f Haarlem s Dagblad j fUvordt Sa alle! Ulcringen in Haar- |f|ein eri €&nast*-e- Jjiteen gelezen. waw «ww www ierzoek inzake pensionneer img van gemeente-ambtenaren. Aan J. Koper en V. Bierenbroodspot werd respectievelijk 3 en 2 maanden afschrijving verleend van betaald schoolgeld voor 1 kind, aangezien die kinderen wegens ziekte niet ter school zijn kunnen gaan. Daarna was aan de or die het request van de Zandvooiitsche Terrein- m Hó tel-Maatschiappij nopens het aan de gemeente overdoen van straten, welk request wordt voorgelezen, waarna ter kennis van den Raad werd gebracht het advies van B. en W. De heep. SLAGVELD achtte het wenschelijk, dat door de genoemde Maatschappij eenigen grond werd af gestaan voor een bergplaats van haardasck en vuilnis en vroeg aan hot College van B. en W. om een verzoek daartoe aan genoemde Mij. te richten, waaraan door dat College voldaan zal worden. Na nog eenige besprekingen we'd met algeineene stemmen besloten de bij het request bedoelde straten over te nemen op do voorwaarden in het advies van B. en W. omschreven. De VOORZITTER bracht nog ter tafel de vraag wat de Raad wensche lijk achtte, of de trottoirs met Rijn- klinkers of met Waalklinkers be straat werden. Op voorstel van don heer Zwaan werd besloten die keuze van steenen over te laten aan B. en W. Daarna werden henoeand tot leden van het stembureau voor de a.s. ver kiezing van drie leden van den Ge meenteraad, de heeren Jb. Slagveld, J. van Duivenboden en J. Bakkenho ven, en tot plaatsverv. leden de hee ren P. van dier Mije, J. van den Bos •e#i M. Koning. Nadat de Raad een geheime zitting had' gehouden, werden vastgesteld het kohier van de Plaatselijke directe belasting naar het inkomen voor 1903 tot een bedrag van f 5166.72 en het kohier no. 3 dier belasting voor 1902 tot een bedrag van f 58.75. Vervolgens werden behandeld eeni- ge reclames tegen aanslagen in de Plaatselijke directe belasting naan het inkomen en tegen aanslagen in de hondenbelasting, waarna de ver gadering gesloten werd. Binnenland. Eerste Kamer. Da Eerste Kamer is voornemens na hare terugkomst af te doen de aanhan gige wetsontwerpen en het militair strafrecht, De lichtingen. Men verneemt, dat tot dusver nog mets beslist is omtrent het huiswaarts zenden der miliciens 19Ó0 en 1901. De beslissing wordt de volgende week ver wacht. De S. D. A. P. en de steking. Het partijbestuur der S.D.A.P. laat in ..llet Volk" een manifest afdruk ken, waarin bet o.a. zegt: Zóo is de w.erkstaking van 6 tot 12 April het gevolg geweest van het drij ven der Regeeriug. die den oorlog heeft gewild, om met behulp der Di- rectien de sp oor weg org an isat i e te kunnen vernielen en de vakbeweging iu het algemeen een knak te kunnen toebrengen. De verantwoordelijkheid voor den last en de schade, die het publiek door de staking h^eft ondervonden en voor bet onder de wapenen houden der lichtingen, rust dan ook op de Re geering. D e S. D. A. P. en de Werkstaking. Om de houding der S.D.A.P. in de zen strijd te begrijpen, moet men be denken lo. dat de door de Regeering voorgestelde strafbepalingen de arbei ders troffen in hun eerste recht het recht van over hun eigen arbeids kracht te beschikken en hun on misbaarst wapende werkstaking; 2o. dat de glansrijke overwinning van het spoorwegpersoneel op 31 Januari ook in ouzp kringen een bijna onbegrensd vertrouwen in de solidariteit en de standvastigheid van dat personeel had gewekt en 3o dat het Hoofdbe stuur der Spoorwegorganisatie reeds bij het eerste gerucht van dreigende strafbepalingen had verklaard zich daartegen door middel eenèr tweede staking te zullen verweren. Deze strijd was ons opgedrongen een proletariaat, dat zich zonder alle wettige middelen van verweer te ge bruiken, laat knevelen loopt gevaar al zijn rechten te verliezenhier stond niet alleen de macht, ook de eer van het georganiseerde proleta riaat op het spel: al moest de strijd worden verloren, wanneer slechts het verweer der arbeiders krachtig was, zou dit de bourgeoisie leeren, in het vervolg te handen thuis te houden. Deze overwegingen deden ons be sluiten met de andere arbeidersorga- nisatiën den strijd te aanvaarden, ook al was het te voorzien, dat de anar chisten. die sinds eenige jaren in de vakbeweging een geregelde propagan da voeren voor de algemeene werk staking, de beweging aan dat streven zouden dienstbaar maken. In den loop der agitatie kwam dit idee steeds meer op den voorgrond het werd langzamerhand als een hal ve misdaad, als verraad, of minstens als lafhartigheid beschouwd, niet aan de mogelijkheid eener algemeene sta king tegen de wetten te gelooven en daartegen te waarschuwen de werk staking werd bij velen het doel, in- plaats van een middel, in den uiter sten nood aan te wendien. om aan d,e politieke actie der soc.-dem. in de Ka mer meer kracht bij te zetten. Voor hen waren de dwangwetten slechts een voorwendsel, om die massa's tot algemeene werkstaking aan te zetten en dezen, politiek niet ontwikkeld, begrepen niet, dat de staking geen zin meer had, zoodra de wetten zou den zijn aangenomen. Vandaar dat het Comité van Ver weer, hetwelk verkeerdelijk is ge zwicht voor den aandrang onder ver scheidene groepen van arbeiders zelf toen het de algemeene werkstaking proclameerde, groote ontevredenheid wekte, toen het deze twee dagen later, na aanneming der wetten, weer deed eindigen. Een goed georganiseerde beweging zou indruk hebben gemaakt door op dien oproep als éen man weer aan 't werk te gaan. In plaats daar van toonden de arbeiders te weinig begrip van organisatie, door het oor te leenen aan hen. die .voortzetting der staking" predikten en door hen, die op het juiste oogenblik de sta king deden eindigen, van ..verraad" te beschuldigen. Van onze partij genooten in de vak beweging vragen wij thans niet aller eerst. dat zij daar over politiek zul len spreken. Neen. de vakbeweging zelve is thans in gevaar haar moeten zij dienen om haarzelveop hen rust de taak, de inwendige organisatie hunner vakbonden waar noodig te verbeterenzij moeten thans meer dan ooit trachten de beste vakmannen te zijn. Naast en buiten de vakorganisatie dient thans de politieke organisatie en ontvoogding der arbeiders met verdubbelde kracht ter hand te wor den genomen. De S.D.A.P. zal zoo is voor speld. door de geleden nederlaag achteruitgaan. Als men daarmede zeggen wil. d'at zij een deel harer kiezers zal verliezen zoo wordt de mogelijkheid daarvan toegegeven, Maar indien zij daarvoor arbeiders- leden wint. kiezers of niet-kiezers, dan gaat zij toch vooruit. Land en Tuinbouw Adres betreffende de Landbouw raden. Naar aanleiding van het besluit, ge nomen in de 104de algemeene vergade ring, is door het hoofdbestuur het vol gende adres gezonden aan de Tweede Kamer der Stat en-Generaal. Geeft met den meesten eerbied te ken nen, hei Hoofdbestuur der -Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, gevestigd te Haarlem, dat het heeft ken nis genomen van het bij Uwe Kamer ingediende Ontwerp van Wet, houdende de instelling van landbouwraden, als mede van het te dezer zake aan Uwe hooge vergadering gerichte adres der Nederlandsche Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde in dato Februari j.l.; dat bedoeld wetsontwerp een punt van behandeling heeft uitgemaakt in de 104de algemeen© vergadering der Ver- eeniging, gehouden te Haarlem 30 Maart j.l.; dat in deze vergadering der Vereeni- ging voornoemd, werd besloten het hoofdbestuur op te dragen, aan uwe Kamer instemming te betuigen met den inhoud en de strekking van voormeld adres van de Nederlandsche Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde, on der bijvoeging evenwel van het eerbie dig veTzoek, dat, indien er toe mocht worden besloten om den tuinbouw niet op te nemen In bedoelde wet, het als dan Uwe hoog© Vergadering moge be hagen, het daarheen te willen leiden, dat de tuinbouw ten spoedigste eene afzonderlijke officieele vertegenwoordi ging erlangt. Het hoofdbestuur heeft d© eer door deze aan die opdracht gevolg te geven. Hetwelk doende. Hei hoofdbestuur der Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur: J. H. WENTHOLT, Voorzitter. JOH. DE BREUK, Alg. Secr.-Penningm. Rechtzaken. Vlees ciiexport. Men meldt uit Zutphen dd. 16 April. Een zaak wegens meineed! bracht gister voor de rechtbank alhier zeer leerzame zaken over den vleeschexport aan het licht. Het verhaal zou ge noemd kunnen worden ,,de geschie denis van een partij hammen." In 19Ü1 verzond een lid van de toen bestaande firma de V. en Co. te Deventer uit Ruinenié 3U0 ham men. Ongelukkig werden deze ham men in de Rumeensche boot onderin geladen, daar' bovenop kwam een la ding maïs, zoodat de hammen verstikt en defect in Deventer aankwamen. De firma K. en A., ook te Deventer, ging eens kijken naar de hammen, vond ze voor export nog zoo kwaad niet en deed een bod, maar de firma de V. vroeg veel le veel. Intusschen, het eene lid der firma de V. wilde de hammen in elk geval kwijt en droeg daarom aan zijn zwa ger M. te Zutphen, in de aanhangige rechtzaak de beklaagde, op om alg commissionair die hammen tegen el- ken prijs aan K. en A. te verkoopen. M. kweet zich hiervan, verkocht de hammen voor 60 ct. -er kg., waar vol gens de deskundigen goede, voor ex port geschikte hammen 90 96 cent kosten. Om de firma K. en A. niet te laten merken, dat zij dezelfde hammen kocht, waarvoor zij in h,et voorjaar bedankt bad1, kreeg de voerman last met zijn vrachtje een eind om te rij den. zoodat het, scheen of de hammen van M. uit Zutphen kwamen. De hammen werden nu te koop aan gebeden voor 80 ct, het KG., aan de firma Ter M. te Piotterdam, wier keur meester echter deze ..boereuharnmen" direct herkendie als Rumeensche ham men en er voor bedankte. M. werd toen ter verantwoording ge roepen door de heeren K. en A. De heeren vroegen of hij mogelijke scha de bij export naar Indië wilde vergoe den. De schade zon zoo groot niet zijn, want in Indië at men de ham möest ongekookt en dan kwam de on deugdelijkheid! niet zoo aan het licht. Dit bleek dan ook het geval te zijn geweest, want slechts éen firma te Soerabaja van wie een afnemer blijk baar de ham gekookt had. had' ge klaagd. De keurmeester der firma K. en A. had ook een ham gekookt, maar toen was ze oneetbaar geworden en hij had' toen de firma gewaar schuwd!. Tot zoover de hammengeschiedenis Dat zij aan den dag kwam, was daar door, dat M. valschelijk gezworen zou hebben in een civiel proces hem door die firma K. en A naar aanleiding dezer kwestie aangedaan. ..dat hij niet beloofd had schadevergoeding te ge ven," terwijl de firmanten en het kan toorpersoneel volhielden dal M. wel degelijk die belofte heeft afgelegd. 1 Donderdag werd iu deze zaak uit spraak gedaan en werd M. vrijgespro ken met bevel tot onmiddellijk ontslag uit de preventieve hechtenis INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt, de copy den inzender niet teruggegeven. De viseh wordt daar betaald. Vollendam trof Donderdag en Vrijdag j.l. weder een zware slag, drie men- scbenleve.ns eischte de Zuiderzee. Don- dag werden door een windvlaag twee jongelieden, een van 14 en een van 24 jaar, welke laatste dezer dagen in het huwelijk zou treden, van een botter ge slagen en vonden hun graf in de golven Ook Vrijdag werd eveneens door een windvlaag een 23jarig visscher (ook bruidegom) van de botter geslagen en verdween in de diepte, als een bewijs hoe gauw dit ongeluk plaats vond, die- ne het volgende: De overledene had ten half 12 nog een kop koffie bij zijn oude moeder ge dronken en 10 minuten over twaalven was de botter reeds weder binnen met de noodlottige tijding. De Priester, wel ke werd belast deze treurige tijding aan zijn oude moeder en op sterven lig-' gende vader over te brengen, had voor zeker hiermede een zware taak te vol brengen. Op een vraag door ons de familiele den der slachtoffers gesteld, waarom! of men dan toch met dit buiige weder in zee ging met deze kleine vaartuigen, was het eenige antwoord- ,,Ach, mijn heer, wij moete toch eten, als dat ons niet noodzaakte zouden wij wel binnen blijven". Men doet in deze dagen zooveel aan arbeidstoestanden, doch voor de vis- scberman doet men niets, aldus ein digden onze bedroefde zegslieden. Gemengd Nieuws, Millionairs-hawelijk. Uit New-York komt bericht van een huwelijk tusschen den millionair Reginald Vanderbilt en een Miss Neilson^ die ook wat in de melK te brokken heeft. De bruiloftsdagen wa ren vol van de kostbaarste feesten. Met de automobiel werden vele uit stapjes gemaakt, op een waarvan dei bruidegom bekeurd weïd voor de ra zende vaart, waarmee hij reed. Met zijn bruid1 m een rijtuig toerende, ging hij iemand, die van haar een kiekje wilde nemen, met de zweep te lijf. Onlangs liet d'e jeugdige rijkaard, hij is 22 jaar in drie kwartier tijds bij het spel ruim f250.000 zitten. Het huwelijk is Dinsdag met groote praal gesloten. De geschenken had den naar schatting een waarde van f2.400.000. Zooveel planten en bloe men als er voor de feesten en het hu welijk gebruikt zijn, heeft men te New-York nog niet bijeen gezien. De moeder van de bruid zeide met, aandoenlijken trots, dat nog nooit een bruiloft zooveel geld bad gekost Behelpt o. Te Yarmouth, in Engeland, rolden Dinsdag twee vaten whiskey, elk in houdende 10 galon, uit een spoorwa gen; een er van viel in duigen. Een troep kolenwerkers in de buurt kwa men dadelijk aanrennen, en niets an ders bij de hand Rebben, schepten zij het kostelijk nat met hun kolenspadien op en lieten het daarmee in hun keel glijden. Men moet zich weten te be helpen. Vnistgevecht. D© Engelsche bladen maken gewag van een woedend vuistgevecht, dat Maandag plaats had in een trein van Parkeston naar Londen tusschen een Queenslander en een Hollander. Deze zou de koningin van Engeland beleedigd hebben. Beide" vechtersba zen wenden deerlijk gehavend, de* Hollander natuurlijk het ergst. Zij werden aan een tusschenstation uit den trein gezet en later naar Londen doorgezonden. Zij werdien, naar het schijnt, daar gievangen ge houden. Duitschland en Denemarken Da geruchten omtrent huwelijks plannen van den Duitschen kroon prins duiken wee,r op, nu o.a. naar door Keizer Wilhelm in zijn telegram aan koning Christiaan van Denemar ken gebezigde woorden, dat hij zich in de Deensche koninklijke familie als ,,een zoon des huizes" zal glvoe len. Deze geruchten worden verspreid door het te Kopenhagen verschijnend blad „Vort Land". Als a.s. kroonprinses van Duitsch land wordt prinses Thyra van Dene- marhen, de dochter van het Deensche croonprin^elïjk qchtpaart, genoemd. Vervolg Buitenl. Nieuws Japizi. Activiteit in Rusland. Niet minder dan da Chineezen stre ven de Japaneezen er naar hun han dels-sfeer uit te breiden, met name in Rusland, met welk land da handels betrekkingen in den laatsten tijd van zoo gunstige conditie waren, dat men een JapanschRussische handels maatschappij ta Moskou heeft kun nen stichten, onder den naam van .Yokohama". Heit kapitaal' bedraagt weliswaar nog slechts ongeveer 500.000 gld., doch de Japansche kooplieden zijn vol hoop in de naaste toekomst d'e onderneming tot bloei te brengen; deze verwachtingen zijn voor1 een deel hierop gegrond, dat de Japansche maatschappij „Chara" die een groot deel der aandeelen heeft genomen, beloofd heeft haar ruwe zijde slechts aan dé nieuwe maatschappij te ver koopen. Doch deze maatschappij is niet het eenigste bewijs van Japansche activi teit in Rusland. In Moskou is verder nog opgericht eepi Japansch-Russi- scae bank, welke zich verzekerd heeft van den steun der voornaamste plaat selijke firma's. Verder zuilen succur salen iu St. Petersburg en in da voor naamste steden van Japan en China gevestigd worden. De ondernemende Japaneezen zijn zóó vast ervan overtuigd, dat dé han del tusschen Rusland en Japan een •groote uitbreiding behoeft, dat zij Japansche consuls in de voornaamste stenen in Rusland zullen aanstellen. Reeds schijnt er een Japansche consul te St. Petersburg benoemd te zijn. en is men aan het zoeken naar een geschikten vertegenwoordiger te Moskou. Waarschijnlijk is het vooral de ac tiviteit door de Chineezen in den laat sten tijd in Europeesch Rusland aan den dag gelegd, die de Japaneezen drijft zich bij de zonen van het He- nielsche Rijk niet achteiilijk te be- toonen. China. De toestand. Naai* reeds telegrafisch werd ge meld, is de secretaris-generaal en voorzitter van de finantieele controle commissie Young-loe overleden en is Prins Tsjin&j tot zijn opvolger be noemd. Volgens een bericht van het Reu ter bureau uit Peking beeft de Keizerin- Weduwe met deze benoeming duide lijk te kennen gegeven, dat het haar bedoeling is. om de hervormingsvoor stellen van Yoeantsjikai te verijdelen. Wel betreft het slechts de verwer ping van het voorstel tot heffing van belasting in dé provincie Tsjili, op grond dat het volk te arm zoude zijn om deze belasting op te brengen, doch men begrijpt zeer goed dat deze verwerping alle plannen van Yoean tsjikai totaal in he war heeft gebracht. Dat de Keizerin er niet aan denkt rekening te houden met de verarming van het volk, blijkt reeds uit de pom peuze maar buitengewoon dure reis, welke bet Hof onlangs ondernam en waarvan het eergisteren te Peking te rugkeer dé. Aan den andleren kant seinde men aan de .Times", dat de Chineesche pers volstrekt niet deelneemt aan den rouw van bet Hof over den d'ood van Yoengloezij vindt integendeel, dat de verdwijning van dezen man van bet staatkundig tooneel tot nationale vreugde moet stemmen, daar thans de weg tot de invoering van hervor mingen openstaat. Terwijl de Keizerin alles doet om Yoenloe ook nog na zijn dood als het ware met eerbewijzen te overladen, Jverkiaari de vaderlandslievend© pers, dat de akelige toestand, waarin het rijk thans verkeert en de armoede van het volk aan den verderfelijken in vloed van den overleden staatsman moeten worden toegeschreven. Vervolg Stadsnieuws De heer van de Kamp merkte ons op, dat wij in ons verslag van den R. K.' Volksbond alleen de vereenigin- gen Maarten Luther en Patrimonium noemden, doch dat wij verzuimden te schrijven en „dergelijke vereenigingen' Gaarne willen wij ook vermelden, dat d'e heer v. d. Kamp ook andere vereeni gingen bedoelde te huldigen, o. a. den Christel. Nat. Werkmansbond. In de Staatscourant van heden vinden wij de Kon. (goedgekeurde notulen van de muziekvereniging „Orpheus". Deze vereeniging stelt zich ten do-el den smaak in en die beoefening der muziek te bevorderen. Ho 11. IJzeren Spoorw. Mij. Ingaande Zaterdag 18 April a.s. tot en met 30 April e.k. zullen trein 59 en 54 weder ioopen. Beiden stoppen te Haarlem. Voorts Ioopen tr'einen 339, 349 en 334, stoppend te Halfweg, en Ioopen de treinen 609, 555, 559 Haarl.lJm., 561 Haarl.—Enkh., 565 Asd.—Him., 107, 569 Him.—Hrn., 573 Him.—Uitg., 577, 581, Him—Hrn. led. 5635, 585, Hlm.-Uit., 589 Amr.-Hiin. 787 Hrn.Enkh., 121 Him.Amrl Tretin: 604, 556, 560, 104, 566, 570, 574 578 Donderdags; 580 Ekz.Him., 1634 584, 588 IJm.—I-Ilm., 160. Op het Baanvak VelsenIJmuiden Ioopen de treinen 559, 707, 715, 719, 723, 727, 729, 731, 735, 587. Trein: 704, 708, 716, 720, 726, 730, 732, 734, 736, 588. Op het baanvak HaarlemZand- voort Ioopen de treinen 407, 419, 431, 443, 457, 469, 408, 424, 436, 448, 464, 474. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 22 April 1903. des namiddags ten 1£ ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). 1. Mededeelimgen en ingekomen stuk ken. Verzoek mej. M. S. Stolp om ontslag als onderwijzeres kostelooze school litt. A. 2. Voorstel W. A. J, van de Kamp, in stelling Commissie voor onderzoek mo gelijkheid uitoefenen invloed op even tueel e plannen verbouwing infanterie- kazerne. 3. Id. Commissie voorbereiding op richting openbaar slachthuis, beschik baarstelling gelden, met schrijven ge zondheidscommissie. 4. Id. B. en W. verhooging jaarweddie leeraar H. B. scholen. 5. Id. ld. goedkeuring rekening Ka mer van Koophandel en Fabrieken, dienst 1902. 6. Id. id. beschikbaarstelling medail les nationalen schietwedstrijd. 7. Id. id. 'onbewoonbaarverklaring perceel Noorderschoolsteeg no. 15. 8. Id. id. id. i.d Korte Zijlstraat No. 7. 9. Id. id. verhuring gedeelte loods en grond Veerpolder aan G. J. Beus. 10. Id. id. id. grond Kleinen Hout weg aan H. van WaveTen. 11. Id. id. aanwijzing plaats vestiging zwem- en badinrichting. 12. Id. id. vaststelling plan bebouwing gronden tusschen Wagenweg, Schouw tjeslaan, Leidsche Vaart en Raamsingel. 13. Id. id., adres J. F. Duin, aankoop grond Tempeliersstraat. 14. ld. id. beschikbaarstelling gelden verbetering weg langs Zomervaart. Teraardebestelling Hedenmiddag had op de begraaf plaats aan den Schoterweg onder ve'le blijken van belangstelling, de plech tige teraardebestelling plaats van het stoflfeliijk overschot van wijlen, dén heer J. F. van Dobben. Vele vrienden en kennissen van den overledene waren op de begraaf plaats aanwezig om een laatsten groeit te brengen. Maar ook de kransen en bloemen, welke de lijkbaar dékten, ge- tuigden van de groote belangstelling en diepgevoelde vriendschap wedke men algemeen voor den dierbaren afgestorvene koesterde*. Aan de geopende groeve werd na mens den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, waarvan vele leden aanwe zig waren, het woord gevoerd door Ds. Swaan. In gevoelvolle woorden herdacht spreker den overledene als een zorg volle vader en een deelnemende vriend. Voorts bracht spreker in dank bare herinnering hoe de overledene een reeks van jaren verschillende kerkelijke betrekkingen heeft bekleed en steeds voor het heil van de Kerk gearbeid heeft. Voor zijn kinderen was het een groot voorrecht zulk een vader tot zulk een hoogen leeftijd te mogen be zitten. Hij had allen lief, en deelde steeds in hun vreugde en leed. Zijn nage dachtenis zal d'an ook steeds bij hen, ook bij allen, die den overledene ge,- kend hebben, en hem liefhadden, in eere blijven. Hierna werd op verzoek van Ds. Swaan door de aanwezigen aangehe ven het gezang: „Jezus uw verzoenend stervan, Blijft het rustpunt van mijn hart" enz. De oudste kleinzoon, Ds. J. van Dobben, bedankte voor de laatste eer den overledene bewezen. Het „Alg. Hbld." van Vrijdagavond bevat het navolgende bericht uit Haar lem: „De Gemeenteraad houdt hedenmid- „dag eene spoedeischende vergadering. „Men brengt dit in verband met den te- „gen morgen aangekondigden verkoop „van terreinen, gelegen in de onmid- „dellijke nabijheid van die waarop de „gemeentelijke slachtplaats zal verrij- „zen." Wij achten dit bericht niet gelukkig. Zelfs de grootste dorst naar nieuws van de lezers kan o. i. een journalist nooit nopen, dingen aan de klok te hangen, die uit den aard dar zaak geheim moe ten blijven. Wanneer de gemeenteraad grond wil koopen op een publieke vei ling, dan kan het toch niet op den weg liggen van de pers om aan speculanten de oogen open te krabben, zoodat de gemeente óf in het geheel niet óf alleen tot zeer hoogen prijis koopen kan. Dat, naar de corr. nader meldt, de Raad besloten heeft niet te koopen, doet natuurlijk aan het principe van de zaak niet af. Gisteravond hielr de Chr Z angv er e eniging „Harpe Davids", din de Heer A, J. F. Koelen, een feestelij ke bijeenkomst in de gehoorzaal van het gebouw van den Protestantenbond! aan de Nieuwe Gracht alhier, ter ge legenheid van de herdenking van het 121/2jarig bestaan der vereeniging. De heer Koelen, die mede zijn 12/- jarig jubilé vierde, als dir. der ver eeniging, werd door den voorzitter hartelijk gelukgewenscht. dei hem pa- mens de vereeniging een 4-tal cadeaux overhandigde, waaronder een prach tig bewerkte spiegel. De heer Koelen dankte voor de sym pathie in deze betoond, en sprak de wensch uit, dat het hem gegeven mocht zijn nog vele jaren in het mid den der vereeniging te moigen zijn. Het verdere van den avond was ook recht gezellig. Muziek, zang en voor dracht wisselden elkander af. De zaal was keurig met groen versierd. Men bleef tot ongeveer half een in den nacht in recht gezellige stemming bij een, waarna door den voorzitter met dankzegging gesloten werd. Was er eerst sprake, dat Vrij dagmorgen 350 werklieden der Centr. Werkplaats weder in dienst zouden worden gesteld, en gewerd ons daarna van officieele zijde _dat de 350 man Maandagmorgen zouden beginnen, wij kunnen thans mededeelen. dat er nog geen tijd van indiensttreding bepaald! is. Hoewel de chef der Centr. Werkpl. den tijd op Maandae stelde, is van de Directie te Amsterdam nog geen ant woord ingekomen. Maandagmorgen van 912 en van 25 uur kunnen de stakers het loon van 6—12 April aan het bureau op dé werkplaats afhalen. In de centrale van de Elec- trische tram aan de Leidschevaart is een bankwerker door een andexen bankwerker zoodanig mishandeld), dat zijn toestand zeer ernstig is. Examen L, O. Geëxamineerd 6 candi daten. Geslaagd mei. M. E. van Gelder. Gevonden voorwerpeneen dames- hand'scboen. een fantasie-broche, een nikkelen hondenhalsband, waaraan een Amsterdamsche belastingpenning no. 2588—1902. Uit de Omstreken. Velsen Op de hedenmorgen gehouden 1ste voorjaars-koemarkt was aangevoerd: 73 stuks vee, de prijzen waren als volgt: Vette koeien van f 175260; kalf-koeien 170—250; VoorSen f 170 —160; Kalveren 65—95. Vervolg Nieuwstijdingen. Men seint ons uit Amsterdam: De Ned. Scheeps- en Bootwerkersbond verspreidt een manifest, waarin gezegd wordt dat het Volksdagblad 10.000 gul den beschikbaar stelt voor de transport arbeiders, om den strijd met succes ta kunnen volhouden. De Duitsch© haven arbeiders schonken 1000 gulden. De Ned. Scheepsbouw-Maatschappij hervat Maandag dem arbeid. De „lock ont" opgeheven. De „Vereeniging van Werkgevers op Scheepvaartgebied", de Vereeni ging van Werkgevprs in het Veembe- drijf", dé „Amsterdam/schat Expedi teurs Vereeniging'' en de „Schuiten voerderspatroons Vereeniging" ma ken bekend, dat op Maandag 20 April de£ morgens te 6 uur de werkzaam heden in de bedrijven harer leden zullen worden herv at INGEZONDEN MEOEDEE- L1NGEN. 30 cents per regel. Hoest niet meer. Men laebtom deze aanbeveling die men nutte loos, bedrifgelijk of onmogelijk oordeelt en evenwel is het een bewezen feit door meer dan 80 jaren van succes dat de Keating's Borst Pastilles, tegen hoest en keelziekten de flinkste resultaten bekomen. De geneesheeren aar zelen niet het gebruik aan de zieken aan te bevelen, want de Keating's Pastilles die men in alle apotheken vindt kunnen door de delicaatste personen genomen worden. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 21 April 1903, des namiddags van, 1—2 uur, door den heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Fantasie, van A. Hesse. 2. Largo uit de 2e Symphonie, van Beethoven. 3. Preludium en Fuga, van J. S. Bach. 4. Nachspiel, van Rinck. 5. Mondnacht, van Schumann. Burgerlijke Stand Bevallen: 17 April. C. Hopmandia Jong d. A. Ferrageau de St. Am and Keerwolf z. 16. J. J. DiingboomSchu- litz, d. J. P. Smits—Mallen d. 17. C. Kruijt—Beezem 7. M. H. A. DolléKooij d. C .C. WilikesWouters z. Overleden: 17 April. J. H. Warnier 3 j., z., Zijlstraat. J. E. Vink 18 j., Leid sche straat. C. C. Uittenboschde Jong, 27 j., Spaarnwouderstraat. ZANDVOORT. Ondertrouwd: L. Zwanenburg en C. Zegwaard. Getrouwd: W. Terol en A. van Keulen. Bevallen: M. Terol—Slagtveld z. A. Kemp—Paap, z. C. Zwemmer—Keur cl C. C. Draijier—van Duivenboden z. D. die RoodeSlagveld z. T. Kraaijenoord- Driehuizen d. E. de Jong—Jansen d. D. Koning—Drayer d. C. Visser—Martin z. G. Diep endaal—Visser z. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE. Bevallen: L. P. van Steijnen—Loog man, z,, A. van Diepenv. Wonderen z. SPAARNDAM. Bevallen: C. Vrij—Groenewold d.; N. Willemsede Jonge d.; M. Hartendorp— Kok d. Kerknieuws. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag, de gelezen© H. Missen te hall 7 em 9 uur; te half 11 de Hoogmis. Te 4 uur Lof en Rozenh. Maandag te 7 uur Lof en Rozenhoedje tot lafenis der Gel. Zielen. In de week gelegenheid om te biech ten. 's Morgens van 7 tot 10 uur, na den middag van 6 tot 8 uur. Parochiekerk van den H. Joseph. Heden, met onderrichting de stille H. Missiën te 7 uur en half 9, te half 11 de Hoogmis en predikatie. Te half 7 uur het Lof ter eere van het Heilig en On bevlekt Hart van Maria, voor de bekee- rimg der zondaars met Conferentie. Maandag en volgende dagen van 6 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag ten 7 ure Lof van het Al- lerh. Sacrament. Zaterdag ten half 9 de H. Mis voor de bekeering der zondaren in de ka pel van het miraculeus© Mariabeeld- Ten 6 uur Lof van O. L. Vr. Van 4 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de H. Missen en de Ca techismus op de gewone utêu. Aanstaande Zondag sluiting van den H. Paaschtijd. Parochiekerk van den H. Anfconius van Padua. Zondag te half 6, 7 en half 9 de gele zen H. Missen, te half 11 de Hoogmis, s namiddags te half 4 de Vespers, 's- Avonds te 7 uur plechtige vergadering

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2