „De Zaterdagavond" bevattende o.a. Rubriek v.oor Dames, Brieven uit Ber lijn, Een landverrader, Christiaan en Christina. Meisjestrots. Bitit tf n s 1111 d seh Nie u w Frankrijk De Dreyfus-zaak. Wij laten hier volgen den brief, dien Jaurès van dokter Dumas ont vangen had en dien hij heeft voor gelezen in de Kamervergadering om de stelling te staven, dat Dreyfus te Rennes veroordeeld is op grond van bewijsstukken, die niet in de openbare zitting ter sprake zijn gekomen, nl. op grond van den valschen brief van kei zer Wilhelm met „dat canaille van een Dreyfus". Dokter Dumas dan schrijft: Het eerste gesprek over dit onder werp is gehouden op Maandag 13 Oc tober (1902). Ik bevond mij met hem (n.l. met het. lid van den krijgsraad te Rennes Merle) te Avignon op pad. Toen ik hem vroeg of 'hij dikwijls als rechter in een krijgsraad had gezeten, ant woordde hij: Dikwijls. Dat is soms zeker wel eem groote verantwoordelijkheid om te dragen? Nooit. Wat mij betreft, ik heb altijd de inspraak van mijn geweten ge volgd. En hebt u nooit twijfel gekend; na een veroordeeling? Nooit Mij dunkt toch dat ik in uw plaats om kapitein Dreyfus verscheurd zou zijn van twijfel. Neen! 0! neen; daar was de zeker heid wel zoo absoluut. Absoluut? een zekerheid? u wilt zeg gen, uw overtuiging. Ja zeker, maar die overtuiging was absoluut. En toch. ik, die dat proces van a tot z gevolgd heb. ik zou zonder een schaduw van twijfel voor vrijspraak bobben gestemd. Het was onmogelijk voor ieder die niet als rechter zat zich een oordeel te vormen. Waarom, alles gebeurde immers in het volle daglicht. Neen, neen! niet alles. Neem dan allen angst op dit punt van mij weg. Ik lijd er werkelijk van, van het geloof aan de onschuld van een man die tweemaal veroordeeld is. Zeg mij dan welke getuigenis uw mee ning gevestigd heeft. Is het soms Mer- cier? Neen. neen. Maar wij zijn over de Dreyfus-zaak aan het praten, en daar praat ik nooit over. U moet er niet over praten, u kunt er niets va/n we ten. Is het dan op het geheime dossier, dat u hebt gebouwd? Neen, neen. praat er mij niet meer van. Is het dan de geheime getuigenis van dien ellendigen Czernuski. Neen, heel em aal niet. Verdiep u niet in de getuigenissen, daar valt geen in druk uit té vormen. Wij hebben stof gehad, die u niet zou kunnen kennen en die voor ons den doorslag heeft gegeven. Nu. laten we dan eens kijken, het borderel is van Esterhazy, daarover kan geen twijfel bestaan. Laat Esterhazy en het borderel rus- ten. dat heeft er allemaal niets mee te maken. Maar zou het dan waar zijn. die beroerde geschiedenis van een borderel met een aanteekening geteekend door den Duitschen Keizer, van een borde rel op dik papier waarop Dreyfus ge noemd zou zijn in de aanteekening? Wat? Wat zegt u? Commandant Merle scheen verbaasd en onthutst Ik heb diezelfde woorden toen nog eens herhaald. Praat niet van een dergelijke zaak. Daar moet nooit over gesproken wor den, ,die zaak zou weer boven water kunnen komen. Die zaak is boven water, comman dant. De familie zal vragen, een en quête in te stellen bij de rechters om te weten te komen of zulk een pressie op hen is uitgeoefend, zulk een onwet tige daad. Praat daar niet.van, ik wil er niet over praten. Hij wilde ontkomen, liep haastig, zenuwachtig. Waarom, als u zeker bent van u zelf? Waarom, als u geen vergissing hebt begaan? Neen, ik hieb mij- niet vergist. Hij was schuldig. Maar, als uw overtuiging nu eens gevormd was op ignomdl van een valsch stuk? Neen, neen, ik wil niet spreken. Maar u begrijpt toch wel, dat ik dit niet heb uitgevonden. Als ik het weet, komt dat omdat men er over gesproken heeft. Wie d'an? Maar Merci^r zelf heeft er over ge sproken Hij heeft er over gesproken met Emile Ollivier, met prinses Ma- thildie. En nog anderen hebben er over gesproken. In elk geval, ik niet, ik heb er niet over gesproken. Als er iemand gespro ken heeft, ik ben het niet. Ik heb u dit eerste gesprek weerge geven, mijnheer, trachtende letterlijk diezelfde uitdrukkingen te bezigen die commandant Merle heeft gebruikt. Heb ik, zooals dat gaat bij elk verhaal van een gesprek, veel kleinigheden moeten snoeien, ik heb geen énkel woord opgeschreven, dat niet uitge sproken is. Toen ik met den comman dant terug was te Montpellier, bleef ik hem verder alle dag ontmoeten. Op het einde van die week. Zondag 19 October 1902, was ik bij zijn broer te Saint Georges. Toen ik met den com mandant. alleen aan het praten was, i heb ik hem gevraagd: Welnu com mandant, wat zou u nu denken te doen? In welk opzicht? In verband met het borderel met aanteekening, dat te Rennes is meege deeld om u goedigeloovig te maken. De dood van Zola heeft de aanvrage om een ejnquête kunnen vertragen, maar nu of straks, d'ie aanvrage zal toch gedaan worden. Luister, dokter, zei hij toen. gelooft u wel. dat het iedereen overkomen kan diat hij wordt beetgenomen? (te Avignon had ik mijn best gedaan hem aan het verstand te brengen, dat het stuk in quaestie valsch moest zijn). Stellig .en ik twijfel niet aan uw oprechtheid. Welnu, als,men mij bedrogen heeft, d:an wil ik niets liever, ingeval van een enquête, dan het bekennen. De komst van een derde heeft een andere wending gegeven aan het ge sprek. Maar twee dagen later achtte ik mij door deze verklaring gerech tigd, daar ik tijdelijk Montpellier ver liet, den commandant er een brief over te schrijven. Ik heb hem onze gesprek ken te Avignon en te Saint-Georges her haald. heb getracht hem aan te toor nen, hoe het stuk klaarblijkelijk niet echt kon zijn en hoe ernstig het was, dat er zoo in het. geheim op de rech ters was gewerkt. Eindelijk bezwoer; ik hem dat hij, om zich schoon te was- schen van elke verdenking van schul dige medeplichtigheid, den eersten stoot zou geven aan het herstel van het onrecht. Bij mijn terugkeer ontmoette ik dén commandant op den avond van Vrij dag 24 October. Ik drong hem tot spreken en toen heeft hij mij geant woord, dat hij niets wilde doen en herhaaldelijk heeft hij er aan toege voegd: Ik heb niets gezegd". En toen ik hem te verstaan gaf. dat ik niet met hem kon blijven zwijgen en hem vroeg of hij mij vrijliet in zijn plaats te spreken, gaf hij ten antwoord: „doei wat uwilt. maar wat mij betreft, for meel heb ik niets gezegd". In mijn gesprek met commandant Merle te Saint-Georges heb ik nog een gewichtig punt vergeten. Toen ik hem vroeg, wat hij dacht te doen in zake het. borderel met de aanteekening. aarzelde hij. Toen zei die ik: nu. kom. commandant, dat stulc is valsch! En toen heeft hij gezegd: hoor eens, dokter, u zult toch wel willen aan nemen dat iemand te goeder trouw beetgenomen kan worden. Italië. Een proces Voor het hof van assizen te Coni is een nogal interessant proces gevoerd tegen een jongen anarchist. Toen verleden zomer de koninklij ke familie op het lustslot te Racconigi vertoefde, kreeg de Korting een brief, blijkens het postmerk afkomstig uit Genève, waarin niet alleen allerlei ge meen e beleedigingen tegen het ko ninklijk huis stonden, maar met toe spelingen op Monza ook bedreigingen. De Koning gaf den brief aan de poli tie, die de zaak geheim hield, maar middelerwijl een nauwgezet onderzoek begon. Na eenigen tijd kreeg zij verden king tegen een student uit Sassari. een zekeren Ernesto Butta, die de wijk had genomen naar Genève, om zich te 'onttrekken aan een gevange nisstraf van zes maanden, waartoe hij wegens opruliende artikelen, in het anarchistisch blad van Sassari. de Aurora, was veroordeeld. De Zwit- sersche regeering, niet gesteld op Butta's aanwezigheid, had hem echter over de grens laten zetten en zoo keer de het jongemensch in gezelschap van een beambte der geheime politie naar zijn geboorteplaats terug. Op deze reis vond hij het noodig zijn moeder telegrafisch van zijn komst in kennis te stellen, maar de politie kreeg daardoor gelegenheid zich van, zijn handschrift meester te maken en zij meende er gelijkenis met 't schrift in den dreigbrief aan. Victor Emma nuel III in te herkennen. Brieven en briefkaarten vervolgens in Butta's woning gevonden en .waarin allerlei anarchistische beginselen werden verkondigd, versterkten haar in haar overtuiging. Deskundigen bevestig den ten slotte de overeenkomst van het schrift in de verschillende docu menten en zoo verscheen Butta voor het hof van assiz,en te Coni. waarom, der Racconigi ressorteert. Het proces is evenwel gauw afgeloo- pen, want de jury sprak, tegen het rapport der deskundigen in. een ..niet schuldig" uit, met gevolg, dat Butta, wij gesproken is. Hij is echter gevan gen gehouden om de zes maanden uit te zit-ten, die hij nog met de Italiaan- sche justitie te vereffenen had. Het is nogal eigenaardig, dat de vader van dezen jongen anarchist be ambte der veiligheidspolitie was en dat zijn móéder met haar twee doch ters te Sassari van een rijkspensioen leeft. Verschillende binnen- en buiten- landsche bladen laten zich gunstig uit over deze voorstellingen. Het Deventer Dagblad schrijft o.a.: De heer Chambly, een der grootste, misschien de grootste specialiteit in zijn eigenaardig vak, wekt niet alleen verbazing en bewondering door zijn buitengewone toeren op het gebied van magie en illusie, maar weet ook als aangenaam prater het publiek genoeglijk bezig te houden en zegt, wat hij te vertellen heeft, in goed en beschaafd Hollandsch. Van de voorstelling, in drie afdee- lïngen gegeven,, had .het Tai-za-W on der of de' Geheimzinnige Sarcophaag. het' slotnummer der eerste af deeling, een buitengewoon succes. Ook het optreden van mejuffrouw Kardec, wier spiritistische experimen ten de aandacht 'boeiden en belang stelling trokken van 't begin tot het einde. De Prov. Dr. en Asser Courant schrijft o.a.: Alles wat door mr. Chamjgfr éen Uitvoer werd gebracht, was -^berispelijk. Na^R pauze gi Stadsnieuws. Haarlem. 11 April. 1903. V r ij d a gm iddag hebben d Steenhouwersgezellen een huishoudelijke vergadering .gehouden, waarin zij sloten zich te onttrekken aan het comité van verweer. Hedenmorgen zijn door allen de werk zaamheden hei-vat alles is weer aan het werk. Koloniaal Museum. De afdee- lingen „Dierlijke producten" en „Ve zelstoffen" zijn, nadat zij eenigen tijd voor het publiek gesloten waren, we der opengesteld. Door eene kleine ver bouwing is eerstgenoemde afdeeling nu ook in die circulatie opgenomen. Tevens is hierdoor het lokaal veel lichter geworden. Eene vermeerdering van het aantal wandkasten maakte het mogelijk verschillende zoölogische producten, vroeger hier en daar in 't Museum verspreid, nu bijeen te plaat sen. Ook de zoo rijke collectie vezel stoffen heeft in de laatste maanden eene groote verandering ondergaan. De voornaamste Indische vezels, nl. die, welke voor de textiel-industrie al reeds van groot, belang zijn of dit ver moedelijk zullen worden, en dus voor toekomst cultures in Indië op den voorgrond treden hebben de meest in. 't oog loopende plaatsen gekregen, en alles is nu op eene. voor het. publiek zeer leerzame wijze, uitgestald. Het schilderen der kasten in kleu ren. harmonieerend met den inhoud, draagt er niet weinig tóe bij de aan trekkelijkheid der nieuwe afdeeling te verhoogen Evenals op alle Zon- en feestdagen heeft het publiek ook in de beide Paaschdagen van 104 uur vrijen toegang (kinderen alleen met ge leide. ging „Het geheimzin nige Amerikaansche Kabinet" of „Het gebonden Medium", gevolgd door de j vliegende tafel en de geheimzinnige, 7maal verzegelde brief. Ook deze 1 nummers hadden veel succes, getui ge. het applaus van het publi.ek, dat daarna hoogst voldaan huiswaarts keerde. Was er dan ook maar éen roep over de toeren, door Chambly verricht, zijn aangename manier van optreden en het aardige praatje,, dat hij er bij maakte, voltooiden dien guhStigen indruk.. Zondag 19 April a.s. zal de Muziekvereenigingvan post- en telegraafbeambten De Postharmo- nie, haar 3de Feestconcert geven in het Brongebouw (groote zaal) Eenige muzieknummers zullen ten gehoore worden gebracht, onder lei ding van den heer Joh. M. Schouien Jr. Verder een tooneelstukje en cen;- ge luimige voordrachten. Na afloop is er gelegenheid tot dansen, wat. voorzeker niet het minst in den smaak zal vallen Zie advertentie in dit nummer. Als eert bijzonderheid kan worden me degedeeld, dat door de commissionairs in groenten &n fruit, G. Busé en Zoon, wonende aan de Turfmarkt., de eerste snijboonen aan de groentenmarkt. ge bracht zijn en opgekocht doorW. Nijssen, wonende in, de Gasthuisstraat, dat is 12 dagen vroeiger dan het vorige jaar. Na een langdurige onge steldheid is overleden de heer P. Bruvn Pz., sedert weinige jaren no taris alhier. De overledene was een zeer geacht man, die het vertrouwen genoot van de steeds toenemende clientèle van zijn kantoor. Op den avond van den tweeden Paaschdag treedt in het Brongebouw op de heer Chambly met medewerking van mej. Kardec. Uitslagen voetbalwedstrijden. H. F. C.—RACING CLUB DE FRANCE 5—0. Onder begunstiging van prachtig weder speelde gisteren de ,,Ra:ing- club de France" haar eersten inter nationalen wedstrijd, vn wel tegen ,,H. F. C." te Haarlem. Om twee uur stelden beide elftallen zich op het mooie gelijke veld aan de Spanjaardslaan op. De Franschen waren volledig. H. F. C. met twee spelerfe uit het tweede elftal, onder scheidsrechter J. v. d Berg. De gasten wonnen den opgooi an hun keus was heel gemakkelijk, daar wind noch zoen op bei veld hin derde. Vóór de rust doelpuntte H. F. C. éénmaal door een mooien hohkschop van Pereina en ingezet door -T- d. Vinne. Even vóór rust doorstond de Franscbe* doelverdediger nog een zeer kritiek moment. Holdert nam een ren en belandde voor het do*! der gasten, maar kwam jammerlijk te vallen. De scheidsrechter gaf raar een der spelers den bal met de han den aangeraakt had. een vrijen sch >p Het lede.r werd keihard door Prins ingezet, maar meesterlijk door den Franschen verdediger, weggewerkt. De rust ging in met 10 voor H.F. C. Na de hervatting slaagde H. F C. er spoedig in om hare leiding te ver- grooten eai te brengen op 4—0, door dat Holdert, 2 keer en Henny een maal den Franschen doelveildediger wisten te verschalken. Kort vóór tijd wist Hold'orrt nog eenmaal deu Franschen doelman te noodzaken den bal uit zijn net te visschen, zoodat de Haarlemmers met 5—0 wonnen. 1 Een stand van 53 had o.i. beter de verhouding van het spel weergege- de Franschen waren nogal ongeluk kig. SPARTA—CALEDONIANS 1—2. De voetbal-wedstrijd, gisteren te Londen gespeeld tusschen „Sparta" van Rotterdam en „Caledonians F. C." eindigde met 1 in het voordeel dier Engelschen, die vóór de pauze de leiding hadden. Naar wij vernemen heeft zich hier ter stede een comité gevormd, om in deze dagen, nu zooveel extra-diensten ge vergd worden van politie en landmacht tot handhaving van de orde in deze stad, aan dezen een blijk vain waardeering geven in den vorm van dagelij ksche te'reiking van broodjes, koffie, choco lade en sigaren. Een ieder, die bereid is voor dit goede doel iets af te zonderen, wordt verzocht zijne bijdrage zoo spoedig mogelijk te zenden aan den heer C. A. Sprenger, bureau Algemeene Nederlandsche Wiel- rijdersboind, Kleine Houtweg 55. Uil de Arbeiderswertjid Binnenland. Het Vredescongres, De waarschijnlijkheid, dat hefXIio Internationale Vredescongres dit jaar te 's-Gnavenhage zal worden ge houden, is thans zeer groot gewor den. Alleen zou het niet, gelijk aan vankelijk het plan was, op 18 Mei worden gehouden, dien dag waarop dia Vredesvereeinigingen het bijeen komen van do door den Keizier van Ruslandi bevorderde Vredesconferen tie herdenken, doch in d.en loop van die maand September e.k. Reiniging Naar heit Hbl. uit goede bron ver neemt zullen de werklieden aan Je stadsreiniging te Amsterdam, die zich tot Vrijdagmiddag drie uur nog niet aanmeldden, ruim 300 in getal, rac- slagen worden Sport en Wedstrijden De courses te Breda, welke tweeden Paaschdag gehouden zouden worden, gaan niet door, wegens de beperkte treinenloop. BUITENLAND. Niet alleen oudea- de schoenmakers te Pirmasens, in de Palts, maar ook on dar de metaalbewerkers te Iser- lohn, ongeveer 4500 man, dreigt een uitsluiting. Dj? strijd ontstond om 't afdanken van éen werkman. Zijne kameraden verzochten toen de firma dezen werkman weer Tn dienst te ne men en in ruil daarvoor als er ge brek aan werk was, hun aller werk tijd iets te bekorten of andersin plaats van den ontslagene den laatstaange- stelden arbeider gedaan te geven. Het is niet bekend, of de afgedankte werk man zijn plicht verzaakt had. De fir ma weigerde echter te voldoen aan het verzoek, waarna de overige ar beiders van' de firma zich solidair verklaarden met den ontslagene en den dienst opzegden. De firma moest haar bedrijf stop zetten. Toen nu an dere fabrikanten voor haar bestellin gen begonnen u'it te voeren, weiger den de arbeiders in de andere fabrie ken onderkruipers-diensten te doen. De onderhandelingen leidden tot geen uitkomst, en nu zullen met Pa- schen meer dan 4000 arbeiders uitge sloten. worden. De bevolking ziet den strijd met leede oogen. daar na tuurlijk de neringdoenden mee moe ten lijden. Daarom heeft men nu van dien kant aan den regeerings-presi- dent het verzoek gericht om de par tijen in geschil te vei-zoenen. Haarlem. Het aantal werklieden dat zich Vrijdag vóór 12 uur nog aan de Cen trale Werkplaats aanmeldde, bedroeg ongeveer 80. Aan den arbeid zijn nu 796 perso nen. Omtrent hen,__die zich later heb ben aangemeld, zijn door den inge nieur nadere instructies uit Amster dam gevraagd. Voor de stakers, die nog een week loon te goed hebben*. zal hedenavond te 6 uur 15 de uitbetaling plaats heb ben. Bij groepjes van 10 zullen zij worden binnengelaten. Ook aan het .station meldt zich nog steeds ontslagen spoorwegpei^sonse 1 Het uitgaan der werkplaatsen had' een bijzonder kalm verloon. Alleen in den omtrek van Sint Bavo was het den geheelen avond zeer druk. De arbeiders kunnen zich blijkbaar niet goed rekenschap van den toe stand geven, waartoe het tweede tele gram, dat de algemeene werkstaking weder is geproclameerd, het zijne bij draagt. Vrijdagmiddag te 2.30 uur vergader den de voorzitters en secretarissen, der verschillende patroonsvereenigin- gen in de bouwvakken in het lokaal der aannemerssocieteit. In deze verga dering werd overwogen, wat de pa troons in het midden weuschtien te brengen, in die gecombineerde verga dering die om half drie zou worden gehouden en waarin op verzoek der werklieden een deputatie uit hun mid den zou worden toegelaten om hun belangen te bespreken. Om half drie ontvingen de patroons echter een briefje van den volgenden inhoud „Aan het patronaat van alle bouwvakken. Mijne heeren. Het is onmogelijk tegen hall drie te confereeren. Wij zullen echter U dezen tijd bij goedvinding aangeven, (w.g.) De gecombineerde bestuurderen van Haarlem. Door de patroons werd hierop den boodschapper geautwoord, dat zij deze handelwijze hoogst onwellevend vonden en zeiden verder dat zij der j deputatie van de werklieden nog een 1 half uur tijd gaven om voor te dragen wat de arbeiders wenschten. Het gevolg hiervan was uat om 3 uur de conferentie plaats had. Een concept-overeenkomst werd nu ge formuleerd, d'ie om 5 uur aan de werk lieden zou worden gezonden en waar op zij om 7 uur des avonds hun be slissing zouden geven* Om 8 uur was nog niemand van de werklieden komen opdagen, waar na de patroons bij de werklieden lie ten informeeren naar den uitslag van hun besprekingen. De patroons, kregen daarop ten ant- j woord, dat de werklieden nog geen beslissing konden nemen en eerst he- den, Zaterdagmorgen, van antwoord zouden dienen. De patroons besloten daarop tot pu blicatie van het compromis, dat des middags was vastgesteld, en dat he den door ons per bulletin werd uitge geven. De inhoud is als volgt Aan onze werklieden. Als gevolg van de besprekingen he denmiddag gehouden tusschen afge vaardigden van Uwe besturen en de onze. kunnen wij U mededeelen dat door ons de te volgen gedragslijn na afloop der staking is vastgesteld als volgt lo. Alle stakende werklieden wördtenj voorzoover verminderde werkzaamhe den zulks niet beletten, door hun vo rige patroons in dienst genomen uiterlijk Dinsdag e.k. 2o. Allen werklieden, die gestaakt hebben wordt door hunne organisa tion de verplichting opgelegd zich weder bij hun vorige patroons aan te melden. 3o Uitsluiting óf boycot zal niet plaats hebben, noch ten opzichte van de gestaakt hebbende werklieden door deu patroon, noch door de werk lieden of hunne organisaties tegenover de werklieden die gedurende de sta lling aan het werk zijn gebleven. 4o. Dit besluit wordt ter kennis ge bracht van de orgahisatiën der heide partijen. Haarlem, 10 April 1903. Namens de Patroonsvereehi- gingen in de Bouwvakken, Afd. Haarlem Ned. Aannemersbond, A. RINKEMA, Voorz. J. W. VAN SANTÉ, L.-secr. Het plaatselijk comité van Verweer zetelde Vrijdagavond nog in het ge- houw St. Bavo, o.m administratieve werkzaamheden, af te wikkelen. Ook hedenmorgen wals het daarvoor in' het gebouw aanwezig. Wij hebben 0113, zooals diat aan een neutraal blad betaamt, zorgvul dig onthouden van beschouwingen over de gebeurtenissen vaa de wiek, die achter ons ligt en ons bepaald tot het geven van de berichten, die ons van verschillende zijden werden toegezonden en van wat wij zelf op merkten. Zoo gaven wij tientallen bulletins en 's avonds uitvoerige relazen over den stand der zaken Daarvoor heb ben wij veel waardeering ondervon- den, die ons aangenaam was, mi ar I tevens hebben wij critiek te verduren

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1